Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
16 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 16 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Αυτός είναι ο Πέρσης (ευνούχος από ενός έτους γιατί κατούραγε τον τόπο όλο) όπου πέρσυ το καλοκαίρι του κάναμε ευθανασία γιατί ήταν πολύ άρρωστος. Ήταν 14 χρονών και τον είχαμε από όταν ήταν ενός μήνα γατσουλίνι. Αυτή η φωτό είναι λίγες μέρες πριν "τον ξεκάνουμε" γιαυτό είναι πετσί και κόκαλο. Δε μπορούσε ούτε να φάει. Του δίναμε το φαγητό με το χέρι μας και ξεροκατάπινε ο κακομοίρης...
Θέλω να βάλω τα κλάματα...

Ladycat, σου έχει τύχει κάτι τέτοιο?
Είναι πολύ οδυνηρό ακόμα και τώρα, ένα χρόνο μετά...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Κι αυτή εδώ η τρελή λουλού χαζοσκυλίτσα μας η Λίζα. Τη βρήκαμε κουταβάκι ενός μήνα περίπου κι αυτή. Τώρα είναι περίπου 8 χρονών. Η κτηνίατρος μας είπε ότι θα γίνει μεγάλος σκύλος γιατί είχε τεράστιες πατούσες κι αυτιά, αλλά τελικά έμεινε ένα μικρό σκατουλάκι που θέλει όλο χάδια κι αγκαλιές!!
Δυο φορές το χρόνο που αδιαθετεί, παθαίνει "ψευδοκύηση" κι όλο νομίζει ότι έχει κουτάβια και βγάζει γάλα. Κουφό ε? Κάποια στιγμή θα πρέπει να τη στειρώσουμε...

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Tα Ζιζελάκια κορίτσια είναι yorkshire terrier;Tην λατρεύω αυτήν την ράτσα!!!

Τζιζάκι,όντως πολύ οδυνηρές οι ευθανασίες... Crying or Very sad

Κι ειδικά όταν έχεις ένα ζωντανό τόσα χρόνια,φεύγει ένα κομμάτι σου μαζί του.Είχα ένα λυκόσκυλο από 10 χρονών,μέχρι τα 18 μου,όπου διαγνώστηκε κακοήθεια και έπρεπε να "φύγει" γιατί πονούσε πολύ.Εννοείται ότι δεν το έχω ξεπεράσει ακόμα... Crying or Very sad

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
NAI,ΔΗΜΗΤΡΑ,ΓΙΟΡΚΣΑΪΡ ΤΕΡΙΈ ΕΙΝΑΙ ( ΠΟΚΕΤ ΣΑΙΖ).ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ.ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ 7 ΧΡΟΝΩΝ ( ΤΗΝ ΠΗΡΑΜΕ ΟΤΑΝ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΗΚΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ)ΚΑΙ ΖΥΓΙΖΕΙ 2,5 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΡΕΜΩ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΄΄ΦΥΓΕΙ ΄΄ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ!!!! Crying or Very sad Crying or Very sad

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
GEODATOU έγραψε:NAI,ΔΗΜΗΤΡΑ,ΓΙΟΡΚΣΑΪΡ ΤΕΡΙΈ ΕΙΝΑΙ ( ΠΟΚΕΤ ΣΑΙΖ).ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ.ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ 7 ΧΡΟΝΩΝ ( ΤΗΝ ΠΗΡΑΜΕ ΟΤΑΝ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΗΚΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ)ΚΑΙ ΖΥΓΙΖΕΙ 2,5 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΡΕΜΩ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΄΄ΦΥΓΕΙ ΄΄ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ!!!! Crying or Very sad Crying or Very sad

Αυτό είναι το άσχημο της υπόθεσης...2 φορές που έχασα ζώο είπα ότι δεν θα ξαναπάρω γιατί μου στοιχίζει πολύ.

Ε,την Ήρα την βρήκα 2 μηνών με σπασμένα τα δύο πόδια σε δρόμο της Πάτρας,την πήρα.

Τον Φρέντι τον κληρονόμησα από μια φίλη μου,η οποία δεν τον ήθελε γιατί έμεινε έγκυος..Και εγώ έγκυος ήμουν!

Τον Tobby τον αγόρασα,γιατί τον έβλεπα δυστυχισμένο μέσα σε πυρεξάκι του pet shop και στεναχωρήθηκα.

Και την Τιτίκα,την φέραμε από το χωριό της πεθεράς μου 4 εβδομάδων γιατί την παράτησε η μαμά της!

Άσε,βγαίνω στους δρόμους και μαζεύω ζωντανά!

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙΣ?????ΕΜΕΝΑ!!!ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΦΙΛΟΖΩΟΙ...ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ!!ΧΙΧΙΧΙ.ΕΓΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΜΙΚΡΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΕΝΑΜΕ ΕΙΧΕ ΠΟΤΑΜΑΚΙ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΑ ΒΑΤΡΑΧΑΚΙΑ.ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΑΙΡΝΩ 4-5 ΒΑΤΡΑΧΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΕΒΑΣΑ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ.ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΑΣΤΙΣΕ.ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΤΣΙ ΜΑΜΑ,ΤΗΣ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΒΑΤΡΑΧΩΝ.ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΖΑ????ΚΑΛΑ ΑΚΟΜΑ ΤΟΥΣ ΨΑΧΝΩ ΤΟΥΣ ΜΠΑΚΑΚΟΥΛΗΔΕΣ ΣΤΗΝ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗ!!!ΚΛΑΨ-ΚΛΑΨ!!!!
ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ 2 ΓΑΤΑΚΙΑ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΑΓΚΥΡΑΣ.ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ.ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΙΠΟΤΑ!!ΠΙΣΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΣΤΑΣΗ!!!!

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
GEODATOU έγραψε:ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙΣ?????ΕΜΕΝΑ!!!ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΦΙΛΟΖΩΟΙ...ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ!!ΧΙΧΙΧΙ.ΕΓΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΜΙΚΡΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΕΝΑΜΕ ΕΙΧΕ ΠΟΤΑΜΑΚΙ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΑ ΒΑΤΡΑΧΑΚΙΑ.ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΑΙΡΝΩ 4-5 ΒΑΤΡΑΧΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΕΒΑΣΑ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ.ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΑΣΤΙΣΕ.ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΤΣΙ ΜΑΜΑ,ΤΗΣ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΒΑΤΡΑΧΩΝ.ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΖΑ????ΚΑΛΑ ΑΚΟΜΑ ΤΟΥΣ ΨΑΧΝΩ ΤΟΥΣ ΜΠΑΚΑΚΟΥΛΗΔΕΣ ΣΤΗΝ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗ!!!ΚΛΑΨ-ΚΛΑΨ!!!!
ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ 2 ΓΑΤΑΚΙΑ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΑΓΚΥΡΑΣ.ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ.ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΙΠΟΤΑ!!ΠΙΣΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΣΤΑΣΗ!!!!

Έτσι κι εγώ,λατρεύω όλα τα ζώα(έχω κι ένα φίδι,το Νώντα,θα ανεβάσω φωτό οσονούπω),αλλά ίσα με τα σκυλιά δε βάζω κανένα.Τρελαίνομαι.Ίσως επειδή είναι τόσο εκδηλωτικά.Μπαίνω σπίτι και χοροπηδάνε,είναι οι ψυχές μου!Η Τιτίκα,στον κόσμο της,άντε να έρθει να τριφτεί λίγο στο πόδι μου! Laughing

Κατεβαίνω με την μικρή και ταϊζουμε καμιά φορά και τα αδέσποτα..Και χαίρεται πολύ το Ελενάκι μου!Βλέπω να μου φέρνει 5-6 κουτάβια στο σπίτι μεγαλώνοντας.Ευτυχώς εκεί που θα μετακομίσω,θα έχει κήπο...χαχαχαχα

Δε λέω ότι θα τα σώσω όλα,αλλά βρε φίλε,αν σου περισσεύει ένα πιάτο φαγητό,δώστο στα κακόμοιρα να φάνε!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δήμητρα ήσουν παρούσα όταν τα ζωάκια σου "έφυγαν"?
Εγώ ναι. Δυστυχώς ανέλαβα το δύσκολο έργο της μεταφοράς στην κτηνίατρο και πάλι πίσω στο σπίτι για ταφή. Έχουμε κήπο (στο πατρικό μου).
Δε μπορείς να φανταστείς πως κλαίγαμε με τη μαμά μου. Από τα δάκρυα δε μπορούσα να δω μπροστά μου να οδηγήσω.
Και μέσα στο αυτοκίνητο άκουγα το "Non di scordar mai di me" (δεν ξέρω αν το γράφω σωστά) και το έχω συνδυάσει με το θάνατο του γάτου. Όποτε το ακούω κλαίω...
Η μάνα μου δε, ούτε το όνομά του δε θέλει να ακούει. Έχει πάθει ψυχικό τραλαλά που λένε...
Είναι φορές που ακόμα νομίζω πχ όταν σηκώνομαι το βράδυ στα σκοτεινά ότι θα τον πατήσω!! Ήταν και μαύρος...

Φιλόζωοι. Μεγάλη ιστορία.
Κάποιοι λένε, "εγώ τα αγαπάω τα ζωάκια" κι εννοούν μόνο το δικό τους.
Τα άλλα να πάνε να ψοφήσουν. Όπως και κάποιοι με παιδάκια - βλέπε την ιστορία που ανάρτησε η Ολίβια στο blog της με το κοριτσάκι που του τράβαγαν τα μαλλιά...
Άλλοι πάλι τα φοβούνται λες και θα τους φάει ένα γατάκι ή ένα σκυλάκι...
Θα μου πεις, κι εμείς δηλώνουμε ότι φοβόμαστε τις ακρίδες! Ναι, αλλά αυτές είναι μοχθηρές και αηδιαστικές!
χιχιχιχι!

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Με τα ζωάκια και τα παιδάκια συναντάται συχνά...Μόνα τα δικά μας,τα υπόλοιπα να πάνε να πνιγούν.

Ή είσαι φιλόζωος,ή δεν είσαι.Εννοείται ότι λατρεύω τα σκυλιά-γατιά μου,αλλά και τα υπόλοιπα.

Το μεγαλύτερο κτήνος είναι ο άνθρωπος.

Στα 15 μου,είχα στην κυριολεξία πλακωθεί με έναν που κλώτσησε αδέσποτο στον παιδότοπο.Είμαι και γλωσσού,οπότε καταλαβαίνεις.Δεν αντέχω,έκλαιγα και τον έβριζα!

Και μια που είπες για σκυλιά-παιδιά,καταλαβαίνω ότι το παιδάκι δεν ξέρει ότι πχ δεν κάνει να κλωτσάει-χτυπάει-τραβάει ουρά του σκύλου,αλλά μάζεψέ το!


GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ!!!!!!ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ(ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΤΟΥΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΝ ΕΞΩΓΗΪΝΟ) ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ( ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ) ΤΡΑΒΑΝΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΑΥΤΑΚΙ , ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΟΥΡΙΤΣΑ.ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΜΑΛΩΝΩ.ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΕΣΕΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΤΡΑΒΑΝΕ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ???ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ ΤΟ ΖΩΝΤΑΝΟ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΥΡΙΣΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΑΓΚΩΣΕΙ!!!!ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙ ΕΝΑ ΖΩΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ.ΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΕΝΑ ΖΩΝΤΑΝΟ ΤΟ ΚΛΩΤΣΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ???

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το δικο μου το ζιζελάκι ειναι 1,5 κιλο μονο και δεν μεγαλώνει αλλο!!!! Μας βγηκε πολυ πολυ μικρουλα.... Σε ηλικια ειναι 2 ετων....

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Tziz έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Αυτός είναι ο Πέρσης (ευνούχος από ενός έτους γιατί κατούραγε τον τόπο όλο) όπου πέρσυ το καλοκαίρι του κάναμε ευθανασία γιατί ήταν πολύ άρρωστος. Ήταν 14 χρονών και τον είχαμε από όταν ήταν ενός μήνα γατσουλίνι. Αυτή η φωτό είναι λίγες μέρες πριν "τον ξεκάνουμε" γιαυτό είναι πετσί και κόκαλο. Δε μπορούσε ούτε να φάει. Του δίναμε το φαγητό με το χέρι μας και ξεροκατάπινε ο κακομοίρης...
Θέλω να βάλω τα κλάματα...

Ladycat, σου έχει τύχει κάτι τέτοιο?
Είναι πολύ οδυνηρό ακόμα και τώρα, ένα χρόνο μετά...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Κι αυτή εδώ η τρελή λουλού χαζοσκυλίτσα μας η Λίζα. Τη βρήκαμε κουταβάκι ενός μήνα περίπου κι αυτή. Τώρα είναι περίπου 8 χρονών. Η κτηνίατρος μας είπε ότι θα γίνει μεγάλος σκύλος γιατί είχε τεράστιες πατούσες κι αυτιά, αλλά τελικά έμεινε ένα μικρό σκατουλάκι που θέλει όλο χάδια κι αγκαλιές!!
Δυο φορές το χρόνο που αδιαθετεί, παθαίνει "ψευδοκύηση" κι όλο νομίζει ότι έχει κουτάβια και βγάζει γάλα. Κουφό ε? Κάποια στιγμή θα πρέπει να τη στειρώσουμε...

αχ τι μου θυμισες τωρα Τι κατοικιδιο εχετε στο σπιτι σας; Βάλτε μια φωτογραφία! - Σελίδα 2 534787 Τι κατοικιδιο εχετε στο σπιτι σας; Βάλτε μια φωτογραφία! - Σελίδα 2 534787 Τι κατοικιδιο εχετε στο σπιτι σας; Βάλτε μια φωτογραφία! - Σελίδα 2 534787 Τι κατοικιδιο εχετε στο σπιτι σας; Βάλτε μια φωτογραφία! - Σελίδα 2 534787 Τι κατοικιδιο εχετε στο σπιτι σας; Βάλτε μια φωτογραφία! - Σελίδα 2 534787

http://www.gatospito.com

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ δεν εννοούσα την κακοποίηση των ζώων από τα παιδιά.
Αλλά των παιδιών από άλλα παιδιά, και τη στάση των γονιών απέναντι σε τέτοια "γεγονότα". Τα ξένα ας πάθουν ότι θέλουν, τα δικά μας να μη χτυπήσουν!!

Αλλά κι αυτό που λέτε εσείς είναι ένα θέμα... Αν και ομολογώ ότι κι εγώ τράβαγα την ουρά της γάτας της ξαδέρφης της μάνας μου (ωραίο ε?) γιατί δεν καθόταν να τη χαϊδέψω!
Μεγαλώνοντας όμως, πλακωνόμουν με τα αγόρια της ηλικίας μου όταν τα έβλεπα να κλωτσάνε ζώα (γάτες για την ακρίβεια) και ειδικά από τη στιγμή που αποκτήσαμε τον Περσούλη μας.
Ότι τα έχουμε δείρει (τα ζωάκια μας) για να μάθουν κι αυτό το παραδέχομαι (μια φορά έριξα μία με ΟΟΟΟΟΟΟΛΗ μου τη δύναμη στο σκύλο γιατί μου έφαγε ένα παπούτσι - με το ίδιο το φαγωμένο το παπούτσι, το μετάνιωσα αμέσως, αλλά παπούτσι δε μου ξαναπείραξε!!) αλλά αυτό είναι άλλη υπόθεση επίσης... Αχ! Θα με φάνε οι τύψεις και οι ενοχές! Έτσι δεν έλεγε ένα ωραίο θεματάκι που άνοιξε κάποια πριν λίγες μέρες?

Είστε υπέρ της στείρωσης των ζώων?

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ολους μου τους γατους τους εχω μαζεψει απο τον καδο της γειτονειας ειμαι με τα χιλια υπερ της στειρωσεις ζουν περισσοτερα χρονια κ δεν εχουμε ανεπιθυμητες γεννες ειμαι υπερ κ του μικροτσιπ κ φυσικα ειμαι υπερ τηςσωστης διαπαιδαγωγησεις των παιδιων για τον σεβασμο απεναντι σε καθε ειδους ζωης απο την αμοιβαδα μεχρικ εγω δεν ξερω τι σε αυτο το δικο μου παιδι θα παρει εξτρα μαθηματα την ωρα του ταισματος των αδεσποτων

http://www.gatospito.com

Eley8eria

Eley8eria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να και το δικό μου το Silvoni, την έχω τρισίμισι χρόνια περίπου.
Την αγαπώ πολυ πολυ

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

http://www.eri-captaincook.blogspot.com

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
παναγια μου τι γατα ειναι αυτη φτου φτου σκορδα

http://www.gatospito.com

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ πρήζω στην κυριολεξία τον άντρα μου να πάρουμε ζωάκι (σκυλάκι) αλλά δε θέλει.
Με τις γάτες δεν έχει πρόβλημα, αλλά τα σκυλιά τα θεωρεί βρωμιάρικα, σαλιάρικα, και ελεεινά (για μέσα στο σπίτι).
Εγώ πάλι του λέω ότι όταν έρθει η ώρα και εφόσον το επιθυμεί/-ούν το/τα παιδί/-ά μας θα πάρουμε ότι ζητήσουν. Αν θέλουν σκυλάκι τότε σκυλάκι, αν θέλουν ποντικάκι, ποντικάκι κ.ο.κ.

Αυτό που δε μπορώ είναι τα πουλιά.
Βρίσκω ότι δεν έχουν καμία "χρησιμότητα" (ως σύντροφοι, πχ δε μπορείς να το χαϊδέψεις ή να παίξεις μαζί του) και στερούνται την ελευθερία τους μέσα στο κλουβί, το οποίο παρεμπιπτόντως θα πρέπει να καθαρίζω από τις βρωμοκουτσουλιές τους. Μπλιαχ!

Eley8eria

Eley8eria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ladycat έγραψε:παναγια μου τι γατα ειναι αυτη φτου φτου σκορδα

Thank you LadyCat!!!

Τώρα που μεγαλώνει σκέφτομαι πόσο θα ήθελα να έχω ενα παιδάκι της αλλά δυστηχώς την εχω στειρώσει γιατι τραβούσε ταλαιπωρία το γατί και δεν γινόταν...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

http://www.eri-captaincook.blogspot.com

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Περσική ή Αγκύρας?
Αν και είναι κοντά αυτές οι ράτσες...
Το χρώμα της είναι απίθανο!

katerinaki84

katerinaki84
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Emeis exoume ton 11xrono Whiskas pou einai kai ekpaideumenos na min mpainei stin kouzina sto paidiko kai na min anebainei stous kanapedes pali kala giati bgazei poly trixa![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Eley8eria

Eley8eria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tziz έγραψε:Περσική ή Αγκύρας?
Αν και είναι κοντά αυτές οι ράτσες...
Το χρώμα της είναι απίθανο!

Ειναι Νορβηγικού δάσους.
Μοιάζει με τις γάτες Σιβηρίας και προέρχεται από Μεικουν.
Είναι από τις πιο μεγάλες γάτες του κόσμου! Very Happy
Την πηρα επειδή έχει ολόκληρη οικογένεια ενας φίλος και δεν μπορούσε να φιλοξενήσει και τα νέα μέλη..
Ετσι την πήρα εγώ..

http://www.eri-captaincook.blogspot.com

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eley8eria έγραψε:Ειναι Νορβηγικού δάσους.
Μοιάζει με τις γάτες Σιβηρίας και προέρχεται από Μεικουν.
Είναι από τις πιο μεγάλες γάτες του κόσμου! Very Happy
Την πηρα επειδή έχει ολόκληρη οικογένεια ενας φίλος και δεν μπορούσε να φιλοξενήσει και τα νέα μέλη..
Ετσι την πήρα εγώ..

Ναι την ξέρω αυτή τη ράτσα!
Είναι από τις πιο όμορφες γάτες που έχω δει.
Το ίδιο και οι Βιρμανίας (είναι σαν τις Σιαμέζες αλλά με μακρύ τρίχωμα)

Eley8eria

Eley8eria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τελευταία φωτό Laughing Το υπόσχομαι!!
Ειναι με τον γιο μου και μ'αρέσει πολύ!!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

http://www.eri-captaincook.blogspot.com

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτη ειναι η σκυλιτσα μας η μιλυ, το μιλακι μας η αλλιως μιλουπακι μας [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] εχει μεγαλωσει πια δυστιχως
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χαχα πλάκα έχουν γιος κ γάτα σαν να κουτσομπολεύουν είναι την γειτονιά

http://www.gatospito.com

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όντως σα να σχολιάζουν κάτι που βλέπουν!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις