Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
73 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 73 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty τα εχω παίξει,τι να κάνω? Πεμ Μάης 05, 2011 7:48 am

htc


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σας κοριτσια.πριν 4 μερες εκανα 2 τεστ εγκυμοσυνης και βγηκαν θετικα.τελευταια φορα ειχα ερθει σε επαφη με το αγορι μου στισ 22/2,ειχα ανησυχησει που δεν μου ειχε ερθει περιοδος αλλα καποιες φορες ενιωθα πονακια περιοδου αλλα τιποτα.το θεμα ειναι πωσ με το αγορι μου τα εχουμε χασει τελειως.δεν ξερουμε τι να κανουμε, δεν εχει σιγουρη δουλεια αλλα ουτε και εγω,αυτο ειναι που μασ απασχολει περισσοτερο και μας φοβιζει.θα ηθελα να μου πειτε γνωμες ωστε να μπορεσω να ξεμπλοκαρω. ευχαστιστω.

2τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Πεμ Μάης 05, 2011 8:34 am

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δυστυχως στην ηλικια σου ημουν ακριβως στη θεση σου.Εκεινο το μωρακι δεν το κρατησα... Ειναι ενα γεγονος που δεν εχω ξεπερασει. Τοτε δεν ειχα ουτε τη δυνατοτητα ουτε το κουραγιο να κανω τη δυσκολη επιλογη. Δεν ειχα καν το κουραγιο να το πω στην οικογενεια μου... Ισως αν δεν ειχα προεξοφλησει μια αρνητικη αντιδραση εκ μερους τους, τωρα να καμαρωνα ενα παιδι 15 χρονων. Ισως παλι, να εχω κανει αυτο που επρεπε... Ειναι κατι που ποτε δεν θα ξερω ποια θα ηταν η σωστοτερη αποφαση. Δεν μπορω να σου πω τι πρεπει να κανεις... Ο,τι ομως και να ειναι αυτο, ζυγισε σωστα την αποφαση σου. Γιατι, ή κρατησεις το μωρακι ή οχι, ειναι αποφαση που παντα θα κουβαλας...

3τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Πεμ Μάης 05, 2011 8:51 am

ζουζουνομαμα


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κι εγω το εχω περασει, και ουτε κι εγω το κρατησα. σκεφτηκα οτι μονη μου δεν θα τα καταφερνα καθοτι ο φιλος μου εκανε την παπια, και ζητησα υποστηριξη απο τα 3 αδερφια μου και τους γονεις μου. και ολοι αρχισαν να λενε το τι θα πει ο κοσμος και με εκαναν να ντρεπομαι. ακομα και τωρα το μετανοιωνω. γιαυτο παρε την αποφαση μονη σου. το να το κρατησεις ισως σου δωσει στεναχωριες αλλα σιγουρα θα δωσει και πολλες χαρες. η αλλη λυση δινει μονο θλιψη και ενα αιωνιο ''αν''. κουραγιο και καθαρη σκεψη. φιλακια

4τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Πεμ Μάης 05, 2011 9:14 pm

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καταρχην σκεψου το καλα !!! η γνωμη μου ειναι να το πεις στην μαμα σου, εκεινη θα σε συμβουλεψει καλυτερα απο μια φιλη σου.
παντως ειναι λυπητερο να διαβαζεις οτι υπαρχουν ζευγαρια που μπορει να μην κρατησουν ενα παιδι οταν κυκλοφορουν αναμεσα μας ζευγαρια που δεν μπορουν να αποκτησουν παιδια. βρε παιδια γιατι δεν προσεχετε παραπανω ??????? το προφυλακτικο δεν ειναι μονο για αντισυλληψη αλλα για αποφυγη ΣΜΝ. αν παλι γνωριζεις τοσο καλα τον συντροφο σου και δεν θελετε προφυλακτικο παρε αντισυλληπτικα (σαν εσχατη λυση).

εχεις κανει χοριακή ? εισαι 100% σιγουρη οτι εισαι εγκυος ? αν σκεφτεις την εκτρωση ξερεις οτι υπαρχει χρονικο περιθωριο για να το κανεις ??

5τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Πεμ Μάης 05, 2011 9:48 pm

Ελινα

Ελινα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Θα πω την αποψη μου και εννοειται δεν κρινω κανεναν, ο καθενας οτι μπορει και οτι θεωρει καλυτερο κανει μιας και το τι οδηγει στις αποφασεις που παιρνουμε μονο εμεις το ξερουμε, αν και εσυ δε μου φαινεται να θελεις να το ριξεις αλλα πιο πολυ προβληματισμενη για το πως θα τα βγαλεις περα, σε στυλ τι να κανω?θα τα καταφερω? κλπ κλπ μου φαινεσαι..Με λιγα λογια πιο πολυ αγχωμενη για κατι πρωτογνωρο και απροοπτο που σου συμβαινει τωρα, παρα να μη θες να το κρατησεις. Very Happy

Εγω στη θεση σου θα σκεφτομουν κατα ποσο αγαπαω αυτον τον ανθρωπο, κατα ποσο θελω να προσπαθησω (γτ θα εχει και τις δυσκολιες του) να ζησω την υπολοιπη ζωη μου μαζι του (ασχετα αν θα τα καταφερω ή οχι, αυτο κανεις δε το ξερει ποτε)και κατα ποσο το θελει κ αυτος γτ ο ερχομος ενος παιδιου δεν ειναι ευκολη υποθεση αλλα αν υπαρχει καλη θεληση για προσπαθεια και απο τους δυο, ολα γινονται και δε το μετανιωνεις ποτε γτ μονο που θα το δεις να βγαινει ετσι τριφερουλι και αγουρο απο τη κοιλιτσα σου τα ξεχνας ολα και θες να κανεις τα παντα γι'αυτο το πλασματακι!

Για τις σταθερες δουλειες μη φοβασαι...Και ποιος εχει σωστη δουλεια στις μερες μας??Και ποιος που εχει καλη δουλεια λεει Α!τωρα θα κανω 1-2-5 παιδια???Σπανια, αν οχι ποτέ! Τα λεφτα για το μεγαλωμα ενος παιδιου βρισκονται (και δεν ειναι τοσο βουνο οσο φαινεται στην αρχη μιας και γινεται καθημερινοτητα σου και συνηθιζεις να προγραμματιζεις τα πραγματα αλλιως ωστε να σε καλυπτει οσο καλυτερα γινεται ο μισθος σου) αρκει να υπαρχει αγαπη και θεληση στο ζευγαρι. Το οικονομικο κατα τη γνωμη μου μη σε αγχωνει, λιγο ετσι λιγο αλλιως θα βγει μια ακρη, Απλα κατα τη γνωμη μου ειναι κριμα να ριξεις ενα παιδι για τετοιους λογους (και οχι για σοβαρο προβλημα υγειας ας πουμε) και να μεινεις για παντα με το κριμα, και με το ''αν΄΄ το ειχα κρατησει?πως θα ηταν?θα μου εμοιαζε?τωρα θα ηταν τοσο χρονων κλπ....Οπως και να το κανουμε ειναι μια ζωη που δε μπορεις να ξαναφερεις πισω οσα παιδια και να κανεις στο μελλον και εμενα αυτο το πραγμα θα με βάραινε για χρονια...Εμεινα εγγυος στα 16 μου με οτι συνεπαγεται αυτο και ειληκρινα δε το μετανιωσα λεπτο.Ειναι οτι καλυτερο μου εχει συμβει και ας ζοριστηκαμε κ εγω κ η οικογενεια μου στην αρχη.Ακομα και στη κορη μου την ιδια συμβουλη θα εδινα.

Εγω απο τη μερια μου θα σου ευχηθω να εχεις μια υπεροχη εγγυμοσυνη τα εχω παίξει,τι να κάνω? 50580 και πολυ υπομονη για να αντεξεις κ τον μπαμπα του μωρου σου που ειναι ακομα πιο χαμενος, ίσως κ τρομαγμενος, απο εσενα(μιας κ αυτοι δε το νιωθουν να χτυπαει μεσα τους,θελουν το χρονο τους να συγχρονιστουν). Φιλακια πολλα στη κοιλιτσα σου απο εμενα... τα εχω παίξει,τι να κάνω? 417472 μακια πολλα τα εχω παίξει,τι να κάνω? 417472 τα εχω παίξει,τι να κάνω? 417472 τα εχω παίξει,τι να κάνω? 417472

6τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Πεμ Μάης 05, 2011 9:57 pm

htc


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Δεν περιμενα τοση υποστηριξη!σας ευχαριστω ολεσ παρα πολυ.η αληθεια ειναι πωσ δεν εχω κανει χοριακη ακομα.αλλα ειναι δυνατον 2τεστ να βγηκαν λαθος?και κατι αλλο εχω αρχισει και νιωθω μερικες φορες την κοιλια μου να "πετρωνει".υπαρχει περιπτωση να μην ειμαι?

7τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Πεμ Μάης 05, 2011 10:04 pm

Ελινα

Ελινα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Mε τοση καθηστερηση ειναι απολυτα λογικο να τη νιωθεις να πετρωνει... Wink Wink Και τα δυο τεστ λαθος αποκλειεται να ειναι.Αλλα πρεπει να πας σε γυναικολογο γρηγορα γτ ειναι και καποιες εξετασεις που πρεπει να γινουν τωρα κ οχι αργοτερα...Δε παιζουμε με την υγεια του ''νινακίου'' (ειδες μορφωση που εχω??Ειδες λεξιλογιο φοβερο??αχχαχαχαα)...Αντε αντε κανονισε με τον ντοκτορ να ακουσεις και τη καρδουλα του,,,Σαν τρεξιμο αλογου ειναι, τουκου τουκου τουκου!!!χααχαχα!!!! τα εχω παίξει,τι να κάνω? 215994

8τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Πεμ Μάης 05, 2011 10:05 pm

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ελινα έγραψε:Θα πω την αποψη μου και εννοειται δεν κρινω κανεναν, ο καθενας οτι μπορει και οτι θεωρει καλυτερο κανει μιας και το τι οδηγει στις αποφασεις που παιρνουμε μονο εμεις το ξερουμε, αν και εσυ δε μου φαινεται να θελεις να το ριξεις αλλα πιο πολυ προβληματισμενη για το πως θα τα βγαλεις περα, σε στυλ τι να κανω?θα τα καταφερω? κλπ κλπ μου φαινεσαι..Με λιγα λογια πιο πολυ αγχωμενη για κατι πρωτογνωρο και απροοπτο που σου συμβαινει τωρα, παρα να μη θες να το κρατησεις. Very Happy

Εγω στη θεση σου θα σκεφτομουν κατα ποσο αγαπαω αυτον τον ανθρωπο, κατα ποσο θελω να προσπαθησω (γτ θα εχει και τις δυσκολιες του) να ζησω την υπολοιπη ζωη μου μαζι του (ασχετα αν θα τα καταφερω ή οχι, αυτο κανεις δε το ξερει ποτε)και κατα ποσο το θελει κ αυτος γτ ο ερχομος ενος παιδιου δεν ειναι ευκολη υποθεση αλλα αν υπαρχει καλη θεληση για προσπαθεια και απο τους δυο, ολα γινονται και δε το μετανιωνεις ποτε γτ μονο που θα το δεις να βγαινει ετσι τριφερουλι και αγουρο απο τη κοιλιτσα σου τα ξεχνας ολα και θες να κανεις τα παντα γι'αυτο το πλασματακι!

Για τις σταθερες δουλειες μη φοβασαι...Και ποιος εχει σωστη δουλεια στις μερες μας??Και ποιος που εχει καλη δουλεια λεει Α!τωρα θα κανω 1-2-5 παιδια???Σπανια, αν οχι ποτέ! Τα λεφτα για το μεγαλωμα ενος παιδιου βρισκονται (και δεν ειναι τοσο βουνο οσο φαινεται στην αρχη μιας και γινεται καθημερινοτητα σου και συνηθιζεις να προγραμματιζεις τα πραγματα αλλιως ωστε να σε καλυπτει οσο καλυτερα γινεται ο μισθος σου) αρκει να υπαρχει αγαπη και θεληση στο ζευγαρι. Το οικονομικο κατα τη γνωμη μου μη σε αγχωνει, λιγο ετσι λιγο αλλιως θα βγει μια ακρη, Απλα κατα τη γνωμη μου ειναι κριμα να ριξεις ενα παιδι για τετοιους λογους (και οχι για σοβαρο προβλημα υγειας ας πουμε) και να μεινεις για παντα με το κριμα, και με το ''αν΄΄ το ειχα κρατησει?πως θα ηταν?θα μου εμοιαζε?τωρα θα ηταν τοσο χρονων κλπ....Οπως και να το κανουμε ειναι μια ζωη που δε μπορεις να ξαναφερεις πισω οσα παιδια και να κανεις στο μελλον και εμενα αυτο το πραγμα θα με βάραινε για χρονια...Εμεινα εγγυος στα 16 μου με οτι συνεπαγεται αυτο και ειληκρινα δε το μετανιωσα λεπτο.Ειναι οτι καλυτερο μου εχει συμβει και ας ζοριστηκαμε κ εγω κ η οικογενεια μου στην αρχη.Ακομα και στη κορη μου την ιδια συμβουλη θα εδινα.

Εγω απο τη μερια μου θα σου ευχηθω να εχεις μια υπεροχη εγγυμοσυνη τα εχω παίξει,τι να κάνω? 50580 και πολυ υπομονη για να αντεξεις κ τον μπαμπα του μωρου σου που ειναι ακομα πιο χαμενος, ίσως κ τρομαγμενος, απο εσενα(μιας κ αυτοι δε το νιωθουν να χτυπαει μεσα τους,θελουν το χρονο τους να συγχρονιστουν). Φιλακια πολλα στη κοιλιτσα σου απο εμενα... τα εχω παίξει,τι να κάνω? 417472 μακια πολλα τα εχω παίξει,τι να κάνω? 417472 τα εχω παίξει,τι να κάνω? 417472 τα εχω παίξει,τι να κάνω? 417472




Respect

9τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Πεμ Μάης 05, 2011 10:11 pm

Ελινα

Ελινα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!


Respect [/quote]



Ευχαριστώ, ευχαριστω...!!!!! τα εχω παίξει,τι να κάνω? 328109 χαχαχαχαχα τα εχω παίξει,τι να κάνω? 4872 τα εχω παίξει,τι να κάνω? 4872 τα εχω παίξει,τι να κάνω? 4872

10τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Πεμ Μάης 05, 2011 10:52 pm

htc


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Και κατι αλλο βρε κοριτσια.αν (μια στο δισ.) αποφασιζα να μην το κρατησω μεχρι πιο μηνα μπορεις να κανεισ κατι τετοιο?ειναι αμαρτια ακομα και που το ρωταω... :-(

11τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Πεμ Μάης 05, 2011 10:59 pm

Ελινα

Ελινα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Απο οτι θυμαμαι (γτ εχουν περασει κ 6 χρονια απο οταν με ζαλιζε το σοι να το ριξω) ειναι μεχρι 3ο μηνα μαξιμουμ!Μετα θελει συμβουλιο απο 3 γιατρους τουλαχιστον κ να συντρεχουν σοβαροι λογοι κ δε θυμαμαι τι αλλα διαδικαστικα για να μη συνεχιστει η εγκυμοσυνη!Ειναι πολυ μανικι μετα κ επικινδυνο επισης και λιγοι το κανουν.
Ευχομαι αυτη η πιθανοτητα να ειναι ακομα μικροτερη απο 1 στο δις!! Wink

12τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Πεμ Μάης 05, 2011 11:05 pm

ζουζουνομαμα


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ολοι ξερουν να κρινουν πολυ καλα εκ του ασφαλους αν δεν εχουν τετοια ασχημη εμπειρια. ευχαριστω που φορτωνετε κι αλλες τυψεις καλημερα σας.

13τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Πεμ Μάης 05, 2011 11:08 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ελίνα, υποκλίνομαι και εγώ! Σε θαυμάζω πραγματικά για το πόσο δύναμη είχες και έχεις!

14τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Παρ Μάης 06, 2011 12:29 am

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ εγω δεν εκανα την καλυτερη αρχη.οταν εμεινα εγκυος μεναμε με τους γονεις του αντρα μου γτ ειχαμε σφαχτει με την μανα μου κ δεν μιλουσαμε για εναν χρονο(ουσιαστικα με εκλεψε οπως καποτε)οταν ειδα το τεστ θετικο επεθα πανικο.κατευθειαν μου ηρθε η σκεψη να μην το κρατησουμε.πως θα ζουσαμε μιας κ εκεινος παιρνει μολις 1000 ευρω κ εγω ανεργη?κ οι δικοι του??? εκεινος μου το ξεκοψε.μου ειπε επι λεξη "εαν το ριξεις κρυφα απο εμενα χωρισαμε".κ ετσι ξεκινησαν ολα.το ειπαμε στους γονεις του(ενταξει δεν καταχαρηκαν κιολας αλλα ουτε εγινε καμια φασαρια οπως περιμενα εγω)μας αγκαλιασαν κ μας βοηθησαν να φτιαξουμε το σπιτι μας.ετσι ξαναμιλησα κ με την μαμα μου κ διαγραψαμε τα οποια προβληματα ειχαμε στο παρελθον κ καναμε μια καινουργια αρχη.βεβαια απο το αγχος μου εγω εκανα μικρες συσπασεις μεχρι 3 μηνων αλλα αντιμετοπηστικε με φαρμακα αυτο.εαν το θελετε εσεις ολοι θα ειναι διπλα σας.σκεψου μονο αυτο.μεσα σου θα μεγαλωσει μια αθωα ψυχουλα.δεν συγκρινεται με τπτ μια εγκυμοσυνη καλη μου.θεωρησε τον εαυτο σου τυχερο.γτ αλλες θελουν μανουλες κ δεν μπορουν

15τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Παρ Μάης 06, 2011 12:33 am

Ελινα

Ελινα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ζουζουνομαμα έγραψε:ολοι ξερουν να κρινουν πολυ καλα εκ του ασφαλους αν δεν εχουν τετοια ασχημη εμπειρια. ευχαριστω που φορτωνετε κι αλλες τυψεις καλημερα σας.

Ζουζουνομαμα μου ελπιζω αυτα που εγραψα παραπανω να μην τα πηρες ως κριτικη και σιγουρα δεν ειχα κανενα λογο να σου φορτωσω περισσοτερες τυψεις, ειληκρινα δεν κρινω κανεναν γτ οι καταστασεις σε καθε περιπτωση ειναι διαφορετικες.

Κ εγω αν δεν ειχα τη μητερα μου τοτε που με τα 1000 ζορια εν τελη μου λεει ''οκ αφου το αποφασησες θα σταθω διπλα σου'' (σε αντιθεση με τον πατερα μου ας πουμε, που μου ειπε ή εμενα ή το μωρο και του ειπα ''το μωρο και αντε γεια εσυ'') δε ξερω τι μπορει να σκεφτομουν και να εκανα αν ενιωθα πως ημουν τελειως μονη, οχι μονο απο αποψη λογικης αλλα κ στα πρακτικα, αν σε διωξουν οι γονεις ας πουμε σε αυτη την ηλικια κ εγγυο που θα πας να μεινεις??Στα παγκακια??Οταν πας ακομα σχολειο και δεν εχεις δουλεια και εχεις κ ενα μωρο στη κοιλια?Ακομα και τους συλλογους που βοηθανε σε τετοιες περιπτωσεις ας πουμε, αντε βρες τους μεσα στο χαος που θα νιωθεις στη προκειμενη φαση...

Γτ κ στη περιπτωση μου οταν ζορισαν τα πραγματα ο μπαμπας της μικρης λάκισε (21χρ. αυτος τοτε)οπως και το σοι του φυσικα που κατα τα αλλα στα λογια ηταν ''εμεις θα βοηθησουμε'' κλπ κ μπλα μπλα μπλα.....Δεν με χωρησε μεν ουτε με πιεσε να το ριξω αλλα τι να το κανω αφου ειχαμε ασχημους τσακωμους, δεν ηρθε ποτε ουτε σε εναν υπερηχο μαζι μου γτ ηταν με διαφορες γκομενες την ωρα που τον περιμενα να παμε στο γιατρο και εν τελη πλακωθηκαμε κυριολεκτικα, χωρησαμε και ησηχασαμε. Σε ολα αυτα ειχα τη μανα μου διπλα μου ομως που μονο αυτη ξερει τι τραβηξε τοτε...Με αυτην ετρεχα στις αστυνομιες, με αυτην ετρεχα στο γυναικολογο,με αυτην ετρεχα να αγοραζω ρουχαλακια, με αυτην γεννησα και με αυτην εμεινα και ξενυχτουσαμε μαζι στις αρρωστιες και τα ξενυχτια της Ναγιας.Τοτε μεχρι και οτι εκεινη φταιει που εμεινα εγγυος ακουσε η δολια απο τους ''συγγενεις'' και παρολα αυτα δε μασησε λεπτο! Της οφειλω πολλα και παντα θα της οφειλω, αλλα τη δυναμη που ενιωσα απο τη γεννηση της κορης μου ειμαι σιγουρη οτι δε θα την ειχα αν δεν ειχα κρατησει αυτο το παιδι.Το λατρευω οχι μονο επειδη ειναι κορη μου αλλα κ γτ ειναι το πιο μικρο πλασματακι που μου εδωσε τη πιο μεγαλη δυναμη.Δεν μου οφειλει τη ζωη της που τη γεννησα, αλλα της οφειλω εγω τη δικη μου που με εκανε να σταθω στα ποδια μου απο τη στιγμη που ηταν μεσα μου και πιστεψα σε αυτην!!! Ομως ξαναλεω οταν δεν γνωριζεις και εισαι μπερδεμενος και φοβισμενος, μη εχοντας και βοηθεια απο πουθενα, ακομα και για καθαρα πραγτικους λογους μπορει να παρεις μια τετοια αποφαση..Πραγματικα δεν το κρινω γτ το πως νιωθεις μεσα σου μονο εσυ το ξερεις!Ελπιζω να μην παρεξηγηθηκα πριν!Αν συνεβη αυτο ειληκρινα δεν το ηθελα! τα εχω παίξει,τι να κάνω? 688264


Μαρια μου, η Ναγια μου ειναι η δυναμη, χωρις αυτην ειναι ψωφιο το μοτερ μου... Wink
Εχεις παιδακια και ξερεις...Σ'ευχαριστω παρα πολυ παντως τα εχω παίξει,τι να κάνω? 417472

16τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Παρ Μάης 06, 2011 12:57 am

htc


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
οσο και δυσκολο να μου φαινεται και να φοβαμαι την αντιδραση των δικων μου μολις το μαθουν,εγω νιωθω πολυ περηφανη κατα βαθοσ!σιγουρα θα αρχισουν την μουρμουρα μολις το μαθουν<τι θα πει ο κοσμος κτλ.> διοτι ζω σε μια κλειστη κοινωνια και ειναι ο ενασ λογος που ακομα δεν εχω επισκευτει το μικροβιολογο να κανω εξεταση για να βεβαιωθω πληρες.κατι ακομα,υπαρχει περιπτωση να εχω κατι αλλο π.χ πολυκυστικες ωοθηκες και να μην ειμαι εγκυος αλλα να βγαινουν θετικα τα τεστ.η βοηθεια σας μου δινει περισσοτερο κουραγιο.

17τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Παρ Μάης 06, 2011 1:59 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ζουζουνομαμα έγραψε:ολοι ξερουν να κρινουν πολυ καλα εκ του ασφαλους αν δεν εχουν τετοια ασχημη εμπειρια. ευχαριστω που φορτωνετε κι αλλες τυψεις καλημερα σας.

Ζουζουνομαμά, η επιλογή αυτή αφορούσε μόνο εσένα. Ο καθένας μπορεί να έχει ότι γνώμη θέλει και καλό είναι να μην φοβάται να την εκφράζει. Δεν είσαι ούτε η πρώτη αλλά και ούτε η τελευταία που έκανες αυτή την επιλογή και στο κάτω-κάτω απορώ γιατί το παίρνεις προσωπικά. Συγχώρεσαι τον εαυτό σου και μην ανοίγεις μέτωπα που δεν υπάρχουν. Είναι φανερό πόσο πληγωμένη είσαι και δεν θέλω σε καμία περίπτωση να φανώ σκληρή. Με καταλαβαίνεις έτσι; Στο κάτω-κάτω μιά κοπέλα είναι σε μία αντίστοιχη θέση με αυτή που ησουν εσύ και ζητάει την ειλικρινή βοήθειά μας. Αν κάτι σε πληγώνει έχεις την επιλογή να μην ασχοληθείς. Μπορείς να προστατεύσεις εσύ η ίδια τον εαυτό σου από κάτι που ξέρεις ότι επειδή θα υπάρξουν πικοίλες απόψεις μπορεί να ξύσει κάποιες πληγές του παρελθόντος. Φιλικά στα λέω όλα αυτά. Και όπως είδες δεν σχολίασα το προηγούμενο σχόλιό σου, γιατί δεν με ξένισε κάτι. Όμως αυτό το σχόλιο που έκανες τώρα το θεώρησα άδικο. Κανείς δεν είναι εναντίον σου.

18τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Παρ Μάης 06, 2011 2:20 am

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="htc"]οσο και δυσκολο να μου φαινεται και να φοβαμαι την αντιδραση των δικων μου μολις το μαθουν,εγω νιωθω πολυ περηφανη κατα βαθοσ!σιγουρα θα αρχισουν την μουρμουρα μολις το μαθουν<τι θα πει ο κοσμος κτλ.> διοτι ζω σε μια κλειστη κοινωνια και ειναι ο ενασ λογος που ακομα δεν εχω επισκευτει το μικροβιολογο να κανω εξεταση για να βεβαιωθω πληρες.κατι ακομα,υπαρχει περιπτωση να εχω κατι αλλο π.χ πολυκυστικες ωοθηκες και να μην ειμαι εγκυος αλλα να βγαινουν θετικα τα τεστ.η βοηθεια σας μου δινει περισσοτερο κουραγιο.[/quote

Εγώ κοριτσάκι μου καλό σου εύχομαι ότι καλύτερο!Ξέρω ότι τώρα είναι δύσκολο και πρωτόγνωρο αυτό που περνάς,αλλά γνώμη μου είναινα κρατήσεις το μωράκι σου!!!Ο Θεός που σου το έστειλε θα σε βοηθήσει και να το μεγαλώσεις!
Αυτή είναι η δική μου γνώμη,αλλά σέβομαι κάθε κοπέλα και τις επιλογές της!Και φυσικά δεν είμαι άξια να κρίνω κανέναν!!Απλά σκέψου ότι έχειςένα δώρο που πολλές γυναικες παλέυουν χρονια να αποκτήσουν!Και εγώ σήμερα αγωνιώ και παλεύω να κρατηθεί το μωράκι που έχω μέσα μου!!
Αυτά σου τα λέω για να δεις και την άλλη όψη του νομίσματος!!!
Ευχομαι ότι καλύτερο!!

19τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Παρ Μάης 06, 2011 2:33 am

βιολετα3


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ειμαι 23 χρονων και εχω 3 παιδια τ πρωτο μου παιδι τ εκανα στα 18 δεν μου ετυχε ηθελα κ τ εκανα.φοβομουν να τ πω πολυ στην μητερα μ οταν τ το ανακοινωσα δ μπορω να πω οτι χαρικε επαθε ενα σοκ αλλα μ στυριξε κ εμενα κ τ αντρα μ.τα πολλα χρηματα δ κανουν ευτυχισμενω τ παιδι αν υπαρχει αγαπη ολα γινονται,τ παιδι θελουν αγαπημενους γονεις αν υπαρχουν ολα γινινται.το αγορι σ τ λεει τ θελει?ποσο χρονων ειναι?και εφοσον ειχες επαφη φεβρουαριο κ δεν ξαναειχες περιοδο πα να πει πως εισαι ειδη 10 βδομαδον μπορει κ παραπανω.

20τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Παρ Μάης 06, 2011 2:49 am

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σύμφωνα με αυτά που λες πρέπει να είσαι περίπου 12 εβδομάδων. Μπαίνεις στο 2ο τρίμηνο της εγκυμοσύνης σου.
Γιατί είσαι ακόμα ONLINE;
Γρήγορα σε ένα γιατρό γιατί αν θέλεις να το κρατήσεις έχεις εξετάσεις να κάνεις και συμπληρώματα να πάρεις για να προχωρήσεις σωστά σε μια υγιή εγκυμοσύνη.
Αν πάλι δε θέλεις στενεύουν τα περιθώρια. Το μωράκι σου έχει ήδη αναπτυχθεί σε μικρό πλασματάκι. Δεν είναι πλέον σποράκι. Για την κοιλιά σου που μερικές φορές πετρώνει ενδεχομένως να είναι συσπάσεις ή μπορεί απλά να μεγαλώνει και να την νιώθεις σαν πέτρα. Αλήθεια τα ρούχα σου, σου κάνουν ακόμα;

21τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Παρ Μάης 06, 2011 3:16 am

htc


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ο φιλος μου ειναι 29 χρονων.απο την μια το θελει και απο την αλλη φοβαται οτι θα στριμωχτουμε οικονομικα.οσο για τα ρουχα μου ναι μου κανουν αλλα διακρινω πως το σωμα μου αρχιζει και αλλαζει,ειχα λιγο κοιλιτσα αλλα τωρα παρατηρω πως αρχιζει και φουσκωνει,οχι πολυ ομως.ολοι μου λενε πως εχω αδυνατισει ειδικα στο προσωπο και στα ποδια μου.αυτες ειναι οι αλλαγες που παρατηρω πανω μου.

22τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Παρ Μάης 06, 2011 3:50 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είναι θετικό που ο φίλος σου δεν είναι μικρός σε ηλικία, αλλά καμιά φορά με τους άντρες δεν ξέρεις τι να περιμένεις. Είσαστε καιρό μαζί; Έχετε μιλήσει ποτέ για το μέλλον πριν μάθετε για την εγκυμοσύνη σου; Καλό είναι να ξέρεις τις προθέσεις του και επίσης να ξέρεις πως η όποια απόφαση είναι καθαρά δική σου. Αν εσύ έχεις αποφασίσει να το κρατήσεις δεν μπορεί να σου επιβάλλει το αντίθετο. Αν είναι υποστηρικτικός τα πράγματα θα είναι πιο εύκολα.

23τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Παρ Μάης 06, 2011 4:38 am

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έμεινα έγκυος στα 20, ο μπαμπάς του μωρού συνομίληκος, φοιτητές και οι δύο, από δουλειές μηδέν, φαντάρος ακόμα δεν είχε πάει ο καλός μου, οι δικοί του θέλαν να το ρίξω, οι δικοί μου με στήριξαν σε όλα, είπα θα το κρατήσω μαζί του ή χωρίς αυτόν, χωρίσαμε, αφού γέννησα ξαναγύρισε, μείναμε μαζί μερικά χρόνια, τελικά για λόγους άσχετους (όχι για το παιδί) δεν τα βρήκαμε και χωρίσαμε οριστικά. Δέκα χρόνια μετά, οι γονείς του λατρεύουν τη μικρή, της πληρώνουν τα αγγλικά και τη βλέπουν πολύ συχνά αν και ζούνε σε άλλη πόλη. Ο πατέρας της είναι ακόμα μόνος του άλλα τη βλέπει κι αυτός συχνότατα και είναι τυπικότατος στις υποχρεώσεις του. Οι δικοί μου είχαν τη χαρά να με δουν να στέκομαι με τον καιρό στα πόδια μου , περιττό να σου πω ότι το παιδί μου είναι σα δικό τους. Και τέλος εγώ πριν λίγο καιρό αρραβωνιάστηκα με έναν υπέροχο άνθρωπο και προσπαθώ συνειδητά πλέον για δεύτερο μωράκι.

Με όλα αυτά θέλω να σου πω πως καμιά οδός δεν είναι η ευκολότερη, παρόλα αυτά σε βάθος χρόνου το σχέδιο του Θεού για τον καθένα μας φανερώνεται, όσες δυσκολίες κι αν έχουμε περάσει μέχρι να φτάσουμε εκεί. Το ερώτημα είναι: ΕΣΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ? Εγώ δεν μπόρεσα να ζήσω με την έκτρωση. Και έκανα την επιλογή μου. Αν απαντήσεις μέσα σου σε αυτή την ερώτηση, νομίζω ότι όλα θα είναι πιο ξεκάθαρα. Σου εύχομαι απο την καρδιά μου καλή τύχη. ( το δικό μου παράδειγμα δεν είναι απαραίτητο να βρίσκει σύμφωνους όλους, άλλα το παραθέτω γιατί παρόλες τις απίστευτες τρομερές δυσκολίες, εξελίχθηκε ανέλπιστα καλά. Και αυτό νομίζω ότι οφείλεται λιγάκι και στη δική μου επιλογή)

24τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Παρ Μάης 06, 2011 5:40 am

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
htc έγραψε:γεια σας κοριτσια.πριν 4 μερες εκανα 2 τεστ εγκυμοσυνης και βγηκαν θετικα.τελευταια φορα ειχα ερθει σε επαφη με το αγορι μου στισ 22/2,ειχα ανησυχησει που δεν μου ειχε ερθει περιοδος αλλα καποιες φορες ενιωθα πονακια περιοδου αλλα τιποτα.το θεμα ειναι πωσ με το αγορι μου τα εχουμε χασει τελειως.δεν ξερουμε τι να κανουμε, δεν εχει σιγουρη δουλεια αλλα ουτε και εγω,αυτο ειναι που μασ απασχολει περισσοτερο και μας φοβιζει.θα ηθελα να μου πειτε γνωμες ωστε να μπορεσω να ξεμπλοκαρω. ευχαστιστω.


ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!
Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ. ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΕΚΤΡΩΣΕΩΝ. ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΦΟΝΟΣ.
ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΕΣ ΑΛΛΑ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ Κ ΘΑ ΤΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΠΕΡΑ.
ΠΑΝΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ, ΣΕ ΕΝΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ... ΘΑ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΑΕΙ. ΘΑ ΤΕΝΤΩΝΕΤΑΙ Κ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΜΠΕΣ...
ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΓΡΑΨΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΕΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ.
ΚΑΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ Wink

25τα εχω παίξει,τι να κάνω? Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Παρ Μάης 06, 2011 5:50 am

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ελινα έγραψε:



Κ εγω αν δεν ειχα τη μητερα μου τοτε που με τα 1000 ζορια εν τελη μου λεει ''οκ αφου το αποφασησες θα σταθω διπλα σου'' (σε αντιθεση με τον πατερα μου ας πουμε, που μου ειπε ή εμενα ή το μωρο και του ειπα ''το μωρο και αντε γεια εσυ'') δε ξερω τι μπορει να σκεφτομουν και να εκανα αν ενιωθα πως ημουν τελειως μονη, οχι μονο απο αποψη λογικης αλλα κ στα πρακτικα, αν σε διωξουν οι γονεις ας πουμε σε αυτη την ηλικια κ εγγυο που θα πας να μεινεις??Στα παγκακια??Οταν πας ακομα σχολειο και δεν εχεις δουλεια και εχεις κ ενα μωρο στη κοιλια?Ακομα και τους συλλογους που βοηθανε σε τετοιες περιπτωσεις ας πουμε, αντε βρες τους μεσα στο χαος που θα νιωθεις στη προκειμενη φαση...

Γτ κ στη περιπτωση μου οταν ζορισαν τα πραγματα ο μπαμπας της μικρης λάκισε (21χρ. αυτος τοτε)οπως και το σοι του φυσικα που κατα τα αλλα στα λογια ηταν ''εμεις θα βοηθησουμε'' κλπ κ μπλα μπλα μπλα.....Δεν με χωρησε μεν ουτε με πιεσε να το ριξω αλλα τι να το κανω αφου ειχαμε ασχημους τσακωμους, δεν ηρθε ποτε ουτε σε εναν υπερηχο μαζι μου γτ ηταν με διαφορες γκομενες την ωρα που τον περιμενα να παμε στο γιατρο και εν τελη πλακωθηκαμε κυριολεκτικα, χωρησαμε και ησηχασαμε. Σε ολα αυτα ειχα τη μανα μου διπλα μου ομως που μονο αυτη ξερει τι τραβηξε τοτε...Με αυτην ετρεχα στις αστυνομιες, με αυτην ετρεχα στο γυναικολογο,με αυτην ετρεχα να αγοραζω ρουχαλακια, με αυτην γεννησα και με αυτην εμεινα και ξενυχτουσαμε μαζι στις αρρωστιες και τα ξενυχτια της Ναγιας.Τοτε μεχρι και οτι εκεινη φταιει που εμεινα εγγυος ακουσε η δολια απο τους ''συγγενεις'' και παρολα αυτα δε μασησε λεπτο! Της οφειλω πολλα και παντα θα της οφειλω, αλλα τη δυναμη που ενιωσα απο τη γεννηση της κορης μου ειμαι σιγουρη οτι δε θα την ειχα αν δεν ειχα κρατησει αυτο το παιδι.Το λατρευω οχι μονο επειδη ειναι κορη μου αλλα κ γτ ειναι το πιο μικρο πλασματακι που μου εδωσε τη πιο μεγαλη δυναμη.Δεν μου οφειλει τη ζωη της που τη γεννησα, αλλα της οφειλω εγω τη δικη μου που με εκανε να σταθω στα ποδια μου απο τη στιγμη που ηταν μεσα μου και πιστεψα σε αυτην!!! Ομως ξαναλεω οταν δεν γνωριζεις και εισαι μπερδεμενος και φοβισμενος, μη εχοντας και βοηθεια απο πουθενα, ακομα και για καθαρα πραγτικους λογους μπορει να παρεις μια τετοια αποφαση..Πραγματικα δεν το κρινω γτ το πως νιωθεις μεσα σου μονο εσυ το ξερεις!Ελπιζω να μην παρεξηγηθηκα πριν!Αν συνεβη αυτο ειληκρινα δεν το ηθελα! τα εχω παίξει,τι να κάνω? 688264


Μαρια μου, η Ναγια μου ειναι η δυναμη, χωρις αυτην ειναι ψωφιο το μοτερ μου... Wink
Εχεις παιδακια και ξερεις...Σ'ευχαριστω παρα πολυ παντως τα εχω παίξει,τι να κάνω? 417472 [/quote]

ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ ΣΕ ΕΣΕΝΑ Κ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΟΥ!!!! Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις