Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
373 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 373 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

26Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Δευ Ιουν 07, 2010 2:58 am

Nicole.P

Nicole.P
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
..ποο και εγω αγχωθηκα τωρα λιγο... και εμενα ο γιατρος μου εχει πει να μην το πειραζω..να μην το κατεβαζω καθολου... λετε να παθει καμια φυμωση και μενα? θα ρωτησω και αλλον γιατρο..να ειμαι σιγουρη! Rolling Eyes

27Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Δευ Ιουν 07, 2010 3:10 am

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nicole.P έγραψε:..ποο και εγω αγχωθηκα τωρα λιγο... και εμενα ο γιατρος μου εχει πει να μην το πειραζω..να μην το κατεβαζω καθολου... λετε να παθει καμια φυμωση και μενα? θα ρωτησω και αλλον γιατρο..να ειμαι σιγουρη! Rolling Eyes

Ναι Νικολ ρώτα και άλλον αυτό θα κανω και εγω αν και εμείς μάλλον πάθαμε φίμωση... Κακός έκανα που άκουσα την γιατρό του αλλα καινούργια μανουλα και δεν ήξερα!!

28Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Δευ Ιουν 07, 2010 3:16 am

Nicole.P

Nicole.P
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ναι Νικολ ρώτα και άλλον αυτό θα κανω και εγω αν και εμείς μάλλον πάθαμε φίμωση... Κακός έκανα που άκουσα την γιατρό του αλλα καινούργια μανουλα και δεν ήξερα!![/quote]


[b]γιατι ξερω εγω??? δεν μπορω να τους καταλαβω τους γιατρους..αλλη ιατρικη εβγαλε ο ενας αλλη ο αλλος? δηλ ελεος! οοομμμμμ (διαλογισμος) συγχιζομαι!!! Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 679259

29Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Δευ Ιουν 07, 2010 3:20 am

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nicole.P έγραψε:Ναι Νικολ ρώτα και άλλον αυτό θα κανω και εγω αν και εμείς μάλλον πάθαμε φίμωση... Κακός έκανα που άκουσα την γιατρό του αλλα καινούργια μανουλα και δεν ήξερα!!


[b]γιατι ξερω εγω??? δεν μπορω να τους καταλαβω τους γιατρους..αλλη ιατρικη εβγαλε ο ενας αλλη ο αλλος? δηλ ελεος! οοομμμμμ (διαλογισμος) συγχιζομαι!!! Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 679259[/quote]

Έχεις απόλυτο δίκιο... Ο καθένας οτι θέλει λέει και το κακό είναι οτι τώρα που την πατήσαμε ο μικρούλης μου θα ταλαιπωρηθεί... Τι να πω;;; Μάλλον τελικά πάντα πρέπει να περνούμε διπλή γνώμη....

30Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 Empty Eρωτηση προς αγορομανες!! Δευ Ιουν 07, 2010 4:03 am

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω στα δυο τα αγορια ηταν ηταν μια χαρα γιατι το εκανα απο πολυ νωρις και καθε φορα στο μπανιο του το εκανα με τη σαπουναδα και γλυστραγε .αλλα με τον αλλο μου γιο χριαστηκε να παμε στο νοσοκομειο και να το κατεβασουν εκεινη!!δεν ειχε φυμωση απλα δεν κατεβενε μεχρι κατω.με μια εβδομαδα που βαζαμε την αλιφη και πηγαμε ηταν ολα οκ.πρεπει να πλενετε καθε φορα που κανει μπανιο γιατι μαζευει μικροβια μεσα!!

31Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Δευ Ιουν 07, 2010 4:39 am

eimaimamatoudimitri

eimaimamatoudimitri
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
νομιζω και εγώ πως έχουμε το ίδιο θέμα γιατί ο γιατρός μας ειχε πει να μην το πειραζουμε καθόλου και εγώ τον άκουσα...τώρα μαλλον αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα...ουφφφφ

32Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Δευ Ιουν 07, 2010 5:25 am

sonia

sonia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Δεν το καταλαβαίνω αυτό με τους γιατρούς. Δεν μπορώ πως είναι δυνατόν να δυχάζονται τόσο πολύ σε κάτι τέτοιο και αδυνατώ να καταλάβω το γιατί!!
Οι μισοί λένε δεν το πειράζουμε καθόλου μα είναι γεγονός ότι πολλές από εσάς που δεν το πειράξατε δεν κατεβαίνει και οι άλλοι μισοί λένε πρέπει να κατεβαίνει ή από μόνο του σπάνιο ή να το κάνουν οι γονείς σε συνεργασία με τον παιδίατρο και οι μισοί κατηγορούν τους άλλους μισούς!!
Και μέσα από όλο αυτό διχάζουν και εμάς και μας κάνουν να αισθανόμαστε άσχημα ότι δεν κάναμε το σωστό για το μωρό μας όποια μεριά και να διαλέξουμε!!

33Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Δευ Ιουν 07, 2010 5:36 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
έλα μου ντε, πείτε τα βρε κορίτσια! ας συνεννοηθούν μεταξύ τους να μας πουν και εμάς! πάντως δόξα το Θεό, εμένα μια χαρά μου τα έχει πει μέχρι τώρα.

34Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Δευ Ιουν 07, 2010 5:48 am

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ax vre koritsia les k spoudazoun kti diaforetiko oenas me ton allon!emas pantws i alitheia einai oti einai kollimeno ligaki!fobamai na tin parw til mi mou pei oti egw sou eipa na min to peirakseis esu giati to kanes?

35Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Δευ Ιουν 07, 2010 5:52 am

sonia

sonia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
AAA σιγά μην φοβηθείς να ρωτήσεις κιόλας!!
Εγώ όταν θέλω να ρωτήσω κάτι πάντα παίρνω και σε αυτό είναι άψογη δεν το έχω βρει ποτέ κλειστό και πάντα αν δεν μπορεί είναι στο νοσοκομείο θα με πάρει πίσω.
Προχτές την πήρα το Σάββατο το βράδυ γιατί το παιδί στα ξαφνικά μου έκανε 2 εμετούς τρικούβερτους και δεν ήξερα τι να κάνω να του δώσω γάλα κλπ.
Πες της ότι είναι κολλημένο και να σου πει πως θα ξεκολλήσει....

36Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Δευ Ιουν 07, 2010 6:33 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΑΓΟΡΙ!ΣΤΟΝ ΑΝΗΨΙΟ ΜΟΥ ΠΑΝΤΩΣ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΤΑΝ ΕΓΙΝΕ ΜΕΡΙΚΩΝ ΜΗΝΩΝ,ΤΟΥΣ ΕΣΤΕΙΛΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΟΕΠΕΜΒΑΣΟΥΛΑ.ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΕΙΔΙΚΟΥΣ.ΤΩΡΑ,ΟΣΟ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ,ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΚΟ!!

37Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Δευ Ιουν 07, 2010 6:47 am

maroulaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ Η ΜΟΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ. ΕΧΩ ΔΥΟ ΑΓΟΡΙΑ 6 ΚΑΙ 3. ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΖΑΜΕ, ΛΙΓΟ ΛΙΓΟ, ΜΕ ΠΟΛΥ ΗΠΙΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ. ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ, ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ. ΛΙΓΟ BABYOIL ΜΙΑ ΩΡΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΝΑ ΜΑΛΑΚΩΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ.
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΦΗΣΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΦΟΡΕΣ, ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ!!!
ΕΕΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΒΑΛΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΜΠΡΙΖΑ, ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ! Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 215994 Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 215994 Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 654316 Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 654316

38Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Δευ Ιουν 07, 2010 7:58 am

sonia

sonia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
maroulaki έγραψε:ΕΕΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΒΑΛΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΜΠΡΙΖΑ, ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ! Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 215994 Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 215994 Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 654316 Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 654316

xaxaxax καλο!!! Μα για αυτό δεν παθαίνουν τίποτα γιατί δεν μπαίνουν στην μπρίζα!! Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 328109 Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 328109 Sleep

39Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Δευ Ιουν 07, 2010 3:25 pm

nasia

nasia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα και από εμένα. Εμάς ο γιατρός μας, μας είπε να μην το πειράζουμε καθόλου και οταν ο μικρός μας έγινε 12 μηνών το "άνοιξε" εκείνος.
Το έβαλε αρχικά ξυλοκαϊνη για να μουδίασει και μετά κατέβασε όλο το πετσάκι. Μετά από αυτό για 2-3 μέρες ο μικρός έκλαιγε λίγο όταν κατουρούσε...
Τώρα όλα είναι καλά και καθε μέρα το ανοίγουμε όταν τον κάνουμε μπάνιο!

40Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Πεμ Ιουν 10, 2010 1:44 pm

popi.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια... εμάς ο παιδίατρος που μας μίλησε στο νοσοκομείο πριν φύγουμε, είπε μέχρι ενός έτους δεν κάνουμε τίποτα ΑΛΛΑ... επειδή εγώ αποφευγω τα μωρομάντηλα και τον καθαρίζω με βαμβάκι (κάτι τετράγωνα της chicco) και νεράκι, όταν κάνουμε μπάνιο του το κατεβάζω λίιιιγο για να φύγουν τυχόν υπολείμματα κρέμας ή βαμβακιού.
Μήπως δεν κάνω καλά;;; Την παιδίατρο όλο ξεχνάω να τη ρωτήσω.
Και επειδή κι εγώ είμαι λίγο χαζή... υπάρχει κίνδυνος σε κάτι; Μήπως ανοίξει πρόωρα ή μήπως ανοίξει... πολυ;;; Δεν ξέρω! Δεν κατεβαίνει κάτω απλά λίγο μια τρυπούλα φαίνεται (μας κατουράει κιόλας που και που και κάνει συντριβανάκι!!! Laughing )

41Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Πεμ Ιουν 10, 2010 2:31 pm

happy_mother

happy_mother
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sonia έγραψε:Καλημέρα μανούλες!!

Ως γνωστόν τα αγοράκια έχουν ένα θέμα με το πουλάκι τους για αυτό θέλω την γνώμη σας για το τι κάνατε με το παρακάτω θέμα... Εμένα η παιδίατρος από όταν ήταν μικρό το μωρό μου είχε δείξει πως να του το ανοίγω και να του το πλένω.
Στην αρχή ήταν μια πολύ μικρή τρυπούλα και κάθε μήνα μου το άνοιγε και περισσότερο.
Τώρα που ο μπέμπης κοντεύει τους 9 μήνες μου είπε ότι αυτό θέλει άνοιγμα μέχρι κάτω με μια διαδικασία όπου εγώ για ένα μήνα θα του βάζω μια κρεμούλα που μαλακώνει τις συμφήσεις και μετά θα του ανοίξει εκείνη μέχρι κάτω.

Αντιμετωπίσατε παρόμοιο θέμα και τι κάνατε?


εμάς μας το ξεκίνησε αφού χρόνισε και μετά και κατέβηκε τσάκα τσάκα μέσα σε 5 μπάνια απλά άφηνα να μεσολαβήσει μια μέρα

Μαλάκωνε στο μπάνιο, και μετά καθώς τον έντυνα, λίγο λίγο το κατεβαζα

http://mylitlleprincenikolas.blogspot.com/

42Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Πεμ Ιουν 10, 2010 11:15 pm

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμάς ο γιατρός μας είπε να μην το πειράζουμε καθόλου για τουλάχιστον 1 χρόνο. Θα πλένεται εξωτερικά μόνο (νομίζω το ίδιο ισχύει και για τα κορτσίστικα γεννητικά όργανα, πλένονται μόνο εξωτερικά)

43Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Πεμ Ιουν 10, 2010 11:34 pm

natassa

natassa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το πόσο με ανατριχιάζει αυτό το πράγμα δε λέγεται!! Στην Ελλάδα η παιδίατρος μου είπε να μη το πειράζω και όταν κοντεύει να χρονίσει θα βάλουμε μια κρεμούλα. Εδώ επίσης μου είπαν να μη το πειράζω καθόλου. Έχω ένα άγχος και γι'αυτό!!Έρμη μάνα.....

44Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Παρ Ιουν 11, 2010 1:48 am

sonia

sonia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Δεν είναι τόσο ανατριχιαστικό όσο σου φαίνεται στην αρχή!!
Εμένα στην αρχή όταν μου έδειξε η παιδίατρος πως και πόσο να το κατεβάζω πιάστηκε η ψυχή μου!!
Είπα απαπαπ εγώ αυτό δεν μπορώ να το κάνω!!
Όμως το έκανα και πλέον μου φαίνεται τόσο φυσιολογικό όσο να του βάλω φυσιολογικό ορό στην μύτη!!
Τελικά έπρεπε να βάλουμε δημοψήφισμα για το συγκεκριμένο θέμα για να βγάλουμε άκρη!! Είχε επιτυχία δεν μπορώ να πω!! χαχα Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 654316

45Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Παρ Ιουν 11, 2010 1:53 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
natassa έγραψε:Το πόσο με ανατριχιάζει αυτό το πράγμα δε λέγεται!! Στην Ελλάδα η παιδίατρος μου είπε να μη το πειράζω και όταν κοντεύει να χρονίσει θα βάλουμε μια κρεμούλα. Εδώ επίσης μου είπαν να μη το πειράζω καθόλου. Έχω ένα άγχος και γι'αυτό!!Έρμη μάνα.....


natassa μου και μένα μου φαίνεται πολύ ανατριχιαστικό! την περασμένη εβδομάδα κατάφερα να του το κάνω μόνη μου στο σπίτι, έχοντας περάσει δύο χρόνια από τότε που το το έκανε ο γιατρός! και τον έτσουζε μετά για μια μέρα τον κακομοίρη, αλλά από το να κολλήσει, καλύτερα να τον τσούζει μια μερούλα!

46Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Παρ Ιουν 11, 2010 2:29 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σημερα που ηρθε ο γιατρος στο σπιτι μου ειπε να το κατεβαζουμε ελαχιστα και να το καθαριζω με μια γαζα με φυσιολογικο ορο ή νερακι γιατι πιανει βρωμιτσες...

47Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Τρι Ιουν 22, 2010 8:49 am

ninaki

ninaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Emena einai tora 10 minon..otan itan 5 minon ton rotisa kai mou eipe: Emeis oi manoules den peirazoume pote to poulaki tou morou! Mono oi gkomenes! xaxaxaxa
Ithele na mou pei dld pos den prepei na to peirazo! Mou eipe einai akoma polu noris! Otan einai tha sou po!

Kai etsi den to akoumpao kan!

gwgw100

gwgw100
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΑΓΓΙΖΩ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΜΩΣ ΜΗ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΡΕΧΑΜΑΤΑ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΣΙΓΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???ΦΟΒΑΜΑΙ!!!

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμένα το έβλεπε η παιδιάτρος κάθε φορά που τον πηγαίναμε για εξέταση και μου έλεγε να μην κάνουμε τίποτα.Η αλήθεια είναι ότι ίσα- ίσα που φάινονταν η τρυπούλα.Όταν το παιδί έγινε 11 μηνών , ξαφνικά από το πουλάκι του έβγαιναν κάτι άσπρα κομματάκια( η γνωστή βρωμίτσα).Όταν πήρα την παιδιάτρο και της το είπα μου είπε να τον πάμε από εκεί.Εκεί αυτή με μια κίνηση του κατέβασε την πετσούλα.Δεν μπορώ να σας περιγράψω το κλάμα που έκανε ο μικρός.Μας είπε ότι αν δεν έβγαιναν οι βρωμίτσες δεν πρόκειται να το κατέβαζε ποτέ αυτή αλλά θα τον πηγαίναμε σε παιδοχειρούργο να το κατεβάσει γιατί θέλει ειδική μεταχείριση.Αλλά το γεγονός του ότι έβγαιναν τα άσπρα σμήγματα σήμαινε πως οι συμφησεις ήταν λεπτές.Ευτυχώς η παιδίατρος μας έχει κάνει και χειρουργείο, οπότε ήταν λίγο πιο εμπειρή σε αυτό το θέμα.Επί 3 μέρες βάζαμε μια κρεμούλα μετά από κάθε αλλαγή πάνας και σε 1 εβδομάδα ήταν μια χαρά το παιδι( βέβαια τις πρώτες 2 μέρες κατουρούσε και μας άκουγε όλη η πολυκατοικία από το τσούξιμο που του έκανε.)Από τότε κάθε φορά που τον πλένουμε κατεβάζουμε και το πουλάκι του να φανεί το ΄΄κεφαλάκι΄΄ για να μην ξανακλείσει.Πάντως να ακολουθήσεις τη συμβουλή του παιδίατρου.

50Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Τρι Αυγ 03, 2010 10:24 pm

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγώ από μικρούλια που ήταν, κάθε φορά που τα έκανα μπάνιο, κατέβαζα λίγο-λίγο το πουλάκι τους για να καθαρίσει και ακόμη το κάνω έτσι! Ωστόσο η απορία η δική μου είναι η εξής: Πρέπει σε κάποια φάση να τα πάω στο γιατρό να τους κατεβάσει τελείως το πετσάκι ή δεν είναι απαραίτητο εφόσον πλένεται ? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις