Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
110 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 110 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κορίτσια καλησπέρα

εχω ένα θεμα με πεθερούλα και κουνιαδούλα που στην βαφτιση της μικρής μου τα ΄΄πρήξανε΄΄ (συγνώμη κιόλας) ότι δεν θα έρθουν κλπ..κλπ...3 μηνε αυτή η ιστορία...τελικά η πεθερά δεν ηρθε η κουνιαδα εφερε μονο το συζυγο να ΄΄βγαλει την υποχρέωση΄΄ ουτε παιδιά ..τίποτα....
να σημειώσω πως το πρωτο παιδι ειχε το όνομα τους..το δευτερο δικό μου..γιαυτο και η ΄΄φασαρία΄΄΄..
τωρα λοιπον εφου περασε η βαφτιση που μας πρηξαν κυριολεκτικα και στεναχωρησαν τον αντρα μου πολυυυ κανουν σαν να μην συμβαινει τίποτα..και εκτος αυτού εχει η κουνιαδα τα μουτρα να ζητησει απο τον άντρα μου να βαφτίσει το παιδί..επειδη αυτό πάλι εχει δικό τους όνομα...
ε ..'οχι...ειμαι ψυχραιμη και ειπα απλα πως δεν μπορει γιατι βαφτιζει κοριτσια..αλλά θελω να της την πω!! δεν αντεχω!! άκου θράσος!!...
ασε που θα προτιμούσα να το βαφτίσωστην άλλη ακρη του κόσμου να μην έρθουν μετα από οτι κάναν...
έχω άδικο???

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα δε φτανει που σε ταλαιπωρουν με τα ονοματα τωρα θελει να κανει την κορη της και νονα απο μακρια και αγαπημενοι. Ο νονος ειναι πολυ σημαντικος για το παιδι και για τους γονεις γι αυτο να διαλεξεις καποιον που εχετε καλες σχεσεις και αγαπαει και θελει να ασχολειται με το μωρακι σας.

http://www.worldjamboree.gr

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλά,η πεθερά δεν ήρθε στην βάφτιση???
Συμφωνώ με την δήμητρα..ο λέξη νονός είναι ιερό πράγμα και πρέπει να επιλέξεις κάποιον που θα αγαπάει και το παιδί,κάτα κύριο λόγο, και να τα πηγαίνετε και εσείς καλα...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:Καλά,η πεθερά δεν ήρθε στην βάφτιση???
Συμφωνώ με την δήμητρα..ο λέξη νονός είναι ιερό πράγμα και πρέπει να επιλέξεις κάποιον που θα αγαπάει και το παιδί,κάτα κύριο λόγο, και να τα πηγαίνετε και εσείς καλα...

η πεθερα δεν ηρθε..δεν εκανε τον κοπο..ειχε ερθει στο άλλο που ηταν το ονομα της...αλλα δεν σκεφτηκα να βγαλω και το δευτερο παιδι με το ίδιο όνομα ε?....παντως τωρα η κουνιαδα ειπε να βαφτισει η οποια μας επρηξε και μετα ηρθε σαν να μην συμβαινει τιποτα..

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μη σας φαινεται παραξενο η μαμα του μπαμπα μου, που αυτη κι αν ειναι κακια πεθερα το τι εχει περασει η μαμα μου δε λεγεται,δεν ηρθε στη βαφτιση μου γιατι ο μπαμπας μου εβγαλε το ονομα του αντρα της που ειχε πεθανει κιολας και οχι το δικο της εκει να δεις γλεντια.........

http://www.worldjamboree.gr

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τι κολληματα τρωνε με τα ονοματα...δηλαδη το παιδι που δεν εχει το ονομα της το αγαπαει λιγοτερο????ελεος...

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω θα έκανα το εξής θα κανόνιζα τη βάφτιση με τη νονά -νονό που θα είχα επιλέξει θα φώναζα και μερικούς φίλους συγγενείς της εμπιστοσύνης μας και θα πήγαινα να βάφτιζα το παιδάκι μου . Δεν θα τους καλούσα δεν θα έστελνα προσκλητήριο και ούτε μπουμπουνιέρα δνε θα έδινα απλά μετά θα έλεγα :δεν έκανα το κόπο να σας πω επειδή ξέρω ότι σας έπεφτε μακριά όπως δνε ηρθατε στο άλλο μωρό μας μην σας κουράζω κιόλας . Και βέβαια θα τους έκλεινα τη πόρτα να μην έρθουν λόγω υγείας το καταλαβαίνω ( και ο πατέρας μου ηταν απων επειδή είχε σοβαρό πρόβλημα υγείας μη αναστρεψιμο και η βάφτιση έγεινε σε επαρχία)αλλά παρόλο αυτό έμενα η πικρία μου έμεινε

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dimitra37 έγραψε:Μη σας φαινεται παραξενο η μαμα του μπαμπα μου, που αυτη κι αν ειναι κακια πεθερα το τι εχει περασει η μαμα μου δε λεγεται,δεν ηρθε στη βαφτιση μου γιατι ο μπαμπας μου εβγαλε το ονομα του αντρα της που ειχε πεθανει κιολας και οχι το δικο της εκει να δεις γλεντια.........

ναι αλλά εμεις το ειχαμε ηδη βγαλει το δικό της!!!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:εγω θα έκανα το εξής θα κανόνιζα τη βάφτιση με τη νονά -νονό που θα είχα επιλέξει θα φώναζα και μερικούς φίλους συγγενείς της εμπιστοσύνης μας και θα πήγαινα να βάφτιζα το παιδάκι μου . Δεν θα τους καλούσα δεν θα έστελνα προσκλητήριο και ούτε μπουμπουνιέρα δνε θα έδινα απλά μετά θα έλεγα :δεν έκανα το κόπο να σας πω επειδή ξέρω ότι σας έπεφτε μακριά όπως δνε ηρθατε στο άλλο μωρό μας μην σας κουράζω κιόλας . Και βέβαια θα τους έκλεινα τη πόρτα να μην έρθουν λόγω υγείας το καταλαβαίνω ( και ο πατέρας μου ηταν απων επειδή είχε σοβαρό πρόβλημα υγείας μη αναστρεψιμο και η βάφτιση έγεινε σε επαρχία)αλλά παρόλο αυτό έμενα η πικρία μου έμεινε

εχω να προσθεσω οτι η πορτα του σπιτιου μου θα εκλεινε για παντα απο την ιδια κιολας μερα της βαφτισης!και για να καταλαβω αν πχ αυτη την λενε κατερινα η πρωτη σου κορη ειναι κατερινα πως επρεπε να λεγεται η δευτερη σου κορη για να ειναι ευτυχισμενη αυτη?????κατερινα ξανα??? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:εγω θα έκανα το εξής θα κανόνιζα τη βάφτιση με τη νονά -νονό που θα είχα επιλέξει θα φώναζα και μερικούς φίλους συγγενείς της εμπιστοσύνης μας και θα πήγαινα να βάφτιζα το παιδάκι μου . Δεν θα τους καλούσα δεν θα έστελνα προσκλητήριο και ούτε μπουμπουνιέρα δνε θα έδινα απλά μετά θα έλεγα :δεν έκανα το κόπο να σας πω επειδή ξέρω ότι σας έπεφτε μακριά όπως δνε ηρθατε στο άλλο μωρό μας μην σας κουράζω κιόλας . Και βέβαια θα τους έκλεινα τη πόρτα να μην έρθουν λόγω υγείας το καταλαβαίνω ( και ο πατέρας μου ηταν απων επειδή είχε σοβαρό πρόβλημα υγείας μη αναστρεψιμο και η βάφτιση έγεινε σε επαρχία)αλλά παρόλο αυτό έμενα η πικρία μου έμεινε

μακαρι να μπορουσα να το κανω αυτό βάνια μου,,!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
βανια έγραψε:εγω θα έκανα το εξής θα κανόνιζα τη βάφτιση με τη νονά -νονό που θα είχα επιλέξει θα φώναζα και μερικούς φίλους συγγενείς της εμπιστοσύνης μας και θα πήγαινα να βάφτιζα το παιδάκι μου . Δεν θα τους καλούσα δεν θα έστελνα προσκλητήριο και ούτε μπουμπουνιέρα δνε θα έδινα απλά μετά θα έλεγα :δεν έκανα το κόπο να σας πω επειδή ξέρω ότι σας έπεφτε μακριά όπως δνε ηρθατε στο άλλο μωρό μας μην σας κουράζω κιόλας . Και βέβαια θα τους έκλεινα τη πόρτα να μην έρθουν λόγω υγείας το καταλαβαίνω ( και ο πατέρας μου ηταν απων επειδή είχε σοβαρό πρόβλημα υγείας μη αναστρεψιμο και η βάφτιση έγεινε σε επαρχία)αλλά παρόλο αυτό έμενα η πικρία μου έμεινε

εχω να προσθεσω οτι η πορτα του σπιτιου μου θα εκλεινε για παντα απο την ιδια κιολας μερα της βαφτισης!και για να καταλαβω αν πχ αυτη την λενε κατερινα η πρωτη σου κορη ειναι κατερινα πως επρεπε να λεγεται η δευτερη σου κορη για να ειναι ευτυχισμενη αυτη?????κατερινα ξανα??? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ελα ντε...απλα εδειξε περιφρονηση αυτο λεω εγω...δεν θα μπορουσε να ειναι ιδιο ονομα ετσι και αλλιως...

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
βανια έγραψε:εγω θα έκανα το εξής θα κανόνιζα τη βάφτιση με τη νονά -νονό που θα είχα επιλέξει θα φώναζα και μερικούς φίλους συγγενείς της εμπιστοσύνης μας και θα πήγαινα να βάφτιζα το παιδάκι μου . Δεν θα τους καλούσα δεν θα έστελνα προσκλητήριο και ούτε μπουμπουνιέρα δνε θα έδινα απλά μετά θα έλεγα :δεν έκανα το κόπο να σας πω επειδή ξέρω ότι σας έπεφτε μακριά όπως δνε ηρθατε στο άλλο μωρό μας μην σας κουράζω κιόλας . Και βέβαια θα τους έκλεινα τη πόρτα να μην έρθουν λόγω υγείας το καταλαβαίνω ( και ο πατέρας μου ηταν απων επειδή είχε σοβαρό πρόβλημα υγείας μη αναστρεψιμο και η βάφτιση έγεινε σε επαρχία)αλλά παρόλο αυτό έμενα η πικρία μου έμεινε

εχω να προσθεσω οτι η πορτα του σπιτιου μου θα εκλεινε για παντα απο την ιδια κιολας μερα της βαφτισης!και για να καταλαβω αν πχ αυτη την λενε κατερινα η πρωτη σου κορη ειναι κατερινα πως επρεπε να λεγεται η δευτερη σου κορη για να ειναι ευτυχισμενη αυτη?????κατερινα ξανα??? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ελα ντε...απλα εδειξε περιφρονηση αυτο λεω εγω...δεν θα μπορουσε να ειναι ιδιο ονομα ετσι και αλλιως...

αφιερωσε της αυτο τοτε!!! Razz Razz Razz Razz
https://www.youtube.com/watch?v=ELgKMMOfSBw&feature=related
εγω θα ειχα κλεισει την πορτα του σπιτιου μου το ξαναλεω!!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ε, μα βρε κορίτσια τι παράλογες που είσαστε... Απλά τα πράγματα. Η πρώτη θα λεγόταν Κατερίνα, η δεύτερη Κατίνα, η τρίτη Κάτια, η τέταρτη Κate (όπως η σύζηγος του william), η πέμπτη Ρίνα, η έκτη Καίτη, και για να μην τα πολυλογώ παραθέτω και άλλα υποκοριστικά που βρήκα στο εορτολόγιο: Κατίνγκω, Κατίγκα, Τίγκα, Καλοτίνα, Κάρεν. Άντε τυχερή! Γι εσένα φροντίζει η πεθερά για να μην κουράζεσαι. 1 φορά το χρόνο θα γιορτάζουν όλες οπότε γλιτώνεις κεράσματα και τραπέζια ξεχωριστά... Αχάριστες!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φαντάζομαι κιόλας να μην της είχες βγάλει και το πρώτο τι θα έκανε!!!

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ειναι απιστευτο αυτο που συμβαινει με τα ονοματα!!! Ποτε επιτελους θα καταλαβουν οτι το να δωσουμε το ονομα των παππουδων στο παιδι ειναι μια τιμη που τους κανουμε και οχι κεκτημενο δικαιωμα τους! Το κορυφαιο το ακουσα οταν ημουν εγκυος και πριν ακομα μαθουμε το φυλο του μωρου, που πειραζαμε τον πεθερο μου και του λεγαμε οτι ερχεται ο Γιωργακης, που μας απαντησε οτι ετσι κι αλλιως δεν θα ειναι γνησιος Γιωργος γιατι θα εχει διαφορετικο πατρωνυμο απο αυτον!!! Ο γνησιος θα ειναι του κουνιαδου μου που θα εχει ιδιο ονομα, πατρωνυμο και επιθετο! Και εννοειται οτι μετα απο αυτο,αφου το δικο μου παιδι δεν θα ειναι ¨γνησιο¨,δεν υπαρχει περιπτωση να βγαλω ποτε το ονομα του...

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νενεν έγραψε:Ειναι απιστευτο αυτο που συμβαινει με τα ονοματα!!! Ποτε επιτελους θα καταλαβουν οτι το να δωσουμε το ονομα των παππουδων στο παιδι ειναι μια τιμη που τους κανουμε και οχι κεκτημενο δικαιωμα τους! Το κορυφαιο το ακουσα οταν ημουν εγκυος και πριν ακομα μαθουμε το φυλο του μωρου, που πειραζαμε τον πεθερο μου και του λεγαμε οτι ερχεται ο Γιωργακης, που μας απαντησε οτι ετσι κι αλλιως δεν θα ειναι γνησιος Γιωργος γιατι θα εχει διαφορετικο πατρωνυμο απο αυτον!!! Ο γνησιος θα ειναι του κουνιαδου μου που θα εχει ιδιο ονομα, πατρωνυμο και επιθετο! Και εννοειται οτι μετα απο αυτο,αφου το δικο μου παιδι δεν θα ειναι ¨γνησιο¨,δεν υπαρχει περιπτωση να βγαλω ποτε το ονομα του...

Και πολύ καλά θα κάνεις! Εφόσον δεν πρόκειται να χαρεί με αυτό αλλά απαξιεί κιόλας, καλά θα κάνετε. Μάλλον όμως δεν έχει υπολογίσει ότι θα το βγάλετε αλλιώς και το έχει δεδομένο ότι θα πάρει το όνομά του, γιατί αλλιώς θα πρόσεχε τι έλεγε.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:Ε, μα βρε κορίτσια τι παράλογες που είσαστε... Απλά τα πράγματα. Η πρώτη θα λεγόταν Κατερίνα, η δεύτερη Κατίνα, η τρίτη Κάτια, η τέταρτη Κate (όπως η σύζηγος του william), η πέμπτη Ρίνα, η έκτη Καίτη, και για να μην τα πολυλογώ παραθέτω και άλλα υποκοριστικά που βρήκα στο εορτολόγιο: Κατίνγκω, Κατίγκα, Τίγκα, Καλοτίνα, Κάρεν. Άντε τυχερή! Γι εσένα φροντίζει η πεθερά για να μην κουράζεσαι. 1 φορά το χρόνο θα γιορτάζουν όλες οπότε γλιτώνεις κεράσματα και τραπέζια ξεχωριστά... Αχάριστες!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing





Καλόοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!
Και συμφωνώ και με το "αχάριστες".

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
MariaM έγραψε:Ε, μα βρε κορίτσια τι παράλογες που είσαστε... Απλά τα πράγματα. Η πρώτη θα λεγόταν Κατερίνα, η δεύτερη Κατίνα, η τρίτη Κάτια, η τέταρτη Κate (όπως η σύζηγος του william), η πέμπτη Ρίνα, η έκτη Καίτη, και για να μην τα πολυλογώ παραθέτω και άλλα υποκοριστικά που βρήκα στο εορτολόγιο: Κατίνγκω, Κατίγκα, Τίγκα, Καλοτίνα, Κάρεν. Άντε τυχερή! Γι εσένα φροντίζει η πεθερά για να μην κουράζεσαι. 1 φορά το χρόνο θα γιορτάζουν όλες οπότε γλιτώνεις κεράσματα και τραπέζια ξεχωριστά... Αχάριστες!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing





Καλόοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!
Και συμφωνώ και με το "αχάριστες".



δίκιο έχετε κορίτσια..είμαι αχαριστη!!...εγώ φατίω που έβαλα και το όνομα στο π΄ρωτο...που σημειωτέων το είχα ηδη ακούσει άλλες 4 φορες παρακαλώ...βαριομουν ομως τη γκρινια..ασε που μεχρι τη βαφτιση ηθελε να μπει το ονομα της ..μια μερα πριν ..ολα κανονισμενα μου λεει ...βαλε τη μαμα σου αμα θελεις..εμενα δε με νοιαζει....
τελοσπαντων,,,,στην κουνιαδα να της πω ευθεως πως δεν θα επρεπε να εχει μουτρα να το ζηταει μετα απο οτι εκανε στην αλλη βαφτιση..τι λέτε?,,η θα γινουμε μαλια κουβαρια?

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
αλικακι έγραψε:
MariaM έγραψε:Ε, μα βρε κορίτσια τι παράλογες που είσαστε... Απλά τα πράγματα. Η πρώτη θα λεγόταν Κατερίνα, η δεύτερη Κατίνα, η τρίτη Κάτια, η τέταρτη Κate (όπως η σύζηγος του william), η πέμπτη Ρίνα, η έκτη Καίτη, και για να μην τα πολυλογώ παραθέτω και άλλα υποκοριστικά που βρήκα στο εορτολόγιο: Κατίνγκω, Κατίγκα, Τίγκα, Καλοτίνα, Κάρεν. Άντε τυχερή! Γι εσένα φροντίζει η πεθερά για να μην κουράζεσαι. 1 φορά το χρόνο θα γιορτάζουν όλες οπότε γλιτώνεις κεράσματα και τραπέζια ξεχωριστά... Αχάριστες!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing





Καλόοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!
Και συμφωνώ και με το "αχάριστες".



δίκιο έχετε κορίτσια..είμαι αχαριστη!!...εγώ φατίω που έβαλα και το όνομα στο π΄ρωτο...που σημειωτέων το είχα ηδη ακούσει άλλες 4 φορες παρακαλώ...βαριομουν ομως τη γκρινια..ασε που μεχρι τη βαφτιση ηθελε να μπει το ονομα της ..μια μερα πριν ..ολα κανονισμενα μου λεει ...βαλε τη μαμα σου αμα θελεις..εμενα δε με νοιαζει....
τελοσπαντων,,,,στην κουνιαδα να της πω ευθεως πως δεν θα επρεπε να εχει μουτρα να το ζηταει μετα απο οτι εκανε στην αλλη βαφτιση..τι λέτε?,,η θα γινουμε μαλια κουβαρια?

Κοίτα... Είναι σχετικό; Ο άντρας σου τι λέει για αυτό; Συμφωνεί μαζί σου ή θέλει για νονά την αδερφή του μετά από ότι έκανε στο δεύτερο; Θα μπορούσες όμως να της πεις ότι έχετε ήδη βρει νονό και να την ρωτήσεις πως την έπιασε ο πόνος τώρα για το τρίτο εφόσον στο δεύτερο συμπεριφέρθηκαν με τέτοιο τρόπο.

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν έχεις άδικο bou-boukitsa μου.
Αν μπορείς να πείσεις και τον άντρα σου να βγάλετε άλλο όνομα, ένα της αρεσκείας σας, ακόμα καλύτερα.
Πάντως βρες γρήγορα νονό και κλείστε ημερ/νία για να το φέρεις τετελεσμένο.

Έλεος πια μ' αυτά τα ονόματα!
Το δίδαγμα του χριστιανισμού και της αγάπης που είναι; Μιλάμε για μια βάφτιση, για την είσοδο του μωρού στο σώμα της θρησκείας μας. Μπορεί να είναι το όνομα σοβαρός λόγος για να απουσιάζεις στην σπουδαιότερη στιγμή για τη μέχρι τότε ζωή του εγγονιού σου ή οποιαδήποτε μωρού;
Φρικάρω με κάτι τέτοια.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
desT έγραψε:Δεν έχεις άδικο bou-boukitsa μου.
Αν μπορείς να πείσεις και τον άντρα σου να βγάλετε άλλο όνομα, ένα της αρεσκείας σας, ακόμα καλύτερα.
Πάντως βρες γρήγορα νονό και κλείστε ημερ/νία για να το φέρεις τετελεσμένο.

Έλεος πια μ' αυτά τα ονόματα!
Το δίδαγμα του χριστιανισμού και της αγάπης που είναι; Μιλάμε για μια βάφτιση, για την είσοδο του μωρού στο σώμα της θρησκείας μας. Μπορεί να είναι το όνομα σοβαρός λόγος για να απουσιάζεις στην σπουδαιότερη στιγμή για τη μέχρι τότε ζωή του εγγονιού σου ή οποιαδήποτε μωρού;
Φρικάρω με κάτι τέτοια.


Πόσο δίκιο έχεις! Τι μικρότητες...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
αλικακι έγραψε:
MariaM έγραψε:Ε, μα βρε κορίτσια τι παράλογες που είσαστε... Απλά τα πράγματα. Η πρώτη θα λεγόταν Κατερίνα, η δεύτερη Κατίνα, η τρίτη Κάτια, η τέταρτη Κate (όπως η σύζηγος του william), η πέμπτη Ρίνα, η έκτη Καίτη, και για να μην τα πολυλογώ παραθέτω και άλλα υποκοριστικά που βρήκα στο εορτολόγιο: Κατίνγκω, Κατίγκα, Τίγκα, Καλοτίνα, Κάρεν. Άντε τυχερή! Γι εσένα φροντίζει η πεθερά για να μην κουράζεσαι. 1 φορά το χρόνο θα γιορτάζουν όλες οπότε γλιτώνεις κεράσματα και τραπέζια ξεχωριστά... Αχάριστες!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing





Καλόοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!
Και συμφωνώ και με το "αχάριστες".



δίκιο έχετε κορίτσια..είμαι αχαριστη!!...εγώ φατίω που έβαλα και το όνομα στο π΄ρωτο...που σημειωτέων το είχα ηδη ακούσει άλλες 4 φορες παρακαλώ...βαριομουν ομως τη γκρινια..ασε που μεχρι τη βαφτιση ηθελε να μπει το ονομα της ..μια μερα πριν ..ολα κανονισμενα μου λεει ...βαλε τη μαμα σου αμα θελεις..εμενα δε με νοιαζει....
τελοσπαντων,,,,στην κουνιαδα να της πω ευθεως πως δεν θα επρεπε να εχει μουτρα να το ζηταει μετα απο οτι εκανε στην αλλη βαφτιση..τι λέτε?,,η θα γινουμε μαλια κουβαρια?

Κοίτα... Είναι σχετικό; Ο άντρας σου τι λέει για αυτό; Συμφωνεί μαζί σου ή θέλει για νονά την αδερφή του μετά από ότι έκανε στο δεύτερο; Θα μπορούσες όμως να της πεις ότι έχετε ήδη βρει νονό και να την ρωτήσεις πως την έπιασε ο πόνος τώρα για το τρίτο εφόσον στο δεύτερο συμπεριφέρθηκαν με τέτοιο τρόπο.

δεν εχει προβλημα ο αντρας μου...αλλα εγω σκεφτομαι ..να το αφσω παλι να περασει ετσι?..να μην καταλαβει πως δεν τρωω κουτοχορτο..οποτε θελει να το παιζει καλη κ οποτε κακια..?

mairoula8

mairoula8
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αφού εχεις τον άντρα σου με το μέρος σου τότε βρες αλλον νονό/α και αγνόησε την τελείως, μην μπείς καν στον κόπο να της εξηγήσεις, η αδιαφορία θα την πονέσει περισσότερο!!! πόλεμο αυτή, πόλεμο και εσύ, σαν να μην έχει συμβεί τίποτα. Σιγουρα θα θες να της την πείς, να την στήσεις στον τοίχο και να την βαράς αλλα....αδιαφορία!!!Να την τρελάνεις!!!Και εμείς μαζί σου!!!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
desT έγραψε:Δεν έχεις άδικο bou-boukitsa μου.
Αν μπορείς να πείσεις και τον άντρα σου να βγάλετε άλλο όνομα, ένα της αρεσκείας σας, ακόμα καλύτερα.
Πάντως βρες γρήγορα νονό και κλείστε ημερ/νία για να το φέρεις τετελεσμένο.

Έλεος πια μ' αυτά τα ονόματα!
Το δίδαγμα του χριστιανισμού και της αγάπης που είναι; Μιλάμε για μια βάφτιση, για την είσοδο του μωρού στο σώμα της θρησκείας μας. Μπορεί να είναι το όνομα σοβαρός λόγος για να απουσιάζεις στην σπουδαιότερη στιγμή για τη μέχρι τότε ζωή του εγγονιού σου ή οποιαδήποτε μωρού;
Φρικάρω με κάτι τέτοια.


δεν εχω προβλημα με το ονομα,,,,μονο με το νονο....

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mairoula8 έγραψε:αφού εχεις τον άντρα σου με το μέρος σου τότε βρες αλλον νονό/α και αγνόησε την τελείως, μην μπείς καν στον κόπο να της εξηγήσεις, η αδιαφορία θα την πονέσει περισσότερο!!! πόλεμο αυτή, πόλεμο και εσύ, σαν να μην έχει συμβεί τίποτα. Σιγουρα θα θες να της την πείς, να την στήσεις στον τοίχο και να την βαράς αλλα....αδιαφορία!!!Να την τρελάνεις!!!Και εμείς μαζί σου!!!!!

Πολύ έξυπνο! Σαν να έχεις δίκιο...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις