Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

51Γυναικεια φιλια - Σελίδα 3 Empty Απ: Γυναικεια φιλια Πεμ Σεπ 23, 2010 1:32 pm

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mitsi έθεσες ένα πολύ καλό θέμα που με καίει εδώ και πάρα πολύ καιρό. κι από ότι βλέπω υπάρχει λαός. Μιλουπάκι καταρχήν να σου πω ότι ποτέ δεν είναι αργά και για τίποτα δεν ξέρεις πως τα φέρνει η ζωή. Έχω δει και φιλίες σε πολύ μεγαλύτερες ηλικίες. Λοιπόν να πω πρώτα από όλα ότι δεν πιστεύω στη γυναικεία φιλία. Ή μάλλον στην κολλητή φιλία. Αντίθετα πιστεύω απόλυτα και ζηλεύω στην αντρική φιλία. Όταν έβλεπα τον άντρα μου πλέον με τους φίλους του τους χάζευα τους ζήλευα, έλεγα γιατί και οι γυναίκες να μην είμαστε έτσι. Και δεν είμαστε για ένα σημαντικό λόγο. ΖΗΛΕΙΑ θα σκεφτείτε εγώ δεν ζηλεύω. Κι εγώ έτσι έλεγα, αλλά κάθησα και σκέφτηκα περιστατικά και τελικά υπάρχει. πχ πρώην "κολλητή" ήρθε μια φορά σπίτι πριν παντρευτώ με τον άντρα μου. Φόραγε ένα μίνι φυσιολογικό θα έλεγα. Κάθεται λοιπόν στον καναπέ σχεδόν όλο το ... έξω λίγο ανοικτά τα πόδια. Ο άντρας μου από την άλλη δεν την είχε δει. Κοίταζα λέω θα μαζευτεί δεν μπορεί τίποτα. Κάποια στιγμή δεν άντεξα της λέω καλέ μαζέψου δεν είμαστε μόνες μας έχουμε κι αγοράκια. Έχω να πω πάρα πολλά που έχουν συμβεί στη ζωή μου από "κολλητές". Μήπως πρέπει να ανοίξουμε άλλο θέμα ιστορίες με φίλες?

52Γυναικεια φιλια - Σελίδα 3 Empty Απ: Γυναικεια φιλια Πεμ Σεπ 23, 2010 1:43 pm

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
faye έγραψε:εγω να σας πω την αληθεια κοριτσια δεν ξερω αν μπορεις να καταλαβεις απο την χαρα η απο τις δυσκολιες αν ειναι καποιος φιλος σου. Δεν μπορω να πω οτι αυτην την στιγμη εχω καποια κολλητη. Ειχα καποτε αλλα δεν την θεωρω πια κολλητη. Ειναι μια απλη γνωστη πια . Για μενα ειναι σημαντικο απλα να ειναι εκει οταν την χρειαζομαι. Ειτε ειναι για χαρα ειτε για στεναχωρια . Για μενα το πιο δυσκολο ηταν οταν της ζητησα να ερθει να την αισθανομαι απλα διπλα μου οταν εχασα την μητερα μου. Η απαντηση της ομως με εκανε να χασω την γη κατω απο τα ποδια μου. Δεν μπορω να ερθω γιατι δεν αντεχω τις κηδειες . Μου φερνουν καταθλιψη μου ειχε πει. Φυσικα μια φορα οταν ημουν εγκυος και χρειαστηκε να παω στην γιατρο και δεν μπορουσε να ερθει ο αντρας μου μαζι λογω δουλειας και της ζητησα βοηθεια μου ειπε παλι οτι δεν μπορουσε γιατι εχει ραντεβου για πεντικιουρ. Σε ολη την εγκυμοσυνη μου δεν πηρε ουτε μια φορα τηλ. να δει τι κανω και αν χρειαζομαι κατι. Λοιπον δεν ξερω αν πιστευω στις φιλες γυναικες , δεν θελω να χασω τις ελπιδες μου , αλλα αυτο που καταλαβα ειναι οτι εχω εναν αντρα κολλητο σιγουρα. Που μολις εμαθε τυχαια οτι γεννησα ( δεν καναμε νωριτερα τρελλη παρεα και ας ειμασταν απο το δημοτικο και μεχρι να τελειωσουμε το σχολειο συμμαθητες)με επισκεφτηκε μου εστειλε λουλουδια ερχοταν περιπου μια φορα την εβδομαδα και με εβλεπε και με ρωτουσε αν χρειαζομουν κατι και οποτε τον πηρα τηλ γιατι χρειαζομουν ψυχολογικη υποστηριξη ηταν παντα εκει για μενα. Και εγω δεν εχω αδερφια και θα ηθελα να εχω μια κολλητη . Αλλα μαλλον εκανα λαθος επιλογες . Γυναικεια φιλια - Σελίδα 3 534787

Άλλη μια απαράδεκτη "κολλητή". Εντάξει ρε πουλάκι μου δεν μπορείς τις κηδείες δικαίωμά σου, αλλά εδώ σε έχει ανάγκη η φίλη σου πρέπει να μπορέσεις. Κι αν δεν πας στην τελετή γιατί θα αρρωστήσεις, πήγαινε πριν και μετά και όσο σε έχει ανάγκη. Κι εγώ όταν μου λένε πέθανε κάποιος δεν μπορώ να πάρω συγγενή και γενικά πολύ κοντινό πρόσωπο γιατί δεν ξέρω τι να πω. Νιώθω πολύ άσχημα κι ότι αυτά που θα πω είναι πολύ μικρά και περιττά μπροστά στη θλίψη του άλλου. Πέθανε αυτές τις μέρες ο αδερφός της πεθεράς μου. Παρόλο που δεν ένιωθα καλά να την πάρω τηλ. Έπρεπε όμως, να της δώσω λίγη χαρά μέσα στη θλίψη της.

53Γυναικεια φιλια - Σελίδα 3 Empty Απ: Γυναικεια φιλια Πεμ Σεπ 23, 2010 1:57 pm

gogi

gogi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ειμαι πολυ τυχερη στο θεμα αυτο εχω 5 φιλες.το ξερω ακουγονται πολλες,αλλα 15 χρονια τις εχω παντα και παντου διπλα μου,στα δυσκολα,στις χαρες ,στις λυπες,στις γεννες,στα γενεθλια των παιδιων και ασ μην ειχαν τοτε δικα τους,περσι που ημουν εγκυος και εκανα τα γενεθλια του παιδιου αυτες εκατσαν και μου καθαρισαν το σπιτι μετα.Πριν ενα μηνα που εφυγε ο μπαμπακας μου αυτες ηταν διπλα μου μεχρι το ξημερωμα.Μετα τον αντρα μου και την οικογενεια μου η φιλες μου ειναι η 2η οικογενεια μου και τις ευχαριστω θερμα ...

http://momof2princes.blogspot.com

54Γυναικεια φιλια - Σελίδα 3 Empty Απ: Γυναικεια φιλια Πεμ Σεπ 23, 2010 11:15 pm

Vickykom

Vickykom
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσια,εμεις καποτε με τις φιλες μου ειμασταν 15 κοριτσια βγεναμε εξω και ειμασταν σαν ποδοσφαιρικη ομαδα Laughing Laughing πλεον για να καταλαβετε ειμαστε 2 ,ειμαστε μονες μας και η μια στηριζει την αλλη,οχι μονο στις πικρες αλλα και στις χαρες,σε μας βεβαια δεν ισχυει το ρητο,οτι στα καλα και στα καλα φαινονται οι φιλοι στην δικοι μας περιπτωση μονο στα καλα ηταν και εκεινο δεν νομιζω να ηταν απο αγαπη!!Τωρα ειμαστε απλα γνωστες όλες

55Γυναικεια φιλια - Σελίδα 3 Empty Απ: Γυναικεια φιλια Παρ Σεπ 24, 2010 12:24 am

ΔώραΝι25

ΔώραΝι25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Όλα αυτά ακούγονται τόσο όμορφα και φυσικά που λέτε, η πραγματικότητα έχει και ένα άλλο πρόσωπο κατα την δική μου προσωπική εμπειρία: τη ζήλεια, τις ύπουλες κινήσεις, τις μικροκακίες, το φόβο ότι η καλύτερη φίλη παραμονεύει ν' αρπάξει κάτι από τη ζωή της άλλης και να φύγει θριαμβεύτρια.
Γι' αυτό και γω δεν πιστεύω στην φιλία με τίποτα γιατί την έχω πατήσει άπειρες φορές και μυαλό δεν βάζω! Και έτσι κατέληξα στο συμπέρασμα ότι ναι μεν έχω πολλές γνωστές και είναι ωραία να βγαίνουμε και να περνάμε καλά.Αλλά μέχρι εκεί...Δεν επιτρέπω παρά πέρα και δεν ανοίγομαι πια γιατί έχω απογοητευτεί και πικραθεί.Από τα μικρά μου μέχρι και τα τώρα μου....Φίλοι για μένα είναι τα άτομα του οικογενειακού μου περιβάλλοντος που με καταλαβαίνουν περισσότερο από οποιοδήποτε.Καταλαβαίνουν τις ανάγκες μου, τους προβληματισμούς μου, τα θέλω μου γενικότερα. Ίσως σχεδόν πάντα να συναναστρεφόμουν με λάθος άτομα δεν ξέρω αλλά πια έμαθα το εξής ρητό: Αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις...!

56Γυναικεια φιλια - Σελίδα 3 Empty Απ: Γυναικεια φιλια Παρ Σεπ 24, 2010 2:22 am

athineta

athineta
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΔώραΝι25 έγραψε:Όλα αυτά ακούγονται τόσο όμορφα και φυσικά που λέτε, η πραγματικότητα έχει και ένα άλλο πρόσωπο κατα την δική μου προσωπική εμπειρία: τη ζήλεια, τις ύπουλες κινήσεις, τις μικροκακίες, το φόβο ότι η καλύτερη φίλη παραμονεύει ν' αρπάξει κάτι από τη ζωή της άλλης και να φύγει θριαμβεύτρια.
Γι' αυτό και γω δεν πιστεύω στην φιλία με τίποτα γιατί την έχω πατήσει άπειρες φορές και μυαλό δεν βάζω! Και έτσι κατέληξα στο συμπέρασμα ότι ναι μεν έχω πολλές γνωστές και είναι ωραία να βγαίνουμε και να περνάμε καλά.Αλλά μέχρι εκεί...Δεν επιτρέπω παρά πέρα και δεν ανοίγομαι πια γιατί έχω απογοητευτεί και πικραθεί.Από τα μικρά μου μέχρι και τα τώρα μου....Φίλοι για μένα είναι τα άτομα του οικογενειακού μου περιβάλλοντος που με καταλαβαίνουν περισσότερο από οποιοδήποτε.Καταλαβαίνουν τις ανάγκες μου, τους προβληματισμούς μου, τα θέλω μου γενικότερα. Ίσως σχεδόν πάντα να συναναστρεφόμουν με λάθος άτομα δεν ξέρω αλλά πια έμαθα το εξής ρητό: Αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις...!

Να σας πώ και εγώ την άποψή μου. Σήμερα λοιπόν στα 36 μου έχω 2 φίλες (οι οποίες είναι και αδερφές)και μία ξαδέρφη σαν αδερφές μου. Είμαστε φίλες 16 χρόνια τώρα. Κατά την διάρκεια των χρόνων ήρθαν και έφυγαν πολλές "φίλες" τα φάγαμε τα μούτρα μας αλλά κάτω δεν το βάλαμε.

Μου έχουν σταθεί σε όλες τις φάσεις της ζωής μου όπως και εγώ όταν πέθανε ο μπαμπάς τους είμασταν συνέχεια μαζί, συνέχεια. Η μία δε από τις αδερφές με πάντρεψε και βάπτισε και το κοριτσάκι μου. Και εγώ τώρα ανυπομονώ για την μικρή να παντρευτεί για να κάνω τα ίδια, αλλά μάλλον αργεί. Δεν πειράζει.

Γιαυτό αν με ρωτήσετε υπάρχει φιλία εγώ απαντώ ΝΑΙ.[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

57Γυναικεια φιλια - Σελίδα 3 Empty Απ: Γυναικεια φιλια Παρ Σεπ 24, 2010 4:15 am

ΔώραΝι25

ΔώραΝι25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
athineta έγραψε:
ΔώραΝι25 έγραψε:Όλα αυτά ακούγονται τόσο όμορφα και φυσικά που λέτε, η πραγματικότητα έχει και ένα άλλο πρόσωπο κατα την δική μου προσωπική εμπειρία: τη ζήλεια, τις ύπουλες κινήσεις, τις μικροκακίες, το φόβο ότι η καλύτερη φίλη παραμονεύει ν' αρπάξει κάτι από τη ζωή της άλλης και να φύγει θριαμβεύτρια.
Γι' αυτό και γω δεν πιστεύω στην φιλία με τίποτα γιατί την έχω πατήσει άπειρες φορές και μυαλό δεν βάζω! Και έτσι κατέληξα στο συμπέρασμα ότι ναι μεν έχω πολλές γνωστές και είναι ωραία να βγαίνουμε και να περνάμε καλά.Αλλά μέχρι εκεί...Δεν επιτρέπω παρά πέρα και δεν ανοίγομαι πια γιατί έχω απογοητευτεί και πικραθεί.Από τα μικρά μου μέχρι και τα τώρα μου....Φίλοι για μένα είναι τα άτομα του οικογενειακού μου περιβάλλοντος που με καταλαβαίνουν περισσότερο από οποιοδήποτε.Καταλαβαίνουν τις ανάγκες μου, τους προβληματισμούς μου, τα θέλω μου γενικότερα. Ίσως σχεδόν πάντα να συναναστρεφόμουν με λάθος άτομα δεν ξέρω αλλά πια έμαθα το εξής ρητό: Αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις...!

Να σας πώ και εγώ την άποψή μου. Σήμερα λοιπόν στα 36 μου έχω 2 φίλες (οι οποίες είναι και αδερφές)και μία ξαδέρφη σαν αδερφές μου. Είμαστε φίλες 16 χρόνια τώρα. Κατά την διάρκεια των χρόνων ήρθαν και έφυγαν πολλές "φίλες" τα φάγαμε τα μούτρα μας αλλά κάτω δεν το βάλαμε.

Μου έχουν σταθεί σε όλες τις φάσεις της ζωής μου όπως και εγώ όταν πέθανε ο μπαμπάς τους είμασταν συνέχεια μαζί, συνέχεια. Η μία δε από τις αδερφές με πάντρεψε και βάπτισε και το κοριτσάκι μου. Και εγώ τώρα ανυπομονώ για την μικρή να παντρευτεί για να κάνω τα ίδια, αλλά μάλλον αργεί. Δεν πειράζει.

Γιαυτό αν με ρωτήσετε υπάρχει φιλία εγώ απαντώ ΝΑΙ.[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



χαίρομαι πραγματικά κοπέλα μου...μπράβο έτσι να συνεχίσετε. Προφανώς πέτυχες ΤΖΑΚ ΠΟΤ στο θέμα φιλία.
Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί έβαλες σε παράθεση μόνο εμένα σαν απαντάς μόνο σε εμένα? Δεν είμαι η μόνη που δεν πιστεύει στην φιλία...Χωρίς παρεξήγηση κιόλας!

58Γυναικεια φιλια - Σελίδα 3 Empty Απ: Γυναικεια φιλια Παρ Σεπ 24, 2010 4:27 am

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Απ' ότι είδα υπάρχουν και ναι και όχι στο θέμα της φιλίας. Υπάρχουμε εμείς που έχουμε πάθει και μάθαμε. Βέβαια εγώ έχω ακόμα μια από τις κολλητές μου και κουμπάρα μου. Υπάρχουν κι εκείνες που δεν έχουν πάθει ακόμα και λογικό είναι να πιστεύουν κάτι άλλο. Εγώ πάντως πιστεύω μετά από 15 χρόνια κολλητής φιλίας με κάποιες, ότι τα πάντα είναι ένα τσακ. Είναι θέμα χρόνου μια στιγμή που μπορεί να κρύβει πολλές άλλες στιγμές που νομίζαμε ότι δεν είχαμε δώσει σημασία. Κι αυτό γιατί υπάρχει ζήλεια. Είτε το βλέπουμε είτε όχι, είτε πολύ είτε λίγο, υπάρχει σε όλες τις γυναίκες.

59Γυναικεια φιλια - Σελίδα 3 Empty Απ: Γυναικεια φιλια Παρ Σεπ 24, 2010 4:52 am

Vikoukou

Vikoukou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Την εχω πατήσει παλαιότερα και έβαλα μυαλό!Εχω 3 κολλητές φίλες μάλλον για μένα είναι οι αδερφές μου.Ηταν και είναι πάντα δίπλα μου και στις χαρές και στις λύπες.Λέμε τα χαζά μας,μιλάμε,βγαίνουμε,κάνουμε τα πάντα μαζί Γυναικεια φιλια - Σελίδα 3 215994 .Ειμαι πολυ τυχερή που τις έχω.Τις αγαπώ πολύ.

60Γυναικεια φιλια - Σελίδα 3 Empty Απ: Γυναικεια φιλια Παρ Σεπ 24, 2010 9:12 am

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Οταν τυχαινει να συζητησω για ενα θεμα οπως αυτο με πιανει μια μελαγχολια...και ξερετε γιατι ,γιατι ανηκω στην κατηγορια που σταθηκα ατυχη με τις φιλιες μου.
Εχω περασει ωρες ατελειωτες να συζηταω με την αδερφη μου πως 2 απο τις "κολλητες" μου απο το σχολειο με διαφορα καποιων χρονων με "αδειασαν" κανονικα και ειδικα η μια που ειμασταν απο το δημοτικο μαζι,περασαμε τρελες χαρες μα και ολη την ασθενεια του μπαμπα της που δυστυχως εχασε μπλα μπλα μπλα....με "εθαβε πισω απο την πλατη μου. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Μου ελεγαν οι τριτοι απο ζηλια ειναι Μαρακι και γω τους ελεγα ,ποια ζηλεια μωρε που μαζευαμε λεφτα να πιουμε μαζι εναν καφε γιατι ειχαμε ξεμεινει..που περναμε ρεφενε ενα πεκετο τσιγαρα και τα μοιραζαμε....

Δεν θα συνεχισω....για ποιο λογο...τα εφαγα τα μουτρα μου και πριν 3 χρονια και να φανταστειτε οτι ειχα πει τοτε να μια κοπελα κοινωνικη,με χαβαλε,σοβαρη οταν πρεπει....σκατα στα μουτρα μου!
Κατα περιεργο τροπο ομως απο κει που δεν το περιμενα ηρθε στη ζωη μου μεσω του αντρα μου(ηταν φιλαρακια)η Ναταλι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ειμαστε το ιδιο μουρλες...συμφωνουμε στα περισσοτερα σημεια..ειμαστε το ιδιο ζωδιο οποτε οτι μου βρωμαει της βρωμαει και ξερω οτι αν την παρω τηλεφωνο θα ειναι stand by για οτι χρειαστω.Δεν θελω να πιστεψω οτι δεν υπαρχει γυναικεια φιλια....απλα τα γεγονοτα με παρασυρουν να πω οτι υπαρχει αλλα ειναι δυσκολο να βρεθει [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

61Γυναικεια φιλια - Σελίδα 3 Empty Απ: Γυναικεια φιλια Παρ Σεπ 24, 2010 12:15 pm

Nathalie

Nathalie
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Δίσταζα πραγματικά να γράψω σε αυτό το θέμα γιατί όπως μερικές από εσάς, γενικότερα έχω φάει και εγώ τα μούτρα μου..
Για το σορτ στορι, μεγάλωσα στην Γαλλία οπότε όταν μετακόμισα εδώ στην Ελλάδα πριν 9 χρόνια, έχασα και όλες τις φίλες μου από το σχολείο και το πανεπιστήμιο. Τα πρώτα χρόνια στην Ελλάδα είχα αρκετές φίλες που θεωρούσα κολλητές αλλά η μια μετά την άλλη με απογοήτευσε η χειρότερα με πίκρανε βαθιά. Άρχισα να πιστεύω ότι δεν μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ 2 γυναίκες γιατί πάντα θα υπάρχει η αντιζηλία η καταραμένη που τα καταστρέφει όλα.
Μέχρι που συνάντησα την Μαρία (Purple) και με τον χρόνο γνώρισα και αγάπησα πραγματικά. Μαράκι δεν ξέρεις πόσο συγκινούμαι με αυτά που έγραψες και ειλικρινά νιώθω ακριβώς το ίδιο. Υπάρχει τρελός σεβασμός και εκτίμηση μεταξύ μας, η φιλία μας είναι πραγματικά ισορροπημένη και δεν υπάρχουν ποτέ παρεξηγήσεις μεταξύ μας. Μετά από όλες τις «κακιές» παλιές εμπειρίες μου είμαι σίγουρη ότι η φιλία μου με την Μαρία είναι από αυτές που κρατάνε μια ζωή και είμαι επίσης σίγουρη ότι πάντα θα στηρίζει η μια την άλλη στις καλές όπως και στις άσχημες στιγμές που μπορούν να συμβούν στη ζωή μας.

http://www.nimbus-candles.eu

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις