Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
112 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 112 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 29, 30, 31

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 31]

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γιάννη θα τον πούμε, αλλά δεν θα τον βαπτίσουμε το Σεπτέμβρη. Θα έχουμε πολλές άλλες εκκρεμότητες τότε και λέμε να τον βαπτίσουμε αργότερα! Ετσι όπως πάμε θα πάει περπατώντας στην εκκλησία το παιδί!

xristina1


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσια για 6η συνεχομενη χρονια δεν θα παμε διακοπες.Δυσκολιες ποιον ν ααφησουμε στο μαγαζι,η μπεμπα αρχιζει κρεμες .... Sad τελοσπαντων.Θα ηθελα να παω καπου με τον αντρα μου,εστω για 2-3 μερες...αλλα δυστυχως πολυ χλωμο Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 31 667478

xristina1


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
παλι που ειμαστε παραθαλασσια περιοχη και κανουν τα παιδια κανα μπανακι...

eiralis

eiralis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ναι, Εleftherna, τ'όνομά μου είναι Ειρήνη.
Το 6μηνο του Οαεδ τελειώνει στις 23/9.. σε λιγότερο από 2 μήνες δηλαδή, που φοβάμαι πως θα περάσουν σαν νεράκι.

Fratzolaki, ευχαριστώ για το καλωσόρισμα. Να χαίρεστε την μικρή σας Ηλιάνα & με το καλό η βάφτιση.

biboyla


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 18/01/2011 ΚΑΙ ΣΤΙΣ 28/08 ΕΧΟΥΜΕ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ!

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να σου ζήσει ο μπεμπούλης σου!!!
Τι έγινε ρε παιδιά, μόνο εγώ δεν έχω κανονίσει βάπτιση??? Αμάν! με τα πόδια θα πάει το παιδί στην εκκλησία!

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσια καλησπερα σααααααας!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Εχω καιρο να μπω στο internet! Κατι τα τρεχαματα με τη μικρη μου και τις αλλεργιες της, κατι οι διακοπες και γενικα τα πηγαιν' ελα....
Ελπιζω να σας βρισκω ολες καλα και τα μπεμπακια σας ακομα καλυτερα!!!!
Κατα καιρους εμπαινα για λιγο, διαβαζα καποια νεα σας αλλα δεν ειχα καθολου χρονο να σας γραψω!!
Eleftherna οχι κουκλα μου, δεν εισαι η μονη που δεν κανονιζεις βαφτηση... κι εμεις λεγαμε για τον Σεπτεμβρη αλλα τελικα δε μας βγαινει με τιποτα!!!
Α, να μη ξεχασω.... καλωσορισατε νεες μανουλες σε αυτη την ομαδα!!!! Να σας ζησουν τα βρεφακια σας, να ειναι ησυχα και παντα να σφιζουν απο υγεια ευχομαι!!!!! Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 31 654316
Η μπεμπουλα μου ειναι μια χαρα... εχει μπει σε ενα πολυυυ καλο προγραμμα, με τις αλλεργιες της παμε μια χαρα... εχουν καιρο να μας απασχολησουν... βεβαια τα παντα που τρωμε ειναι υποαλλεργικα και οσων αφορα τις τροφες...μονο μηλο (το οποιο σιχαινεται)- αχλαδι, πατατα, καροτο, κολοκυθι και πριν λιγες μερες βαλαμε κοτοπουλο!!
ΑΑΑ..... βγαλαμε και το πρωτο μας δοντακι!! 17 Αυγουστου.... τη μερα που κλεισαμε τους 7 μηνες!!
Εχουμε ξεκινησει και το μπουσουλημα... σε λιγο καιρο... τρεχατε ποδαρακια μου... θα την κυνηγαω τη σκατουλα!!
ΑΑΑΑ.... (χε χεεε.... εχω πολλα να σας πω και αλλα τοσα να ρωτησω)
εχω να σας πω ενα νεο...... σε λιγους μηνες ΘΑ ΓΙΝΩ ΚΑΙ ΠΑΛι ΜΑΝΟΥλΑ!!!!!!!!!!!!!!
χεχεχχεεε..... ειμαι τρισευτυχισμενη κοριτσια!!! Αλλα και πολυ αγχωμενη βεβαια γιατι, οποιες θυμαστε, τον Σεπτεμβρη μετακομιζω σε αλλη πολη!!
Αρα καταλαβαινετε... βρισκομαι λιγο σε εναν πανικο... μετακομιση, το μωρο και μια εγκυμοσυνη στο πρωτο της τριμηνο... χμ... δε βαριεσαι.... ελπιζω να πανε ολα καλα και να τα καταφερω!!!
Σας φιλω γλυκα γλυκα ολες!! Ακομα κι αν δεν βρισκω χρονο να σας γραψω να ξερετε πως πολλες φορες σας επισκεφτομαι, διαβαζω νεα σας και σας σκεφτομαι!!!!!!!!
Δωστε σας παρακαλω ολες στα βρεφακια σας ρουφηχτα φιλακια στα μπουτακια και τα πατουσινια τους απο εμενα!!!!!!!!!!!!!!!!! Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 31 315810 Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 31 315810

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαρίζα!!! Πολύ χαίρομαι που είσαι καλά! Σε σκεφτόμουν κατά καιρούς!!!
Μπράβο που είσαι πάλι έγκυος! Τέλεια! να έχουν μικρή διαφορά τα ζουζούνια σου! Επίσης το "ζόρι" θα είναι μαζεμένο σε μικρό χρονικό διάστημα και θα "ξεμπερδέψεις" εύκολα!
Και εγώ έτσι το σκεφτόμουν παλιότερα, αλλά έπαθα ένα μικρό πατατράκ-υπερκόπωση με τον μικρό μου όταν ήταν 5,5 μηνών και μετά από αυτό είπα να ρίξω λίγο τους ρυθμούς!
Θα το αφήσω για αργότερα το 2ο!

Μη στεναχωριέσαι για τη μετακόμιση, όλα θα πάνε καλά με λίγη θετική ενέργεια! Θύμισέ μου, πού πάτε?

Όσο για το δοντάκι, εμείς δεν έχουμε βγάλει ακόμη! Για μια ακόμη φορά αποδεικνύεται οτι τα κορίτσια είναι πιο προχωρημένα!!!

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλώς σας βρήκα και πάλι!!!!

Μαρίζα μου συγχαρητήρια!!!!Με το καλό το μωράκι σας να έρθει!!!

Εμείς βαφτίσαμε το κοριτσάκι μας το Σάββατο που μας πέρασε!!!Τέλεια δυστυχώς δεν μπορώ να πω ότι πήγαν τα πράγματα (ας είναι "καλά" η πεθερούλα μου), αλλά το σημαντικό είναι ότι το κοριτσάκι μου παρόλο που έκλαψε πάαααρα πολύ, μέχρι που έκανε εμετό στον νονό της, τελικά τα πήγε μια χαρά.
Βγάλαμε και τα 2 επάνω δοντάκια(σύνολο 4) και είναι έτοιμα άλλα 2 κάτω να σκάσουν!!Έτσι όπως το πάει, δυο-δυο τα δόντια,μέχρι τα πρώτα της γεννέθλια θα έχει βγάλει όλη την οδοντοστοιχία!!!Μεθαύριο πάμε και παιδίατρο να δούμε πως είμαστε από βάρος, να κάνουμε και το εμβολιάκι μας και φεύγουμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ για θαλασσίτσα!!!!!
Πολλά πολλά φιλάκια σε όλες σας και στα αγγελάκια σας!!!

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γιατί καλέ, τι έγινε στη βάπτιση? Μη μου πεις οτι ο νονός έδωσε λάθος όνομα!!!
Τώρα θα φύγετε για διακοπές? Αργήσατε, αλλά τουλάχιστον είχατε κάτι να περιμένετε όλο το καλοκαίρι. Ενώ εμείς που πήγαμε Ιούλιο... Εντάξει, δεν παραπονιέμαι!
Καλά να περάσετε!

Neni

Neni
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαρίζα καλωσόρισες και συγχαρητήρια!!! Με ένα γερό μωράκι ακόμα!!!
Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 31 50580 Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 31 50580 Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 31 50580
Είσαι θεά και γενναία πολύ!!! Πότε με το καλό;

Λέω χθες στο στεφάνι μου :’ μια κοπέλα από το γκρούπ του φόρουμ είναι πάλι έγκυος’ και πρασίνισε! Παλιά ήθελε πολλά παιδιά, τώρα φοβάται γιατί αγχώνεται πολύ και πιστεύει ότι δεν θα την παλέψει με δεύτερο!

Ελεύθερνα, στην Κόρινθο μετακομίζει η κοπέλα… γερνάς και ξεχνάς!


Φρατζολάκι τι έγινε στην βάφτιση; Μη τρελαίνεσαι , για να μας σκάνε είναι οι πεθερές, αλλά δεν πρέπει να το καταφέρνουν… άντε να δούμε εμείς τι θα κάνουμε όταν γίνουμε (πεθερές)!

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ πάντως θα είμαι η καλύτερη πεθερά!!!
Laughing Laughing Laughing

eiralis

eiralis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mariza έγραψε:
17 Αυγουστου.... τη μερα που κλεισαμε τους 7 μηνες!!

Το διάβασα και λέω "αααα κι εμείς στις 17 Αυγούστου κλείσαμε τους 7!!!!!!!"
Να την χαίρεστε Mariza και με το καλό το δεύτερο!!! Συγχαρητήρια!!!

Εμάς "σκάσανε" αρχές Αυγούστου τα 2 κάτω δοντάκια μαζί αλλά δεν λένε να ξεμυτίσουν.. ακόμα ίσα-ίσα που φαίνονται..
Κι ενώ μέχρι σήμερα δεν είχαμε γκρινίτσες, κάποια στιγμή το μεσημέρι μούγκριζε το γλυκούλι μου.. Sad Sad Sad Sad Sad

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ούτε που θέλω να την σκέφτομαι την μέρα της βάφτισης του μωρού μου με έκανε η ακατανόμαστη. Δεν δημιούργησε κανένα φοβερό σκηνικό, αλλά και μόνο τα μούτρα έφταναν για να σου χαλάσουν την διάθεση. Το καλό της υπόθεσης βέβαια είναι ότι ξύπνησε επιτέλους ο άντρας μου από τον ύπνο τον βαθύ, και πήρε λίγο χαμπάρι τι παίζει με την μάνα του.Εγώ το χάπατο ακόμα στενοχωριέμαι και λέω γιατί τέτοια αλλαγή στην συμπεριφορά της? Τέλος πάντων θα το ξεπεράσω! Έχω σοβαρότερα προβλήματα. Τελειώνει το 6μηνο του ΟΑΕΔ καιθα πρέπει να πάω για δουλειά, και δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω με την μικρή. Θέλω να συνεχίσω να θηλάζω, αλλά το σκασμένο δεν θέλει καθόλου το μπουκάλι, παρόλο που είναι δικό μου το γάλα.Σήμερα που πήγαμε παιδίατρο, μου είπε να δοκιμάσω να της δώσω με το ποτήρι. Θα το δοκιμάσω κι αυτό. Εν τω μεταξύ, η μπουμπού πήρε ένα ολόκληρο κιλό και η γιατρός είπε ότι για τους επόμενους 4 μήνες μέχρι να χρονίσουμε πρέπει να πάρει συνολικά, μόνο 1 κιλό ακόμα.Πάντως από δόντια πάμε μια χαρά, αφού βγήκαν και τα άλλα 2, κι αυτά χωρίς κλάμα μόνο ελάχιστη γκρίνια.Θα αρχίσουμε και κρόκο και ρυζάκι και ζυμαρικά στο φαγητό!
Άντε να δούμε!!!!

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλά, μόνο μούτρα είχε και αυτό και μόνο σου χάλασε τη διαθεση? Πολύ ευαίσθητη είσαι!!! Μη δίνεις σημασία, θα της περάσει! Μήπως έχει στραβώσει με το όνομα της μικρής? Ηλιάννα δεν την είπατε? Από πού προέκυψε το όνομα?

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eleftherna έγραψε:Καλά, μόνο μούτρα είχε και αυτό και μόνο σου χάλασε τη διαθεση? Πολύ ευαίσθητη είσαι!!! Μη δίνεις σημασία, θα της περάσει! Μήπως έχει στραβώσει με το όνομα της μικρής? Ηλιάννα δεν την είπατε? Από πού προέκυψε το όνομα?
δεν είναι μονο τα μουτρα, ειχε κανει διαφορα κ τις προηγουμενες μερες, πεταξε και κατι κουβεντουλες εκεινη τη μερα και ηρθε κ εδεσε το γλυκο. την μικρη την βαφτισαμε Ηλιανα, απο το Ηλιας του μπαμπα μου που τον εχω χασει εδω και 12 χρονια. ηταν δεδομενο οτι αν καναμε κοριτσακι θα επαιρνε αυτο το ονομα, οποτε δεν νομιζω να της εφταιγε αυτο. μου κανει εντυπωση η αλλαγη της γιατι μεχρι πριν να γεννησω ειχαμε αριστες σχεσεις και ημουν πολυ χαρουμενη που τα παω τοσο καλα με την πεθερα μου.τα κουλα ξεκινησαν αφου γεννησα. τι να πω δεν ξερω

Tsvetelina

Tsvetelina
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας μαμαδες! Θελω να γραφτω στην ομαδα σας. Το μορακι μου ειναι 7 μηνων. Ειναι το πρωτο μας παιδι και θα χαρω να ανταλλάζουμε εμπειρίες.

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Tsvetelina έγραψε:Γεια σας μαμαδες! Θελω να γραφτω στην ομαδα σας. Το μορακι μου ειναι 7 μηνων. Ειναι το πρωτο μας παιδι και θα χαρω να ανταλλάζουμε εμπειρίες.
Καλώς μας όρισες Τsvetelina!!Εγώ είμαι η μαμά της Ηλιάνας που είναι 9 μηνών!
Οι υπόλοιπες μανουλίτσες που χαθήκατε οεο?????

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 31]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 29, 30, 31

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις