Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
21 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 21 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 24 ... 31  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 31]

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="Neni"]Αχχχ Αθηνούλα!!! Εμμανουήλ λενε και τον δικό μου πατέρα και ένα διάστημα ο άντρας μου προσπαθούσε να με πείσει να βγάλουμε και την δικιά μας Εμμανουέλλα, στα πλαισια του ίδιου σκεπτικού, αν δηλαδή κάνουμε δεύτερο και αγορι να βγάλουμε τον μπαμπά του. Δεν είχα αντίρρηση για του πεθερού μου, αλλά το Εμμανουέλλα δυστυχώς δεν μου καλοκαθόταν… Το έλυσα με δημοκρατικές διαδικασίες: όποιον βλέπαμε τον ρωτάγαμε τι του θυμίζει το όνομα Εμμανουέλλα… Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 17 604962
‘όπως καταλαβαίνεις κανένας ελληνας πατέρας δεν αντέχει σκέψεις περι της σεξουαλικότητας της κόρης του και ο άντρας μου δεν αποτέλεσε εξαίρεση!! Τώρα αν ο δικός σου είναι πιο προχωρημένος, μπορείτε να την βγάλετε Μανώλια, αν σου αρέσει (ή απλώς να την φωνάζετε έτσι) που δεν θυμίζει τσόντα, αλλά ωραίο λουλούδι. Εγώ αυτό είχα σκεφτεί, αλλά τελικά καταλήξαμε στο Αδριανή… από την οδό Αδριανού στο Μοναστηράκι, όπου γνωριστήκαμε εγώ και ο Νίκος και γενικά έχουμε ιστορία σ’ αυτόν τον δρόμο. Και μπορούμε να την φωνάζουμε Νένι.



Και εγω το ιδιο εκανα!Απο ολους τα ιδια σχολια ακουγα για το Εμμονουελα και πρωτα απο τον αντρα μου!Το Αδριανη αλλη μια φορα το εχω ακουσει ετσι λενε μια θεια της μαμας μου!Αλλα αφου εχετε την ιστορια σας εκει...ειναι πολυ γκυκο!


Βρέ Ελεύθερνα… δεν είπα ότι ΚΑΝΩ πατζούρια, τζάμια κλπ, είπα ότι ΠΡΕΠΕΙ να τα κάνω. Μη μου βγάλετε και την ρετσινιά της παστρικιάς, δεν είμαι καθόλου. Για την ακρίβεια τα τζαμιοπάτζουρα έχουν να καθαριστούν από τον Αύγουστο που μετακομίσαμε!! Αφου λεω ότι τα αφήνω για να μη χρειαστεί να βάλω κουρτίνες…

Εγω τζαμια και παντζουρια τα πλενω με το λαστιχο οταν εχει καλη μερα!!! Embarassed
Δεν ασχολουμαι παραπανω!Ισα ισα να φυγει η σκονη...και αν τα κανω με αζαξ μονο απο μεσα
Λεπτομεριες τωρα... Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 17 4872

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλα τι μου συμβαινει και δεν μπορω να κανω καλες επισημανσεις?
Πως γινεται κοριτσια?
Καθε φορα λαθος το κανω!

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
athina235 έγραψε:Ουτε με τον αντρα μου μπορουμε να μιλησουμε ενω θηλαζει γιατι σταματαει και κοιταει οποιον μιλαει σαν να προσπαθει να συμμετασχει και αυτη!Σας το εχω ξανα πει ειναι κουτσομπολα!
Και μενα το ίδιο κάνει!
Μάλιστα καμια φορα, όταν έρχεται η γιαγιά του (η πεθερά μου) σπίτι, έρχεται από πάνω μου και του μιλάει όσο θηλάζω. Αυτό με εκνευρίζει απίστευτα γιατί ο σαχλαμάρας αντί να τρώει γελάει και χαζολογάει! Η γιαγιά χαίρεται, αλλά τη μαμά τη ρώτησε κανείς αν θέλει να είναι εκεί με τις ώρες μέχρι να φάει αρκετά ο μικρός? Άσε γιατί με ενοχλεί να έχω κάποιον από πάνω μου όταν θηλάζω.
Ντρέπομαι να πω όμως κάτι γιατί θα με πούνε περίεργη. Πήγα να το θίξω στον άντρα μου και παραλίγο να τσακωθούμε...

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eleftherna έγραψε:
athina235 έγραψε:Ουτε με τον αντρα μου μπορουμε να μιλησουμε ενω θηλαζει γιατι σταματαει και κοιταει οποιον μιλαει σαν να προσπαθει να συμμετασχει και αυτη!Σας το εχω ξανα πει ειναι κουτσομπολα!
Και μενα το ίδιο κάνει!
Μάλιστα καμια φορα, όταν έρχεται η γιαγιά του (η πεθερά μου) σπίτι, έρχεται από πάνω μου και του μιλάει όσο θηλάζω. Αυτό με εκνευρίζει απίστευτα γιατί ο σαχλαμάρας αντί να τρώει γελάει και χαζολογάει! Η γιαγιά χαίρεται, αλλά τη μαμά τη ρώτησε κανείς αν θέλει να είναι εκεί με τις ώρες μέχρι να φάει αρκετά ο μικρός? Άσε γιατί με ενοχλεί να έχω κάποιον από πάνω μου όταν θηλάζω.
Ντρέπομαι να πω όμως κάτι γιατί θα με πούνε περίεργη. Πήγα να το θίξω στον άντρα μου και παραλίγο να τσακωθούμε...


Εγω οτι με ενοχλει απο την οικογενεια του αντρα μου του το λεω.Ουτως η αλλως ηδη με θεωρει περιεργη!Και αν επαναληφθει ενω ειναι μπροστα απανταει αυτος. Twisted Evil Ειμαι σατανικη χαχαχαχα

Τωρα για το θηλασμο εγω απο την αρχη θηλαζα μονη μου στο δωματιο(πιο πολυ για να εχω στιγμες μονη μου)και κανεις δεν ερχεται να με ενοχλησει!Φυσικα οταν ειμαι με τις αδερφες μου η με φιλες μου θηλαζω μπροστα τους για να κουτσομπολευουμε χαμηλοφωνα ταυτοχρονα!
Laughing

Πες της το εσυ οτι αποσπα την προσοχη του μικρου και χανει γευμα!

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η αλήθεια είναι οτι όταν έχω τις μαύρες μου το πρώτο άτομο που θα μου τη δώσει στα νεύρα είναι η πεθερά μου! Δεν φταίει αυτή βέβαια, μια χαρά είναι η γυναίκα. Απλά είναι το εξιλαστήριο θύμα!!! Δε συναναστρέφομαι άλλωστε πια και με πολύ κόσμο, με κάποιον πρέπει να τα βάλω!
Και σε ποιον γκρινιάζω κάθε φορά? Στον καλό μου.
Ας τα πω εδώ λοιπόν πριν γίνουμε (πάλι) μαλλιά κουβάρια:
Αυτές τις μέρες έχει πολύ ωραίο καιρό, όπως θα έχετε παρατηρήσει. Οι περισσότερες όλο και κάπου πάτε το Σαββατοκύριακο με τους καλούς σας. Εγώ όμως είμαι κλεισμένη μέσα. Εντάξει, όχι τελειως κλεισμένη, πάω από εδω κι από εκεί με το παιδί (αλλά μόνη μου συνήθως) ή σε δουλειές... Πού κατήντησα. Να θεωρώ τα ψώνια στο σούπερ μάρκετ βόλτα!
Θα ήθελα τέλος πάντων να πάμε καμιά βόλτα με τον καλό μου και το παιδί, αλλά αυτός δουλεύει αυτό και το επόμενο Σαββατοκύριακο. Έχει γεωλογική χαρτογράφηση με τους φοιτητές (δουλεύει στο Πανεπιστήμιο). Πριν διοριστώ, στα πλαίσια του μεταπτυχιακού μου συμμετείχα και εγώ στη γεωλογική χαρτογράφηση. Είναι πολύ κουραστική, δε λέω, αλλά είναι και καλή φάση. Περπατάς όλη μέρα στα βουνά και φτιάχνεις το χάρτη σου. Σταματάς και για καμιά μπυρίτσα με τους υπόλοιπους!
Δε μου φτάνει λοιπόν που εγώ είμαι κλεισμένη όλη μέρα μέσα, έχω και τον Κωστή που έρχεται σπίτι το μεσημέρι μυρίζοντας μπυρίτσα! Και ζηλεύω! Κανονικά δεν θα έπρεπε βέβαια, γιατί αυτός είναι κατάκοπος, αλλά πάλι ζηλεύω γιατί εγώ είμαι κλεισμένη μέσα χωρίς να βλέπω άνθρωπο (περα από το παιδί φυσικά!)
Να δούμε. Του είπα να πάμε καμιά βόλτα, αφού ξυπνίσει και φάει ο πιτσιρίκος μας. Θα πάμε πουθενά ή θα μου πει πάλι οτι είναι πτώμα???

Ουφφφ, παραλήρημα με έπιασε πάλι!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την eleftherna στις Κυρ Μάης 15, 2011 7:02 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Ορθογραφικό λάθος - μη μας πάρει με τις ντομάτες η Εύη!)

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eleftherna έγραψε:Η αλήθεια είναι οτι όταν έχω τις μαύρες μου το πρώτο άτομο που θα μου τη δώσει στα νεύρα είναι η πεθερά μου! Δεν φταίει αυτή βέβαια, μια χαρά είναι η γυναίκα. Απλά είναι το εξιλαστήριο θύμα!!! Δε συναναστρέφομαι άλλωστε πια και με πολύ κόσμο, με κάποιον πρέπει να τα βάλω!
Και σε ποιον γκρινιάζω κάθε φορά? Στον καλό μου.
Ας τα πω εδώ λοιπόν πριν γίνουμε (πάλι) μαλλιά κουβάρια:
Αυτές τις μέρες έχει πολύ ωραίο καιρό, όπως θα έχετε παρατηρήσει. Οι περισσότερες όλο και κάπου πάτε το Σαββατοκύριακο με τους καλούς σας. Εγώ όμως είμαι κλεισμένη μέσα. Εντάξει, όχι τελειως κλεισμένη, πάω από εδω κι από εκεί με το παιδί (αλλά μόνη μου συνήθως) ή σε δουλειές... Πού κατήντησα. Να θεωρώ τα ψώνια στο σούπερ μάρκετ βόλτα!
Θα ήθελα τέλος πάντων να πάμε καμιά βόλτα με τον καλό μου και το παιδί, αλλά αυτός δουλεύει αυτό και το επόμενο Σαββατοκύριακο. Έχει γεωλογική χαρτογράφηση με τους φοιτητές (δουλεύει στο Πανεπιστήμιο). Πριν διοριστώ, στα πλαίσια του μεταπτυχιακού μου συμμετείχα και εγώ στη γεωλογική χαρτογράφηση. Είναι πολύ κουραστική, δε λέω, αλλά είναι και καλή φάση. Περπατάς όλη μέρα στα βουνά και φτιάχνεις το χάρτη σου. Σταματάς και για καμιά μπυρίτσα με τους υπόλοιπους!
Δε μου φτάνει λοιπόν που εγώ είμαι κλεισμένη όλη μέρα μέσα, έχω και τον Κωστή που έρχεται σπίτι το μεσημέρι μυρίζοντας μπυρίτσα! Και ζηλεύω! Κανονικά δεν θα έπρεπε βέβαια, γιατί αυτός είναι κατάκοπος, αλλά πάλι ζηλεύω γιατί εγώ είμαι κλεισμένη μέσα χωρίς να βλέπω άνθρωπο (περα από το παιδί φυσικά!)
Να δούμε. Του είπα να πάμε καμιά βόλτα, αφού ξυπνίσει και φάει ο πιτσιρίκος μας. Θα πάμε πουθενά ή θα μου πει πάλι οτι είναι πτώμα???

Ουφφφ, παραλήρημα με έπιασε πάλι!!!


Ποσο σε καταλαβαινω!
Και εμεις τα ιδια...
Περναει η μερα και καμια φορα δεν εχω παει πουθενα γιατι και ολομοναχη βαριεμαι!Ειδικα τωρα που θηλαζω.Μολις αρχισει να τρωει στερεες καπου θα βρισκουμε εκτος να τρωμε Very Happy
Πηγαινω σουπερ μαρκετ και λεω βγηκα σημερα εξω affraid
Τραγικη νιωθω ωρες ωρες


Βγες με καμια φιλη σου αν μπορει!
Μηπως χρειαστεις καμια βοηθεια στο δρομο και ειναι κριμα τοσο ωραιες μερες να κραταμε και τα μωρακια μας στο σπιτι...Σημερα πουθενα δεν την πηγα την καημενη γιατι δουλευε ο αντρας μου ηρθε κατα τις 4,5 κοιμοταν ηδη!Τωρα ειναι σχεδον 8.Τι να το κανω?Εχει βραδιασει σε μια ωρα θα μπουμε για μπανιο!

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμείς τελικά πήγαμε βόλτα στην παραλία, στη Βούλα. Ωραία ήταν, ξεφύγαμε για 2 ωρίτσες... Πριν λίγο γυρίσαμε.
Πόση ώρα κρατάει κάθε θηλασμός Αθηνά? Εμένα κανένα μισάωρο, αλλά όλη η ιστορία είναι μετά που πρέπει να τον κρατάω 15-20 λεπτά όρθιο. Αν χρειάζεται αλλαγή πάνας πρέπει να περιμένω και καθυστερώ πολύ. Αυτό είναι πρόβλημα αν βιάζομαι να φύγω!
Σε ποια περιοχή της Ρόδου μένετε? Είναι παραλιακά?

moroulou

moroulou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΑΣΗ ΚΑΙ ΠΑΡΗΓΟΡΙΕΜΑΙ Κ ΕΓΩ! ΚΑΙ ΜΕΝΑ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΕΞΟΔΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΑΦΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΑΥΤΟΣ Η ΝΑ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΑΛΛΟ ΕΤΣΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΖΕΙ ΘΑ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΜΟΝΕΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΩΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΣΤΙΣ ΠΛΑΤΕΙΕΣ Κ ΣΤΑ ΠΑΡΚΑ ΟΥΟΥΦΦ..

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eleftherna έγραψε:Εμείς τελικά πήγαμε βόλτα στην παραλία, στη Βούλα. Ωραία ήταν, ξεφύγαμε για 2 ωρίτσες... Πριν λίγο γυρίσαμε.
Πόση ώρα κρατάει κάθε θηλασμός Αθηνά? Εμένα κανένα μισάωρο, αλλά όλη η ιστορία είναι μετά που πρέπει να τον κρατάω 15-20 λεπτά όρθιο. Αν χρειάζεται αλλαγή πάνας πρέπει να περιμένω και καθυστερώ πολύ. Αυτό είναι πρόβλημα αν βιάζομαι να φύγω!
Σε ποια περιοχή της Ρόδου μένετε? Είναι παραλιακά?



Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 17 654316
Αντε ωραια,κανατε τη βολτα σας!
Κοιτα θηλαζει γυρω στις 10 φορες περιπου την ημερα αλλα οι 3 θηλασμοι ειναι μεγαλοι(45 λεπτα)οι υπολοιποι ειναι 10 λεπτακια περιπου.
Αργει να ρευτει τοσο?
Εγω την χτυπαω λιγο στην πλατουλα καθιστη και ρευεται αμεσως αλλα και να μην ρευτει εκεινη τη στιγμη θα το κανει μονη της αργοτερα.
Δεν καταλαβα γιατι σε καθυστερει η αλλαγη πανας?

Μενουμε στο Καρακονερο.Ειναι προαστιο της Ροδου και για να παμε στην πολη μεσα ειναι ενα 5λεπτο με το αυτοκινητο.
Ειναι παραλιακα αλλα δεν παω βολτα προς τα εκει γιατι εχει γυφτους και φοβαμαι affraid
Κριμα γιατι φτιαξανε τον καινουργιο παραλιακο δρομο τωρα και ειναι τελεια για βολτα!
Περιμενω τον αντρα μου να πηγαινουμε βολτα μεσα στη Ροδο στο λιμανι

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
moroulou έγραψε:ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΑΣΗ ΚΑΙ ΠΑΡΗΓΟΡΙΕΜΑΙ Κ ΕΓΩ! ΚΑΙ ΜΕΝΑ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΕΞΟΔΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΑΦΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΑΥΤΟΣ Η ΝΑ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΑΛΛΟ ΕΤΣΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΖΕΙ ΘΑ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΜΟΝΕΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΩΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΣΤΙΣ ΠΛΑΤΕΙΕΣ Κ ΣΤΑ ΠΑΡΚΑ ΟΥΟΥΦΦ..


Laughing Laughing Laughing
καλα αν παει σουπερ μαρκετ και δεν με παρει και εμενα ειναι αιτια τσακωμου!
Ειναι η βολτα μου!

Neni

Neni
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eleftherna έγραψε: Τον βγάζω με το sling, με έχει βολέψει πάρα πολύ. Κοιμάται κιόλας αν κουραστεί πολύ. Στον απλό μάρσιπο κοιμάται? Μήπως δεν το βάζεις σωστά και σε πονάει ο ώμος? Nα υποθέσω οτι έχεις υπόψη σου τις οδηγίες στο http://babywearing.gr/ ? Από εκεί το πήρες το sling?
Δυστυχώς στο καρότσι γκρινιάζει μετά από λίγο. Δυστυχώς γιατί αν πάω πχ για ένα καφέ, θα βόλευε να ρίξει έναν υπνάκο στο καρότσι... Ως τώρα βέβαια δεν έχω πάει ούτε μία φορά για καφέ (ποτέ δεν συνήθιζα βέβαια τους καφέδες), μόνο το Μεγάλο Σάββατο πήγαμε για φαγητό (αυτό το συνήθιζα πολύ) και τον κοίμησα στο καθισματάκι του αυτοκοινήτου. Στο καρότσι δεν κοιμόταν..

Ελεύθερνα τι τέλειο σάιτ είναι αυτό! Και ωραία sling. Όχι, δυστυχώς το δικό μου μου το πήρε ο άντρας μου και οι άντρες ως γνωστόν κοιτάζουν περισσότερο την πρακτικότητα και λιγότερο την αισθητική.. μου πήρε ένα slingEZee
http://www.slingezee.com/

Υποτίθεται ότι είναι ακόμα πιο μαλακό απο τα άλλα, γιατί έχει μαξιλαράκια κατά μήκος του και από τις δυο πλευρές. Αυτό όμως το κάνει πιο ογκώδες και λιγότερο σικ, γιατί τα μαξιλαράκια στην πλατη είναι σαν καμπούρες. Παρολαυτά με βόλεψε πολύ μέχρι στιγμής, τελευταίως πονάει ο ώμος μου, μετά από αρκετή ώρα περπάτημα. Θα ξαναδώ το dvd με τις οδηγίες και θα μελετήσω και το σάιτ που μου έστειλες. Πάντως και ο κλασικός μάρσιπος πλέον είναι μια χαρά και η δικιά μου κοιμάται και σ’ αυτόν. Απλά στο sling φαντάζομαι ότι κοιμόταν καλύτερα γιατί μπορείς να την ξαπλώσεις μέσα, ενώ στον μάρσιπο κοιμάται όρθια. Το καρότσι μας είναι το Inglesina είναι από αυτά τα 3 σε 1, με πορτ-μπεμπε, κάθισμα αυτοκινήτου και κλασικό καρότσι. Μας το κάνανε δώρο και ίσως γι’ αυτό δεν το πονάω και δεν το έχω χρησιμοποιήσει. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ως καρότσι δηλαδή, για βόλτες αλλά το χρησιμοποίησα επιμέρους, δηλαδή το πορτ-μπεμπέ για κρεβάτι (τον πρώτο καιρό), το κάθισμα αυτοκινήτου στο αυτοκίνητο και το καρότσι στο σπίτι σαν κινούμενο ριλάξ!

Απ’ ότι καταλαβαίνω δεν οδηγεί καμιά μας και έχουμε φρικάρει ομαδικώς! Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 17 534787 Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 17 534787 Εγώ έχω διπλωμα οδήγησης από τα 18 μου, αλλά δεν οδήγησα ποτέ με αποτέλεσμα τώρα να το σκυλομετανιώνω!! Πιστεύω πως θα ήμουν πολύ καλύτερα τους τελευταίους μηνες, αν οδηγούσα. Δεν πτοούμαι πάντως, προσπαθώ να βγαίνω καθημερινά με τα πόδια. Τελευταία μπαίνω και σε λεωφορείο. Από την φρίκη μου καμιά μέρα μπορεί να φτάσω κατά λάθος στην Ρόδο… Αθηνά περίμενέ με!!!

Εύη… εγώ ορθογραφικά λάθη κάνω πολλά ιδικά ώταν βιαζομε αλλά ευτυχώς στα άγια κομπιούτερ υπάρχει ορθογραφικός έλεγχος!!! (ιδιόχειρη επιστολή θύμισέ μου να μη σου στείλω ποτέ!)

Neni

Neni
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
athina235 έγραψε:
eleftherna έγραψε:
athina235 έγραψε:


Εγω οτι με ενοχλει απο την οικογενεια του αντρα μου του το λεω.Ουτως η αλλως ηδη με θεωρει περιεργη!Και αν επαναληφθει ενω ειναι μπροστα απανταει αυτος. Twisted Evil Ειμαι σατανικη χαχαχαχα

Πες της το εσυ οτι αποσπα την προσοχη του μικρου και χανει γευμα!
Respect Respect Respect Respect Respect Respect

Θεά!!!!

Ετσι κάνουμε και εμείς... ο καθένας αναλαμβάνει τους δικούς του.

Μα είναι δυνατόν να καθεται πάνω απο το κεφάλι σου ενώ θηλάζεις;;;

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αθηνά, καθυστερώ με την αλλαγή πάνας γιατί αν τα κάνει όσο τρώει, μετά πρέπει να περιμένω αρκετή ώρα και να τον έχω όρθιο μέχρι να τον αλλάξω. Αν βιαστώ να τον ξαπλώσω βγάζει το γαλατάκι που με τόσο κόπο έφαγε!!! Έτσι περιμένω κανένα 20λεπτο αφού τελειώνει το φαγητό.

Νένι, το πλεονέκτημα του δικού μου sling είναι οτι το βάζω πολύ εύκολα στην τσάντα μου και το έχω πάντα μαζί, για παν ενδεχόμενο. Το χρησιμοποιώ ακόμα και σαν σεντονάκι!

Εγώ οδηγώ! Μάλιστα τολμώ να πω οτι είμαι και αρκετά καλή οδηγός. Συχνά ομως ο μικρός κλαίει, όταν είναι μόνος του στο πίσω κάθισμα. Γι'αυτό αποφεύγω να κάνω μεγάλες αποστάσεις. Συνήθως πάω στη μαμά μου που μένει 15 λεπτά μακριά και εκεί πάω τον Μάιλο βόλτα (με τον μικρό στο μάρσιπο). Η μαμά μου μένει κάτω Γλυφάδα, κοντά στην πλατεία. Εγώ μένω άνω Γλυφάδα - Τερψιθέα (νοικιάζουμε). Εδώ που μένω εγώ δεν είναι καθόλου καλά να πάει κανείς βόλτα. Τα πεζοδρόμια είναι πολύ στενά και αναγκάζομαι να πηγαίνω από το δρόμο. Κάτω Γλυφάδα είναι πολύ πιο ωραία.

Το παράπονό μου πάντως είναι οτι θέλω να πηγαίνω παρέα με τον καλό μου βόλτα. Μόνη μου βαριέμαι και σε ένα βαθμό είναι ταλαιπωρία (η πολυκατοικία μας δεν έχει ασανσέρ και ανεβοκατεβαίνω με το παιδί και την οικοσκευή του 3 ορόφους). Αλλιώς είναι όταν πάμε μαζί...

Όσο για το σούπερ μάρκετ, μια φορά είχε πάει ο καλός μου και μου είχε φέρει διάφορα (μπισκότα κλπ) και εγώ έγινα Τούρκος που πήγε μόνος του! Αυτό δείχνει το επίπεδο της κατάντιας μας ώρες ώρες!
Εντάξει, τώρα πια το έχω ξεπεράσει. Προτιμώ να πηγαίνουμε σε πιο ωραία μέρη!

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Όσο για το θηλασμό και την πεθερά μου, μια φορά καθόταν δίπλα μου και μου λέει: "Εντάξει, πέρασαν 40 λεπτά, έχει φάει τώρα πια!", επειδή ήθελε να τον πάρει αγκαλιά! Shocked
Πώς κρατήθηκα! Σκέφτηκα οτι και αυτή η καημένη έχει κάνει τόσο δρόμο από την άλλη άκρη της Αθήνας για να τον πάρει αγκαλίτσα και δεν κρατιέται! Ευτυχώς το έριξα στην πλάκα και το ξεπέρασα!

mama_evi

mama_evi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
eleftherna έγραψε:Η αλήθεια είναι οτι όταν έχω τις μαύρες μου το πρώτο άτομο που θα μου τη δώσει στα νεύρα είναι η πεθερά μου! Δεν φταίει αυτή βέβαια, μια χαρά είναι η γυναίκα. Απλά είναι το εξιλαστήριο θύμα!!! Και σε ποιον γκρινιάζω κάθε φορά? Στον καλό μου.
...Οι περισσότερες όλο και κάπου πάτε το Σαββατοκύριακο με τους καλούς σας. Εγώ όμως είμαι κλεισμένη μέσα...
Θα ήθελα τέλος πάντων να πάμε καμιά βόλτα με τον καλό μου και το παιδί, αλλά αυτός δουλεύει αυτό και το επόμενο Σαββατοκύριακο.

Ελεύθερνά μου, μόλις περιέγραψες τη δική μου καθημερινότητα με δυο διαφορές όμως:
1. Η πεθερά μου επειδή μένει μακριά, όταν έρχεται (από τότε που γέννησα, πολύ συχνά), τη φιλοξενούμε για καμιά 10αριά μέρες κάθε φορά Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 17 966307
2. Ο καλός μου τις καθημερινές φεύγει στις 8 και τις περισσότερες μέρες γυρίζει στις 8 το βράδυ. Α! Και όλα τα Σ/Κ απο δω και πέρα μέχρι τον Ιούλιο θα λείπει. Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 17 966307
Προχθές που διάβασα το κείμενό σου, με έπιασε μια ψιλοκαταθλιψη (δεν φταις εσύ, το παθαίνω πολύ συχνά...οι ορμόνες βλέπεις!). Ίσως γιατί έθιξες θέματα που θα ήθελα να θίξω και γω αλλά δε το είχα κάνει ως τώρα...

eleftherna έγραψε:Έχει επεξεργασθεί από τον/την eleftherna στις Κυρ Μαϊος 15, 2011 6:02 pm, 1 φορά (Reason for editing : Ορθογραφικό λάθος - μη μας πάρει με τις ντομάτες η Εύη!)

Φιλότιμη η προσπάθειά σου, αλλά ένα ορθογραφικούλι σου ξέφυγε! study

Neni έγραψε:Απ’ ότι καταλαβαίνω δεν οδηγεί καμιά μας και έχουμε φρικάρει ομαδικώς! Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 17 534787 Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 17 534787 Εγώ έχω διπλωμα οδήγησης από τα 18 μου, αλλά δεν οδήγησα ποτέ με αποτέλεσμα τώρα να το σκυλομετανιώνω!! Πιστεύω πως θα ήμουν πολύ καλύτερα τους τελευταίους μηνες, αν οδηγούσα.

Μπα... μη το λες! Εγώ και οδηγώ και δικο μου αμαξι εχω αλλα ακόμα φοβάμαι να το παιρνω μονη μου χωρις καποιος να καθεται μαζι του στο πισω καθισμα. Παντως αν εχεις διπλωμα, τωρα που θα μεγαλωνει σιγα σιγα η μπεμπουλα σου, μην το αφησεις να παει χαμενο, κριμα ειναι. Θα σου λύσει τα χερια.

athina235 έγραψε:Καλα τι μου συμβαινει και δεν μπορω να κανω καλες επισημανσεις?
Πως γινεται κοριτσια?
Καθε φορα λαθος το κανω!

Στο τελος του κειμενου που κανεις παραθεση, πρεπει να γραφει [/quote]. Αν έχει σβηστει, μπορεις να το γραφεις μόνη σου.

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αααα! Το βρήκα: έγραψα "ξυπνίσει", από το γνωστό ρήμα "ξυπνίζω"!!!
Δε λες πάλι καλά, μόνο ένα λαθάκι και μερικοί τόνοι!!!

Φρίκη αυτό που σου συμβαίνει με τα 10ήμερα με την πεθερά σου. Και ο καλύτερος άνθρωπος να είναι, είναι δύσκολο να έχεις κάποιον "ξενο" στο σπίτι. Ελπίζω να έχεις αποδεχθεί την κατάσταση. Μια φίλη μου μου είπε να μην γκρινιάζω για την πεθερά μου και να χαίρομαι που υπάρχει στη ζωή μας, γιατί στο μέλλον θα φανεί εξαιρετικά χρήσιμη! Πόσο δίκιο έχει...
Όσο για τον άντρα σου που λείπει, τι να πω... Λυπάμαι που γκρίνιαξα...
Μηηη στενοχωριεεεέσαιαιαιαι Smile Smile Smile

mama_evi

mama_evi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ούτε κι εσυ να μην στενοχωριέσαι!!!!!!!
Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 17 893968

Όσο για τα λαθάκια, μιας και πλησιάζει η λήξη του σχολικού έτους, θα είμαι επιεικής!!! Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 17 417472

Neni

Neni
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eleftherna έγραψε:Νένι, το πλεονέκτημα του δικού μου sling είναι οτι το βάζω πολύ εύκολα στην τσάντα μου και το έχω πάντα μαζί, για παν ενδεχόμενο. Το χρησιμοποιώ ακόμα και σαν σεντονάκι!

Ναι, το έχω δεί στο face που το έχεις φωτογραφία.. είναι σουπερ. Το δικό μου είναι πολύ ογκώδες για να μπεί σε τσάντα. Τέλος πάντων, ας μη γκρινιάζω. Την δουλειά του την κανει.

mama_evi έγραψε:
eleftherna έγραψε:

1. Η πεθερά μου επειδή μένει μακριά, όταν έρχεται (από τότε που γέννησα, πολύ συχνά), τη φιλοξενούμε για καμιά 10αριά μέρες κάθε φορά Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 17 966307

Ελπίζω να μένει στο φεγγάρι… οπουδήποτε πιο κοντά κάνει τα 10ήμερα απαράδεκτά!!! Κουράγιο..
Εγώ μπορεί να κουράζομαι από την μοναξιά, δεν νομίζω πάντως ότι θα άντεχα κανέναν μέσα στο πόδια μου για καιρό… ούτε την πεθερά μου (που μεταξύ μας δεν χώνετε καθόλου) ούτε την μάνα μου (που μεταξύ μας, χώνεται παντού).



Rolling Eyes Και νόμιζα πως αν οδηγούσα θα μειωνόντουσαν οι τάσεις φυγής μου.. δεν σκέφτηκα όμως αυτό που λετε, ότι δηλαδή με μωρό στο αυτοκίνητο μόνη σου δεν μπορείς να κάνεις μεγάλη διαδρομή. Παρόλαυτά, θα πρέπει να το πάρω απόφαση και να αρχίσω να οδηγώ! Μέχρι τώρα έμενα πάντα στο κέντρο, διάλεγα σπίτια με εύκολη πρόσβαση σε συγκοινωνίες και χρησιμοποιούσα πολύ το ποδήλατο και πραγματικά δεν είχα ανάγκη από αυτοκίνητο. Το καλοκαίρι όμως ψιλοφτιάξαμε το πατρικό διαμέρισμα του Νικου και ήρθαμε να μείνουμε στην Πετρούπολη.. ωραία είναι, γειτονιά, βουνό κοντά μας αλλά… μακριά βρέ παιδί μου και πολύ ανηφόρα!!! Πρέπει να το πάρω απόφαση, είναι κρίμα να κάθεται το αμάξι (ο Νίκος κινείται κυρίως με τη μηχανή) και εγώ να ταλαιπωρούμε με μωρό και λεωφορεία. Σκέφτομαι μήπως να κάνω μερικά μαθήματα ακόμα με δάσκαλο, περισσότερη υπομονή από τον σύζυγο μου θα έχει και θα με βοηθήσει να το ξεφοβηθώ (ελπίζω!).

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Neni έγραψε:
eleftherna έγραψε: Τον βγάζω με το sling, με έχει βολέψει πάρα πολύ. Κοιμάται κιόλας αν κουραστεί πολύ. Στον απλό μάρσιπο κοιμάται? Μήπως δεν το βάζεις σωστά και σε πονάει ο ώμος? Nα υποθέσω οτι έχεις υπόψη σου τις οδηγίες στο http://babywearing.gr/ ? Από εκεί το πήρες το sling?
Δυστυχώς στο καρότσι γκρινιάζει μετά από λίγο. Δυστυχώς γιατί αν πάω πχ για ένα καφέ, θα βόλευε να ρίξει έναν υπνάκο στο καρότσι... Ως τώρα βέβαια δεν έχω πάει ούτε μία φορά για καφέ (ποτέ δεν συνήθιζα βέβαια τους καφέδες), μόνο το Μεγάλο Σάββατο πήγαμε για φαγητό (αυτό το συνήθιζα πολύ) και τον κοίμησα στο καθισματάκι του αυτοκοινήτου. Στο καρότσι δεν κοιμόταν..


Απ’ ότι καταλαβαίνω δεν οδηγεί καμιά μας και έχουμε φρικάρει ομαδικώς! Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 17 534787 Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 17 534787 Εγώ έχω διπλωμα οδήγησης από τα 18 μου, αλλά δεν οδήγησα ποτέ με αποτέλεσμα τώρα να το σκυλομετανιώνω!! Πιστεύω πως θα ήμουν πολύ καλύτερα τους τελευταίους μηνες, αν οδηγούσα. Δεν πτοούμαι πάντως, προσπαθώ να βγαίνω καθημερινά με τα πόδια. Τελευταία μπαίνω και σε λεωφορείο. Από την φρίκη μου καμιά μέρα μπορεί να φτάσω κατά λάθος στην Ρόδο… Αθηνά περίμενέ με!!!




Kαι εγω slingezze εχω και δεν δηλωνω υπερευχαριστημενη!Καποιες φορες μου γλυστραει συνεχεια και τωρα το καλοκαιρι θα σκασει με τα μαξιλαρακια!!!Καλε πως το ξαπλωνεις το μωρο στον μαρσιπο?Εμεις δεν βολευομαστε και προεξεχει και απο παντου.
Ουτε εγω οδηγω...Πηρα διπλωμα περυσι αλλα οταν εψαχνα για αυτοκινητο εμεινα εγγυος και το αφησα.Τωρα πρεπει να αρχισω σιγα σιγα να μαθαινω παλι και να βρω αυτοκινητο γιατι προ μωρου με πηγαινε ο αντρας μου στη δουλεια τωρα ομως?Θα την παιρνουμε και την μικρη στα δρομολιγια?Δεν γινεται!Εχω ομως μηχανακι!Το οποιο καθεται στο παρκινγκ και ειναι ολοκαινουργιο ακομη!

Αν φτασεις Ροδο παρε με τηλ να σε βρω!
Very Happy

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και η δικια μου πεθερα δεν ανακατευεται (γενικα δεν αφηνω εγω περιθωρια για να γινει κατι τετοιο) και ειναι διακριτικη και ευγενικη αλλα δυσκολευομαι οταν ερχεται να μας δει και μενει 2 εβδομαδες affraid affraid affraid Το ιδανικο θα ηταν 5 μερες τωρα που δεν την εχουμε αναγκη γιατι μετα με το παιδι θα την παρακαλαμε νομιζω!Ηδη κοντευω να παθω κριση απο την ακαταστασια.Ουτε μαγειρεψα γιατι δεν προλαβαEmbarassed


Ουτε την μανα μου δεν αντεχω τοσο αλλα η μανα μου ειναι και το αντιθετο απο την πεθερα!Σε ολα ανακατευεται.


Σημερα φαγαμε την πρωτη κρεμουλα!
Φρουτοκρεμα...
1 αχλαδι με λιγο ρυζαλευρο βανιλια για να χορτασει.
Εφαγε αυτη,η μπλουζα μου,η σαλιαρα της,ο λαιμος,τα χερια,η μυτη και το ομορφο φορμακι της που της ειχα βαλει σημερα για να αγορασουμε αχλαδια,ρυζαλευρο και το αντηλιακο της.
Το απογευμα θα φαει σκετη κρεμουλα,σς της την ταισει ο πατερας της!Εγω αυριο παλι
Razz

Neni

Neni
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βρέ καλώς την Αθηνά! Και έλεγα τι έπαθε πάλι και χάθηκε αυτή, τι κουλό της συνέβη πάλι! Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 17 911307

¨Οσο για το slingezee …δεν παρακολούθησες το dvd με της οδηγίες, εκεί που αυτή η κρυόκωλη αμερικανίδα σου λέει πως να το ξαπλώνεις αν κοιμηθεί; Εχεις δίκιο πάντως, πιο μικρή κοιμόταν άνετα μέσα, τώρα πρέπει να αφήνω τα ποδαράκι απ’ έξω. Την γυρνάω προς το μέρος μου και την τραβάω από τα πόδια σε ξαπλωτή στάση (τα ποδια μένουν έξω). Δεν είναι και πολύ εύκολο αλλά έτσι κι αλλιώς δεν πολυκοιμάται πλέον έξω .. βασικά δεν κοιμάται γενικά. Πως έλεγες για την δική σου ότι είναι μεγάλη κουτσομπόλα; Ε, τα ίδια και η δικιά μου! Δεν μας ξεφεύγει τίποτα! Για καριέρα σε μεσημεριανάδικο την βλέπω..

Τι αμάξι θα πάρεις;

Neni

Neni
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
athina235 έγραψε:Ουτε την μανα μου δεν αντεχω τοσο αλλα η μανα μου ειναι και το αντιθετο απο την πεθερα!Σε ολα ανακατευεται.



Μήπως να γνωρίσουμε τις μαμάδες μας; Διαβάζω που και που αυτά που γράφουν οι κοπέλες του φόρουμ σε θέματα του τύπου «θανάσιμες πεθερές» και λέω, «θανάσιμες μαμάδες» δεν έχει καμιά άλλη, μόνο εγώ;


eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
athina235 έγραψε:Σημερα φαγαμε την πρωτη κρεμουλα!
Φρουτοκρεμα...
1 αχλαδι με λιγο ρυζαλευρο βανιλια για να χορτασει.
Εφαγε αυτη,η μπλουζα μου,η σαλιαρα της,ο λαιμος,τα χερια,η μυτη και το ομορφο φορμακι της που της ειχα βαλει σημερα για να αγορασουμε αχλαδια,ρυζαλευρο και το αντηλιακο της.
Το απογευμα θα φαει σκετη κρεμουλα,σς της την ταισει ο πατερας της!Εγω αυριο παλι
Razz
Μπράβο!!! Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 17 654316
Της άρεσε? Ανυπομονώ να έρθει η ώρα και του δικού μου! Πιστεύω οτι θα ενθουσιαστεί!

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμένα η μαμά μου είναι πολύύύ ιδιαίτερος τύπος ανθρώπου...
Δυστυχώς δεν βγαίνει από το σπίτι της λόγω προβλήματος υγείας, οπότε της πηγαίνω εγώ τον μπέμπη και συνήθως για λιγη ώρα... Με παίρνει όμως τηλέφωνα. Πολλλλλά τηλέφωνα. Ίσως και κάθε δύο ώρες άμα την πιάσει! "Τι κάνει ο εγγονός μου?"
Τι να κάνει και αυτή η καημένη...
Το πρόβλημά της είναι οτι είναι ψυχωτική, αλλά με άσχετα πράγματα! Είναι να μην της κολλήσει κάτι, μου σπάει τα νεύρα (πχ να κάνω τη δήλωση φόρου εισοδήματος). Την έχω μάθει όμως και επιλέγω τι πρέπει και τι δεν πρέπει να της λέω!

Neni

Neni
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eleftherna έγραψε:
athina235 έγραψε:
Μπράβο!!! Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 17 654316
Της άρεσε? Ανυπομονώ να έρθει η ώρα και του δικού μου! Πιστεύω οτι θα ενθουσιαστεί!

Καλέ τον μπελά σου θέλεις;;; Αχ, θα έρθουν αυτές οι μέρες και θα λέμε :’τι καλά που ήταν πρίν που το μόνο που χρειαζόταν ήταν να βγάλουμε την μπλούζα’
… εδώ θα είμαι και θα σου το θυμίζω!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 31]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 24 ... 31  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις