Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
10 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 10 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
AGGELIKI21 έγραψε:
koritsi mou na mhn to afyseis na to travixeis mexri telos prepei na pas ta xartia tou ika ston ergodoth gia na upograpsei oti stamatas logo toketou alios den tha pareis ta lefta sou apo to ika! kai fusika kai se plirwsei mexri thn hmera pou tha doulepseis!! kai meta se plirwnei to ika gia 4 mhnes!! einai dinaton toso duskolo einai na to katalavoun?


καλε το τραγικο αυτο ειναι....οτι εχουν υπογραψει την αιτηση εργοδοτη που δινει το ικα!!!!!!!!!!!!!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δηλαδή για να καταλάβω...
Πήρες το μισθ'ο σου κανονικά τον περασμένο μήνα ενώ δε θα έπρεπε...
Άρα τώρα "πατσίσατε" τα χρωστούμενα?

Από την άλλη βέβαια θα φανεί στο ΙΚΑ ότι εσύ πληρωνόσουν ενώ δε θα έπρεπε...

Τα κατάλαβα καλά???

xmaria

xmaria
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα

να πας κοπελα μου παλι στην δουλεια και να τους πεις να παρετε μαζι τηλεφωνο στην επιθεωρηση εργασιας για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις. ή στο ικα. οτι βολευει.... αν ηταν να μην τα παρεις αυτα τα 900 δεν θα στα εδινε καθολου το ικα. δεν διαβασα ολο τα μηνυματα γιατι νευριασα απο τα πρωτα. πηγαινε με καλη διαθεση και πες επειδη η ξαδερφη μου ειναι λογιστρια και μου τα ειπε αλλιως... δεν θελω και να παρεξηγηθουμε... και ολα θα πανε καλα. αν παραδεχτουν οτι σου κρατησαν το επιδομα θα τους κραζουν μεχρι την πρωτομαγια....

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tziz έγραψε:Δηλαδή για να καταλάβω...
Πήρες το μισθ'ο σου κανονικά τον περασμένο μήνα ενώ δε θα έπρεπε...
Άρα τώρα "πατσίσατε" τα χρωστούμενα?

Από την άλλη βέβαια θα φανεί στο ΙΚΑ ότι εσύ πληρωνόσουν ενώ δε θα έπρεπε...

Τα κατάλαβα καλά???


οχι κουκλα,εγω εχω βγει σε αδεια απο αρχες μαρτιου.εκανα ΟΛΑ τα χαρτια που απαιτουνται για τα επιδοματα ικα,υπεγραψα κι εγω και ο εργοδοτης οτι βγαινω σε αδεια,στην αιτηση που δινει το ικα,και επειτα πηρα το πρωτο επιδομα κυοφοριας 900 ευρω απο το ικα.ως εδω καλα? Very Happy

απο την δουλεια μου ως αρχες μαρτιου δεν ειχα πληρωθει,μου χρωστανε δηλαδη απο προηγουμενο μισθο πριν βγω στην αδεια.

οταν τα ζητησα τα λεφτα μου εκεινοι με πληρωσαν και ενα υπολοιπο 250 ευρω.

ενω μου χρωστανε συνολικα 1300 ευρω.

και απο αυτα αυτοι μου αφαιρεσαν τα 900 ευρω επειδη πηρα επιδομα ικα!!!!!! ενω αυτο ειναι παρανομο να το κανουν. πως αφαιρουν δηλαδη την αδεια ασθενειας ? και σου βγαζουν το υπολοιπο του μισθου? ε αυτοι αφαιρεσαν 900 ευρω απο τα δεδουλευμενα προ αδειας.τα οποια 900 δεν ειναι παρα το επιδομα κυοφοριας μου,,,υποστηριζουν οτι πρεπει να μου τα αφαιρεσουν εφοσον πηρα επιδομα.....δηλ στην ουσια σαν να μην παιρνω επιδομα ή σαν να μην παιρνω 900 ευρω δουλεμενα......... ε΄πιζω να σε διαφωτισα!!!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
xmaria έγραψε:καλησπερα

να πας κοπελα μου παλι στην δουλεια και να τους πεις να παρετε μαζι τηλεφωνο στην επιθεωρηση εργασιας για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις. ή στο ικα. οτι βολευει.... αν ηταν να μην τα παρεις αυτα τα 900 δεν θα στα εδινε καθολου το ικα. δεν διαβασα ολο τα μηνυματα γιατι νευριασα απο τα πρωτα. πηγαινε με καλη διαθεση και πες επειδη η ξαδερφη μου ειναι λογιστρια και μου τα ειπε αλλιως... δεν θελω και να παρεξηγηθουμε... και ολα θα πανε καλα. αν παραδεχτουν οτι σου κρατησαν το επιδομα θα τους κραζουν μεχρι την πρωτομαγια....


εχτες που μιλησα μαζι τους οι μισοι λεγανε τα δικα τους οι αλλοι με υποστηριζαν, ο εποπτης εγινε εξαλλος!!!οταν τον πηρα να με διαφωτησει.....

τους εδωσα ως αυριο διορια να κανουν κατι αλλιως θα τους παρω παλι τηλ ως το μεσημερι και αν δω πληρη αδιαφορια δεν μενει παρα να παω στο ικα να το αναφερω και οτι θελει ας γινει.....δεν μπορει να με κοροιδευουν 2 μα...κες εκει μεσα και στην κατασταση μου να τρεχω εγω να τους μαθω τι λεει ο νομος!!!!! στη τελικη υπολογιστες εχουν,ιντερνετ εχουν,ας μπουν να διαβασουν τις υποχρεωσεις του εργοδοτη,και τι λεει ο νομος για τις εγκυους και οχι μονο με τα facebook να ασχολουνται οι κυριοι!!! αντε γιατι οτι περναω για χαρη τους το περναω.....και πολλα θα τα ειχα ετοιμα αν μου εδιναν τα λεφτα...και σε λιγο καιρο γενναω...δηλαδη φτανει πια να ειμαι κοροιδο, ειμαι μεσα στο αγχος και μονο καλο δεν κανει αυτο.τελοσπαντων .....αυριο ειναι η τελευταια μερα...σημερα κανεις δεν ενδιαφερθηκε να με παρει τηλ να ξεκαθαρισει που σημαινει οτι με εγραψαν στα αποτετοια τους...θα δουνε ομως.

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τι διαβαζω κ δεν μου πεφτουν τα μαλλια?
σου χρωστουσανε το μισθο κ τελικα δεν σου το δωσανε γιατι πηρες λεφτα απο το επιδομα κυοφοριας?επρεπε να παρεις τα λεφτα που σου χρωστουσανε κ απο κει κ περα δεν τους ενδιαφερει αυτους αν εσυ πηρες τα λεφτα απο το ικα ή οχι!το χαρτι που εδωσες στο λογιστηριο ειναι για τα ενσημα των ημερων που δεν θα δουλεψεις,δεν εχει σχεση με τπτ αλλο.ο εργοδοτης θα σου κολλησει κανονικα 25 ενσημα χωρις να δουλευεις κ τα υπολοιπα θα ναι ενσημα του ικα.λογιστρια ειμαι ακουω καθημερινα διαφορα κουλα απο συναδελφους να τα φερουν οπως τους γουσταρει αυτιυς!δεν ειναι ετσι ομως!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sktv έγραψε:τι διαβαζω κ δεν μου πεφτουν τα μαλλια?
σου χρωστουσανε το μισθο κ τελικα δεν σου το δωσανε γιατι πηρες λεφτα απο το επιδομα κυοφοριας?επρεπε να παρεις τα λεφτα που σου χρωστουσανε κ απο κει κ περα δεν τους ενδιαφερει αυτους αν εσυ πηρες τα λεφτα απο το ικα ή οχι!το χαρτι που εδωσες στο λογιστηριο ειναι για τα ενσημα των ημερων που δεν θα δουλεψεις,δεν εχει σχεση με τπτ αλλο.ο εργοδοτης θα σου κολλησει κανονικα 25 ενσημα χωρις να δουλευεις κ τα υπολοιπα θα ναι ενσημα του ικα.λογιστρια ειμαι ακουω καθημερινα διαφορα κουλα απο συναδελφους να τα φερουν οπως τους γουσταρει αυτιυς!δεν ειναι ετσι ομως!


φιλη μου πεστα ντε......ασε επαθα μεγαλο σοκ οταν μου το ειπαν.....

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
blackrose έγραψε:
sktv έγραψε:


φιλη μου πεστα ντε......ασε επαθα μεγαλο σοκ οταν μου το ειπαν.....

να παρεις την επιθεωρηση εργασιας κ να τους το πεις!οπως ειπες κ παραπανω δεν μπορουν να σε απολυσουν μεχρι το μωρο να γινει 1ετους!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sktv έγραψε:
blackrose έγραψε:
sktv έγραψε:


φιλη μου πεστα ντε......ασε επαθα μεγαλο σοκ οταν μου το ειπαν.....

να παρεις την επιθεωρηση εργασιας κ να τους το πεις!οπως ειπες κ παραπανω δεν μπορουν να σε απολυσουν μεχρι το μωρο να γινει 1ετους!



και επειδη θα χρησιμοποιησω και την 6μηνη οαεδ δεν μπορουν να με απολυσουν ωσπου να γινει 15 μηνων το παιδι!και μεχρι τοτε θα εχω δικαιωματα μονιμοτητας.......!! θα ειχα και τωρα αν δεν με ειχανε σταματησει ενα διαστημα.....αλλα τωρα τους εκατσε βαρια η εγκυμοσυνη!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ καλά κατάλαβα τα όσα έχεις γράψει (τα έχω διαβάσει ολα τα ποστ)
ΑΛΛΑ εδώ λες:

blackrose έγραψε:...αρχικα πηρα στη δουλεια και μιλησα με το λογιστηριο....εκει τους ειπα οτι αυτο που εκαναν θεωρειται παρανομο και πως πρεπει να μου τα σβησουν τα λεφτα.......ξερετε τι μου ειπαν????

-οτι οσο καιρο λειπω σε αδεια εγκυμοσυνης μου περνανε κανονικα μισθοδοσια!!!!!!!!!! και οτι ρωτησε ο προισταμενος λεει και ετσι του ειπαν..!!!! το οτι κανω αιτηση στην οποια υπογραφω και εγω και ο εργοδοτης οτι παυω να εργαζομαι λογω αδειας εγκυμοσυνης και με την ΠΗΤ να αναγραφεται,αυτο δεν τους ειπε τιποτα!!! το οτι θα εχω προβλημα μετα δεν το σκεφτηκαν με βαση την λογικη!!!!!!!! και μαλιστα ο ενας στο λογιστηριο που μου μιλησε μου το παιξε και ξερολας...!!


επειτα πηρα στην επιθεωρηση εργασιας! εκει ο εποπτης με αυτα που του ειπα εμεινε......φυσικα ειπε πως τα λεφτα τα δικαιουμαι πισω ,πως εφοσον βγηκα σε αδεια με πληρωνει το ικα και οχι ο εργοδοτης ,αρα και πρεπει να παψουν να μου περνανε μισθοδοσια διοτι θα εχω προβλημα και με το ικα!!!!!!!ο ανθρωπος εμεινε αναυδος......


ξαναπαιρνω στην δουλεια....μιλαω και εξηγω πως εχουν τα πραγματα,τους ειπα να παρουν να ενημερωθουν πριν στειλουν τις μισθοδοσιες στο ικα(ως το πασχα μου ειπε θα στειλουν) γιατι αλλιως θα παω εγω στο ικα και θα τους ενημερωσω....!!!

το παιδι με το οποιο μιλησα τωρα στο τελος βεβαια με υποστηριξε και μου ειπε πως δεν τα κανε αυτος αλλα ο προισταμενος με τον αλλο λογιστη και οτι δεν ξερουν τι τους γινεται ! ε παρτε να ενημερωθειτε ρε παιδια εγω τι φταιω???? και να περιμενω να παρω κανενα φραγκο να πληρωσω τιποτα απτη μια,και να βγω και χρεωμενη στο τελος και να τρεχω μετα αν συνεχισουν να μου περνανε μισθοδοσια καθε μηνα!!!!!

Όταν λοιπόν λες "μισθοδοσία" τι εννοείς????
Γιατί εγώ καταλαβαίνω ότι οι βλάκες συνέχισαν να σε πληρώνουν κανονικά...
Αν έχεις λογαριασμό μισθοδοσίας στην τράπεζα και σου βάζουν εκεί τα λεφτά, τσέκαρέ το μήπως σου έβαλαν τίποτα...
Εκτός αν πάλι κατάλαβα λάθος.
Σοφούλα διαφώτισέ μας...

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tziz έγραψε:Εγώ καλά κατάλαβα τα όσα έχεις γράψει (τα έχω διαβάσει ολα τα ποστ)
ΑΛΛΑ εδώ λες:

blackrose έγραψε:...αρχικα πηρα στη δουλεια και μιλησα με το λογιστηριο....εκει τους ειπα οτι αυτο που εκαναν θεωρειται παρανομο και πως πρεπει να μου τα σβησουν τα λεφτα.......ξερετε τι μου ειπαν????

-οτι οσο καιρο λειπω σε αδεια εγκυμοσυνης μου περνανε κανονικα μισθοδοσια!!!!!!!!!! και οτι ρωτησε ο προισταμενος λεει και ετσι του ειπαν..!!!! το οτι κανω αιτηση στην οποια υπογραφω και εγω και ο εργοδοτης οτι παυω να εργαζομαι λογω αδειας εγκυμοσυνης και με την ΠΗΤ να αναγραφεται,αυτο δεν τους ειπε τιποτα!!! το οτι θα εχω προβλημα μετα δεν το σκεφτηκαν με βαση την λογικη!!!!!!!! και μαλιστα ο ενας στο λογιστηριο που μου μιλησε μου το παιξε και ξερολας...!!


επειτα πηρα στην επιθεωρηση εργασιας! εκει ο εποπτης με αυτα που του ειπα εμεινε......φυσικα ειπε πως τα λεφτα τα δικαιουμαι πισω ,πως εφοσον βγηκα σε αδεια με πληρωνει το ικα και οχι ο εργοδοτης ,αρα και πρεπει να παψουν να μου περνανε μισθοδοσια διοτι θα εχω προβλημα και με το ικα!!!!!!!ο ανθρωπος εμεινε αναυδος......


ξαναπαιρνω στην δουλεια....μιλαω και εξηγω πως εχουν τα πραγματα,τους ειπα να παρουν να ενημερωθουν πριν στειλουν τις μισθοδοσιες στο ικα(ως το πασχα μου ειπε θα στειλουν) γιατι αλλιως θα παω εγω στο ικα και θα τους ενημερωσω....!!!

το παιδι με το οποιο μιλησα τωρα στο τελος βεβαια με υποστηριξε και μου ειπε πως δεν τα κανε αυτος αλλα ο προισταμενος με τον αλλο λογιστη και οτι δεν ξερουν τι τους γινεται ! ε παρτε να ενημερωθειτε ρε παιδια εγω τι φταιω???? και να περιμενω να παρω κανενα φραγκο να πληρωσω τιποτα απτη μια,και να βγω και χρεωμενη στο τελος και να τρεχω μετα αν συνεχισουν να μου περνανε μισθοδοσια καθε μηνα!!!!!

Όταν λοιπόν λες "μισθοδοσία" τι εννοείς????
Γιατί εγώ καταλαβαίνω ότι οι βλάκες συνέχισαν να σε πληρώνουν κανονικά...
Αν έχεις λογαριασμό μισθοδοσίας στην τράπεζα και σου βάζουν εκεί τα λεφτά, τσέκαρέ το μήπως σου έβαλαν τίποτα...
Εκτός αν πάλι κατάλαβα λάθος.
Σοφούλα διαφώτισέ μας...



το οτι μου περνανε μισθοδοσια ,δηλαδη φαινεται οτι εγω δουλευω κανονικα μεσα στα αρχεια τους και πως μου περνανε μεροκαματα ενω θα επρεπε να εχουν σταματησει να μου περνανε απο τις 6/3 που ξεκινησε η αδεια εγκυμοσυνης. δεν εχω παρει χρηματα απο τα μεροκαματα αυτα εγω. απλα αυτοι υποστηριζουν οτι εφοσον εχω συμβαση πρεπει να φαινεται σαν να δουλευω κανονικα εκει!! ασχετα με την αδεια.....σαν να με πληρωνουν κανονικα δηλαδη και τα επιδοματα τα κρατανε αυτοι......πολυ απλα δεν ξερουν τι τους γινεται,και βαριουνται να το ψαξουν..καλα καταλαβες. οχι δεν βαζουνε τιποτα μεσω τραπεζης..στο χερι οτι δινουν.αστα το εχουν χασει τελειως

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και αν αυτοι στειλουν την μισθοδοσια στο ικα (για τα ενσημα) το ικα θα διαπιστωσει πως ειναι ακυρο ολο αυτο διοτι ειμαι σε αδεια,και οπως ειπε ο εποπτης θα εχω προβλημα και με τα επιδοματα που ειναι να παρω μετα.με βαση την υπηρεσια μου πρεπει να φαινεται οτι ειμαι σε αδεια,οτι εχω παψει να προσφερω για το διαστημα της αδειας.αρα και με πληρωνει ο ασφαλιστικος μου φορεας,και οι βλακες δεν επαψαν να μου περνανε μεροκαματα.....τι μυαλο.....λεει ο ενας αφου εχεις συμβαση δεν απολυθηκες δεν πρεπει να σου περναμε μισθο ? καλα μιλαμε δεν εχουν ιδεα.....................

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τώρα κατάλαβα τι θέλεις να πεις.
Σε δηλώνανε κανονικά στο ΙΚΑ (τα ένσημα σου κτλ) και χωρίς να σε πληρώνουνε κιόλας... ωραία!

Μου φαίνεται πως όλες οι μαμάδες πρέπει να κάνουν σεμινάρια στους λογιστές...

Δεν είμαστε καλά... Mad τα έχω πάρει αγρίως.

Από την αρχή δηλαδή που διάβασα το θέμα σου, αλλά και με αυτό τώρα...
Είναι να πας εκεί αύριο και να τα κάνεις όλα λίμπα! Mad Mad Twisted Evil Mad

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tziz έγραψε:Τώρα κατάλαβα τι θέλεις να πεις.
Σε δηλώνανε κανονικά στο ΙΚΑ (τα ένσημα σου κτλ) και χωρίς να σε πληρώνουνε κιόλας... ωραία!

Μου φαίνεται πως όλες οι μαμάδες πρέπει να κάνουν σεμινάρια στους λογιστές...

Δεν είμαστε καλά... Mad τα έχω πάρει αγρίως.

Από την αρχή δηλαδή που διάβασα το θέμα σου, αλλά και με αυτό τώρα...
Είναι να πας εκεί αύριο και να τα κάνεις όλα λίμπα! Mad Mad Twisted Evil Mad


πολυ θα το ηθελα φιλη μου αλλα η κατασταση μου δεν επιτρεπει και πολλα πολλα,διοτι περασα πολλα αυτες τις μερες και ειμαι με συνεχεις συσπασεις τωρα.....οποτε αυριο θα τους τηλ. θα δω την αντιδραση τους και τι θα υποστηριξουν και παλι και αν εκαναν κινηση να διορθωσουν τα λαθη,αν δεν εκαναν τιποτα προκειμενου να εχω εγω προβληματα με το νομο και τα οσα δικαιουμαι θα κανω τις καταλληλες κινησεις......(και θα μιλησω και με τον ανωτερο μου και αν δεν κανει κ αυτος κατι.. ) και ας με κρινουν οπως θελουν μετα.αν ηταν υπευθυνοι για την θεση τους θα ειχαν ηδη βρει την λυση.

AGGELIKI21

AGGELIKI21
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
pw pw th atrelathw akou ti skeftika oi anthrwpoi eleos!!! na tous to peis xekathara an den mou dwsete ta lefta mou tha parw epitheorisi!! den mporoun na sou kanoun tipota apolitos oute na se apolisoun!! akou ekei les kai tous eipe kaneis oti ta 900 eyro ta dinoun gia autous!! e ma eleos!!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σημερα που μιλησα μαζι τους εντελει κανεις δεν ενδιαφερθηκε να βρει λυση ουτε ο προισταμενος του λογιστηριου γι αυτο θα φανε αυγα ματια στην μαπα,αρκετα. Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΩΝ 56 ΗΜΕΡΩΝ ΤΟΥ ΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΜΟΥ!!!!!!! - Σελίδα 2 328109

xmaria

xmaria
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοιτα να ηρεμησεις και βαλε ενα δικο σου που να ξερει απο λογιστικα να ασχοληθει. πηγαινε και στην επιθεωρηση γιατι αλλιως δεν θα ασχοληθουν.

απορια εχω..... δεν εχει γεννησει καμια αλλη κοπελα απο την δουλεια σου??? δεν την ξερουν την διαδικασια??? εμενα μου φαινονται ασχετοι και οχι οτι πανε να σου φανε χρηματα. ειναι παντελως ασχετοι...

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
xmaria έγραψε:κοιτα να ηρεμησεις και βαλε ενα δικο σου που να ξερει απο λογιστικα να ασχοληθει. πηγαινε και στην επιθεωρηση γιατι αλλιως δεν θα ασχοληθουν.

απορια εχω..... δεν εχει γεννησει καμια αλλη κοπελα απο την δουλεια σου??? δεν την ξερουν την διαδικασια??? εμενα μου φαινονται ασχετοι και οχι οτι πανε να σου φανε χρηματα. ειναι παντελως ασχετοι...



αυτο τους ειπα κι εγω μαρια για μια συναδελφο ζωντανο παραδειγμα που γυρισε πριν λιγους μηνες απο αδεια εγκυμοσυνης,καλα λεω δεν εχετε ιδεα η ταδε δεν ειχε αδεια??? δεν μιλουσαν.. αλλα και παλι δεν σκοπευω να τους μαθητευσω...θα ασχοληθει ο αντρας μου αυριο ,θα παει στο ικα σε μια συγγενη που δουλευει μεσα και θα μας βοηθησει να παρουμε καποιο χαρτι,επειτα θα παει να τους τα πει και να τους δειξει οτι εγγραφο παρει κι αν δεν καταλαβουνε τοτε το λογο θα παρει ο εποπτης.....αν παω εγω μονο κακο θα κανω στον εαυτο μου αν συγχιστω........

ασχετο!! κουκλι το μωρο στην φωτο....να σου ζησει!!!!

xmaria

xmaria
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!! ειλικρινα κοιτα να ηρεμησεις, να κανεις τα ψωνια σου και ολα θα γινουν κοπελα μου. με το καλο να γεννησεις

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
xmaria έγραψε:σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!! ειλικρινα κοιτα να ηρεμησεις, να κανεις τα ψωνια σου και ολα θα γινουν κοπελα μου. με το καλο να γεννησεις



αυτο θα κανω,ηδη πηγε ο ανδρας μου σημερα στο ικα ενημερωθηκε ,τους πηγε χαρτι και περιμενουμε απο τον προισταμενο ελειπε οταν πηγε ο αντρας μου....δεν θα το αφησουμε ετσι. Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις