Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
119 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 119 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1Κάποια στιγμή θα την βρίσω! Empty Κάποια στιγμή θα την βρίσω! Παρ Απρ 08, 2011 7:41 am

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η ιστορία έχει ως εξης:Ήρθε σήμερα η πεθερά μου να κρατήσει τη μικρή για να πάω μια βόλτα κ σε κάποια φάση ενώ ντυνόμουν ακούω τη μικρή να κλαίει σπαρακτικά κ πάω τρέχοντας να δω κ να μην τα πολυλογώ καθώς την κρατούσε αγκαλιά την πλησίασε σε ένα κακτάκι που έχω στο τραπέζι στο μπαλκόνι κ το μωρό άπλωσε το χέρι του κ της μπήκαν τα αγκαθάκια στο χέρι.Την παίρνω αγκαλιά,έκλαιγε σπαρακτικά κ ανοιγόκλεινε το χεράκι της κ δεν ήξερα τι να κάνω.Κ επειδή αυτό το κακτάκι έχει μαλακά αγκάθια σκέφτηκα να της τρίψω το χέρι με ένα σκληρό πανί ώστε να σπάσουν οι κορυφές τους κ να μην την τρυπάνε πιο βαθιά κ όντως φύγανε με το τρίψιμο,της έβαλα κ λάδι στο χεράκι,συνέχισε να κλαίει σπαρακτικά,της δίνω λίγο νερό να ηρεμήσει και εννοείται την είχα αγκαλιά όλη την ώρα,της δίνω κ την πιπίλα κ παρηγορήθηκε κ ηρέμησε.Τι έκανε η πεθερά κατά τη διάρκεια όλων αυτών???Πρώτον μου λέει"Τι δουλειά έχει ο κάκτος να είναι εκεί?"(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)κ δεύτερον ενώ είχα το μωρό αγκαλιά κ έκλαιγε κ είχε κουρνιάσει στο λαιμό μου πάει να μου την πάρει μέσα από τα χέρια κ της λέω "άσ'την"κ μάλλον παρεξηγήθηκε κ έφυγε κ πήγε κ κάθησε στο μπαλκόνι με γυρισμένη την πλάτη της καθ'όλ τη διάρκεια του επεισοδίου!!!!!!!!!!!!!!!!
Είναι ποτέ δυνατόν να πάει κάποιος να πάρει το πονεμένο μωρό μέσα από την αγκαλιά της μαμάς του θεωρώντας ότι μαζί του θα ηρεμήσει????????????????????????????????Ένιωσα ότι με προσβάλλει απίστευτα η κίνησή της,τα πήρα στο κρανίο αλλά δεν της είπα τίποτα κ εκείνη μετά δε μου μιλούσε!!!Κ όταν τη ρώτησα αν έπαθε κάτι δε μου απάντησε κ επέμεινα κ τη ρωτάω ξανά αν έπαθε κάτι κ είναι έτσι(μουτρωμένη κ αμίλητη)κ μου λέει"ε τίποτα,στεναχωρέθηκα".Κ τη ρωτάω με τι στεναχωρέθηκε κ δε μου απαντούσε κ τελικά δε μου απάντησε!!!
Είναι δυνατόν ρε κορίτσια???Ειλικρινά...απορώ!Είναι δυνατόν πρώτον να φταίει ο...κάκτος κ δεύτερον να πάει να μου πάρει το μωρό από την αγκαλιά????
Τα έχω πάρει στο κρανίο!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΑ ΚΑΛΆ...ΠΟΥ ΑΦΗΣΕς ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟΝ ΚΑΚΤΟ?? ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ...!!!Ο ΚΑΚΤΟς ΦΤΑΙΕΙ!!!
ΚΟΜΙΚΟΤΡΑΓΙΚΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ...
ΥΠΟΜΟΝΗ!!

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ δεν θύμωσα με το γεγονός αυτό καθ'αυτό αλλά με το ότι μου είπε ότι δεν είναι θέση αυτή για τον κάκτο κ πήγε να πάρει κ το μωρό από την αγκαλιά μου!!!Ατυχηματάκια θα συμβαίνουν αλλά δε γίνεται να ακούω τέτοια πράγματα κ να μη μου μιλάει κιόλας μετά!!!

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
marion έγραψε:Η ιστορία έχει ως εξης:Ήρθε σήμερα η πεθερά μου να κρατήσει τη μικρή για να πάω μια βόλτα κ σε κάποια φάση ενώ ντυνόμουν ακούω τη μικρή να κλαίει σπαρακτικά κ πάω τρέχοντας να δω κ να μην τα πολυλογώ καθώς την κρατούσε αγκαλιά την πλησίασε σε ένα κακτάκι που έχω στο τραπέζι στο μπαλκόνι κ το μωρό άπλωσε το χέρι του κ της μπήκαν τα αγκαθάκια στο χέρι.Την παίρνω αγκαλιά,έκλαιγε σπαρακτικά κ ανοιγόκλεινε το χεράκι της κ δεν ήξερα τι να κάνω.Κ επειδή αυτό το κακτάκι έχει μαλακά αγκάθια σκέφτηκα να της τρίψω το χέρι με ένα σκληρό πανί ώστε να σπάσουν οι κορυφές τους κ να μην την τρυπάνε πιο βαθιά κ όντως φύγανε με το τρίψιμο,της έβαλα κ λάδι στο χεράκι,συνέχισε να κλαίει σπαρακτικά,της δίνω λίγο νερό να ηρεμήσει και εννοείται την είχα αγκαλιά όλη την ώρα,της δίνω κ την πιπίλα κ παρηγορήθηκε κ ηρέμησε.Τι έκανε η πεθερά κατά τη διάρκεια όλων αυτών???Πρώτον μου λέει"Τι δουλειά έχει ο κάκτος να είναι εκεί?"(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)κ δεύτερον ενώ είχα το μωρό αγκαλιά κ έκλαιγε κ είχε κουρνιάσει στο λαιμό μου πάει να μου την πάρει μέσα από τα χέρια κ της λέω "άσ'την"κ μάλλον παρεξηγήθηκε κ έφυγε κ πήγε κ κάθησε στο μπαλκόνι με γυρισμένη την πλάτη της καθ'όλ τη διάρκεια του επεισοδίου!!!!!!!!!!!!!!!!
Είναι ποτέ δυνατόν να πάει κάποιος να πάρει το πονεμένο μωρό μέσα από την αγκαλιά της μαμάς του θεωρώντας ότι μαζί του θα ηρεμήσει????????????????????????????????Ένιωσα ότι με προσβάλλει απίστευτα η κίνησή της,τα πήρα στο κρανίο αλλά δεν της είπα τίποτα κ εκείνη μετά δε μου μιλούσε!!!Κ όταν τη ρώτησα αν έπαθε κάτι δε μου απάντησε κ επέμεινα κ τη ρωτάω ξανά αν έπαθε κάτι κ είναι έτσι(μουτρωμένη κ αμίλητη)κ μου λέει"ε τίποτα,στεναχωρέθηκα".Κ τη ρωτάω με τι στεναχωρέθηκε κ δε μου απαντούσε κ τελικά δε μου απάντησε!!!
Είναι δυνατόν ρε κορίτσια???Ειλικρινά...απορώ!Είναι δυνατόν πρώτον να φταίει ο...κάκτος κ δεύτερον να πάει να μου πάρει το μωρό από την αγκαλιά????
Τα έχω πάρει στο κρανίο!!!
Οτι να ναι η πεθερα σου ε.. Shocked .ναι ο κακτος εφτεγε οχι αυτη η απροσεχτη που το βαλε το παιδι κοντα εκει και το θρασσος δεν παιζεται.μα και συ να μην της το δωσεις?σε αυτην θα ηρεμουσε απευθειας.γενικως ειναι παραξενος ανθρωπος η ετυχε?εγω θα τσατιζομουν αν πηγαινε να μου το αρπαξει και σιγουρα θα της πετουσα κατι ειρωνικα του τυπου ασε καλυτερα στην αγκαλια μου ειναι πιο ασφαλες το μωρο! Wink

vasoula07

vasoula07
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
marion έγραψε:κ δεύτερον ενώ είχα το μωρό αγκαλιά κ έκλαιγε κ είχε κουρνιάσει στο λαιμό μου πάει να μου την πάρει μέσα από τα χέρια κ της λέω "άσ'την"κ μάλλον παρεξηγήθηκε κ έφυγε κ πήγε κ κάθησε στο μπαλκόνι με γυρισμένη την πλάτη της καθ'όλ τη διάρκεια του επεισοδίου!!!!!!!!!!!!!!!!
Είναι ποτέ δυνατόν να πάει κάποιος να πάρει το πονεμένο μωρό μέσα από την αγκαλιά της μαμάς του θεωρώντας ότι μαζί του θα ηρεμήσει????????????????????????????????Ένιωσα ότι με προσβάλλει απίστευτα η κίνησή της,τα πήρα στο κρανίο αλλά δεν της είπα τίποτα κ εκείνη μετά δε μου μιλούσε!!!

ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ!!! ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΓΙΑ Σ/Κ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΥΧΑΙΝΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Η ΜΙΚΡΗ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙ ΕΜΠΑΙΝΕ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΗΔΗ ΞΑΠΛΩΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΡΠΑΖΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ...

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαριον αντεδρασες πολυ ομορφα, καλα εκανες και δεν την αφησες να σου παρει το μωρο απο την αγκαλια! Οσο για εκεινη σιγουρα δεν περιμενε να της πεις "αστην" και της κακοφανηκε αλλα δεν πειραζει, αλλη φορα θα ξερει που ειναι τα ορια της!

Για τον κακτο ενταξη βλακεια σου ειπε, ειπε απλα κατι ετσι για να πει. Σιγουρα τρομαξε και η ιδια και ηθελε να δικαιολιθει για να μην την κατηγορησεις...
Ατυχηματα συμβαινουν εννοειτε, ο δικος μου επεσε μπροστα στα ματια μας στο ισιαδι και χτυπησε το κατω μερος του χειλιου του σε μια γωνια του σπιτιου της πεθερας μου που ηταν ντυμενη απο πετρα... ακου τωρα. Εγω τι επρεπε να πω γιατι βαλατε την πετρα εκει;

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
προφανως η πεθερα σου ζητουσε μια αφορμη για να σε φερει σε δυσκολη θεση.. ή τελως παντων εχει προβλημα κ πιστευει οτι τα κανει καλυτερα αυτη ενω εσυ δεν ξερεις..
περαστικα..

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula07 έγραψε:
marion έγραψε:κ δεύτερον ενώ είχα το μωρό αγκαλιά κ έκλαιγε κ είχε κουρνιάσει στο λαιμό μου πάει να μου την πάρει μέσα από τα χέρια κ της λέω "άσ'την"κ μάλλον παρεξηγήθηκε κ έφυγε κ πήγε κ κάθησε στο μπαλκόνι με γυρισμένη την πλάτη της καθ'όλ τη διάρκεια του επεισοδίου!!!!!!!!!!!!!!!!
Είναι ποτέ δυνατόν να πάει κάποιος να πάρει το πονεμένο μωρό μέσα από την αγκαλιά της μαμάς του θεωρώντας ότι μαζί του θα ηρεμήσει????????????????????????????????Ένιωσα ότι με προσβάλλει απίστευτα η κίνησή της,τα πήρα στο κρανίο αλλά δεν της είπα τίποτα κ εκείνη μετά δε μου μιλούσε!!!

ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ!!! ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΓΙΑ Σ/Κ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΥΧΑΙΝΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Η ΜΙΚΡΗ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙ ΕΜΠΑΙΝΕ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΗΔΗ ΞΑΠΛΩΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΡΠΑΖΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ...

Συνωνοματη και γιατι δεν της ειπες κατι με την πρωτη φορα?
Εμενα οχι απο την αγκαλια μου δεν παιρνει το μωρο αλλα ουτε απο το καροτσι χωρις να με ρωτησει!!! Αμα της κοταει ας το κανει!!!!!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marion έγραψε:...Τι έκανε η πεθερά κατά τη διάρκεια όλων αυτών???Πρώτον μου λέει"Τι δουλειά έχει ο κάκτος να είναι εκεί?"(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Την ίδια δουλεια που είχε κ ή πεθερά, να πετάει αγκάθια - εξάλλου υπάρχει κακτος που λέγεται "το κεφάλι της πεθεράς".. τυχαίο???? δε νομίζω!!

marion έγραψε:
Είναι ποτέ δυνατόν να πάει κάποιος να πάρει το πονεμένο μωρό μέσα από την αγκαλιά της μαμάς του θεωρώντας ότι μαζί του θα ηρεμήσει?????????
Τώρα αν πω ότι αυτό το κάνει η μάνα μου..τι θα πείτε??? Δεν την έχω αφήσει να το πάρει ποτέ, βέβαια, αλλα με ενοχλεί ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ η κίνηση "κλαίει το μωρό κι εγώ πιστεύω ότι θα το ηρεμήσω καλύτερα από τη μάνα του" που νόμιζα ότι ήμουν απλώς ιδιότροπη..

mikroulaxristos

mikroulaxristos
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
anti na kanei to stayro tis poy prota apo ola den xtypise xeirotera to paidi me ton kakto(giati an to eixe paei akomi pio konta mporei na to eixe pettxei sto mati gia paradeigma-oute na to skeftomai de thelo) ,kai anti na sou zitaei xilies fores sugnomi gia tin aproseksia tis, eixe to thrassos na sou riksei kai eythines giati exeis ekei ton kakto???? giati etsi goustareis!!!! aaaaaaaaaaa!!!!! ante!!!! kai na paei na sou tin parei apo tin agkalia?????????? eleos omos!!! anti na klaiei kai na koitaksei na se voithisei se olo to peristatiko mexri na iremisei to moraki sou, gyrise kai tin plati??????? aaaaa tha tin eixa steilei omosssss!!!!! neyriasa tora!!! giati aneksartita apo petheres,manades,theious kai theies , prepei na katalavenoume oti otan exoume ena moro agkalia PREPEI na to prosexoume,na exoume to mualo mas ekei. fysika kai isos ginei kapoio atyxima,anthropoi imaste,kai emeis pou imaste mamades mporei kata lathos na kanoume kati kako, alla oxi to autonoito re paidia.olokliros kaktos itan!!! den itan pineza!

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Για να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου πολλοί άνθρωποι δεν αντέχουν στο σπαραχτικό κλάμα των παιδιών και τα χάνουν οπότε και φέρονται χωρίς να σκέφτονται! Ασε δε κάποιοι που στεναχωριούνται και δεν αντέχουν!Σας τα λέω αυτά γιατί ο πατέρας μου πχ δεν άντεχε όταν ο μικρός μου έκλαιγε πχ λόγω κολικων και καμμια φορά με φώναζε κιόλας!Ίσως ένιωσε και υπεύθυνη και η ένταση της βγήκε ετσι!

Δεν ξέρω αν ειναι καλή η κακιά η πεθερά σου αλλά είναι και ανθρωπος και ίσως υπο πιέση να μην αντεδρασε καλά!

Μπορείς να της εξηγήσεις για ποιό λόγο δεν της εδωσες το μωρό εκείνη την ώρα!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula07 έγραψε:
marion έγραψε:κ δεύτερον ενώ είχα το μωρό αγκαλιά κ έκλαιγε κ είχε κουρνιάσει στο λαιμό μου πάει να μου την πάρει μέσα από τα χέρια κ της λέω "άσ'την"κ μάλλον παρεξηγήθηκε κ έφυγε κ πήγε κ κάθησε στο μπαλκόνι με γυρισμένη την πλάτη της καθ'όλ τη διάρκεια του επεισοδίου!!!!!!!!!!!!!!!!
Είναι ποτέ δυνατόν να πάει κάποιος να πάρει το πονεμένο μωρό μέσα από την αγκαλιά της μαμάς του θεωρώντας ότι μαζί του θα ηρεμήσει????????????????????????????????Ένιωσα ότι με προσβάλλει απίστευτα η κίνησή της,τα πήρα στο κρανίο αλλά δεν της είπα τίποτα κ εκείνη μετά δε μου μιλούσε!!!

ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ!!! ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΓΙΑ Σ/Κ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΥΧΑΙΝΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Η ΜΙΚΡΗ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙ ΕΜΠΑΙΝΕ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΗΔΗ ΞΑΠΛΩΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΡΠΑΖΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ...

οταν βαφτισαμε τον γιο μου καναμε τη βαφτιση στα μερη του αντρα μου μια που ο γαμος εγινε στα δικα μου!το βραδακι λοιπον και μετα απο ολη την κουραση της μερας(βαφτιση-γλεντι-θηλασμοι-κολικοι) κοιμηθηκε το μωρο και λεω παω κι εγω για υπνο,ο αντρας μου ειχε βγει με συμμαθητες του που ειχε πολυ καιρο να δει.οποτε ερχεται η ωρα να πιει γαλα κλαψουριζει και μεχρι να καθαρισω το στηθος μου για να θηλασει μπουκαρει χωρις να χτυπησει η μανταμ και λεει "τι το κανεις το παιδι μας και κλαιει?" το παιδι ΜΑΣ ακους?????????εγω πουθενα,αυτηνης ειναι το παιδι!παιρνω κι εγω αναποδες εκεινη την ωρα (πιο πολυ με πειραξε το "τι το κανεις και κλαιει" λες και θα το εδερνα 3 μηνων μωρο....) και της λεω "ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΤΑΩ ΑΜΑ ΘΕΛΩ" ε μα πια ελεος!!!!!!!!!!ολα τα ξερουν οι σκροφες εμεις ειμαστε μονο οι μηχανες αναπαραγωγης της συνεχειας της οικογενειας τους......τπτ παραπανω.........
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μάριον, η πεθερά σου μάλλον είναι η ίδια μωρό...

vasoula07

vasoula07
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ευάκι έγραψε:οποτε ερχεται η ωρα να πιει γαλα κλαψουριζει και μεχρι να καθαρισω το στηθος μου για να θηλασει μπουκαρει χωρις να χτυπησει η μανταμ και λεει "τι το κανεις το παιδι μας και κλαιει?" το παιδι ΜΑΣ ακους?????????εγω πουθενα,αυτηνης ειναι το παιδι!παιρνω κι εγω αναποδες εκεινη την ωρα (πιο πολυ με πειραξε το "τι το κανεις και κλαιει" λες και θα το εδερνα 3 μηνων μωρο....) και της λεω "ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΤΑΩ ΑΜΑ ΘΕΛΩ" ε μα πια ελεος!!!!!!!!!!ολα τα ξερουν οι σκροφες εμεις ειμαστε μονο οι μηχανες αναπαραγωγης της συνεχειας της οικογενειας τους......τπτ παραπανω.........
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΗΣ ΕΙΠΕΣ!!! ΚΑΙ ΤΙ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ???

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
vasoula07 έγραψε:
marion έγραψε:κ δεύτερον ενώ είχα το μωρό αγκαλιά κ έκλαιγε κ είχε κουρνιάσει στο λαιμό μου πάει να μου την πάρει μέσα από τα χέρια κ της λέω "άσ'την"κ μάλλον παρεξηγήθηκε κ έφυγε κ πήγε κ κάθησε στο μπαλκόνι με γυρισμένη την πλάτη της καθ'όλ τη διάρκεια του επεισοδίου!!!!!!!!!!!!!!!!
Είναι ποτέ δυνατόν να πάει κάποιος να πάρει το πονεμένο μωρό μέσα από την αγκαλιά της μαμάς του θεωρώντας ότι μαζί του θα ηρεμήσει????????????????????????????????Ένιωσα ότι με προσβάλλει απίστευτα η κίνησή της,τα πήρα στο κρανίο αλλά δεν της είπα τίποτα κ εκείνη μετά δε μου μιλούσε!!!

ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ!!! ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΓΙΑ Σ/Κ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΥΧΑΙΝΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Η ΜΙΚΡΗ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙ ΕΜΠΑΙΝΕ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΗΔΗ ΞΑΠΛΩΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΡΠΑΖΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ...

οταν βαφτισαμε τον γιο μου καναμε τη βαφτιση στα μερη του αντρα μου μια που ο γαμος εγινε στα δικα μου!το βραδακι λοιπον και μετα απο ολη την κουραση της μερας(βαφτιση-γλεντι-θηλασμοι-κολικοι) κοιμηθηκε το μωρο και λεω παω κι εγω για υπνο,ο αντρας μου ειχε βγει με συμμαθητες του που ειχε πολυ καιρο να δει.οποτε ερχεται η ωρα να πιει γαλα κλαψουριζει και μεχρι να καθαρισω το στηθος μου για να θηλασει μπουκαρει χωρις να χτυπησει η μανταμ και λεει "τι το κανεις το παιδι μας και κλαιει?" το παιδι ΜΑΣ ακους?????????εγω πουθενα,αυτηνης ειναι το παιδι!παιρνω κι εγω αναποδες εκεινη την ωρα (πιο πολυ με πειραξε το "τι το κανεις και κλαιει" λες και θα το εδερνα 3 μηνων μωρο....) και της λεω "ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΤΑΩ ΑΜΑ ΘΕΛΩ" ε μα πια ελεος!!!!!!!!!!ολα τα ξερουν οι σκροφες εμεις ειμαστε μονο οι μηχανες αναπαραγωγης της συνεχειας της οικογενειας τους......τπτ παραπανω.........
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Να γιασει το στοματακι σου ρε κοριτσαρα μου!!!!!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula07 έγραψε:
Ευάκι έγραψε:οποτε ερχεται η ωρα να πιει γαλα κλαψουριζει και μεχρι να καθαρισω το στηθος μου για να θηλασει μπουκαρει χωρις να χτυπησει η μανταμ και λεει "τι το κανεις το παιδι μας και κλαιει?" το παιδι ΜΑΣ ακους?????????εγω πουθενα,αυτηνης ειναι το παιδι!παιρνω κι εγω αναποδες εκεινη την ωρα (πιο πολυ με πειραξε το "τι το κανεις και κλαιει" λες και θα το εδερνα 3 μηνων μωρο....) και της λεω "ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΤΑΩ ΑΜΑ ΘΕΛΩ" ε μα πια ελεος!!!!!!!!!!ολα τα ξερουν οι σκροφες εμεις ειμαστε μονο οι μηχανες αναπαραγωγης της συνεχειας της οικογενειας τους......τπτ παραπανω.........
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΗΣ ΕΙΠΕΣ!!! ΚΑΙ ΤΙ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ???

εβαλε την ουρα στα σκελια και βγηκε απο το δωματιο η ηλιθια!την επομενη μερα το πρωι τα μαζεψα κι εφυγα ειπα και στον αντρα μου τι εγινε και θυμωσε και αυτος και μαλιστα ελεγε γιατι δε με πηρες τηλεφωνο να γυρισω να φυγουμε αμεσως!!!!!!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

chrysaaa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σχετικά με τον τίτλο του θέματος... όχι κάποια στιγμή, ΤΩΡΑ να την βρίσεις. Ειλικρινά, βγήκα από τα ρούχα μου. Εγώ δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα με την πεθερά μου (εκτός το ότι είναι κάπως κουραστική), αλλά από τότε που ήρθε το μωρό είμαι στην τσίτα. Πριν μπορεί να με ενοχλούσε κάτι και να μη μιλούσα, αλλά σε ό,τι έχει νά κάνει με το παιδί... γκρρρρρρρρρρρρρρρ!!!! Κάποια στιγμή θα την βρίσω! 311356

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
chrysaaa έγραψε:Σχετικά με τον τίτλο του θέματος... όχι κάποια στιγμή, ΤΩΡΑ να την βρίσεις. Ειλικρινά, βγήκα από τα ρούχα μου. Εγώ δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα με την πεθερά μου (εκτός το ότι είναι κάπως κουραστική), αλλά από τότε που ήρθε το μωρό είμαι στην τσίτα. Πριν μπορεί να με ενοχλούσε κάτι και να μη μιλούσα, αλλά σε ό,τι έχει νά κάνει με το παιδί... γκρρρρρρρρρρρρρρρ!!!! Κάποια στιγμή θα την βρίσω! 311356

Χρησα ασχετο με το θεμα αλλα καθε φορα που βλεπω το μωρακι σου το φτυνω να μην το ματιαξω, ειναι κουκλακι! Φτου φτου φτου φτου φτουφτου

chrysaaa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
nopi30 έγραψε:
chrysaaa έγραψε:Σχετικά με τον τίτλο του θέματος... όχι κάποια στιγμή, ΤΩΡΑ να την βρίσεις. Ειλικρινά, βγήκα από τα ρούχα μου. Εγώ δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα με την πεθερά μου (εκτός το ότι είναι κάπως κουραστική), αλλά από τότε που ήρθε το μωρό είμαι στην τσίτα. Πριν μπορεί να με ενοχλούσε κάτι και να μη μιλούσα, αλλά σε ό,τι έχει νά κάνει με το παιδί... γκρρρρρρρρρρρρρρρ!!!! Κάποια στιγμή θα την βρίσω! 311356

Χρησα ασχετο με το θεμα αλλα καθε φορα που βλεπω το μωρακι σου το φτυνω να μην το ματιαξω, ειναι κουκλακι! Φτου φτου φτου φτου φτουφτου

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Είσαι πολύ γλυκιά!!! Κάποια στιγμή θα την βρίσω! 417472

Ηλιαχτίδα

Ηλιαχτίδα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αυτο το με το κλαμα πηγε μια μερα να μου το κανει η μαμα μου, εκλαιγε η μικρη και πηγε να μου την παρει, τα ακουσε βεβαια απο την αδερφη μου και δεν το ξαναεκανε, εγω δεν προλαβα να μιλησω. τι να πεις, πεθερες.... πονεμενη ιστορια, παντως φταιει ο κακτος!!

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμενα σήμερα ο πεθερός μου έκανε το θεϊκό...Ειχαμε πει με τον αντρα μου να περασει το Πασχα και να ετοιμασουμε τις βεραντες για τον μικρο να καθομαστε εξω πλεον...
ήμουν βόλτα με το μικρό και όταν γύρισα το μεσημέρι ειδα τις βεραντες ετοιμες και τον πεθερο μου να καθεται απο κατω και να θαυμαζει...
"Ωραιες δεν τις εκανα;" μου λεει
Δεν του απανταω, κοιμιζω το μωρο, βγαινω στη βεραντα και αρχιζω να ξηλωνω...Τα παω κατω στο σπιτι του και ντυνω τη δικη του βεραντα! οταν το πηρε χαμπαρι το απογευμα και με ρωτησε τι εγινε του ειπα "Α! νομιζα οτι κανουμε κουμαντο ο ενας στο σπιτι του αλλου..συγνωμη αν δεν καταλαβα καλα.." και γυρισα τον πισινο μου και εφυγα...

tresor


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ήθελα να ξέρα... το ίδιο σχολείο τελειώνουν όλες;πως θα σπάσουν τα νεύρα της νύφης;

http://www.jlamprou.blogspot.com

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμενα η πεθερα δεν ανακατευεται καθολου...ο πεθερος μου την μπαινει και χωνεται και θελει να κανει κουμαντο..
εχουν μαθει τα παιδια τους να μην μπορουν να κανουν τιποτα μονα τους και να τρεχουν μια ζωη απο πισω τους αλλα εδω δεν περνανε αυτα...και με τον αντρα μου τους εκοψα τον αερα (και του ιδιου εννοειται)...Ειμαστε ΑΛΛΟ σπιτι και ΑΛΛΗ οικογενεια...
και με το παιδι που ειναι ολη την ωρα μην πεσει μη χτυπησει εχω αρχισει και τους τη λεω "το παιδι θα μαθει να ειναι ανεξαρτητο και οχι να κρεμεται απο πανω μας για τα παντα!"

mammyblue


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
oles oi idies einai.nomizoun
oti ta xeroun ola gia ta
paidia.eleos.alloi kairoi tote
den to katalavainoun?
me pio dikaioma na sou
parei to paidi apo tin
agkalia?alla vevaia ekeini
einai 2 fores mana tou paidiou
SOY!!!!!!!!!!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
jojo_mama έγραψε:Εμενα η πεθερα δεν ανακατευεται καθολου...ο πεθερος μου την μπαινει και χωνεται και θελει να κανει κουμαντο..
εχουν μαθει τα παιδια τους να μην μπορουν να κανουν τιποτα μονα τους και να τρεχουν μια ζωη απο πισω τους αλλα εδω δεν περνανε αυτα...και με τον αντρα μου τους εκοψα τον αερα (και του ιδιου εννοειται)...Ειμαστε ΑΛΛΟ σπιτι και ΑΛΛΗ οικογενεια...
και με το παιδι που ειναι ολη την ωρα μην πεσει μη χτυπησει εχω αρχισει και τους τη λεω "το παιδι θα μαθει να ειναι ανεξαρτητο και οχι να κρεμεται απο πανω μας για τα παντα!"
ΜΗΠΩΣ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ????? ΑΣΕ. Η ΠΕΘΕΡΑ ΤΕΛΕΙΑ ΟΥΤΕ Η ΜΑΜΑ ΕΤΣΙ. Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑΤΑΚΙ. ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΣΕ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΧΑΣΑΠΗ ΚΑΙ ΜΑΣ ΨΩΝΙΖΕΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΚΡΕΑΣ... ΜΑ ΕΓΩ ΕΚΕΙΝΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΡΕ ΦΙΛΕ... ΕΥΤΧΩΣ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΣΑΚΩΜΟΥΣ... ΟΤΑΝ ΔΕ ΦΕΡΝΕΙ ΤΟ ΚΡΕΑΣ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΔΙΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ.... ΣΩΣΤΟ Ε????

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις