Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
325 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 325 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σου στέλνω ένα π.μ carrie

Koρίτσια όποια κοπέλα είναι ήδη έγκυος και σε αρχικο στάδιο και γνωρίζει πως έχει στιγμα και η ίδια και ο σήζυγος μπορεί να προβεί σε χοριακή λάχνη ή αλλιώς λήψη τροφοβλάστη ή οποία έξέταση είναι γενετικά ταυτόσημη με το έμβρυο, οπότε η εξέτασή της μας δίνει σημαντικές πληροφορίες για τα γονίδια και τα χρωμοσώματα του και μάλιστα εξαιρετικά νωρίς, μέσα στο 1ο τρίμηνο δεν χρειάζεται να περιμένετε την αμνιοπαρακέντηση!!!


Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε: Εννοείται πως δεν πρέπει να ανησυχείς, δεν πιστεύω να είσαι σε αναμένα καρβουνα;;;; Οπως εγω τότε;;; Αν ναι κακώς, να μην ανυσηχείς καθόλου!! Να σε ρωτησω ο αντρας σου έκανε εξετάσεις;; Τι βρήκαν;;

Είμαι απλά προβληματισμένη λίγο..
Ναι ο σύζυγος μου έχει κάνει και του βρήκανε ότι είναι α ετερόζυγος. Κάναμε τότε τις εξετάσεις στον ΓΝ Καβάλας και λόγω του ότι βρέθηκε αυτό σε εκείνον, ζητήσαμε να επανεξετάσουν και το δικό μου αλλά δεν βρέθηκε τίποτα γενικότερα. Μόνο μία αναιμία σε μένα..

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μην προβληματιζεσαι κοριτσάκι μου τίποτα δεν θα είναι απλά καλό ειναι να κάνεις περαιτερω εξετασεις να δείς ακριβώς τι στιγμα έχεις να ξέρεις κιόλας, ζητα απευθειας dna να πάρουν και απο τους δυό σας και παρε στο χορεμιο μηπως σου πουν πιο νωρίς και αν σου που νωριτερα παρε και ρωτα το γιατρο σου!!! Αυτον τα αποτελεσματα τον νοιαζουν και οχι που θα την κανεις!! Ολα καλά θα είναι να μην εχεις αγχος εγω που ημουν δύσκολη και σπάνια περιπτωση μια χαρα μου πήγαν, τσαμπα το αγχος μου!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μίλησα ήδη με τον γιατρό μου και μου είπε ότι στις 18 είναι εντάξει. Είναι δυνατόν να έχω στίγμα όταν κανείς στην οικογένεια μου δεν έχει?? Δεν θα είχε φανεί τίποτα σε κάμια από τις 3 εξετάσεις που έχω κάνει ως τώρα στη ζωή μου?

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είναι σίγουρο πως δεν εχει κανείς;; Ετσι εγινε και με τον άνδρα μου ελεγαν κανείς αλλά είδες κι εσυ παρολο που λές πως σου ειχε κανει η μαμα σου εξετασεις και δεν ειχε βρει κατι τωρα ομως βρηκατε κατι!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα, όχι δεν βρέθηκε κάτι. Απλώς ο γιατρός είπε να κάνουμε τις εξετάσεις εκεί επειδή εκεί είναι το σημείο αναφοράς και είναι το πιο έγκυρο μέρος. Οι δικές μου οι εξετάσεις ήτανε αρνητικές για δρεπανοκυτταρική και στίγμα.

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πολύ ωραία και φυσικά δεν τίθεται θέμα ανυσηχίας, ειδικά που έχει αποκλειστει το ενδεχόμενο της β μεσογειακής, οποτε πήγαινε στο λαικό να δείτε τι είναι αυτό, κάτι στην αιμοσφαιρίνη και κάλο είναι να το βρείτε και χίλια μπράβο στον γιατρό σου που σε παρέμπεμψε το να το κοιτάξεις περαιτέρω γιατί οι περισσότεροι αν δεν δείξει στίγμα δρεπανωσεως ή β΄μεσογειακής σταματούν εκεί και δεν ασχολουνται πιο εκτενέστερα!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε: Πολύ ωραία και φυσικά δεν τίθεται θέμα ανυσηχίας, ειδικά που έχει αποκλειστει το ενδεχόμενο της β μεσογειακής, οποτε πήγαινε στο λαικό να δείτε τι είναι αυτό, κάτι στην αιμοσφαιρίνη και κάλο είναι να το βρείτε και χίλια μπράβο στον γιατρό σου που σε παρέμπεμψε το να το κοιτάξεις περαιτέρω γιατί οι περισσότεροι αν δεν δείξει στίγμα δρεπανωσεως ή β΄μεσογειακής σταματούν εκεί και δεν ασχολουνται πιο εκτενέστερα!!!

Πήγα από τον γιατρό εχθές και μου είπε ότι η αιματολόγος που είδε τις εξετάσεις μου είπε να επανεξεταστούμε μήπως υπάρχει το ενδεχόμενο να είμαι και εγώ α-ετερόζυγη όπως ο σύζυγος και απλώς δεν το έχει εντοπίσει κανείς στις προηγούμενες εξετάσεις μουSad Θα είναι πρόβλημα αν είμαστε και οι 2 α-ετερόζυγοι?? Δεν μπορώ να βρω πουθενά πληροφορίες για αυτό τον τύπο στίγματος!! (Και ναι,έχω αγχωθεί τώρα..)

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να ρωτήσω και κάτι άλλο που το σκέφτηκα τώρα? Πρέπει να είμαι νηστική για να κάνω τις συγκεκριμένες εξετάσεις? Και ξέρει μήπως καμία πόσο κοστίζουν στο ΚΜΑ?

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσι μου μπήκα στο θεματάκι να δώ άν έχεις κάποιο νέο και τώρα μόλις είδα πως είχες γράψει πολλές μέρες πρίν που δηστυχώς δεν είχα δεί!!!

Δυστηχώς είναι λίγο δύσκολο να βρείς ακριβής πληροφορίες, μόνο απο ειδικό αιματολογο και γενετιστή!!!
Τελικά πήγες;; Εκανες DNA;;
Όσο για την τιμή που λές εγώ που πήγα χορέμιο με κάλυψε το βιβλιάριο του ΙΚΑ διαφορετικά θα πλήρωνα γύρω στα 480 ευρώ!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα Βασούλα μου!Ναι πήγαμε, τις κάναμε!Μου έκανε τρομερή εντύπωση η ευαισθησία τους πάνω στο θέμα, καμία σχέση με δημόσιο νοσοκομείο!!Στο Λαϊκό δεν πληρώσαμε τίποτα, δεν μας ρώτησαν καν τι ασφάλιση και αν έχουμε.

Πήραμε ήδη τα πρώτα αποτελέσματα της ηλεκτροφόρησης και εμένα μου γράφουν (όπως και στις εξετάσεις του ΙΑΣΩ) μικροκυττάρωση και υποχρωμία και στον άνδρα μου αναιμία και ότι θα προχωρήσουν και στους δύο και σε μοριακή εξέταση και θα μας στείλουν τα καινούρια αποτελέσματα όταν θα βγούν. Οπότε αναμένουμε....

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα carrie μου, αααα δεν ξέρω να σου πώ την γνώμη μου καθόλου για αυτό....αλλά με τον μοριακό έλεγχο θα βρουν ακριβώς τι είναι, οπότε υπομονή μέχρι να βγούν Very Happy μια χαρά θα είναι όλα!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τελικά οι δέυτερες εξετάσεις του μοριακού ελέγχου έδειξαν ότι ο σύζυγος μου είναι φορέας δ-μεσογειακής αναιμίας (???) και εγώ ακόμη αδιάγνωστη!!Αλλά μου είπανε ότι ο,τι και να έχω εγώ το μωράκι θα είναι μια χαρά και δεν χρειάζεται να ανυσηχώ και πρέπει τώρα να εξεταστούν και οι γονείς μου για να δούμε γιατί έχω τόσο χαμηλή φερετίνη. Είδωμεν...

????????


Επισκέπτης
Εγω εχω στιγμα Μεσογειακης και το ξερω απο τα 15 μου , λογω χαμηλου αιματοκριτη. Το εχει ολο το σόι του πατέρα μου!!! Ευτυχως ο αντρας μου δεν ειχε, αλλα και εμεις το ψαξαμε πριν μεινω εγκυος. Εννοειται!!! Ειναι πολυ σοβαρο!!!
Τελος καλο, ολα καλα!!!! Laughing

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
carrie μου τι σημαίνει αδιάγνωστη;; ο φείλουν να το βρούν, για να σου είπαν πως δεν συντρέχει λόγος ανυσηχίας θα το διασταύρωσαν αλλά και πάλι θα πρέπει να το βρούν για να ξέρεις...
ποσο φερετινη έχεις;;; εγώ 5!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Υποθέτω ότι θα συνεχίσουν σε παρακάτω έλεγχο όπως μου είπανε. Η φερετίνη μου ήτανε στο 27 αν θυμάμαι καλά όταν έκανα εκεί τις εξετάσεις,τώρα ένας Θεός ξέρει πόσο θα πήγε 2 μήνες μετά..Πάντως μου ζήτησαν να εξεταστούν και οι γονεις μου και μάλιστα σήμερα τους έστειλα με mail και τα δικά τους αποτελέσματα και έχω σκοπό να τους τηλεφωνήσω από βδομάδα να δω τι γίνεται..Όχι τίποτα αλλά ακόμη δεν έχω λάβει καν τα αποτελέσματα του μοριακού ελέγχου,μόνο τηλεφωνικά μου τα είπανε..

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μίλησα ξανά σήμερα με το Λαϊκό και μου είπανε πως τελικά εγώ είμαι αδιάγνωστη και ο σύζυγος μου είναι φορέας μία ήπιας α-Μ.Α. αλλά και δ-ετερόζυγος!Το σημαντικό είναι ότι σε εμένα δεν βρήκαν στίγμα, απλώς κάποιοι δείκτες έχουν πολύ χαμηλές τιμές και δεν ξέρουν γιατί.Και μου είπανε πως με βάση αυτά τα δεδομένα τα παιδιά μας δεν θα έχουν κανένα πρόβλημα!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπράβο κορίτσι μου Very Happy Very Happy

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλή δεν είναι η Φεριτίνη σου 27;; Τι σου είπαν;;

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι αυτό έιπαν.Κάτι άλλοι δείκτες είναι χαμηλοί και αυτους έψαχναν..Το καλύτερο που μου είπαν είναι ότι δεν έχουν γραμματόσημα να μου στείλουν τα αποτελέσματα!! Shocked Shocked

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μήπως να πήγαινες καλύτερα εκεί να πάρεις η ίδια τα αποτέλεσματα;;; Εγω έτσι έκανα και μένω και Καλαμάτα!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι αυτό τους είπα ότι θα κάνω. Απλώς πρέπει να τους πάρω σε 2 βδομάδες (!!) που θα επιστρέψουν από άδειαγια να συνεννοηθώ να μου τα ετοιμάσουνSmile

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσι μου τι κάνεις;; Πήρες τα αποτελέσματα;;
Πως πάει η εγκυμοσύνη σου;;
Γνωρισα και την Αλίκη, μου είπε πως σε γνωρίζει!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε:Κορίτσι μου τι κάνεις;; Πήρες τα αποτελέσματα;;
Πως πάει η εγκυμοσύνη σου;;
Γνωρισα και την Αλίκη, μου είπε πως σε γνωρίζει!!!

Καλά είμαι Βασούλα μου!!Όχι δεν τα πήρα ακόμη, μόνο τηλεφωνικά..δεν έχουν γραμματόσημα λέει να τα στείλουν. Όλα καλά ωστρόσο με αυτό το θέμα.Μόνο που τώρα έχω διαβήτη κύησης και τρέχω με άλλα..Με την Αλίκη είμαστε συνάδελφοι και είναι πολύ καλή μου φίλη!Smile

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οπότε είσαι σε διαιτα τώρα;; Ολα καλά θα πάνε, πολλές κοπέλες το ίδιο έχουν πάθει και η ξαδερφούλα και μάλιστα σε μεγάλο βαθμό αλλά όλα καλά Very Happy
Ναι μου το είπε η Αλίκη πως δουλεύεται μαζί και μου είπε τα καλύτερα για σενα, την μπουμπου της την έχεις δεί;;; Είναι υπέροχο μωράκι, όλο γελούσε Very Happy Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις