Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
103 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 103 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mammyblue έγραψε:alla vevaia ekeini
einai 2 fores mana tou paidiou
SOY!!!!!!!!!!

μια φορα τολμησε η δικη μου να μου πει "εγω τον κων/νο τον αγαπω 100 φορες πιο πανω απο οσο τον αγαπας εσυ"!!!!!!!!!!και της ειπα "ναι φυσικα οπως ακριβως αγαπαει η γιαγια (η πεθερα της)τον γιο σου"!!!!!!!!!!!! την εστειλα αδιαβαστη!!!!!!!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
αη μωρη που μπηκε το παιδι μου στο νοσοκομειο και δεν πηρε ουτε τηλεφωνο!!!αλλα γιατι να παρει στο δικο μου παιδι???εδω το δικο της το παιδι χειρουργηθηκε και πηρε μονο ενα τηλ την ωρα που τελειωνε το χειρουργειο και μετα τπτ!αφου της ειπα δλδ σε λιγο τελειωνει το χειρουργειο της αρκουσε!δεν χρειαζοταν να μιλησει με το γιο της αφου ξυπνησε να τον παρει ενα τηλεφωνο να πει "ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ???" παιδι μου ρε κοριτσια μια τοσο απλη φρασουλα που τα λεει ολα και ομως δεν την ακουσα ποτε να την λεει.......
και οταν βγηκε ο αντρας μου απο το νοσοκομειο του λεω παρε να της πεις οτι βγηκες και εισαι καλυτερα και μου λεει "αμα ηθελαν να μαθουν αν ειμαι καλα θα με επαιρναν αυτοι τηλεφωνο" με τοση πικρα ο καημενος........και μετανιωνω φρικτα που επεμενα να την παρει γιατι οταν την πηρε τηλεφωνο ο διαλογος ηταν ο εξης:
-ελα βγηκα απο το νοσοκομειο
-σου δωσαν αναρρωτικη?
-ναι 20 μερες
-α καλα...ποτε θα ερθετε????
Shocked [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
jojo_mama έγραψε:Εμενα σήμερα ο πεθερός μου έκανε το θεϊκό...Ειχαμε πει με τον αντρα μου να περασει το Πασχα και να ετοιμασουμε τις βεραντες για τον μικρο να καθομαστε εξω πλεον...
ήμουν βόλτα με το μικρό και όταν γύρισα το μεσημέρι ειδα τις βεραντες ετοιμες και τον πεθερο μου να καθεται απο κατω και να θαυμαζει...
"Ωραιες δεν τις εκανα;" μου λεει
Δεν του απανταω, κοιμιζω το μωρο, βγαινω στη βεραντα και αρχιζω να ξηλωνω...Τα παω κατω στο σπιτι του και ντυνω τη δικη του βεραντα! οταν το πηρε χαμπαρι το απογευμα και με ρωτησε τι εγινε του ειπα "Α! νομιζα οτι κανουμε κουμαντο ο ενας στο σπιτι του αλλου..συγνωμη αν δεν καταλαβα καλα.." και γυρισα τον πισινο μου και εφυγα...

αχαχχαχαχα και το καλυτερο δεν είναι το ξύλωμα όσο το οτι γύρισες τον πισινο, αυτό να ξέρεις χτυπάει φλέβα!!!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
mammyblue έγραψε:alla vevaia ekeini
einai 2 fores mana tou paidiou
SOY!!!!!!!!!!

μια φορα τολμησε η δικη μου να μου πει "εγω τον κων/νο τον αγαπω 100 φορες πιο πανω απο οσο τον αγαπας εσυ"!!!!!!!!!!και της ειπα "ναι φυσικα οπως ακριβως αγαπαει η γιαγια (η πεθερα της)τον γιο σου"!!!!!!!!!!!! την εστειλα αδιαβαστη!!!!!!!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
αη μωρη που μπηκε το παιδι μου στο νοσοκομειο και δεν πηρε ουτε τηλεφωνο!!!αλλα γιατι να παρει στο δικο μου παιδι???εδω το δικο της το παιδι χειρουργηθηκε και πηρε μονο ενα τηλ την ωρα που τελειωνε το χειρουργειο και μετα τπτ!αφου της ειπα δλδ σε λιγο τελειωνει το χειρουργειο της αρκουσε!δεν χρειαζοταν να μιλησει με το γιο της αφου ξυπνησε να τον παρει ενα τηλεφωνο να πει "ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ???" παιδι μου ρε κοριτσια μια τοσο απλη φρασουλα που τα λεει ολα και ομως δεν την ακουσα ποτε να την λεει.......
και οταν βγηκε ο αντρας μου απο το νοσοκομειο του λεω παρε να της πεις οτι βγηκες και εισαι καλυτερα και μου λεει "αμα ηθελαν να μαθουν αν ειμαι καλα θα με επαιρναν αυτοι τηλεφωνο" με τοση πικρα ο καημενος........και μετανιωνω φρικτα που επεμενα να την παρει γιατι οταν την πηρε τηλεφωνο ο διαλογος ηταν ο εξης:
-ελα βγηκα απο το νοσοκομειο
-σου δωσαν αναρρωτικη?
-ναι 20 μερες
-α καλα...ποτε θα ερθετε????
Shocked [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Αιντε άιντε αυτό βρήκε να πεί!!!!!!

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έχει κ συνέχεια...Παίρνει τηλέφωνο χθές να τα πει με τον γιό της κ του λέει να μου πει...καλημέρα κ μου δίνει ο άντρας μου το τηλ.κ αρχίζει η πεθερά να μου λέει ότι στεναχωρέθηκε πολύ χθες γιατί είναι ευαίσθητη κ ας μην της φαίνεται κ ότι της μίλησα απότομα κ της είπα (λέει)"μην την αγγίζεις,μην την αγγίζεις"...την μικρή όταν έκλαιγε!!!ΕΠΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!Κ της λέω ότι καταρχήν ΔΕΝ της είπα "μην την αγγίζεις" γιατί δε χρησιμοποιώ τέτοιες υστερικές εκφράσεις κ απλά της είπα "άστην"όταν πήγε να μου την πάρει από την αγκαλιά.Κ τη ρωτάω...ξέρεις κανένα μωρό που να κλαίει κ να θέλει να φύγει από την αγκαλιά της μαμάς του???Κ δεν απάντησε κ μου έλεγε συνέχεια"εντάξει,πάει πέρασε,πέρασε"κ δε με άφησε να της πω κ μερικά ακόμα που ήθελα!Αλλά δεν υπάρχει καμία περίπτωση να μην της τα πω γιατί έχει παρατραβήξει η κατάσταση!Αν είναι δυνατόν!!!Το"άστην"που της είπα το έκανε"μην την αγγίζεις"!!!Κ καλά...για να έχει να λέει στον κόσμο!Δεν το πιστεύω!Τα έχω πάρει στο κρανίο!Εντωμεαξύ περιστατικά του τύπου να είμαι σπίτι κ να ξυπνάει κλαίγοντας το μωρό κ να τρέχει εκείνη τα έχει κάνει 1000 φορές κ της έχω πει επανειλλημένως κ ήρεμα"Είμαι εγώ εδώ,δε χρειάζεται να τρέχεις!"Αλλά δεν καταλαβαίνει,θέλει μπινελίκι μάλλον!!!Αν είναι δυνατόν!!!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marion δεν είναι κακό το οτι τρέχει, σκέψου να συνέβαινε το αντίθετο, τοτε θα στεναχωριόσουν πάρα πολύ γιατί να ξέρεις πως υπάρχουν γιαγιάδες που δεν δίνουν δεκάρα τσακιστή για τα εγγόνια τους!!
Ξέρεις μερικές φορές τα συναισθήματα των πεθερων πρός εμάς τις νύφες μας είναι άσχετα με τα συναισθήματα πρός τα εγγόνια τους!!!
Φυσικά ήταν πολύ άσχημο να πεί ψέματα και να κάνει παραλλαγή της φράσης σου ¨αστην¨ στο ¨μην την αγγίζεις¨και φυσικά έκανες πολύ καλά και της απάντησες!!!
Οτι στεναχωρήθηκε αυτό είναι σίγουρο γιατί σίγουρα θα νιώθει τύψεις που πλησίασε το παιδί στο κακτακι.

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν αξιζει να συγχυζεσαι Μαριον μου .... πιστεψε με .... και εγω ετσι εκανα πριν χρονια αλλα τωρα εχω μαθει και τα λεω με το γαντι και εκεινη δεν εκνευριζεται και εγω το ιδιο και κανω την δουλεια μου , πιστεψε με εκεινες βρισκουν παντα κατι να τις ενοχλει αλλα αυτο που ειναι το χειροτερο για εκεινες ειναι να μενεις εσυ ηρεμη και χαμογελαστη!!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμφωνώ απολύτως με αυτό Ηρια, τους προκαλεί μεγάλη αναστάτωση οταν χαμογελάμε και δεν πεφτουμε στην παγίδα τους να εκνευριστούμε γιατί στην ουσία αυτό θέλουν και με το να χαμογελάμε δεν τους δίνουμε αυτήν την ικανοποίηση!!!

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν ξέρω τι να πω!Βασικά νιώθω πολύ περίεργα όταν συμπεριφέρεται έτσι...κ το παίρνω προσωπικά,σα να με προσβάλλει,σα να μου λέει εγώ είμαι καλύτερη μαμά-γιαγιά από εσένα!Μα το να μην έτρεχε να πιάσει το μωρό μου που κλαίει,όταν είμαι κ εγώ στο σπίτι, θα μου φαινόταν μια φυσιολογική αντίδραση!
Ειλικρινά δεν είναι ιδέα μου αυτά...είναι κάπως ανταγωνιστική κ δεν ξέρω τι να της πω!
Μια ημέρα μου έλεγε ότι εκείνη δε θυμάται τίποτα από το τι κάνανε τα παιδιά της μικρά και ότι όταν είσαι γιαγιά τα θυμάσαι όλα για το εγγόνι(!)ενώ όταν είσαι μαμά επειδή έχεις κ άλλα πράγματα να ασχοληθείς δε δίνεις τόση σημασία(!!!)κ τα ξεχνάς γρήγορα...θα δεις κ εσύ θα τα ξεχάσεις,λέει!
Δηλαδή ήθελε ντε κ καλά να μου πει ότι εγώ θα ξεχάσω πότε μίλησε,περπάτησε,έφαγε,γέλασε το μωρό μου(δεν ξέρει ότι γράφω ημερολόγιο...χαχαχα)κ εκείνη μετά από 30 χρόνια θα τα θυμάται όλα!!!Χαχαχαχαχαχα....Μια βλακεία σκέτη μου φάνηκε αυτό κ ειλικρινά δεν κατάλαβα γιατί το είπε,το μόνο που νιώθω είναι έναν ανταγωνισμό και μια μανία να νιώθει "καλύτερη" αλλά δεν καταλαβαίνει ότι άλλος ο ρόλος ο δικός της κ άλλος ο δικός μου...γιατί με ανταγωνίζεται???
Και δεν έχω αυτό που είχα στην αρχή το"μη μου πάρουν το παιδί"που απ'ότι διάβασα κιόλας είναι μια φυσιολογική αντίδραση της μητέρας,ζωτικής σημασίας κ για το μωρό...Όχι,όχι.Χαίρομαι όταν η μικρή χαίρεται με τη γιαγιά της κ παίζουν κ κλαίει όταν φεύγει,αλλά είναι ΓΙΑΓΙΑ της αυτό δε μπορεί να το καταλάβει?????

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτό είναι που δεν καταλαβαίνουν οι γιαγιάδες δυστηχώς πως έχουν πολύ διαφορετικό ρόλο απο εμάς τις μαμάδες και το χειρότερο είναι όταν οι απόψεις δυίστανται ( τη σκότωσα τη λέξη ) σχετικά με το μώρο και οι περισσότερες τα κακομαθαίνουν και ετά τα τραβάνε οι μαμάδες!!
Μα γιατί νιώθει τόση ανταγωνιστικότητα;;..και δεν σου κρύβω ως το έχω ακούσει και απο άλλες μανούλες αυτό!!

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πραγματικά δεν ξέρω...κ στην αρχή ένιωθα κ λίγο σαν ούφο κ ότι φταίω εγώ!Αλλά τελικά απενοχοποιήθηκα όταν μίλησα με έναν ψυχό και μου είπε ότι ο"φόβος"μη μου πάρουν το παιδί είναι κάτι πολύ φυσιολογικό τον πρώτο καιρό κ ότι αυτό κρατάει ζωντανά τα μωρά,το κόλλημα της μάνας επάνω τους κ ότι αν δεν την έχουμε πολύ ανάγκη την πεθερά(να μας κρατήσει το μωρό για να βγούμε μια φορά ή κάτι τέτοιο)τότε την κρατάμε σε απόσταση...γιατί προφανώς δε μπορούμε να την αλλάξουμε κ επίσης ότι εγώ δεν έχω καμία δουλειά να της μιλήσω κ ότι ο καθένας στο ζευγάρι θα πρέπει να μιλάει με τους δικούς του γονείς για αυτά τα θέματα κ όχι ο άλλος,γιατί δημιουργούνται κ παρεξηγήσεις...
Ναι,τώρα νιώθω κ εγώ διαφορετικά κ βλέπω πολύ καθαρά την ανάγκη της να είναι"καλύτερη" κ δεν ξέρω γιατί!
Αααα θυμήθηκα κ μια μέρα που έκλαιγε η μικρή όταν της άλλαζα πάνα κ δεν της πολυάρεσε που την είχα ξάπλα,έρχεται μέσα η γιαγιά της κ με αυστηρό ύφος της υψώνει τον τόνο της φωνής κ της λέει να μην κλαίει(ενώ όσο γκρίνιαζε εγώ της μιλούσα ήρεμα κ της έλεγα ότι θα βάλουμε μια πανούλα καθαρή κ θα πάει να παίξει κ λαλαλα)κ φουντώνω από την φωνή της κ της λέω"ΜΗΝ της φωνάζεις"κ μου λέει"Σουτ"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΟΥΤ!!!Κ καλά ότι εκείνη ξέρει τι κάνει κ να μην παρεμβαίνω!!!Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι οκ να μιλάει ο κεθένας στους δικούς του γονείς το καταλαβαίνω εν μέρει όμως διότι υπάρχουν και κάποια όρια τα οποία αν ξεπεραστούν θα μιλήσουμε κι εμείς!!!!
αχαχαχχα σοβαρά μιλάς σου είπε σούτ κιόλας;;;;
Αχ τα παιδάκια δεν θέλουν φωνή, είναι οτι πιο αρνητική επιρροή επάνω τους, ηρεμία θέλουν γιατί με τον επιβλητικό τρόπο μόνο το αντίθετο καταφέρνεις!!

gennie


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sasanath έγραψε:Για να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου πολλοί άνθρωποι δεν αντέχουν στο σπαραχτικό κλάμα των παιδιών και τα χάνουν οπότε και φέρονται χωρίς να σκέφτονται! Ασε δε κάποιοι που στεναχωριούνται και δεν αντέχουν!Σας τα λέω αυτά γιατί ο πατέρας μου πχ δεν άντεχε όταν ο μικρός μου έκλαιγε πχ λόγω κολικων και καμμια φορά με φώναζε κιόλας!Ίσως ένιωσε και υπεύθυνη και η ένταση της βγήκε ετσι!

Δεν ξέρω αν ειναι καλή η κακιά η πεθερά σου αλλά είναι και ανθρωπος και ίσως υπο πιέση να μην αντεδρασε καλά!

Μπορείς να της εξηγήσεις για ποιό λόγο δεν της εδωσες το μωρό εκείνη την ώρα!

Συμφωνώ με τη sasanath και δεν κάνω το δικηγόρο του διαβόλου, πιστεύω αυτό που θα σου πω. Δεν ξέρουμε τι σχέση έχεις γενικά με την πεθερά σου, αλλά είναι αναμφισβήτητο ότι λατρεύει το παιδί σου, γι αυτό της το εμπιστεύτηκες και να σου το κρατήσει. Άρα ό,τι έγινε έγινε κατά λάθος, όπως θα μπορούσε να συμβεί και σε σένα (προσωπικά, δεν το κρύβω, μου έχει τύχει εξ αιτίας βλακείας ΄μου να χτυπήσουν τα παιδιά μου). Σκέψου, λοιπόν, πόσο ένοχη αισθάνθηκε εκείνη την ώρα η πεθερά σου που έχει διπλό το βάρος της ευθύνης (κρατάει ένα παιδί που δεν είναι το δικό της και παρούσα είναι όχι ο γιος της αλλά η νύφη της). Συν την αντικειμενική της στενοχώρια που το μωρό πληγώθηκε και μάλιστα εξ αιτίας της. Πιστεύω ότι η πεθερά σου δεν ήξερε πώς να διαχειριστεί αυτή την ενοχή (δεν είναι εύκολο σε πολλούς ανθρώπους να παραδεχτούν ότι έκαναν μια βλακεία και να ζητήσουν απλώς "συγγνώμη, δεν το ήθελα"-φαντάζομαι δεν θα της έπαιρνες και το κεφάλι) και κοίταξε να ρίξει την ευθύνη αλλού -πολύ συνήθης συμπεριφορά. Το ότι πήγε να πάρει τη μικρούλα σου, έχεις σκεφτεί μήπως δεν το έκανε για να σε προσβάλλει αλλά για να "μπαλώσει" την κατάσταση? Στο στυλ "εγώ την έκανα να κλαίει, δώσε μου τώρα να την ηρεμήσω για να μην παιδεύεσαι"? Και όχι "εσύ δεν ξέρεις, εγώ μπορώ καλύτερα"?

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vasoula07 έγραψε:ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ!!! ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΓΙΑ Σ/Κ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΥΧΑΙΝΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Η ΜΙΚΡΗ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙ ΕΜΠΑΙΝΕ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΗΔΗ ΞΑΠΛΩΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΡΠΑΖΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ...


τι??????????? ε οχι ουτε να το φανταστω δεν θελω αυτο..... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil



athinar

athinar
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
"Όταν ήμουν νύφη, είχα κακή πεθερά,
όταν ήμουν πεθερά είχα κακή νύφη".
Το ξέρετε αυτό κορίτσια? ρίξτε λίγο νερό στο κρασι σας.
το ξέρουμε ότι ποτέ δεν θα μας έχουν σαν κόρες, καταλάβετε το και μη δίνετε σημασία.
Στο φινάλε εμείς χαλιόμαστε...

elenitsa1987


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nopi30 έγραψε:
chrysaaa έγραψε:Σχετικά με τον τίτλο του θέματος... όχι κάποια στιγμή, ΤΩΡΑ να την βρίσεις. Ειλικρινά, βγήκα από τα ρούχα μου. Εγώ δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα με την πεθερά μου (εκτός το ότι είναι κάπως κουραστική), αλλά από τότε που ήρθε το μωρό είμαι στην τσίτα. Πριν μπορεί να με ενοχλούσε κάτι και να μη μιλούσα, αλλά σε ό,τι έχει νά κάνει με το παιδί... γκρρρρρρρρρρρρρρρ!!!! Κάποια στιγμή θα την βρίσω! - Σελίδα 2 311356

Χρησα ασχετο με το θεμα αλλα καθε φορα που βλεπω το μωρακι σου το φτυνω να μην το ματιαξω, ειναι κουκλακι! Φτου φτου φτου φτου φτουφτου
ε δε το πιστευω!!!!!!τωρα που διαβαζα το ποστ της χρυσας και ειδα τη φωτο με το μωρακι(αλλα και καθεφορα που βλεπω τη φωτο) σκεφτομαι οτι αν ειχα αυτο το μωρακι μπροστα μου θα το πεθαινα στα φιλια ειναι πολυ κουκλι!!!Και λεω ε τωρα δεν αντεχω θα της γραψω ενα ασχετο ποστ να της το πω,και πηγαινοντας παρακατω βλεπω το δικο σου!!!τυχαιο???χρυσα δωστου ενα ρουφηχτο φιλακι κι απο μενα,τι ζουζουνακι ειναι αυτο!!!

elenitsa1987


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμενα ευτυχως η πεθερα ειναι πολυ cool και δε κανει τετοιες μακακιες.Με τη μανα μου εχω ενα θεματακι.Τις 2 πρωτες εβδομαδες που γεννησα ηρθε γερμανια που μενω για να με βοηθησει.Καμια φορα ξυπνουσε η μπεμπα και εκλαιγε και την επαιρνε η μανα μου και ελεγε ''ελα αγαπη μου μην κλαις,η μαμα θα σε παρει αγκαλιτσα''.Περιμενα κι εγω με τα χερια ορθανοιχτα να μου τη φερει και τελικα τη κρατουσε αυτη Shocked Shocked Shocked Βεβαια δε τα ελεγε επιτηδες φαινοταν οτι της ξεφευγαν,κι οταν της την ειπα μου ειπε οτι η μπεμπα ειναι ιδια με μενα οταν ημουν μωρο και θυμαται τα δικα της και μπερδευεται...(anyway το καταπινουμε!).
Αυτο που ετυχε πιο προσφατο ειναι πριν 10 μερες που ημασταν καλεσμενοι σε ενα σπιτι για φαγητο.ο αντρας μου κρατουσε το καθισματακι αυτοκινητου με το μωρο και μολις μπηκαμε σπιτι το αφησε πανω στο καναπε στο σαλονι ενω εγω πηγα να χαιρετησω καποιους στη κουζινα.Μετα απο 1' ακριβως παω να βγαλω το μωρο απο το καθισματακι και βλεπω μια μαλακω που ηταν καλεσμενη επισης(και δεν την ξερω και καλα 2-3 φορες την εχω δει) να εχει βγαλει το μωρο απο το καθισματακι και να το πεταει στον αερα και να παιζει αεροπλανακι (2 μηνων μωρο μιλαμε).Η ,πεμπα η οποια μολις ειχε ξυπνησει κατατρομαξε και αρχισε να τσιριζει.Την αρπαζω αγκαλια και προσπαθω να την ηρεμησω και αυτη να ουρλιαζει και ερχοταν οι μαλακισμενες(αυτη που το κανε και η σπιτονοικοκυρα) και να θελουν να μου τη παρουν για να την ηρεμησουν αυτες!!!!Και μου λεγανε ''φερτην εδω να δεις πως θα ησυχασει,2 παιδια μεγαλωσαμε!''.Κοριτσια μου ανεβηκε η πιεση 400!!!Το παιδι μετα απο 10' δεν ηρεμησε και σηκωθηκαμε και φυγαμε.Με το που φυγαμε ηρεμησε αμεσως και με πηραν τηλ και λεγανε φερτο να στο ξεματιασουμε μαλλον το ματιασαμε!!!Τους λεω οχι ευχαριστω,και απο τοτε μου κρατανε και μουτρα επειδη φυγαμε!!!Ειμαι παραλογη ρε κοριτσια καλα δεν εκανα??

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ παλι ενω με την πεθερά μου δεν είχα κανένα θέμα, έχει μερικές μέρες και εχω αρχίσει και φορτώνω. Μένουμε πανω κατω και δε λεω το γεγονός οτι μου μαγειρευει ειναι τεραστια βοηθεια, αλλα βρε κορίτσια, λεχώνα με ενα μπεμπη να θελει ολη την ώρα να θηλάζει, και να λέω με πλαγιο τρόπο: πρεπει να σκουπισω λιγο εδω μεσα χαλια ειναι το σπιτι, και να απανταει: ελα μωρε τι εχει το σπιτι? πεντακαθαρο ειναι μην εισαι και συ υπερβολικη, (1 εβδομαδα ειχα να σκουπισω και να ξεσκονισω εν το μεταξυ). δε λεω να το κανει αυτή αλλά ναμου κρατησει το μωρό για μια ώρα να βαλω μια σκουπα.
Τιποτα ειχε δουλειες να κανει. Ερχοταν η καημενη η μανα μου και μου σιδερωνε ή κραταγε τον μικρο για να σιδερωσω. Τα χαλια μου να εχουν γινει ενα αισχος να θελουν πλυσιμο. εγω με καισαρικη δεν μπορω να κανω κατι τετοιο ακομη. ηρθε η μανα μου πηρε τα μισα, τα επλυνε και μετα που πηρε χαμπαρι οτι θα ξαναρχοταν ναπαρει τα επομενα ηρθε να μου προτεινε να τα πλυνει αυτη. αλλο γεγονος: ενα πρωι η πεθερα μου και ηρθε να κρατησει το μωρο για να καταφερω να φαω πρωινο και να πληθώ λιγο. ειχα το μωρο αγκαλια και μου το παιρνει. και μυριζω τα χερια της. χλωρινη στο φουλ. και να χαιδευει το μωρο με χερια που βρωμανε χλωρινη. μωρο που ακομη δεν εχει κλεισει μηνα. τριτο γεγονος: Το μωρο δεν παίρνει πιπιλα με τιποτα. Και να την εχω να μου λεει. ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑα να του τη μαθεις. Ετσι δενγινεται. εγω 2 παιδια μεγαλωσα χωρις πιπιλα δε θα τα καταφερνα. και η ταδε πιπιλα δινει στο μικρο. Βρε δε την παιρνει να της λες. τιποτα αυτη. Βαλε ζαχαρη να γλυκαθει. Βρε δεν την παιρνει να ξαναλες. και να παιρνει την πιπιλα και να την κολλαει με το ζορι στο μικρο και ο μικρος να κοντευει να την καταπιει. τεταρτο γεγονος: συναχομενη η κυρια και ερχεται και παιρνει αγκαλια το μικρο. αλλο : Ασαραντιστος ο μικρος και ενω εγω ειμαι συνεχεια με ενα στηθος απ' εξω γιατι ακομη δεν εχουμε κανονισει τις ωρες μας και να μου κανονιζει αυτη επισκεψεις. Ρε με ρωτησες αν θελω επισκεψεις? με ρωτησε κανενας αν θελω να κοθμηθω επειδη ξενυχταω τα βραδια? τις προαλλες περασαμε μαραθωνιο θηλασμου (στις 20 μερες) και συν τοις αλλοις προχ8ες ο μικρος αρρωστησε με γαστρεντεριτιδα. εντολη παιδιατρου συνεχομενος θηλασμος ακομη και 24ωρος αν χρειαστει , για να γινει καλα το παιδι. Μα γιατι κλαει το παιδι???? να ρωταει. αρρωστο ειναι ακομη να λες εσυ. Μπα αφου τωρα τον εβγαλες απο το στηθος σου μηπως πειναει?? κοιτα γλυφει το χερι του. να δεις που το γαλα σου ειναι αδυνατο δεν του φτανει. αν παρεις συμπληρωμα. Μητερα μην το ξανακουσω να της λεω εγω γιατι θα αρχισω να τσιριζω. το γαλα μου ειναι μια χαρα. απλα ο μικρος ειναι αρρωστος. ΕΕΕΕΕΕΕ εμενα νααααααααααα ετρεχε το γαλα μου. τα παιδια μου ηταν σαν τουρτες τα μαγουλα τους . τοσο παχυ γαλα ειχα. Ε λοιπον εγω δεν ειμαι αγελαδα. Δεν ξερω αν εχω παχυ γαλα αλλα ξερω οτι 40 μερες εφτυσα αιμα για να μην παρατησω το θηλασμο, εχω περασει απο 2 μαραθωνιους θηλασμους και αντεξα. και ο μικρος μου παιρνει βαρος κανονικοτατα. δε θα ερθεις εσυ να μου πεις οτι φταιει το γαλα μου.
Και το καλυτερο? μου κρατουσε μουτρα προχθες. οταν ο μικρος αρρωστησε με γαστρεντεριτιδα ο γιατρος μονο που δεν με εσφαξε. Δε θα αφηνεις κανενα να το παιρνει αγκαλια μου λεει χωρις να εχειαπολυμανει τα χερια του πρωτα. τα μωρα ειναι ευαισθητα. ακομη και σεις οιγονεις θα τα απολυμενετε. ε τιηθελα και της το ειπα?????? 2 μερες εκανε να ανεβει να τον δε. οταν τησ το κατεβασα δεν τον πλησιασε να τον αγκαλιασει, μοναχα ειπε εμενα τα χερια μου ειναι συενχεια μεσα στα νερα συνεχεια τα πλενω. ενταξει τα πλενεις αλλα τα απολυμαινεις? αλλο το απορρυπαντικο πιατων και αλλο το απολλυμαντικο υγρο. ουφ τα ειπα ξεσπασα και δεν ξερω αν θα βγαλετε νοημα παντως εγω αισθανομαι καλυτερα!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenitsa1987 έγραψε:...Ειμαι παραλογη ρε κοριτσια καλα δεν εκανα??

Δεν ξέρω αν είσαι παράλογη αλλά και εγώ το ίδιο θα έκανα.

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elenitsa1987 έγραψε:Εμενα ευτυχως η πεθερα ειναι πολυ cool και δε κανει τετοιες μακακιες.Με τη μανα μου εχω ενα θεματακι.Τις 2 πρωτες εβδομαδες που γεννησα ηρθε γερμανια που μενω για να με βοηθησει.Καμια φορα ξυπνουσε η μπεμπα και εκλαιγε και την επαιρνε η μανα μου και ελεγε ''ελα αγαπη μου μην κλαις,η μαμα θα σε παρει αγκαλιτσα''.Περιμενα κι εγω με τα χερια ορθανοιχτα να μου τη φερει και τελικα τη κρατουσε αυτη Shocked Shocked Shocked Βεβαια δε τα ελεγε επιτηδες φαινοταν οτι της ξεφευγαν,κι οταν της την ειπα μου ειπε οτι η μπεμπα ειναι ιδια με μενα οταν ημουν μωρο και θυμαται τα δικα της και μπερδευεται...(anyway το καταπινουμε!).
Αυτο που ετυχε πιο προσφατο ειναι πριν 10 μερες που ημασταν καλεσμενοι σε ενα σπιτι για φαγητο.ο αντρας μου κρατουσε το καθισματακι αυτοκινητου με το μωρο και μολις μπηκαμε σπιτι το αφησε πανω στο καναπε στο σαλονι ενω εγω πηγα να χαιρετησω καποιους στη κουζινα.Μετα απο 1' ακριβως παω να βγαλω το μωρο απο το καθισματακι και βλεπω μια μαλακω που ηταν καλεσμενη επισης(και δεν την ξερω και καλα 2-3 φορες την εχω δει) να εχει βγαλει το μωρο απο το καθισματακι και να το πεταει στον αερα και να παιζει αεροπλανακι (2 μηνων μωρο μιλαμε).Η ,πεμπα η οποια μολις ειχε ξυπνησει κατατρομαξε και αρχισε να τσιριζει.Την αρπαζω αγκαλια και προσπαθω να την ηρεμησω και αυτη να ουρλιαζει και ερχοταν οι μαλακισμενες(αυτη που το κανε και η σπιτονοικοκυρα) και να θελουν να μου τη παρουν για να την ηρεμησουν αυτες!!!!Και μου λεγανε ''φερτην εδω να δεις πως θα ησυχασει,2 παιδια μεγαλωσαμε!''.Κοριτσια μου ανεβηκε η πιεση 400!!!Το παιδι μετα απο 10' δεν ηρεμησε και σηκωθηκαμε και φυγαμε.Με το που φυγαμε ηρεμησε αμεσως και με πηραν τηλ και λεγανε φερτο να στο ξεματιασουμε μαλλον το ματιασαμε!!!Τους λεω οχι ευχαριστω,και απο τοτε μου κρατανε και μουτρα επειδη φυγαμε!!!Ειμαι παραλογη ρε κοριτσια καλα δεν εκανα??


ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
Πώς έβγαλαν ξένο μωρό από το κάθισμά του χωρίς να ρωτήσουν???Εμένα αυτά μου φαίνονται περίεργα,δεν είναι κούκλα...άνθρωπος είναι κ δεν τον αρπάζεις έτσι!!!

Maria S

Maria S
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
elenitsa1987 έγραψε:... να το πεταει στον αερα και να παιζει αεροπλανακι (2 μηνων μωρο μιλαμε).....

Μα καλά οι 'ηλίθιες' που το πάιζουν κι έξυπνες ότι μεγάλωσαν 2 παιδιά... δεν ξέρουν ότι πετώντας το παιδί στον αέρα είναι σαν να του βαράς το κεφάλι στον τοίχο;;;;;;; Είναι το πρώτο πράγμα που μας είπε ο παιδίατρος!!! Α-π-α-γ-ο-ρ-ε-ύ-ε-τ-α-ι-!

Δε σχολιάζω το με ποιό δικαίωμα έβγαλαν ξένο παιδί από το καθισματάκι του.... απαράδεκτες!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maria S έγραψε:
elenitsa1987 έγραψε:... να το πεταει στον αερα και να παιζει αεροπλανακι (2 μηνων μωρο μιλαμε).....

Μα καλά οι 'ηλίθιες' που το πάιζουν κι έξυπνες ότι μεγάλωσαν 2 παιδιά... δεν ξέρουν ότι πετώντας το παιδί στον αέρα είναι σαν να του βαράς το κεφάλι στον τοίχο;;;;;;; Είναι το πρώτο πράγμα που μας είπε ο παιδίατρος!!! Α-π-α-γ-ο-ρ-ε-ύ-ε-τ-α-ι-!

Δε σχολιάζω το με ποιό δικαίωμα έβγαλαν ξένο παιδί από το καθισματάκι του.... απαράδεκτες!!

Εννοείται πως συμφωνώ!

lineal

lineal
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μη δινεις σημασια ας το ξεπερασει μονη της.ακου κανει και μουτρα.
επρεπε να της πεις οτι εκτος του οτι δεν επρεπε να πλησιασει στο κακτο,οτι οταν κλαιει ενα μωρο θελει τη μαμα του περισσοτερο απο τον καθενα.
κι ας θυμηθει τα δικα της σα μανα.
ε μα ελεος πια...

elenitsa1987


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:
Maria S έγραψε:
elenitsa1987 έγραψε:... να το πεταει στον αερα και να παιζει αεροπλανακι (2 μηνων μωρο μιλαμε).....

Μα καλά οι 'ηλίθιες' που το πάιζουν κι έξυπνες ότι μεγάλωσαν 2 παιδιά... δεν ξέρουν ότι πετώντας το παιδί στον αέρα είναι σαν να του βαράς το κεφάλι στον τοίχο;;;;;;; Είναι το πρώτο πράγμα που μας είπε ο παιδίατρος!!! Α-π-α-γ-ο-ρ-ε-ύ-ε-τ-α-ι-!

Δε σχολιάζω το με ποιό δικαίωμα έβγαλαν ξένο παιδί από το καθισματάκι του.... απαράδεκτες!!

Εννοείται πως συμφωνώ!
Τα ξερω ρε κοριτσια και μονο που τα θυμαμαι τωρα παλι,μου ανεβαινει η πιεση 400!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenitsa1987 έγραψε:
MariaM έγραψε:
Maria S έγραψε:
elenitsa1987 έγραψε:... να το πεταει στον αερα και να παιζει αεροπλανακι (2 μηνων μωρο μιλαμε).....

Μα καλά οι 'ηλίθιες' που το πάιζουν κι έξυπνες ότι μεγάλωσαν 2 παιδιά... δεν ξέρουν ότι πετώντας το παιδί στον αέρα είναι σαν να του βαράς το κεφάλι στον τοίχο;;;;;;; Είναι το πρώτο πράγμα που μας είπε ο παιδίατρος!!! Α-π-α-γ-ο-ρ-ε-ύ-ε-τ-α-ι-!

Δε σχολιάζω το με ποιό δικαίωμα έβγαλαν ξένο παιδί από το καθισματάκι του.... απαράδεκτες!!

Εννοείται πως συμφωνώ!
Τα ξερω ρε κοριτσια και μονο που τα θυμαμαι τωρα παλι,μου ανεβαινει η πιεση 400!!

Πού να το φανταστείς και εσύ κοπέλα μου... Ο κόσμος είναι μουρλός τελικά.

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μαμακα μου έγραψε:
jojo_mama έγραψε:Εμενα η πεθερα δεν ανακατευεται καθολου...ο πεθερος μου την μπαινει και χωνεται και θελει να κανει κουμαντο..
εχουν μαθει τα παιδια τους να μην μπορουν να κανουν τιποτα μονα τους και να τρεχουν μια ζωη απο πισω τους αλλα εδω δεν περνανε αυτα...και με τον αντρα μου τους εκοψα τον αερα (και του ιδιου εννοειται)...Ειμαστε ΑΛΛΟ σπιτι και ΑΛΛΗ οικογενεια...
και με το παιδι που ειναι ολη την ωρα μην πεσει μη χτυπησει εχω αρχισει και τους τη λεω "το παιδι θα μαθει να ειναι ανεξαρτητο και οχι να κρεμεται απο πανω μας για τα παντα!"
ΜΗΠΩΣ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ????? ΑΣΕ. Η ΠΕΘΕΡΑ ΤΕΛΕΙΑ ΟΥΤΕ Η ΜΑΜΑ ΕΤΣΙ. Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑΤΑΚΙ. ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΣΕ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΧΑΣΑΠΗ ΚΑΙ ΜΑΣ ΨΩΝΙΖΕΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΚΡΕΑΣ... ΜΑ ΕΓΩ ΕΚΕΙΝΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΡΕ ΦΙΛΕ... ΕΥΤΧΩΣ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΣΑΚΩΜΟΥΣ... ΟΤΑΝ ΔΕ ΦΕΡΝΕΙ ΤΟ ΚΡΕΑΣ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΔΙΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ.... ΣΩΣΤΟ Ε????

χαχαχαχ
βρε συ μηπως εισαι λιγο υπερβολικη?????? μπορει οντως να εχει καποιο δικο του χασαπη που εχει καλο κρεας δεν ειναι κακο σορυ κιολας ναι??? αλλα εγω για παραδειγμα αν μου πουν ή μου παρουν κρεας απο καπου και μου πουν εχει καλο κρεας αυτος δεν εχω προβλημα.


και βρε κοριτσι διαβασα σχεδον ολες τις απαντησεις και γω ανηκω στην ιδια κατηγορια να μην τρελενομαι απο αγαπη για την μανουλα του αντρα μου που μου ειπε στο χαλαρο μαι μερα να χωρισω τον αντρα μου γιατι αυτος βλεπει τηλεοραση οταν ειναι σπιτι!!!! αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα ομως βρε συ κοριτσακι μπορει να αγχωθηκε και αυτη για το μωρο που εκλαιγε και ειπε ετσι για τον κακτο ολες μνπορει αν αντιδρουσαμε ετσι οσο για το μωρο που πηγε να το παρει λαθος της ομως δεν ηταν και κατι τοσο τραγικο ξαναλεω λαθος της ομως μην βαζεις κακιουλες στην καρδουλα σου απο τετοιες χαζομαρες γιατι μετα θα τη βλεπεις και δεν θα τη θες καθολου.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις