Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
368 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 368 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 26 ... 43  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 43]

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α καλά Αγγελικούλα να δεις εμείς τι τσακωμούς κάνουμε που ξεκινάνε έτσι από το πουθενά!

βρε κοριτσάκια μου πολύ στεναχωριέμαι! δεν θα γυρίσει σπίτι ο αντρούλης μου απόψε, ήταν τόσο κουρασμένος που πήγε μέχρι τον Πύργο Ηλείας και ξαναγύρισε, που θα μείνει στο χωριό στην πεθερά μου, μιας και ανέβηκε μέχρι εκεί να αφήσει τον πεθερό μου που τον είχε μαζί του! δεν είχε κουράγιο να κατεβεί! Sad

καλέ Βασούλαααααααα! έχεις 2 ΠΜ Laughing


εμάς μας παίρνει 30 ευρώ την επίσκεψη, αυτό μόνο, και για εμβόλιο και για τα εξέταση, συν ότι όταν πάμε για εμβόλιο τον εξετάζει κιόλας! και μας τα γράφει και δεν πληρώνουμε καθόλου τα φάρμακα! ιδιωτική γιατρός αλλά έχει ΟΓΑ ο άντρας μου γι
αυτό δεν πληρώνουμε καθόλου συμμετοχή στα εμβόλια

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Για μισο τωρα στροφαρα, tziz πληρωνες και το φαρμακο και την επισκεψη και εχτρα να το κανει αυτη;;;;;;

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βρε Βάσω μου χαράς το κουράγιο σου νυχτιάτικα να τα κάνεις όλα αυτά! εγώ τελικά δεν έκανα τίποτα! αχαχαχα

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vivian έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
Vivian έγραψε:Ηρθαααααααααααα!!!! Μου λειψατεεεεεεεεεεε!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

καλως το το ομορφφοκοριτσο με τα ομορφοπαιδακια της!!!που ησουν καλε?

Πηγα τον Κωνσταντινουλη παιδοτοπο!!!! Δεν μαζεύεται απο την αυλη τα χωματα και τα λουλουδια και ειπα να τον ντυσω ανθρωπο και να τον παω να τα διαλύσει αλλου!!

εχετε αυλη????τι καλα να ειχαμε κι εμεις...να τα αμολουσα να παιζουν ολη μερα!!!!!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΤΣΟΥΠΡΕΣ.Ο ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΠΡΕΣΑΣ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.ΤΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΑ ΚΙΟΛΑΣ.ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΚΡΕΒΑΤΙΑ ΤΑ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΚ!!!!!ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΠΑΛΙ!!!!!ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΓΟΝΑΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΘΑΙΝΕΙ.Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ.ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΙΧΕ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΑΣΧΗΜΑ ΠΡΟ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ.ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΗΣ ΕΝΩ ΗΜΟΥΝ ΕΝ ΚΙΝΗΣΗ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΤΟ ΓΟΝΑΤΟ!!!ΟΠΟΤΕ ΑΛΛΑΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΝ ΘΥΜΑΜΑΙ!!!!!!ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΑΛΛΑ ΝΕΑ???

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
GEODATOU έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΤΣΟΥΠΡΕΣ.Ο ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΠΡΕΣΑΣ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.ΤΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΑ ΚΙΟΛΑΣ.ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΚΡΕΒΑΤΙΑ ΤΑ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΚ!!!!!ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΠΑΛΙ!!!!!ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΓΟΝΑΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΘΑΙΝΕΙ.Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ.ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΙΧΕ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΑΣΧΗΜΑ ΠΡΟ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ.ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΗΣ ΕΝΩ ΗΜΟΥΝ ΕΝ ΚΙΝΗΣΗ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΤΟ ΓΟΝΑΤΟ!!!ΟΠΟΤΕ ΑΛΛΑΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΝ ΘΥΜΑΜΑΙ!!!!!!ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΑΛΛΑ ΝΕΑ???

ενταξει δε φταρνιζεται και πολυ η καλη κυρια!!!εγω παλι εναν καλο κυριο που προσπερασε παρανομα μια νταλικα και για να μην πεσει πανω μας βρεθηκαμε στο χαντακι κι εσπασα τα μουτρα μου τον θυμαμαι καθε μερα..........αλλα αμα τον πετυχω πουθενα θα με θυμαται αυτος καθε δευτερολεπτο της μερας............κι εγω σιδερωσα κι ενω τα τελειωνα οοοοοοοοοολα τελειωσε το νερο και μειναν 2 πουκαμισα!δε πειραζει,αυριο παλι!!!!!!!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το συγκεκριμένο εμβόλιο -INFANRIX λέγεται- ΔΕΝ συνταγογραφείται στο ΙΚΑ. Και όντως η τιμή του που το τσέκαρα στο ιντερνετ είναι 33ευρώ.
Τα υπόλοιπα συνταγογραφούνται.
Αλλά η κυρία βλέπεις, αν τα συνταγογραφήσει, αναγκάζεται να κόψει απόδειξη! Κατάλαβες??? Γι αυτό με στέλνει στο ΙΚΑ (Κέντρο Μάνας και Παιδιού - διευκρινίζω για το Ευάκι) να μου τα γράψουν... Twisted Evil

Μισό να δω πόσο κάνουν αυτά που πήρα σήμερα...

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ακόμα εδώ είστε;

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:Το συγκεκριμένο εμβόλιο -INFANRIX λέγεται- ΔΕΝ συνταγογραφείται στο ΙΚΑ. Και όντως η τιμή του που το τσέκαρα στο ιντερνετ είναι 33ευρώ.
Τα υπόλοιπα συνταγογραφούνται.
Αλλά η κυρία βλέπεις, αν τα συνταγογραφήσει, αναγκάζεται να κόψει απόδειξη! Κατάλαβες??? Γι αυτό με στέλνει στο ΙΚΑ (Κέντρο Μάνας και Παιδιού - διευκρινίζω για το Ευάκι) να μου τα γράψουν... Twisted Evil

Μισό να δω πόσο κάνουν αυτά που πήρα σήμερα...

οκ! δλδ η επισκεψη ειναι 30 και το κοστος του εμβολιου αλλα 30?ή πηρες το εμβολιο απο το κεντρο μανας και παιδιου δωρεαν και το πηγες σε αυτην και κοστιζει 30 η εξεταση και 30 ο εμβολιασμος??????

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΓΓΕΛΙΚΗ,ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΠΡΙΝ ΚΑΝΩ ΤΟ ΓΙΑΝΝΗ ,ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΘΕΟ ΣΟΥ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΑΝΤΟΥ ,ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ.ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ 20 ΕΥΡΩ.ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ,ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΠΟΣΟ ΜΑΚΑΚΑΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕ ΟΛΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΞΕΧΝΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ,ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΠΑΛΙ ΤΟ ΜΑΝΤΟΥ ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΧΡΩΣΤΑΜΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΗΣ ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΔΩΡΕΑΝ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ.ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΤΑ ΠΡΩϊΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΤΟ ΙΚΑ,ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΖΑΜΠΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΧΡΕΩΝΕ ΜΑΥΡΑ 20 ΕΥΡΩ!!!!ΤΟΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΜΠΟΓΙΑΝΙΤΗ Ή ΟΧΙ???ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ Γ΄ΑΥΤΟΝ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΠΑΝΤΩΣ!!!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπόν το επόμενο είναι το Neis-Vac-C
και κάνει 33,58
Και τα άλλα δύο που έχω είναι το
Prevenar13 που κάνει 74,38
Engerix10mcg 11,02
τα οποία θα τα κάνουμε τους επόμενους μήνες, αλλά τα πήρα από τώρα για να μην ξανατρέχω.

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:Ακόμα εδώ είστε;


και που να πάμε? tongue

Τζω? ωραίος γιατρός βρε! χρέωνε τα τζαμπέ εμβόλια! αυτό θα πει να έχεις πρωτότυπες και κερδοφόρες ιδέες!

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ τον παιδίατρο τον φέρνω σπίτι. 50Ε.
Τα εμβόλια πλέον τα κάνουμε στο ΙΚΑ. Τώρα υπάρχει μια διαφωνία μεταξύ του παιδίατρού μου και του ΙΚΑ σχετικά με δύο εμβόλια που έμειναν.Στο ΙΚΑ μου είπαν όταν κλείσει τα δύο η μικρή θα κάνει το ένα και το άλλο έχει συμπληρωθεί. Ο παιδίατρος είπε οτι το ένα πρέπει να γίνει τώρα και το άλλο θέλει ακόμα μία δόση για να συμπληρωθεί.Θα τον εμπιστευτώ μάλλον και θα τα πάρω απ'έξω να τα κάνω.

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:Ακόμα εδώ είστε;

Έλα Αθηνούλα μου !! Παραπονιάρα μου!!! Φιλεναδίτσα μου καλή!! Μια καλημέρα είναι...Πες την κι ας πέσει κάτω! Ν.8!! - Σελίδα 10 417472
Είπαμε εμείς πάμε με τις μικρές τις ώρες...

Ευάκι έγραψε:
Tziz έγραψε:Το συγκεκριμένο εμβόλιο -INFANRIX λέγεται- ΔΕΝ συνταγογραφείται στο ΙΚΑ. Και όντως η τιμή του που το τσέκαρα στο ιντερνετ είναι 33ευρώ.
Τα υπόλοιπα συνταγογραφούνται.
Αλλά η κυρία βλέπεις, αν τα συνταγογραφήσει, αναγκάζεται να κόψει απόδειξη! Κατάλαβες??? Γι αυτό με στέλνει στο ΙΚΑ (Κέντρο Μάνας και Παιδιού - διευκρινίζω για το Ευάκι) να μου τα γράψουν... Twisted Evil

Μισό να δω πόσο κάνουν αυτά που πήρα σήμερα...

οκ! δλδ η επισκεψη ειναι 30 και το κοστος του εμβολιου αλλα 30?ή πηρες το εμβολιο απο το κεντρο μανας και παιδιου δωρεαν και το πηγες σε αυτην και κοστιζει 30 η εξεταση και 30 ο εμβολιασμος??????

Όχι. Το συγκεκριμένο -το σημερινό δηλαδή- δεν το πήρα από το ΙΚΑ γιατί δεν το συνταγογραφεί το ΙΚΑ. Ίσως συνταγογραφεί κάποιο άλλο παρόμοιο (γιατί μη φανταστείς ότι ξέρω και για τι είναι το καθένα) πχ άλλης φαρμακευτικής εταιρείας. Αλλά βλέπεις, αυτή η γιατρός, αυτό το φαρμακάκι λανσάρει/προωθεί/εμπιστεύεται ή ότι άλλο...

GEODATOU έγραψε:ΑΓΓΕΛΙΚΗ,ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΠΡΙΝ ΚΑΝΩ ΤΟ ΓΙΑΝΝΗ ,ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΘΕΟ ΣΟΥ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΑΝΤΟΥ ,ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ.ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ 20 ΕΥΡΩ.ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ,ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΠΟΣΟ ΜΑΚΑΚΑΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕ ΟΛΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΞΕΧΝΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ,ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΠΑΛΙ ΤΟ ΜΑΝΤΟΥ ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΧΡΩΣΤΑΜΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΗΣ ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΔΩΡΕΑΝ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ.ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΤΑ ΠΡΩϊΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΤΟ ΙΚΑ,ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΖΑΜΠΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΧΡΕΩΝΕ ΜΑΥΡΑ 20 ΕΥΡΩ!!!!ΤΟΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΜΠΟΓΙΑΝΙΤΗ Ή ΟΧΙ???ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ Γ΄ΑΥΤΟΝ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΠΑΝΤΩΣ!!!!

Μωρέ το σκέφτηκα κι αυτό. Μήπως αυτή τα παίρνει από πουθενά τσάμπα και μετά μας τα χρεώνει... Γιαυτό και το τσέκαρα στο ιντερνέτι...
Αν όντως ΔΕ συνταγογραφείται, έτσι κι αλλιώς 33 ευρά θα έδινα στο φαρμακείο, οπότε δε με πείραξε και πολύ...
Τώρα, αν κάποιος άλλος γιατρός δεν κάνει αυτό, και κάνει κάποιας άλλης εταιρείας εμβόλιο, που πιθανόν να το γράφουν στο ΙΚΑ, δε μπορώ να το ξέρω...
Πάντως σα γιατρός, καλή είναι. Είναι "συστημένη" και την εμπιστεύομαι...
Στο κάτω κάτω επιλογή μου είναι να της πληρώνω επίσκεψη, αλλιώς θα πήγαινα κι εγώ στο ΙΚΑ όπως κάνουν οι υπόλοιποι...

Αλλά είναι το γαμώτο της υπόθεσης, που σου λέει τη μια έτσι και την άλλη γιουβέτσι, και με κάνει και τσακώνομαι και με τον άντρα μου...

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσαρες μου εγω θα σας πω καπου εδω καληνυχτα γιατι πηρα κι ενα norgesic και εχω χαλαρωσει απιστευτα!αυτη η περιοδος με πεθανε αυτη τη φορα!θα σας δω αυριο!!!
μη σαλπαρετε χωρις εμενα και την πεθερα μου ε?!?!?!?!?!?! Razz Razz
φιλακιααααα!!!!!!!!!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:Εγώ τον παιδίατρο τον φέρνω σπίτι. 50Ε.
Τα εμβόλια πλέον τα κάνουμε στο ΙΚΑ.

Αθηνά θυμάσαι που σε ρώταγα στο σπίτι σου για τα εμβόλια στο ΙΚΑ. Ε λοιπόν έτσι πήρα κι εγώ τηλ τον προηγούμενο μήνα (ήταν να το κάνει στις 3/3) και μου λένε ραντεβού τέλος Απρίλη!!!! Μια καλημέρα είναι...Πες την κι ας πέσει κάτω! Ν.8!! - Σελίδα 10 606100
Και λέω "θα μείνει το παιδί χωρίς εμβόλιο???" και πάλι καλά μου λέει η κοπέλα στο 184 να σας δώσω παιδίατρο συμβεβλημένη με το ΙΚΑ να πάτε???
Δώσε της λέω. Κι έτσι πήγα στην άλλη τη βλαμμένη που είπε ότι τα 7 κιλά είναι λίγα για τριών μηνών παιδί!!!!
Είπα δεν ξαναπάω... Βαριόταν να σηκωθεί από την καρέκλα να μετρήσει το παιδί καλέ... Την περίμετο του κεφαλιού δεν την μέτρησε...
Γιαυτό προτιμώ να πληρώνω και να μας προσέχουν.
Και η δικιά μου 50 παίρνει για να έρθει σπίτι. 30 στο ιατρείο.

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καληνύχτα Ευάκι μου!!!! Ελπίζω αύριο να είσαι καλύτερα!!!

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:κοριτσαρες μου εγω θα σας πω καπου εδω καληνυχτα γιατι πηρα κι ενα norgesic και εχω χαλαρωσει απιστευτα!αυτη η περιοδος με πεθανε αυτη τη φορα!θα σας δω αυριο!!!
μη σαλπαρετε χωρις εμενα και την πεθερα μου ε?!?!?!?!?!?! Razz Razz
φιλακιααααα!!!!!!!!!!


αχαχαχα! καλέ ειδικά χωρίς την πεθερά σου που να πάμε?
καληνύχτα Ευάκι μου! όνειρα γλυκά και απονήρευτα! αν και με το norgesic δεν νομίζω να τα θυμάσαι και πολύ τα όνειρα μετά! Razz

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:Ε λοιπόν έτσι πήρα κι εγώ τηλ τον προηγούμενο μήνα (ήταν να το κάνει στις 3/3) και μου λένε ραντεβού τέλος Απρίλη!!!!

Αυτό ειλικρινά δεν το κατάλαβα ποτέ. Δεν έχουν ραντεβού και όποτε πάω στο ΙΚΑ είμαι μόνη μου ή με άλλα δύο άτομα το περισσότερο.Αλλα συνήθως μόνη μου.

Εντάξει και να χάσεις ένα εμβόλιο και να πάει ένα μήνα μετά δεν έγινε τίποτα. Φαντάσου τότε με τις απεργίες τι γίνότανε.Άλλα αντί άλλων τα εμβόλια.

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:κοριτσαρες μου εγω θα σας πω καπου εδω καληνυχτα γιατι πηρα κι ενα norgesic και εχω χαλαρωσει απιστευτα!αυτη η περιοδος με πεθανε αυτη τη φορα!θα σας δω αυριο!!!
μη σαλπαρετε χωρις εμενα και την πεθερα μου ε?!?!?!?!?!?! Razz Razz
φιλακιααααα!!!!!!!!!!

Καληνύχτα Ευάκι!!
Εμείς είπαμε... είμαστε νυχτοπούλια...

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:...Εντάξει και να χάσεις ένα εμβόλιο και να πάει ένα μήνα μετά δεν έγινε τίποτα. Φαντάσου τότε με τις απεργίες τι γίνότανε.Άλλα αντί άλλων τα εμβόλια.

Εντάξει το καταλαβαίνω, αλλά υποτίθεται πως έχεις ένα χρονικό περιθώριο να τα κάνεις.
Τες πα. Ζαλίστηκα. Ας πούμε κάτι άλλο.

Το νινί μου έχει κοιμηθεί στο ρηλάξ και δε θέλω να την ξυπνήσω για μπανάκι... τι να κάνω? να τη βάλω στο κρεβατάκι της έτσι?? Γμτ... φοράει το ίδιο πάμπερ από τις έξι που φύγαμε για την παιδίατρο...!

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
KAΛΗΝΥΧΤΑ ΕΥΑΚΙ,ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΠΛΗΡΩΣ!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΕΝΑ NORGESIK ΓΙΑ ΤΟ ΓΟΝΑΤΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΩΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:φοράει το ίδιο πάμπερ από τις έξι που φύγαμε για την παιδίατρο...!

Κρίμα μωρέ. Άλλαξε το σιγά σιγά.
Οι δικοί μου τσακώνονται μέσα. Τους ακούω "Γωγώ ξάπλωσε σου είπα"

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε αφού κοιμήθηκε το κακομοιράκι,άλλαξέ της την πανίτσα και μην την πλύνεις, απόψε κάντην με ένα μωρομάντηλο! εσένα θα σου άρεσε καλέ να σε ξύπναγαν και να σε έχωναν κάτω από το νερό! μπρρρρρρρ!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ωχ Αθηνά μου φαίνεται πως αν δεν πας να την πάρεις αγκαλίτσα στο κρεβάτι σου, δε θα ησυχάσετε...
Κι εγώ πρέπει να κάνω κάτι με το νινί μου... Και δεν έχει κάνει και κακούλια σήμερα...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 43]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 26 ... 43  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις