Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
69 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 69 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Πεμ Μάης 12, 2011 3:51 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:βρε κοριτσια μονο εγω φοβαμαι με αυτη την απογραφη??? και αν ειμαι μονη και μου χτυπησουνε την πορτα που ξερω εγω αν θα ειναι οντως για την απογραφη η αν δεν το χρησιμοποιησουνε τοσα που ακουμε???
δεν ξερω σκεφτομαι να μην ανοιξω αν δεν ειναι ο αντρας μου φοβαμαι με 1 παιδι και ενα μωρο!!! μηπως ειμαι υπερβολικη απο τη λοχεια? Shocked

νομίζω ότι δεν είσαι καθόλου υπερβολική! έχεις απόλυτο δίκιο! έτσι όπως έχουμε γίνει και τον ίσκιο μας θα φοβόμαστε σε λίγο

27ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Πεμ Μάης 12, 2011 4:23 am

Neni

Neni
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βρε κορίτσια, μη το παίρνεται προσωπικά, το ‘ποιος κοιμήθηκε εδώ το χι βράδυ’ είναι σημείο αναφοράς απλώς, δεν υπονοεί η Εθνική Στατιστική Αρχή κάτι για τον άντρα σας! Μπορεί για παράδειγμα κάποιος να μένει μερικές μέρες με τους γονείς του και μερικές με την κοπέλα του ή να ταξιδεύει για την δουλειά του. Πρέπει να υπάρχει ένα σημείο αναφοράς, για να μη διπλοαπογραφεί.

Η αλήθεια είναι βέβαια ότι η ερώτηση ακούγεται κάπως… είχα δουλέψει στην προηγούμενη απογραφή. Βρίσκω λοιπόν σε ένα σπίτι μια καλοστεκούμενη 50άρα και έναν νεαρό, που ΔΕΝ ήταν γιός της Wink ...μπράβο της, σωστήήήή αλλά … πως ρωτάς : ‘κοιμηθήκατε εδώ χθές;’

Κατά τα άλλα η Στατιστική Αρχή (εργάζεται συγγενής μου, γι’ αυτό τα ξέρω, μη κάνω την έξυπνη τζάμπα!) μαζεύει διάφορα στοιχεία, σε διάφορες έρευνες: κάνουν απογραφές γεωργικών, εργατικού δυναμικού, παρακολουθούν τιμές για να διαμορφώσουν τον τιμάριθμο κλπ. Ας μην είμαστε υπερβολικές, μερικές ερωτήσεις είναι.

Ε, για το να φοβάσαι να ανοίξεις, το καταλαβαίνω, αλλά τι να κάνουμε, κάπως πρέπει να γίνει και αυτό.

28ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Πεμ Μάης 12, 2011 4:58 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kira έγραψε:ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΑΛΗΘΙΝΟ!!!!!!!!!!!!!
Με ρώτησε που κοιμήθηκε ο άντρας μου τη Δευτέρα το βράδυ!!!!!
Σε παρακαλώ πες μου οτι δεν το λες σοβαρά;;;;;Shocked Shocked Shocked

elenidek έγραψε:...ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΑΠΕΓΡΑΨΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ (2,5 ΜΗΝΩΝ) ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑΝ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΥΡΙΑ ΑΣΧΟΛΙΑ ΤΟΥ....
ΑΑΑΑΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!!!Respect Respect Respect Respect

mama katerina έγραψε:βρε κοριτσια μονο εγω φοβαμαι με αυτη την απογραφη??? και αν ειμαι μονη και μου χτυπησουνε την πορτα που ξερω εγω αν θα ειναι οντως για την απογραφη η αν δεν το χρησιμοποιησουνε τοσα που ακουμε???
δεν ξερω σκεφτομαι να μην ανοιξω αν δεν ειναι ο αντρας μου φοβαμαι με 1 παιδι και ενα μωρο!!! μηπως ειμαι υπερβολικη απο τη λοχεια? Shocked
Όχι κοριτσάκι μου δεν είσαι υπερβολική. Εμένα αν έρθουν πρωί που είμαι μόνη μου θα αναγκαστούν να με απογράψουν πίσω απο τα 4 εκατοστά που ανοίγει η πόρτα με τον σύρτη.

29ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Πεμ Μάης 12, 2011 5:02 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:
mama katerina έγραψε:βρε κοριτσια μονο εγω φοβαμαι με αυτη την απογραφη??? και αν ειμαι μονη και μου χτυπησουνε την πορτα που ξερω εγω αν θα ειναι οντως για την απογραφη η αν δεν το χρησιμοποιησουνε τοσα που ακουμε???
δεν ξερω σκεφτομαι να μην ανοιξω αν δεν ειναι ο αντρας μου φοβαμαι με 1 παιδι και ενα μωρο!!! μηπως ειμαι υπερβολικη απο τη λοχεια? Shocked

νομίζω ότι δεν είσαι καθόλου υπερβολική! έχεις απόλυτο δίκιο! έτσι όπως έχουμε γίνει και τον ίσκιο μας θα φοβόμαστε σε λίγο

Συμφωνώ και εγώ φοβόμουν... Είχα σκεφτεί να κάνω πως λείπω. Σε αυτή την περίπτωση λέει σου αφήνει ένα τηλέφωνο για να τον καλέσεις και να κλείσετε ραντεβού για να γίνει η απογραφή. Κοίταξα όμως από το ματάκι και ήταν μια μικροκαμωμένη κοπελίτσα και έτσι και εγώ της άνοιξα. Μετά είδα και την κονκάρδα που φορούσε και είχε πάνω και τηλέφωνα στα οποία μπορείς να πάρεις επιτόπου και να σιγουρευτείς. Βέβαια, αν δεν είναι από την απογραφή και τον έχεις μπάσει σπίτι σου, εκεί δεν ξέρω τι κάνεις... Βουτάς τα παιδιά και τρέχεις μάλλον και τον αφήνεις να κάνει τη δουλειά του...

30ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Πεμ Μάης 12, 2011 5:04 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
Όχι κοριτσάκι μου δεν είσαι υπερβολική. Εμένα αν έρθουν πρωί που είμαι μόνη μου θα αναγκαστούν να με απογράψουν πίσω απο τα 4 εκατοστά που ανοίγει η πόρτα με τον σύρτη.

χμμ..καλα λες αυτο δεν το σκεφτηκα!!!!
Wink Wink Wink Wink

31ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Πεμ Μάης 12, 2011 5:06 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
Μαρία έγραψε:
mama katerina έγραψε:βρε κοριτσια μονο εγω φοβαμαι με αυτη την απογραφη??? και αν ειμαι μονη και μου χτυπησουνε την πορτα που ξερω εγω αν θα ειναι οντως για την απογραφη η αν δεν το χρησιμοποιησουνε τοσα που ακουμε???
δεν ξερω σκεφτομαι να μην ανοιξω αν δεν ειναι ο αντρας μου φοβαμαι με 1 παιδι και ενα μωρο!!! μηπως ειμαι υπερβολικη απο τη λοχεια? Shocked

νομίζω ότι δεν είσαι καθόλου υπερβολική! έχεις απόλυτο δίκιο! έτσι όπως έχουμε γίνει και τον ίσκιο μας θα φοβόμαστε σε λίγο

Συμφωνώ και εγώ φοβόμουν... Είχα σκεφτεί να κάνω πως λείπω. Σε αυτή την περίπτωση λέει σου αφήνει ένα τηλέφωνο για να τον καλέσεις και να κλείσετε ραντεβού για να γίνει η απογραφή. Κοίταξα όμως από το ματάκι και ήταν μια μικροκαμωμένη κοπελίτσα και έτσι και εγώ της άνοιξα. Μετά είδα και την κονκάρδα που φορούσε και είχε πάνω και τηλέφωνα στα οποία μπορείς να πάρεις επιτόπου και να σιγουρευτείς. Βέβαια, αν δεν είναι από την απογραφή και τον έχεις μπάσει σπίτι σου, εκεί δεν ξέρω τι κάνεις... Βουτάς τα παιδιά και τρέχεις μάλλον και τον αφήνεις να κάνει τη δουλειά του...

αμα ειναι καμια κοπελιτσα τοτε μπορει και να ανοιξω αλλα ακουσα και για κατι κοστουμαρισμενους κυριους..



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mama katerina στις Πεμ Μάης 12, 2011 5:07 am, 1 φορά

32ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Πεμ Μάης 12, 2011 5:06 am

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mama katerina έγραψε:βρε κοριτσια μονο εγω φοβαμαι με αυτη την απογραφη??? και αν ειμαι μονη και μου χτυπησουνε την πορτα που ξερω εγω αν θα ειναι οντως για την απογραφη η αν δεν το χρησιμοποιησουνε τοσα που ακουμε???
δεν ξερω σκεφτομαι να μην ανοιξω αν δεν ειναι ο αντρας μου φοβαμαι με 1 παιδι και ενα μωρο!!! μηπως ειμαι υπερβολικη απο τη λοχεια? Shocked

Οχι μανουλα και εγω φοβαμαι. Δεν θα ανοιξω αν ειμαι μονη μου στο σπιτι και θα παρω τηλεφωνο να κλεισω ραντεβου οταν ειναι και ο αντρας μου στο σπιτι. Υπερβολικη ή χε.....ου δεν με νοιαζει. Θεωρω οτι η απογραφη θα γινει μια υπεροχη αφορμη για κλεφτες να εισβαλλουν στο σπιτι. Και επειδη μαθηματα καρατε δεν εκανα ποτε, θα μεινω αμιλητη οταν θα μου χτυπησουν το κουδουνι..Τι θα κανω βεβαια στην περιπτωση που κλαιει το μωρο δεν ξερω.. Shocked

33ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Πεμ Μάης 12, 2011 5:09 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Gianna_V έγραψε:
mama katerina έγραψε:βρε κοριτσια μονο εγω φοβαμαι με αυτη την απογραφη??? και αν ειμαι μονη και μου χτυπησουνε την πορτα που ξερω εγω αν θα ειναι οντως για την απογραφη η αν δεν το χρησιμοποιησουνε τοσα που ακουμε???
δεν ξερω σκεφτομαι να μην ανοιξω αν δεν ειναι ο αντρας μου φοβαμαι με 1 παιδι και ενα μωρο!!! μηπως ειμαι υπερβολικη απο τη λοχεια? Shocked

Οχι μανουλα και εγω φοβαμαι. Δεν θα ανοιξω αν ειμαι μονη μου στο σπιτι και θα παρω τηλεφωνο να κλεισω ραντεβου οταν ειναι και ο αντρας μου στο σπιτι. Υπερβολικη ή χε.....ου δεν με νοιαζει. Θεωρω οτι η απογραφη θα γινει μια υπεροχη αφορμη για κλεφτες να εισβαλλουν στο σπιτι. Και επειδη μαθηματα καρατε δεν εκανα ποτε, θα μεινω αμιλητη οταν θα μου χτυπησουν το κουδουνι..Τι θα κανω βεβαια στην περιπτωση που κλαιει το μωρο δεν ξερω.. Shocked

τι θα κανεις με το μωρο?? και γιατι πρεπει να κρυφτουμε?? οχι κυριε δεν ανοιγω θα κλεισω ραντεβου οταν θα ειναι και ο αντρας μου στο σπιτι! συγνωμη αλλα θα τους απολογηθουμε κι ολας??

34ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Πεμ Μάης 12, 2011 5:12 am

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να σου πω την αληθεια μαμα -Κατερινα ψιλοντρεπομαι να τους το πω καταμουτρα αυτο. Και φοβαμαι μη μου αρχισουν τα δεν θα γινει και κατι, θα σας κανουμε λιγες ερωτησεις. Δεν ξερω. Προτιμω να μεινω αμιλητη και να το παιξω και καλα οτι δεν ειμαι σπιτι παρα να μπλεξω.
Η απογραφη πισω απο κλειστη πορτα δεν παιζει ε?? Shocked

35ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Πεμ Μάης 12, 2011 5:15 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:τι θα κανεις με το μωρο?? και γιατι πρεπει να κρυφτουμε?? οχι κυριε δεν ανοιγω θα κλεισω ραντεβου οταν θα ειναι και ο αντρας μου στο σπιτι! συγνωμη αλλα θα τους απολογηθουμε κι ολας??

Πολύ καλά τα λες. Συγνώμη κιόλας δηλαδή που δεν κάνω το σπίτι μου μπάτε σκύλοι αλέστε.
Και το μικροκαμωμένη κοπελιά δεν μου λέει τίποτα. Και που ξέρω αν δεν έχει κανένα όπλο κρυμμένο και περιμένει η υπόλοιπη μαφία πίσω απ'τον τοίχο; Υπερβολή αυτό που λέω εντάξει αλλά προχτές σκοτώσανε τον ανθρωπάκο για μία κάμερα.

36ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Πεμ Μάης 12, 2011 5:21 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
mama katerina έγραψε:τι θα κανεις με το μωρο?? και γιατι πρεπει να κρυφτουμε?? οχι κυριε δεν ανοιγω θα κλεισω ραντεβου οταν θα ειναι και ο αντρας μου στο σπιτι! συγνωμη αλλα θα τους απολογηθουμε κι ολας??

Πολύ καλά τα λες. Συγνώμη κιόλας δηλαδή που δεν κάνω το σπίτι μου μπάτε σκύλοι αλέστε.
Και το μικροκαμωμένη κοπελιά δεν μου λέει τίποτα. Και που ξέρω αν δεν έχει κανένα όπλο κρυμμένο και περιμένει η υπόλοιπη μαφία πίσω απ'τον τοίχο; Υπερβολή αυτό που λέω εντάξει αλλά προχτές σκοτώσανε τον ανθρωπάκο για μία κάμερα.

πωπω ποσο δικιο εχεις... πως εχουμε γινει ετσι ρε γαμωτο να μας σκοτωνουν για μια βιντεοκαμερα!!!!!!!

37ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Πεμ Μάης 12, 2011 5:26 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Gianna_V έγραψε:Να σου πω την αληθεια μαμα -Κατερινα ψιλοντρεπομαι να τους το πω καταμουτρα αυτο. Και φοβαμαι μη μου αρχισουν τα δεν θα γινει και κατι, θα σας κανουμε λιγες ερωτησεις. Δεν ξερω. Προτιμω να μεινω αμιλητη και να το παιξω και καλα οτι δεν ειμαι σπιτι παρα να μπλεξω.
Η απογραφη πισω απο κλειστη πορτα δεν παιζει ε?? Shocked

μη σου πω πως εμενα θα με βολεψει να κλαψει θα τους πω σας παρακαλω τωρα δεν μπορω πρεπει να θηλασω το μωρο ειμαι λεχωνα!!! ε τι θα κανουνε θα επιμενουνε??? Cool Cool

38ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Πεμ Μάης 12, 2011 5:30 am

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και σε εμας ηρθαν χθες!!μια συμπαθεστατη κοπελιτσα και οιερωτησεις που μου εκανε ηταν νορμαλ αν εξαιρεσεις 2-3 που γελαγε και εκεινη τυπου αν εχουμε μπανιο στο σπιτι κ κατι τετοια!!τιποτα περιεργο ασε που με ρωτησε τα τετραγωνικα και εγω δεν ηξερα να απαντησω!!παντως εχουν τηλ και αν θες μπορεις να τηλεφωνησεις να το τσεκαρεις πριν τους βαλεις μεσα!!

39ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Πεμ Μάης 12, 2011 8:37 am

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!


elenidek πολυ γελασα με την κυρια ασχολια του μωρου! Laughing Laughing τι του απαντησες?[/quote]


ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ: ΧΟΡΕΥΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ? ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΤΩΡΑ Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΑΖΑΜΕ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΙΡΩΝΙΑ. ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ? ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΒΡΕΦΟΣ? ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ Η ΝΑ ΣΚΑΒΕΙ ΣΤΑ ΚΑΤΕΡΓΑ?

40ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Πεμ Μάης 12, 2011 8:52 am

lilalo

lilalo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σε εμας ηρθε ενας κυριος τοσο βρωμικος που δεν περιγραφεται. Shocked Δεν μας ρωτησε για μπανια ,θερμανσεις και ζεστα νερα,ουτε που κοιμηθηκαμε το ταδε βραδυ Laughing τα βασικα μας ρωτησε.Ονοματεπωνυμα,ονοματα γονιων,των μελων της οικογενειας και αν εργαζομαστε,που ,ηλικιες και αν το σπιτι ειναι δικο μας.Η μονη περιεργη ερωτηση για μενα ηταν το ποια ηταν η μονιμη κατοικια της μητερας οταν γεννηθηκαμε Shocked Επισης μου εκανε εντυπωση που δεν φορουσε καρτελακι με το ονομα του κ τον αριθμο που πρεπει επανω και οταν τον ρωτησα μου ειπε οτι η κορη του κανει κανονικα την απογραφη αλλα ειχε αλλη δουλεια και εστειλε το πατερα της να κανει αυτος την απογραφη στην θεση της.Γι αυτο δεν φορουσε καρτελακι,αφου ηταν με γυναικειο ονομα της κορης δηλαδη.Αθανατη Ελλαδαρα.Μονο εδω γινονται αυτα Laughing Laughing

41ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Πεμ Μάης 12, 2011 11:47 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
mama katerina έγραψε:τι θα κανεις με το μωρο?? και γιατι πρεπει να κρυφτουμε?? οχι κυριε δεν ανοιγω θα κλεισω ραντεβου οταν θα ειναι και ο αντρας μου στο σπιτι! συγνωμη αλλα θα τους απολογηθουμε κι ολας??

Πολύ καλά τα λες. Συγνώμη κιόλας δηλαδή που δεν κάνω το σπίτι μου μπάτε σκύλοι αλέστε.
Και το μικροκαμωμένη κοπελιά δεν μου λέει τίποτα. Και που ξέρω αν δεν έχει κανένα όπλο κρυμμένο και περιμένει η υπόλοιπη μαφία πίσω απ'τον τοίχο; Υπερβολή αυτό που λέω εντάξει αλλά προχτές σκοτώσανε τον ανθρωπάκο για μία κάμερα.

Καλά εγώ μένω σε μικρή πολυκατοικία... Δεν θα μπορούσαν να κρύβονται πουθενά! Laughing Laughing Laughing

42ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Πεμ Μάης 12, 2011 12:03 pm

EIRHNH75

EIRHNH75
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[quote="ζουμπι"]
kira έγραψε:ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΑΛΗΘΙΝΟ!!!!!!!!!!!!!
Με ρώτησε που κοιμήθηκε ο άντρας μου τη Δευτέρα το βράδυ!!!!! ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 679259 ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 679259 ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 679259

Μη χειρότερα!!!!Τι άλλο θα ακούσουμε???



Oριστεεεε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Κουφαθηκα τωρα!!![/quote
Αν είναι ποτέ δυνατον affraid ! Μη χειρότερα! Αυτά που λέει το εντυπο, απ'όσο το ειδα στο site, ειναι για στατιστικούς λόγους-πχ "πού δουλεύατε τη βδομάδα 3-9/5/11" και αλλα τέτοια, αλλά πού κοιμήθηκε κανείς??? Είμαστε ύποπτοι για κάτι...? confused

43ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Παρ Μάης 13, 2011 1:56 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cretanvenus έγραψε:

ελα ρε συ σουπερ μαμα θα το χεις συμμαζεμενο το σπιτι;;; δεν το πιστευω!!! tongue Laughing
λες κ αμα δεν ερχοτανε κιανεις υπηρχε περιπτωση να το χεις ασυμμαζευτο....... Razz

αχαχαχαα σωστο και αυτο.. Razz Laughing

44ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Παρ Μάης 13, 2011 1:59 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
EIRHNH75 έγραψε:

Αυτά που λέει το εντυπο, απ'όσο το ειδα στο site, ειναι για στατιστικούς λόγους-πχ "πού δουλεύατε τη βδομάδα 3-9/5/11" confused

το σιγκεκριμενο νομιζω το ξαναπα! δεν ειναι απλα για στατιστικους και θελει προσοχη τι θα πειτε! αν πειτε οτι δουλευατε θα σας γραψουν ως εργαζομενο και οχι ανεργο. ενω εσεις μπορει να δουλεψατε πχ καπου για 2 μερες.

45ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Παρ Μάης 13, 2011 2:57 am

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
koritsia emas molis efyge i kopela pou mas ekane tin apografi....eytyxws kai i kopela itan normal kai oi erwtiseis....!!! Very Happy

46ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Παρ Μάης 13, 2011 2:59 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια σε μας ήρθανε.

Ήταν δύο κοπέλες. Η μία χτύπησε σε μένα και η άλλη στους δίπλα. (τις έβλεπα απο το ματάκι) ανοίγω με τον σύρτη και της λέω μπορώ να δω την καρτούλα σας; Την ξεκαρφίτσωσε την είδα και εκείνη την ώρα άνοιξαν και οι διπλανοί και λέω εντάξει μωρέ όλοι μαζί θα είμαστε, οπότε άνοιξα αλλά έμεινε απ'έξω.

Όσο για τις ερωτήσεις τίποτα ιδιαίτερο. Με ρώτησαν: τα ονόματά μας, ημερομηνίες γέννησης, που είμαστε δημότες, πόσα χρόνια ζούμε εδώ, που ζούσαν οι μαμάδες μας όταν γεννηθήκαμε και εγώ όταν γεννήθηκε η μικρή,επίπεδο μόρφωσής μας, επάγγελμα, τετραγωνικά σπιτιού, πόσα δωμάτια, αν είναι δικό μας, αν έχουμε ηλιακό, αν έχουμε διπλά τζάμια και αν ανακυκλώνουμε.
Αυτά. Ούτε 10 λεπτά δεν έκατσαν.

47ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Παρ Μάης 13, 2011 3:32 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κι εγω απογραφηκα!εγω ακομη καλυτερα,την πετυχα στον πεζοδρομο κ με ρωτησε ποια οδος ειναι αυτη και με απεγραψε.τα ιδια με την αθηνα κι εγω,με ρωτησε και που κοιμηθηκαμε στις 9 μαιου,μου ζητησε κ συγγνωμη αν η ερωτηση με φερνει σε δυσκολη θεση!πολυ ευγενικη.φανταζομαι οτι δε θα βαζαν και τπτ αγριοφατσες δεδομενου οτι ο κοσμος φοβαται να ανοιξει την πορτα του!

48ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Παρ Μάης 13, 2011 4:32 am

sun9


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπέρα σας... Smile δεν ειμαι μαμα εγω, απλα βρηκα τυχαια το θεμα και ειπα να ποσταρω μιας και το θεμα με αφορα αμεσα...ειμαι φοιτητρια και ειπα να πιασω την πρωτη μου δουλεια ως απογραφεας...σε ολη την ελλαδα οι αιτησεις για να δηλωσουμε οτι θελουμε να γινουμε απογραφεις εγιναν μεσω ιντερνετ, και μας πηραν με σειρα προτεραιοτητας χωρις συνεντευξη!! οποτε η εμφανιζει δεν παιζει ρολο...γιατι κατι τετοιο διαβασα πριν...μπορει να ερθει ενας κουσταμαρισμενος κυριος, μπορει να ερθει μια φοιτητρια με αθλητικα(ετσι πηγαινω εγω! να εχουμε και την ανεση μας με τοσο ποδαροδρομο!)... συμφωνω εννοειται, πρεπει να προσεχετε ποιον θα βαλετε στο σπιτι σας, το καλυτερο που μπορειτε να κανετε αν φοβαστε ειναι να παρετε μια φιλη-γνωστη απο τη γειτονια σας να ερθει να μεινει με τα παιδια και εσεις να κατεβετε κατω να πειτε τα στοιχεια στον απογραφεα...δεν ξερω αν θα δυσανασχετησει ο καθε απογραφεας..αλλα δεν νομιζω να φερει και αντιρρηση..εμενα προσωπικα με βολευει..γιατι οπως φοβαστε εσεις για το ποιος θα μπει στο σπιτι σας, αλλα τοσο φοβαμαι και εγω για το σπιτι στο οποιο θα μπω! με ολα αυτα που ακουω γυρω μου! οσον αφορα τις <κουλες> ερωτησεις, προσωπικα δεν τις ρωταω καν, δηλαδη αν βλεπω μια καινουρια πολυκατοικια δεν εχει και πολυ νοημα να ρωτησω αν το μπανιο ειναι μεσα στο σπιτι ή αν εχουν καζανακι...ουτε εχει νοημα να ρωτησω μια γιαγια που μενει μονη της αν εχει προσβαση στο διαδικτυο..απο μονη μου βαζω το αυτονοητο..να γλυτωνουμε και λιγο χρονο..... ο καθε απογραφες εχει γυρω στις 150-200 κατοικιες στην αρμοδιοτητα του οποτε δεν ειναι και ευκολη υποθεση...και σκεφτειτε ο καθενας να αντιδραει <δε μπορω τωρα..κανω δουλειες..περνα καποια αλλη στιγμη..> που δυστυχως συμβαινει συχνα και μας σπανε τα νευρα! αυτα! Smile

49ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Παρ Μάης 13, 2011 4:52 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α εγω δεν το ηξερα αυτο με την εμφανιση!παντως ετυχα σε μια πολυ γλυκια κι ευγενικη κοπελιτσα.εννοειται να προσεχετε σε τι σπιτια μπαινετε!!!να σε ρωτησω κατι μια που σε βρηκα?επρεπε να παρω καποια βεβαιωση οτι εχω απογραφει ή κατι τετοιο?

50ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΓΡΑΦΗ 2011 Παρ Μάης 13, 2011 5:00 am

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Athin@ έγραψε:Κορίτσια σε μας ήρθανε.

Ήταν δύο κοπέλες. Η μία χτύπησε σε μένα και η άλλη στους δίπλα. (τις έβλεπα απο το ματάκι) ανοίγω με τον σύρτη και της λέω μπορώ να δω την καρτούλα σας; Την ξεκαρφίτσωσε την είδα και εκείνη την ώρα άνοιξαν και οι διπλανοί και λέω εντάξει μωρέ όλοι μαζί θα είμαστε, οπότε άνοιξα αλλά έμεινε απ'έξω.

Όσο για τις ερωτήσεις τίποτα ιδιαίτερο. Με ρώτησαν: τα ονόματά μας, ημερομηνίες γέννησης, που είμαστε δημότες, πόσα χρόνια ζούμε εδώ, που ζούσαν οι μαμάδες μας όταν γεννηθήκαμε και εγώ όταν γεννήθηκε η μικρή,επίπεδο μόρφωσής μας, επάγγελμα, τετραγωνικά σπιτιού, πόσα δωμάτια, αν είναι δικό μας, αν έχουμε ηλιακό, αν έχουμε διπλά τζάμια και αν ανακυκλώνουμε.
Αυτά. Ούτε 10 λεπτά δεν έκατσαν.

Αθηνα τις εβαλες μεσα στο σπιτι ΄η στεκοσουν στην πορτα και απαντουσες?Αν δεν τις εβαλες μεσα σου εκαναν κανενα θεμα του στυλ ειναι πολλες οι ερωτησεις, να περασουμε μεσα και τετοια?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις