Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
200 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 200 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="βανια"]δημητρούλα μου καλησπέρα επειδή η μια που μίλησε γοα χωρισμό και όλα αυτά που ανάφερες είμαι και εγω θα σου πω ότι όλα λέγονται με βάση τα λεγόμενα της Ρίας εκείνη έχει πάρει αποφάσεις μόνη της ειπε ότι έκανε κίνηση ότι έχει βρει σπίτι και ο άντρας της χάλασε την εγγυηση αν εκείνη δεν υποστήριζε όλο αυτό κι αν απο μόνο του ο τίτλος του θεματος δεν ηταν αυτός εγω προσωπικά θα της έλεγα να το παλέψει απο εκει και πέρα πάω το εμβόλιο του παιδιού μου πίσω για να φάει το παιδι μου και οχι το σόι μου . Και κάτι ακόμα δεν νομίζω η Ρια και η κάθε Ρια να είναι ένα κοριτσάκι το οποίο θα [παρασυρθει απο τα λεγόμενα μας αν εκείνη θέλει μπορεί να φτοιάξει τη κατάσταση στα μέτρα της -'αλλωστε γνωμη μου ειναι να ακούγονται όλες οι γνωμες απο εκει και πέρα εκείνη και μόνο εκείνη έχει τη κρίση να αποφασίσει . Εγω για παράδειγμα αν πέρναγα κάποια τέτοια φάση ποτέ δεν θα το ανάφερα μέσα σε ένα φόρουμ επειδή έτσι ειναι ο χαρακτηρας μου όταν ομως ανοιγω ένα θέμα είναι ανοιχτη και ακούω τα παντα ακομα και αυτά που μπορεί να μην με βρίσκουν σύμφωνη.
Αντε Δημητρούλα διαφωνησαμε και σε κάτι αλλά μου αρέσει πολλά φιλάκια [/quote

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΑΥΤΟ. ΕΔΩ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΜΑΣ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΠΡΟΤΥΠΩΝ ΠΟΥ ΕΓΩ ΤΟ ΕΘΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ.
ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΡΟΤΥΠΟ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ Η ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ. ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣ ΗΡΕΜΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΕΝΗΛΙΚΑΣ. Ο,ΤΙ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΝ ΑΦΟΜΕΙΩΝΕΙ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΑΡΑΓΕΙ ΜΕ ΤΟΝ Α Β ΤΡΟΠΟ.
ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ, ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΜΑΣ ΟΜΩΣ ΦΕΡΝΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΟΧΙ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΑΝ ΝΑ ΛΕΝΕ "ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΦΤΙΑΞΤΟ". ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΟΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ.
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΗ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΕΙΩΣΩ, ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ. ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΦΙΣΤΗΣΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΗ ΥΠΟΘΕΣΗ ΜΕΣΑ ΣΕ ΤΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ.
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΞΑΝΑ Ο ΟΡΟΣ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΡΜΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.
ΟΥΤΕ ΕΙΠΑ ΣΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΔΙΕΛΥΣΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ.

ΕΛΠΙΖΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΓΙΝΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΤΑΝΟΗΤΗ ΚΑΙ ΑΝ Η ΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣΒΑΛΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΖΗΤΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ Very Happy

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dimitroula έγραψε:

Οσο για το εμβολιο ολοι/ολες εχουμε βρεθει στη θεση να το παμε λιγο πισω. Για οποιονδήποτε λόγο. Αυτο δεν σημαινει οτι δεν αγαπαμε τα παιδια μας. Wink

dimitroula εσυ ποσες φορες εχεις βαλει πισω το παιδι σου για κατι παρομοιο? Η ποσες φορες θα ζητησεις να στερησει καποιος χρηματα απο τις αναγκες του παιδιου του για σενα,δες το λιγο ετσι.Εχω καθυστερησει καποιες φορες για 2-3 μερες τα εμβολια των παιδιων μου αλλα οχι γιατι εδωσα τα λεφτα στον αδερφο μου για πλακα (σε αυτη την περιπτωση δεν βρισκω σοβαρο λογο να πληρωθει το δανειο του αδερφου ο οποιος αρνειται να συντηρησει τον εαυτο του και δεχεται να στερηθει το μωρο ανηψι του για να εχει αυτος αυτοκινητο.Οποιος δεν εχει χρηματα διαμορφωνει την ζωη του αναλογα οπως κανουμε οι περισσοτεροι,οσα εχουμε με αυτα κανονιζουμε.)

manoula3

manoula3
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ωωω θεε μου φρικαρα τωρα!!!

γλυκια μου ρια,η δικη μου γνωμη ειναι να μην βιαστεις ν'αφησεις τον αντρα σου!!!απλα οπως ειπες κ συ λυπαται τον αδερφο του,τον εχει κανει ο ιδιος να τον λυπαται κ να νιωθει συνεχεια ο αντρας σου οτι του ειναι απαραιτητος!!!!κανε λιγο υπομονη ακομα...σε καταλαβαινω...δεν το εχω ζησει..αλλα μπορω να φανταστω την πιεση σου!!!

θελω λιγο να σταθω στον κουνιαδο σου,γαιτι εκει πραγματικα σοκαριστηκα!!!!συγνωμη κιολας αλλα ολοκληρος μαντραχαλος περιμενει απο μια οικογενεια με μικρο παιδακι να τον συντηρει???δηλαδη αυτο ειναι γυφτια(κ παλι συγνωμη)!!!παρα να δουλεψει,να μαθει να συντηρειται,να αρχισει μια κανονικη ζωη τεσπα,να εχει λεφτα στη τσεπη του,να παρει ενα δωρακι στο ανηψακι του...καθεται κ περιμενει απο μια οικογενεια που εχει μωρο,υποχρεωσεις,τοσα πραγματα που χρειαζεται ενα μωρο να τον ταιζει κ να του πληρωνει λογαριασμους!!!?????!!!!!!!!ειναι απιστευτο ετσι?!!!!!!κ το χειροτερο ειναι οτι αντε κ τον λυπαστε κ τον βοηθατε συνεχεια......αυτος γιατι εχει μια γλωσσα μεχρι το πατωμα????!!!εχει κ απαιτησεις??δηλαδη αυτο ειναι πληρης αναισθησια!περιμενει απο σενα,μαμα,με ενα μωρο να τρεχεις ολη μερα να ππρολαβεις δουλειες,μαγειρεματα,μπανια το μωρο,αλλαγματα,να τον ταιζεις κ να του μαγειρευεις???κ εχει κ την παιτηση να πηγαινεις να ψωνιζεις γι'αυτα..παρα να κανει ετσι μια κινηση ευγενιας να παρει λιγο κρεας τεσπα να συνεισφερει???/!!!αχ θα τον ειχα πνιξει!!!

αμ κ η πεθερα σου..ελεοοοοςςςς!!!'ετσι τα χω μαθει εγω τα παιδια μου''...γκρρρρρρρρρ.........παρα να αρχισει να κανει ανθρωπο τον γιο της,να τον βαλει κατω κ να του μιλησει,καθεται χαλαρη κ ηρεμη που εχει εναν γιο που συντηρειται απο αλλους!μα δεν σκεφτεται πως θα κανει οικογενεια αυτο ο γιος?????πως θα κανει παιδια??πως θα νοικοκυρευτει??ουτε τον ευατο του δεν ξερει να ζησει...οχι δεν μπορει..ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ....τα βρισκει ολα ετοιμα κ περναει ζωη κ κοτα πανω στις πλατες αλλων...τι να πω.....με νευριαζουν πολυ οι ανθρωποι που δεν σεβονται μια οικογενεια με παιδια!!!!αυτος πια τι θελει??βολτες με το τζιπακι του,καφεδακια,ετοιμο φαγητο,ολα πληρωμενα κ αραλικι???αισχος!

βρε ρια μου αμα κανετε οικογενειακο συμβουλιο κ του πειτε οτι δεν βγαινετε πια,αντε ενα φαγητο δεν πειραζει,αλλα δεν βγαινετε πια να πληρωνετε κ δικους του λογαριασμους κ εξοδα...τι λες να πει???αν κ δεν βλεπω να πετυχαινει γιατι ο αντρας σου δεν φαινεται να συμφωνει με τη γνωμη σου κ ετσι κ δωσει θαρρος στον αδερφο του στο οικογενειακο συμβουλιο,θα σε φανε!!!

ουφ...με πονεσε το στομαχι μου...δηλαδη...τοση πιεση σε μια μαμα??/!!δεν μπορω γαμωτο.....πες μου τωρα ρια οτι του παιρνετε κ τσιγαρα να φορεσω τον ζουρλομανδυα μου!

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια μια μια δεν σας προλαβαίνω!


Καταρχας δεν ειπα ποτε οτι η συμπεριφορα του κουνιαδου ειναι σωστη. Δεν υπαρχει αμφιβολια σ΄αυτο.

Την σχεση ομως επαγγελματική ή αδελφικη δεν την ξερουμε και δεν μπορουμε να βγαλουμε συμπερασματα γιατι πολυ απλα δεν γνωριζουμε ολα τα δεδομενα απλα προσπαθουμε να βοηθησουμε με βαση αυτα που διαβαζουμε. Οταν λοιπον θελουμε να πουμε την αποψη μας πρεπει οσο τον δυνατον να σκεφτομαστε ολα τα ενδεχομενα γιατι δεν γινεται αυτος που ανοιγει το θεμα να κατσει και να γραψει ολη την ιστορια της ζωης του.

Επομενως οσο αφορα το εμβολιο. Μπορει εμας να μας ξενισει η αναβολη του εμβολιου για να πληρωθει το δανειο του κουνιαδου. Μηπως ομως το δανειο αφορα και τον αντρα της Ριας?
Ακομα και αν δεν τον αφορα άμεσα εκεινος εκρινε οτι επρεπε να βοηθησει τον αδελφο του. Ετσι το βλεπει απο τη στιγμη που εχει μαθει να τον βοηθαει. Αυτος στο μυαλο του το ειδε σαν προτεραιότητα για τους χ,ψ λογους. Εγω λοιπον που εχω αναβαλει εμβολιο δεν ειμαι σε θεση να κρινω καποιον που εκανε το ιδιο. Η αναβολη ειναι αναβολη. Ο λόγος για τον καθενα ειναι μοναδικος.


Οσο αφορα τα προτυπα. Ο καθενας γονιος θα μπορουσε στην καθημερινοτητα του να ειναι << κακο>> προτυπο για το παιδι του. Πχ εγω ειμαι καπνιστρια. Με βάσει τα ποσοστα ενδέχεται να γινει και το παιδι μου. Μπορει ομως και να μη γινει. Ποιος ειναι αυτος λοιπον που εχει το δικαιωμα να μου ξεστομίσει οτι ειμαι κακο προτυπο? Νομιζω λοιπον οτι πρεπει να βλεπουμε τη συνολικη εικονα ενος γονιου και οχι μεμονωμένες συμπεριφορές και χουσουρια. Στην περιπτωση της Ριας λοιπον το παιδι ή θα γινει καλος ανθρωπος ή ασπλαχνος ή καπου στη μεση. Αυτο ομως διαμορφώνεται στην πορεια οσο το παιδι μεγαλωνει και φτιαχνει τη δικια του προσωπικότητα με βάσει το χαρακτηρα του, το περιβαλλον του οικογενειακο και εξω - οικογενειακο. Αντε πες και οι γονεις ειναι καλα προτυπα. Μπορεις να εισαι αστυνομος στο εξωτερικο περιβαλλον? Δεν γινεται! Ετσι ειναι η ζωη.


Εμενα περισσοτερο με στεναχωρει που αυτος ο ανθρωπος δουλευει διπλοβάρδια για να τα φερει βολτα. Αυτο σημαινει οτι σπαταλαει πολυ ενεργεια σε αυτο και ενδεχομένως να μην εχει κουραγιο για τιποτα αλλο ειτε αυτο σημαινει γυναικα, παιδι, σπιτι, προσωπικος χρονος κοκ.


Αν δεν απαντησα σε κατι συγχωρέστε με αλλα ειχα και πολλα μετωπα!είμαι ένα βήμα πριν την οριστική διάλυση! - Σελίδα 3 40746
Πλακα κανω να το ξερετε!

Βανια αυτο ελειπε να συμφωνούμε σε ολα! Θα ηταν βαρετο!Wink

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσάκια μου καλημέρα και καλό μήνα.
τα πράγματα έχουν αλλάξει λίγο καθίσαμε το σκ μαζί με τα ξαδέρφια του άντρα μου και συζητήσαμε χωρίς την παρουσία του κουνιάδου μου του οποίου τις απαντήσεις τις γνωρίζουμε και που το μόνο που θα έκανε θα ήταν να μας σπάσει τα νεύρα.
το φαγητό κόπηκε απο μέρους μου αλλά και απο μέρους της ξαδέρφης του και φυσικά και τα τσιγάρα. του ανακοίνωσαν οτι για να συνεχίσουν να του καλύπτουν τα πάγια έξοδα θα πρέπει να δουλεύει στην ταβέρνα χωρίς να πληρώνεται κάθε κυριακή πρωί και ο άντρας μου του έκοψε την σύνδεση του κιν που ήταν στο όνομά του και του πήρε μια ωραιότατη καρτούλα του έβαλε μέσα και 10€ και του είπε πως από εδώ και στο εξής θα την ανανεώνει με δικά του χρήματα όσο για το ταξί θα του το δίνει να δουλεύει κάθε απόγευμα και θα του δίνει 30€ διαφορετικά θα το δουλέψει με εμένα. Ξίνισε τα μούτρα του πάρα πολύ την Κυριακή δεν πήγε στην ταβέρνα και έχει πάρει τηλ τους πάντες να τους ενημερώσει για την απαράδεκτη συμπεριφορά μας και για τον τρόπο που τον πετάμε έξω σε καιρούς τέτοιας κρίσης. Η πεθερούλα μου βέβαια πήρε τον άντρα μου τηλ και έκλεγε για το πως τον κατάντησα έτσι και πως θα επιβιώσει ο αδερφός του.

Ελινα

Ελινα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μπραβο κοπελαρα μου,,πολυ χαιρομαι που αρχιζουν να φτιαχνουν τα πραγματα...
Αλλα εχω απορια, ο αντρας σου τι απαντησε στη πεθερα σου που το πηρε τοσο κατακαρδα και καλα...???

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ρια μου ειναι μια αρχη. Ας ελπισουμε να αναλάβει τις ευθύνες του. Εσεις να ειστε καθετοι γιατι αλλιως δεν προκειται να αλλαξει. Καλη συνεχεια!

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σας ευχαριστώ η αλήθεια είναι οτι δεν τσακώθηκα καθόλου με τον άντρα μου αλλά του μίλησα πολύ ήρεμα και του εξήγησα πως για εμένα έχει προτεραιότητα το παιδί μου αν κάποια στιγμή έχει ένα σοβαρό πρόβλημα ο αδερφός του φυσικά και θα βοηθήσω και θα τρέξω αλλά όχι για το αμάξι μπορεί να αισθάνεται τύψεις που έκανε οικογένεια και παράτησε τον αδερφό του και οτι είναι πολλά αυτά που τους δένουν αλλά του εξήγησα πως τον έχει πάρει η κατηφόρα και πρέπει να ταρακουνηθεί για να συνέλθει διαφορετικά θα μείνει μόνος του και κάποια στιγμή εκ τον πραγμάτων δεν θα μπορεί να τον βοηθείσει κανένας και οτι με την στάση του θα το έχει προκαλέσει εκείνος!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ria έγραψε:σας ευχαριστώ η αλήθεια είναι οτι δεν τσακώθηκα καθόλου με τον άντρα μου αλλά του μίλησα πολύ ήρεμα και του εξήγησα πως για εμένα έχει προτεραιότητα το παιδί μου αν κάποια στιγμή έχει ένα σοβαρό πρόβλημα ο αδερφός του φυσικά και θα βοηθήσω και θα τρέξω αλλά όχι για το αμάξι μπορεί να αισθάνεται τύψεις που έκανε οικογένεια και παράτησε τον αδερφό του και οτι είναι πολλά αυτά που τους δένουν αλλά του εξήγησα πως τον έχει πάρει η κατηφόρα και πρέπει να ταρακουνηθεί για να συνέλθει διαφορετικά θα μείνει μόνος του και κάποια στιγμή εκ τον πραγμάτων δεν θα μπορεί να τον βοηθείσει κανένας και οτι με την στάση του θα το έχει προκαλέσει εκείνος!
Respect Respect Respect

manoula3

manoula3
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πολυ χαιρομαι που πηρε μια σειρα το θεμα με τον κουνιαδο!!!ησασταν ολοι ενωμενοι κ συμφωνησατε!!!αυτο κανονικα καλο θα του κανει...να ανεξαρτητοποιηθει...να παρει τη ζωη στα χερια του..με τις ευκολιες κ τις δυσκολιες της!!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τελικα η συζητηση ειναι μεγαλο οπλο Smile

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
άντε μακάρι να δείτε τη ζωή σας να αλλάζει να είστε οι 3 σας .Ο αδερφός πόσο χρονών είναι ρε Ρία ; ξέρετε μου κάνει εντύπωση να βλέπεις ένα άντρα να δέχεται τα έτοιμα . Είδες αυτός δεν πρόκεται να αλλάξει στάση κάθε άλλο απλά εσάς τα νευρά θα γίνονται κρόσια και οι εντάσεις θα μεγαλώνουν έτσι εσείς καλείστε να πάρετε δραστικές αποφάσεις και να ξέρεις ότι αυτός μπορεί να προσπαθήσει να ρίξει τον αδερφό του εσυ κάθετη

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
βάνια μου καλησπέρα 35 χρόνων είναι ο κουνιάδος μου θα μπορούσε δηλ αν δεν ήταν τόσο μα τόσο παρτάκιας να έχει δημιουργήσει και την δικιά του οικογένεια

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ria μου χαίρομαι που μιλήσατε και αποφασίσατε να πάρετε αυτά τα μέτρα, θα είναι και πάνω απο όλα δικό του καλό..αλλά κι εσύ πάνω απο όλα θα ηρεμήσεις γιατί αρκετά σε εχει κουράσει αυτή η κατάσταση.....φρίκαρα με την στάση της πεθεράς και με το οτι ακόμα και τα τσιγάρα του έπαιρναν, δηλαδή κρίμα αυτός ο νεαρός που είναι έτσι μα γιατ΄αλήθεια έιναι έτσι; πρέπει να αλλάξει αλλιώς δεν νομίζω με αυτήν την τακτική να κάνει οικογένεια!!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ria έγραψε:βάνια μου καλησπέρα 35 χρόνων είναι ο κουνιάδος μου θα μπορούσε δηλ αν δεν ήταν τόσο μα τόσο παρτάκιας να έχει δημιουργήσει και την δικιά του οικογένεια

άσε δεν λυπάσαι την κακομοίρα που θα πέσει στο δρόμο του ; τουλάχιστον καλύτερα μαγκούφης άσε που είναι και άλλο αν πετύχει καμιά σωστή και του βάλει τα 2 πόδοα σε ένα παππούτσι άσε που δνε νομίζω καμιά γυναίκα που σέβετε τον ευατό της να κάτσει μαζί του μόλις τον μάθει αλλά αν είναι καμια ίδια σαν και αυτόν ; τότε φιλενάδα την έκανες απο χέρι !Πέρα απο τη πλάκα τελικά ο άντρας σου έχει δει τη κάνει στο γάμο σας και στην οιογένεια σας αυτη η κατάσταση και έκανε την αρχή οπότε δώσε και εσύ ένα εφόδιο για ικανοποιήση . Κάντο σαν τα μωρά μην λες τη δνε πρέπει να κάνει αλλά τη πρέπει ....

cinderella

cinderella
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Συγγνώμη....400 και 500 ευρώ ρεύμα?????????????????????????Μα σε παλάτι μένει???? Όσο για το παντελόνι που δεν έχεις να βάλεις μη σκας!Να σκάσουν οι άλλοι!!!Ο άντρας σου είναι επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ!!!!Δε γίνεται, ρε φίλε να βάζεις πάνω από το παιδί σου τον αδερφό σου!!Να τον βοηθήσεις μια φορά ναι, 2 οκ, αλλά μέχρι εκεί!!Ε όχι να τον συντηρείς, το ρεμάλι!!!!!(sorry για το χαρακτηρισμό, αλλά νευρίασα πολύ!) Μάγια σας έκανε κ εσας, αλλά κ τον ξάδερφο?! Τί τυπάκια είναι αυτά?!! Όσο για τον μπαμπά των παιδιών σου...τί να πώ!Μάλλον άμυαλος είναι... σήκω κ πήγαινε στο πατρικό σου(αφού πρώτα τον συζητήσεις κ του δώσεις να καταλάβει την οικονομική σας κατάσταση) και μη του δίνεις άλλα περιθώρια...και μην υπαναχωρήσεις!!!!! Δύναμη κ πάνω απ'όλα τα παιδιά σου!!!!ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ........... είμαι ένα βήμα πριν την οριστική διάλυση! - Σελίδα 3 679259 είμαι ένα βήμα πριν την οριστική διάλυση! - Σελίδα 3 679259 είμαι ένα βήμα πριν την οριστική διάλυση! - Σελίδα 3 679259 είμαι ένα βήμα πριν την οριστική διάλυση! - Σελίδα 3 679259

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΩ ΜΠΗΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΛΕΙΠΑ ΕΚΤΟΣ. ΜΠΡΑΒΟ ΡΙΑ!!!! ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΤΣΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ. ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!!

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
βάνια μου μεσα στο μυαλό μας είσαι αυτό λέγαμε σήμερα με την ξαδέρφη του!!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις