Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
83 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 83 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

51Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τετ Ιουν 09, 2010 5:26 am

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nicole.P έγραψε:
marianna έγραψε:
Nicole.P έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:να πεις στον αγαπητο σου συζυγο οτι υπαρχουν παρα πολλοι αντρες που καταπιεσαν τα αδερφιστικα τους ενστικτα για να μην φανε ξυλο απο τομ πατερα τους και εκαναν οικογενειες τοποθετοντας καποια πραγματα ξερετε που για να καταφερουν να εχουν στηση και να κανουν παιδια για να μην εχουν να πουν κατι οι αλλοι .......... εχω μεινει με το παιδακι που το εχουν καταπιεσει για να μην κλαψει για ονομα του θεου σε λιγο δεν θα τρωει και γρανιτα ;;; ελεος !!!

Σου φαινονται παραξενα αυτα που εγραψα? μου κανει εντυπωση! ισως να βρησκεσαι σε αλλο πλανητη... και δεν το λεω με κακια μην με παρεξηγεις αλλα δυστηχως τα πραγματα σε μεγαλο βαθμο..ειναι ετσι! και απλα αν δεν εισαι λιγο παρατηριτικος δεν το βλεπεις.. ο "αγαπητος αντρας μου" οπως τον αποκαλεις δεν κανει τιποτα διαφορετικο απ τους υπολλοιπους αντρες... ειναι φοβισμενος με αυτα που βλεπει και ακουει..και φυσικα επιρρεασμενος.. αυτο που λες..ειναι λιγο ακραιο.. δεν λεω οτι δεν εχει συμβει..αλλα φαντασου σε τι βαθμο φτανουν ορισμενοι ανθρωποι ακριβως επειδη υπαρχουν αυτα τα taboo... και αν ψαξεις λιγο καλυτερα..θα δεις οτι υπαρχουν και στο δικο σου περιβαλλον οι ιδιες ΑΚΡΙΒΩς αποψεις ...οπως και στο δικο μου...

NICOLE ΜΟΥ ΤΙΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ (ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ), ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ. ΟΙ ΚΡΗΤΗΚΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ ΑΚΟΜΑ, ΑΝ ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ.
ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΟΙ ΘΑ ΕΞΕΛΙΧΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ!
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΙΟ.
ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΥΧΟΜΑΙ!


Mα δεν ειναι κρητικος ο αντρας μου!!! νομιζω δεν εχει να κανει "απολυτα" με την καταγωγη του αντρα...οι ελληνες πανω κατω ιδιες αποψεις εχουν.. Διαφορα εχει αυτο που ειπε η κοπελα..οι Δανοι με τους Ελληνες..και οι διαφορετικες αποψεις.. εγω ειμαι μιση γερμανιδα...και εχω ζησει και μεγαλωσει διαφορετικα σε σχεση με ενα γνησιο "κρητικο" σπιτικο περιβαλλον.. και ο αντρας μου επισης.. ο πατερας του ειναι απ την Καρδιτσα και η μαμα του απο Τηνο.. οποτε δεν εχει σχεση... Επισης δεν ειναι ο αντρας που επιβαλει την γνωμη του.. και χτυπα το χερι στο τραπεζι! αχχα καμια σχεση! (δεν θα αντεχα ουτε λεπτο) απλα... ξανα λεω..ειναι επιρεασμενος με καποια "πρεπει" που υπαρχουν ...οσων αφορα την εκπαιδευση των αγοριων.
και αυτο γιατι υπαρχει η ομοφιλο-φοβεια... Και μεταξυ μας μεταξυ μας... ΕΜΕΙς πες είμαστε απελευθερωμενες με το θεμα ομοφιλοφιλια.. τους αντρες σας τους ρωτησατε τι γνωμη εχουν? και ειδικα οταν αφορα την οικογενεια τους? Shocked
εμεις τουλαχιστον το συζητησαμε και ναι εχουμε προοδευτικες αποψεις...στα λογια τουλαχιστον χαχαχα ελπιζω να μην ρθουμε ποτε αντιμετωποι με κατι τετοιο!!!!!!αλλα αν χτυπα ξυλο μας συμβει παιδι μας ειναι και το λατρευουμε καλυτερα κοντα μας και φανερα παρα στο δρομο κρυφα!!!!!!

52Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τετ Ιουν 09, 2010 5:31 am

Nicole.P

Nicole.P
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Στα λόγια οντως ειμαστε ολοι καλοι! φυσικα και δεν "πετας" το παιδι σου στο δρομο..ουτε του κλεινεις την πορτα... αλλα ΠΟΛΛΟΙ το εχουν κανει... No No No

(μακαρι να μην μας συμβει οπως λες.. και να μην χρειαστει να περασουμε τιποτα απ ολα αυτα...)
Παντως εγω & ο αντρας μου με σιγουρια το λεω.. ΔΕΝ θα φταναμε σε ακραιες συμπεριφορες... δεν ειμαστε νεαντερταλ! Smile

53Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Πεμ Ιουν 10, 2010 5:06 am

popi.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΔΥΣΤΥΧΩΣ nicole μου έχεις απόλυτο δίκιο στο ότι αυτή η νοοτροπία έχει περάσει σε πολλές μαμάδες. Κια μου κάνει εντύπωση πως πολλές νέες κοπέλες έχουν τέτοιες αντιλήψεις. Καταρχήν μέχρι κάποια ηλικία δεν καταλαβαίνουν καν την έννοια του φύλου και του διαχωρισμού σε αρσενικό και θηλυκό. Οπότε για ένα αγοράκι 2 ετών δεν είναι "αδερφιστικο" το να παίξει πχ με μια κούκλα.
Και έχεις πολύ μεγάλο δίκιο επίσης στο ότι ο χαρακτήρας του παιδιού χτίζεται από την διαπαιδαγώγηση και αυτά που θα μάθει από τους γονείς. Σίγουρα θα παίξεις μεγάλο ρόλο! Πάνω από όλα πρέπει να κάνουμε τα παιδιά μας ανθρώπους!
Κορίτσια κι εμένα ο άντρας μου δεν είναι από Κρήτη ούτε από Μάνη ( δε ξέρω και που αλλού λένε για τους βαρείς άντρες! ) αλλά έχει αυτό το φόβο για το μωρό και λέει ότι όταν μεγαλώσει θα παίζει μπάλα μαζί του, θα τον παίρνει στο συνεργείο, θα τον παίρνει και στο λεωφορείο... γαι να έχει κάποια πρότυπα να μιμηθεί. Αυτό είναι βέβαια και σωστό... Απλά είναι επηρεασμένοι από διάφορα που βλεπουμε! Που μπορεί κάποιος να μην είναι ομοφυλοφιλος αλλά κάπως θηληπρεπής... και οι πατεράδες δεν το θέλουν για τους γιους τους.
Ε εδώ που τα λεμε ούτε οι μαμάδες!!!

54Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Πεμ Ιουν 10, 2010 9:09 pm

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
popi. έγραψε:Καταρχήν μέχρι κάποια ηλικία δεν καταλαβαίνουν καν την έννοια του φύλου και του διαχωρισμού σε αρσενικό και θηλυκό. Οπότε για ένα αγοράκι 2 ετών δεν είναι "αδερφιστικο" το να παίξει πχ με μια κούκλα.
Ποιό αγοράκι 1-2 ετών που τυχαίνει να έχει αδερφούλα ή πηγαίνει σε σπίτια με κοριτσάκια δε θα μπει στον πειρασμό να παίξει με μία κούκλα; Αν το απαγορεύσει ο γονιός δημιουργεί μεγαλύτερο πρόβλημα με το κόμπλεξ του! Στο κάτω κάτω πως καμαρώνουμε για τα κορίτσια μας ότι θα γίνουν πολύ καλές μανούλες που φροντίζουν τις κούκλες τους, γιατί να μην ισχύει το ίδιο και για τα αγόρια; Εκείνοι δε θα γίνουν πατεράδες ή πρέπει να γίνουν σαν τους παλιούς που δεν έπαιρναν τα παιδιά τους αγκαλιά για να μην τους παρεξηγήσουν; Βασικό ρόλο πιστεύω παίζουν τα πρότυπα που έχουν τα παιδιά μέσα στο σπίτι και όλα τα άλλα είναι χαζομάρες!

55Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Πεμ Ιουν 10, 2010 9:49 pm

happy_mother

happy_mother
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nicole.P έγραψε:Στα λόγια οντως ειμαστε ολοι καλοι! φυσικα και δεν "πετας" το παιδι σου στο δρομο..ουτε του κλεινεις την πορτα... αλλα ΠΟΛΛΟΙ το εχουν κανει... No No No

(μακαρι να μην μας συμβει οπως λες.. και να μην χρειαστει να περασουμε τιποτα απ ολα αυτα...)
Παντως εγω & ο αντρας μου με σιγουρια το λεω.. ΔΕΝ θα φταναμε σε ακραιες συμπεριφορες... δεν ειμαστε νεαντερταλ! Smile


κορίτσια πάντως ταμπού υπάρχουν γενικά. Ανεξάρτητα από το αν είναι αγόρι ή κορίτσι.
Στους "Πρωταγωνιστές" με τον Σ. Θεοδωράκη, έδειχνε ένα κορίτσι από την Πελοπόνησο 16 χρονών που την πετάξαν από το σπίτι γιατί έμεινε έγκυος και δεν ήθελε να το ρίξει. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

http://mylitlleprincenikolas.blogspot.com/

56Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Πεμ Ιουν 10, 2010 11:56 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
happy_mother έγραψε:
Nicole.P έγραψε:Στα λόγια οντως ειμαστε ολοι καλοι! φυσικα και δεν "πετας" το παιδι σου στο δρομο..ουτε του κλεινεις την πορτα... αλλα ΠΟΛΛΟΙ το εχουν κανει... No No No

(μακαρι να μην μας συμβει οπως λες.. και να μην χρειαστει να περασουμε τιποτα απ ολα αυτα...)
Παντως εγω & ο αντρας μου με σιγουρια το λεω.. ΔΕΝ θα φταναμε σε ακραιες συμπεριφορες... δεν ειμαστε νεαντερταλ! Smile


κορίτσια πάντως ταμπού υπάρχουν γενικά. Ανεξάρτητα από το αν είναι αγόρι ή κορίτσι.
Στους "Πρωταγωνιστές" με τον Σ. Θεοδωράκη, έδειχνε ένα κορίτσι από την Πελοπόνησο 16 χρονών που την πετάξαν από το σπίτι γιατί έμεινε έγκυος και δεν ήθελε να το ρίξει. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

το χα δει και γω αυτο.και το κρατησε βεβαια η μικρη,κ μπραβο της που δε μασησε.αλλα το τι δυσκολια την περιμενει...

57Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Παρ Ιουν 11, 2010 12:58 am

xoxlidaki

xoxlidaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
παντως αυτη η στενομυαλιά οτι ο χορός, η μαγειρική, η κομμωτική, η ραπτική κτλ. σε κανει ομοφυλόφιλο τι να πω στις μερες μας ειναι απαράδεκτη.

Ακομα και αν δωσεις ενα "καθαρα αγορίστικο ή κοριτσιστικο" παιχνιδι σε παιδί αντιθετου φύλου το πως θα το παιξει ή ποιος θα είναι ο ρόλος του μεσα σε αυτο έχει ίσως πολύ λιγο να κανει με το φύλο του και πολύ περισσότερο με τους ρόλους που βλέπει στην οικογένειά του και στον ευρύτερό του κύκλο. Τι σημαίνει οτι τα κορίτσια δεν παιζουν με αυτοκίνητα....δεν οδηγουν πχ. οι γυναίκες;;;;

58Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Σαβ Ιουν 12, 2010 1:05 pm

sonia

sonia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
iaggelop έγραψε:ο αντρας μου κανει αερομπικ!!!!!!!!!!!!λετε να ειναι γκει???????lololol


χαχαχα καλό!!!

Κορίτσια όταν μείνατε έγκυες δεν ακούγατε χιλιάδες πράγματα?
Μην πίνεις ανθρακικό κουφαίνει το παιδί μην κάνεις το ένα μην κάνεις το άλλο!!!
Αντίστοιχο είναι κι αυτό!! Πάντα υπάρχουν αντιλήψεις με τι οποίες δεν είμαστε σύμφωνες!!
Και μένα μου λένε μην τον κάνεις μαμάκια!! Και εγώ λέω... το παιδί είναι όλη μέρα μαζί μου εγώ τον φροντίζω εγώ το ταίζω εγώ του παίζω όλη μέρα εγώ τον ξέρω τι να γίνει μπαμπάκιας?? ΕΕ μην τρελαθούμε!!

Εγώ θεωρώ ότι να απαγορεύεις από ένα μωρό-παιδί να νιώσει πράγματα εις χάρην μιας υποτιθέμενης ανδρικής ταυτότητας έχει μεγάλο κίνδυνο να μεγαλώσεις ένα πλάσμα που να είναι άντρας από τίτλο αλλά να έχει χάσει πολλά από αυτά που θα τον έκαναν επί της ουσίας άντρα.

59Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Κυρ Ιουν 20, 2010 1:01 am

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω παλι πιστευω πως ολα προερχονται απο τον τροπο που μας μεγαλωσαν και εμας τους ιδιους οι γονεις μας.Ενας μπαμπας πχ που τον εμαθαν απο μικρο πως οι αντρες δεν κλαινε και ποτε ετσι δεν εκφραζε το συναισθημα του θα του ειναι αδιαννοητο να δει τον γιο του να κλαιει.Πρεπει πρωτα να ξεπερασουμε τα δικα μας πρεπει και μετα του παιδιου

60Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Πεμ Ιουλ 01, 2010 12:08 am

Michelangelo

Michelangelo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τι να πω βρε κοριτσια; Διαβαζω τοση ωρα γιατι ειναι ενα θεμα σοβαρο που με απασχολει και βλεπω οτι ολες ειστε τοσο πολυ απελευθερωμενες που εγω θα σας φανω πολυ οπισθοδρομικη...!!!

Δεν λεω ειναι πολλα απο αυτα που διαβασα υπερβολες οπως πχ το να κλαιει ενα αγορι... φυσικα και κλαινε οι αντρες και τα παιδακια ιδιαιτερα... και κανουν και δουλειες στο σπιτι, και βοηθουν πολλες φορες με το μωρο, αλλα εγω προσωπικα δεν θα μπορουσα να παντρευτω εναν αντρα με φακιολι και τη σκουπα στο χερι... κακα τα ψεμματα αλλα ο ρολος της γυναικας και του αντρα ειναι κατανεμημενος απο την αρχη της υπαρξης τους... εμεις οι νεοτεροι εχουμε αντιστρεψει τους ρολους και τα εχουμε ισοπεδωσει ολα...!!!

Και πιστευω πως τα σημερινα προτυπα σαφως και επηρεαζουν τα παιδακια μας... δεν ειναι μονο οτι γεννιουνται με καποιες προτιμησεις αλλα και αυτα που μας πλασσαρουν καθημερινα και μας κανουν πλυση εγκεφαλου οτι το να εισαι γκει ειναι οκ...!!!

Οχι κοριτσια οτι ειναι εναντια στη φυση δεν ειναι φυσιολογικο... δεν ευχομαι το παιδι μου να γινει γκει, ειναι κατι που δεν ξερω αν θα μπορεσω να το αντιμετωπισω και να το ξεπερασω... θελω να δω το παιδι μου να κανει οικογενεια σωστη και φυσιολογικη... και γι'αυτο θα κανω οτι περναει απο το χερι μου για να το καταφερω... εντος οριων φυσικα...!!

Το οτι η ομοφυλοφυλια υπηρχε απο αρχαιωτατων χρονων δεν μου λεει τιποτα... επισης απο αρχαιωτατων χρονων υπηρχε και η πορνεια... αλλα δεν νομιζω πως θ'αρεσει σε καμια μανα να δει την κορη της ετσι...!!!

61Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Πεμ Ιουλ 01, 2010 12:44 am

ΗΡΩ

ΗΡΩ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="Michelangelo"]

Το οτι η ομοφυλοφυλια υπηρχε απο αρχαιωτατων χρονων δεν μου λεει τιποτα... επισης απο αρχαιωτατων χρονων υπηρχε και η πορνεια... αλλα δεν νομιζω πως θ'αρεσει σε καμια μανα να δει την κορη της ετσι...!!![/q μια πορνη το κανε για να βγαλει χρηματα. αλλα η ομοφιλοφιλια ειναι αλλο .ειναι θεμα γονιδιων ας που με μια χρωμοσοματικη ανωμαλια

62Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Πεμ Ιουλ 01, 2010 12:52 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δε διάβασα όλα τα μηνύματα καθότι είμαι στη δουλειά και δεν προλαβαίνω...
Έχω να πω τα εξής:
Αν το παιδάκι είναι να βγει gay θα βγει. Είτε είναι αγόρι είτε είναι κορίτσι.
Ύστερα θα συμφωνήσω με την άποψη ότι και οι μπαμπάδες έστω και με λανθασμένο τρόπο προσπαθούν να "συμμετέχουν" στην ανατροφή του παιδιού τους.
Εμείς οι μαμάδες πάλι από την άλλη πλευρά, είμαστε υποχρεωμένες να δείξουμε στα αγοράκια "και την άλλη όψη του νομίσματος". Όπως για παράδειγμα ότι δεν είναι κακό να κλαις όταν πονάς, αλλά είναι κακό να γκρινιάζεις συνεχώς...έτσι δεν "ακυρώνουμε" και τον πατέρα.
Εγώ πάλι περιμένω κοριτσάκι και η αλήθεια είναι - το έχω ξαναπεί - ότι χάρηκα με αυτό για δύο λόγους:
1) Ναι πιστεύω ότι για εμάς τις γυναίκες είναι πιο εύκολο να δώσουμε τα φώτα μας στις νεότερες και
2) Ο άντρας μου είναι πωρωμένος με τα αυτοκίνητα, την F1, τους αγώνες, την ταχύτητα, τα τούρμπο αυτοκίνητα κτλ... Όταν δεν έχει τι να κάνει βλέπει συνέχεια το Fast and Furious. Είχε σκοπό λοιπόν να κάνει το παιδί μας σαν τα μούτρα του!
Όχι πλάκα κάνω. Είναι λογικός. Μόνο αν το ήθελε και το ίδιο. Αυτή ήταν η προϋπόθεση. Εγώ πάλι θα ήμουν αυτή που τελικά θα του έδειχνε ζωγραφική, χορό, πώς κάνουνε "χαζάκια" (από το χα-δακια και το να-ζακια) και πως τρώμε (ευγενικά) το φαΐ μας...

63Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Πεμ Ιουλ 01, 2010 2:12 am

Michelangelo

Michelangelo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΜΠΕΜΠΑ έγραψε:[/q μια πορνη το κανε για να βγαλει χρηματα. αλλα η ομοφιλοφιλια ειναι αλλο .ειναι θεμα γονιδιων ας που με μια χρωμοσοματικη ανωμαλια

Δεν ειπα κατι διαφορετικο... αλλα δεν χρειαζεται να πω και κατι παραπανω...!!!

64Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Παρ Οκτ 08, 2010 12:04 pm

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kai ego exo ena agoraki kai se 2 evdomades tha ginei 4 minon se afta pou les pistevo oti mallon o aderfos sou kai osizigos sou einai kapos ypervolikoi xoris parexigisi giati den gnorizomaste kiolas fysika kai den tha apofygei to paidi na dei tv kai ola afta poulene na min dei tv giati oles oi lougres ekai mazeftikan einai kapos kouto tha elega topaidi analoga me tin anatrofi pou tha parei apo tous goneis tou tha kanonisei tin poreia tis zois tou opote min se apasxoloune oles oi mpourdes pou sou lene kata kairous

65Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Σαβ Οκτ 09, 2010 5:06 am

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θα συμφωνήσω...Οι άνθρωποι και πολυ περισσοτερο τα παιδια πρεπει να εχουν εμπειριες στη ζωη τους καλες και κακες για να μην εχουν απωθημενα και για να μαθουν τη διαφορα του καλου με το κακο γενικοτερα...

Με την λογικη του αδερφου σου (κ πολλων πολλων αλλων) δεν κανεςι τιποτα..Για να μην μαθει να καπνιζει δεν θα το αφηνεις να παει για καφε; Για να μην ζητησει μηχανακι δεν θα του παρεις ποδηλατο;

ολα και απο λιγο πρεπει να τα γνωριζουν σιγα σιγα τα παιδια..αυτης της αποψης ειμαι εγω..

Το οτι οι αντρες εχουν ΤΡΟΜΟ να μην γινει ο γιος τους gay ειναι δεδομενο! και οχι για κανενα αλλο λογο αλλα για το τι θα πει ο κοσμος...Σκασιλα μου τι θα πει ο κοσμος!

Το παιδι μου να ειναι γερο, ευτυχισμενο και να μην κανει κακο σε κανεναν και ας κανει οτι θελει στη ζωη του...

66Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Σαβ Οκτ 09, 2010 6:22 am

molly

molly
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια,κακά τα ψέματα,σε καμία μας δε θα θέλαμε να τύχει αυτό!
Να γίνει δηλαδή το παιδί μας ομοφυλόφιλο.Για πολλούς και διάφορους λόγους,που δεν είναι ώρα να αναλύσουμε!

Αυτό που εγώ δεν καταλαβαίνω,είναι γιατί συσχετίζουμε τους ρόλους που μπορεί να πάρει ένα παιδί μιμούμενο τους μεγάλους,ή φυσικές αντιδράσεις ενός ανθρώπου(π.χ.κλάμα)με την ομοφυλοφιλία!Μου φαίνεται λίγο παράλογο αυτό!

Εννοείται ότι και οι άντρες κλαίνε και πονάνε και είναι ευαίσθητοι!Αν αυτό δεν ήταν φυσιολογικό,τότε ο Θεούλης θα έκανε μόνο τις γυναίκες να κλαίνε,πονάνε κλπ!

Το να μάθει ο γονιός το παιδί του να εκφράζει χωρίς φόβους και τύψεις αυτό που νιώθει,είναι ότι καλύτερο!

Όσο για το αν ένα αγόρι μαγειρεύει ή παίζει με BARBIE ή ταΐζει κούκλες,ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να το αποτρέψουμε!!!!

Είμαι βρεφονηπιοκόμος και ουδέποτε στα 9 χρόνια που δουλεύω,δεν έχω πει¨"τα αγόρια να παίξουν με τα αυτοκινητάκια και τα κορίτσια με τα κουζινικά"
Τα παιχνίδια είναι στο πάτωμα και τα παιδιά παίζουν με ότι θέλουν!

Τα παιδιά πρέπει να πάρουν ρόλους αντίθετους με το φύλο τους,γιατί πρέπει να ικανοποιήσουν τη φυσική τους περιέργεια!

Άλλωστε στην εποχή μας αυτά όλα έχουν αρχίσει να μηδενίζονται!Και οι άντρες πλέον μαγειρεύουν και καθαρίζουν και φροντίζουν τα παιδιά.Και οι γυναίκες έχουν αρχίσει να κάνουν πιο "αντρικά "επαγγέλματα πχ οδηγοί ταξί και λεωφορείων!Δε μου φαίνεται κακό!

Τι δηλαδή επειδή κάναμε αγόρια,θα πρέπει να τα υπηρετούμε και να τα χουν όλα στο χέρι και να διατάζουν γιατί είναι άντρες?

Συγνώμη αλλά δε συμφωνώ με αυτό,όπως και βρίσκω τελείως παράλογο αυτό που έγραψε μια κοπέλα πιο πάνω,οτι τα κορίτσια να ανατρέφουν οι μαμάδες και τ αγόρια οι μπαμπάδες!

Ένα παιδί έχει ανάγκη και τους δύο γονείς,οι οποίοι θα του διδάξουν διαφορετικά πράγματα ο καθένας,έτσι ώστε να γίνει μια ολοκληρωμένη προσωπικότητα!

Η μαμά είναι εκείνη που θα το μάθει την τάξη,την καθαριότητα,την τρυφερότητα,την ευαισθησία και ο μπαμπάς τη δύναμη,την τόλμη,την υπευθυνότητα κλπ

Δεν υπάρχουν ανδρικές και γυναικείες δραστηριότητες!

Εμένα ο καλύτερος μου παιδικός φίλος ήταν αγόρι. Έπαιζα μαζί του playmobil (και έπαιζε μαζί μου barbie),σκαρφαλώναμε σε δεντρόσπιτα,παίζαμε σε οικοδομές,σκαλίζαμε τα χώματα και τα φορτώναμε στα φορτηγά του και όμως δεν έφευγα από το σπίτι για το σχολείο αν μου είχε φορέσει η μαμά μου φούστα με σπορτέξ!

Δε φοβόμουν και δε φοβάμαι φίδια,ποντίκια,ακρίδες,κατσαρίδες...σε αντίθεση με τις αδελφές μου και παρ όλ αυτά είμαι πιο θηλυκή και κοκέτα απ αυτές,οι οποίες ήταν τα ευαίσθητα κλασσικά κοριτσάκια!Εννοώ οτι εγώ δεν πάω πουθενά απεριποίητη και χωρίς τακούνι,ενώ εκείνες είναι πιο χαλαρές!
Θέλω να πω δηλαδή ότι η αρρενωπότητα ή η θηλυκότητα υπάρχουν!



Αυτά,ελπίζω να καταλάβατε τι θέλω να σας πω!Είναι πολύ άσχημο να καταπιέζουμε κάποιον και ιδιαίτερα ένα παιδί και να του φορτώνουμε τα κόμπλεξ και τις φοβίες μας!

Συγνώμη για το μεγάλο ποστ!

Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 667478 Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 667478 Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 667478

67Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Σαβ Οκτ 09, 2010 1:12 pm

kloklo

kloklo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eleos!exw 2 agoria.den eimai ratsistria, oute me fulh oute me xrwma oute me protimiseis.n h ....den tha mou euxomoun mou h alitheia einai na exei kapoio apo ta paidia mou omofulofulikes taseis.den tha mou arese alla opws k na xei tha to dexomoun.o gios mou einai 3 k vlepontas emena foraei ta takounia mou.....ti tha eprepe na pei o ederfos tis kopelas an to evlepe ayto???????????xaxaxaxaxaxa an einai na ginei tha ginei.k an oxi ...oxi.einai k ta erethismata einai polla

68Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Σαβ Οκτ 09, 2010 1:51 pm

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΦΟΡΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΙΣ ΣΤΕΚΕΣ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ, ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ?ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ ΧΑΖΑ!!!!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΙ ΑΓΟΡΙΣΤΙΚΟ!!!ΚΑΙ Η ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ !!!ΕΛΕΟΣ!!!ΜΗΝ ΦΟΡΤΩΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΦΟΒΙΕΣ!!!

69Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Σαβ Οκτ 09, 2010 2:06 pm

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμένα προχτές μου ζήτησε να του βάψω τα νύχια! Shocked
Του άρεσαν τα δικά μου που τα είχα βαμμένα Cool
Ενώ τις προάλλες έβλεπε τη διαφήμιση του δωματίου Barbie πριγγήπισσες Disney, και τον ρώτησα αν θέλει να του πάρουμε ένα τέτοιο δωμάτιο (όλα ροζ ήταν) και μου λέει απαξιωτικά "αυτό είναι για κορίτσια" λες και ήταν μολυσμένο!! Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 654316

70Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Σαβ Οκτ 09, 2010 9:38 pm

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Διάβασα σχεδόν όλα τα παραπάνω. Συμφωνώ με τις περισσότερες και έχω να παραθέσω τις δικές μου εμπειρίες.
1. Ο άντρας μου όποτε θερμομετρούσα το παιδί έφευγε από το δωμάτιο, γιατί δεν άντεχε στη θέα! Πάλι καλά, είχε τη στοιχειώδη ευγένεια να μη σχολιάσει!
2. Και ο δικός μου θέλει να βαφτεί κλπ και παρ' όλο που του εξηγώ τα θέματα σχετικά με τους ρόλους, κάθε τόσο επανέρχεται. Ίσως φταίει ότι εγώ βάφομαι σε καθημερινή βάση, ακόμα και μέσα στο σπίτι. Είναι κάτι που το βλέπει συνέχεια το παιδί και θέλει να το κάνει. Εγώ επιμένω και απλώς του δίνω ένα καθρεφτάκι.
3. Το ξέρω ότι ο μικρός μου στον παιδικό παίζει με κουζινικά. Τι να κάνω δηλαδή; Άσε που, όταν μεγαλώσει λίγο, λέω να τον βάλω ενεργά στην κουζίνα! Δηλαδή, όταν με το κάλο χρειαστεί, για οποιονδήποτε λόγο, να μείνει μόνος, να πρέπει να είμαι με τα ταπεράκια;
4. Το παιδί μου το χαϊδεύω και το φιλάω και του λέω ότι το αγαπάω με κάθε ευκαιρία. Εξίσου εύκολα γίνομαι και αυστηρή όσο συχνά πρέπει. Αυτό τι σημαίνει; Ότι θα τον κάνω bi;;; tongue
5. Όταν ήταν μωράκι, μας έφεραν ένα φορμάκι εκρού με μια καρδούλα κόκκινη επάνω. Και για αγοράκια και για κοριτσάκια. Έκανα το λάθος να πάω να την αλλάξω γιατί δεν άντεχα το μπίρι μπίρι. Η κοπέλα προσπαθούσε να μου εξηγήσει γιατί το πούλησε το φορμάκι για δώρο σε αγόρι κι εγώ έκανα ότι δεν καταλαβαίνω γιατί δεν άντεχα την γκρίνια από τους γύρω μου στο σπίτι.
Τέλος, τα παιδιά που ήταν "άντρες" από μικροί, βγάζουν κάτι απίστευτα απωθημένα. Εγώ είμαι τυχερή, γιατί ο δικός μου ο άντρας τα βγάζει μέσω συναισθήματος. Μπροστά μου ξέρει ότι και να κλάψει μπορεί και να ζητήσει την αγκαλιά μου. Ωστόσο, πέρασαν χρόνια για να του δώσω να καταλάβει ότι μπορεί κι αυτός να κουρνιάζει στην αγκαλιά μου κι ας είμαι εγώ το θηλυκό... Υπάρχουν άλλοι όμως που ακρωτηριάζονται συναισθηματικά και αργότερα γίνονται βίαιοι και ανίκανοι να αγαπήσουν.

Υγ. Μιλώντας με γιατρό (με διδακτορικό) το καλοκαίρι σχετικά με το θέμα των gay μου είπε ότι πλέον στους ιατρικούς χώρους οι απόψεις περί γονιδιακής προδιάθεσης διίστανται. Μάλιστα αυτός πιστεύει ότι κατά 90% πρόκειται για παράγοντες εξωγενείς και 10% για γονιδιακούς. Αλλά είναι έρευνες που "θάβονται" για να μην προκαλέσουν αντιδράσεις. Να τονίσω, ωστόσο, ότι οι έρευνες αυτές δείχνουν ότι οι εξωγενείς παράγοντες που επηρεάζουν τις σεξουαλικές προτιμήσεις των ανθρώπων είναι μάλλον οι αντίθετοι από αυτούς που πιστεύουμε. Παιδιά καταπιεσμένα και χωρίς να έχουν λάβει αρκετή στοργή είναι αυτά που τείνουν να έχουν προτιμήσεις προς άτομα του ίδιου φύλου.


Συγγνώμη για το μεγάλο post.

71Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Κυρ Οκτ 10, 2010 12:32 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lianikos έγραψε:Διάβασα σχεδόν όλα τα παραπάνω. Συμφωνώ με τις περισσότερες και έχω να παραθέσω τις δικές μου εμπειρίες....

Με έχει καλύψει σχεδόν σε όλα το ποστ της Λίας, κι ας ήταν μεγάλο, ήταν κατατοπιστικό. Κι εγώ παιρνω αγκαλια τα αγόρια μου όποτε να'ναι, τους λέω ότι είναι όμορφα, ότι τα αγαπάω και τέτοια. Αν και διαφωνώ εν μέρει με το ποσοστό στο οποίο επηρεάζουν οι εξωγενείς παράγοντες, πιστεύω ότι πλησιάζει περισσότερο στο 50-50.

Μια φορά η μάνα μου είχε πάρει δώρο κάτι πιτζαμάκια για τον Αλέξανδρο που είχαν πάνω καρδούλες και λουλουδάκια, κι ένα ζευγάρι κάλτσες που έγραφαν με ψιλά γράμματα baby girl. Αν ο γιος μου το γυρίσει καμια φορά, θα ξέρω να κατηγορήσω τα καλτσάκια και τις πιτζάμες Razz

Κι εμένα ο γιος μαγειρεύει εικονικά, μάλιστα μου τη λέει καμια φορά ότι το φαγητο είναι ανάλατο, πολύ αλμυρο, θέλει πιπέρι, ρίγανη, ή κι άλλο ψήσιμο! Και μου "τη λένε" μερικές που βάζω το παιδί να παίζει με κουζινικά. Μερικά πράγματα είναι τόσο ριζωμένα στην κοινωνία που δύσκολα θα αλλάξουν. Με μάνες όμως σαν κι εμάς (τσ τσ τσ) όλοι οι μελλοντικοι γαμπροί θα ξέρουν μέχρι και να ξεχωρίζουν τα ρούχα για τη μπουγάδα! Laughing

72Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Κυρ Οκτ 10, 2010 5:04 am

zoi24

zoi24
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
diafono katheta me to na min afino to paidi moy eleythero stin paidiki toy ilikia.einai dynaton na klaiei to paidi k na toy les oi antres den klaine?k stin teliki protimo na foresei mia fora tis goves moy otan tha einai 5-6 xronon para na exei tin periergia na tis valei sta 18 toy. h katapiesi to mono poy mporei na ferei einai komplex anasfaleia k fysika ena anepithimito apotelesma!

73Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Κυρ Οκτ 10, 2010 5:31 am

kloklo

kloklo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
me aformi ayto thumithika kati na sas pw.k vgalte ta sumperasmata sas.stin efiveia k meta stin parea mas eixame 3 4 agoria pou tote itan bisexual.simera einai gay.ws bisexual, eidika o ena pou itan polu kollitos mas, mas ekrivvan tin alitheia apo fovo pws tha to paroume.an k emeis a eixame tis upopsies mas.otan meta to lukeio pia, stis spoudes mas, ta paradextike k came out of the closet pou lene, mas eipe pws ola arxisan sto dimotiko, kalokairi diakopes me goneis, se camping, k kapoo allo agoraki ton fwnakse gay k tou eipe.....tha se g.......mpiiiiiip.epeidi itan polu mikros den katalave k to epeksergazotan kairo sto mualo tou,pws ena allo agori tou eipe kati tetoio, k to epsaxne k evlepe pia ta agoria diaforetika......stin teliki simera leei pws tou"arese "pou to agori tou eipe kati tetoio.itan apla h arxi.etsi mas leei ekeinos.sthn mama vevaia den to elege, to eipe argotera, vasika to iksere h gunaika apla den to suzitousane.einai dunaton na min kserei mia mana?alla gia na riksoume perissoteri staxti, me parousiase ws kopela tou stin mama tou gia kapoo diastima.....alla.......masaei h katsika???

74Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Δευ Οκτ 11, 2010 4:10 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αν ειναι να γινει gay ενας αντρας 8α γινει,ο,τι τακτικη και να ακολουθησετε.Ειναι ετσι τα πραγματα απο την φυση,ετσι θα γεννηθει.Απλα τα πραγματα.Το να καταπιεζουμε τα αισθηματα,τα συναισθηματα και τις προτιμησεις των παιδιων μας μονο σε κακο θα βγει.Θα μεγαλωσουμε παιδια με κομπλεξ,χωρις αυτοσεβασμο και πολυ καταπιεσμενα συναισθηματικα.Τα παιδια μας χρειαζονται αγαπη,χαδια και καθοδηγηση στο να γινουν καλοι ανθρωποι και οχι σκληροι αντρες.Δεν θα με πειραζε αν θα γινοταν gay ο γιος μου,το τι θα κανει στο κραβατι του ειναι προσωπικο του δεδομενο.Με νοιαζει να ειναι ενας ευτυχισμενος και υγιης ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

75Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Δευ Οκτ 11, 2010 9:08 pm

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ....ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΑΚΟΜΑ..ΒΛΕΠΑΜΕ ΚΑΙ BARBIE ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ..ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΟΥΝΕ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΓΟΡΙΑ..ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ..ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΛΑΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΛΑΙΝΕ Η ΑΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ..ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΕΤΣΙ...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις