Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
551 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 551 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cassiani γιατι μπερδευεσαι κοριτσι μου?
Ισα ισα,που λεμε οτι αφου η καθε δυαδα μανας-παιδιου ειναι μοναδικη τοτε δεν μπορει να ισχυει το 15' και καθε 3ωρο ...και οσο για το πως το ταιζει ή πως το κοιμιζει,αυτο ειναι στο στυλ της καθε μαμας. Μην την αγχωνουμε τωρα την λεχωνα...αρκετη κουραση εχει ηδη.Ας βολευτει οπως θελει,αν αυτη ξεκουραζεται να ξαπλωνει μαζι με το μωρο καλα κανει.Δεν ξερουμε τις αντοχες καθε λεχωνας..Αν θηλαζει συχνα τοτε η σταση να ξαπλωνει για θηλασμο ειναι η πιο ξεκουραστη. Ετσι δεν ειναι?
Για το ποση ωρα τρωει κ καθε ποσο αν θυμαμαι σωστα εσυ εχεις πει οτι δεν το επεβαλες στο μωρο σου,αλλα απο μονο του ειχε αυτο τον ρυθμο.(αν δεν θυμαμαι σωτα,συγνωμη)

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
koritsia poso kolima mporei na exete me afto to thema pou den katalavainete ti grafoume merikes fores den eipa stin kopela na min thilazei to moro tis ksaplomeni kai ego etsi thilazo tin mikri mou proi vradi efta mines tora kai stin arxi se kathe gevma giati allios me kouraze ego tis eipa na min pernei to moro agalia na koimate mazi tou epeidi griniazei oxi epeidi peinaei.kai afto einai gnomi mou kai den allazei epeidi to thelete eseis.to moro mporei na niothei tin parousia mas kai tin agapi kai tin thalpori ksaplomeno sto krevataki tou xaidevodas to kefalaki tou milodas tou kai ta loipa.giati kapoia stigmi to moro den tha einai to moraki ton 3 4 kilon alla poli parapano kai den tha mporei na to kanei afto kai an sas fenete periergo as koitaksei i kopela ta polla post kai sizitiseis mamadon pou psaxnoun liseis gia na min thelei to pedi tous kounima agalia gia nakoimithei kai einai se apelpisia.kai telos den ksero poses fores prepei na to grapso gia na katalavete kati pou mallon den thelete na katalavaite.den eipa na afinei mono ena eikosapelto i ena tetarto to moro kai na to afisei na penasei eipa kai diavaste kalitera parakalo oti kapoies manoules tous aresei na koitane posi ora trone ta mora tous.kai pos an thelisei na troei to moro kai apo ta dio stithi tis opo tis eipe o giatros tis an kserei pano kato posi ora troei to moro tis tha mporei na kanei tin allagi sto stithos tis kapou sti msi.oso gia to liparo gala sto telos emena o giatros mou mou eipe pos den isxiei. kai telos den thelo na anxoso tin kopela opos mporei na kanete eseis polles fores. exete kapoious kanones pou an diavasei kapoia kopela san emena pou i dikia mou kori de akoulouthouse sxedon kanenan apo aftous apo moni tis tha nomizei pos kati den kanei kala eno mporei na einai mia ekseresei.to protopost to esteila stin kopela gia afto to l;ogo giati emoize poli me tin periptosi mou i dikia tis kai mporei na itan kai afti mia kopela pou to moro tis na leitourgei opos to diko mou tis edosa tin efksieria na dei pos iparxoun kai afta na min anxonete.

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καταρχην να σου ζησει το ζουζουνι σου! Λοιπον εχω 2 παιδακια και επριμενω το 3ο. δεν εχω πολυ μεγαλη εμπειρια με τον θηλασμο. 2 μηνες ειχα θηλασει μονο απο προσωπικα επιλογη τοτε... τωρα ελπιζω πολυ παραπανω. λοιπον θα απαντησω σε αυτα που ξερω. και μου ειπαν. πρωτον οντως καθε μωρακι εχει το δικο του προγραμμα αλλα εγω ειμαι της αρχης οτι ναι τωρα ειναι η σειρα του μωρου και πρεπει να ακολουθεις το προγραμματακια του χωρις αγχος. αλλα αργοτερα πρεπει να το βαλεις στο δικο σου προγραμμα. για το στηθος αλλαζουν οι αποψεις ακομα και αναμεσα σε γιατρους. αλλοι λενε μια απτο ενα και μια απτο αλλο αλλοι λενε καθε φορα και αποτα 2.. αυτο εσυ θα το δεις πως βολευει και τους 2. αλλα επειδη καταλαβα οτι δοξα το θεο εχεις πολυ γαλατακι γιανα μη εχεις προβλημα γνωμη ειναι να δινεις και απτα 2 καθε φορα..
τελος κατι που διαβασα περι αγκαλιας..! κοριτσια! ολες οι μανουλες λατρευουμε τα μωρακια μας. ειναι το πιο γλυκο να ταχουμε αγκαλιτσα συνεχεια η να κοιμομαστε μαζι. ΑΛΛΑ οχι. εγω δε το κανα. το ταιζα οταν θηλαζα κατα προτιμηση ξαπλωμενη. ειδικα το βραδυ. τοχα διπλα μου στο πορτμπεμπε και οχι στο κρεβατι μου. και αργοτερα παλι το ταιζα στοριλαξ. ειχαμε φυσικα και τις στιγμες που θα καναμε αγκαλιτσες πολλες αλλα οχι να γινει συνηθεια. αργοτερα θαναιδυσκολο να τα ξεκολησουμε απο πανω μας θαχουν βαρενει κιολας...

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ο θηλασμος τον πρωτο χρονο της ζωης του μωρου πρεπει να ειναι ελευθερος και ανεμποδιστος.Δεν βαζουμε ρολογια,δεν βαζουμε προγραμματα.Το ιδιο το μωρο ξερει ποσο θελει να θηλασει και ποτε να θηλασει.Το αφηνουμε να μας καθοδηγησει...ξερει πολυ καλυτερα απο οποιονδηποτε γιατρο.Καλο ειναι η καθεμια μανουλα να βρει οποιον τροπο βολεψει εκεινη και το μωρο της για να θηλασει,οσο πιο ανετοι ειναι και οι δυο και ικανοποιημενοι τοσο πιο ξεκουραστος και πευχημενος θα ειναι ο θηλασμος.
Να διευκρινησω οτι ΦΥΣΙΚΑ και ισχυει οτι στην αρχη το μητρικο γαλα ειναι αραιο για να ξεδιψαει τα μωρακα και μετα κατεβαινει το πιο λιπαρο γαλα...μια ερωτηση σε καποιον περισσοτερο ειδικο δεν βλαπτει.
Εχω ξαναβαλει απειρες φορες τα τηλεφωνα συμβουλων θηλασμου για να ενημερωνονται ΣΩΣΤΑ οι μανουλες και να μην ακουνε την παραπληροφορηση που παιζει απο τους παιδιατρους.
http://www.thilasmos.net/leaders.html

aristina

aristina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
supermama μου με το καλο να ερθει το παιδακι σου!Και να χαιρεσαι τα αλλα 2 σου!!!Μεγαλη ευλογια!Ευχομαι κι εμενα να μου χαρισει ο Θεος κι αλλα....πολλα χα χα χα χα!!

Στο θεμα μας!!!Κοριτσια μου αγαπητα μην αγχωνομαστε ολες θελουμε να βοηθησουμε και ενταξει με βαση τις εμπειριες μας καμια φορα μπερδευουμε αυτα που θελουμε να πουμε η τα λεμε ολες με διαφορετικο τροπο αλλα στο ιδιο καταληγουμε οποτε ολα καλα!!!Αγαπη!Η μανουλα και το νινακι τα βρισκουν παντα μεταξυ του!Σας φιλω ολες!

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
otan vlepo pos to pedi mou einai igiestato kai mia xara kai sta kilakia tou den xreiazete na do kati allo.oi giatroi einai giatroi gia kapoio logo kai oi petiximenoi giatroi einai petiximenoi pali gia kapoio logo.kai kati allo aftin tin kramela pou tin poulane? anempodistos kai............thilasmos. AMANNNNNNN

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κασσιανη ειλικρινα εχω πολυ καλη διαθεση να σου εξηγησω γιατι το λενε αυτο για τον θηλασμο αλλα βλεπω οτι δεν υπαρχει διαθεση απο μερος σου,οποτε δεν προκειται να μπω σε αυτην την αντιπαραθεση.Θα πω ομως κατι για τους πετυχημενους γιατρους...
Οι γιατροι αυτοι καλως ειναι πετυχημενοι και καλως μπορει να εξασκουν το επαγγελμα τους με μεγαλη επιτυχια και να ειναι πραγματικα καλοι ομως δεν ειναι ενημερωμενοι σωστα για το θεμα του θηλασμου.Και ξερεις γιατι?Γιατι πολυ απλα δεν τους συμφερει...
Τα πακετα και οι μιζες που παιρνουν απο τις εταιρειες γαλακτος και βρεφικων κρεμων ειναι τοσο μεγαλες που δεν θα ηθελαν να τις στερηθουν για το καλο κανενος μωρου...και λυπαμαι αν δεν σου αρεσει αυτη η πραγματικοτητα αλλα ετσι ειναι τα πραγματα.
Και το σταματαω εδω απο μερους μου...

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
malista katalava kopela mou.oti peite koritsia.eimai nai poli xazi kai zo se ena paramithenio kosmo kai den ksero ta kaka pragmata pou simvainoun dipla mou.vevai den katalavaino ti simferon exei o giatros kai o ginaikologos kai o paidiatros na troei to moro apo to ena stithos tin fora se kathe gevma kai oxi kai apo ta dio.mipos pernei miza apo to deksi i apo to aristero?tha to psakxo efxaristo!!!

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν αναφερθηκα ΠΟΥΘΕΝΑ σε αυτο το θεμα γι αυτο την ειρωνεια σου πουλα την αλλου.

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nai alla emeis milame gia afto to thema kai oxi an tha dosei kseno gala i kopela.eisai se allo thema.gia afto leo oti lete t idia pada xoris na diavazete ti leme merikes fores.

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν αναφερθηκα ουτε καν σε αυτο το θεμα.Ακουσες να μιλαω πουθενα για ξενο γαλα?Διαβασες εσυ το δικο μου ποστ?Κασσιανη πριν ειρωνευτεις η' γενικως αρχιζεις να χαρακτηριζεις πρωτα σιγουρεψου.Μιλησα μονο για το αν πρεπει να υπαρχει προγραμμα στον θηλασμο η' να ειναι ελευθερος και ανεμποδιστος.Το οποιο και ναι αναφερθηκε πανω.Πουθενα για ξενο γαλα...και καλη σου μερα.

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
otan les gia tous giatrous kai tis mizes se afto anaferese.popo.supermamades giatroi psixoligoi kai den ksero kai ego ti allo mallon prepei na afisoume to forum sta xeria sas.distixos me to menos pou exete kai me tin trela tou thilasmou xanete polles fores to dikio sas kai ta kala pou mporeite na perasete stia kopeles gia to thilasmo .krima.kai kalimera kai se sena

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Laughing

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γιατι το παιζετε ολοι ειδικοι και κατηγορειτε τους γιατρους δεν το εχω καταλαβει.και στην τελικη αφου ειστε τοσο γνωστες του αντικειμενου γινετε και γιατροι να τελειωνει η υποθεση.το να ειναι κανεις απολυτος στη ζωη του ειναι οτι χειροτερο.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cassiani έγραψε:gia afto leo oti lete t idia pada xoris na diavazete ti leme merikes fores.

εδω εισαι λαθος...το θεμα "τσουλαγε" ομαλα μεχρι που αρχισες cassiani να απορεις για τις συμβουλες που δινουμε.Εδωσε η καθε μια την δικη της κρινοντας απο την εμπειρια της,ασχετο αν η καθε συμβουλη ηταν διαφορετικη ή οχι.Χωρις να σχολιασει τις αλλες διαφορετικες γνωμες.Ειναι σαφες οτι η Νενα θα επιλεξει αυτο που θα κρινει σωστο.

grammatiki έγραψε:γιατι το παιζετε ολοι ειδικοι και κατηγορειτε τους γιατρους δεν το εχω καταλαβει.και στην τελικη αφου ειστε τοσο γνωστες του αντικειμενου γινετε και γιατροι να τελειωνει η υποθεση.το να ειναι κανεις απολυτος στη ζωη του ειναι οτι χειροτερο.


αυτο τωρα τι ειναι? φιλικη παρατηρηση?

ο θηλασμος δεν ειναι ιατρικη πραξη grammatiki...ποτε δεν ηταν...ειναι φυσικη λειτουργια του γυναικειου σωματος,του καθε θυληκου. Οποτε...οπως ρωταμε εναν παιδιατρο για διαφορα θεματα σχετικα με τον θηλασμο μπορουμε να ρωτησουμε κ την γιαγια μας,μαμα μας ,φιλη μας που θηλασε.Την ιδια βαρυτητα εχει ο λογος τους.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την litsakos στις Τρι Μαρ 08, 2011 4:48 am, 1 φορά

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
cassiani έγραψε:gia afto leo oti lete t idia pada xoris na diavazete ti leme merikes fores.

εδω εισαι λαθος...το θεμα "τσουλαγε" ομαλα μεχρι που αρχισες cassiani να απορεις για τις συμβουλες που δινουμε.Εδωσε η καθε μια την δικη της κρινοντας απο την εμπειρια της,ασχετο αν η καθε συμβουλη ηταν διαφορετικη ή οχι.Χωρις να σχολιασει τις αλλες διαφορετικες γνωμες.Ειναι σαφες οτι η Νενα θα επιλεξει αυτο που θα κρινει σωστο.

grammatiki έγραψε:γιατι το παιζετε ολοι ειδικοι και κατηγορειτε τους γιατρους δεν το εχω καταλαβει.και στην τελικη αφου ειστε τοσο γνωστες του αντικειμενου γινετε και γιατροι να τελειωνει η υποθεση.το να ειναι κανεις απολυτος στη ζωη του ειναι οτι χειροτερο.


αυτο τωρα τι ειναι? φιλικη παρατηρηση?

ο θηλασμος δεν ειναι ιατρικη πραξη grammatiki...ποτε δεν ηταν...ειναι φυσικη λειτουργεια του γυναικειου σωματος,του καθε θυληκου. Οποτε...οπως ρωταμε εναν παιδιατρο για διαφορα θεματα σχετικα με τον θηλασμο μπορουμε να ρωτησουμε κ την γιαγια μας,μαμα μας ,φιλη μας που θηλασε.Την ιδια βαρυτητα εχει ο λογος τους.


δεν ειπε κανεις να μη ρωταμε και καποιους εμπειρους.ξαναλεω ομως να μην ειμαστε απολυτοι στο οτι οι γιατροι δε δινουν σωστες συμβουλες και γενικοτερα να μην το παιζουμε ξερολες.εδω απλα λεμε την αποψη μας δεν την επιβαλλουμε ουτε κριτικαρουμε την αποψη του αλλου.

φιλια

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki θα διαφωνησω μαζι σου.Κ κριτικη γινεται κ προσπαθεια να επιβληθει η μια γνωμη εναντι της αλλης. Γι αυτο σχεδον παντα τα θεματα θηλασμου καταληγουν ετσι.
Ναι,δεν ειναι καλο να ειμαστε απολυτες,για τιποτα εκτος αν το γνωριζουμε καλα κ σε βαθος.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:grammatiki θα διαφωνησω μαζι σου.Κ κριτικη γινεται κ προσπαθεια να επιβληθει η μια γνωμη εναντι της αλλης. Γι αυτο σχεδον παντα τα θεματα θηλασμου καταληγουν ετσι.
Ναι,δεν ειναι καλο να ειμαστε απολυτες,για τιποτα εκτος αν το γνωριζουμε καλα κ σε βαθος.


ε μα αυτο λεω .γιατι πρεπει να καταληγουν ετσι;και δεν ειναι μονο τα θεματα θηλασμου.πολλα θεματα εδω μεσα καταληγουν με καυγα και δεν καταλαβαινω το γιατι τελικα.αν δηλαδη καποια τολμησει και διαφωνησει πρεπει αμεσως να δεχτει και πυρα;οσο καλα και να γνωριζεις ενα θεμα ρε συ παντα θα υπαρχει και κατι που ισως να μην το ηξερες.εδω οι γιατροι και καποια πραγματα τα μαθαινουν στη πορεια απο διαφορες μελετες.

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι,δεν ειναι καλο να ειμαστε απολυτες,για τιποτα εκτος αν το γνωριζουμε καλα κ σε βαθος.[/quote]
tis pio polles fores omos litsako se afto to thema eiste apolites kai afto ovizei mia manoula pou ksekinaei.afto leo tosi ora.an ego prin hilaso diavaza afta pou grafete kata kairous kai ksekinaga meta tha eixa panikovlithei giati den tha evlepa afta pou grafete kai tha nomiza pos kati kano lathos.ego eipa stin kopela pos iparxei kai alli periptosi pou mporei na einai kai i dikia tis to idio.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
litsakos έγραψε:grammatiki θα διαφωνησω μαζι σου.Κ κριτικη γινεται κ προσπαθεια να επιβληθει η μια γνωμη εναντι της αλλης. Γι αυτο σχεδον παντα τα θεματα θηλασμου καταληγουν ετσι.
Ναι,δεν ειναι καλο να ειμαστε απολυτες,για τιποτα εκτος αν το γνωριζουμε καλα κ σε βαθος.


ε μα αυτο λεω .γιατι πρεπει να καταληγουν ετσι;και δεν ειναι μονο τα θεματα θηλασμου.πολλα θεματα εδω μεσα καταληγουν με καυγα και δεν καταλαβαινω το γιατι τελικα.αν δηλαδη καποια τολμησει και διαφωνησει πρεπει αμεσως να δεχτει και πυρα;οσο καλα και να γνωριζεις ενα θεμα ρε συ παντα θα υπαρχει και κατι που ισως να μην το ηξερες.εδω οι γιατροι και καποια πραγματα τα μαθαινουν στη πορεια απο διαφορες μελετες.

ε καλα εννοειται οτι εισαι ανοιχτομυαλος,οπως λες κ εσυ "οι γιατροι και καποια πραγματα τα μαθαινουν στη πορεια απο διαφορες μελετες" Wink γι αυτο αναφερεται απο πολλες μας οτι δεν μπορεις να εχεις παντα εμπιστοσυνη σε καποιον επειδη ειναι γιατρος. Δυστυχως δεν ενημερωνονται ολοι,πολλοι επαναπαυονται στην αγνοια του ασθενη-πελατη..βαζω κ τον εαυτο μου μεσα.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cassiani έγραψε:Ναι,δεν ειναι καλο να ειμαστε απολυτες,για τιποτα εκτος αν το γνωριζουμε καλα κ σε βαθος.
tis pio polles fores omos litsako se afto to thema eiste apolites kai afto ovizei mia manoula pou ksekinaei.afto leo tosi ora.an ego prin hilaso diavaza afta pou grafete kata kairous kai ksekinaga meta tha eixa panikovlithei giati den tha evlepa afta pou grafete kai tha nomiza pos kati kano lathos.ego eipa stin kopela pos iparxei kai alli periptosi pou mporei na einai kai i dikia tis to idio.[/quote]

προτεινω αυτο το θεμα να μην το κλεισουμε αν δεν συνεννοηθουμε.Τι ειναι αυτο που γραφουμε ακριβως το οποιο δεν θα εβλεπες εσυ ή οποια αλλη κοπελα κ θα νομιζες οτι κατι κανεις λαθος? Να τα πιασουμε ενα ενα.

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ego pali leo na min to sinexisoume giatiden vgainei pouthena mallon prepei na tiriso afto pou eix pei kai se allo thema na min ksanapoume tin gnomi mas oses diafonoume gia na min iparxnoun afta.kalimera se oles

aristina

aristina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βρε κοριτσια ειμαστε μεγαλες και λογικες γυναικες μα γιατι τετοιο πραγμα...κανεις δεν ειναι απολυτος ολοι εκφραζουμε την αποψη μας,γιατι να το βλεπουμε οτι μιλαμε απολυτα...
Εγω οταν βρεθηκα σε αυτη τη θεση διαβασα οοοολες τις αποψεις διαφορετικες και ιδιες και εκει που εκλινα πιο πολυ στην περιπτωση μου εκανα λιγες παραπανω ερωτησεις και παντα εβγαζα το συμπερασμα μου....
Κανεις δεν μπερδευει κανεναν και δεν ειναι απολυτος απλα καποιες κοπελες που γνωριζουν 2 πραγματα παραπανω τονιζουν περισοτερο καποιες συμβουλες και αυτο ειναι ολο.
Απο κει και υστερα οτι νομιζει η καθε κοπελα....μα γιατι να παρεξηγουμαστε! Smile Τρωει σωστα μαμαδογαλατακι? - Σελίδα 2 688264 Laughing Laughing

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cassiani έγραψε:ego pali leo na min to sinexisoume giatiden vgainei pouthena mallon prepei na tiriso afto pou eix pei kai se allo thema na min ksanapoume tin gnomi mas oses diafonoume gia na min iparxnoun afta.kalimera se oles

και ποιος θα μεινει να απανταει τοτε?? Razz

aristina έγραψε:Βρε κοριτσια ειμαστε μεγαλες ..γυναικες μα γιατι τετοιο πραγμα... Laughing


αχα...εσυ πας γυρευοντας ετσι?? Laughing

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις