Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 16]

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
penydrag έγραψε:Πάντως αν ειναι να γενναμε ιδια μερα τα πρωτα με τα δευτερα παιδια εγω να περιμενω για 22/8 τη μπουμπου που ειναι κ ο γιος μου!!!
Κι εσύ penydrag προγραμματισμένο το είχες; Καλά εμένα ο γιατρός μου θα μου βάλει απαγορευτικό... Αρχές Δεκέμβρη ΑΠΟΧΗ! Κάθε φορά από τις διακοπές του τον γυρνάω!!!

penydrag έγραψε:Εμενα παντως μου φυγαν τα σφιξιματα που ειχα μετα απο 2-3 μερες ξαπλα!!!

Τωρα ειμαι στη φαση ξαναετοιμασιας του σπιτιου... ξερετε τα παιρνω απο εδω τα παω εκει, δν μαρεσουν τα ξαναλλαζω... σε δουλεια να βρισκομαστε!!!!
Very Happy ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 328109
Μου έβαλες κάμερες έτσι;;; Αλλιώς δεν εξηγείται... κι εγώ είχα σφιξίματα και πονάκια αλλά ξεκουράστηκα λίγο και τώρα είμαι καλύτερα. Όσο για το σπίτι μία από τα ίδια!!!

penydrag


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
nikoleta έγραψε:
penydrag έγραψε:Πάντως αν ειναι να γενναμε ιδια μερα τα πρωτα με τα δευτερα παιδια εγω να περιμενω για 22/8 τη μπουμπου που ειναι κ ο γιος μου!!!
Κι εσύ penydrag προγραμματισμένο το είχες; Καλά εμένα ο γιατρός μου θα μου βάλει απαγορευτικό... Αρχές Δεκέμβρη ΑΠΟΧΗ! Κάθε φορά από τις διακοπές του τον γυρνάω!!!

penydrag έγραψε:Εμενα παντως μου φυγαν τα σφιξιματα που ειχα μετα απο 2-3 μερες ξαπλα!!!

Τωρα ειμαι στη φαση ξαναετοιμασιας του σπιτιου... ξερετε τα παιρνω απο εδω τα παω εκει, δν μαρεσουν τα ξαναλλαζω... σε δουλεια να βρισκομαστε!!!!
Very Happy ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 328109
Μου έβαλες κάμερες έτσι;;; Αλλιώς δεν εξηγείται... κι εγώ είχα σφιξίματα και πονάκια αλλά ξεκουράστηκα λίγο και τώρα είμαι καλύτερα. Όσο για το σπίτι μία από τα ίδια!!!


Για το δευτερο Νικολετα προσπαθουσαμε κανενα 6μηνο τιποτα!!! ειχα απογοητευτει!!! Κ τον Δεκεμβριο λεω του αντρα μου, εγω καλοκαιρι δν ξαναγενναω, καλυτερα να μην πολυσυναντηθουμε μεσα στο σπιτι, δν πειραζει ας παμε κ ενα μηνα πισω τις προσπαθειες... κ τελικα ηταν ναρθει τωρα!!! κ οπως λεει κ ο γιατρος μου ο ανθρωπος οπως κ τα ζωα μαλλον εχουν συγκεκριμενη περιοδο αναπαραγωγης!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Οσο για την ξεκουραση κ αυτα, αν ισχυει οπως ειδαμε, λεω να ξεκουραστω μεχρι 15αυγουστο, να κανω κ τα γενεθλεια του μικρου κ μετα να πλακωθω παλι στους περιπατους μου κ στις βαριες δουλειες να ξεμπερδευουμε!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 536304 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 536304

Γιωτα (για να μην με λες συνεχεια με το nick name μου) flower

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ok Γιώτα μου πάντως εγώ δεν κανονίζω κάτι για τα γεννέθλια γιατί μπορεί και να τα κάνω μακριά από τη μικρή μου Crying or Very sad αν είμαι μέσα στην κλινική! Αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τότε θα κάνουμε κάτι σε χαλαρό οικογενειακό κλίμα. Θα δείξει από το πότε θα αποφασίσει ο μπομπιράκος να βγει!!!

aggeliki

aggeliki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
are koritsia marathonodromos kanonikotata exw ginei alla i koilia ekei,psila
peite kana kolpo mpas kai katevei Rolling Eyes

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aggeliki έγραψε:are koritsia marathonodromos kanonikotata exw ginei alla i koilia ekei,psila
peite kana kolpo mpas kai katevei Rolling Eyes


που είσαι βρε κοριτσάκι μου? πότε γεννάς τελικά? περπάτημα βοηθάει και μένα έτσι μου είχε πει ο γιατρός αλλά μόνο τα βράδια έβγαινα για λίγο περπάτημα μιας και γένναγα και εγώ Αύγουστο μέσα στον καύσωνα, αλλά η κοιλούμπα μου εκεί! τεράστια και ψηλά!
τίποτα άλλο για να κατέβει δεν ξέρω! Rolling Eyes

vasomits

vasomits
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κορίτσια ηρθαααααα!!!

Σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!!

Και σε σας εύχομαι με έναν πόνο!

Εβαλα και την δική μου ιστορία τοκετού στο αντίστοιχο θεματάκι!!!

Είναι ότι καλύτερο έχω ζήσει!!!

Σας φιλωωω!!!
Παω για νανι όσο προλαβαίνω!

aggeliki

aggeliki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
asta maria mou eixa peripeteies Shocked
me ekanan eisagwgi sto aleksandra kai imoun sto gennas de gennas asta Sad
eutixos pira paratasi mexri ti pempti pou tha me ksana dei o giatros kai tha mou pei ti tha kanoume telika
to kafedaki mallon meta ti genna to vlepw Smile
de peirazei na gnwristoun kai ta mikroulia mas Smile Smile Smile
filakia polla ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 417472

vasoula mou pws pernanai oi meres me to mikro sas nektario????
kala ti kouklos einai Smile
na ton xairosaste glikia mou

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aggeliki έγραψε:asta maria mou eixa peripeteies Shocked
me ekanan eisagwgi sto aleksandra kai imoun sto gennas de gennas asta Sad
eutixos pira paratasi mexri ti pempti pou tha me ksana dei o giatros kai tha mou pei ti tha kanoume telika
to kafedaki mallon meta ti genna to vlepw Smile
de peirazei na gnwristoun kai ta mikroulia mas Smile Smile Smile
filakia polla ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 417472

vasoula mou pws pernanai oi meres me to mikro sas nektario????
kala ti kouklos einai Smile
na ton xairosaste glikia mou


έσυ να είσαι καλά Αγγελική μου και το μωράκι σου και όλα τα άλλα γίνονται! τελικά βρήκες γιατρό? σου εύχομαι από τώρα όλα να πάνε καλά και να γεννήσεις το μωράκι σου με έναν πόνο! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 417472

aggeliki

aggeliki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
o giatros pou elega tis proales stin athina, mporei na einai psixros alla panw ap' ola einai swstos epistimonas an itan allos twra de tha eixa glitwsei ti kaisariki Shocked
tha sou ta pw kapoia stigmi kai apo konta, gia tis meres sto nosokomeio giati pragmatika de grafontai
filia polla ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 417472

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aggeliki έγραψε:o giatros pou elega tis proales stin athina, mporei na einai psixros alla panw ap' ola einai swstos epistimonas an itan allos twra de tha eixa glitwsei ti kaisariki Shocked
tha sou ta pw kapoia stigmi kai apo konta, gia tis meres sto nosokomeio giati pragmatika de grafontai
filia polla ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 417472


ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 417472

fraoulenia

fraoulenia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
37 bdomada shmera kai to moro se orizontia thesh kai 3600
exw mia ebdomada peripou na dw an tha gyrisei (pou den to blepw gt polu ligos xoros bre koritsia)allios meta tha mou to parei me kaisariki giati tha einai panw apo 4
stenaxorethika ligo i alitheia einai gt mou afairei to dikaioma na dialeksw ti tha kanw alla apo tin alli thelw na einai kala to moraki mou....
ps nikoleta tha se faw mallon stin strofi :Razz

penydrag


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη

Δν σας τα λεγα εγω?? Τι κ αν εμενα ειναι με το κεφαλι αναμεσα στα ποδια κ δν μπορω να περπατησω?? Θα τον φαω ολο το μηνα!!
Αυτο να σκεφτεσαι φραουλενια κ να μην στεναχωριεσαι!! Οτι θα το παρεις πολυ πιο συντομα στην αγκαλια σου!!
Ριξε μπολικο περπατημα αυτη την βδομαδα μηπως τα καταφερεις αλλα κ αν ακομα δν τυχει να σκεφτεσαι οτι ολα ειναι για το καλο του παιδιου κ το δικο σου!!

Αντε αντε να παιρνουμε σειρα!!
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 654316

fraoulenia

fraoulenia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
penydrag έγραψε:
Δν σας τα λεγα εγω?? Τι κ αν εμενα ειναι με το κεφαλι αναμεσα στα ποδια κ δν μπορω να περπατησω?? Θα τον φαω ολο το μηνα!!
Αυτο να σκεφτεσαι φραουλενια κ να μην στεναχωριεσαι!! Οτι θα το παρεις πολυ πιο συντομα στην αγκαλια σου!!
Ριξε μπολικο περπατημα αυτη την βδομαδα μηπως τα καταφερεις αλλα κ αν ακομα δν τυχει να σκεφτεσαι οτι ολα ειναι για το καλο του παιδιου κ το δικο σου!!

Αντε αντε να παιρνουμε σειρα!!
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 654316
na sai kala penoula
pantws to efaga ena sok otan eida oti den exei kai poli xoro to kakomoiro kai oti den mporei na gyrisei
parola ayta perpataw kai elpizw na gyrisei se mia ebdomada
an den ...maxairi ti na kanoume!!!
ante me to kalo kai esyyyy

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
fraoulenia έγραψε:37 bdomada shmera kai to moro se orizontia thesh kai 3600
exw mia ebdomada peripou na dw an tha gyrisei (pou den to blepw gt polu ligos xoros bre koritsia)allios meta tha mou to parei me kaisariki giati tha einai panw apo 4
stenaxorethika ligo i alitheia einai gt mou afairei to dikaioma na dialeksw ti tha kanw alla apo tin alli thelw na einai kala to moraki mou....
ps nikoleta tha se faw mallon stin strofi :Razz
Fraoulenia μου μην ανησυχείς, το παιδάκι σου κι εσυ να είστε καλά. Όσο για το αν θα με φας στη στροφή.... δεν ξέρω αλλά ο μικρός έχει κατέβει, έχει πάρει τη θέση του (εδώ και μήνες) και νομίζω πως σιγά σιγά ''χτυπάει την πόρτα''. Άντε να δούμε ποιό πιτσιρίκι θα είναι πιο βιαστικό!!!

penydrag


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
nikoleta έγραψε:
δεν ξέρω αλλά ο μικρός έχει κατέβει, έχει πάρει τη θέση του (εδώ και μήνες) και νομίζω πως σιγά σιγά ''χτυπάει την πόρτα''. Άντε να δούμε ποιό πιτσιρίκι θα είναι πιο βιαστικό!!!

Βρε Νικολεττα εμεις που τα μπεμπακια μας ειναι πανω κατω το ιδιο "βιαστικα" και ειχες κ εσυ τα σφιξιματα κ αυτα, μηπως εχεις κ πονακια??? περα απο τις συσπασεις εννοω...
γιατι εγω το βραδυ ολο νομιζω οτι γενναω, μετραω ανα ποσο ειναι οι πονοι (ειναι ανα ωρα) κ μετρα μετρα απο τις 12 καπου στις 4 κοιμαμαι...!!

Το θεμα ειναι οτι εγω πηγα με προκληση την προηγουμενη φορα κ δν ξερω πως ακριβως σε πιανουν οι πονοι... Ο γιατρος λεει θα το καταλαβω κ θα ειναι τετοιοι σαν της προκλησης... μα τετοιους εχω!!! αλλα φευγουν....

Ποσο καιρο πριν ξεκινανε αυτα τα πονακια βρε παιδια??? ξερει καμια???

oneirena

oneirena
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσάκια γέννησα!!!!!! θα σας γράψω λίαν συντόμως την ιστορα του τοκετού μας!!!!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 875502 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 875502

penydrag


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Να σου ζησει το μωρακι!!
Να ναι γερο, δυνατο κ καλοτυχο!!
Περιμενουμε λεπτομερειες για ολα κ την επομενη απο την παρεας που θα μας ανακοινωσει το ευτυχες γεγονος!!!

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
oneirena έγραψε:κοριτσάκια γέννησα!!!!!! θα σας γράψω λίαν συντόμως την ιστορα του τοκετού μας!!!!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 875502 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 875502
Να σας ζησει κουκλα μου ο μπεμπης . Να ναι παντα γερος και δυνατος και να τον χαιρεστε

fraoulenia

fraoulenia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
oneirena έγραψε:κοριτσάκια γέννησα!!!!!! θα σας γράψω λίαν συντόμως την ιστορα του τοκετού μας!!!!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 875502 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 875502

na sou zhsei to nini sou/!!!!na einai gero kai dynato !
se poia ebdomada gennhses esy oneirena??

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
oneirena έγραψε:κοριτσάκια γέννησα!!!!!! θα σας γράψω λίαν συντόμως την ιστορα του τοκετού μας!!!!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 875502 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 - Σελίδα 8 875502
Oneirena μου να σου ζήσει; πω πω πόσο χαίρομαι κάθε φορά που ανακοινώνεται μία καλή γέννα... άντε και στα δικά μας!
Γιώτα μου είμαι η πλέον άσχετη να σου πω για τα συμπτώματα γέννας γιατί στην κόρη μου πήγα με λίγο αιματάκι, χωρίς πόνους, χωρίς διαστολή, χωρίς συσπάσεις, χωρίς να έχει κατέβει η μικρή και χωρίς να έχουν σπάσει τα νερά!!! και γέννησα μέσα σε 6 ώρες!! Μόνο τους πόνους άρχισα να νιώθω από ένα σημείο και μετά και ξέρω ότι αυτά τα πονάκια που νιώθω σίγουρα δεν είναι τόσο έντονα. Όσο για τις συσπάσεις δεν ξέρω ακριβώς πως είναι, μου είπαν σφίγγει η κοιλιά... αυτό το νιώθω εδώ και μέρες αλλά πάλι δεν ξέρω αν ήρθε η ώρα. Έτσι κι αλλιώς όμως τον γάιδαρο τον φάγαμε, στην ουρά είμαστε οπότε δεν ανησυχώ, τι σήμερα, τι αύριο, τι σε μία εβδομάδα. Το μόνο που με αγχώνει είναι ότι θα μείνω 4 μέρες μακριά από το κοριτσάκι μου!!! Δεν την έχω αφήσει ποτέ βράδυ και την ημέρα όχι πάνω από 2-3 ωρίτσες... ουφ! τι να κάνω ας πάνε όλα καλά και θα περάσει και αυτό!

penydrag


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αχ βρε Νικολεττα τι τραβαμε!! Χαραματα βλεπω κ εσυ! Κ εγω, προσπαθησα να ξανακοιμηθω τιποτα!!
Αντε παντα μαυτην την ουρα στο τελος!! Με τιποτα δν τελειωνει, αλλα απτην αλλη δν βιαζομαι κιολας, παρολο που τα εχω ολα ολα ετοιμα!! Σπιτι, βαλιτσα, ρουχαλακια. Τα παντα!! Μια αποτριχωση μου μενει γιατι δν θελω να με κανουν αυτες οτι θελουν.
Εσεις ολα ετοιμα κοριτσια?
Η Αγγελικη μηπως, λεω μηπως, γεννησε?? Σαν να χαθηκε ή μου φαινεται??

oneirena

oneirena
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γέννησα στις 39 βδομάδες και 1 μέρα!!! cheers cheers

Μόλις ήρθαμε στο σπίτι μας!! Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!!

για το μόνο που στεναχωρήθηκα είναι που ο μπέμπης έχει ΄λιγο ίκτερο- είναι στο 13 - και πρέπει να ξαναπάμε αύριο στο μαιευτήριο για μέτρηση Sad Sad Sad

ελπίζω όλα να πάνε καλά!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να σου ζήσει!!
Μην ανησυχείς για τον ίκτερο, όλα θα πάνε καλά.

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μην ανησυχείς για τον ίκτερο τέτοια εποχή που έχει ήλιο... η αδερφή μου που γέννησε 28 Δεκεμβρίου να δεις που έψαχνε τον ήλιο με τον μεγεθυντικό φακό!!! Όλα σχεδόν τα παιδάκια κάνουν ίκτερο μην αγχώνεσαι!

penydrag


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Λοιπον κοριτσια δεν εχω κατι συγκεκριμενο να σας πω σημερα, απλα εβαλα αυτα τα sticker (δεν ξερω πως τα λενε) απο κατω κ ειπα να τα δοκιμασω...

επιπλεον εχω 3 στη σειρα που περιμενω να μαθω... (αγγελικη, φραουλενια κ νικολεττα). Η σειρα δν ειναι τυχαια, ετσι τις περιμενω εγω!!!!

τελος, οσον αφορα εμενα, αφου τελειωσα σημερα γενικη καθαριοτητα και γενικη αποτριχωση ειμαι πανετοιμη πλεον!!!

αλλα νομιζω οτι θα τα κανω ολα αυτα, τουλαχιστον μια φορα ακομα....

σας φιλω ολες!!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την penydrag στις Πεμ Αυγ 12, 2010 12:39 am, 1 φορά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 16]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις