Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
109 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 109 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 12:22 pm

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
trilly έγραψε:κοριτσια μου σας βαζω ολες κατω! οταν ημουν 7 μηνων εγκυος χρειαστηκε επειγοντως να παω καπου. ελα ομως που ο αντρας μου ειχε παρει το αμαξι μου μιας και το δικο του τοχε συνεργειο. ζητησε λοιπον να με παει απο τον πατερα του ο οποιος οντως με πηγε. και τι εκανε ρε παιδια το ατομο??? μου ζητησε λεφτα για τις βενζινες! τελειος ο πεθερος? μιλαμε για μια αποσταση 40 χλμ. προσκυναω κανονικα!
Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 606100 τσιφουτηηηηηηηηηη!ολα τα λεφτα ο πεθερος.

27Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Πεμ Μάης 19, 2011 12:25 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ελεος ρε ντροπη του, δεν πανε καλα τι να πω

28Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Παρ Μάης 20, 2011 2:33 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
trilly έγραψε:κοριτσια μου σας βαζω ολες κατω! οταν ημουν 7 μηνων εγκυος χρειαστηκε επειγοντως να παω καπου. ελα ομως που ο αντρας μου ειχε παρει το αμαξι μου μιας και το δικο του τοχε συνεργειο. ζητησε λοιπον να με παει απο τον πατερα του ο οποιος οντως με πηγε. και τι εκανε ρε παιδια το ατομο??? μου ζητησε λεφτα για τις βενζινες! τελειος ο πεθερος? μιλαμε για μια αποσταση 40 χλμ. προσκυναω κανονικα!

Μα καλά απίστευτος όντως.... Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 966307

29Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Παρ Μάης 20, 2011 3:22 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι ρε παιδι μου δεν υπαρχει. και φυσικα πολλα αλλα τετοια μας εχει κανει.και δεν ντρεπεται και καθολου.αφου δεν ξερω τι να κανω? να κλαψω η΄ να γελασω? και προτιμω να κανω το δευτερο φυσικα. σπαμε πλακα με τις φιλες μου να περναει κι η ωρα...

30Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Παρ Μάης 20, 2011 7:29 am

anthaki

anthaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τι ανθρωποι υπαρχουν τελικα ρε παιδι μου σαυτο τον κοσμο...τς τς τς ......

31Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Παρ Μάης 20, 2011 10:32 am

anastasia78

anastasia78
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
χαχαχαχκαλο!πως τον ξεχασες καλε τον ανθρωπο?
δεν το έκανα επίτηδες. Crying or Very sad ακόμη ντέπομαι όταν τον βλέπω. είχα αγχος που είχα αφήσει το μωρό σπίτι και με το που τελείωσα πήρα το πρώτο ταξί που βρήκα μπροστά μου.

32Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Δευ Μάης 23, 2011 12:46 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Είχαμε κ άλλα νέα στο θέμα μας!
Με παίρνει χτές η πεθερά μου (μετά απο 5 μέρες) να δεί τι κάνω.Δεν ήθελα να της μιλήσω, γιατί με πείραξε ΠΟΛΥ οτι οτι δεν με πήρε την ίδια μέρα του συμβάντος να δει πως είμαι τι κάνω, αν νευρίασα, αν στεναχωρήθηκα, αν έφτασα σπίτι.. τίποτα..Με πήρε μόνο την άλλη μέρα να μου πεί οτι στεναχωρέθηκε πολύ.
Και αρχίζει ο άντρας μου, οτι η μάνα του δεν φταίει σε τίποτα, και καλά έκανε και δεν πήρε τηλέφωνο την ίδια μέρα γιατί είχα νεύρα και θα μαλώναμε, και τζάμπα την στεναχωρώ...ΔΕΝ μπορώ όμως απλά να κάνω οτι δεν συνέβη..Ξέρω οτι δεν το ξεκίνησε αυτή, όμως η συμπεριφορά της ήταν απαράδεχτη..Γιατί εγώ και αν έχω τρέξει για αυτήν, και να πηγαίνω για καφέ κάθε που βρισκόμουν για μάθημα στην γειτονιά της, και με τα τηλέφωνά μου και τα κυριακάτικα φαγητά μου, και με το σοϊ του όλο μια χαρά (παρόλο που η γιαγιά του δεν με θέλει).
Και μου λέει ο άντρας μου οτι πάντα έτσι ήμουν, μπορεί να έδειχνα οτι τους θέλω, αλλά πάντα ήμουν κρύα απέναντι τους, και οτι δεν έδειξε η μανούλα του πόσο χάρηκε με το εγγόνι, για να ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!

Ε οκ με το που το έιπε αυτό έγινε ο κακός χαμός.
Γιατί η μανούλα του, ΚΑΘΕ μαμακία που θέλει να μου πει, αρχίζει με προλογο "Αχ κορίτσι μου ξέρεις πόσο σε αγαπώ, σαν κόρη μου σε έχω, και αν πω καμιά κουβέντα παραπάνω είναι γιατί σε νοιάζομαι, σαν το 3ο μου παιδί σε έχω, μην με παρεξηγήσεις για αυτό που θα σου πώ εγώ μέσα απο την καρδια μου θα στο πω όπως θα μιλούσα στην κόρη μου " : ΚΑΙ τι μου λέει στην τελική? "να προσέχεις να μην σκύβεις......."ΚΑΙ ΟΛΑ αυτά τα λέει μπροστά σε άλλους, να σκεφτούνε οι άνθρωποι, μα καλά θα την παρεξηγούσε η σκύλα την πεθερούλα της για αυτό τον λόγο?
Ε ΟΧΙ ΛΟΙΠΟΝ δεν θα την παρεξηγούσα ΦΥΣΙΚΑ, και γειτόνισες μου τα λένε αυτά..
ΑΛΛΑ τους έχει πήσει όλους οτι είμαι παρεξηγιάρα και ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙ ΕΓΩ ΣΑΝ ΣΚΥΛΑ την παρεξηγώ.

Και λέω στον άντρα μου, οτι δεν είναι οτι είμαι κρύα, απλά κρατάω πισίνή μετά απο όλα αυτά που έχουν κάνει.
Και μου λέει οτι δεν είναι σωστό να κρατάω πισινή σαν να είναι ξένοι, και δεν τους αφήνω να με αγαπήσουν......
Τι να κάνω, αυτοί το έχουν προκαλέσει αυτό με τις βλακείες που κάνουν στα τόσα χρόνια, ξαφνικά να τα διαγράψω όλα απο μέσα μου και να τους αγαπήσω άνευ όρων?
Φυσικά του είπα οτι όσο περνάει ο καιρός και δεν παίρνει τηλ τα κάνει μόνος του χειρότερα, γιατί δεν πρόκειται έτσι απλά να το ξεχάσω με το που αποφασίσει να πάρει τηλ μετά απο ένα μήνα.ΑΛΛΑ τέτοιος σκ..άνθρωπος που είναι, ΔΕΝ θα πάρει τηλ, ούτε θα κάνει συζήτηση ποτέ, θα κάνει οτι δεν έγινε τίποτα.
Και μου λέει ο άντρας μου, και τι θα κάνεις, δεν θα τους ξαναδούμε ποτέ?
Ρε κορίτσια τι να κάνω δηλαδή, να πάω για καφέ σαν να μην έγινε ποτέ τίποτα?ΕΓΩ πρέπει να το ξεπεράσω μόνη μου αυτό??

Συγνώμη για το τεράστιο, έκοψα και ΠΟΛΛΑ :S

33Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Δευ Μάης 23, 2011 12:56 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και γιατί πρέπει ντε και καλά να τους αγαπήσεις και αυτούς; Εξήγησε στον άντρα σου ότι εσύ οικογένεια είχες πριν τον γνωρίσεις. Αυτόν τον αγάπησες για άντρα σου αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα "υιοθετήσεις" ή θα "υιοθετηθείς" από την δική του οικογένεια γιατί δεν μπορούμε, δηλαδή είναι αδύνατο να ταιριάζουμε με όλους. Το μόνο που πρέπει να υπάρχει στην σχέση σου με τους γονείς του είναι ΑΜΟΙΒΑΙΟΣ σεβασμός. Δεν μπορεί να απαιτήσει κάτι άλλο από εσένα. Το τονίζω, ΑΜΟΙΒΑΙΟΣ, όχι μόνο από τη δική σου πλευρά. Και η μάνα του αν ήθελε να κάνει τρίτο παιδί θα το είχε κάνει! Οπότε το ότι σε έχει σαν παιδί της το λέει για να το ακούει ο κόσμος. Δεν το πιστεύει πραγματικά.

34Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Δευ Μάης 23, 2011 1:09 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ με τον μπαμπά μου δεν είχαμε πάντα καλές σχέσεις, απο τα 16 μου μένω μόνη μου.Όταν με γνώρισαν αυτοί, ήμουν ένα κοριτσάκι μόνο μου, και άρχισαν να με "πλάθουν" όπως θέλουν, και φυσικά εγώ δεν μιλούσα ήμουν μικρή.Με τα χρόνια όμως έφτιαξαν οι σχέσεις με τον μπαμπά μου, παντρεύτηκε, και έφτιαξε πάλι τη ζωή του.
Φυσικά άρχισαν να έχουν ενεργό ρόλο πια στη ζωή μας και αυτό δεν τους άρεσε.Εκεί που είμασταν πάντα μαζί τους στις γιορτές, τώρα "παίρνουν" τις μισές, και φυσικά ο ρόλος τους πήρε την κανονική τους θέση, αυτή των πεθερικών (οτι οτι είχα ποτέ ΠΟΛΥ κοντινές σχέσεις μαζί τους).
Του έχω εξηγήσει οτι ο καθένας έχει τους γονείς του και το σόι του, και οτι ΟΛΑ αυτά μπαίνουν πια 2α στη σχέση μας, και οτι φυσικά δεν μπορώ να τους αγαπήσω το ίδιο..
Όσο για το αμοιβαίος σεβασμός..Τι να πώ? οτι δεν μ αφήνει ο μπαμπάς του να μιλήσω? οτι κάθε φορά που ξεκινάω κάτι να λέω πετάγεται και λέει τα δικά του? οτι ποτέ δεν μπορώ να του απευθύνω τον λόγο χωρίς να με προσβάλει τύπου "άσε μας ρε Χρύσα, τί είναι αυτά που λες, που το άκουσες αυτό"....

35Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Δευ Μάης 23, 2011 1:13 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pumpkin έγραψε:Εγώ με τον μπαμπά μου δεν είχαμε πάντα καλές σχέσεις, απο τα 16 μου μένω μόνη μου.Όταν με γνώρισαν αυτοί, ήμουν ένα κοριτσάκι μόνο μου, και άρχισαν να με "πλάθουν" όπως θέλουν, και φυσικά εγώ δεν μιλούσα ήμουν μικρή.Με τα χρόνια όμως έφτιαξαν οι σχέσεις με τον μπαμπά μου, παντρεύτηκε, και έφτιαξε πάλι τη ζωή του.
Φυσικά άρχισαν να έχουν ενεργό ρόλο πια στη ζωή μας και αυτό δεν τους άρεσε.Εκεί που είμασταν πάντα μαζί τους στις γιορτές, τώρα "παίρνουν" τις μισές, και φυσικά ο ρόλος τους πήρε την κανονική τους θέση, αυτή των πεθερικών (οτι οτι είχα ποτέ ΠΟΛΥ κοντινές σχέσεις μαζί τους).
Του έχω εξηγήσει οτι ο καθένας έχει τους γονείς του και το σόι του, και οτι ΟΛΑ αυτά μπαίνουν πια 2α στη σχέση μας, και οτι φυσικά δεν μπορώ να τους αγαπήσω το ίδιο..
Όσο για το αμοιβαίος σεβασμός..Τι να πώ? οτι δεν μ αφήνει ο μπαμπάς του να μιλήσω? οτι κάθε φορά που ξεκινάω κάτι να λέω πετάγεται και λέει τα δικά του? οτι ποτέ δεν μπορώ να του απευθύνω τον λόγο χωρίς να με προσβάλει τύπου "άσε μας ρε Χρύσα, τί είναι αυτά που λες, που το άκουσες αυτό"....

Φταίει που τους γνώρισες μικρή και σου πήραν τον αέρα μάλλον. Οπότε σε συμφέρει να φαίνεσαι η κακιά της υπόθεσης για να κρατούν εκείνοι απόσταση και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Και φυσικά είναι δικό σου θέμα και μόνο να ξαναδεχθείς τον πατέρα σου στην ζωή σου. Αν σε αγαπούσαν σαν "τρίτο" παιδί τους θα χαίρονταν με αυτό.

36Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Δευ Μάης 23, 2011 1:18 am

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οχι κοπελα μου μην υποκυψεις σαν να μην έγινε τιποτα .εγινε και μαλιστα σοβαρο.μπρει να παθαίνες οτιδήποτε.μπορεί να μην εφταίγε στην συγκεκριμένη περιπτωση,αλλα αν νοιάζοταν πραγμάτικα θα σε επερνε τηλέφωνο και θα ερχοτανε να σε δει.και αυτο το οτι ησουν νευρασμένη είναι δικαιολογία.γιατι ξέρουμε καλά οτι υπάρχει τρόπος αμα θέλουμε να πουμε κατι στον αλλο. αυτα σε αγαπάω σαν κόρη μου συγνώμη να τα ακούω και ξερναω ολα για τον κόσμο. και μενα ετσι ειναι μπρόστα στον αντρα μου τι ωραία τι κάλα και μολις φέυγει αρχίζει και τα χώνει .γιατυο και οι αντρες μας δυσκολευόνται να πιστέψουν οτι οι μήτερες τους λειτούργουν ετσι διπρώσοπα. για μένα κράτα στάση γιατι αμα λύγισεις τώρα θα γινει κατι αλλο και δεν ειναι και σαχλαμαρα ειναι πολυ σοβαρο αλλα πανε να το μείωσουνε και στο ρίξουν οτι εσυ εισαι παρεξηγιαρα μην μπεις σε αυτο το τρυπακι .στο λεω και εγω που ο αντρας εχει αδυναμια στην μανα του εχει παραδεχτει καποια πραγματα αλλα εχω βαλει τα ορια μου και τα εντελως τυπικα επειδη ειναι μανα του για τον αντρα μου και εχω βρει την ησυχία μου. αυτο κανε και συ και θα θυμήθεις δεν μπορεί να σε συχγηζει κανεις στην κατασταση που εισαι τωρα και γενικώς .

37Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Δευ Μάης 23, 2011 1:35 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Όταν είπα στον άντρα μου "Άντε τώρα ΑΝ και έγκυος, ήμουν μόνη.Αύριο μεθαύριο που θα είχα και το παιδί μας μαζί τί θα γινόταν? θα με παρατούσε το παιδί στην αγκαλιά?"και μου είπε οτι το εγγόνι θα τον αλλάξει και δεν θα σκέφτεται έτσι, θα γίνει "άλλος άνθρωπος".Βαρέθηκα να το ακούω αυτό πραγματικά βαρέθηκα..
Του είπα οτι πλέον θέλω μόνο τυπικές σχέσεις και ΤΙΠΟΤΑ άλλο, και μου απάντησε οτι αυτό δεν γίνεται.. οτι εκεί που βρισκόμασταν 3-4 φορές την εβδομάδα πως ξαφνικά δεν θα τους βλέπουμε?
Και μετά μου λέει οτι δεν του πιπιλάνε το μυαλό.Όταν έγινε το σκνηνικό ήταν έξαλλος, μετά δεν σήκωνε το τηλ στην μάνα του και τώρα μου λέει πώς θα ξεκόψουμε και οτι δεν είναι σωστό..
ΚΟΒΩ το κεφάλι μου οτι τον έχει πάρει η μάνα του τηλ και του έχει πει να τα βρούμε και να δώσω τόπο στην οργή γιατί τον ξέρουμε τον πεθερό μου τί είναι..

38Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Δευ Μάης 23, 2011 1:41 am

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ξεχνατε ομως ενα πολυ βασικό πράγμα!Οτι εισαι 13 εβδομαδων εγκυος και δεν δε παιρνει να συγχυζεσαι για κανεναν στον κοσμο!Στα λεω γιατι και γω ετσι εκανα και το μετανιωσα!Σκεψου το παιδακι σου και γραψτους ολους!Πιστεψε με δεν αξιζει το παιδακι σου να νιωθει οτι νιωθεις!

Αυτο πρεπει να λετε με το συζυγο σου και οχι τι πρεπει να κανετε με τους γονεις!Καντε και οι 2ω αμοιβαιες υποχωρησεις για το καλο της εγκυμοσυνης σου!

39Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Δευ Μάης 23, 2011 1:43 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
3-4 φορές σε 7 μέρες που έχει η εβδομάδα;;; Πολλές δεν είναι; Αυτό κι αν είναι υπερβολικό, ειδικά στην κατάστασή σου! Είναι επικίνδυνο για τα νεύρα σου να τους βλέπεις τόσο συχνά. Εκείνος βέβαια αν θέλει ας τους βλέπει, δικαίωμά του είναι και καλά κάνει, αλλά γιατί να πηγαίνεις και εσύ μαζί;

40Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Δευ Μάης 23, 2011 1:46 am

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στην τελικη είναι ο πατερας του και απο οτι καταλαβα ειναι δεμενοι ,τραβωντας εσυ το σκοινι ο αντρας σου θα αντιδράσει!Απο αντιδραση και μονο!
Βρες αλλο τροπο πιο ηρεμα και διχως καυγα να καταλαβει τι λες γιατι το μονο που ακουει τωρα ειναι οτι δεν τους θελεις ( και αυτοματως γινεσαι εσυ η κακια) και οχι γιατι δεν τους θελεις!

Εσενα μελημα σου ειναι να εισαι καλα με τον αντρα σου και να μαθετε να ξεπερνατε τετοιες καταστασεις γιατι αργοτερα με το παιδι θα ειναι πιο δυσκολα!Ελπίζω να μην με παρεξηγησες αλλα στα λεω με αγάπη γιατι εχω περασει παρομοιες καταστασεις!

41Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Δευ Μάης 23, 2011 1:50 am

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:3-4 φορές σε 7 μέρες που έχει η εβδομάδα;;; Πολλές δεν είναι; Αυτό κι αν είναι υπερβολικό, ειδικά στην κατάστασή σου! Είναι επικίνδυνο για τα νεύρα σου να τους βλέπεις τόσο συχνά. Εκείνος βέβαια αν θέλει ας τους βλέπει, δικαίωμά του είναι και καλά κάνει, αλλά γιατί να πηγαίνεις και εσύ μαζί;



συμφώνο είναι υπερβολίκο πες του αντρας σου πως τωρα σημαντικο ρολο παιζει τον μωρακι που χεις στην κοιλιτσα σου και θελεις ηρεμια . και σιγουρα του πιπιλανε το μυαλο .και δεν θελεις εντασεις θα πρεπει να το καταλαβει μην βαζεις κανενα πανω απο την ηρεμια σου.

42Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Δευ Μάης 23, 2011 2:26 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι είναι υπερβολικό το ξέρω!Μια φορά θα πάμε εμείς, μια θα έρθουν αυτοί (η μάνα του δουλεύει στο σμ της περιοχής μας, οπότε την βλέπω σχεδόν κάθε μέρα, αν και αποφεύγω την βάρδια της) και μία θα βρεθούμε στην θεία του, μια θα κάνει η γιαγιά τσουρέκι, και γενικά όλο κάτι γίνεται και τους βλέπουμε.
Τι να πω πραγματικά του έχει βγει αυτόματα άμυνα, αλλά ξέρω οτι δεν είναι λόγω αδυναμίας στον μπαμπά του, σίγουρα η μάνα του του μιλάει.
Και το όλο σκηνικό μου το δικαιολόγησε οτι ο μπαμπάς του αντέδρασε έτσι γιατί εξ αρχής δεν ήθελε να πάρω αμάξι...
Μα γιατί καλέ μου τον ρώτησα? Ζήτησα την άποψη του για τα οικονομικά μου και δεν το ξέρω? Δεν είπαν όμως μόνοι τους "'Ελα Χρύσα πάρε 1.000 να πάρεις το αμάξι σου".Μόνο κουμάντο ξέρουν να κάνουν με την ουρά απο έξω.
ΚΑΙ μου είπε και το πιο κουλό ,που αυτά ξέρω οτι είναι λόγια της μάνας του, οτι ο μπαμπάς μου δεν ενδιαφέρεται, και οτι δεν τον νοιάζει πως τα βγάζουμε πέρα και δεν ρωτάει.
Του εξήγησα οτι εγώ στον μπαμπά μου οταν νιώσω οτι ανακατεύεται περισσότερο απο όσο θέλω τον σταματάω εγώ μόνη μου, και οτι φυσικά δεν έχει λόγο για τα οικονομικά μας γιατί δεν ξέρει ΚΑΝ πόσα λεφτά παίρνει ο άντρας μου, και όχι γιατί δεν τον ενδιαφέρει, απλά γιατί δεν είναι δουλειά του να ξέρει.Ο καθένας κάνει κουμάντο στα λεφτά του και στο σπίτι του.
Σταματάω να ασχολούμε με το κω..σογο του, είπε και ο μπαμπάς μου θα προσπαθήσει να του μιλήσει λίγο να πει και αυτός την γνώμη του (να δούμε θα του αρέσει το "ενδιαφέρον" απο τον μπαμπά μου?)

πω πω ξεφεύγω ε? :X sorryyy!

43Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Δευ Μάης 23, 2011 3:11 am

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
pumpkin έγραψε:Ναι είναι υπερβολικό το ξέρω!Μια φορά θα πάμε εμείς, μια θα έρθουν αυτοί (η μάνα του δουλεύει στο σμ της περιοχής μας, οπότε την βλέπω σχεδόν κάθε μέρα, αν και αποφεύγω την βάρδια της) και μία θα βρεθούμε στην θεία του, μια θα κάνει η γιαγιά τσουρέκι, και γενικά όλο κάτι γίνεται και τους βλέπουμε.
Τι να πω πραγματικά του έχει βγει αυτόματα άμυνα, αλλά ξέρω οτι δεν είναι λόγω αδυναμίας στον μπαμπά του, σίγουρα η μάνα του του μιλάει.
Και το όλο σκηνικό μου το δικαιολόγησε οτι ο μπαμπάς του αντέδρασε έτσι γιατί εξ αρχής δεν ήθελε να πάρω αμάξι...
Μα γιατί καλέ μου τον ρώτησα? Ζήτησα την άποψη του για τα οικονομικά μου και δεν το ξέρω? Δεν είπαν όμως μόνοι τους "'Ελα Χρύσα πάρε 1.000 να πάρεις το αμάξι σου".Μόνο κουμάντο ξέρουν να κάνουν με την ουρά απο έξω.
ΚΑΙ μου είπε και το πιο κουλό ,που αυτά ξέρω οτι είναι λόγια της μάνας του, οτι ο μπαμπάς μου δεν ενδιαφέρεται, και οτι δεν τον νοιάζει πως τα βγάζουμε πέρα και δεν ρωτάει.
Του εξήγησα οτι εγώ στον μπαμπά μου οταν νιώσω οτι ανακατεύεται περισσότερο απο όσο θέλω τον σταματάω εγώ μόνη μου, και οτι φυσικά δεν έχει λόγο για τα οικονομικά μας γιατί δεν ξέρει ΚΑΝ πόσα λεφτά παίρνει ο άντρας μου, και όχι γιατί δεν τον ενδιαφέρει, απλά γιατί δεν είναι δουλειά του να ξέρει.Ο καθένας κάνει κουμάντο στα λεφτά του και στο σπίτι του.
Σταματάω να ασχολούμε με το κω..σογο του, είπε και ο μπαμπάς μου θα προσπαθήσει να του μιλήσει λίγο να πει και αυτός την γνώμη του (να δούμε θα του αρέσει το "ενδιαφέρον" απο τον μπαμπά μου?)

πω πω ξεφεύγω ε? :X sorryyy!


καλα θα κανει να δε οτι δεν εισαι μονη .και υπαρχουν ανθρωποι που σε στηριζουνκαι βαζεις εσυ ορια σχεση σας .και στην τελικη στην οικογενεια σου κανεις εσυ οτι θελεις και αεροπλανο αμα λαχε περνεις.

44Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Δευ Μάης 23, 2011 3:15 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αnna1975 έγραψε:...και αεροπλανο αμα λαχε περνεις.

Χαχαχαχα! Και εγώ θέλω αεροπλάνο!!!

45Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Δευ Μάης 23, 2011 5:14 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χωρις παρεξηγηση κοπελα μου νομιζω οτι πρεπει να τους κανεις κομματακι περα, και να βαλεις και τον αντρα σου λιγο στην θεση του. αυτον παντρευτηκες κι οχι ολο του το σοι! κι αν δεν καταλαβαινει απο λογια, δειξτου το με πραξεις και να μην εισαι και πολυ ανεκτικη λες και εισαι υποδεεστερη. συγνωμη που παρεμβαινω, αλλα ειναι αδικο να φερονται γεροι ανθρωποι με τετοιο τροπο σε ενα κοριτσακι που εχει τα μισα τους χρονια, και ειδικα μια τετοια περιοδο της ζωης σου.

46Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Δευ Μάης 23, 2011 5:38 am

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pumpkin έγραψε:Για κάποιο λόγο χάθηκε η απάντηση που έγραψα :S

Τι έχω ακούσει ΟΛΑ αυτά τα χρόνια...Οτι είναι μεγάλος (60) και ο άνθρωπος δεν αλλάζει, οτι τόσα χρόνια δεν άλλαξε τώρα θα αλλάξει?, οτι έχει άγχος γιατί περιμένει να παραδώσει για σύνταξη(τα τελευταία 2+ χρόνια), οτι τώρα που παρέδωσε δεν έχει τι να κάνει όλη μέρα και έγινε πιο πολύ παράξενος και πολλά ακόμα.
Όταν όμως τους ρωτάω "μα καλά περιμένετε να του εμπιστευτώ το παιδί μου με τέτοια συμπεριφορά?", που δεν με ακούει ποτέ, που κάνει του κεφαλιού του, που δεν με σέβεται γενικότερα όλοι μου λένε οτι το εγγόνι τον αλλάζει τον άνθρωπο....
Τι να πω...ΟΤΙ συμφέρει εκείνη την μέρα εκείνο υιοθετούμε απο οτι έχω καταλάβει.
Και φτού και απο την αρχή ΤΟΣΑ χρόνια ....

@τουρτίτσα σε λατρεύουν κ σένα ε? Laughing
ναι, βεβαια,μες την καρδια τους με εχουν.εγω να σου πω εχω κοψει τα πολλα πολλα μαζι τους,συχν δεν βλεπομαστε(ευτυχως)γιατι μενουμε μακρυα και την εχει να με παρει 1μηνα,για καποιο λογο θυμωσε παλι αλλα δεν τον ξερω(μαλλον για το ονομα).δεν κατσω να σκασω παντως.εσυ δεν μπορεις να μην βλεπεστε γιατι μενετε κοντα αλλα οχι και 3-4 φορες την εβδομαδα.ειναι υπερβολικο,πως μπορεις?

47Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Δευ Μάης 23, 2011 6:37 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμ το έπαιζα καλή, να μην νομίζουν οτι δεν τους θέλω και οτι τους παραμελώ...Να μην λέει και ο άντρας μου οτι δεν τους θέλω (που το είπε έτσι κ αλλιώς)
Αλλά απο ότι φαίνεται δεν το εκτίμησαν και πολύ..Ούτε και ο άντρας μου.
τrilly αυτό είναι που με σπάει περισσότερο, οτι εγώ αυτή τη στιγμη την περίμενα τόσα χρόνια και κάθομαι και ασχολούμαι γιατί δεν με πήρε ο πεθερός μου τηλέφωνο.
Αλλά ρε κορίτσια με έπιασε και εμένα το παράπονο, δεν είναι οτι μου λείπουν ήμαρτον, απλά περίμενα να με πάρουν, να μου ζητήσει συγνώμη ο άλλος, να στεναχωρεθεί τέλος πάντων.
Το πρώτο του εγγόνι κυοφορώ, το παιδί του γιου του ελεος..

48Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Δευ Μάης 23, 2011 9:35 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pumpkin έγραψε:Εμ το έπαιζα καλή, να μην νομίζουν οτι δεν τους θέλω και οτι τους παραμελώ...Να μην λέει και ο άντρας μου οτι δεν τους θέλω (που το είπε έτσι κ αλλιώς)
Αλλά απο ότι φαίνεται δεν το εκτίμησαν και πολύ..Ούτε και ο άντρας μου.
τrilly αυτό είναι που με σπάει περισσότερο, οτι εγώ αυτή τη στιγμη την περίμενα τόσα χρόνια και κάθομαι και ασχολούμαι γιατί δεν με πήρε ο πεθερός μου τηλέφωνο.
Αλλά ρε κορίτσια με έπιασε και εμένα το παράπονο, δεν είναι οτι μου λείπουν ήμαρτον, απλά περίμενα να με πάρουν, να μου ζητήσει συγνώμη ο άλλος, να στεναχωρεθεί τέλος πάντων.
Το πρώτο του εγγόνι κυοφορώ, το παιδί του γιου του ελεος..

το καταλαβαινω αλλα και με το να χολοσκας δεν πετυχαινεις καιτιποτα. παρτο αποφαση οτι αυτοι τον γιο τους αγαπανε και τις νυφες σπανια να τις αγαπησουν.

49Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Τετ Μάης 25, 2011 4:06 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και τα τελευταία νέα μας!
Προχτές ζήτησε απο τον άντρα μου η πεθερά να πάει απο εκεί για καφέ.Φεύγοντας, του λέω "κοίτα μην μου γυρίσεις με αλλαγμένα μυαλά και μου λες να τα ξεχάσω όλα ε?"και έφυγε γελώντας.Πήγε ο άντρας μου μίλησαν και γύρισε λέγοντας μου οτι είναι ΠΑΡΑ πολύ στεναχωρημένοι, και μάλλον θα έρθουν την επομένη στα γενέθλιά μου να ζητήσουν συγνώμη, και αυτός τους είπε οτι δεν είμαι έτοιμη ακόμα να τους δω, και καλύτερα να περάσουν λίγες μέρες..Η απάντηση της πεθεράς μου? "ε άμα έρθουμε θα μας κλείσετε την πόρτα?" ΕΛΕΟΣ
Ε ρε και με πιάνει ένα κλάμα βήχας και εμετός μαζί τρελάθηκα δεν μπορούσα να συνέλθω.Μου την έδωσε ρε κορίτσια που αποφάσισαν αυτοί πότε θα τους δω.....επειδή αυτοί αποφάσισαν οτι εγώ πρέπει να τους συγχωρήσω στα γενέθλιά μου πρέπει να μου μαυρίζουν την γιορτή ελεος... 8 μέρες άφαντοι ήταν.
Τέλος πάντων ήρθε η μέρα και ξαφνικά εξαφανίζονται όλοι σε κάποια φάση απο την κουζίνα και με το ζόρι έμεινα με τον πεθερό μου, με πιάνει απο το μπράτσο, και ψιθυριστά μου λέει οτι δεν ήθελε να γίνει όλο αυτό, και ας το ξεχάσουμε...Του είπα οτι αν ήθελε να το ξεχάσω, να έπαιρνε ένα τηλ τόσες μέρες, και μου είπε οτι είπε εκείνη την μέρα στην πεθερά μου να με πάρει τηλ και αυτή δεν με πήρε.....

Μίλησε η μητριά μου στην πεθερά μου και τα πιο βασικά απο αυτά που της είπε είναι οτι νιώθει οτι χάνει τον γιο της και οτι δεν χάρηκαν ιδιαίτερα με την εγκυμοσύνη γιατί άρχισαν να σκέφτονται τα ΕΞΟΔΑΑΑΑ ΗΜΑΡΤΟΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ ρε κορίτσιαααααααα
Εγώ ΤΟΣΑ χρόνια περίμενα αυτό το παιδί, και θα απολογηθώ για αυτό???????
ΔΕΝ μπορούν με τίποτα να πιστέψουν οτι ήταν προγραμματισμένη εγκυμοσύνη και έγινε με την θέλησή μας....
Θα προτιμούσε τον 30 χρονών μπούλη της να τον έχει στο σπίτι να κοιμάται με την αδερφή του στο παιδικό???
Τον βλέπει 3 φορές την εβδομάδα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, έλεος δηλαδή. Αλλά δεν τον βλέπει ΜΟΝΟ του, είμαι πάντα και εγώ μαζί, μάλλον αυτό είναι το πρόβλημα.
Είπα στον άντρα μου, οτι επειδή νιώθει έτσι η μανούλα του να πηγαίνει μέρα παρά μέρα να τους βλέπει μπας και ηρεμήσουνε λίγο, και ΦΥΣΙΚΑ δεν θέλει...Θα αρχίσουν λέει πάλι να ρωτάνε λίγα λίγα, και θα φτάσουμε εδώ που είμασταν ως τώρα.Ευτυχώς του μίλησαν οι δικοί μου και τον βλέπω να τα πήρε στα σοβαρά...

Αυτά τα λίγα προς το παρών Very Happy

50Ο πεθερούλης μου ! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο πεθερούλης μου ! Τετ Μάης 25, 2011 4:52 am

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="pumpkin"]
πιο βασικά απο αυτά που της είπε είναι οτι νιώθει οτι χάνει τον γιο της και οτι δεν χάρηκαν ιδιαίτερα με την εγκυμοσύνη γιατί άρχισαν να σκέφτονται τα ΕΞΟΔΑΑΑΑ ΗΜΑΡΤΟΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ ρε κορίτσιαααααααα
Εγώ ΤΟΣΑ χρόνια περίμενα αυτό το παιδί, και θα απολογηθώ για αυτό???????

ε τοτε -λογο οικονομικης κρισης- μην τους παιρνεις τηλεφωνο-ακριβες οι τηλεποικωνιες στην χωρα μας-, μην πηγαινετε απο εκει-ακριβες οι βενζινες-, και το πιο σημαντικο μην σπαταλας καθολου μα καθολου χρονο για αυτους-καθοτι ο χρονος ειναι χρημα-. μα ελεος.....
Αυτοι δεν ειναι ανθρωποι κοριτσι μου. μην ασχολεισαι καθολου μα καθολου, δεν το αξιζουν....

πως πας με την εγκυμοσυνη σου?αναγουλες, ναυτιες, καμια περιεργη ορεξη? Laughing

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις