Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
101 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 101 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1Ο πεθερούλης μου ! Empty Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 1:43 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να σας πω και εγώ την πιο πρόσφατη ιστορία μου.
Είμαι νέα οδηγός, και για να μην πάρω κατευθείαν το καινούριο αμάξι μας αποφασίσαμε με τον άντρα μου να πάρω ενα παλιό μεταχειρισμένο, να μάθω να κοιμούμαι στον δρόμο, και μόλις νιώσω έτοιμη, να πουλήσουμε πάλι αυτό και να παίρνω το "μεγάλο" μας.
Για να μην πολυλογώ, ζητήσαμε απο τον πεθερό μου να με πάει να δω ένα αμάξι, για να μην πάω μόνη μου μιας και ο άντρας μου δούλευε, και στην περιοχή δεν έχει λεωφορεία..
Πήγα το είδα(αυτός έψαχνε πάρκινγκ γιατί είναι πολύ κομπλεξάρας για να το αφήσει με alarm εστω κ αν μπορεί για 3 λεπτά) και ανέβηκα μια τεράστια ανηφόρα για να τον φωνάξω και να του πω οτι πρέπει να πάμε σε μια άλλη περιοχή γιατί ξέχασε ο ιδιοκτήτης τα χαρτιά του αυτοκινήτου εκεί(στο πλυντήριο), και μετά θα πηγαίναμε σε μηχανικό να το ελέγξει.
Ρε παιδιά με το που του το λέω, αρχίζει να φωνάζει, ΤΙ πράγματα είναι αυτά, γιατί να πάμε σε άλλη περιοχή, οτι αυτός δεν κάνει τέτοιες βρώμικες δουλειές και τέτοια.
Εγώ να προσπαθώ να του εξηγήσω για ποιον λόγο θα πάμε εκεί και εκείνος να συνεχίζει να φωνάζει...
Στο τέλος λέει "Εγώ δεν έρχομαι πουθενά, φεύγω" και σηκώθηκε και έφυγε και ΜΕ ΠΑΡΑΤΗΣΕ εκεί πάνω μόνη μου σε άγνωστη περιοχή, χωρίς λεωφορεία έγκυο γυναίκα μόνη μου........
ΟΛΗ μέρα ρε παιδιά δεν με πήρε ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ να δει αν γύρισα, αν έφτασα καλά, αν νευρίασα, να μου ζητήσει ΣΥΓΝΩΜΗ στην τελική!!!!!!ΤΙΠΟΤΑ! Ούτε αυτός ούτε η πεθερά μου........ Έχουν περάσει 3 μέρες και δεν έχει πάρει ακόμα τηλέφωνο.
Με πήρε η πεθερά μου την επόμενη μέρα τηλ και μου είπε οτι λυπάται πάρα πολύ, οτι στεναχωρήθηκε και οτι "τον ξέρεις τον μπαμπά βρε Χρύσα μου".
Ε ΟΧΙ ΛΟΙΠΟΝ δεν θέλω να τον ξέρω!!! Αν νομίζει οτι απλά θα ξεχαστεί είναι πολύ γελασμένος.....!!!!
Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο, έκοψα και πολλά Rolling Eyes

2Ο πεθερούλης μου ! Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 1:47 am

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αν ειναι δυνατον,τι αγριανθρωπος ειναι αυτος καλε?Ο αντρας σου δεν του ειπε κατι?Θα επρεπε να ντρεπεται?Και εννοειτε οτι δεν θα σε παρει τηλ...μην περιμενεις Embarassed

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

3Ο πεθερούλης μου ! Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 1:51 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πω πω τι γάιδαρος... Έγκυο γυναίκα... Αν ήσουν κόρη του θα είχε τα κότσια να σε παρατήσει; Μάλλον θεώρησε ότι σου κάνει εξηπηρέτηση και γι' αυτό έφυγε με τέτοια άνεση. Ο άντρας σου τι λέει για όλα αυτά; Δεν έχει καταλάβει ο πεθερούλης σου ότι κουβαλάς το εγγόνι του. Την επόμενη φορά θα ξέρεις να μην υπολογίζεις σε άτομα που δεν αξίζουν την εμπιστοσύνη σου και θέτουν σε κίνδυνο όχι μία αλλά 2 ζωές.

4Ο πεθερούλης μου ! Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 1:54 am

pokopikos

pokopikos
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Φρόντισε να ηρεμήσεις,γιατί στην τελική μόνο εσύ χαλιέσαι και από εδώ και πέρα μην τους δίνεις σημασία. ΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!Σιγά μην σε πάρει τηλέφωνο να σου πεί συγγνώμη μπορεί να περιμένει συγνώμη από εσένα που τον ταλαιπώρησες κιόλας.Συγγνώμη αλλά με μια παρόμοια φάση αρχίσαν και τα δικά μας και τσατίστηκα πάλι. Twisted Evil

5Ο πεθερούλης μου ! Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 2:10 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
pokopikos έγραψε:Φρόντισε να ηρεμήσεις,γιατί στην τελική μόνο εσύ χαλιέσαι και από εδώ και πέρα μην τους δίνεις σημασία. ΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!Σιγά μην σε πάρει τηλέφωνο να σου πεί συγγνώμη μπορεί να περιμένει συγνώμη από εσένα που τον ταλαιπώρησες κιόλας.Συγγνώμη αλλά με μια παρόμοια φάση αρχίσαν και τα δικά μας και τσατίστηκα πάλι. Twisted Evil

Έτσι όπως τα λες, εγώ φαντάστηκα οτι γύρισε στεναχωρημένος στο σπίτι και μετανιωμένος, αλλά μου είπε η θεία του άντρα μου που ήταν εκεί όταν γύρισε ο πεθερός μου στο σπίτι του, οτι φώναζε και ούρλιαζε οτι αυτός δεν κάνει βρώμικες δουλειές, και ήθελα να τον πάω σε άλλη περιοχή και τέτοια.Τον ρωτάει η πεθερά μου "γιατί ήθελε να πάτε αλλού?" και ΔΕΝ ήξερε ο άνθρωπος...Γιατί δεν με άφηνε να μιλήσω να του εξηγήσω.
Του λέει η θεία "καλά δεν ντρέπεσαι άφησες έγκυο κοπέλα μόνη της εκεί πάνω?".
Και λέει οτι ξαφνικά ηρέμησε και είπε στην πεθερά μου να με πάρει τηλ να έρθει να με πάρει, αλλά του είπε οτι αυτή δεν με παίρνει, αν θέλει να με πάρει αυτός, και φυσικά δεν με πήρε.

Ο άντρας μου τον πήρε τηλέφωνο και τον "μάλωσε".
Αλλά με έπιασε ένα κλάμα και μια στεναχώρια, όλη μέρα δεν μπορούσα να συνέλθω, ο μπαμπάς μου να θέλει να έρθει Θεσ/νίκη απο Σέρρες για να του δώσει μπουνιά όπως μου έλεγε, και εγώ να κλαίω όλη μέρα με το ΖΩΟ......

Καλά οτι δεν έχει καταλάβει, δεν το συζητάω.. Οι δικοί μου πάνε και ψάχνουν καροτσάκια και κούνια απο τώρα (έχω και μητριά φανταστείτε), ενώ οι δικοί του δεν παίρνουν τηλ να ρωτήσουν καν τι κάνω, αν χρειάζομαι βοήθεια με κάτι...
Μόνο ξέρουν να λένε να μην κουράζομαι και να μην σηκώνω βαριά. ΜΟΝΑ τους δεν γίνονται όμως ε?

6Ο πεθερούλης μου ! Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 2:17 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και επειδή υπάρχει και σχετικό θέμα, καλά να είναι το παιδί και να γεννηθεί γερό αλλά θα δεις πως με τέτοια μυαλά που κουβαλάει αν κάνεις αγοράκι, θα έχει και την απαίτηση να βγάλεις και το όνομά του... Γι' αυτό σου λέω, μακρυά και ας μένετε κοντά.

7Ο πεθερούλης μου ! Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 2:23 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οταν λες τον πηρε τηλ και τον μαλωσε ο αντρας σου, δηθεν μαλωμα η τα εχωσε; εκεινος τι απαντησε;, δεν παμε καλα οτι και να ειχε εγκυο γυναικα δεν παρατας χωρις λεωφορεια και τιποτα εκει

8Ο πεθερούλης μου ! Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 2:24 am

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Προσπαθησε να μην στεναχωριεσαι να εισαι καλα εσυ με τον αντρα σου και παρατα τα πεθερικα σου. Την επομενη φορα που θα θελησεις να πας καπου παρε ταξι και αν μπορεις πετα και εσυ το καρφακι σου στα πεθερικα σου " πηγα εκει και να δεν ηθελα να υποχρεωθω και να ταλαιπωρησω τον πεθερο και γι αυτο πηρα ταξι".

http://www.worldjamboree.gr

9Ο πεθερούλης μου ! Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 2:29 am

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:Και επειδή υπάρχει και σχετικό θέμα, καλά να είναι το παιδί και να γεννηθεί γερό αλλά θα δεις πως με τέτοια μυαλά που κουβαλάει αν κάνεις αγοράκι, θα έχει και την απαίτηση να βγάλεις και το όνομά του... Γι' αυτό σου λέω, μακρυά και ας μένετε κοντά.

Maria sto myalo mou isoun....
Sto telos tha thelei kai to onoma kai tha thimosei an den to valete... e, oxi sugnomi alla varethika fraseis tou tupou "e, afou ton ksereis"... Ego ton ksero ekeinos den me kserei kai tha me mathei tora...
Ouf sugxistika, ti pragmata einai auta, egkuos eisai autos einai o sevasmos ton megaluteron pron mia egkumonousa; Oraio paradeigma dinei;
To eggoni vevaia den to skeftete tora tha to skeftei stin vaptisi....
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Mi sugxizese esu kopela mou tora ksereis pou mporeis na vasisteis kai pou oxi...Ena mathima zois akomi...

10Ο πεθερούλης μου ! Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 3:26 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ο άντρας μου είπε οτι τον πήρε τηλ και τον έκραξε, αλλά πιστεύω οτι μίλησε απλά με την μάνα του.
Καλά για το όνομα ο άντρας μου δεν ακούει κουβέντα (προς το παρών τουλάχιστον)αν είναι αγόρι θέλει του μπαμπά του...
Ο πεθερός μου πάντα έλεγε "άντε να βγώ στην σύνταξη να κρατάω το εγγόνι μου", οπότε πίστευα οτι το ήθελε πιο πολύ απο όλους..
Μόλις τους ανακοινώσαμε την εγκυμοσύνη, η πεθερά μου είπε "αχ μπράβο" και μας φίλησε και τους 2 και ο πεθερός μου γέλασε κρύα είπε μπράβο και αλλάξαμε θέμα συζήτησης.....Αυτό νομίζω οτι πλήγωσε πιο πολύ τον άντρα μου, γιατί τους δικούς μου τους άκουσε όλο το τετράγωνο απο τις φωνές και τις χαρές..
Όταν λίγο καιρό μετά το συζητήσαμε, και του είπα οτι θα ήθελα να χαρούν λιγάκι με την εγκυμοσύνη μου είπε "θέλουν χρόνο να το συνειδητοποιήσουν".
Τι να πώ.. Εγώ του εξηγήθηκα οτι για μένα τέλος το όλο πράγμα με τους γονείς του,οι στεναχώριες, τα κλάματα, τα 3ωρα τηλέφωνα στους δικούς μου για παρηγοριά και οτι πλέον είμαστε ξεχωριστή οικογένεια και πρέπει να το πάρει απόφαση. Μπορεί να τους βλέπει ΟΠΟΤΕ θέλει αλλά για μένα ήταν ως εδώ.Προέχει η υγεία μου ψυχική και σωματική, το μωράκι μας και το σπίτι μας.
Ελπίζω να πάρουν τα πράγματα την θέση τους και να ήταν η τελευταία στεναχώρια που μου δίνει η οικογένεια του.

11Ο πεθερούλης μου ! Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 4:08 am

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
pumpkin έγραψε:Ο άντρας μου είπε οτι τον πήρε τηλ και τον έκραξε, αλλά πιστεύω οτι μίλησε απλά με την μάνα του.
Καλά για το όνομα ο άντρας μου δεν ακούει κουβέντα (προς το παρών τουλάχιστον)αν είναι αγόρι θέλει του μπαμπά του...
Ο πεθερός μου πάντα έλεγε "άντε να βγώ στην σύνταξη να κρατάω το εγγόνι μου", οπότε πίστευα οτι το ήθελε πιο πολύ απο όλους..
Μόλις τους ανακοινώσαμε την εγκυμοσύνη, η πεθερά μου είπε "αχ μπράβο" και μας φίλησε και τους 2 και ο πεθερός μου γέλασε κρύα είπε μπράβο και αλλάξαμε θέμα συζήτησης.....Αυτό νομίζω οτι πλήγωσε πιο πολύ τον άντρα μου, γιατί τους δικούς μου τους άκουσε όλο το τετράγωνο απο τις φωνές και τις χαρές..
Όταν λίγο καιρό μετά το συζητήσαμε, και του είπα οτι θα ήθελα να χαρούν λιγάκι με την εγκυμοσύνη μου είπε "θέλουν χρόνο να το συνειδητοποιήσουν".
Τι να πώ.. Εγώ του εξηγήθηκα οτι για μένα τέλος το όλο πράγμα με τους γονείς του,οι στεναχώριες, τα κλάματα, τα 3ωρα τηλέφωνα στους δικούς μου για παρηγοριά και οτι πλέον είμαστε ξεχωριστή οικογένεια και πρέπει να το πάρει απόφαση.


Μπορεί να τους βλέπει ΟΠΟΤΕ θέλει αλλά για μένα ήταν ως εδώ.Προέχει η υγεία μο
Ελπίζω να πάρουν τα πράγματα την θέση τους και να ήταν η τελευταία στεναχώρια που μου δίνει η οικογένεια του.



ακιβώς κορίτσι μου. μην τους δίνεις την ικανοποιήση να σε στενάχωρουν στην καταστάση σου. το ξέρω νευριάζεις με τετοιες συμπεριφορές αλλα προτεραιότητα έχει το μώρο σου .μην αφήσεις κανένα να μπει στην οικογένεια σου. αυτο κάνω και έγω την έχω σε αποστάση γιατι μπορούν στο λεπτό να σε κάνουν ανω κάτω

12Ο πεθερούλης μου ! Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 4:17 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pumpkin, οπως βλεπω ψωνισες κι εσυ απο σβερκο....τι να σου πω, προσπαθησε να τους αγνοησεις. καλα εκανες και ξεκαθαρισες την θεση σου, και προπαντως μην συγχυζεσαι στην κατασταση που εισαι.!

13Ο πεθερούλης μου ! Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 4:56 am

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ε ΟΧΙ!!!! ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ..... ΕΓΩ ΔΕ ΘΑ ΤΟΥ ΞΑΝΑΜΙΚΟΥΣΑ ΑΝ ΟΧΙ ΠΟΤΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ. ΜΑ ΔΕ ΣΕΒΑΣΤΗΚΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ? ΑΛΛΑ ΤΙ ΛΕΩ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΕΘΕΡΟ?

14Ο πεθερούλης μου ! Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 5:02 am

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ο πεθερούλης μου ! 966307 Ο πεθερούλης μου ! 966307 Ο πεθερούλης μου ! 966307 Ο πεθερούλης μου ! 966307 Ο πεθερούλης μου ! 966307 Ο πεθερούλης μου ! 966307 Ο πεθερούλης μου ! 966307
kala o anthrwpws den pezete ti na pw!!!!!

15Ο πεθερούλης μου ! Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 5:58 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοπέλα μου σημασία έχει να είσαι εσυ καλά και το μωρό για το πεθερό μην σκας απλά επειδή τωρα είσαι απο πάνω πιάσε και το άντρα σου και πες του :αυτό που μου κάνε ο πατέρας σου δεν θα το ξεχάσω αρχικά σε άφησε να ανέβεις μια ανηφορα και μετά σε παρατάει στη μέση του πουθενά; τι άφησε το καρότσι απο τη λαίκή; μην τους αφήσεις να σε κάνουν ότι θέλουν επειδή οι γονεις σου είναι μακριά αυτό που σου έκανε ισοδυναμεί με εγκληματική πράξη μπορεί να συνέβαιανε οτιδήποτε τόσο σε σένα όσο και στο μωρό . Τι πάει να πει τον ξέρεις το πεθερό σου ; αυτός εσένα σε ξέρει; αν νομίζει οτι ναι είναι γελασμένς τώρα θα σε μάθει . Αρχικά πιάνεις τον καλό σου και του λες να βγάλει απο το μυαλό του ότι αν είναι αγόρι ότι θα βγάλεις το ονομά του να δώσεις το ονομα ποιανού ; αυτου που δεν υολογίσε την ασφαλεια σας; ε οχι βέβαια . Και πες στον άντρα σου να μη νομίζει ότι επειδή δνε έχεις κοντα τους γονείς σου θα σε κάνουν υποχείριο τους άντε πια ... ΤΑ ΠΗΡΑ ΑΓΡΙΑ

16Ο πεθερούλης μου ! Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 6:11 am

lilalo

lilalo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="pumpkin"]Στο τέλος λέει "Εγώ δεν έρχομαι πουθενά, φεύγω" και σηκώθηκε και έφυγε και ΜΕ ΠΑΡΑΤΗΣΕ εκεί πάνω μόνη μου σε άγνωστη περιοχή, χωρίς λεωφορεία έγκυο γυναίκα μόνη μου........
Αν ειναι δυνατον.. Shocked Shocked Shocked μη χειροτερα.Απαραδεκτος..Απανθρωπο αυτο που εκανε. Twisted Evil Twisted Evil Μην του δινεις σημσια πια αγνοησε τον και κρατα τον μακρυα.Ο ανθρωπος δεν θελει το καλο σου.Ελπιζω να το ειπες στον αντρα σου και να καταλαβε οτι η σταση του πατερα του ηταν οτι χειροτερο.. Mad

17Ο πεθερούλης μου ! Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 6:15 am

lilalo

lilalo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Οσο γι αυτες τις αηδιες του στυλ..τον ξερεις τωρα τον πεθερο σου..μην τον παρεξηγεις.. Mad τις εχω ακουσει πολλες φορες απο την πεθερα μου υπερασπιστη της απαισιας στασης του πεθερου μου..Ε οχι δεν θελω να τον ξερω..γι αυτο και δεν πατησα ξανα στο σπιτι τους και ειμαι πια ηρεμη

18Ο πεθερούλης μου ! Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 6:17 am

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Shocked καλα τι να πω,δεν πεζετε ο ανθρωπος,μεγαλος γα΄ι΄δαρος!δεν ντραπηκε να σε αφησει μονη?τελικα ολοι το ιδιο ειναι Twisted Evil να σας πω τι μου εκανε ο δικος μου(μαζι την πεθερα),πριν 2μιση χρονια.με παρατησαν στο αεροδρομιο τησ θεσ/νικης.με ειχαν παει για να φυγω,ο καιρος ηταν χαλια και δεν ξεραμε αν θα πεταξουμε.εγω ημουν μονη με την μικρη που ηταν 13μηνων και μολις ειχε αρχισει να περπαταει.για να μην τα πολυλογο ταξιδεψαμε με 1μιση ωρα καθυστερηση,αλλα αν δεν φευγαμε εγω δεν ειχα που να παω.θα κοιμομουν στο αεροδρομιο με το μωρο στην αγκαλια???αλλα φυσικα αυτος δεν τους ενοιαξε καθολου.αν ηταν η κορη τους ομως?το θυμηθηκα και συγχηστηκα παλι Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

19Ο πεθερούλης μου ! Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 6:58 am

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε: Shocked καλα τι να πω,δεν πεζετε ο ανθρωπος,μεγαλος γα΄ι΄δαρος!δεν ντραπηκε να σε αφησει μονη?τελικα ολοι το ιδιο ειναι Twisted Evil να σας πω τι μου εκανε ο δικος μου(μαζι την πεθερα),πριν 2μιση χρονια.με παρατησαν στο αεροδρομιο τησ θεσ/νικης.με ειχαν παει για να φυγω,ο καιρος ηταν χαλια και δεν ξεραμε αν θα πεταξουμε.εγω ημουν μονη με την μικρη που ηταν 13μηνων και μολις ειχε αρχισει να περπαταει.για να μην τα πολυλογο ταξιδεψαμε με 1μιση ωρα καθυστερηση,αλλα αν δεν φευγαμε εγω δεν ειχα που να παω.θα κοιμομουν στο αεροδρομιο με το μωρο στην αγκαλια???αλλα φυσικα αυτος δεν τους ενοιαξε καθολου.αν ηταν η κορη τους ομως?το θυμηθηκα και συγχηστηκα παλι Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


απαραδεκτο υπαρχουν τετοιοι άνθρωποι σε εισαγωγίκα το άνθρωποι.πως να μην συγχύστης κοπέλα μου και ξένος να ησουν δεν σε άφηναν με ένα παιδι στην αγκάλια .αν ηταν η κορούλα του αλλο αυτο .εδω συγχήστηκα εγω απο μακρια αυτους δυστυχώς

20Ο πεθερούλης μου ! Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 7:05 am

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βανια έγραψε:Κοπέλα μου σημασία έχει να είσαι εσυ καλά και το μωρό για το πεθερό μην σκας απλά επειδή τωρα είσαι απο πάνω πιάσε και το άντρα σου και πες του :αυτό που μου κάνε ο πατέρας σου δεν θα το ξεχάσω αρχικά σε άφησε να ανέβεις μια ανηφορα και μετά σε παρατάει στη μέση του πουθενά; τι άφησε το καρότσι απο τη λαίκή; μην τους αφήσεις να σε κάνουν ότι θέλουν επειδή οι γονεις σου είναι μακριά αυτό που σου έκανε ισοδυναμεί με εγκληματική πράξη μπορεί να συνέβαιανε οτιδήποτε τόσο σε σένα όσο και στο μωρό . Τι πάει να πει τον ξέρεις το πεθερό σου ; αυτός εσένα σε ξέρει; αν νομίζει οτι ναι είναι γελασμένς τώρα θα σε μάθει . Αρχικά πιάνεις τον καλό σου και του λες να βγάλει απο το μυαλό του ότι αν είναι αγόρι ότι θα βγάλεις το ονομά του να δώσεις το ονομα ποιανού ; αυτου που δεν υολογίσε την ασφαλεια σας; ε οχι βέβαια . Και πες στον άντρα σου να μη νομίζει ότι επειδή δνε έχεις κοντα τους γονείς σου θα σε κάνουν υποχείριο τους άντε πια ... ΤΑ ΠΗΡΑ ΑΓΡΙΑ

συμφωνο απολυτα με την βάνια αναισθήτος μην χάλιεσαι οπως σου είπα ξανα ξεκαθάρισε την θέση σου

21Ο πεθερούλης μου ! Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 8:12 am

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μην χαλιεσαι!! Ο ανθρωπος ειναι ΖΩΟ και δεν αλλαζει... Σιγουρα ειναι απο αυτους που σε θεωρουν και υποχρεωμενη να τους βγαλεις το ονομα!! ΟΥΣΤ!!!

22Ο πεθερούλης μου ! Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 9:22 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Για κάποιο λόγο χάθηκε η απάντηση που έγραψα :S

Τι έχω ακούσει ΟΛΑ αυτά τα χρόνια...Οτι είναι μεγάλος (60) και ο άνθρωπος δεν αλλάζει, οτι τόσα χρόνια δεν άλλαξε τώρα θα αλλάξει?, οτι έχει άγχος γιατί περιμένει να παραδώσει για σύνταξη(τα τελευταία 2+ χρόνια), οτι τώρα που παρέδωσε δεν έχει τι να κάνει όλη μέρα και έγινε πιο πολύ παράξενος και πολλά ακόμα.
Όταν όμως τους ρωτάω "μα καλά περιμένετε να του εμπιστευτώ το παιδί μου με τέτοια συμπεριφορά?", που δεν με ακούει ποτέ, που κάνει του κεφαλιού του, που δεν με σέβεται γενικότερα όλοι μου λένε οτι το εγγόνι τον αλλάζει τον άνθρωπο....
Τι να πω...ΟΤΙ συμφέρει εκείνη την μέρα εκείνο υιοθετούμε απο οτι έχω καταλάβει.
Και φτού και απο την αρχή ΤΟΣΑ χρόνια ....

@τουρτίτσα σε λατρεύουν κ σένα ε? Laughing

23Ο πεθερούλης μου ! Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 10:46 am

anastasia78

anastasia78
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
να μην γραψω και εγω τα ίδια. συμφωνω με τα κορίτσια! ουτε στην πεθερά θα μιλαγα. αδιαφορησε και δωσε και στον αντρα σου να καταλαβει ποσο ηλιθιο ήταν αυτο που εκανε ο πατερας του, και οτι δεν αξίζει ουτε φωτο να δει απο το εγγονι του.

εγώ ξεχασα τον δικο μου πεθερο στο νοσοκομειο! με πηγε να κοψω τα ραμματα απο την καισαρικη και εγώ πηρα ταξι και εφυγα. οταν έφτασα σπιτι με ρωτησε η μανα μου "πως και δεν ανεβηκε ο πεθερος να δει το παιδι". Embarassed πηρα και ζητησα συγνωμη. ηταν καλοκαιρι και ελιωσε ο ανθρωπος στο αμαξι!

24Ο πεθερούλης μου ! Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 11:36 am

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
anastasia78 έγραψε:να μην γραψω και εγω τα ίδια. συμφωνω με τα κορίτσια! ουτε στην πεθερά θα μιλαγα. αδιαφορησε και δωσε και στον αντρα σου να καταλαβει ποσο ηλιθιο ήταν αυτο που εκανε ο πατερας του, και οτι δεν αξίζει ουτε φωτο να δει απο το εγγονι του.

εγώ ξεχασα τον δικο μου πεθερο στο νοσοκομειο! με πηγε να κοψω τα ραμματα απο την καισαρικη και εγώ πηρα ταξι και εφυγα. οταν έφτασα σπιτι με ρωτησε η μανα μου "πως και δεν ανεβηκε ο πεθερος να δει το παιδι". Embarassed πηρα και ζητησα συγνωμη. ηταν καλοκαιρι και ελιωσε ο ανθρωπος στο αμαξι!
χαχαχαχκαλο!πως τον ξεχασες καλε τον ανθρωπο?

25Ο πεθερούλης μου ! Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 12:11 pm

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια μου σας βαζω ολες κατω! οταν ημουν 7 μηνων εγκυος χρειαστηκε επειγοντως να παω καπου. ελα ομως που ο αντρας μου ειχε παρει το αμαξι μου μιας και το δικο του τοχε συνεργειο. ζητησε λοιπον να με παει απο τον πατερα του ο οποιος οντως με πηγε. και τι εκανε ρε παιδια το ατομο??? μου ζητησε λεφτα για τις βενζινες! τελειος ο πεθερος? μιλαμε για μια αποσταση 40 χλμ. προσκυναω κανονικα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις