Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
65 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 65 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Παρ Μάης 06, 2011 5:53 am

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markella01 έγραψε:Έμεινα έγκυος στα 20, ο μπαμπάς του μωρού συνομίληκος, φοιτητές και οι δύο, από δουλειές μηδέν, φαντάρος ακόμα δεν είχε πάει ο καλός μου, οι δικοί του θέλαν να το ρίξω, οι δικοί μου με στήριξαν σε όλα, είπα θα το κρατήσω μαζί του ή χωρίς αυτόν, χωρίσαμε, αφού γέννησα ξαναγύρισε, μείναμε μαζί μερικά χρόνια, τελικά για λόγους άσχετους (όχι για το παιδί) δεν τα βρήκαμε και χωρίσαμε οριστικά. Δέκα χρόνια μετά, οι γονείς του λατρεύουν τη μικρή, της πληρώνουν τα αγγλικά και τη βλέπουν πολύ συχνά αν και ζούνε σε άλλη πόλη. Ο πατέρας της είναι ακόμα μόνος του άλλα τη βλέπει κι αυτός συχνότατα και είναι τυπικότατος στις υποχρεώσεις του. Οι δικοί μου είχαν τη χαρά να με δουν να στέκομαι με τον καιρό στα πόδια μου , περιττό να σου πω ότι το παιδί μου είναι σα δικό τους. Και τέλος εγώ πριν λίγο καιρό αρραβωνιάστηκα με έναν υπέροχο άνθρωπο και προσπαθώ συνειδητά πλέον για δεύτερο μωράκι.

Με όλα αυτά θέλω να σου πω πως καμιά οδός δεν είναι η ευκολότερη, παρόλα αυτά σε βάθος χρόνου το σχέδιο του Θεού για τον καθένα μας φανερώνεται, όσες δυσκολίες κι αν έχουμε περάσει μέχρι να φτάσουμε εκεί. Το ερώτημα είναι: ΕΣΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ? Εγώ δεν μπόρεσα να ζήσω με την έκτρωση. Και έκανα την επιλογή μου. Αν απαντήσεις μέσα σου σε αυτή την ερώτηση, νομίζω ότι όλα θα είναι πιο ξεκάθαρα. Σου εύχομαι απο την καρδιά μου καλή τύχη. ( το δικό μου παράδειγμα δεν είναι απαραίτητο να βρίσκει σύμφωνους όλους, άλλα το παραθέτω γιατί παρόλες τις απίστευτες τρομερές δυσκολίες, εξελίχθηκε ανέλπιστα καλά. Και αυτό νομίζω ότι οφείλεται λιγάκι και στη δική μου επιλογή)

Respect Respect Respect Respect Respect Respect
ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!

27τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Παρ Μάης 06, 2011 6:17 am

htc


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Να σας ρωτησω και κατι αλλο,πρωτου παω στο γιατρο πρεπει οπωσδηποτε να εχω κανει χοριακη?δεν μπορει να με δεχτει χωρις να εχω κανει εξετασεις αιματος?το λεω αυτο γιατι εχω ενα προβλημα με την δουλεια μου και δεν με αφηνουν να παρω ρεπο και απο οτι γνωριζω αιμα παιρνουν μονο πρωι.

28τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Παρ Μάης 06, 2011 6:20 am

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
htc έγραψε:Να σας ρωτησω και κατι αλλο,πρωτου παω στο γιατρο πρεπει οπωσδηποτε να εχω κανει χοριακη?δεν μπορει να με δεχτει χωρις να εχω κανει εξετασεις αιματος?το λεω αυτο γιατι εχω ενα προβλημα με την δουλεια μου και δεν με αφηνουν να παρω ρεπο και απο οτι γνωριζω αιμα παιρνουν μονο πρωι.

Αν η εγκυμοσύνη σου είναι τόσο προχωρημένη όσο λες (επαφή 22/2) δεν νομίζω ότι ο γιατρός θα χρειαστεί χορειακή. Θα δει το έμβρυο κανονικά. Αν πάλι θέλεις να σιγουρευτείς εσύ τότε κάνε.

29τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Παρ Μάης 06, 2011 12:41 pm

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
htc έγραψε:οσο και δυσκολο να μου φαινεται και να φοβαμαι την αντιδραση των δικων μου μολις το μαθουν,εγω νιωθω πολυ περηφανη κατα βαθοσ!σιγουρα θα αρχισουν την μουρμουρα μολις το μαθουν<τι θα πει ο κοσμος κτλ.> διοτι ζω σε μια κλειστη κοινωνια και ειναι ο ενασ λογος που ακομα δεν εχω επισκευτει το μικροβιολογο να κανω εξεταση για να βεβαιωθω πληρες.κατι ακομα,υπαρχει περιπτωση να εχω κατι αλλο π.χ πολυκυστικες ωοθηκες και να μην ειμαι εγκυος αλλα να βγαινουν θετικα τα τεστ.η βοηθεια σας μου δινει περισσοτερο κουραγιο.

ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΟΣ 2 ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΘΕΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΕΤΟΙΜΗ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ, ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΤΥΨΕΙΣ. ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΗΛΙΚΙΑ, ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΥΠΕΡ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ, ΤΟ ΣΩΣΤΟΤΕΡΟ, ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ. ΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΘΕΛΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ, ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΣΤΗΡΙΞΕΙ, ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΘΕΤΟΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΣΟΥ.
ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΕΥΘΥΝΗ ΣΕ ΑΥΤΟ, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

30τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Σαβ Μάης 07, 2011 3:13 am

Silvermist

Silvermist
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Έμεινα έγκυος στα 25 απο ένα βράδι απροσεξίας..όταν το ανακάλυψα έχασα τη γη απο τα πόδια μου. Όλα μου τα όνειρα και τα σχέδια δε συμπεριλάμβαναν παιδί και οικογένεια. Τώρα όμως δε θα άλλαζα με τίποτα την γλυκιά μου μπουμπούκα! Όσο για τη δουλειά, εμένα δουλεύει μόνο ο άντρας μου και ζοριζόμαστε αρκετά, αν όμως το αποφασίσεις να το κρατήσεις βρίσκεις τρόπους να τα καταφέρεις! Ελπίζω να διαλέξεις ότι είναι καλύτερο για σένα και τον σύντροφο σου!!

31τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Σαβ Μάης 07, 2011 4:11 am

refaki

refaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα κοριτσι μου! γνωμη μου ειναι να το κρατησεις αυτο το μωρακι... μπορει τωρα να σκεφτεσαι τι θα πουν οι δικοι σου αλλα θα δεις μετα απο καποιους μηνες θα τα σκεφτεσαι ολα αυτα, θα χαμογελας, και θα τα χεις σαν μια γλυκια αλλα παραλληλα δυσκολη στιγμη! γιατι στο λεω? γιατι πριν απο ενα ακριβως χρονο περνουσα αυτα που περνας και συ... αγχομενη για το τι θα γινει, να φοβαμαι οσο τπτ αλλο τους δικους μου!!! ο συντροφος μου να με στηριζει και να μου δινει δυναμη, αλλα για κακη μας τυχη? ενα μηνα μετα που μαθαμε οτι ειμαι εγκυος τον απελησαν απ τη δουλεια του... εκει να δεις στεναχοριες, κλαματα, τσακωμοι... και ομως ειπαμε δε το βαζουμε κατω εχουμε ο ενας τον αλλον και θα παλεψουμε γιαυτο το παιδακι! ευτυχως ο καλος θεουλης μας λυπηθηκε και βρηκε μετα απο ενα μηνα δουλεια και ετσι ηρεμησαμε!!! οι δικοι μου εμαθαν οτι ειμαι εγκυος οταν ημουν ηδη 4 μηνων στην αρχη εγινε χαμος αλλα οσο εβλεπαν για το ποσο αποφασισμενη ημουν (και ηταν η πρωτη φορα στη ζωη μου που με εβλεπαν οτι δν υπαρχει περιπτωση να αλλαξω αποφαση) το εμπαιδωναν σιγα σιγα ωσπου στο τελος το χονεψαν! ειδαν βεβαιως οτι ο ανθρωπος με τον οποιο ειμαι μαζι ειναι σοβαρος και δεν με κοροιδευει...
αν ειχα καποιον που δε θα μπορουσε να με στηριξει δε ξερω τι θα εκανα... μη σε φοβιζει πως θα τα βγαζεται περα! μπορει να ειστε στριμογμενοι οικονομικα γιατι ενα μωρο εχει πολλα εξοδα αλλα ενταξει... οταν ομως θα το βλεπεις να σε κοιταει μες στα ματια και να σου χαμογελαει, να το βλεπεις σιγα σιγα να μεγαλωνει και καθε μερα να σου χαριζει πρωτογνωρες εμπειριες πιστεψε με θα ξεχνας οτι στεναχορια κ αν εχεις!!!! η κορη μου σημερα ειναι 5 μηνων, μπορει πολλες φορες να μν εχω να παρω κατι που θελω η να ζηλευω που οι φιλες μου μου λενε χτες πηγαμε εκει... ομως πιστεψε με δεν την αλλαζω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ στο κοσμο και ποτε δε προκειται να μετανιωσω που την εφερα στο κοσμο!

32τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Σαβ Μάης 07, 2011 6:06 am

htc


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ευχαριστω για την υποστηριξη σας!!με κανετε τοσο χαρουμενη.το μωρακι μου θα το κρατησω,για να το εστειλε ο θεος αυτη την στιγμη κατι παραπανω θα γνωριζει.το επομενο βημα θα ειναι το μαθουν οι γονεις μου.ηδη καποια ατομα απο το οικογ.περιβαλλον το γνωριζουν και στεκονται διπλα μου.ολα θα πανε καλα,κανεις δεν χανετε!και χαιρομαι που μιλαω με τοσεσ μανουλεσ! :-)

33τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Σαβ Μάης 07, 2011 6:12 am

vasoula07

vasoula07
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
htc έγραψε:Ευχαριστω για την υποστηριξη σας!!με κανετε τοσο χαρουμενη.το μωρακι μου θα το κρατησω,για να το εστειλε ο θεος αυτη την στιγμη κατι παραπανω θα γνωριζει.το επομενο βημα θα ειναι το μαθουν οι γονεις μου.ηδη καποια ατομα απο το οικογ.περιβαλλον το γνωριζουν και στεκονται διπλα μου.ολα θα πανε καλα,κανεις δεν χανετε!και χαιρομαι που μιλαω με τοσεσ μανουλεσ! :-)

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΟΥ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΣΩΣΤΟ... ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΠΩΣ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΩΜΜΕΝΑ ΜΕ ΡΟΔΟΠΕΤΑΛΑ, ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΝΕΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΛΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΑ(ΜΕ 'Η ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΟΥ) ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑ!!!

34τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Σαβ Μάης 07, 2011 10:38 am

elenitsa1987


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εγω στα 22 μου εμεινα εγκυος,με το αγορι μου ημασταν μαζι 3 χρονια σε σχεση εξ αποστασεως(ελλαδα-γερμανια) αλλα πολυ μεγαλος ερωτας...περιμεναμε λοιπον να τελειωσουμε τις σπουδες μας μας για να ζησουμε μαζι ,να παντρευτουμε και να κανουμε μωρακια...ομως ο θεος ειχε αλλη αποψη για εμας...Πριν ενα χρονο ακριβως εμεινα εγκυος αλλα ουτε μια στιγμη δε μπηκα στο διλλημα το κραταω η οχι.Το ανακοινωσα αμεσως σε ολους,η οικογενεια επαθε ενα σοκ αρχικο αλλα κι εγω ...οχι οταν εμαθα οτι περιμενω μωρο αλλα οταν ανακαλυψα τις αλλαγες -θυσιες που θα επρεπε να κανω.Να παρατησω τις σπουδες μου,να φυγω απο την ελλαδα και την οικογενεια μου,να μιλαω με τους φιλους μου μονο μεσω ιντερνετ,να κοπουν οι εξοδοι,τα ξενυχτια,η φοιτητικη ζωη ολα!!!!Αφου παντρευτηκαμε στον 3 μηνα,μου εφυγε καθε αγχος και μαζι οι δυο μας απολαυσαμε καθε στιγμη της εγκυμοσυνης,υπερηχους,κλωτσιες,τα παντα...και τωρα εχουμε τη κορουλα μας 3 μηνων και ειμαστε τρισευτυχισμενοι.Τη κοιταω που κοιμαται διπλα μου και βουρκωνω...Σκεφτομαι τη ζωη μου πριν απο αυτη και δε βρισκω κατι ενδιαφερον...Πολυ φιλοι μου πηραν πτυχιο και μου το δηλωσαν με υφακι προσπαθωντας να με μειωσουν που δε το καταφερα εγω αυτο...Δε με νοιαζει,εγω νιωθω βαθια υπερηφανη,εφερα εναν ανθρωπο στη ζωη,νιωθω ευλογημενη γι αυτο!!!
Γιατι τα λεω ολα αυτα,απλα για να σου δωσω να καταλαβεις οτι οπως και να εχουν οι καταστασεις,ευκολες η δυσκολες,θυσιες παντα απαιτουνται.Τα παιδια μας ομως τις αξιζουν στο μεγιστο!!!Μακαρι ναμη κανεις κατι που θα μετανιωσεις,σου ευχομαι τα καλυτερα απο καρδιας!

35τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Σαβ Μάης 07, 2011 11:41 am

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστω για την υποστηριξη σας!!με κανετε τοσο χαρουμενη.το μωρακι μου θα το κρατησω,για να το εστειλε ο θεος αυτη την στιγμη κατι παραπανω θα γνωριζει.το επομενο βημα θα ειναι το μαθουν οι γονεις μου.ηδη καποια ατομα απο το οικογ.περιβαλλον το γνωριζουν και στεκονται διπλα μου.ολα θα πανε καλα,κανεις δεν χανετε!και χαιρομαι που μιλαω με τοσεσ μανουλεσ! :-)

cheers cheers cheers cheers τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 536304 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 536304 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 536304 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 417472 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 417472 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 417472

Για οποιαδήποτε συμβουλή ή στήριξη, προσωπικά εγώ, άλλα είμαι σίγουρη και πολλές άλλες μανούλες, είμαι στη διάθεσή σου απο την καρδιά μου.

36τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Σαβ Μάης 07, 2011 12:01 pm

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
htc έγραψε:Ευχαριστω για την υποστηριξη σας!!με κανετε τοσο χαρουμενη.το μωρακι μου θα το κρατησω,για να το εστειλε ο θεος αυτη την στιγμη κατι παραπανω θα γνωριζει.το επομενο βημα θα ειναι το μαθουν οι γονεις μου.ηδη καποια ατομα απο το οικογ.περιβαλλον το γνωριζουν και στεκονται διπλα μου.ολα θα πανε καλα,κανεις δεν χανετε!και χαιρομαι που μιλαω με τοσεσ μανουλεσ! :-)



Μπράβο και από μένα!!!!!!
Διάβασα όλα τα παραπάνω και ήθελα πολύ να σου απαντήσω κι εγώ..Να σου πω ότι η απόφαση να το κρατήσεις μπορεί να είναι αρχικά μια ανηφόρα που πρέπει να ανεβείς αλλά πίστεψέ με..αυτό που θα νιώθεις από δω και πέρα...το ταξίδι της μητρότητας...δεν περιγράφεται με λόγια...είναι ευλογία...όλα καλά να σας πάνε!!!!!!

37τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Κυρ Μάης 08, 2011 2:41 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σίγουρα μια κοπέλα στην ηλικία σου δεν σκέφτεται να γίνει μητέρα έχει άλλα σχέδια , αλλά ξέρεις τη λέει μια παροιμία :όταν κάνουμε σχέδια τα βλέπει ο Θεός και γελάει και στέλνει τα δικά του σχέδια . Και σίγουρα έα μωρο σε όποιες προυποθέσεις και να έρθει ειναι ότι πιο σπουδάιο υπάρχει μια νέα ζωή μια νβέα ύπαρξη που υπεύθυνη για τη ζωή της είσαι εσυ και βέβαια και ο φίλος σου έχει την ίδια ευθύνη με σένα δεν το έκανες μόνη σου το μωρό και άλλωστε δνε μιλάμε για ένα παιδί 20 αλλά για έναν άντρα 29 . Σίγουρα θα υπάρχουν δυσκολίες αλλά με σωστή οργάνωση και ηρεμία θα γίνουν όλα . Υπάρχουν σύλλογοι που βοηθούν περιπτώσεις σαν τη δική σου αρχικά με την επίσκεψη σε γυναικολόγο με ψυχολογική υποστήριξη σε βοηθούν και μέσα απο αυτό ειλικρινά θα δείς πόσο δυσντή θα νιώσεις . Αρχικά πρέπει να το πεις στην μητέρα σου αλλά και στον πατέρα σου δνε ξέρω αν έχεις αδέρφια να τους μιλήσεις έτσι ώστε να έχεις την υποστήριξη τους. Ξέρεις δεν σου μιλάω για γάμο αυτό είναι άλλο κεφάλαιο σαφώς και το ιδανικό είναι να έχετε μια οικογένια αλλά αν δεν είσαι σίγουρη πρέπει να το σκεφτείς καλά . Μην πέσεις εν ολιγις στην παγίδα που πέφτομε πολλές γυναίκες μπορεί ο άνθρωπος να είναι μια χαρά αλλά σε μια τέτοια κατάσταση μπορεί να φανεί την αληθινή πλευρά όπως και να έχουν τα πράγματα έσυ μην κολλόσεις .

38τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Κυρ Μάης 08, 2011 6:51 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
htc έγραψε:Ευχαριστω για την υποστηριξη σας!!με κανετε τοσο χαρουμενη.το μωρακι μου θα το κρατησω,για να το εστειλε ο θεος αυτη την στιγμη κατι παραπανω θα γνωριζει.το επομενο βημα θα ειναι το μαθουν οι γονεις μου.ηδη καποια ατομα απο το οικογ.περιβαλλον το γνωριζουν και στεκονται διπλα μου.ολα θα πανε καλα,κανεις δεν χανετε!και χαιρομαι που μιλαω με τοσεσ μανουλεσ! :-)

Χαίρομαι πολύ για την απόφαση που πήρες και που είσαι τόσο αισιόδοξη! Σκέψου ότι του χρόνου τέτοια μέρα θα γιορτάζεις και εσύ! Ευχομαι ότι καλύτερο! τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 50580

39τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Κυρ Μάης 08, 2011 9:56 am

htc


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Χρονια πολλα σε ολες σας!!αυτο που με φοβιζει ειναι η αντιδραση των γονιων μ.πωσ θα τους το πω;;;;εχω τρελαθει απο την απελπισια μου.μονο που σκεφτομαι οτι θα φωναζουν (και λογικο ειναι)φοβαμαι...

40τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Κυρ Μάης 08, 2011 10:32 am

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
htc έγραψε:Χρονια πολλα σε ολες σας!!αυτο που με φοβιζει ειναι η αντιδραση των γονιων μ.πωσ θα τους το πω;;;;εχω τρελαθει απο την απελπισια μου.μονο που σκεφτομαι οτι θα φωναζουν (και λογικο ειναι)φοβαμαι...

ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΗΔΗ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΑ ΈΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ. Η ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΣΟΥ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙ.
ΙΣΩΣ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟΣΟ ΑΣΧΗΜΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΟΣΟ ΝΟΜΙΖΕΙΣ. ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΑΛΑΚΟΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΗΡΕΜΟΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΜΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ.
ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΑΝΤΟΣ, Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΣΥ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΚΑΙ ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ. ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΕΔΩ...

41τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Κυρ Μάης 08, 2011 10:42 am

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και γω ειμαι της γνωμης αρχικα να το πεις στην μητερα σου σαν γυναικα θα σε καταλαβει πως σκεφτεσαι.και γω οταν ηταν να το ανακοινωσω το ιδιο ανχος ειχα και φοβομουν.οταν το ανακοινωσα στην μητερα μου της ειπα να το μεταφερει αυτη στον μπαμπα για να μην του ρθει πολυ αποτομο.δεν περιμενα οτι θα χαν τετοια αντιδραση.αδικα ανχονομουν.ισα ισα χαρηκαν πολυ που θα γινοντουσαν παππους και γιαγια Wink

42τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Κυρ Μάης 08, 2011 10:44 am

cinderella

cinderella
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
htc έγραψε:Ευχαριστω για την υποστηριξη σας!!με κανετε τοσο χαρουμενη.το μωρακι μου θα το κρατησω,για να το εστειλε ο θεος αυτη την στιγμη κατι παραπανω θα γνωριζει.το επομενο βημα θα ειναι το μαθουν οι γονεις μου.ηδη καποια ατομα απο το οικογ.περιβαλλον το γνωριζουν και στεκονται διπλα μου.ολα θα πανε καλα,κανεις δεν χανετε!και χαιρομαι που μιλαω με τοσεσ μανουλεσ! :-)

τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 328109 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 328109 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 328109 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 328109 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 328109 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 328109 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 328109 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 328109 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 654316 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 654316 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 654316 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 654316 Respect Respect Respect Respect Respect τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 417472 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 417472 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 417472 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 50580 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 50580 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 50580 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 50580 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 50580 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 50580 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 536304 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 536304 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 536304 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 536304 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 536304 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 536304 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 536304 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 536304 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 536304 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 536304 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 536304 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 536304 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 536304 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 536304 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 536304 τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 536304

με το καλόοοοοοοοοοοοοοο

43τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Δευ Μάης 09, 2011 9:07 am

htc


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσια καλησπερα!λοιπον το ειπα στους γονεισ μου οι οποιοι το πηραν πολυ καλα σε σχεση με αυτο που περιμενα!δεν φανταζεσται ποσο ηρεμησα!οσο για το μπαμπα του μωρου μου ειναι διπλα μου και με στιριζει!την πεμπτη το απογευμα εχω ραντεβου με τη γιατρο,η οποια συμφωνα με την τελευταια μου περιοδο ειπε πωσ ειμαι 3μηνων.αληθεια τι θα μου κανει ως πρωτη φορα;;;

44τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Δευ Μάης 09, 2011 9:26 am

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΤΕΛΕΙΑ ΝΕΑ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ,ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟΣ Ο ΣΑΚΟΣ ΚΑΙ ΜΟΡΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΡΔΟΥΛΑ! τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 328109
ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΡΕΙ ΙΣΤΟΡΙΚΟ,ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΟΔΗΓΙΕΣ!ΦΤΙΑΞΕ ΜΙΑ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΘΑ ΤΙΣ ΞΕΧΑΣΕΙΣ!ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ! Very Happy

45τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Δευ Μάης 09, 2011 10:17 am

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
htc έγραψε:Κοριτσια καλησπερα!λοιπον το ειπα στους γονεισ μου οι οποιοι το πηραν πολυ καλα σε σχεση με αυτο που περιμενα!δεν φανταζεσται ποσο ηρεμησα!οσο για το μπαμπα του μωρου μου ειναι διπλα μου και με στιριζει!την πεμπτη το απογευμα εχω ραντεβου με τη γιατρο,η οποια συμφωνα με την τελευταια μου περιοδο ειπε πωσ ειμαι 3μηνων.αληθεια τι θα μου κανει ως πρωτη φορα;;;

ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΤΡΙΑ ΜΗΝΩΝ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ... ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ. τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 788471

46τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Δευ Μάης 09, 2011 11:46 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
htc έγραψε:Κοριτσια καλησπερα!λοιπον το ειπα στους γονεισ μου οι οποιοι το πηραν πολυ καλα σε σχεση με αυτο που περιμενα!δεν φανταζεσται ποσο ηρεμησα!οσο για το μπαμπα του μωρου μου ειναι διπλα μου και με στιριζει!την πεμπτη το απογευμα εχω ραντεβου με τη γιατρο,η οποια συμφωνα με την τελευταια μου περιοδο ειπε πωσ ειμαι 3μηνων.αληθεια τι θα μου κανει ως πρωτη φορα;;;

Πώ-πω είδες που φοβόσουν; Μια χαρά όλα λοιπόν! Σου απάντησαν τι θα κάνεις στην πρώτη επίσκεψη οι άλλες κοπέλες. Σκέψου πόσο ωραία θα είναι που πρώτη φορά θα δεις το μωρό σου και θα ακούσεις την καρδούλα του...

47τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Τρι Μάης 10, 2011 1:22 am

MANOU

MANOU
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μπραβο κοριτσι μου,τελεια νεα.Αντε με το καλο,κοιτα να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου και σε λιγους μηνες να κρατησεις ενα γερο μωρακι στην αγκαλια σου.
Να εισαι σιγουρη οτισε περιμενουν πολυ ομορφες στιγμες,κι ειναι πολυ καλο που εχεις διπλα σου το συνροφο σου και την οικογενεια σου.
Θα περιμενουμε νεα σου.

48τα εχω παίξει,τι να κάνω? - Σελίδα 2 Empty Απ: τα εχω παίξει,τι να κάνω? Τρι Μάης 10, 2011 1:39 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α, και μην ξεχάσεις, όταν μάθεις πιο μήνα γεννάς, να μπεις στο αντίστοιχο γκρουπ στο φόρουμ!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις