Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
61 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 61 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

1Αγορακια...και Taboo! Empty Αγορακια...και Taboo! Δευ Ιουν 07, 2010 2:50 pm

Nicole.P

Nicole.P
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας! ειμαι μια πρόσφατη μανούλα ενος αγοριού 2 μιση μολις μηνών! ...και απο διαφορες συζητησεις που κάνω κατα καιρους με τον άντρα μου άλλα και γενικότερα με τον ΄κοσμο...εχω βγάλει το εξης συμπέρασμα... είναι δύσκολη η ανατροφή ενος αγοριού... και ο λόγος? οτι πρέπει να ακολουθήσει την πάραδοση του "να είναι αντρας"
..τις προαλλες χάζευα στο ιντερνετ αγοράκια που πηγαίναν χορό ..brake dance συγκεκριμένα..και σκεφτόμουν πως..θα μου άρεσε να πήγαινε αργότερα και ο δικος μου γιος χορό.. είναι ενας απ τους καλυτερους τρόπος άθλησης και ταυτόχρονα περνάει και καλά..και η γνώση του χορού δεν ξεχνιέται κ ολας..οποτε μια ζωη θα την κουβαλαει... τι ήθελε και το άκουσε ο άντρας μου! ο δικός μου γιός χορό? απο και κλειεται! βρε του λεω! δεν είπα μπαλέτο!! χόρο είπα.. street dance -break dance... τιιποτα! .. (παρόλο που είναι τρομέρα μοντέρνος και open mind άνθρωπος!)και αναρωτιεμαι.. τόοσο πολυ φοβουνται οι αντρες μην γίνουν gay οι γιοι τους? .. ενα αλλο παράδειγμα π.χ.. απο φίλο που έχει και αυτος γιο... 4 μηνων ακόμα... - ο δικος μου γιός δεν θα βλέπει καθόλου tv ..όλες οι λουγκρες εκει μαζέυτηκαν... (ναι..λες και θα το αποφυγει να βλεπει το παιδι tv... μεχρι ποτε??) μέτα ο αδερφος μου..ο γιός του είναι 5 ετων... οταν το παιδι χτυπίσει η θυμωσει..η για τον οποιοδήποτε λόγο θέλει να κλάψει..δεν τολμά.. "οι άντρες δεν κλαινε" του έλεγε απο μωρό ο αδερφός μου... ΄πιεζε και αυτο τα χειλάκια του και το κατάπινε! ... δηλ.. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΕΠΩΝ ειναι να παρακολόυθουνε η να παίζουν οι γιοι μας ποδόσφαιρό ή μπάσκετ..(γιατι το βόλει..ε.είναι και αυτο κάπως αδερφίστικο...) ή να παίζουν με όπλα..και να μαθαινουν στην βία? ή μήπως να κάθονται όλη μέρα στο playstation? ΕΛΕΟΣ ποια! γιατι τόση καταπίεση? παιδία είναι και αυτα!!! ΄δεν θα τα κάνει gay η ζωγραφική ,ο χορός κ το τραγόυδι... ούτε παραπάνω άντρες το ποδόσφαιρο και τα αυτοκινητάκια... και στην τελικη...'εγω δεν θα παιξω ρόλο στην ανατροφή του? Η πρέπει απλά να ακολουθώ τα ΠΡΕΠΕΙ και τους κοινωνικόυς κομπλεξισμους μας? (να μην τον παραχαιδευω να μην ειμαι τοσο τρυφερη..να μην τον κάνω "μαμάκια" και χιλλιες δύο βλακειες που ακόυω απο δεξία αριστερα..) ΄Και ναι! δυστιχώς ξέρω πολλες μαμαδες που έχουν υποχωρίσει και έχουν αφήσει "την εκπαιδευση" των αγόριων τους στον μπαμπα... Μα είναι σωστα πράγματα αυτα ? Shocked

2Αγορακια...και Taboo! Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Δευ Ιουν 07, 2010 3:08 pm

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να πεις στον αγαπητο σου συζυγο οτι υπαρχουν παρα πολλοι αντρες που καταπιεσαν τα αδερφιστικα τους ενστικτα για να μην φανε ξυλο απο τομ πατερα τους και εκαναν οικογενειες τοποθετοντας καποια πραγματα ξερετε που για να καταφερουν να εχουν στηση και να κανουν παιδια για να μην εχουν να πουν κατι οι αλλοι .......... εχω μεινει με το παιδακι που το εχουν καταπιεσει για να μην κλαψει για ονομα του θεου σε λιγο δεν θα τρωει και γρανιτα ;;; ελεος !!!

3Αγορακια...και Taboo! Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Δευ Ιουν 07, 2010 9:08 pm

Nicole.P

Nicole.P
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
valerakievelinaki έγραψε:να πεις στον αγαπητο σου συζυγο οτι υπαρχουν παρα πολλοι αντρες που καταπιεσαν τα αδερφιστικα τους ενστικτα για να μην φανε ξυλο απο τομ πατερα τους και εκαναν οικογενειες τοποθετοντας καποια πραγματα ξερετε που για να καταφερουν να εχουν στηση και να κανουν παιδια για να μην εχουν να πουν κατι οι αλλοι .......... εχω μεινει με το παιδακι που το εχουν καταπιεσει για να μην κλαψει για ονομα του θεου σε λιγο δεν θα τρωει και γρανιτα ;;; ελεος !!!

Σου φαινονται παραξενα αυτα που εγραψα? μου κανει εντυπωση! ισως να βρησκεσαι σε αλλο πλανητη... και δεν το λεω με κακια μην με παρεξηγεις αλλα δυστηχως τα πραγματα σε μεγαλο βαθμο..ειναι ετσι! και απλα αν δεν εισαι λιγο παρατηριτικος δεν το βλεπεις.. ο "αγαπητος αντρας μου" οπως τον αποκαλεις δεν κανει τιποτα διαφορετικο απ τους υπολλοιπους αντρες... ειναι φοβισμενος με αυτα που βλεπει και ακουει..και φυσικα επιρρεασμενος.. αυτο που λες..ειναι λιγο ακραιο.. δεν λεω οτι δεν εχει συμβει..αλλα φαντασου σε τι βαθμο φτανουν ορισμενοι ανθρωποι ακριβως επειδη υπαρχουν αυτα τα taboo... και αν ψαξεις λιγο καλυτερα..θα δεις οτι υπαρχουν και στο δικο σου περιβαλλον οι ιδιες ΑΚΡΙΒΩς αποψεις ...οπως και στο δικο μου...

4Αγορακια...και Taboo! Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Δευ Ιουν 07, 2010 9:25 pm

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω μπει σε τέτοια διαδικασία γιατί ο μπέμπης είναι ακόμα στο δρόμο... Όμως διαβάζοντας ανακάλυψα ότι πραγματικά το θέμα είναι taboo. Ένα όμως εχω να πω. Πως ότι φοβόμαστε και το εκδηλώνουμε με καταπιεστικό τρόπο είναι πιο πιθανό να προκαλέσουμε το αντίθετο. Ε, δε χάνουν τον ανδρισμό τους τα παιδιά επειδή ζωγραφίζουν ή χορεύουν! Έχουμε τρελαθεί τελείως μου φαίνεται!!!

5Αγορακια...και Taboo! Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Δευ Ιουν 07, 2010 10:09 pm

ΗΡΩ

ΗΡΩ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΔΗΛΑΔΗ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΑΓΟΡΙ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΚΟΜΜΩΤΙΚΗ ΜΑΚΙΓΙΑΖ ΧΟΡΟ ΕΙΝΑΙ GAY? KAI NA EINAI TI ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΔΙΟΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ? ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ.ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ. ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΕ ΜΕ ΝΑΡΚΟΤΙΚΑ ΠΟΡΝΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ.

6Αγορακια...και Taboo! Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Δευ Ιουν 07, 2010 10:27 pm

kiriaki

kiriaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
simfona apolita oti afta ta "taboo" iparxoun stin koinonia mas kai pragmaatika mono os "kompleksilikia " mporo na ta xaraktiriso!!
mou fainetai APARADEKTI ,eksorgistiki i frasi(tin exo akousei polles fores) pros ena paidaki"oi antres den klaine",se poio vivlio to leei afto?poios nomos iparxei pou na timorei enan "antra" pou klaiei,ma ti einai afta!!!einai dinaton na katapiezoume ena paidaki me afton ton tropo,ma ti tha pei oi antres den klaine...poios to leei...oi antres den einai anthropoi,eleooooos!!!!tha kanoume diladi to paidi na aisthanetai tipseis kai enoxes se periptosi pou klapsei...tragiko!
ma poso agnia mporei na iparxei!
theoro oti to kathe agoraki opos kai kathe koritsaki prepei na ekfrazetai elefthera,kai an thelei xoro nai tha to steiloume kai xoro...eleos!!!

7Αγορακια...και Taboo! Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Δευ Ιουν 07, 2010 10:30 pm

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και μενα μου φαινονται περιεργα αυτα που γραφεις αλλα φανταζομαι οτι στην Ελλαδα ετσι συμβαινει..Εμενα ο συζηγος ειναι Δανος κ εχουμε αλλη λογικη..Αυτο που γνωριζω ειναι οτι συνηθως η "αρρωστημενη" σχεση με τη μητερα η ενας απομακρος κ σκληρος πατερας προκαλει τις παρεκκλισεις. Επισης γνωριζω οτι εαν θελουμε το αγορακι μας να ειναι τρυφερο κ να αναπτυξει την τρυφερη του πλευρα καλο ειναι να του φερομαστε τρυφερα, οπως κ στα κοριτσακια.Προσωπικα ετσι κανω. Επισης δεν με ενοχλει καθολου αν ο γιος μου μεγαλωνοντας ειναι gay αρκει να ειναι σωστος ανθρωπος. Εγω το ιδιο θα νιωθω κ θα ηθελα να γνωρισω κ το συντροφο του. Σε αυτο συμφωνει κ ο αντρας μου. Πολυ καλος μας φιλος ειναι gay κ συζει με τον συντροφο του κ μαλιστα απεκτησαν κ ενα αγορακι μεσω παρενθετης μητερας. Το παιδι τους ειναι 5 ετων σημερα, ειναι πολυ χαρουμενο κ εκεινοι καταπληκτικοι γονεις. Αλλα οκ, αυτα στη Δανια ειπαμε....

8Αγορακια...και Taboo! Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Δευ Ιουν 07, 2010 10:54 pm

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η αδερφή μου έχει δυό παιδιά, που είναι αγοράκια. και σας πληροφορώ πως βοηθάνε ακόμα και στις δουλειές του σπιτιού. πχ ο μεγάλος στρώνει το τραπέζι, βοηθάει με τα ψώνια, ειναι ευαίσθητος...
παν μετρον άριστον παιδιά...

http://lovinghorses.pblogs.gr/

9Αγορακια...και Taboo! Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Δευ Ιουν 07, 2010 11:03 pm

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
franita έγραψε:Επισης δεν με ενοχλει καθολου αν ο γιος μου μεγαλωνοντας ειναι gay αρκει να ειναι σωστος ανθρωπος. Εγω το ιδιο θα νιωθω κ θα ηθελα να γνωρισω κ το συντροφο του.

Συγχαρητήρια για την δήλωση σου.

Κι εγώ έτσι νιώθω,παρότι δεν έχω γιο,αν είχα...Παιδί μου θα είναι ότι και να κάνει.

Και μάλιστα,πρόσφατα άκουσα κάποιον να λέει "Καλύτερα να γίνει πρεζάκιας ο γιος μου,παρά gay".

Κορίτσια,και τα αγοράκια άνθρωποι είναι.Ο αδερφός σου δεν έκλαψε ποτέ,άραγε καλή μου;Ο άντρας μου ευτυχώς δεν έχει τόσο μεγάλο πρόβλημα με τα αγόρια,να μην κλάψουν,να μην παίξουν,να μη βλέπουν τηλεόραση.Αλλά είμαι σίγουρη,πως αν είχα γιο κι έπιανε το χέρι του κι άκουγε πως θέλει να γίνει κομμωτής θα έφερνε την καταστροφή.Έτσι είναι οι άντρες κορίτσια,κι αυτή είναι η διαφορά μας.Είναι πρώτα άντρες,και μετά πατεράδες.Ενώ εμείς είμαστε ΜΟΝΟ μαμάδες.

10Αγορακια...και Taboo! Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Δευ Ιουν 07, 2010 11:07 pm

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
νομιζω ειναι κ θεμα βιωματων..πχ στη Σκανδιναυια ειναι τελειως αλλη λογικη απο οτι στη Ν. Ευρωπη..Ισως για αυτο κ ο πατερας του μικρου ειναι χαλαρος σε αυτα τα θεματα..Απο την αλλη το εχουμε συνηθισει το θεμα διοτι εχουμε φιλους gay κ μαλιστα αυτο το ζευγαρι με το παιδακι τους ειναι κολλητοι κ πολλες φορες τους εχω αφησει κ το μωρο..δεν ειχα ποτε αμφιβολιες για την ποιοτητα τους...

11Αγορακια...και Taboo! Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Δευ Ιουν 07, 2010 11:10 pm

ΗΡΩ

ΗΡΩ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΣΥΝΗΘΟΣ ΟΙ ΠΑΤΕΡΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΧΩΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΙΟΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ. Η ΟΜΟΦΙΛΟΦΙΛΙΑ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΙΚΕ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΑΡΧΑΙΟΤΑΤΟΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΟΣΟΙ ΠΟΙΗΤΕΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΜΟΦΙΛΟΦΙΛΟΙ? ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΑΖΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ?

12Αγορακια...και Taboo! Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Δευ Ιουν 07, 2010 11:17 pm

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΠΕΜΠΑ έγραψε:ΣΥΝΗΘΟΣ ΟΙ ΠΑΤΕΡΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΧΩΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΙΟΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ. Η ΟΜΟΦΙΛΟΦΙΛΙΑ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΙΚΕ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΑΡΧΑΙΟΤΑΤΟΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΟΣΟΙ ΠΟΙΗΤΕΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΜΟΦΙΛΟΦΙΛΟΙ? ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΑΖΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ?

Μπέμπα αυτό είναι το θέμα..Είναι μερικοί εώς ελάχιστοι θα έλεγα που είναι γλοιώδεις,και τους παίρνει όλους η μπάλα.Αυτοί αν προκαλούν,ενοχλούν.Οι υπόλοιποι,όμως,αν είναι εντάξει ως άνθρωποι πραγματικά δεν με νοιάζει τί κάνουν στο κρεβάτι τους.

Ο άνθρωπος που με έβαλε στην δουλειά που ξελάσπωσε όλη μου την ζωή είναι πολύ καλός φίλος και γείτονας,και είναι gay.Σας δηλώνω ότι δεν έχω συναντήσει καλύτερο άνθρωπο και πιο γαλήνια ψυχή στην ζωή μου.Τον αγαπώ πολύ.

13Αγορακια...και Taboo! Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Δευ Ιουν 07, 2010 11:18 pm

tatu


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ki egw symfwnw oti einai akraia ola afta. Egw exw enan gio (tha ginei 3 ton Avgousto) kai ektos tou oti ton exw mathei na me voithaei sto spiti, me voithaei sto mageirema, paizei me mia kouzina (pou klironomhsa apo tis anipsies mou) kai ola ta sxetika. Ti, epeidh einai agori prepei na tou mathw na paizei me opla? Ti ithiko didagma einai afto? Eftyxws o antras mou, emathe na dexetai kapoia pragmata kai opoia taboo eixe apo to spiti (kathws erxetai apo syntiritikh oikogeneia) tou ematha na ta apovalei (tou styl ta agoria den klaine kai alles tetoies bourdes). Pan metron ariston koritsia.

14Αγορακια...και Taboo! Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Δευ Ιουν 07, 2010 11:24 pm

ΗΡΩ

ΗΡΩ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΟ ΚΑΤΟ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΕΤΣΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΩ ΜΕΡΙΚΟΥΣ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΦΤΑΙΕΙ ΠΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΡΕ ΦΙΛΕ?

15Αγορακια...και Taboo! Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Δευ Ιουν 07, 2010 11:54 pm

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μερικών είναι επιλογή τους,όντως Μπέμπα μου.

Αλλά κατά 90% είναι η φύση,κι όταν είναι τέτοιο θέμα,ότι και να κάνεις δεν αλλάζει.Δεν φταίει η κοινωνία,ας κοιτάξουν και λίγο τα γονίδια.

16Αγορακια...και Taboo! Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Δευ Ιουν 07, 2010 11:59 pm

Pavlina

Pavlina
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Όλοι οι άντρες έχουν τεράστιο θέμα με την ομοφυλοφυλία και αυτό τους κάνει νευρωτικούς! ΠΡΕΠΕΙ να καταλάβουν όμως οτι το κλάμα για τα παδιά είναι εξέφραση συναισθημάτων! Και όχι μόνο για τα παιδιά,αλλά και για εμάς τους ενήλικες!. Όλα τα παιδάκι στη αρχή της ζωής τους και μέχρι κάποια στιγμή έχουν κάπποια κρίση ταυτότητας,δεν ξέρουν που ανήκουν! Ο γιος μου για παράδειγμα μέχρι πριν λιγο καιρό (τώρα κοντεύει να κλείσει τα 3) άθε φορά που με έβλεπε να βάφομαι ήθελε και αυτός νακάνει τα ίδια με μένα.Στην αρχή ταράχτηκα,αλλά όσο του εξηγούσα τόσο καταλάβαινε! Τα παιδιά δεν γεννιούνται γνωρίζοντας τους ρόλους τους!!!
Τώρα ο γιος μου ξέρει οτι κάποια πράγματα είναι για κοριτσάκια και κάποια πράγματα είναι για τα αγοράκια.
Αν κόψουμε τη φόρα στα αγοράκια μας να εξερευνήσουν τον κόσμο ακόμα και άίζοντας με κούκλες ή με κουζινικά,τους μειώνουμε την επειθυμία ανακάλυψηης!!!
Ο Αναστάσης τώρα "ξυρίζεται" δίπλα στον μπαμπάτου και όταν τους χαζεύω με "μαλώνει" και μου λεέι "μαμά αυτότο κάνουν μόνο οι άντρες"! Αν δεν τους έίξουμε εμείς τον δρόμο,χωρίς νατους απαγερέψουμε την περιέργειά τους,τότε θα έχουμε καταπιεσμένα και δυστυχισμένα παιδιά! Και ποιος το θέλει αυτό???
Οι μπαμπάδες πρέπει να καταλαβάν οτι οι γιοι τους είναι μικρά παιδιά και όχι τα φιλαράκια τους από το στρατό!!!!

17Αγορακια...και Taboo! Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 12:03 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΕΣΤΕΙ.ΟΡΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ.ΕΙΜΑΙ ΔΑΣΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ -ΑΠΟ ΤΗΝ Α' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ - ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΓΟΡΙΑ ΠΟΥ ΒΡΙΖΟΥΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ "ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΒΡΙΖΟΥΝ".ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΑΥΤΟ;ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ!ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ,ΜΗ ΔΙΑΝΟΗΘΕΙΤΕ ΝΑ ΑΦΗΣΕΤΕ ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΛΛΙΑ ΣΤΟ ΓΙΟ ΣΑΣ,ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΞΑΝΘΕΣ ΜΠΟΥΚΛΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΘΑΥΜΑΖΕΤΕ!!ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ 3 ΧΡΟΝΩΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΟΥΝ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΑ ΜΑΛΛΙΑ ΕΝΩ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΚΟΝΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΦΟΡΑΝΕ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ!ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΛΛΙΑ ΣΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΣΠΑΝΙΖΟΥΝ ΚΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ.ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ,Ο ΓΙΟΣ ΑΜΑ ΔΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΤV ,ΘΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΕΤΕ.ΑΛΛΩΣΤΕ,ΑΠΟ 2 ΕΤΩΝ ΘΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑΔΙΚΑ;;;;

18Αγορακια...και Taboo! Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 3:55 am

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πιστευω οτι τετοιες ακραιες συμπεριφορες ειναι κομπλεξισμοι και συνηθως οδηγουν στα αντιθετα αποτελεσματα.. χωρις να θελω να θιξω κανεναν και να παρεξηγηθω..

19Αγορακια...και Taboo! Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 4:01 am

Chrisa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Γιατι ρε παιδια σας φενεται περιεργο...συνβενει..εγω το βλεπω και σε μενα, ο γιος μου ειναι χαδιαρης..και ηδη μου λενε θα τον κανεις μπουλη....
δεν το ηξερα να χασω τις ομορφοτερες στιγμες στη ζωη του παιδιου μου...
Θα συμφωνισω με την αγαπητη Φρανιτα...
Ας μεγαλωσει με το καλο και ας αποφασισει αν θα γινει γκει η οτι αλλο θελει.
Προσπωπικα θελλω ο γιος μο μεγαλονοντας να περναει καλα..οτι και να αποφασισει να κανει..
και θελλω να εχω την δυνατοτητα να του προσφερω διαφορα ειδη αθληματος η και δραστηριοτητων για να διαλεξει οτι τον εκφραζει...η και τιποτα στην τελικη
Γεννικα οπως ελεγε και η γιαγια μου...εσυ κανε αυτο που ξερεις..και ασε τους αλλους να λενε

20Αγορακια...και Taboo! Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 4:02 am

tsourekaki

tsourekaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ο αντρας μου κανει αερομπικ!!!!!!!!!!!!λετε να ειναι γκει???????lololol

21Αγορακια...και Taboo! Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 4:05 am

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
συμφωνω απολυτα με χρυσα και φρανιτα1!!!

22Αγορακια...και Taboo! Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 4:25 am

tsiki

tsiki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια θέλουμε να μεγαλώνουμε γερα και ευτυχισμένα μωρά που θα γινουν σωστοι και χρήσιμοι ανθρωποι στην κοινωνία που πάνω απ' όλα θα ειναι ευτυχισμένοι με τις επιλογές τους.
Δεν θέλουμε να μεγαλώνουμε παιδια που θα ειναι στερημένα καταπιεσμένα και κομπλεξικά.Τα παιδιά πρέπει να εχουν τον χώρο και το ελευθερο να εκφραζονται όπως μπορούν και θέλουν. Δεν θελουμε να μεγαλώσουν και να ειναι στερημένα γιατί εμεις έχουμε προκαταλήψεις. Ας κάνουμε την κοινωνία μας καλύτερη απ' οτι την παραλάβαμε, έχουμε την δύναμη Smile

23Αγορακια...και Taboo! Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 4:49 am

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tsiki έγραψε:Κορίτσια θέλουμε να μεγαλώνουμε γερα και ευτυχισμένα μωρά που θα γινουν σωστοι και χρήσιμοι ανθρωποι στην κοινωνία που πάνω απ' όλα θα ειναι ευτυχισμένοι με τις επιλογές τους.
Δεν θέλουμε να μεγαλώνουμε παιδια που θα ειναι στερημένα καταπιεσμένα και κομπλεξικά.Τα παιδιά πρέπει να εχουν τον χώρο και το ελευθερο να εκφραζονται όπως μπορούν και θέλουν. Δεν θελουμε να μεγαλώσουν και να ειναι στερημένα γιατί εμεις έχουμε προκαταλήψεις. Ας κάνουμε την κοινωνία μας καλύτερη απ' οτι την παραλάβαμε, έχουμε την δύναμη Smile
ΤΗΕΕ ΜΟΥ ΣΤΟ 2010 ΕΙΜΑΣΤΕ????ΦΥΣΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΠΟΙΑ ΤΑΒΟΟ ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ..ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΖΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ.ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΛΕΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 3 ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ 4 ΕΤΩΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΥΛΛΟ...ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΜΕΤΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ..ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΠΛΕΟΝ ΞΥΠΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΑΙΔΙΚΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΝ ΑΘΩΑ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΝΕΤΑΙ!Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΑΔΙΑΡΗΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΙΑΡΗΣ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΔΕΨΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΓΙΝΕΙ ΜΑΛΘΑΚΟΣ???ΜΑ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΑΣ ΟΠΟΤΕ ΑΓΟΡΟΜΑΝΕΣ ΑΓΚΑΛΙΑΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΒΑΛΤΕ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΔΕΝ ΚΛΑΙΝΕ...Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΛΑΨΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΓΚΕΥ??ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΟΡΟ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙ.... ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΔΕΝ ΠΙΕΖΟΥΜΕ..

ΦΙΛΑΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΛΛΛΛΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΦΥΛΛΟΥ

ΤΣΙΚΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ

24Αγορακια...και Taboo! Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 4:51 am

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η αλήθεια είναι ότι δε θα χαιρόμουν και με μία τέτοια επιλογή! Δεν το παίζω ανώτερη και εντελώς ελεύθερη με το θέμα! Σίγουρα θα θέλω το παιδί μου (είτε αγόρι είτε κορίτσι) να κάνει οικογένεια και να νιώσει την ευτυχία που νιώθω κι εγώ. Κι αν δεν το θέλει να είναι επειδή δεν το θέλει και όχι επειδή δεν το μπορεί. Άλλωστε όταν είσαι νέος δεν σε πειράζει αλλά μεγαλόνωντας νομίζω ότι η μοναξιά είναι μεγάλη. Ένα όμως είναι σίγουρο. Αν συνέβαινε κάτι τέτοιο θα ήμουν η πρώτη που θα αγκάλιαζα το παιδί μου και δεν υπήρχε καμία περίπτωση να το πετάξω στο δρόμο για αυτή του την επιλογή και χαίρομαι που όταν συζήτησα κάτι ανάλογο με τον σύζυγό μου μου είπε το ίδιο. Το θέμα βέβαια δεν είναι η άποψή μας για τους gay αλλά το κατά πόσο καταπιέζοντας ένα μικρό παιδί κερδίζεις κάτι αφού αυτό που τελικά γίνεται είναι να έχεις απλά ένα καταπιεσμένο παιδί και τίποτα παραπάνω..

25Αγορακια...και Taboo! Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 4:58 am

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nikoleta έγραψε:Η αλήθεια είναι ότι δε θα χαιρόμουν και με μία τέτοια επιλογή! Δεν το παίζω ανώτερη και εντελώς ελεύθερη με το θέμα! Σίγουρα θα θέλω το παιδί μου (είτε αγόρι είτε κορίτσι) να κάνει οικογένεια και να νιώσει την ευτυχία που νιώθω κι εγώ. Κι αν δεν το θέλει να είναι επειδή δεν το θέλει και όχι επειδή δεν το μπορεί. Άλλωστε όταν είσαι νέος δεν σε πειράζει αλλά μεγαλόνωντας νομίζω ότι η μοναξιά είναι μεγάλη. Ένα όμως είναι σίγουρο. Αν συνέβαινε κάτι τέτοιο θα ήμουν η πρώτη που θα αγκάλιαζα το παιδί μου και δεν υπήρχε καμία περίπτωση να το πετάξω στο δρόμο για αυτή του την επιλογή και χαίρομαι που όταν συζήτησα κάτι ανάλογο με τον σύζυγό μου μου είπε το ίδιο. Το θέμα βέβαια δεν είναι η άποψή μας για τους gay αλλά το κατά πόσο καταπιέζοντας ένα μικρό παιδί κερδίζεις κάτι αφού αυτό που τελικά γίνεται είναι να έχεις απλά ένα καταπιεσμένο παιδί και τίποτα παραπάνω..
ΣΥΜΦΩΝΩ ΝΙΚΟΛ ΜΟΥ ..Η ΚΑΤΑΠΙΕΣΗ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΕΙΤΕ ΣΤΗ ΒΙΑ ΕΙΤΕ ΣΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΠΕΥΧΟΜΑΣΤΕ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις