Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
120 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 120 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μου αρεσουν παρα πολυ τα σκουλαρικια στα κοριτσακια αλλα επειδη εγω εχω αλλεργια φοβαμαι παρα πολυ να της κανω διοτι την εχω πατησει εγω ασχημα! νομιζω τα κανουν και συγχρονως στα 2 αυτακια για να μην καταλαβουν απολυτως τιποτα?! θυμαμαι πως παλια μας ελεγαν να τα γυριζουμε καθε λιγο και λιγακι!

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΝΑ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΤΡΥΠΗΣΕ Τ ΑΥΤΙΑ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΩ ΤΟ ΙΔΙΟ Κ ΣΤΙΣ ΑΔΕΡΦΕΣ ΜΟΥ..Κ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ Κ ΓΩ ΣΤΗ ΚΟΡΗ ΜΟΥ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΑΡΑ ΜΕΓΑΛΗ Κ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ..ΣΕ ΠΟΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΔΕΝ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΙΑ ΑΛΛΩΣΤΕ...

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="TΟΥΡΤΙΤΣΑ"]
manoula_24xr έγραψε:Αλλο ενα θεμα στο οποιο η Ελλαδα παλι ειναι πισω.Στο εξωτερικο υπαρχουνε κοσμηματοπωλεια κ σουτρυπανε τα αυτια του μωρου ωρες μετα τη γεννηση.Εγω της κορης μου της τα τρυπησα πριν να σαραντωσει.Οσο μικροτερο το παιδι τοσο καλυτερα,εκλαψε μεν αλλα στιγμιαια σε δευτερολεπτα ειχε σταματησει,μολις της ειπε ο χρυσοχοος αχου τι κουκλα που εισαι με τα διαμαντακια σου,ξεχασε το πονο.Τοπικα της τα καθαριζα με νερο
κ οινοπνευμα.Δν επαθε τπτ.
Ηρια καλο ειναι να τα γυρνας που κ που.
ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΑ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΧΡΥΣΟΧΟΟΣ?????????????? Very Happy [/quote

Εμενα ηταν 40ημερων περιπου.Κι ναι καταλαβε.Γτ του χαμογελασε επισης. Very Happy

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ήρια έγραψε:μου αρεσουν παρα πολυ τα σκουλαρικια στα κοριτσακια αλλα επειδη εγω εχω αλλεργια φοβαμαι παρα πολυ να της κανω διοτι την εχω πατησει εγω ασχημα! νομιζω τα κανουν και συγχρονως στα 2 αυτακια για να μην καταλαβουν απολυτως τιποτα?! θυμαμαι πως παλια μας ελεγαν να τα γυριζουμε καθε λιγο και λιγακι!


Ηρια μπορεις να της κανεις το ενα πρωτα κ μετα το αλλο,κ μπορεις να διαλεξεις καποιο σκουλαρικι απο τιτανιο,που ειναι πολυ σπανιο να εχει αλλεργια.

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
Ήρια έγραψε:
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑς ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ,ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΗ Η ΚΟΡΗ ΤΗΣ ΠΗΓΕ ΝΑ ΤΗΣ ΒΑΛΕΙ ΣΚΟΥΡΑΡΙΚΙΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2ΜΙΣΗ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΤΟ ΓΙΑΤΙ.ΕΜΕΙΣ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΗΣ ΤΡΥΠΗΣΑΜΕ ΤΑ ΑΥΤΙΑ.ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ,ΕΙΝΑΙ 3ΜΙΣΗ.ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΑ FOLLI FOLLIE ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΒΑΛΑΝ ΠΡΩΤΑ ΞΥΛΟΚΑΗΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΩΡΙΤΣΑ ΤΗΣ ΕΒΑΛΑΝ ΤΑ ΣΚΟΥΡΑΡΙΚΙΑ.ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΙΠΟΤΑ.


Να σε ρωτησω και εγω κατι αλλο?! τα σκουλαρικακια πρεπει να της τα γυριζεις για λιγο καιρο?! ξερεις αν ισχυει κατι τετοιο?!
ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΥΤΕ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟ ΣΑΛΙΟ.ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ.ΜΟΝΟ ΑΝ ΔΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΡΗΖΕΤΕ ΤΟΤΕ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ.2 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΠΑΘΕ ΤΙΠΟΤΑ.

ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΓΥΡΝΑΣ Κ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΛΙΓΟ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.ΤΑ ΓΥΡΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΥΚΑΛΟ Κ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΤΟ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΥΡΝΑΣ Κ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙΣ ΜΕ ΟΙΝΟΠΝ.ΤΟ ΚΑΥΚΑΛΟ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙΣ.ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ 5 ΤΡΥΠΕΣ Κ ΣΤΗ ΜΥΤΗ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΜΙΚΡΗ Κ ΣΤΗ ΜΥΤΗ Κ ΣΤΟ ΑΥΤΙ ΓΙΑΤΙ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΓΥΡΙΣΩ ΜΙΑ ΜΕΡΑ Κ ΚΟΛΛΗΣΕ.

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
manoula_24xr έγραψε:Αλλο ενα θεμα στο οποιο η Ελλαδα παλι ειναι πισω.Στο εξωτερικο υπαρχουνε κοσμηματοπωλεια κ σουτρυπανε τα αυτια του μωρου ωρες μετα τη γεννηση.Εγω της κορης μου της τα τρυπησα πριν να σαραντωσει.Οσο μικροτερο το παιδι τοσο καλυτερα,εκλαψε μεν αλλα στιγμιαια σε δευτερολεπτα ειχε σταματησει,μολις της ειπε ο χρυσοχοος αχου τι κουκλα που εισαι με τα διαμαντακια σου,ξεχασε το πονο.Τοπικα της τα καθαριζα με νερο
κ οινοπνευμα.Δν επαθε τπτ.
Ηρια καλο ειναι να τα γυρνας που κ που.

Το πίσω και μπροστα είναι σχετικό... Προσωπικά δεν το θεωρώ σωστό να τρυπάμε νεογέννητο! Οι απόψεις διαφέρουν. Πάντως δε νομίζω ότι αυτό που περιγράφεις δηλώνει προοδο.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω παλι θα ελεγα να κανετε υπομονη να μεγαλωσουν λιγο τα κοριτσακια σας γιατι θεωρω οτι τα σκουλαρικια θα τα ενοχλουν στον υπνο τα καημενα.ας πανε 5 χρονων και τοτε τις κανετε τις τρυπες να καταλαβαινει και το παιδακι.

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Rinoula έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:Αλλο ενα θεμα στο οποιο η Ελλαδα παλι ειναι πισω.Στο εξωτερικο υπαρχουνε κοσμηματοπωλεια κ σουτρυπανε τα αυτια του μωρου ωρες μετα τη γεννηση.Εγω της κορης μου της τα τρυπησα πριν να σαραντωσει.Οσο μικροτερο το παιδι τοσο καλυτερα,εκλαψε μεν αλλα στιγμιαια σε δευτερολεπτα ειχε σταματησει,μολις της ειπε ο χρυσοχοος αχου τι κουκλα που εισαι με τα διαμαντακια σου,ξεχασε το πονο.Τοπικα της τα καθαριζα με νερο
κ οινοπνευμα.Δν επαθε τπτ.
Ηρια καλο ειναι να τα γυρνας που κ που.

Το πίσω και μπροστα είναι σχετικό... Προσωπικά δεν το θεωρώ σωστό να τρυπάμε νεογέννητο! Οι απόψεις διαφέρουν. Πάντως δε νομίζω ότι αυτό που περιγράφεις δηλώνει προοδο.

Αλλα ποια ειναι η προοδος ο γιατρος να λεει μετα τα 3?Δν μπορει ολοκληρος κοσμος να το κανει ετσι,κ ξαφνικα στην Ελλαδα να βρισκουνε ενα σωρο προφασεις για να μην το κανουνε.Βεβαια δηλωνει οτι σε πολλα θεματα η Ελλαδα μενει πισω,αλλιως τωρα δν θα αντιμετωπιζαμε οικονομικη κριση.Κι δν ειναι μονο αυτο αλλα χιλιαδες προβληματα που ο Ελληνας μενει πισω.Ο κοσμος προχωραει κ η Ελλαδα μενει στασιμη.Κ φυσικα οι αποψεις διιστανται γιαυτο ημαστε εδω για να λεμε η καθεμια τη δικη της.Πιστευω οτι το ποτε ειναι σωστη στιγμη το αποφασιζει ο γονιος.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα η οικονομικη κριση δεν προηλθε απο το οτι η ελλαδα ειναι πισω σε καποια πραγματα αλλα απο το γεγονος οτι οι πολιτικοι μας εφαγαν του κοσμου τα λεφτα μην τρελαθουμε κιολας.

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:καλα η οικονομικη κριση δεν προηλθε απο το οτι η ελλαδα ειναι πισω σε καποια πραγματα αλλα απο το γεγονος οτι οι πολιτικοι μας εφαγαν του κοσμου τα λεφτα μην τρελαθουμε κιολας.


Ολα εχουνε σχεση.

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε πολλά πράγματα είμαστεπίσω. Δε θεωρώ όμως ότι το νεογέννητο που έχει περάσει όλη την ταλαιπωρία της γέννας, βρίσκεται σε έναν καινούργιο κόσμο και νιώθει ανασφάλεια είναι καλό να το τρυπάμε για αισθητικούς λόγους! Και επιφυλάσσομαι για τοαν γίνεται έτσι "σε όλον τον κόσμο". Στο κάτω κάτωτι να τακάνει το μωρό τα σκουλαρίκια?

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Rinoula έγραψε:Σε πολλά πράγματα είμαστεπίσω. Δε θεωρώ όμως ότι το νεογέννητο που έχει περάσει όλη την ταλαιπωρία της γέννας, βρίσκεται σε έναν καινούργιο κόσμο και νιώθει ανασφάλεια είναι καλό να το τρυπάμε για αισθητικούς λόγους! Και επιφυλάσσομαι για τοαν γίνεται έτσι "σε όλον τον κόσμο". Στο κάτω κάτωτι να τακάνει το μωρό τα σκουλαρίκια?


Μα γιαυτο ακριβως το λογο τα κανουνε μολις γεννιουνται γτ δν νιωθουνε τπτ τα μωρα,το αυτι ειναι πολυ μαλακο κδν το τρυπανε με πιστολακι με βελονα το περνανε,τους κανουνε τοσες εξετασεις,το τρυπημα των αυτιων δν ειναι τπτ.Τωρα το τι θα τα κανει το μωρο τα σκουλαρικια,αυτο ειναι αποψη προσωπικη του καθενος,εμενα μαρεσει το βρισκω χαριτωμενο,κ οπως ειπε καποια κοπελα κι ποιο κοριτσακι δν του αρεσουνε τα σκουλαρικια,κ οταν μεγαλωνουνε εχουνε φοβο κ κ δν το κανουνε.Οποτε γλιτωνεις πολλα.

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
στην κορη μας τρυπησαμε τα αυτακια με το που χρονισε. δυστυχως ομως η μια τρυπα εχει κλεισει και πρεπει να την ξανανοιξουμε!!!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Rinoula έγραψε:Σε πολλά πράγματα είμαστεπίσω. Δε θεωρώ όμως ότι το νεογέννητο που έχει περάσει όλη την ταλαιπωρία της γέννας, βρίσκεται σε έναν καινούργιο κόσμο και νιώθει ανασφάλεια είναι καλό να το τρυπάμε για αισθητικούς λόγους! Και επιφυλάσσομαι για τοαν γίνεται έτσι "σε όλον τον κόσμο". Στο κάτω κάτωτι να τακάνει το μωρό τα σκουλαρίκια?
σωστηηηηηηηηηηηηη.συμφωνω απολυτα.

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
το θεμα ειναι αν τα θελει και απο μονο του το παιδι. εμενα η κορη μου μου τα ζηταει.αλλωστε δε νομιζω πως υπαρχει γυναικα που δε θελει να τρυπησει τα αυτια της. ειναι καθαρα για αισθητικους λογους κι εγω θα συμφωνησω πως το βρισκω πολυ χαριτωμενο!!!

victoria


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
Rinoula έγραψε:Σε πολλά πράγματα είμαστεπίσω. Δε θεωρώ όμως ότι το νεογέννητο που έχει περάσει όλη την ταλαιπωρία της γέννας, βρίσκεται σε έναν καινούργιο κόσμο και νιώθει ανασφάλεια είναι καλό να το τρυπάμε για αισθητικούς λόγους! Και επιφυλάσσομαι για τοαν γίνεται έτσι "σε όλον τον κόσμο". Στο κάτω κάτωτι να τακάνει το μωρό τα σκουλαρίκια?
σωστηηηηηηηηηηηηη.συμφωνω απολυτα.

Κορίτσια καλησπέρα. Εγώ τα αυτιά μου τα τρύπησα σε ηλικία 33 ετών. Γιατί το λέω αυτό. Αφήστε τα κοριτσάκια σας να μεγαλώσουν, να φτάσουν σε μια ηλικία που θα έχουν πραγματικά δική τους γνώμη, και αν θελήσουν να τρυπήσουν αυτιά, μύτη στόμα ας το κάνουν. Άσε που το βρίσκω πολύ-να μου συγχωρεθεί η έκφραση αλλά δεν βρίσκω κάτι άλλο-γύφτικο. Βλάχικο ρε παιδιά. Όταν βλέπω μωρά κοριτσάκια με τρυπημένα αυτιά μου προκαλεί αηδία. Αφήστε δε που κάποια καυμένα έχουν κάτι αυτάκια πεταχτά σαν το τζάμπο το ελεφαντάκι και είναι α πα πα. Ξέρω ότι οι απόψεις μου θα βρουν τις περισσότερες απο εσάς εναντίον μου αλλά δημοκρατία έχουμε οπότε ο καθείς μπορεί να διατυπώσει την γνώμη του.

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
οπως ειπες, ο καθενας λεει τη γνωμη του, χωρις ομως να προσβαλλει τους υπολοιπους της αντιθετης γνωμης. πραγμα που εσυ κανεις.

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markellajohny έγραψε:το θεμα ειναι αν τα θελει και απο μονο του το παιδι. εμενα η κορη μου μου τα ζηταει.αλλωστε δε νομιζω πως υπαρχει γυναικα που δε θελει να τρυπησει τα αυτια της. ειναι καθαρα για αισθητικους λογους κι εγω θα συμφωνησω πως το βρισκω πολυ χαριτωμενο!!!

Σίγουρα καθένας έχει την άποψή του... νομίζω όμως ότι η λέξη κλειδι σε αυτό που λες είναι "γυναίκα"...

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Rinoula έγραψε:
markellajohny έγραψε:το θεμα ειναι αν τα θελει και απο μονο του το παιδι. εμενα η κορη μου μου τα ζηταει.αλλωστε δε νομιζω πως υπαρχει γυναικα που δε θελει να τρυπησει τα αυτια της. ειναι καθαρα για αισθητικους λογους κι εγω θα συμφωνησω πως το βρισκω πολυ χαριτωμενο!!!

Σίγουρα καθένας έχει την άποψή του... νομίζω όμως ότι η λέξη κλειδι σε αυτό που λες είναι "γυναίκα"...
το γυναικα το χρησιμοποιησα ως φυλο και οχι ηλικιακα!!!

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΑΝ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΤΡΥΠΗΣΕ Τ ΑΥΤΙΑ ΔΕΝ ΕΝΙΩΘΑ ΟΥΤΕ ΓΥΦΤΙΣΣΑ ΟΥΤΕ ΒΛΑΧΑΚΙ.ΜΟΥ ΔΙΑΛΕΞΕ ΚΑΤΙ ΟΜΟΡΦΑ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΙΑ ΧΡΥΣΑ ΜΕ ΚΑΡΔΙΑ ΡΟΖ ΣΤΗ ΜΕΣΗ Κ ΤΑ ΔΕΙΧΝΑ Σ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ..

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
απορω με τις λεξεις που χρησιμοποιηθηκαν, που κολλανε με τα σκουλαρικια!!!

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεννηθηκα στην αυστραλια και εκει δυο χρονων η μαμα μου με πηγε και μου τρυπησαν τα αυτια μου. Δεν εκλαψα καθολου, απο οτι λεει η μαμα μου, μου αγορασε μικρα χρυσα σκουλαρικακια και εγω καμαρωνα. Να ρωτησω κατι τα γυφτακια δεν ειναι παιδακια?

http://www.worldjamboree.gr

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
egw ena exw na pw oi gyftises kai oi vlaxes apo ta skoularikia fainontai....???ti p@p@ries diavazoume oi gynaikes vradiatika....???eleossss Mad

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rinoula έγραψε:Σε πολλά πράγματα είμαστεπίσω. Δε θεωρώ όμως ότι το νεογέννητο που έχει περάσει όλη την ταλαιπωρία της γέννας, βρίσκεται σε έναν καινούργιο κόσμο και νιώθει ανασφάλεια είναι καλό να το τρυπάμε για αισθητικούς λόγους! Και επιφυλάσσομαι για τοαν γίνεται έτσι "σε όλον τον κόσμο". Στο κάτω κάτωτι να τακάνει το μωρό τα σκουλαρίκια?
poso simfwnw mazi sou!!!tha trelathw tripes se mwra????giati re paidia tetoia talaipwria????mono kai mono gia na ikanopoiithoume emeis????????????giati auto einai!!!!i mama pernei ikanopoiisi!to mwro ti katalavenei???pera apo tromo kai pono????otan megalwsoun kai exoun pleon krisi kai sou zitane kati sinidita tote malista!!!!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειρήνη ημίν.... Κουβέντα κάνουμε βρε κορίτσια μην τσακώνεστε... Οι χαρακτηρισμοί είναι μεγάλο φάουλ!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις