Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
320 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 320 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1γιατί τόσα νεύρα????? Empty γιατί τόσα νεύρα????? Τρι Μάης 25, 2010 4:12 am

twins_girls

twins_girls
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα και αφού συστήθηκα είπα να κάνω την αρχή με ένα φλέγον θέμα που με απασχολεί τρομερά! Οι διδυμούλες μου είναι 16 μηνών και πολύ πολύ ζωηρές! Σε φάση να μήν μπορώ να βρώ τον σωστό τρόπο να τις κουμαντάρω (όσο γίνεται βέβαια). Όμως το χειρότερο είναι ότι τσακώνονται πάρα πολύ οι δυό τους. Ειδικά η μία συνέχεια δαγκώνει την άλλη και της τραβάει τα μαλλιά. Όταν κάνω να την μαλώσω, εκτός του ότι δεν ακούει (τί περιμένω κι εγώ....) αρχίζει ύστερα να τραβάει τα μούτρα της και τα δικά της μαλλιά και να κάθεται κάτω και να κλαίει σαν τρελή! Όταν πάω να την πάρω αγκαλιά και να την ηρεμήσω, χειρότερα! Χτυπιέται και ότι βρεί κοντά της το χτυπάει (κι εμένα μαζί). Εχασα τον έλεγχο??? Τί θα γίνει αργότερα??? Γιατί τόσα νεύρα?

2γιατί τόσα νεύρα????? Empty Απ: γιατί τόσα νεύρα????? Τρι Μάης 25, 2010 5:17 am

ioanna

ioanna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΜΕΝΑ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ 16 ΜΗΝΩΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ 4 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΔΑΓΚΩΝΕΙ,ΟΥΤΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΑΛΛΑ ΤΣΙΡΙΖΕΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ.

3γιατί τόσα νεύρα????? Empty Απ: γιατί τόσα νεύρα????? Τρι Μάης 25, 2010 5:34 am

Olivia

Olivia
Admin
Admin
twins_girls έγραψε:Καλησπέρα και αφού συστήθηκα είπα να κάνω την αρχή με ένα φλέγον θέμα που με απασχολεί τρομερά! Οι διδυμούλες μου είναι 16 μηνών και πολύ πολύ ζωηρές!

Γλυκειά μου, δεν ξέρω να συμβουλεύσω πάνω σ' αυτό, απλά θέλω να πω ότι η φωτογραφία στο άβατάρ σου τα σπάει!!!

http://www.eimaimama.gr

4γιατί τόσα νεύρα????? Empty Απ: γιατί τόσα νεύρα????? Τρι Μάης 25, 2010 5:53 am

crysoula

crysoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
twins_girls έγραψε:Καλησπέρα και αφού συστήθηκα είπα να κάνω την αρχή με ένα φλέγον θέμα που με απασχολεί τρομερά! Οι διδυμούλες μου είναι 16 μηνών και πολύ πολύ ζωηρές! Σε φάση να μήν μπορώ να βρώ τον σωστό τρόπο να τις κουμαντάρω (όσο γίνεται βέβαια). Όμως το χειρότερο είναι ότι τσακώνονται πάρα πολύ οι δυό τους. Ειδικά η μία συνέχεια δαγκώνει την άλλη και της τραβάει τα μαλλιά. Όταν κάνω να την μαλώσω, εκτός του ότι δεν ακούει (τί περιμένω κι εγώ....) αρχίζει ύστερα να τραβάει τα μούτρα της και τα δικά της μαλλιά και να κάθεται κάτω και να κλαίει σαν τρελή! Όταν πάω να την πάρω αγκαλιά και να την ηρεμήσω, χειρότερα! Χτυπιέται και ότι βρεί κοντά της το χτυπάει (κι εμένα μαζί). Εχασα τον έλεγχο??? Τί θα γίνει αργότερα??? Γιατί τόσα νεύρα?


εγω ενα πραγμα εχω να σε συμβουλευσω μην μπαινεις στο παιχνιδι της μικρης και κατλαβαινεις τι εννοω, οταν εχει νευρα και κανει τετοια πραγματα θα την αφηνεις μονη της να κλαιει και να χτυπιεται σε βλεπει οτι πας οποτε νευριαζει και γι αυτο κανει ετσι σου λεει''θα περασει το δικο μου και θα κανω και την φασαρια'', οσο για το αλλο που ειπες οτι δαγκωνει την αλλη κορουλα σου να μη ντην αφηνεις να την μαλωνεις με ωραιο τροπο βλεπε νταντα... σημασια εχει να μην αισθανθουν τα παιδια οτι μπορουν να μας κανουν κουμαντο...

5γιατί τόσα νεύρα????? Empty Απ: γιατί τόσα νεύρα????? Τρι Μάης 25, 2010 9:39 am

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
twins_girls έγραψε:Όμως το χειρότερο είναι ότι τσακώνονται πάρα πολύ οι δυό τους. Ειδικά η μία συνέχεια δαγκώνει την άλλη και της τραβάει τα μαλλιά.

Όταν τα παιδιά κάνουν υπερβολές συνήθως τις κάνουν για να τραβήξουν την προσοχή μας. Εμένα όταν η κορούλα μου γινόταν επιθετική ή δε συμπεριφερόταν σωστά, έφευγα από κοντά της και δεν της έδινα καθόλου σημασία αφού βέβαια της εξηγούσα γιατί. Επειδή όμως πάντα τα παιδιά αντιδρούν στην αδιαφορία, όταν ερχόταν να μου ζητήσει κάτι της εξηγούσα ότι δεν μπορώ να το κάνω γιατί εκείνη δε φέρθηκε σωστά. Ποτέ όμως δεν της έλεγα ότι είναι κακό κορίτσι ή κάτι τέτοιο, αντιθέτως προσπαθώ να χρησιμοποιώ αντίστροφα τις θετικές λέξεις δηλ. αντί να της πω ότι είναι κακό κορίτσι, της λέω ότι δεν είναι καλό κορίτσι... Ομολογώ ότι τα αποτελέσματα είναι θεαματικά και δε χρειάστηκε ποτέ ούτε τιμωρία ούτε φωνές.

6γιατί τόσα νεύρα????? Empty Απ: γιατί τόσα νεύρα????? Τρι Μάης 25, 2010 10:35 am

twins_girls

twins_girls
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Νικολέτα μου ευχαριστώ κατ'αρχήν για την απάντησή σου που με βοηθάει. Νομίζω όμως ότι όταν της εξηγώ κάτι, δεν καταλαβαίνει τις λέξεις μου. Ακόμη δεν μιλάνε, είναι μικρές. Ίσως να καταλαβαίνει την έκφρασή μου εκείνη την στιγμή αλλά φαίνεται να αδιαφορεί. Πολλές φορές όταν αδιαφορώ, χτυπιέται σε σημείο που να κοπανάει κατά λάθος πιά το κεφάλι της κάπου. Δεν ξέρω πώς να το χειριστώ, μακάρι σύντομα να μπορέσω γιατί είναι σκέτη απογοήτευση.......

7γιατί τόσα νεύρα????? Empty Απ: γιατί τόσα νεύρα????? Τρι Μάης 25, 2010 10:46 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαρακι δυστιχως τα αδελφακια που ειναι κοντα ηλικιακα τα εχουν αυτα, εχω ακουσει για πολλες μαχες και μια φιλης μου που εχει αγορια με ενα χρονο διαφορα και ειναι και πιο μεγαλα, αυτο που εχω ακουσει ειναι να μην δινεις σημασια στο παιδι που κανει το επεισοδιο και την επιθεση αλλα στο αλλο παιδι και εκεινο να το αγνοεις για να καταλαβει οτι με αυτο τον τροπο δεν προκειται να τραβηξει την προσοχη σου, καλο κουραγιο σου ευχομαι

8γιατί τόσα νεύρα????? Empty Απ: γιατί τόσα νεύρα????? Τρι Μάης 25, 2010 10:52 am

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
twins_girls έγραψε:Νικολέτα μου ευχαριστώ κατ'αρχήν για την απάντησή σου που με βοηθάει. Νομίζω όμως ότι όταν της εξηγώ κάτι, δεν καταλαβαίνει τις λέξεις μου. Ακόμη δεν μιλάνε, είναι μικρές. Ίσως να καταλαβαίνει την έκφρασή μου εκείνη την στιγμή αλλά φαίνεται να αδιαφορεί. Πολλές φορές όταν αδιαφορώ, χτυπιέται σε σημείο που να κοπανάει κατά λάθος πιά το κεφάλι της κάπου. Δεν ξέρω πώς να το χειριστώ, μακάρι σύντομα να μπορέσω γιατί είναι σκέτη απογοήτευση.......

Πριν μιλήσει η μικρή μου κι εγώ το ίδιο πίστευα. Όταν όμως μίλησε στον ενάμιση χρόνο ξαφνιάστηκα και εντυπωσιάστηκα με το πόσα πράγματα ''ξέθαβε'' από τα λόγια μου. Να είσαι λοιπόν σίγουρη ότι σε καταλαβαίνουν ΑΠΟΛΥΤΑ απλά θέλουν να σου περάσουν το αντίθετο. Σίγουρα οι ακραίες αντιδράσεις φοβίζουν (για περίπτωση ατυχήματος) αλλά πιστεύω ότι αυτό είναι που χρησιμοποιούν τα παιδιά μας για να κερδίσουν την προσοχή μας. Εγώ όσο γούρλωνα τα μάτια από φόβο όταν την έβλεπα να σκαρφαλώνει στην πλάτη του καναπέ τόσο την έβλεπα να χαίρεται που τραβάει την προσοχή μου. Όταν αδιαφόρησα και της είπα ότι αν χτυπήσεις δε θα σε πάρω αγκαλίτσα και θα πονάς μόνη σου τότε το έκοψε (τόσο άμεσα που δεν το πίστευα) γιατί δεν κέρδιζε πια την προσοχή μου. Νομίζω ότι πρέπει να κάνεις κουράγιο και να το αντέξεις για λίγο μέχρι να το κόψουν γιατί όσο σε τρομάζει τόσο θα το κάνουν περισσότερο και θα είναι πιο επικίνδυνο (εξάλλου το ότι σε τρομάζει δε σημαίνει ότι μπορείς να τις προστατεύσεις). Επίσης μπορείς όταν το κάνει η μία να ρίχνεις την προσοχή σου στην άλλη και το αντρίστροφο ώστε να καταλάβουν ότι επιβραβεύεις το παιδί που είναι ήσυχο εκείνη τη στιγμή ώστε ο ανταγωνισμός να είναι θετικός. Εγώ γενικά διαλέγω τον δύσκολο τρόπο παρόλο που με πονάει αλλά το θεωρώ επένδυση προς το μέλλον για να είμαστε όλοι καλύτερα και πραγματικά έχει αποτέλεσμα. Ελπίζω να σε βοηθησα!

9γιατί τόσα νεύρα????? Empty Απ: γιατί τόσα νεύρα????? Τετ Μάης 26, 2010 11:55 am

twins_girls

twins_girls
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σήμερα παράγινε το κακό! Η Χριστινούλα είναι γεμάτη μελανιές και γρατζουνιές στην πλάτη από την Δήμητρα! Σήμερα όποτε την άφηνα ελεύθερη στο σπίτι πήγαινε και όρμαγε στην Χριστίνα. Όταν την έβαζα στο πάρκο χτυπιόταν χωρίς σταματημό με κλάματα. Έχω δοκιμάσει και την αγκαλιά μήπως την ηρεμίσει εκείνη τη στιγμή αλλά χειρότερα! Έχω καταντήσει υστερική που φωνάζει συνεχώς μέσα στο σπίτι και μαλώνει το παιδί. Ύστερα μένει ένας πονοκέφαλος και η Δημητρούλα στον κόσμο της να το συνεχίζει! Δεν άντεξα έβαλα τα κλάματα! Θα κρατήσει πολύ αυτό???????? Είμαι άχρηστη? Την ίδια στιγμή που τις λέω όχι ή μή ή προσπαθώ να της αποσπάσω την προσοχή με κάτι άλλο, ξανακάνει τα ίδια! Η άλλη είναι πιό ήσυχη και μπορεί να παίζει ήρεμα όλη μέρα αλλά μετά από μια επίθεση της Δήμητρας και τις δικές μου φωνές, ξεφεύγει κι εκείνη! Συγνώμη που ξαναφέρνω το θέμα πάλι εδώ, μα χρειάζομαι κουράγιο ειλικρινά.....

10γιατί τόσα νεύρα????? Empty Απ: γιατί τόσα νεύρα????? Τετ Μάης 26, 2010 12:01 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ βρε μαρακι υπομονη, αληθεια ποια ειναι η φασαριοζα η μελαχροινη η η ξανθια; και εγω μιλαω στο γιο μου και δεν με ακουει καθολου, το εχω παρει αποφαση πια που θα παει θα μεγαλωσουν

11γιατί τόσα νεύρα????? Empty Απ: γιατί τόσα νεύρα????? Τετ Μάης 26, 2010 12:03 pm

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
twins_girls έγραψε:Σήμερα παράγινε το κακό! Η Χριστινούλα είναι γεμάτη μελανιές και γρατζουνιές στην πλάτη από την Δήμητρα! Σήμερα όποτε την άφηνα ελεύθερη στο σπίτι πήγαινε και όρμαγε στην Χριστίνα. Όταν την έβαζα στο πάρκο χτυπιόταν χωρίς σταματημό με κλάματα. Έχω δοκιμάσει και την αγκαλιά μήπως την ηρεμίσει εκείνη τη στιγμή αλλά χειρότερα! Έχω καταντήσει υστερική που φωνάζει συνεχώς μέσα στο σπίτι και μαλώνει το παιδί. Ύστερα μένει ένας πονοκέφαλος και η Δημητρούλα στον κόσμο της να το συνεχίζει! Δεν άντεξα έβαλα τα κλάματα! Θα κρατήσει πολύ αυτό???????? Είμαι άχρηστη? Την ίδια στιγμή που τις λέω όχι ή μή ή προσπαθώ να της αποσπάσω την προσοχή με κάτι άλλο, ξανακάνει τα ίδια! Η άλλη είναι πιό ήσυχη και μπορεί να παίζει ήρεμα όλη μέρα αλλά μετά από μια επίθεση της Δήμητρας και τις δικές μου φωνές, ξεφεύγει κι εκείνη! Συγνώμη που ξαναφέρνω το θέμα πάλι εδώ, μα χρειάζομαι κουράγιο ειλικρινά.....
ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΟΙ ΔΙΔΥΜΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΚΑΝΑΝ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΑΝ ΤΑ 3. ΣΤΑ ΞΕΣΠΑΣΜΑΤΑ ΘΥΜΟΥ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΛΛΙΟΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙΟΥ. ΕΜΕΝΑ Η ΒΙΒΙΑΝΝΑ ΕΚΑΝΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΕΛΕΝΑ. ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΤΗΝ ΕΠΙΑΣΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΞΗΓΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΣ ΤΡΑΒΗΞΑ ΑΠΑΛΑ ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΤΗΣ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΕΚΑΝΕ. ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΕΜΑΛΛΙΑΣΑ ΤΗΣ ΤΑ ΤΡΑΒΗΞΑ ΤΟΣΟ ΟΣΟ ΝΑ ΔΩ ΟΤΙ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΟ ΥΦΟΣ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΑΚΙ ΤΗΣ. ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΕΚΟΨΕ ΜΑΧΑΙΡΙ.

12γιατί τόσα νεύρα????? Empty Απ: γιατί τόσα νεύρα????? Τετ Μάης 26, 2010 12:07 pm

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
twins_girls έγραψε:Σήμερα παράγινε το κακό! Η Χριστινούλα είναι γεμάτη μελανιές και γρατζουνιές στην πλάτη από την Δήμητρα! Σήμερα όποτε την άφηνα ελεύθερη στο σπίτι πήγαινε και όρμαγε στην Χριστίνα. Όταν την έβαζα στο πάρκο χτυπιόταν χωρίς σταματημό με κλάματα. Έχω δοκιμάσει και την αγκαλιά μήπως την ηρεμίσει εκείνη τη στιγμή αλλά χειρότερα! Έχω καταντήσει υστερική που φωνάζει συνεχώς μέσα στο σπίτι και μαλώνει το παιδί. Ύστερα μένει ένας πονοκέφαλος και η Δημητρούλα στον κόσμο της να το συνεχίζει! Δεν άντεξα έβαλα τα κλάματα! Θα κρατήσει πολύ αυτό???????? Είμαι άχρηστη? Την ίδια στιγμή που τις λέω όχι ή μή ή προσπαθώ να της αποσπάσω την προσοχή με κάτι άλλο, ξανακάνει τα ίδια! Η άλλη είναι πιό ήσυχη και μπορεί να παίζει ήρεμα όλη μέρα αλλά μετά από μια επίθεση της Δήμητρας και τις δικές μου φωνές, ξεφεύγει κι εκείνη! Συγνώμη που ξαναφέρνω το θέμα πάλι εδώ, μα χρειάζομαι κουράγιο ειλικρινά.....

Άχρηστη μανούλα που αγαπάει τα παιδιά της και προσπαθεί τόσο πολύ για το καλύτερο δε γίνεται! Μη νοιώθεις ενοχές δε φταις εσύ. Εφόσον όμως είναι τόσο δύσκολα τα πράγματα η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να σου πω κάτι παραπάνω. Ίσως θα έπρεπε να το συζητήσεις με τον παιδίατρο αρχικά και ίσως με κάποιον ειδικό αν χρειαστεί. Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι σε αυτές τις περιπτώσεις οι φωνές πανικοβάλλουν τα παιδιά και τα πράγματα γίνονται χειρότερα (ξέρω βέβαια ότι είναι πολύ δύσκολο να κρατηθέις). Εύχομαι να βρείτε τις ισορροπίες σας

13γιατί τόσα νεύρα????? Empty Απ: γιατί τόσα νεύρα????? Τετ Μάης 26, 2010 2:18 pm

twins_girls

twins_girls
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ναι η μελαχρινή είναι η νευρική. Κορίτσια ευχαριστώ για τον χρόνο σας. Θέλει να προσπαθήσω κι εγώ να συγκρατούμαι... βέβαια με τόση κούραση και αϋπνία τόσους μήνες που να κάνω το σωστό? Το βάρος έχει πέσει σε μένα να ασχολούμαι και το μεγάλο μου άγχος είναι μήν τα κάνω παλιοχαρακτήρες τα παιδιά μου.... αυτό θα είναι η αποτυχία της ζωής μου! Τώρα κοιμούντε... πηγαίνω συνεχώς στο δωμάτιο και τα κοιτάζω, νιώθω τόση στεναχώρια που δεν τους φέρομαι σωστά.... αυτό το "σωστά" τελικά γιατί δεν μας το μαθαίνουν ??????? pale pale pale

14γιατί τόσα νεύρα????? Empty Απ: γιατί τόσα νεύρα????? Τετ Μάης 26, 2010 2:28 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαρακι το καταλαβα, μηπως επειδη ζηλευει την ξανθουλα, γενικα εχω δει να γραφουν πιο πολλα σχολια για την ξανθια και ποσο ομορφη ειναι, μηπως αυτο το αντιλαμβανεται το παιδι και απο γνωστους σας που τις βλεπουν και το βγαζει στην αλλη; μπορει να λεω και βλακειες αλλα μου ηρθε μια ιδεα τωρα

15γιατί τόσα νεύρα????? Empty Απ: γιατί τόσα νεύρα????? Τετ Μάης 26, 2010 2:37 pm

twins_girls

twins_girls
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γενικά επειδή η Δημητρούλα (η μελαχρινή) ειναι η πιό ναζιάρα και παιχνιδιάρα, πιό πολύ για εκείνη μου λένε. Σκέφτηκα κι εγώ μήπως ζηλεύει αλλά δεν κάνω κάτι εγώ που να της προκαλεί ζήλια. Ούτε οι υπόλοιποι πιστεύω. Ίσα ίσα επειδή η Δήμητρα ανταποκρίνεται σε όλα αμέσως (χόρεψε, πώς κανει το σκυλάκι κτλ) θα έλεγα ότι το βάρος πέφτει σε εκείνη. Η Χριστίνα γενικά θέλει μόνη της να παίζει να κάθεται. Μου λένε πως μπορεί να έχει νεύρα λόγω των δοντιών. Επίσης όταν δεν έχει ενεργηθεί όλη την ημέρα, είναι γενικά πιό νευρική. Δεν ξέρω τί να πώ.... άστα!

16γιατί τόσα νεύρα????? Empty Απ: γιατί τόσα νεύρα????? Τετ Μάης 26, 2010 2:42 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ μωρε μαρακι σε ποναει η ψυχη μου, εχω περασει και εγω στιγμες απελπισιας και σε καταλαβαινω, τωρα νιωθεις ανημπορει οτι δεν μπορεις να κανεις κατι με τον καιρο θα περασει, προσπαθησε να τις απασχολεις οσο μπορεις παιζοντας παιχνιδια παρεας ας πουμε κατι που να ειναι οι δυο τους μια ομαδα και η αλλη ομαδα εσυ, ετσι ωστε να πρεπει να συνεργαστουν για να κερδισουν και να μην ειναι αντιπαλες, πχ παιξε κρυφτο και θα σε ψαχνουν μαζι οποια και να σε βρει να δωσεις και στις δυο κατι που τους αρεσει να καταλαβουν οτι ειναι ομαδα, κατι παρεμφερες εστω σκεψου κατι τετοιο, μπας και αλλαξουν σταση και μαθουν οτι ομαδικα συνεργατες εχει πιο πλακα απο το να ειναι "αντιπαλες" και μην περιμενεις θαυματα θελει υπομονη και χρονο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις