Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

51Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Τρι Αυγ 03, 2010 10:38 pm

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsipita!! έγραψε:Κι εγώ από μικρούλια που ήταν, κάθε φορά που τα έκανα μπάνιο, κατέβαζα λίγο-λίγο το πουλάκι τους για να καθαρίσει και ακόμη το κάνω έτσι! Ωστόσο η απορία η δική μου είναι η εξής: Πρέπει σε κάποια φάση να τα πάω στο γιατρό να τους κατεβάσει τελείως το πετσάκι ή δεν είναι απαραίτητο εφόσον πλένεται ? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Εφόσον κατεβαίνει τελείως δεν έχει πρόβλημα.Αν δεν κατεβαίνει τελείως είναι το θέμα.

52Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Τρι Αυγ 03, 2010 10:46 pm

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
GEODATOU έγραψε:
tsipita!! έγραψε:Κι εγώ από μικρούλια που ήταν, κάθε φορά που τα έκανα μπάνιο, κατέβαζα λίγο-λίγο το πουλάκι τους για να καθαρίσει και ακόμη το κάνω έτσι! Ωστόσο η απορία η δική μου είναι η εξής: Πρέπει σε κάποια φάση να τα πάω στο γιατρό να τους κατεβάσει τελείως το πετσάκι ή δεν είναι απαραίτητο εφόσον πλένεται ? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Εφόσον κατεβαίνει τελείως δεν έχει πρόβλημα.Αν δεν κατεβαίνει τελείως είναι το θέμα.

Στον έναν κατεβαίνει τελείως, στον άλλον ίσα-ίσα που φαίνεται το κεφαλάκι του (έτσι ήταν από μωρό).

53Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Τρι Αυγ 03, 2010 10:53 pm

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tsipita!! έγραψε:

Στον έναν κατεβαίνει τελείως, στον άλλον ίσα-ίσα που φαίνεται το κεφαλάκι του (έτσι ήταν από μωρό).

Ο δικός μου είναι 3,5 και ενώ το κάνουμε ανελειπώς στο μπάνιο μας και πάλι δεν μπορεί να το κατεβάσει και να φανεί όλο το κεφαλάκι. Μάλιστα, για να μην τον πιέσω, του ζητάω να το κάνει μόνος. Και το βλέπω το παιδάκι μου ότι ζορίζεται. Τώρα περιμένω να περάσει το καλοκαίρι (να μην έχουμε τη θάλασσα με το αλάτι) και θα του το κατεβάσει η γιατρός μας. Θα το κάναμε και λίγο νωρίτερα, αλλά επίτηδες το άφησα από Σεπτέμβρη, να μην υποφέρει στη θάλασσα το μωρό μου.

Πάντως, απ' ό,τι έχω καταλάβει, υπάρχουν δύο σχολές παιδιάτρων: αυτοί που συμβουλεύουν τις μαμάδες να παρεμβαίνουν στο πουλάκι και αυτοί που πιστεύουν πως ό,τι ειναι να γίνει με αυτό το θέμα θα γίνει από μόνο του, χωρίς παρεμβάσεις! Η δική μας ήταν της δεύτερης άποψης, αλλά τώρα πια, και με συχνή δικη μου υπενθύμιση, αποφάσισε ότι ήρθε ο καιρός να παρέμβει!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την lianikos στις Τρι Αυγ 03, 2010 10:57 pm, 1 φορά

54Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Τρι Αυγ 03, 2010 10:56 pm

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στον έναν κατεβαίνει τελείως, στον άλλον ίσα-ίσα που φαίνεται το κεφαλάκι του (έτσι ήταν από μωρό)
Όταν ξαναπάς στον παιδίατρο να του το δείξεις και από εκεί και πέρα θα σου πεί τι πρέπει να κάνετε.

55Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Τρι Αυγ 03, 2010 10:59 pm

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμάς το έκανε η παιδίατρος όταν ήταν ο μικρός 2 χρονών!εγώ κατάφερα πριν κανά 2 μήνες να του το κατεβάσω όλο, κατέβηκε αλλά τον έτσουζε για μισή μέρα μετά!
βρε lianiko μου αλήθεια είναι τόσο συνεργάσιμος ο μικρός σου? εμένα που είναι 4 ούτε να τον πιάνω δεν θέλει, το μονο που κάνει μόνος του είναι να το τραβάει συνέχεια, λάστιχο το έχει κάνει Razz Razz Razz του φαίνεται περίεργο μάλλον γι'αυτό!

56Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Τρι Αυγ 03, 2010 11:05 pm

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαρία έγραψε:βρε lianiko μου αλήθεια είναι τόσο συνεργάσιμος ο μικρός σου? εμένα που είναι 4 ούτε να τον πιάνω δεν θέλει, το μονο που κάνει μόνος του είναι να το τραβάει συνέχεια, λάστιχο το έχει κάνει Razz Razz Razz του φαίνεται περίεργο μάλλον γι'αυτό!

Ο Κωνσταντίνος είναι ένα γενικότερα συνεργάσιμο παιδάκι... Αλλά θέλει κι αυτός τον τρόπο του. Πριν από ένα χρόνο περίπου τον ρώτησα "Θα μου δείξεις τι έχεις μέσα στην τσουτσούνα σου ή να δω μόνη μου;" Νομίζω ότι όταν του έδωσα την εναλλακτική διάλεξε να το κάνει μόνος του ακριβώς για να μην τον πειράζω εγώ (μάλλον φοβάται να μην τον πονέσω). Αυτό που λες με το λάσχιτο, το κάνει κι ο δικός μου... Έχει πολύ γέλιο, γιατί το πετσάκι του είναι αρκετά μακρύ και το γυρίζει γύρω γύρω από το δάχτυλό του... Το σλόγκαν μας εδώ και λίγους είναι "Παιδί μου, μη δένεις κόμπο την τσουτσούνα σου!!" Laughing Laughing

57Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Τρι Αυγ 03, 2010 11:08 pm

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρία έγραψε:το μονο που κάνει μόνος του είναι να το τραβάει συνέχεια, λάστιχο το έχει κάνει Razz Razz Razz του φαίνεται περίεργο μάλλον γι'αυτό!
Καλά αυτό τελικά το κάνουν όλα τα αγοράκια μου φαίνεται!!!Εγώ κάθε φορά που τον τραβάει , με πιάνει πανικός και λέω στον άντρα μου καλά δεν τον πονάει!!!!Και η κλασική απάντηση:Αν τον πονούσε ....δεν θα τον τράβαγε!!!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

58Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Τρι Αυγ 03, 2010 11:10 pm

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lianikos έγραψε:
Μαρία έγραψε:βρε lianiko μου αλήθεια είναι τόσο συνεργάσιμος ο μικρός σου? εμένα που είναι 4 ούτε να τον πιάνω δεν θέλει, το μονο που κάνει μόνος του είναι να το τραβάει συνέχεια, λάστιχο το έχει κάνει Razz Razz Razz του φαίνεται περίεργο μάλλον γι'αυτό!

Ο Κωνσταντίνος είναι ένα γενικότερα συνεργάσιμο παιδάκι... Αλλά θέλει κι αυτός τον τρόπο του. Πριν από ένα χρόνο περίπου τον ρώτησα "Θα μου δείξεις τι έχεις μέσα στην τσουτσούνα σου ή να δω μόνη μου;" Νομίζω ότι όταν του έδωσα την εναλλακτική διάλεξε να το κάνει μόνος του ακριβώς για να μην τον πειράζω εγώ (μάλλον φοβάται να μην τον πονέσω). Αυτό που λες με το λάσχιτο, το κάνει κι ο δικός μου... Έχει πολύ γέλιο, γιατί το πετσάκι του είναι αρκετά μακρύ και το γυρίζει γύρω γύρω από το δάχτυλό του... Το σλόγκαν μας εδώ και λίγους είναι "Παιδί μου, μη δένεις κόμπο την τσουτσούνα σου!!" Laughing Laughing


Razz Razz Razz έχουν πολύ πλάκα τα ατιμούτσικα!
εμένα πάλι δεν είναι καθόλου συνεργάσιμος και για να τραβήξουμε το πουλάκι χρειάζονται 3! ο ένας να κρατάει τα χέρια, ο άλλος τα πόδια και ο τρίτος να κατεβάζει το πετσάκι!
Mad

59Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Τρι Αυγ 03, 2010 11:11 pm

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
GEODATOU έγραψε:
Μαρία έγραψε:το μονο που κάνει μόνος του είναι να το τραβάει συνέχεια, λάστιχο το έχει κάνει Razz Razz Razz του φαίνεται περίεργο μάλλον γι'αυτό!
Καλά αυτό τελικά το κάνουν όλα τα αγοράκια μου φαίνεται!!!Εγώ κάθε φορά που τον τραβάει , με πιάνει πανικός και λέω στον άντρα μου καλά δεν τον πονάει!!!!Και η κλασική απάντηση:Αν τον πονούσε ....δεν θα τον τράβαγε!!!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


καλέ ναι! την βρίσκουν μου φαίνεται! Razz Razz τους φαίνεται περίεργο αισθάνονται ότι κάτι συμβαίνει εκεί κάτω!

60Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Τρι Αυγ 03, 2010 11:14 pm

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρία έγραψε:

καλέ ναι! την βρίσκουν μου φαίνεται! Razz Razz τους φαίνεται περίεργο αισθάνονται ότι κάτι συμβαίνει εκεί κάτω!
Σε εμένα το λες???Ρώτα το γαϊδουράκι του Γουϊνι τι τραβάει κάθε μέρα!!!!Όταν έρθει η ώρα του ύπνου δεν κοιμόμαστε χωρίς το γαίδαράκο.....χωμένα στα σκέλια μας!!!Είναι το καθιερωμένο σκηνικό ύπνου αυτό.Το χαλαρωτικό που λέω και εγώ.Ερμέ γαίδαράκο αν είχες φωνή θα ...γκάριζες!!!![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

61Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Τρι Αυγ 03, 2010 11:16 pm

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
GEODATOU έγραψε:
Μαρία έγραψε:

καλέ ναι! την βρίσκουν μου φαίνεται! Razz Razz τους φαίνεται περίεργο αισθάνονται ότι κάτι συμβαίνει εκεί κάτω!
Σε εμένα το λες???Ρώτα το γαϊδουράκι του Γουϊνι τι τραβάει κάθε μέρα!!!!Όταν έρθει η ώρα του ύπνου δεν κοιμόμαστε χωρίς το γαίδαράκο.....χωμένα στα σκέλια μας!!!Είναι το καθιερωμένο σκηνικό ύπνου αυτό.Το χαλαρωτικό που λέω και εγώ.Ερμέ γαίδαράκο αν είχες φωνή θα ...γκάριζες!!!![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Razz Razz Razz Razz Razz Razz αχ καλέ δεν το πιστεύω! βρε τον δόλιο το γάιδαρο! Razz Razz Razz κοίτα να δεις τι έχει βρει να χαλαρώνει! μωρέ έχουν τόση πλάκα τα ζουζούνια μας!

62Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Τρι Αυγ 03, 2010 11:43 pm

Michelangelo

Michelangelo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγω ξεκινησα απο 4 μηνων και του εβαζα καθε βραδυ μετα το μπανιο λιγο baby oil και το κατεβαζα οσο πηγαινε καθε φορα... πολυ απαλα και προσεχτικα... μεχρι 6 μηνων ηταν ενταξει... ειχε κατεβει και απο τοτε το κανω που και που για να μην ξανακλεισει...!!! Wink

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tolazarakimou! έγραψε:Εμάς ο γιατρός μας είπε να μην το πειράζουμε καθόλου για τουλάχιστον 1 χρόνο. Θα πλένεται εξωτερικά μόνο (νομίζω το ίδιο ισχύει και για τα κορτσίστικα γεννητικά όργανα, πλένονται μόνο εξωτερικά)

ΚΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΕΕΙ (ΤΟ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΗΨΑΚΙ ΜΟΥ!).ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕΤΑ,ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΙΟ ΠΑΛΙΟΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ,ΓΙΑΤΙ Η ΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ.

mikros prigkipas

mikros prigkipas
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
sonia έγραψε:Καλημέρα μανούλες!!

Ως γνωστόν τα αγοράκια έχουν ένα θέμα με το πουλάκι τους για αυτό θέλω την γνώμη σας για το τι κάνατε με το παρακάτω θέμα... Εμένα η παιδίατρος από όταν ήταν μικρό το μωρό μου είχε δείξει πως να του το ανοίγω και να του το πλένω.
Στην αρχή ήταν μια πολύ μικρή τρυπούλα και κάθε μήνα μου το άνοιγε και περισσότερο.
Τώρα που ο μπέμπης κοντεύει τους 9 μήνες μου είπε ότι αυτό θέλει άνοιγμα μέχρι κάτω με μια διαδικασία όπου εγώ για ένα μήνα θα του βάζω μια κρεμούλα που μαλακώνει τις συμφήσεις και μετά θα του ανοίξει εκείνη μέχρι κάτω.

Αντιμετωπίσατε παρόμοιο θέμα και τι κάνατε?






οχι ποτέ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
εγώ είμαι τεχνολόγος εργαστηρίων καιη νονά μας παιδοχειρουργός!!!!
το πουλάκι δεν το ανοίγουμε εμείς ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ



Αυτό το κάνει ή ο παιδιατρος που ξέρει πραγματικά ή παιδοχειρουργός μετά τον χρόνο!!!
πολλοί ανοίγουν το πουλάκι,το τραυματίζουν ,κάνει συμφήσεις και μετά χειρουργείο.
Τώρα και η φύμωση δεν χειρουργειται απαραιτητα,πρώτα σου δίνουν κρεμουλα για 20 μέρες και μετά αξιολογούν ότι θέλει χειρουργείο!!!!
ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ,ΔΕΝ ΤΟ ΑΓΓΙΖΟΥΜΕ!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οι γνωμες διαφερουν .Εμεις με το που γεννηθηκε και ηρθε η παιδιατρος μας το εκανε μεχρι εκει που πηγαινε και μου ειπε ελαχιστα στο μπανιο να το κατεβαζω .Στις 40 ημερες που πηγα στ γυναικολογο μου οταν το ρωτησα τον ειδε το εκανε καιεκεινος και μου ειπε ολα καλα και συμφωνησε με τη παιδιατρο .Ειναι λαθος να τοαφηνουμε επειδη μαζευει καιμπορει να κλεισει αλλα δνε θελει και ζορι Razz Τωρα 6 ετω πια το κανειμονοτου και μια μερα μετα το μπανιο του λεω Σταυρο μου θα κοιτας να κατεβαινει το κεφαλακι και ξαφνικα ακουμε μια φωνη :βγηκε ολο βγηκε ολο καταλαβατε τι ειχε κανει ; Embarassed απο τοτε εγω δνε εχω ασχοληθει ειναι καθαρα δικη του δουλεια ....

mikros prigkipas

mikros prigkipas
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
βανια έγραψε:οι γνωμες διαφερουν .Εμεις με το που γεννηθηκε και ηρθε η παιδιατρος μας το εκανε μεχρι εκει που πηγαινε και μου ειπε ελαχιστα στο μπανιο να το κατεβαζω .Στις 40 ημερες που πηγα στ γυναικολογο μου οταν το ρωτησα τον ειδε το εκανε καιεκεινος και μου ειπε ολα καλα και συμφωνησε με τη παιδιατρο .Ειναι λαθος να τοαφηνουμε επειδη μαζευει καιμπορει να κλεισει αλλα δνε θελει και ζορι Razz Τωρα 6 ετω πια το κανειμονοτου και μια μερα μετα το μπανιο του λεω Σταυρο μου θα κοιτας να κατεβαινει το κεφαλακι και ξαφνικα ακουμε μια φωνη :βγηκε ολο βγηκε ολο καταλαβατε τι ειχε κανει ; Embarassed απο τοτε εγω δνε εχω ασχοληθει ειναι καθαρα δικη του δουλεια ....





Βάνια μου αν πεις όλο αυτό σε έναν παιδοχειρουργό θα έχει σίγουρα αντίθετη αποψη.
το πουλάκι δεν είναι κάτι που όποιος βρεθεί το "τραβάει"!!!
και ειδικά για την ηλικία που λες(ημερών) ακόμα δεν έχουν σχηματιστεί τα αιμοφόρα αγγεία του πέους.
οσο για το σμίγμα που λες οτι μαζεύει,αυτό που είναι να βγει θα βγειμε το πλύσιμο μέχρι το πρώτο έτος της ηλικίας του.
βέβαια ο καθένας στο ζουζούνι του κάνει ότι νομίζει καλύτερο εκείνος!!
να χαιρεσαι τον λεβεντη σου που απο οτι ειπες είναι ήδη 6 ετών!!!

KIRITSAKI


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμας ο γιατρος μας παρολο που ειναι 8 μηνων μας το ανοιγει εκεινος σε καθε επσκειψη.Οταν θα ερθει η ωρα που θα χριεαστει να το κανω, θα βαλω τον αντρουλη μου να το κανει(ξερουν εκεινοι τον τροπο....)Οποτε του το "κατεβαζει"ο γιατρος γυρναω απο την αλλη να μη βλεπω, ανατριχιζω....

anastazia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
EMENA EINAI SXEDON 7 MHNΩΝ..ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΤΡΥΠΟΥΛΑ ΦΑΙΝΕΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙ Κ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΖΟΤΡΑΒΗΓΩ...ΜΗΠΩΣ ΚΑΚΩΣ ΤΟ ΑΓΓΙΖΩ?

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
AN ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ!ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ.ΚΑΠΟΙΕΣΜΑΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ. ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΠΩΣ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΩ.ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΠΟΤΕ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΑ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ.ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΝΑ ΤΟ ΡΩΤΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΟΣ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ. ΟΧΙ Η ΜΙΑ ΛΕΕΙ ΕΜΕΝΑ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΤΣΙ ΚΑΝΑΝΕ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΘΟΣ ΠΡΑΜΑΤΑ.ΡΩΤΑΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κορίτσια! Ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρει καμιά σας, εδω κ δυο μερες το πουλακι του γιου μου είναι κόκκινο στην σχισμή. Τον πλένω καθε φορα που του αλλαζω παμπερσ , του εβαλα κ κρέμα κ τίποτα. Να ανησυχώ?

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
erwtoulis έγραψε:Γεια σας κορίτσια! Ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρει καμιά σας, εδω κ δυο μερες το πουλακι του γιου μου είναι κόκκινο στην σχισμή. Τον πλένω καθε φορα που του αλλαζω παμπερσ , του εβαλα κ κρέμα κ τίποτα. Να ανησυχώ?


Χρόνια πολλά καταρχήν να χαίρεσαι το μικρούλη σου! Και εμένα το έπαθε πρόσφατα το ίδιο και έτυχε εκείνες τις μέρες να έχουμε ραντεβού με το γιατρό μας για εμβόλιο και μας είπε ότι δεν είναι τίποτα επειδή το βράδυ μένει πολλές ώρες με την ίδια πάνα μάλλον, είπε να μην κάνω τίποτα να μην το πειράξω καθόλου, και όταν έρθει η ώρα θα ασχοληθεί μόνο αυτός!Αν σου δείχνει ότι δεν πονάει μπορεί να μην είναι και σε εσάς τίποτα, αλλά για να μην αγχώνεσαι πάρε ένα τηλέφωνο το γιατρό σας, ξέρει καλύτερα!

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
eirinifth έγραψε:
erwtoulis έγραψε:Γεια σας κορίτσια! Ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρει καμιά σας, εδω κ δυο μερες το πουλακι του γιου μου είναι κόκκινο στην σχισμή. Τον πλένω καθε φορα που του αλλαζω παμπερσ , του εβαλα κ κρέμα κ τίποτα. Να ανησυχώ?


Χρόνια πολλά καταρχήν να χαίρεσαι το μικρούλη σου! Και εμένα το έπαθε πρόσφατα το ίδιο και έτυχε εκείνες τις μέρες να έχουμε ραντεβού με το γιατρό μας για εμβόλιο και μας είπε ότι δεν είναι τίποτα επειδή το βράδυ μένει πολλές ώρες με την ίδια πάνα μάλλον, είπε να μην κάνω τίποτα να μην το πειράξω καθόλου, και όταν έρθει η ώρα θα ασχοληθεί μόνο αυτός!Αν σου δείχνει ότι δεν πονάει μπορεί να μην είναι και σε εσάς τίποτα, αλλά για να μην αγχώνεσαι πάρε ένα τηλέφωνο το γιατρό σας, ξέρει καλύτερα!

Xronia polla kai se sena . Simera to eida k einai ligo kalitera. Ton pleno kathe fora pou ton allazo pana k tou bazo ligi krema gia to sigkama. Den ksero k ego, tha ton paro simera na doume ti tha mou pei. se euxaristo pantos.

katykate


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εμενα μου ειπε''σαν να μην υπαρχει!!δεν πειραζεις τιποτα!!" τωρα θα δειξει...γιατι η αληθεια ειναι και να μου ελεγε να κανω κατι,δεν θα αντεχα απτο φοβο μην το τραυματισω!!!(ημουν μπροστα οταν το κανε ο παιδιατροσ στο ανηψακι μου,με δυναμη προσ τα κατω-και ειδα το πουλακι του να ανοιγει σαν γαρυφαλλο....και απο τοτε μου εμεινε!!!)!Εγω να ρωτησω κατι αλλο????οταν αλλαζετε παμπερ στα αγορια σας,προσ τα που βαζετε το πουλακι να κοιταει??εχω ακουσει απο πεθερα,και αλλεσ παλιες,οτι πρεπει ταχα μου να κοιταει προσ τα πανω!προσ αφαλο πλευρα δλδ..και εχω 2 αποριες!α.ποσ μενει ετσι???επειδη το δοκιμασα μια φορα για να παψει την γκρινια η πεθερα και αυτο οσο το ανεβαζεσ,τοσο κατεβαινε! Laughing και β. αμα μεινει πανω,και κατουρησει το μωρο,δεν εχει γινει μουσκεμα ωσ πανω???

74Ερώτηση προς αγορομάνες!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ερώτηση προς αγορομάνες!! Δευ Ιαν 09, 2012 11:56 pm

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mikros prigkipas έγραψε:
sonia έγραψε:Καλημέρα μανούλες!!

Ως γνωστόν τα αγοράκια έχουν ένα θέμα με το πουλάκι τους για αυτό θέλω την γνώμη σας για το τι κάνατε με το παρακάτω θέμα... Εμένα η παιδίατρος από όταν ήταν μικρό το μωρό μου είχε δείξει πως να του το ανοίγω και να του το πλένω.
Στην αρχή ήταν μια πολύ μικρή τρυπούλα και κάθε μήνα μου το άνοιγε και περισσότερο.
Τώρα που ο μπέμπης κοντεύει τους 9 μήνες μου είπε ότι αυτό θέλει άνοιγμα μέχρι κάτω με μια διαδικασία όπου εγώ για ένα μήνα θα του βάζω μια κρεμούλα που μαλακώνει τις συμφήσεις και μετά θα του ανοίξει εκείνη μέχρι κάτω.

Αντιμετωπίσατε παρόμοιο θέμα και τι κάνατε?






οχι ποτέ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
εγώ είμαι τεχνολόγος εργαστηρίων καιη νονά μας παιδοχειρουργός!!!!
το πουλάκι δεν το ανοίγουμε εμείς ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ



Αυτό το κάνει ή ο παιδιατρος που ξέρει πραγματικά ή παιδοχειρουργός μετά τον χρόνο!!!
πολλοί ανοίγουν το πουλάκι,το τραυματίζουν ,κάνει συμφήσεις και μετά χειρουργείο.
Τώρα και η φύμωση δεν χειρουργειται απαραιτητα,πρώτα σου δίνουν κρεμουλα για 20 μέρες και μετά αξιολογούν ότι θέλει χειρουργείο!!!!
ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ,ΔΕΝ ΤΟ ΑΓΓΙΖΟΥΜΕ!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!
Ο καθε παιδιατρος εχει τη γνωμη του οπως φαινεται,ο γιος μου ειναι 7 μηνων και κατι το πουλακι του εχει πολυ στενη ποσθη απο μωρο μου ειχε πει να μη το πειραζω οπως και εκανα,μας εστειλε λοιπον σε παιδοχειρουργο να το δει και μου ειπε καθε μερα που τον κανω μπανιο και μαλακωνει να του κατεβαζω οσο αντεχει και δεν κλεινει τα ποδια του,το κανω 4μερες και ηδη εχει αρχισει και φαινεται το κεφαλακι,σε 1 μηνα θα ξαναπαμε και αν κρινει εκεινος θα παρουμε την κρεμα που λεπταινει η ποσθη και κατεβαινει τελειως..Μας ειπε αλλο η φιμωση και αλλο η στενη ποσθη..Στη φιμωση τα τσισα βγαινουν χωρις ογκο σαν κλωστη δηλαδη και μπορει να δημιουργησει προβλημα..

????????


Επισκέπτης
κοριτσια ποτε δεν πειραζουμε μονες το πουλι για να το ανοιξουμε και παντα προς τα κατω στην πανα......

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις