Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
244 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 244 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

βιολετα3


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
απο οτι καταλαβα η αιτοια που θελεις να χωρισεις ειναι ο αδερφος του?εχεις σκεφτει να πεις στον αντρα σου να κανεις εσυ διαχειρισει τ χρηματων που βγαζει?

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΟΙΤΑ ΡΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΞΟΡΓΙΣΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΑΝΩΡΙΜΟΥ ΑΝΤΡΑ ΠΤΩΤΑ ΠΟΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟ ΑΔΕΡΦΟ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟ ΦΡΟΝΥΙΖΕΙ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΡΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΕΤΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΗ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΕΙΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΟΥ Ο ΧΩΡΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΕΠΩΔΥΝΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΩΣ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΛΛΑ ΧΕΙΡΟΤΕΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΣΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΙΣ ΒΕΒΕΑΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΠΡΙΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ρια μου δεν εχω πολύ χρόνο να πω αυτά που θέλω αλλα η ανοχή σου ισως κάνει κακό στην όλη κατάσταση!Δεν λέω να χωρίσεις αλλά με κάποιον τρόπο και όχι με καυγάδες να του δώσεις να καταλάβει οτι υπάρχουν κάποια ορια!ϊσως με την υπομονή σου να μην θεωρεί οτι αντέχεις και άλλο!

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΡΙΑ ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΛΙΓΑΚΙ; ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΕΣΥ ΣΕ ΜΙΑ ΤΑΞΗ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΚΕΙ ΨΥΧΙΚΗΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ; ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΕΝΤΡΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΕΛΑΧΙΣΤΑ.

Μανούλα_Δήμητρα

Μανούλα_Δήμητρα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Η Μαρουλού έχει δίκιο!!!!Σκέψουτο να πας, αφενώς θα βοηθήσει εσένα την ίδια αφεταίρου ισως κάνεις μια συναιδρία και με τον άντρα σου για να μπορέσετε να βοηθήσετε το γάμο σου!! αν φυσικά ο άντρας σου είναι διαθετιμένος να προσπαθήσει.
Πάντως ο ψυχολόγος θα στα βάλει όλα σε μια σειρά και θα νιώθεις ποιο κατασταλαγμένη και με μεγαλύτερη αυτοπεποίθεση για οτι αποφασίσεις να κανεις!!

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΔΕΧΤΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΖΕΥΓΟΥΣ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.
ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ θα είμαι κατηγορηματική :ΣΗΚΩ ΦΥΓΕ ο άντρας σου δεν πρόκετε να αλλάξει ποτέ πάντα θα θεωρεί οικογένεια του μόνο τον αδερφό του δυστυχώς δεν μεγάλωσε μέσα σε ένα σωστό πρότυπο οικογένειας .Πόσα χρόνια είσαι μαζι του ; το ταμείο που παίρνετε απο ποιον ειναι; δικό σου η δικό του; τα γραμμάτια γιατί είναι στο δικό σου όνομα; Πότε σε συμβουλέυτηκε ; πότε ρώτησε τη γνώμη σου ; σήκωθηκε και έφυγε απο τη δουλειά του σε μια δύσκολη περίοδο σε ρώτησε και τη έκανε πήγε να δουλέψει ταξί με ποιόν με έναν άνθρωπο που το μόνο που ξέρει είναι να ζει εις βάρος άλλων;
Ρωτάτε αν υπάρχει αγάπη εγώ απο τα λεγομένα σου Ρία μόνο αγάπη δεν βλέπω ίσως να υπάρχει μόνο απο τη μεριά σου αλλά ξέρετε κάτι με την αγάπη δεν καλύπτονται τα δάνεια . Θα συμφωνήσω με την Ελίνα απλά ξέρεις κάτ το επίδομα θα είναι για πάντα ; εγω θα σου έλεγα να πήγαινες σε ένα οικονομικό σύμβουλο να δεις τη πρέπει να κάνεις με τα γραμμάτια που είναι στο ονομά σου ; αν έπαιρνες κάποιο δάνειο να τα πληρώσεις και να σε βοηθησουν οι γονείς σου να βρεις μια δουλειά και να πας το μωρό η στους δικους σου η σε παιδικό . Ο άντρας σου Ρία δεν θα άλλαξει και θα το δεις δεν σε θεωρεί οικογένεια του και εγω προσωπικά πιστεύω ότι δεν είναι το ιδανικότερο πρότυπο πατέρα για το παιδί σου , αν τον ένοιαζε θα καταλάβαινε ότι πρέπει να κάνει το εμβόλιο και μέρες που ηταν να έπειρνε ένα δωρο στη γυναίκα του και στο παιδί του. Ρία με το Σταύρο στο χέρι δεν γίνετε να πας θα έχεις απώλειες αλλά να είναι οι μικρότερες . όσο για τη πεθερά πες της να πάει να γ..... που έχει και λόγο . Και πες και στον κουνιάδο σου να πουλήσει το τζιπ και να πάρει ποδήλατο και να μην του ξαναπας φαι ας πάει να δουλέψει ο τεμπέλης.

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
βάνια μου όλα αυτά που λές σκέφτομαι και εγώ για αυτό τον λόγο ήθελα να αλλάξω και σπίτι για να μπορέσω να πάρω την ζωή στα χέρια μου να βρώ μια δουλειά και να δώ τι θα κάνω με το μωρό αλλά όταν βρήκα σπίτι ο κύριος αλλάξε δουλειά και τα χρήματα της εγγύησης τα έδωσε εγγύηση για το ταξί ορισμένες στιγμές νομίζω οτι θα μου στρίψει έχει μια δικιά του λογική για όλα και κυρίως η οικογενειά του δεν έχει τρόπο να βοηθήσει ενώ η δικιά μου κατά κάποιο τρόπο είναι υποχρεωμένη όσο για τον σύμβουλο γάμου είναι ανένδοτος.

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτό σου λέω αφου δεν σε υπολογίζει γιατι να τον υπολογίσεις εσυ ; οι γονεις σου μπορού να σε βοηθησουν ένα διάστημα ; να πας μαζί τους ; και ξέρεις κάτι αν πάρεις και διαζύγιο και ζητήσεις διατροφή να δω μετά που θα δίνει στο παιδί του η στον αδερφό του ;

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν ξέρω πραγματικά που θα δίνει όταν το συζητήσαμε η απάντηση ήταν οτι εγώ δεν έχω να δίνω ή μάλλον για να το πω πιο σωστά όταν έχω θα δίνω

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βανια έγραψε:Εγώ θα είμαι κατηγορηματική :ΣΗΚΩ ΦΥΓΕ ο άντρας σου δεν πρόκετε να αλλάξει ποτέ πάντα θα θεωρεί οικογένεια του μόνο τον αδερφό του δυστυχώς δεν μεγάλωσε μέσα σε ένα σωστό πρότυπο οικογένειας .Πόσα χρόνια είσαι μαζι του ; το ταμείο που παίρνετε απο ποιον ειναι; δικό σου η δικό του; τα γραμμάτια γιατί είναι στο δικό σου όνομα; Πότε σε συμβουλέυτηκε ; πότε ρώτησε τη γνώμη σου ; σήκωθηκε και έφυγε απο τη δουλειά του σε μια δύσκολη περίοδο σε ρώτησε και τη έκανε πήγε να δουλέψει ταξί με ποιόν με έναν άνθρωπο που το μόνο που ξέρει είναι να ζει εις βάρος άλλων;
Ρωτάτε αν υπάρχει αγάπη εγώ απο τα λεγομένα σου Ρία μόνο αγάπη δεν βλέπω ίσως να υπάρχει μόνο απο τη μεριά σου αλλά ξέρετε κάτι με την αγάπη δεν καλύπτονται τα δάνεια . Θα συμφωνήσω με την Ελίνα απλά ξέρεις κάτ το επίδομα θα είναι για πάντα ; εγω θα σου έλεγα να πήγαινες σε ένα οικονομικό σύμβουλο να δεις τη πρέπει να κάνεις με τα γραμμάτια που είναι στο ονομά σου ; αν έπαιρνες κάποιο δάνειο να τα πληρώσεις και να σε βοηθησουν οι γονείς σου να βρεις μια δουλειά και να πας το μωρό η στους δικους σου η σε παιδικό . Ο άντρας σου Ρία δεν θα άλλαξει και θα το δεις δεν σε θεωρεί οικογένεια του και εγω προσωπικά πιστεύω ότι δεν είναι το ιδανικότερο πρότυπο πατέρα για το παιδί σου , αν τον ένοιαζε θα καταλάβαινε ότι πρέπει να κάνει το εμβόλιο και μέρες που ηταν να έπειρνε ένα δωρο στη γυναίκα του και στο παιδί του. Ρία με το Σταύρο στο χέρι δεν γίνετε να πας θα έχεις απώλειες αλλά να είναι οι μικρότερες . όσο για τη πεθερά πες της να πάει να γ..... που έχει και λόγο . Και πες και στον κουνιάδο σου να πουλήσει το τζιπ και να πάρει ποδήλατο και να μην του ξαναπας φαι ας πάει να δουλέψει ο τεμπέλης.



Συμφωνω και εγω με μερικα απο αυτα...Οταν διαβασα οτι εδωσε τα λεφτα για το εμβολιο στον αδερφο επαθα σοκ!
Τι ειδους πατερας το κανει αυτο?
Στο κατω κατω ο αδερφος ειναι ενηλικας ας παει να δουλεψει,τι τον συντηρει?Και εσυ απο τη μερια σου μην τον φροντιζεις.Δεν ειναι δικη σας ευθυνη να φτιαξετε τα οικονομικα του κατα τη γνωμη μου.
Λυπαμαι που δεν εισαι ευτυχισμενη(αν και θα επρεπε).Σου ευχομαι να βρεις λυση για ολα αυτα που περνας,πραγματικα στο ευχομαι!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την athina235 στις Παρ Απρ 29, 2011 9:38 am, 1 φορά

βιολετα3


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
βρε κοριτσια διαλαει τοσο ευκολα μια οικογενεια?τι λετε στη κοπελα να συκωθει να φυγει απο την στιγνη που με τ αντρα της δ εχει αλλο προβλημα παρα μονο αυτο που δινει λεφτα σ κουνιαδο της.υπαρχουν και αλλοι τροποι να τ βρουν μην τρελαθουμε δεν διαλοιουμε τοσο ευκολα μια οικογενεια.

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
..και αυτό δεν είναι πρόβλημα;; Να έχει να πάρει κάτι για τον ευατό της ως γυναίκα 9 μήνες τώρα για να έχει ο κυριος τζιπ;; Να μην πάει το παιδί στον γιατρό για να τρώει ο κυριος;; Τι λέτε τι είναι αυτά;; Σεβεται τη οικογ΄νεια του με το να τα επιτρέπει όλα αυτά;; ...και σαν γυναίκα του του εχει μιλήσει πως αυτό την ενοχλεί κι όμως δεν το αλλάζει και η κοπέλα στεναχωριέται συνέχεια, αυτό είναι σεβασμός!!!
Ταρακουνησε τον λίγο με κατι σοβαρό, φύγε για μια εβδομάδα και θα σου πω εγώ αλλάζει η δεν αλλάζει;; Την στιγμή που πήρε τα λεφτα του εμβόλιου και τα εδωσε για το τζιπ του αδερφού του τι κινηση ηταν αυτή;; Εβαλε αυτόν πάνω απο το παιδί του ή όχι;; Τι να την κάνεις τη αγάπη αν δεν υπάρχει σεβασμός;; Να στερείται πράγματα η κοπέλα για να εχει ο κυριος αμάξι;; Αν δεν μπορεί να το πληρώνει να το πουλήσει, αλλά αυτός δεν φταίει αφού έχει πάντα την καβάντζα!!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βιολετα3 έγραψε:βρε κοριτσια διαλαει τοσο ευκολα μια οικογενεια?τι λετε στη κοπελα να συκωθει να φυγει απο την στιγνη που με τ αντρα της δ εχει αλλο προβλημα παρα μονο αυτο που δινει λεφτα σ κουνιαδο της.υπαρχουν και αλλοι τροποι να τ βρουν μην τρελαθουμε δεν διαλοιουμε τοσο ευκολα μια οικογενεια.
Θεωρείς ότι αυτό είναι οικογένεια ; Οικογένεια σημαίνει είμαστε μαζί στα δύσκολα και στα εύκολα
και στις χαρές και στις λύπες αποφασίζουμε μαζί για το κοινό μας μέλλον- σεβόμαστε -υποστηρίζουμε -κατανοούμε . Που τα βλέπεις όλα αυτά με βάση τα λεγόμενα της Ρίας ; εγω βλέπω μια κοπέλα να έχει δεχτεί μια κατάσταση και να συντηρεί αυτό το μοτίβο επειδή εκείνη το κρατάει ο άλλος στην κοσμάρα του. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχουν γυναίκες εν έτη 2011 να λένε έφαγα χαστουκι ας γυρίσω και απο το άλλο μάγουλο αν συνέχισει να δέχετε αυτά θα συνεχιστεί καισε άλλα επίπεδα . Είναι 25 ετων γιατί να τα δέχεται ; αφού μπορεί να αλλάξει τη ζωή της γιατί να μην το κάνει; αν μπορούσε μαζί του ναι θα το έκανε αλλά αφού εκείνος αδιαφορεί η μαλλον καλύτερα εκείνος έχει πάρει τις αποφάσεις για τη ζωή του δεν πρέπει και εκείνη να κάνει το ίδιο; μην ξεχνάς δεν είναι μόνη της έχει και ένα παιδί να μεγαλώσει και τη δηλαδή ο συγκεκριμένος άνθρωπος και πάντα όπως τον περιγράφει η Ρία είναι το ιδανικό πρότυπο για το παιδί ; ξέρεις κάτι και εμένα ο άντρας μου βοηθούσε τους γονείς του μέχρι να καταφέρει να βγει σε σύνταξη ο πεθερός μου και δούλευε μόνο εκείνος (είμασταν αρραβωνιασμένη) και πάντρεψε την αδερφή του και μόνοι μας μαζέψαμε λεφτά και παντρευτήκαμε και ναι όταν έχει ανάγκη κάποιος δικός μας θα βοηθήσουμε αλλά πρώτα θα κοιτάξουμε την οικογένεια μας το σπίτι μας και μετά. Τον Νοέμβριο μετά απο 20χρόνια εργασίας σε μεγάλη εταιρία του ειπαν να να του κόψουν 20%των χρημάτων δηλαδη να παίρνει 600 ευρω πως θα ζούσαμε αλλά δεν πήρε την απόφαση μόνος του με ρώτησε -για όποιες αποφάσεις πάιρνει ο ένας μας ρωτάει και τον άλλον διαφορετικά θα λειτουργούσαμε σαν μονάδα και οχι σαν ομάδα
Και επειδή ρώτησες αν έτσι εύκολα διαλύετε μια οικογένεια κοίτα κατά τη γνώμη μου αυτη η οικογένια δεν είναι ενωμένη για να διαλυθει

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
το θέμα είναι πως είναι κ οι δύο στον κόσμο τους ότι κ να κάνουμε λένε λεφτά δεν θα,έχουμε τζιπ όμως πρέπει να έχει ο κουνιαδος μου σημερα ήταν η πρώτη μέρα,που δεν του πηγα φαγητό κ μου ζήτησε κ τον λόγο η απάντηση μου ήταν πήγαινε σούπερ μάρκετ ψώνισε ότι θες κ θα σου μαγειρεύω η απάντηση του ήταν δεν εχω λεφτά πρόβλημα του

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ria έγραψε:το θέμα είναι πως είναι κ οι δύο στον κόσμο τους ότι κ να κάνουμε λένε λεφτά δεν θα,έχουμε τζιπ όμως πρέπει να έχει ο κουνιαδος μου σημερα ήταν η πρώτη μέρα,που δεν του πηγα φαγητό κ μου ζήτησε κ τον λόγο η απάντηση μου ήταν πήγαινε σούπερ μάρκετ ψώνισε ότι θες κ θα σου μαγειρεύω η απάντηση του ήταν δεν εχω λεφτά πρόβλημα του


χειροτερος απο ζητιανο!
Να φαει το τζιπ

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina235 έγραψε:
ria έγραψε:το θέμα είναι πως είναι κ οι δύο στον κόσμο τους ότι κ να κάνουμε λένε λεφτά δεν θα,έχουμε τζιπ όμως πρέπει να έχει ο κουνιαδος μου σημερα ήταν η πρώτη μέρα,που δεν του πηγα φαγητό κ μου ζήτησε κ τον λόγο η απάντηση μου ήταν πήγαινε σούπερ μάρκετ ψώνισε ότι θες κ θα σου μαγειρεύω η απάντηση του ήταν δεν εχω λεφτά πρόβλημα του


χειροτερος απο ζητιανο!
Να φαει το τζιπ
ΡΙΑ κρεμμυδοτρώμε και αρχοντοφέρνουμε ε!
κοίτα αν δεν μπορούν οι δικοί σου να σε βοηθήσουν υπάρχουν ομάδες οργανισμοί που βοηθούν γυναίκες με τέτοια προβλήματα .Είμαι σίγουρη ότι μπορείς να βρείς την άκρη μπορεί αν πατήσεις πόδι να αλλάξει και τακτική ποτέ δεν ξέρεις

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ρια σκεφτηκες να μαζευτειτε ολοι -εσεις,ο ακαματης και ο ξαδερφος- και να κανετε οικογενειακο συμβουλιο? Να μιλησετε ανοιχτα ολοι σας,να πεις αυτα που θελεις,θα πει κ ο ξαδερφος τα δικα του και ισως ετσι δει ο αντρας σου οτι κανει μ....ες. Πες μπροστα σε ολους οτι τα 100 ευρω της δοσης του αυτοκινητου ηταν για το εμβολιο του παιδιου (πιστευω θα αισθανθει ασχημα ο αντρας σου αν μπροστα σε ολους ακουστει οτι εκανε κατι τετοιο κ ισως το σκεφτει καλυτερα το θεμα..). Ρωτα με ποιον τροπο σκεφτεται να σας επιστρεψει ολα αυτα που του δινετε..κτλκτλ.Ποτε δεν ξερεις...τουλαχιστον πριν σηκωθεις να φυγεις -γιατι κατα εκει παει το πραγμα- κανε και αλλη μια προσπαθεια.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΣΑΝ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΟΤΑΝ Η ΙΩΑΝΝΙΤΣΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 6 ΜΗΝΩΝ. ΕΓΩ ΑΝΕΡΓΗ, Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΔΑΝΕΙΟ ΜΕ ΔΟΣΗ 1000Ε ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΤΙ ΤΑΞΙ, ΚΑΙ Ο ΚΟΥΝΙΑΔΟΣ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΑΡΑ ΤΟΥ.... ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ Η ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΤΣΑΚΩΜΟΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΛΕΣΑ ΕΚΤΑΚΤΟ ΟΙΚΟΓΕΙΝΙΑΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ. ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΓΩ ΘΑ ΒΡΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΝΑ ΦΥΓΩ. ΑΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟΥ ΤΟΥ ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΚΑΝΑΤΕ ΑΧΡΗΣΤΟ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΗΘΕΙ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ. ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΕΙΠΑ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΕΦΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ-ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΟΛΓΟΘΑ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ-, ΚΑΙ ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ ΟΛΑ ΑΛΛΑΞΑΝ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΗΤΑΝ Η ΑΠΟΦΑΣΤΙΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΟΥ Η ΜΑΣ ΛΥΠΗΘΗΚΕ Ο ΘΕΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΕΔΙΩΞΕ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΞΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕ ΟΤΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΤΟΥ. ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ.ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΔΕΙΞΕ ΑΠΟΦΑΣΤΙΚΟΤΗΤΑ.... ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
athina235 έγραψε:
ria έγραψε:το θέμα είναι πως είναι κ οι δύο στον κόσμο τους ότι κ να κάνουμε λένε λεφτά δεν θα,έχουμε τζιπ όμως πρέπει να έχει ο κουνιαδος μου σημερα ήταν η πρώτη μέρα,που δεν του πηγα φαγητό κ μου ζήτησε κ τον λόγο η απάντηση μου ήταν πήγαινε σούπερ μάρκετ ψώνισε ότι θες κ θα σου μαγειρεύω η απάντηση του ήταν δεν εχω λεφτά πρόβλημα του


χειροτερος απο ζητιανο!
Να φαει το τζιπ

ΟΥΤΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΜΑΓΕΙΡΕΨΕΙΣ, ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΥΙΟΘΕΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΣΥ;;; ΑΝ ΔΕΝ ΟΡΙΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΕΣΥ ΠΡΩΤΑ ΤΙ ΑΝΕΧΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ ΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ;;; ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΦΕΡΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΛΕΦΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ (ΚΑΙ ΚΑΘΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΙΠΛΟΒΑΡΔΙΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ) ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙΣ ΟΥΤΕ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΝ..
ΚΑΙ ΑΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΦΑΣΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΣΟΥ ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΦΥΓΕ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ, ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΘΑ ΣΕ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ, ΑΝ ΟΧΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΥΠΟΦΕΤΡΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΥΠΟΦΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ.

ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΜΠΑ. ΕΓΩ ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΜΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΜΙΖΕΡΙΑ ΜΕ ΦΑΣΑΡΙΕΣ, ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΘΥΜΩΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ, ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΘΥΜΩΜΕΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΑΜΕΤΟΧΟ ΣΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ, ΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΚΑΘΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΡΑΚΟΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΝΑ ΠΕΤΑΕΙ ΑΗΤΟ...
ΠΑΡΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΧΩΡΙΑ, ΤΗ ΜΑΜΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΚΑΙ ΠΙΟ ΗΡΕΜΗ (ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ) ΠΙΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ; ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΟΤΙ Η ΜΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΤΗΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΣΙΣΤΩ... ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΟΝΙΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΤΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΚΑΛΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΣΥΜΒΙΩΣΕΤΕ ΑΡΜΟΝΙΚΑ. Η ΑΡΜΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΤΕ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ ΕΙΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΥΟ. ΑΠΟ ΑΡΡΩΣΤΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.
ΚΑΙ ΣΟΥ ΤΑ ΛΕΩ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΣΩΣΤΑ

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσάκια μου καλημέρα και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
δυστυχώς όλα αυτά που λέτε τα έχω σκεφτεί μιλήσαμε πριν απο 3ης περίπου εβδομάδες εγώ και ο ξαδερφός του στον κουνιάδο μου κ η απάντηση ήταν ας μου κόψουν το ρεύμα έγω δεν πληρώνω γιατί δεν έχω και αν τον ζορίσουμε λίγο παραπάνω μας λέει οτι παρατηρήσεις δεν δέχεται η ιστορία βέβαια δεν ξεκίνησε τώρα έχει ξεκινήσει απο τότε που παντρευτήκαμε με τον άντρα μου και έπεσε σε κατάθλιψη ή έτσι τουλάχιστον ισχυριζόταν παραιτήθηκε απο την δουλειά του που έβγαζε έστω τα βασικά τα τσιγάρα του και το κινητό του που τώρα τα πληρώνουμε εμείς όλοι ρεφενέ. δεν ξέρω που θα φτάσει η όλοι κατάσταση της προάλλες πλακωθήκαμε γιατί έλεγε στον άντρα μου οτι είναι μ...ας που με έχει και κάθομαι και δεν με στέλνει για δουλειά και όλα αυτά μπροστά μου και φυσικά έγινε το έλα να δείς γιατί εγώ με τον ένα ή τον άλλο τρόπο προσφέρω μέσα στο σπίτι γιατί και το ταμείο ανεργίας είναι ένας μισθός μία βοήθεια. όσο για την μάνα του όταν μια φορά τα Χριστούγεννα που είχε πάρει τηλ της είχα κάνει κάποια παράπονα η απάντηση της ήταν οτι αν περιμένεις ο Θέμος να παρατήσει τον Τάκη τσάμπα περιμένεις έγω έτσι έχω μάθει τα παιδιά μου. ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΆΣΜΑΤΑ ΔΙΚΆ ΣΑΣ!!!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ria έγραψε:κοριτσάκια μου καλημέρα και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
δυστυχώς όλα αυτά που λέτε τα έχω σκεφτεί μιλήσαμε πριν απο 3ης περίπου εβδομάδες εγώ και ο ξαδερφός του στον κουνιάδο μου κ η απάντηση ήταν ας μου κόψουν το ρεύμα έγω δεν πληρώνω γιατί δεν έχω και αν τον ζορίσουμε λίγο παραπάνω μας λέει οτι παρατηρήσεις δεν δέχεται η ιστορία βέβαια δεν ξεκίνησε τώρα έχει ξεκινήσει απο τότε που παντρευτήκαμε με τον άντρα μου και έπεσε σε κατάθλιψη ή έτσι τουλάχιστον ισχυριζόταν παραιτήθηκε απο την δουλειά του που έβγαζε έστω τα βασικά τα τσιγάρα του και το κινητό του που τώρα τα πληρώνουμε εμείς όλοι ρεφενέ. δεν ξέρω που θα φτάσει η όλοι κατάσταση της προάλλες πλακωθήκαμε γιατί έλεγε στον άντρα μου οτι είναι μ...ας που με έχει και κάθομαι και δεν με στέλνει για δουλειά και όλα αυτά μπροστά μου και φυσικά έγινε το έλα να δείς γιατί εγώ με τον ένα ή τον άλλο τρόπο προσφέρω μέσα στο σπίτι γιατί και το ταμείο ανεργίας είναι ένας μισθός μία βοήθεια. όσο για την μάνα του όταν μια φορά τα Χριστούγεννα που είχε πάρει τηλ της είχα κάνει κάποια παράπονα η απάντηση της ήταν οτι αν περιμένεις ο Θέμος να παρατήσει τον Τάκη τσάμπα περιμένεις έγω έτσι έχω μάθει τα παιδιά μου. ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΆΣΜΑΤΑ ΔΙΚΆ ΣΑΣ!!!!!


στην πεθερα δεν μπορεισ να λες ποτε τιποτα...δεν εχει νοημα..σαν να μιλας σε τοιχο...ασε που χαιρεται κιολας..σιγα μη σε υποστιρηξει στο γιο της....
μονοι σας να τα βρειτε..σιγα σιγα...και τον αδερφο του να τον αγνοεις ..αυτα που λεει δηλαδη...μπορεις βεβαια να του εξηγησεις πως μαλλον θα χαρουν αμα σας χωρισουν για να ασχολειτε μονο με τον αδερφο του και η μανα να εχει και αυτη το κεφαλι της ησυχο..αλλά θελει να ζησει μια ζωη ετσι..μαγκουφης..μακρια απο εσενα που τον αγαπας και το παιδι του!,,γιατι γυναικες να τον αγαπανε δεν θα βρει ευκολα..ποσο μαλλον με αυτη την κατασταση... ας σκεφτει και αυτος....αξιζει να θυσιασει τη ζωη του για τον αδερφο του???

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ria έγραψε:κοριτσάκια μου καλημέρα και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
δυστυχώς όλα αυτά που λέτε τα έχω σκεφτεί μιλήσαμε πριν απο 3ης περίπου εβδομάδες εγώ και ο ξαδερφός του στον κουνιάδο μου κ η απάντηση ήταν ας μου κόψουν το ρεύμα έγω δεν πληρώνω γιατί δεν έχω και αν τον ζορίσουμε λίγο παραπάνω μας λέει οτι παρατηρήσεις δεν δέχεται η ιστορία βέβαια δεν ξεκίνησε τώρα έχει ξεκινήσει απο τότε που παντρευτήκαμε με τον άντρα μου και έπεσε σε κατάθλιψη ή έτσι τουλάχιστον ισχυριζόταν παραιτήθηκε απο την δουλειά του που έβγαζε έστω τα
βασικά τα τσιγάρα του και το κινητό του που τώρα τα πληρώνουμε εμείς όλοι ρεφενέ. δεν ξέρω που θα φτάσει η όλοι κατάσταση της προάλλες πλακωθήκαμε γιατί έλεγε στον άντρα μου οτι είναι μ...ας που με έχει και κάθομαι και δεν με στέλνει για δουλειά και όλα αυτά μπροστά μου και φυσικά έγινε το έλα να δείς γιατί εγώ με τον ένα ή τον άλλο τρόπο προσφέρω μέσα στο σπίτι γιατί και το ταμείο ανεργίας είναι ένας μισθός μία βοήθεια. όσο για την μάνα του όταν μια φορά τα Χριστούγεννα που είχε πάρει τηλ της είχα κάνει κάποια παράπονα η απάντηση της ήταν οτι αν περιμένεις ο Θέμος να παρατήσει τον Τάκη τσάμπα περιμένεις έγω έτσι έχω μάθει τα παιδιά μου. ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΆΣΜΑΤΑ ΔΙΚΆ ΣΑΣ!!!!!

ΡΙΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΔΙΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΣΟΥ. ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΤΑ ΔΩΣΕΙ;;; ΜΟΝΟ ΜΕ ΡΙΖΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ ΣΤΑΣΗΣ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΥΝΙΑΔΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΦΑΣΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΝ. ΕΣΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΒΟΛΕΨΕΙΣ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΒΟΛΕΥΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΦΟΥ ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ. ΑΝ ΚΟΨΟΥΝ ΤΗ ΔΕΗ ΤΟΥ ΚΟΥΝΙΑΔΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ, ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΕΚΕΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΝΑ ΤΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΜΕΝΕΙ ΜΑΚΡΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΑΠΕΡΑΚΙΑ.

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ria μου νομιζω οτι εχεις κανει και εσυ λαθη ισως συνεχιζεις κιολας οποτε ειναι λογικο ο αντρας σου να μην αλλαζει ρώτα. Ειναι προφανες οτι ο κουνιαδος σου εχει βολευτει με την ολη κατασταση. Να δικαιολογήσω ενα πιατο φαΐ καθως θα μπορουσες να το προσφερεις και σε καποιον ασχετο με τη καλη σου την καρδια. Το θεμα ειναι οτι ο κουνιαδος κανει και κουλτουρα απο πανω και εσεις δεν παίρνεται χαμπαρι. Για αρχη θα σου ελεγα λοιπον να σταματησεις τις απο μερους σου παροχες. Δεν θα σου ελεγα σε καμια περιπτωση να χωρισεις διοτι μονο εσυ ξερεις τον αντρα σου και μπορεις να κρινεις για πιο λόγο λειτουργεί ετσι. Πολλες φορες οι αντρες επειδη δεν θελουν να δεχτουν οτι αυτο που κανουν ειναι λαθος την οποια αντιδραση της γυναικας τους την βλεπουν σαν γκρινια και περιέργεια. Ο αντρας σου αυτο εχει μαθει να κανει. Εδω εμαθες και εσυ να κανεις το ιδιο(οσο αφορα τον κουνιαδο εννοω), φαντασου λοιπον ο αντρας σου που του εχει γινει συνηθεια. Γνωμη μου ειναι λοιπον να μιλησεις με τον αντρα σου και να τον βοηθησεις να δει τα πραγματα με αλλο ματι(με επιχειρηματα ομως). Πρεπει καποια στιγμη να αποκοπείτε γιατι ο κουνιαδος ξέροντας οτι καποιος θα τον ξελασπωσει καθε φορα γιατι να αλλάξει. Μονο κακο του κανετε. Ας του κοψουν και το ρευμα και το νερο κτλ. Ανεξαρτητα δεν τα εχετε?


Επισης εχω μια ενσταση ως προς τις αποψεις που διαβασα. Καλο θα ηταν να είμαστε πιο προσεκτικοι στις συμβουλες που δίνουμε. Ειναι δυνατον να λετε σε μια κοπελα με τοση σιγουρια-ευκολια να χωρισει. Απο που κι ωσπου? Ξερετε τον αντρα της και λετε οτι ειναι κακο προτυπο πατερα? Πως γινεται να βγαζεται τετοιο συμπερασμα πισω απο ενα pc? Προσοχη λιγο κοριτσια. Δεν ειμαστε εδω για να ριχνουμε λαδι στη φωτια. Δεν νομιζω οτι το συγκεκριμένο προβλημα ειναι αιτία χωρισμού. Άλλωστε σε ολες τις οικογενειες υπαρχει και καποιος βολεψακιας.


Οσο για το εμβολιο ολοι/ολες εχουμε βρεθει στη θεση να το παμε λιγο πισω. Για οποιονδήποτε λόγο. Αυτο δεν σημαινει οτι δεν αγαπαμε τα παιδια μας. Wink

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δημητρούλα μου καλησπέρα επειδή η μια που μίλησε γοα χωρισμό και όλα αυτά που ανάφερες είμαι και εγω θα σου πω ότι όλα λέγονται με βάση τα λεγόμενα της Ρίας εκείνη έχει πάρει αποφάσεις μόνη της ειπε ότι έκανε κίνηση ότι έχει βρει σπίτι και ο άντρας της χάλασε την εγγυηση αν εκείνη δεν υποστήριζε όλο αυτό κι αν απο μόνο του ο τίτλος του θεματος δεν ηταν αυτός εγω προσωπικά θα της έλεγα να το παλέψει απο εκει και πέρα πάω το εμβόλιο του παιδιού μου πίσω για να φάει το παιδι μου και οχι το σόι μου . Και κάτι ακόμα δεν νομίζω η Ρια και η κάθε Ρια να είναι ένα κοριτσάκι το οποίο θα [παρασυρθει απο τα λεγόμενα μας αν εκείνη θέλει μπορεί να φτοιάξει τη κατάσταση στα μέτρα της -'αλλωστε γνωμη μου ειναι να ακούγονται όλες οι γνωμες απο εκει και πέρα εκείνη και μόνο εκείνη έχει τη κρίση να αποφασίσει . Εγω για παράδειγμα αν πέρναγα κάποια τέτοια φάση ποτέ δεν θα το ανάφερα μέσα σε ένα φόρουμ επειδή έτσι ειναι ο χαρακτηρας μου όταν ομως ανοιγω ένα θέμα είναι ανοιχτη και ακούω τα παντα ακομα και αυτά που μπορεί να μην με βρίσκουν σύμφωνη.
Αντε Δημητρούλα διαφωνησαμε και σε κάτι αλλά μου αρέσει πολλά φιλάκια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις