Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
319 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 319 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

tzimi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
οταν χρονισε το παιδι μου του εδωσα το ΔΕΛΤΑ advancce και μετα απο 4 μηνες πινουμε τωρα το το φρεσκο.απο την στιγμη που τρωει τα παντα το παιδι δεν χρειαζεται τα εμπλόυτισμενα

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια βοηθεια!!ο γιοκας μου ειναι 20 μηνων,μεχρι τωρα θηλαζε αποκλειστικα και εχουμε καμια βδομαδα που απογαλακτισαμε!ο παιδιατρος μου επεμενε οχι στο φρεσκο γαλα οπως εγω του ελεγα αλλα στο νουλακ...οκ του το δωσα για αρχη και λεω να δω θα το πιει;;τελος παντων ο σωτηρακης το ψιλοηπιε(μη φανταστειτε ποσοτητα τρελη)
χθες λοιπον που η μανα ξεμεινα απο το νουλακ ειχα στο ψυγειο το ολυμπος που πινουμε εμεις και του εφτιαξα απο αυτο....εε λοιπον πρωτη φορα ειδα το γιο μου να κατεβαζει ξενο γαλα με το μπουκαλι κανα 220 μλ περιπου!!!επαθα σοκ!!αυριο θα παρω τον παιδιατρο να τον (ξανα)ρωτησω μηπως να αλλαζα το νουλακ γιατιδε θελω με τιποτα το εβαπορε!!!!!

renaki_73


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ALEXANDRA

εγώ που έπινα το εβαπορέ ΝΟΥΝΟΥ ,τι έπαθα ;
Απολύτως τίποτα.
Όλα είναι θέμα marketing.

Αφού όμως θέλεις να δίνεις βρεφικό, σου προτείνω το ALMIRON 1+ που το δίναμε και στον δικό μας.
Μετά του δίναμε το ALMIRON 2+ και εδώ και 7 μήνες (τώρα είναι 3.5) του δίνουμε το ΝΟΥΝΟΥ εβαπορέ,ούτε καν το ΝΟΥΝΟΥ KID.
Μια χαρά είναι και η κούτα των 8 έχει και περίπου 6.5 ευρώ και του αρέσει και το πίνει σα νεράκι πρωΐ και βράδυ.








[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


renaki_73


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
.....ξέχασα να σου πω ότι εγώ ,

ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΩ !!!!

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy









[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΙατί όχι φρέσκο γάλα αλλά νουλάκ; Τον ρώτησες;

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vivliolatreia έγραψε:
MariaM έγραψε:
papaki έγραψε:Κορίτσια εγώ δοκίμασα να της δώσω Όλυμπος κατσικίσιο αλλά η μικρή ήπιε μια γουλιά και το έφτυσε .....δεν μπορώ να καταλάβω τι διαφορά βρήκε ειλικρινά..... Rolling Eyes

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δοκιμάσει αλλά νομίζω δεν μυρίζει διαφορετικά. Εγώ γενικά με το γάλα δεν τα έχω καλά. Ακόμα και το γιαουρτι όλυμπος κατσικίσιο που παίρνουμε δεν έχει περίεργη μυρωδιά. Αλλά σίγουρα το παιδί σου κάτι θα εντόπισε που δεν του αρέσει οπότε ίσως είναι κάτι στην γεύση...

Μαράκι έχεις δίκιο το κατσικίσιο έχει μία έντονη μυρωδιά αλλά τα οφέλη του δεν συγκρίνονται... εγώ είχα μεγαλο πρόβλημα με ότι είχε να κανει με οτι ειχε να κανει με το κατσικι, αλλά μόλις έμαθα για το τι προσφέρει στον μικρό, εκανα υπομονη και πλέον το εχω συνηθίσει. θα το παλέψω να μην χρειαστεί να αλλάξουμε γάλα, ο Διευθυντης της ΜΕΝΝ του ΙΑΣΩ Θεσσαλίας όπου γέννησα και του εκανε το τριπλεξ πριν λιγες μερες μας ειπε να το παλέψουμε να το πίνει τουλάχιστον μεχρι τα 4 για να πάρει όσο περισσότερο ασβέστιο και σίδηρο μπορεί.

Παιδιά το γάλα δεν το πίνουμε για το σίδηρο. Ότι έχει μέσα ασβέστιο, δεν μπορεί να δώσει σίδηρο γιατί ο οργανισμός δεν τον απορροφα. Το γάλα το πίνουμε για το ασβέστιο, τη βιταμίνη d, τις βιταμίνες b, την πρωτείνη... όχι για το σίδηρο. ΓΙα το σίδηρο έχουμε το κρεατάκι. Μην τα μπερδεύουμε. Ακόμα και τα εμπλουτισμένα, μη νομιζετε ότι δίνουν στο παιδί το φοβερό σίδηρο, καλυτερα μια ισορροπημένη διατροφή για να τα παίρνουμε όλα παρά να περιμένουμε θαύματα από "ενισχυμένες" τροφές.

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την fratzolaki στις Δευ Μαρ 18, 2013 3:23 am, 1 φορά

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Rinoula έγραψε:ΓΙατί όχι φρέσκο γάλα αλλά νουλάκ; Τον ρώτησες;
γιατι εχει περισσοτερα ζωικα λιπαρα αντι για φυτικα...αυτο ηταν το συμπερασμα αποοσα μου ειπε!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έχει φυτικά λιπαρά το γάλα;;;;

renaki_73


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ρε κορίτσια ,συγνώμη αλλά μιλάμε για μωρά που έχουν ανάγκη από ζωϊκό λίπος και πρωτεϊνες και όχι φυτικό λίπος όπως θα έχουμε εμείς ανάγκη σε 30 χρόνια όταν θα είμαστε χούφταλα,πίνοντας ένα ποτήρι φυτικό γάλα το βράδυ πριν κοιμηθούμε για να μην μας ανέβει και η ....χοληστερίνη !

(αν φτάσουμε εκεί)





[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Rinoula έγραψε:Έχει φυτικά λιπαρά το γάλα;;;;
ρινουλα κι εγω τηνιδια ερωτηση του εκανα και μου ειπε οτι το φρεσκο γαλα εχει 100%λιπαρα ενω σαυτο το γαλα που μου προτεινει εχουν αντικαταστησει ενα μερος των ζωικων με φυτικα λιπαρα!!!αυτο συνεπαγεται μεγαλυτερη προστασια των αγγειων!!αυτα μου ειπε αυτα σας λεω...γιαυτο και το ψαχνω λιγο γιατι εχω μπερδευτει...

παραπανω ηθελα ναπω οτι το φρεσκο γαλα εχει παραπανω ΖΩΙΚΑ λιπαρα (γιατι το παρελειψα πριν) ...
αυτα μου ειπε...

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το γαλα είναι ζωικό, ως εκ τούτου από τη φύση του έχει ζωικά λιπαρα. βεβαια, τα λιαρά χρειάζονται για τον οργανισμό μας. Τα φυτικά λιπαρα που λέει ο γιτρός ότι έχει το νουλάκ (που πολύ αμφιβάλλω ότι έχει) από ποιο φυτό είναι; Τι είδους λιπαρά είναι; Είναι ας πούμε φοινικέλαιο, σπορέλαιο, τι είναι; Και γιατί είναι αυτά καλύτερα από το λίπος της αγλάδας ή της κατσίκας; Τέλος πάντων, μου φαίνεται τελείως άσχετο αυτό που είπε ο γιατρός σου... Δε σου λέω μη δώσεις νουλάκ και δώσε φρέσκο, απλά μου κάνουν εντύπωση όλα αυτά!
Πάντως για το θεμα των λιπαρών, πολλοί γιατροί συστήνουν στα παιδιά γάλα light (όχι 0%) πάνω από τα 2 έτη, ακριβώς για να μην παίρνουν κορεσμένα λιπαρά. Γενικά όλοι μας κανονικά πρέπει να καταναλωνουμε καλύτερα τα light για αυτόν το λόγο. Όχι τα 0% λιπαρά γιατί η απουσία λιπαρών δεν επιτρέπει την απορρόφηση των θρεπτικών συστατικών.Η κορη μου το φράσκο δεν το πίνει. Κάποια στιγμή θα δοκιμάσω και εβαπορέ, όταν απελπιστώ, αλλά όχι νουλάκ, νουνου.

vicky75

vicky75
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η κόρη μου σχεδόν 3, κι ο γιος μου 14 μηνων. Ψηφιζουμε και πινουμε κατσικίσιο...! Το αγελαδινο προκαλουσε δυσκοιλιοτητα στην κορη μου και ετσι ψαξε-ψαξε καταλήξαμε στο κατσικίσιο. όποια μάρκα βρούμε. Γιατι υπάρχουν εποχες (οπως τωρα ας πουμε) που ειναι σε ελλειψη, γιατι γεννανε οι κατσικουλες, και το βρισκουμε με δυσκολία. Ο μικρος το πινει εδω κι ενα μήνα που σταματησαμε τη σκόνη.

twinlotus

twinlotus
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα!Τα κοριτσια μου ειναι 12 μηνων και ξεκινησαμε φρεσκο βιολογικο ολυμπος, το παιδικο ομως.Ο παιδιατρος γενικα προτιμα το εβαπορε με τη σκεψη οτι τοσο φρεσκο γαλα δεν γινεται να παραγει η Ελλαδα και οτι προσθετουν μεσα σκονες απο τα Βαλκανια.Εδω που τα λεμε μια λογικη την εχει ολο αυτο αλλα προσωπικα δεν μπορω να δωσω εβαπορε, γενικα δε συμπαθω τις κονσερβες.Επισης γιαουρτακι τρωνε παλι ολυμπο βιολογικο, οχι παιδικο απο 8 μηνων.

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Από τη μία δεν έχει άδικο ο γιατρός σου από την άλλη το εβαπορέ στάνταρ δεν είναι ελληνικό...

twinlotus

twinlotus
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Rinoula έγραψε:Από τη μία δεν έχει άδικο ο γιατρός σου από την άλλη το εβαπορέ στάνταρ δεν είναι ελληνικό...

Ελληνικο δεν ειναι κανενα γαλα.Σκεφτειτε:η Ελλαδα ειναι ως επι το πλειστον χωρα με ορεινους ογκους και οι αγελαδεν ζουν κυριως στις πεδιαδες.Που το βρηκε τοσο αγελαδινο γαλα η Ελλαδα?Ολοι διατεινονταιο οτι πουλανε ντοπιο γαλα,ακομα και η νεστλε στο νεσλακ γραφει οτι ειναι Ελληνικο.Προωσπικα το προβλημα μου ειναι τα συντηριτικα, κονσερβοποιηση.Ισως να κανω και λαθος αλλα για την ωρα δεν θελω να δωσω εβαπορε.

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμφωνώ όσον αφορά το ανάγλυφο της ελλάδας. Πάντως δεν ξέρω αν έχεις πάει Μακεδονία, εκεί έχει πολύ πράσινο και οροπέδια όπου υπάρχουν αγελάδες. Όταν ήταν ο πατερας μου μικρός τις είχαν στα σπίτια, μια δυο αρκετοί γείτονες, δεν είχαν εκεί κατσίκες. Όμως σαφώς κι εγώ πιστεύω ότι εισαγουμε και γάλα, αλλά δε θα έφτανα να πω ότι κανενα δεν είναι Ελληνικό, σαφώς και υπάχουν ελληνικά φρέσκα γάλατα. Για το νέσλακ δεν ξέρω να σου πώ πάντως το βλάχας κάποτε έλεγα ότι είναι Ελληνικό αλλά δεν το γράφει πια.
Αυτό που σίγουρα βαφτίζεται ελληνικό και δε φτάνει με τίποτα, είναι το μοσχαρίσιο κρέας. Γάλα έχουμε αλλά τόσα σφάγια δεν έχουμε!

Melechha


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια εμένα ο γιατρός μου πρότεινε να συνεχίσω τη σκόνη γιατί λέει ειναι πιο εμπλουτισμένη για αυτη την ηλικία. Ωστόσο το άφησε σε μένα. Και αγελαδινο μπορεί φυσικά να πίνει εφόσον τρώει τα πάντα αλλα αυτός ειναι της άποψης οτι η σκόνη ειναι καλύτερη. :/

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω θήλασα μεχρι 10 μηνων και μετα της έδωσα το Frisogrow της Νουνου.Σκόνη θα της δίνω σύμφωνα με τις οδηγίες της παιδιάτρου μου μέχρι 18 μηνων μη σου πω και 24...

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΚΟΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΕΧΡΙ 1,5 ΧΡΟΝΩΝ.ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 13 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΙΝΟΥΜΕ ΤΟ FRISOMEL

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΚΟΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΕΧΡΙ 1,5 ΧΡΟΝΩΝ.ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 13 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΙΝΟΥΜΕ ΤΟ FRISOMEL

Γιατι δεν πηγατε στο frisogrow; ειστε 13 μηνων...

Melechha


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ναι όντως frisogrow πρεπει να είχατε παει ήδη. Και μέις frisogrow Πεινουμε. Τώρα θα κλείσει τους 18 μήνες ο μικρός μ και σκέφτομαι να του το συνεχίσω ως και 24.

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
LOGO ΑΛΛΕΡΓΙΑΣ ΑΡΓΗΣΑΜΕ ΓΕΝΙΚΑ.ΕΠΙΝΕ ΤΟ FRISOLAC HA ΚΑΙ ΑΠΟ 10-11 ΜΗΝΩΝ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΣΤO FRISOMEL.H GIATROS MOY EIΠΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ.ΛΟΓΙΚΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ.

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
στα αλλα μου εδινα το νουλακ και το νουνου kid. τωρα του δινω το advnce

hadas


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εμείς από 16 μηνών που αποθηλάσαμε πίνουμε φρέσκο κανονικό κουκάκι.Ο γιος μου πίνει το ίδιο από όταν χρόνισε.
Τα παιδιά μου δόξα τον θεό τρώνε τα πάντα οπότε δεν υπάρχει λόγος να δώσω σκόνες και εμπλουτισμένα παιδικά αφήστε που ο οργανισμός δεν απορροφάει τόσες βιταμίνες και λοιπά που περιέχουν τα εμπλουτισμένα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις