Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
118 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 118 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 31]

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eleftherna έγραψε:Άραγε θα μας πονάνε τα δόντια στο θηλασμό? Τα πάνω μήπως δημιουργήσουν πρόβλημα...
Τι κάνει ο δικός μου από χθες! Όταν έχει χορτάσει και αρχίζει να χαζολογάει με το στήθος, με δαγκώνει (χωρίς δόντια ευτυχώς)! Εγώ κάνω αααααου και αυτός γελάει! Πολύ αστείο!!! Αν κάνει το ίδιο και όταν βγάλει δόντια την πάτησα!
Καλησπέρα γλυκούλες!!!!!!!!!!
Τι κάνετε κι εσείς και τα ζουζουνάκια σας?
Εμείς σήμερα πήγαμε παιδίατρο για εμβόλιο.Πήραμε και ένα ολόκληρο κιλό(6650) επιτέλους!!!!Και 3,5 πόντους στο ύψος!
Επίσης πρώτη φορά που δεν έκλαιγε σ'όλη την διάρκεια της επίσκεψης, μόνο λίγο όταν της έκανε την ένεση.Από αύριο αρχίζουμε και κρεμούλες και φαγάκι!!!Και το καλύτερο?Την Κυριακή βγάλαμε και τα 2 πρώτα μας δοντάκια παρακαλώ!!!
Μόλις ξύπνησε από τον μεσημεριανό της ύπνο, καιεκεί που την αλλάζω την βλέπω να μασάει κάτι, να δαγκώνεται.Ανοίγω το στοματάκι της και τι να δω?Τσουπ 2 δοντάκια!!!!Ούτε κλάμμα ούτε τίποτα. Μακάρι έτσι να βγούνε και τα υπόλοιπα καιτο ίδιο εύχομαι και σε σας κορίτσια, να ταλαιπωρηθούν όσο λιγότερο γίνεται τα αστεράκια σας!!!!Και μέχρι τώρα τουλάχιστον δεν με ενοχλεί στο θηλασμό.
Καλό βράδυ σε όλες σας!!!!!!Φιλάκια πολλά!!!!!!!!!!!

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eleftherna έγραψε:Άραγε θα μας πονάνε τα δόντια στο θηλασμό? Τα πάνω μήπως δημιουργήσουν πρόβλημα...
Τι κάνει ο δικός μου από χθες! Όταν έχει χορτάσει και αρχίζει να χαζολογάει με το στήθος, με δαγκώνει (χωρίς δόντια ευτυχώς)! Εγώ κάνω αααααου και αυτός γελάει! Πολύ αστείο!!! Αν κάνει το ίδιο και όταν βγάλει δόντια την πάτησα!


Οριστε!Κανονικη αντιδραση!
εμενα τρομαζει οταν με δαλκωνει κ ποναω κ μια φορα την πισανε κ κλαματα!
Τωρα μαθαινει σιγα σιγα ομως...Με δαγκωνει απαλα κ περιμενει να πω μη!για να με αφησει(τρομαγμενη παντα)


eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σου Φρατζολάκι!!! Χάθηκες!
Τι ωραία και ήσυχα που έβγαλε τα δοντάκια!
Να δω τι θα κάνει ο δικός μου όταν έρθει η ώρα! Έτσι που είναι φασαριόζος θα σηκώσει τη γειτονιά στο πόδι!!!

mama_evi

mama_evi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
eleftherna έγραψε:Συνηθως σταματανε, αλλά όχι πάντα! Η Εύη δεν έλεγε οτι ο δικος της έγινε χειρότερα?!? Twisted Evil

athina235 έγραψε:
Της Ευης δεν αρχισε να τρωει ομως ακομη ουτε φρουτακι.
Καλε βγαζει κ το διπλα δοντι η Εμμα!
Καναμε ντους ολοι μαζι και οπως γελουσε που ηταν κατω απο το νερο το ειδα!Ειναι ακομη πολυ πολυ μικρο δεν εχει σκισει το ουλο

Όταν σας έγραφα ότι έχει χειροτερεψει η παλινδρόμηση, δεν είχαμε ξεκινήσει ακόμα κρεμούλα. Θεωρητικά ξεκινήσαμε, και ξέχασα να σας το πω, την προηγούμενη Τετάρτη. Οι πρωτες 5 μέρες στεφτηκαν με απόλυτη αποτυχία! Shocked
Δεν του άρεσε καθόλου! Ξίνιζε τη μούρη του, έκλεινε σφιχτα το στόμα του και έκλαιγε με μαύρο δάκρυ! Τις λίγες κουταλιές που έφαγε, τις έφαγε από τη νονά του, εγώ τον κρατούσα και ο μπαμπάς έκανε τον καραγκιοζη! Μέχρι που την Τριτη ξεκίνησε να την τρώει με πολλή όρεξη, να τραβαει το κουτάλι προς το στόμα του, να κλαίει όταν δεν του δίναμε! Για αρχή του δίνω λίγες κουταλιές, έτσι μου είπε η παιδίατρος, και μετά γαλατάκι. Σε 20 μέρες περίπου θα τρωει μόνο κρέμα στα 2 γεύματα. Μετά θα πρέπει να πάμε σε παιδογαστρεντερολόγο για να μας πει πως θα ξεκινήσουμε τα φρούτα και τις τροφές (λόγω της αλλεργίας).
Εντομεταξύ, η κρέμα αυτή είναι απαίσια! Είναι υποαλλεργική, χωρίς γάλα, βανίλια κλπ και μυρίζει σαν κοτόσουπα! Mad Η γεύση της δε, είναι σαν κοτόσουπα με ζάχαρη! Απορώ πως την τρώει αυτό το παιδί! Γουλίτσες κάνουμε ακόμα, αλλά δεν τρώμε ακόμα κανονικό γεύμα κρέμας για να πω ότι θα έπρεπε να έχουν σταματήσει. Θα κάνουμε λιγάκι υπομονή ακόμα και βλέπουμε!

eleftherna έγραψε:Άραγε θα μας πονάνε τα δόντια στο θηλασμό? Τα πάνω μήπως δημιουργήσουν πρόβλημα...
Τι κάνει ο δικός μου από χθες! Όταν έχει χορτάσει και αρχίζει να χαζολογάει με το στήθος, με δαγκώνει (χωρίς δόντια ευτυχώς)! Εγώ κάνω αααααου και αυτός γελάει! Πολύ αστείο!!! Αν κάνει το ίδιο και όταν βγάλει δόντια την πάτησα!

Και μένα το κάνει αυτό εδώ και 2-3 μέρες! Όντως έχει πολύ γέλιο!!! Laughing

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mama_evi έγραψε:Μετά θα πρέπει να πάμε σε παιδογαστρεντερολόγο για να μας πει πως θα ξεκινήσουμε τα φρούτα και τις τροφές (λόγω της αλλεργίας).
Ωχ, άλλα έξοδα κ ταλαιπωρία εκεί...

mama_evi

mama_evi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αναγκαίο κακό! Και πρέπει να πάμε Αθήνα, γιατί φυσικά εδώ δεν έχει! Mad

Κατερινα γιακ

Κατερινα γιακ
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μετά από 3αγορια γενηθηκε το κοριτσάκι μου στισ11 Μαιου 2011

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γλυκούλες μου τι κάνετε?

Έλειπα μέρες γιατί είχαμε κατέβει για να κανονίσουμε τα της βάφτισης.
Που είστε?Ελπίζω να είστε όλες καλά όπως και τα ζουζουνάκια σας!!!!!!!!!!!!!!
Πάω να της δώσω την κρεμούλα της.Θα τα ξαναπούμε αργότερα!!!!!!
Φιλάκια πολλάααααααααααααα!!!!!!!!!!

Neraidoni

Neraidoni
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα! Κι εμένα η μπέμπα μου γεννήθηκε τον Ιανουάριο και συγκεκριμένα 7/1, στην γιορτή και τα γενέθλια του μπαμπά της.
Να χαίρεστε τα μπεμπάκια σας!!!
Λίγο καθυστερημένα, μιας και χθες μπήκα στο φόρουμ.

Neni

Neni
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Neraidoni έγραψε:Καλημέρα! Κι εμένα η μπέμπα μου γεννήθηκε τον Ιανουάριο και συγκεκριμένα 7/1, στην γιορτή και τα γενέθλια του μπαμπά της.
Να χαίρεστε τα μπεμπάκια σας!!!
Λίγο καθυστερημένα, μιας και χθες μπήκα στο φόρουμ.

Καλωσόρισες neraidoni!!! Να την χαίρεσαι! Very Happy

Θα την βγάλετε και Ιωάννα για να κάνεις ένα πάρτι για όλους; (οικονομικό και πρακτικό!!!) Rolling Eyes

Το ποιηματάκι στην υπογραφή σου εσύ το εμπνεύστηκες ή είναι κάποιου (άλλου ) ποιητή;

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Neraidoni έγραψε:Καλημέρα! Κι εμένα η μπέμπα μου γεννήθηκε τον Ιανουάριο και συγκεκριμένα 7/1, στην γιορτή και τα γενέθλια του μπαμπά της.
Να χαίρεστε τα μπεμπάκια σας!!!
Λίγο καθυστερημένα, μιας και χθες μπήκα στο φόρουμ.
Καλώς μας όρισες Νeraidoni!!!!!!
Να χαίρεσαι την νεράιδα σου!!!!!!
Είστε 3 μέρες μικρότερες από εμάς!!!!!
Φιλάκια πολλά!!!!!!!!

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας και καλωσήλθες Νεραϊδόνι και από μένα! Να σου ζήσει!
Φρατζολάκι όλα καλά? Πώς είναι το φρατζολάκι σου??? Κουκλί το βλέπω στη φωτό!

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλέ δεν πρόλαβα να σχολιάσω τη φωτό και αντικαταστάθηκε με καρπούζι!!!

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eleftherna έγραψε:Καλέ δεν πρόλαβα να σχολιάσω τη φωτό και αντικαταστάθηκε με καρπούζι!!!
Kάνω πειράματα, η ηλίθια, μιας και είμαι και ειδική(μη χ..ω)στους υπολογιστές!Προσπαθώ να την ξαναβάλω τώρα.
Διάβασα για τον αποθηλασμό σου και στενοχωρήθηκα γιατί είναι κρίμα στα καλά καθούμενα να πρέπει να σταματήσεις.Και εγώ με το αλλεργικό σοκ που είχα πάθει πριν ένα μήνα και έπρεπε να πάρω την κορτιζόνη είχα αγχωθεί, αλλά τελικά δεν τον σταματήσαμε τον θηλασμό.
Να μην σε παίρνει όμως από κάτω.Ήδη έδωσες αρκετά εφόδια στον μπεμπουλίνο σου και από δω και πέρα θα φάει και το φαγάκι του και όλα καλά θα πάνε.Πάντως και εγώ αυτό που έχω ακούσει για αποθηλασμό,είναι ότι πρέπει σιγά σιγά να το σταματήσεις με θήλαστρο, για να έρθει πιο φυσιολογικά και στον οργανισμό σου.
Το δικό μου το φρατζολάκι, αύριο θα πάει παιδίατρο για εμβόλιο.Να δούμε και τι κάναμε από κιλά τώρα που τρώμε φαί.Θα πήρε κανένα γραμμάριο?
Φιλάκια!!!!!!!!

Neraidoni

Neraidoni
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Neni έγραψε:
Neraidoni έγραψε:Καλημέρα! Κι εμένα η μπέμπα μου γεννήθηκε τον Ιανουάριο και συγκεκριμένα 7/1, στην γιορτή και τα γενέθλια του μπαμπά της.
Να χαίρεστε τα μπεμπάκια σας!!!
Λίγο καθυστερημένα, μιας και χθες μπήκα στο φόρουμ.

Καλωσόρισες neraidoni!!! Να την χαίρεσαι! Very Happy

Θα την βγάλετε και Ιωάννα για να κάνεις ένα πάρτι για όλους; (οικονομικό και πρακτικό!!!) Rolling Eyes

Το ποιηματάκι στην υπογραφή σου εσύ το εμπνεύστηκες ή είναι κάποιου (άλλου ) ποιητή;


Καλησπέρα, κορίτσια και ευχαριστώ πολύ πολύ για το καλωσόρισμα και τις ευχές σας!
Ό,τι καλύτερο για τα παιδάκια όλου του κόσμου!!! Smile Smile Smile
Αν και όντως θα ήταν πρακτικό, δεν θα την βγάλουμε Ιωάννα. Shocked
Η υπογραφή μου είναι από μία διασκευή του Παπακωνσταντίνου σε στίχους του Οδυσσέα Ιωάννου... !!!
Άκουσε το.... Αξίζει!!! Very Happy

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Που χαθήκατε όλες?????
Ελπίζω να είστε καλά!!!!
Ελεύθερνα πως είσαι?όλα καλά κοριτσάκι μου?

Neni

Neni
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Όχι καλέ, εδώ είμαστε, μας βάρυνε λίγο η ζέστη!!! Δυσκολευόμαστε και να σε γνωρίσουμε έτσι που αλλάζεις άβαταρ κάθε τρείς και λίγο!!!!


Νeraidoni αυτό το τραγούδι δεν το ήξερα, πολύ κλάμα έριξα, να σαι καλά , ακόμα δεν ήρθες μας έκανες την καρδιά περιβόλι!!!!
Θεός ο Οδ. Ιωάννου, θυμάμαι που έγραφε στο περιοδικό ‘Μετρο’ όταν πήγαινα σχολείο και διάβαζα τα κείμενά του ανελλιπώς!

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλά είμαι φρατζολάκι μου! Σε ευχαριστώ!
Ο μπέμπης τέλεια!!!
Ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά για διακοπές, λέμε να φύγουμε για καμιά 10ρια μέρες την άλλη Πέμπτη!

Νέλλη, σε παρακαλώ, μην μου κλαις! Ώρα να επανέλθουμε στους παλιούς καλούς εαυτούς μας - πριν τις κρίσεις συγκίνησης!!!

eiralis

eiralis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γειά σας κι από μένα!
Η Ισαβέλλα αποφάσισε να μας ομορφύνει τη ζωή στις 17 Ιανουαρίου!
Όλα άλλαξαν από εκείνη τη μέρα.

Κι εκείνη, πόσο έχει μεγαλώσει μέσα σε 6 μήνες?? Την κοιτάμε και δεν πιστεύουμε στα μάτια μας..

Να τα χαιρόμαστε κορίτσια και να'ναι πάντα γερά!!!


eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σου!!! Να χαίρεσαι την κορούλα σου!!!
Εμένα ο μικρούλης μου γεννήθηκε 12 Ιανουαρίου, είναι 5 μέρες μεγαλύτερος!
Πώς τα περνάτε?

eiralis

eiralis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
eleftherna έγραψε:Γεια σου!!! Να χαίρεσαι την κορούλα σου!!!
Εμένα ο μικρούλης μου γεννήθηκε 12 Ιανουαρίου, είναι 5 μέρες μεγαλύτερος!
Πώς τα περνάτε?

Εleftherna, να τον χαίρεστε και να'ναι πάντα γερός!!!
Μια χαρά τα περνάμε, εσείς?

Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα τελικά, δεν το πίστευα πριν το ζήσω..
Σαν χθες μου φαίνεται που την κράτησα πρώτη φορά στην αγκαλιά μου κι ας έχουν περάσει 6,5 μήνες.
Κι όσο σκέφτομαι πως θα έρθει η μέρα που θα πρέπει να την αφήσω για να επιστρέψω στη δουλειά.. άστα.. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

xristina1


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερα κοριτσια!!!!!
Εμενα η μπεμπα μου ειναι μια πανεμορφη Υδροχοινα.Γεννηθηκε 27/1/2011.Εχω τρελλαθει μαζι της και να σκεφτειται οτι ειναι το 2ο.Ο Σπυρος μου ειναι 4,5χρονων

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα eiralis, xristina 1 και καλώς ορίσατε!!!!!
Να χαίρεστε τα μωράκια σας!!!
Εγώ είμαι η μαμά της Ηλιάνας που γεννήθηκε στις 4-1.
Ελεύθερνα πως τα πέρασες στις διακοπές σου?Που πήγατε?Ο μπεμπούλης σου έκανε μπανάκι?

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλωσόρισες και εσύ Χριστίνα!
Ειραλις, Ειρήνη δε σε λένε? Πότε επιστρέφεις στη δουλειά σου? Εγώ ευτυχώς αργώ...
Στις διακοπές περάσαμε τέλεια! Πήγαμε Ιθάκη (έχουμε ένα μικρό σπίτι εκεί). Ο μικρός έκανε πολλά μπάνια, σχεδόν κάθε μέρα τον βάζαμε. Του άρεσε θα έλεγα, αλλά για κανένα 10λεπτο. Μετά κουραζόταν και ίσως και να κρύωνε! Μετά έριχνε κάτι ύπνους στην παραλία!!! Ρίχναμε και εμείς τις βουτιές μας! Βέβαια πηγαίναμε πρωί πρωί για μπάνιο, 9-11,11:30. Δεν πειράζει όμως γιατί η παραλία ήταν έρημη το πρωί και είχε πολλή ησυχία! Επίσης πηγαίναμε κάθε μέρα σχεδόν στην ίδια παραλία, μία που είναι κοντα και έχει και εύκολη πρόσβαση με το αυτοκίνητο. Πού να μου το λέγανε εμένα οτι θα το έκανα αυτό (γιατί μου αρέσει γενικά να αλλάζω) και δε θα με πείραζε κιόλας!!!
Εσείς πήγατε-θα πάτε διακοπές?

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eleftherna έγραψε:Καλωσόρισες και εσύ Χριστίνα!
Ειραλις, Ειρήνη δε σε λένε? Πότε επιστρέφεις στη δουλειά σου? Εγώ ευτυχώς αργώ...
Στις διακοπές περάσαμε τέλεια! Πήγαμε Ιθάκη (έχουμε ένα μικρό σπίτι εκεί). Ο μικρός έκανε πολλά μπάνια, σχεδόν κάθε μέρα τον βάζαμε. Του άρεσε θα έλεγα, αλλά για κανένα 10λεπτο. Μετά κουραζόταν και ίσως και να κρύωνε! Μετά έριχνε κάτι ύπνους στην παραλία!!! Ρίχναμε και εμείς τις βουτιές μας! Βέβαια πηγαίναμε πρωί πρωί για μπάνιο, 9-11,11:30. Δεν πειράζει όμως γιατί η παραλία ήταν έρημη το πρωί και είχε πολλή ησυχία! Επίσης πηγαίναμε κάθε μέρα σχεδόν στην ίδια παραλία, μία που είναι κοντα και έχει και εύκολη πρόσβαση με το αυτοκίνητο. Πού να μου το λέγανε εμένα οτι θα το έκανα αυτό (γιατί μου αρέσει γενικά να αλλάζω) και δε θα με πείραζε κιόλας!!!
Εσείς πήγατε-θα πάτε διακοπές?
Δυστυχώς εμείς προς το παρόν, μόνο από το μπαλκόνι μας τη βλεπουμε την θάλασσα!Με το πάνω κάτω για τις προετοιμασίες της βάφτισης και τις υπηρεσίες του άντρα μου δεν μπορέσαμε να πάμε πουθενά.Είπαμε μόλις περάσει και η βάφτιση να πάμε έστω για 3-4 μερούλες εδώ γύρω στην Χαλκιδική(μάλλον Αρμενιστή)για να κάνει και το Ηλιανάκι τα πρώτα του μπανάκια έστω και τέλος καλοκαιριού.Εσείς Σεπτέμβρη θα κάνετε την βάφτιση αν θυμάμαι καλά?Πως θα τον βαφτίσετε τον μπεμπουλίνο σας?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 31]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις