Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
78 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 78 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

26Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 5:03 am

Ηλιάννα

Ηλιάννα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Nicole διαβασα μονο την τρωτη σου δημοσιευση και εχω πω οτι αυτα μονο εδω στην Κρητη τα ακους...
Εδω πρπει τα αγορια να γινουν "αντρες" και φανταζομαι οτι καταλαβαινεις με ποια εννοια το λεω,οτι πρπει και καλα να εχουν το καπετανιλικι μεσα τους κλπ κλπ
Ο πεθερος μου προσπαθει να περασει στα παιδια τετοια (οτι ειναι αντρες κλπ)αλλα του κοβω τον αερα,δεν τον βλεπουν και συχνα....
Το βραδυ αν δεν με παρει ο υπνος θα διαβασω και τα υπολοιπα ποστ Embarassed

27Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 5:42 am

xoxlidaki

xoxlidaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τα παιδιά δεν γεννιούνται γνωρίζοντας τους ρόλους τους!!!

To διάβασμα πιο πάνω αυτό και συμφωνώ απόλυτα. Εγω δεν έχω παιδάκια, αλλά θα σας πω την προσφατη εμπειρία μου ως πωλήτρια σε μαγαζί παιχνιδιών εκπαιδευτικών. Σας πληροφορώ οτι και μαμαδες και μπαμπαδες οχι ολοι ευτυχως εχουν ηδη μεσα στο κεφάλι τους προκαθορισμενους τους ρολους. Προσεξτε.....οχι να αφήσει το παιδι να γνωριζει το ρολο του οπως είπε μια φιλη παραπανω, αλλά με τον τροπο τους το επιβάλλουν τον ρολο.

Συγκεκριμενα η εταιρία αυτη των παιχνιδιων στα κουζινικα πχ. ειχε δυο σειρες, αγοριων κοριτσιων με βαση το χρώμα. Ενταξει, μην παρεις και στο παιδί σου κατσαρολες ροζ. Οταν λοιπον προτεινα στους πελατες να παρουν κατι απο εκει τονιζοντας την αναγκη των παιδιων σε αυτες τις ηλικιες να υιοθετουν ρολους, να κοινωνικοποιούνται μεσα από το ομαδικο παιχνίδι, να επικοινωνουν δημιουργικα κτλ. (ευτυχως η εταιρια ειχε προβλεψει να διαβασουμε οδηγο για την αναπτυξη των παιδιων απο 0-8 ετων), ακουγα.... "μα σας είπα, ειναι αγορι το παιδακι που ψαχνω δωρο". Ετσι εγκατέλειπα. Δεν ειμουν πιεστική, απλα βοηθούσα τον πελατη δείχνοντας επιλογες.

υπήρχαν όμως φορες που μερικοι πελατες αντιδρούσαν θετικά και κατεληγαν να παρουν οχι πχ. το σετ τσαγιου, αλλα φουρνους μικροκυμματων, κουζινες, μαναβικο σετ με μηχανη κτλ. τονίζοντας μου οτι για τα παιδάκια για οποια προορίζονταν τα δώρα ήδη συμμετεχουν ενεργα μεσα στο σπιτι περνοντας παράδειγμα απο τους γονεις τους (πχ. και ο μπαμπας πλενει πιατια, ή σκουπίζει).

Η εταιρία είναι τοσο ψαγμενη που αν δειτε και κατάλογό της θα δείτε οτι στα παιχνίδια που εμείς βαφτίζουμε κοριτσίστικα πχ. μωρα, κουζινικά παντα τα παρουσιάζει στις φωτογραφίσεις με 2 παιδάκια διαφορετικού φυλου. Δεν είναι τυχαιο.

Επισης το ιδιο ισχυει κ για τα κοριτσια...και εκει προτεινα τρενακια, αυτοκινητόδρομους ή ακομα και αυτη τη σειρα με τον Τομας το τρενο.

Φυσικα οταν ερχομαστε στους αντρε τους παταμε τον κάλο. Μα τι νομιζουν οτι τα παιδιά τους πχ. στον παιδικό σταθμό παιζουν μονο με κουκλες τα κοριτσια και τα αγορια με αυτοκίνητα; Ρωτησα μια φιλη νηπιαγωγο και γελουσε! Very Happy

υγ. σορρυ για το σεντονι. Ο δικος μου μου βαφει καμια φορα και τα μαλλια...λες να ειναι gay; Razz

28Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 6:15 am

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xoxlidaki έγραψε:Τα παιδιά δεν γεννιούνται γνωρίζοντας τους ρόλους τους!!!

To διάβασμα πιο πάνω αυτό και συμφωνώ απόλυτα. Εγω δεν έχω παιδάκια, αλλά θα σας πω την προσφατη εμπειρία μου ως πωλήτρια σε μαγαζί παιχνιδιών εκπαιδευτικών. Σας πληροφορώ οτι και μαμαδες και μπαμπαδες οχι ολοι ευτυχως εχουν ηδη μεσα στο κεφάλι τους προκαθορισμενους τους ρολους. Προσεξτε.....οχι να αφήσει το παιδι να γνωριζει το ρολο του οπως είπε μια φιλη παραπανω, αλλά με τον τροπο τους το επιβάλλουν τον ρολο.

Συγκεκριμενα η εταιρία αυτη των παιχνιδιων στα κουζινικα πχ. ειχε δυο σειρες, αγοριων κοριτσιων με βαση το χρώμα. Ενταξει, μην παρεις και στο παιδί σου κατσαρολες ροζ. Οταν λοιπον προτεινα στους πελατες να παρουν κατι απο εκει τονιζοντας την αναγκη των παιδιων σε αυτες τις ηλικιες να υιοθετουν ρολους, να κοινωνικοποιούνται μεσα από το ομαδικο παιχνίδι, να επικοινωνουν δημιουργικα κτλ. (ευτυχως η εταιρια ειχε προβλεψει να διαβασουμε οδηγο για την αναπτυξη των παιδιων απο 0-8 ετων), ακουγα.... "μα σας είπα, ειναι αγορι το παιδακι που ψαχνω δωρο". Ετσι εγκατέλειπα. Δεν ειμουν πιεστική, απλα βοηθούσα τον πελατη δείχνοντας επιλογες.

υπήρχαν όμως φορες που μερικοι πελατες αντιδρούσαν θετικά και κατεληγαν να παρουν οχι πχ. το σετ τσαγιου, αλλα φουρνους μικροκυμματων, κουζινες, μαναβικο σετ με μηχανη κτλ. τονίζοντας μου οτι για τα παιδάκια για οποια προορίζονταν τα δώρα ήδη συμμετεχουν ενεργα μεσα στο σπιτι περνοντας παράδειγμα απο τους γονεις τους (πχ. και ο μπαμπας πλενει πιατια, ή σκουπίζει).

Η εταιρία είναι τοσο ψαγμενη που αν δειτε και κατάλογό της θα δείτε οτι στα παιχνίδια που εμείς βαφτίζουμε κοριτσίστικα πχ. μωρα, κουζινικά παντα τα παρουσιάζει στις φωτογραφίσεις με 2 παιδάκια διαφορετικού φυλου. Δεν είναι τυχαιο.

Επισης το ιδιο ισχυει κ για τα κοριτσια...και εκει προτεινα τρενακια, αυτοκινητόδρομους ή ακομα και αυτη τη σειρα με τον Τομας το τρενο.

Φυσικα οταν ερχομαστε στους αντρε τους παταμε τον κάλο. Μα τι νομιζουν οτι τα παιδιά τους πχ. στον παιδικό σταθμό παιζουν μονο με κουκλες τα κοριτσια και τα αγορια με αυτοκίνητα; Ρωτησα μια φιλη νηπιαγωγο και γελουσε! Very Happy

υγ. σορρυ για το σεντονι. Ο δικος μου μου βαφει καμια φορα και τα μαλλια...λες να ειναι gay; Razz
ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΚΡΗ ΕΠΑΙΖΑ ΜΕ ΝΤΑΛΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΡΕΝΑΚΙΑ ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΓΚΕΥ!!!!!!!!!

29Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 7:20 am

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο άντρας μου ευτυχώς δεν εχει τετοια κολλήματα. Ο περίγυρος ομως κατι τέτοιες κοτσανες τις πεταει! χαχαχαχα
Ξερετε ποσα σχολια εχω ακουσει που ο μικρος βαζει το δαχτυλο στο στομα. Το τελευταιο ηταν στο σουπερ μαρκετ απο την ταμία.
- Κοιταξτε εναν αντρα που θα παει φανταρος και εχει το δαχτυλο στο στομα.

Το ποσο μετανιωσα που εδωσα τόπο στην οργη δεν λεγετε.
Επισης άπειρα σχολια εχω ακουσει οταν τον εχουν δει να κραταει κουκλα μωρο, πονυ ροζ κτλ. Παιχνιδια που ξεχνουν στο σπιτι μας κοριτσακια απ τον περιγυρο και ο μικρος μετα παιζει με αυτα. Πολλες φορες εχει τυχει να παρει ενα απο αυτα στα πρωινα μας ψωνια! Εκει να δειτε τροφη για σχολια!
Ναι πιστευω πως υπαρχουν ταμπου σε οτι αφορα κοριτσι ή αγορι. Ομως δεν θεωρω πως ειναι αυτα ικανα για να καθορίσουν το φυλο ενος παιδιου. Μεγαλωσα με 3 αγορια. Αυτο επηρέασε τον χαρακτηρα μου οχι τη φυση μου και αυτο που θελω να ειμαι.

Καλη συνεχεια να εχουμε!

30Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 8:38 am

NATASHA


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κριμα 2010 εχουμε και ασχολουμαστε με μικροτητες.....νομιζω οτι ολοι οι γονεις θελουμε γερα και ευτυχισμενα παιδια!!!!!! Very Happy

31Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 9:34 am

marianna

marianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nicole.P έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:να πεις στον αγαπητο σου συζυγο οτι υπαρχουν παρα πολλοι αντρες που καταπιεσαν τα αδερφιστικα τους ενστικτα για να μην φανε ξυλο απο τομ πατερα τους και εκαναν οικογενειες τοποθετοντας καποια πραγματα ξερετε που για να καταφερουν να εχουν στηση και να κανουν παιδια για να μην εχουν να πουν κατι οι αλλοι .......... εχω μεινει με το παιδακι που το εχουν καταπιεσει για να μην κλαψει για ονομα του θεου σε λιγο δεν θα τρωει και γρανιτα ;;; ελεος !!!

Σου φαινονται παραξενα αυτα που εγραψα? μου κανει εντυπωση! ισως να βρησκεσαι σε αλλο πλανητη... και δεν το λεω με κακια μην με παρεξηγεις αλλα δυστηχως τα πραγματα σε μεγαλο βαθμο..ειναι ετσι! και απλα αν δεν εισαι λιγο παρατηριτικος δεν το βλεπεις.. ο "αγαπητος αντρας μου" οπως τον αποκαλεις δεν κανει τιποτα διαφορετικο απ τους υπολλοιπους αντρες... ειναι φοβισμενος με αυτα που βλεπει και ακουει..και φυσικα επιρρεασμενος.. αυτο που λες..ειναι λιγο ακραιο.. δεν λεω οτι δεν εχει συμβει..αλλα φαντασου σε τι βαθμο φτανουν ορισμενοι ανθρωποι ακριβως επειδη υπαρχουν αυτα τα taboo... και αν ψαξεις λιγο καλυτερα..θα δεις οτι υπαρχουν και στο δικο σου περιβαλλον οι ιδιες ΑΚΡΙΒΩς αποψεις ...οπως και στο δικο μου...

NICOLE ΜΟΥ ΤΙΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ (ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ), ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ. ΟΙ ΚΡΗΤΗΚΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ ΑΚΟΜΑ, ΑΝ ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ.
ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΟΙ ΘΑ ΕΞΕΛΙΧΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ!
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΙΟ.
ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΥΧΟΜΑΙ!

32Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 9:50 am

theia v.


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΝΑ ΣΑΣ ΣΥΣΤΗΘΩ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ.ΕΙΜΑΙ ΘΕΙΑ ΤΡΙΩΝ ΑΓΟΡΙΩΝ ΚΑΙ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ [ΗΛ.ΑΠΟ 11Μ ΕΩΣ 16.5 ΧΡ.] ΚΑΙ ΛΙΑΝ ΣΥΝΤΟΜΩΣ 2η ΦΟΡΑ ΝΟΝΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΙΚΡΟΤΗΤΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΛΙΓΟ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΜΕ. ΕΞΑΛΟΥ ΑΝ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΣΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΧΟΡΟΣ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΑΜΑ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑ ΠΟΤΕ.ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΕΙ ΠΡΩΤΟΣ ΣΕ ΣΧΟΛΗ. Α!! ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ... ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ GAY? ΕΠΙΔΕΙ ΤΟΥΣ ΦΟΡΑΝΕ ΦΟΡΕΜΑ Η ΠΛΕΝΟΥΝ ΤΑ ΠΙΑΤΑ?εεε ΚΑΙ dimitroula ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΜΙΑ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ, ΠΑΝΤΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΦΙΛΙΑ.....

33Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 10:07 am

happy_mother

happy_mother
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κορίτσια, εγώ μια φορά μόλις είχα αλλάξει πάνα τον μπέμπη και τον είχα κάνει έναν πωπουδάκο μυρωδάτο και ζουμπουρλίδικο
Δεν μπορούσα να αντισταθώ και του έδωσα ένα φιλάκι και μου λέει ο πεθερός μου που έτυχε να είναι παρόν "τι κάνεις εκεί ρε, θα το κάνεις πούσ$% το παιδί"

Παρακαλώ??????? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ή μην το άγκαλιάζεις συχνά θα γίνει μαμάκιας [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

http://mylitlleprincenikolas.blogspot.com/

34Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 10:18 am

xoxlidaki

xoxlidaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ή το τραγικό μπροστα σε γιατρο
"γινεται να παρει κατι άλλο και όχι υποθετα για να μην συνηθίσει;" affraid

35Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 10:35 am

happy_mother

happy_mother
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
xoxlidaki έγραψε:ή το τραγικό μπροστα σε γιατρο
"γινεται να παρει κατι άλλο και όχι υποθετα για να μην συνηθίσει;" affraid

χαχα αυτό το είπε ο άντρας μου για το θερμόμετρο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

http://mylitlleprincenikolas.blogspot.com/

36Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 11:03 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
NICOLE ΜΟΥ ΤΙΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ (ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ), ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ. ΟΙ ΚΡΗΤΗΚΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ ΑΚΟΜΑ, ΑΝ ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ.
ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΟΙ ΘΑ ΕΞΕΛΙΧΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ!
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΙΟ.
ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΥΧΟΜΑΙ![/quote]
οχι κοπελιες μου δεν μου φαινονται καθολου παραξενα εχω δει και εχω ακουσει χειροτερα απλα δεν ειναι ωραιο να κανουμε μελλοντολογικη προβλεψη και να εχει το αντικτυπου του δικου μας φοβου το ιδιο μας το παιδι !!
ξερεις τι μπορει να παθει ενα παιδακι που δεν εκφραζετε ;;; και δεν ξεσπαει σε κλαματα ;;; χειροτερα παντως απο το να γινει " αδερφη " !! σε λιγο καιρο θα σου αγκαλιαζει το μπουτι ο γιος σου και δεν θα σε αφηνει ουτε μια δουλεια τι θα σου πει τοτε ο αντρας σου ;;; οτι θα τον κανεις μαμακια και ειναι κριμα γιατι ειναι σταδιο της ηλικιας και μου το εκαναν και οι δυο κορες μου ...... δεν εχω κατι με τους κρητικους ισα ισα που ψαχνω γαμπρο για την κορη μου οπωςσδιποτε κρητικο και εχω σκοπο να την παω στην ενωση κρητων για να μαθει και τους χορους σας τους οποιους λατρευωωωωωωωωω!!!αγαπαω πολυ την κρητη !!!!

37Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 11:32 am

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
happy_mother έγραψε:
xoxlidaki έγραψε:ή το τραγικό μπροστα σε γιατρο
"γινεται να παρει κατι άλλο και όχι υποθετα για να μην συνηθίσει;" affraid

χαχα αυτό το είπε ο άντρας μου για το θερμόμετρο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΑΣ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΠΟΣΑ ΥΠΟΘΕΤΑ ΤΟΝ ΕΒΑΛΕ ΜΙΚΡΟ

38Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 1:56 pm

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
iaggelop έγραψε:ο αντρας μου κανει αερομπικ!!!!!!!!!!!!λετε να ειναι γκει???????lololol

Χαχαχαχαχα!Ψόφησα στο γέλιο!Ο δικός μου άντρας πέρυσι το καλοκαίρι στις διακοπές φορούσε τα φορέματα μου και γελούσαμε για να ξεχαστώ επειδή είχα αγχωθεί με την αυχενική διαφάνεια τότε.

Μιλάμε για κραγμένη,όχι αστεία!
Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 451948

39Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 9:28 pm

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
xoxlidaki έγραψε:ή το τραγικό μπροστα σε γιατρο
"γινεται να παρει κατι άλλο και όχι υποθετα για να μην συνηθίσει;" affraid
Πλάκα κάνεις! Δεν το έχω ακούσει ποτέ. Αν είναι δυνατόν! Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 679259

40Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 10:16 pm

marianna

marianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
οχι κοπελιες μου δεν μου φαινονται καθολου παραξενα εχω δει και εχω ακουσει χειροτερα απλα δεν ειναι ωραιο να κανουμε μελλοντολογικη προβλεψη και να εχει το αντικτυπου του δικου μας φοβου το ιδιο μας το παιδι !!
ξερεις τι μπορει να παθει ενα παιδακι που δεν εκφραζετε ;;; και δεν ξεσπαει σε κλαματα ;;; χειροτερα παντως απο το να γινει " αδερφη " !! σε λιγο καιρο θα σου αγκαλιαζει το μπουτι ο γιος σου και δεν θα σε αφηνει ουτε μια δουλεια τι θα σου πει τοτε ο αντρας σου ;;; οτι θα τον κανεις μαμακια και ειναι κριμα γιατι ειναι σταδιο της ηλικιας και μου το εκαναν και οι δυο κορες μου ...... δεν εχω κατι με τους κρητικους ισα ισα που ψαχνω γαμπρο για την κορη μου οπωςσδιποτε κρητικο και εχω σκοπο να την παω στην ενωση κρητων για να μαθει και τους χορους σας τους οποιους λατρευωωωωωωωωω!!!αγαπαω πολυ την κρητη !!!![/quote]

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ,(ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΕΤΣΙ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ) ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΣΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΟΣΟ ΤΟΥΣ ΚΡΗΤΙΚΟΥΣ. ΚΑΙ ΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΕΙΜΑΙ ΓΕΝΝΗΜΑ ΘΡΕΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΑΒΟΟ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΜΑΙ. ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΝΩ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΞΕΛΙΣΣΟΝΤΑΙ, ΟΙ ΚΡΗΤΙΚΟΙ ΘΑ ΜΕΝΟΥΝ ΛΙΓΟ ΠΙΣΩ.(ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΧΩΡΙΑ) ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ. ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΤΟΥΣ.ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ.
ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΜΑΝΑ ΞΕΡΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ. ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ, ΘΕΙΟΥΣ, ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΑΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΑΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΕΡΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΝΕΡΑ ΜΑΣ, ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ???

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ!!!

41Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 11:23 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
happy_mother έγραψε:κορίτσια, εγώ μια φορά μόλις είχα αλλάξει πάνα τον μπέμπη και τον είχα κάνει έναν πωπουδάκο μυρωδάτο και ζουμπουρλίδικο
Δεν μπορούσα να αντισταθώ και του έδωσα ένα φιλάκι και μου λέει ο πεθερός μου που έτυχε να είναι παρόν "τι κάνεις εκεί ρε, θα το κάνεις πούσ$% το παιδί"

Παρακαλώ??????? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ή μην το άγκαλιάζεις συχνά θα γίνει μαμάκιας [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

cyclops cyclops τι ακουμε οι μανες?
και στα κοριτσια ομως περνανε/περναμε διαφορες βλακειες!το βλεπω απο τωρα που ειναι ακομα 3,5 μηνων η μικρη,ακουω ατακες οπως "μη σηκωνεις τα ποδαρακαι σου εσυ εισαι κοριτσακι" (ειναι στη φαση να βαλει τα ποδια στο στομα η μικρη),"καλε φαινεται το βρακακι σου,κατεβασε τα ποδαρακια" (οταν της φοραω φορεμα )....απο κατι θειες κ την πεθερα μου τα ακουω αυτα,ελεος!μεγαλωνουν τα παιδακια μεσα στο αγχος μη φανει το βρακι και μην κανουν χορο γιατι...τι?οταν μας ρωτησουν "γιατι οχι μαμα" τι θα τους πουμε? και αυτο με τις πολλες αγκαλιες το χω δει σε φιλους με αγορακι.Του στερουν τα χαδια και την αγκαλια γιατι ειναι αγορι...

42Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 11:32 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
franita έγραψε:και μενα μου φαινονται περιεργα αυτα που γραφεις αλλα φανταζομαι οτι στην Ελλαδα ετσι συμβαινει..Εμενα ο συζηγος ειναι Δανος κ εχουμε αλλη λογικη..Αυτο που γνωριζω ειναι οτι συνηθως η "αρρωστημενη" σχεση με τη μητερα η ενας απομακρος κ σκληρος πατερας προκαλει τις παρεκκλισεις. Επισης γνωριζω οτι εαν θελουμε το αγορακι μας να ειναι τρυφερο κ να αναπτυξει την τρυφερη του πλευρα καλο ειναι να του φερομαστε τρυφερα, οπως κ στα κοριτσακια.Προσωπικα ετσι κανω. Επισης δεν με ενοχλει καθολου αν ο γιος μου μεγαλωνοντας ειναι gay αρκει να ειναι σωστος ανθρωπος. Εγω το ιδιο θα νιωθω κ θα ηθελα να γνωρισω κ το συντροφο του. Σε αυτο συμφωνει κ ο αντρας μου. Πολυ καλος μας φιλος ειναι gay κ συζει με τον συντροφο του κ μαλιστα απεκτησαν κ ενα αγορακι μεσω παρενθετης μητερας. Το παιδι τους ειναι 5 ετων σημερα, ειναι πολυ χαρουμενο κ εκεινοι καταπληκτικοι γονεις. Αλλα οκ, αυτα στη Δανια ειπαμε....

κοιτα το να γινει gay το παιδι σου δεν ειναι και το καλυτερο με την εννοια οτι ειναι ενα αδιεξοδο συναισθηματικο,αυτο το συμπερασμα το εβγαλα μιλωντας με φιλους gay και με ανθρωπο δικο μου,δεν με νοιαζει τι θα πει η καθε θειτσα/κατινα αν το παιδι γινει gay αλλα τα συναισθηματα που θα εχει και τα ζορια που θα τραβηξει σε μια κοινωνια που δεν αποδεχεται το gayλικι.Και δεν ειναι θεμα Ελλαδας,και εγω ειμαι οκ και ο αντρας μου και πολλοι στον κυκλο μου με τις επιλογες του καθενος.Η γενια η δικη μας εχει δει και εχει ζησει αρκετα διαφορετικα πραγματα απο την προηγουμενη.Δεν ειναι ολη η Ελλαδα ενα χωριο.Τελος σε καμια περιπτωση δεν θα γινει gay το παιδι (ασε που δεν ξερουμε αν γινεσαι,γεννιεσαι ή οτι αλλο) επειδη ειμαστε τρυφεροι μαζι του και του μαθαινουμε να αγαπαει κ να μοιραζεται,να ναι τρυφερος κ δοτικος.Αυτα θα πρεπε να ναι ζητουμενα στην ανατροφη των παιδιων μας.

43Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τρι Ιουν 08, 2010 11:39 pm

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marianna έγραψε:οχι κοπελιες μου δεν μου φαινονται καθολου παραξενα εχω δει και εχω ακουσει χειροτερα απλα δεν ειναι ωραιο να κανουμε μελλοντολογικη προβλεψη και να εχει το αντικτυπου του δικου μας φοβου το ιδιο μας το παιδι !!
ξερεις τι μπορει να παθει ενα παιδακι που δεν εκφραζετε ;;; και δεν ξεσπαει σε κλαματα ;;; χειροτερα παντως απο το να γινει " αδερφη " !! σε λιγο καιρο θα σου αγκαλιαζει το μπουτι ο γιος σου και δεν θα σε αφηνει ουτε μια δουλεια τι θα σου πει τοτε ο αντρας σου ;;; οτι θα τον κανεις μαμακια και ειναι κριμα γιατι ειναι σταδιο της ηλικιας και μου το εκαναν και οι δυο κορες μου ...... δεν εχω κατι με τους κρητικους ισα ισα που ψαχνω γαμπρο για την κορη μου οπωςσδιποτε κρητικο και εχω σκοπο να την παω στην ενωση κρητων για να μαθει και τους χορους σας τους οποιους λατρευωωωωωωωωω!!!αγαπαω πολυ την κρητη !!!!

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ,(ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΕΤΣΙ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ) ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΣΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΟΣΟ ΤΟΥΣ ΚΡΗΤΙΚΟΥΣ. ΚΑΙ ΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΕΙΜΑΙ ΓΕΝΝΗΜΑ ΘΡΕΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΑΒΟΟ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΜΑΙ. ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΝΩ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΞΕΛΙΣΣΟΝΤΑΙ, ΟΙ ΚΡΗΤΙΚΟΙ ΘΑ ΜΕΝΟΥΝ ΛΙΓΟ ΠΙΣΩ.(ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΧΩΡΙΑ) ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ. ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΤΟΥΣ.ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ.
ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΜΑΝΑ ΞΕΡΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ. ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ, ΘΕΙΟΥΣ, ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΑΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΑΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΕΡΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΝΕΡΑ ΜΑΣ, ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ???

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ!!![/quote]

καλημερα μαριαννα μου !! δεν σε παρεξηγησα καθολου βρε !! κουβεντουλα κανουμε εδω δεν μπορουμε να συμφωνουμε ολοι με ολους !! δεν ξερω για τους κρητικους που λες αλλα οι τσιγγανοι ειναι πολυ πουριτανοι και πολυ κομπλεξικοι με κατι τετοια και μου την δινει που κανουν παρομοια χαζα πραγματα ....... ηθελα αγορια σαν τρελη αλλα εκανα δυο υπεροχα κοριτσακια και ξερεις κατι ;; ετσι οπως εχω τα κοριτσια μου θα ειχα και τους γιους μου και μην σου πω και χειροτερα !!! την μια την θηλαζα μεχρι τα 2,5 και την αλλη την θηλαζω ακομη φανταζεσαι τι θα ακουγα αν ηταν αγορια ;;; χαχαχαχαχα

44Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Taboos Τετ Ιουν 09, 2010 12:21 am

daddycool


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Το θέμα εδώ δεν είναι αν οι γκέι...γεννιούνται η γίνονται.Το θέμα είναι ότι έχουμε χωρίσει δραστηριότητες & συμπεριφορές σε ανδρικές & γυναικείες!Ο γιός μου είναι 10 χρονών,έχει μακριά μαλλιά,μαγειρέυει(κανονικά για όλους!),καθαρίζει το δωμάτιο του &...βλέπει απ'όλα & από λίγο στην τηλεόραση & είναι όσο χαδιάρης θέλει,όπως & εμείς όσο τρυφεροί θέλουμε ,μαζί του.Δεν έχει τεθεί ποτέ θέμα "αυτό είναι για άντρες η εκείνο για κοπέλες".Εγώ πάντως νομίζω ότι οι άντρες θέλουν ,εξ΄ίσου, να είναι & μπαμπάδες, απλά θέλουν,καποιοι, εκπαίδευση & κατανόηση από την γυναίκα τους Smile Προσπαθήστε το, μας αρέσουν οι παρατηρήσεις...βελτιωνόμαστε, που έλεγε & ο Σκαραβαίος Very Happy

45Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τετ Ιουν 09, 2010 12:25 am

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
litsakos έγραψε:
κοιτα το να γινει gay το παιδι σου δεν ειναι και το καλυτερο με την εννοια οτι ειναι ενα αδιεξοδο συναισθηματικο,αυτο το συμπερασμα το εβγαλα μιλωντας με φιλους gay και με ανθρωπο δικο μου,δεν με νοιαζει τι θα πει η καθε θειτσα/κατινα αν το παιδι γινει gay αλλα τα συναισθηματα που θα εχει και τα ζορια που θα τραβηξει σε μια κοινωνια που δεν αποδεχεται το gayλικι.Και δεν ειναι θεμα Ελλαδας,και εγω ειμαι οκ και ο αντρας μου και πολλοι στον κυκλο μου με τις επιλογες του καθενος.Η γενια η δικη μας εχει δει και εχει ζησει αρκετα διαφορετικα πραγματα απο την προηγουμενη.Δεν ειναι ολη η Ελλαδα ενα χωριο.Τελος σε καμια περιπτωση δεν θα γινει gay το παιδι (ασε που δεν ξερουμε αν γινεσαι,γεννιεσαι ή οτι αλλο) επειδη ειμαστε τρυφεροι μαζι του και του μαθαινουμε να αγαπαει κ να μοιραζεται,να ναι τρυφερος κ δοτικος.Αυτα θα πρεπε να ναι ζητουμενα στην ανατροφη των παιδιων μας.


δεν συμφωνω διοτι ειναι θεμα βιωματων κ κοινωνιας...μιλαμε για δυο διαφορετικους κοσμους, Δανια κ Ελλαδα με αλλη νοοτροπια κ αλλη αντιμετωπιση..επειτα το αν θα ειναι ενα ατομο ενοχικο κ γεματο ανασφαλειες για τις επιλογες του εχει να κανει κ με αλλους παραγοντες..Δεν θα επεκταθω διοτι βγαινω εκτος θεματος.

46Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τετ Ιουν 09, 2010 12:49 am

marianna

marianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα μαριαννα μου !! δεν σε παρεξηγησα καθολου βρε !! κουβεντουλα κανουμε εδω δεν μπορουμε να συμφωνουμε ολοι με ολους !! δεν ξερω για τους κρητικους που λες αλλα οι τσιγγανοι ειναι πολυ πουριτανοι και πολυ κομπλεξικοι με κατι τετοια και μου την δινει που κανουν παρομοια χαζα πραγματα ....... ηθελα αγορια σαν τρελη αλλα εκανα δυο υπεροχα κοριτσακια και ξερεις κατι ;; ετσι οπως εχω τα κοριτσια μου θα ειχα και τους γιους μου και μην σου πω και χειροτερα !!! την μια την θηλαζα μεχρι τα 2,5 και την αλλη την θηλαζω ακομη φανταζεσαι τι θα ακουγα αν ηταν αγορια ;;; χαχαχαχαχα[/quote]

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ!!!
ΛΟΙΠΟΝ, ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ Ο ΟΠΟΙΩΣ ΘΗΛΑΖΕ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 4 ΤΟΥ (ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ)ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΩΡΑ ΔΥΟ ΔΙΔΥΜΑ ΑΓΟΡΙΑ 14 ΧΡΟΝΩΝ!
ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΑΒΟΟ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ.
ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΜΑΝΑΔΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥΣ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ. ΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΕΙΤΕ ΟΧΙ. ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ.
ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ!!!!

ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ! ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!

47Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τετ Ιουν 09, 2010 3:09 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
franita έγραψε:
litsakos έγραψε:
κοιτα το να γινει gay το παιδι σου δεν ειναι και το καλυτερο με την εννοια οτι ειναι ενα αδιεξοδο συναισθηματικο,αυτο το συμπερασμα το εβγαλα μιλωντας με φιλους gay και με ανθρωπο δικο μου,δεν με νοιαζει τι θα πει η καθε θειτσα/κατινα αν το παιδι γινει gay αλλα τα συναισθηματα που θα εχει και τα ζορια που θα τραβηξει σε μια κοινωνια που δεν αποδεχεται το gayλικι.Και δεν ειναι θεμα Ελλαδας,και εγω ειμαι οκ και ο αντρας μου και πολλοι στον κυκλο μου με τις επιλογες του καθενος.Η γενια η δικη μας εχει δει και εχει ζησει αρκετα διαφορετικα πραγματα απο την προηγουμενη.Δεν ειναι ολη η Ελλαδα ενα χωριο.Τελος σε καμια περιπτωση δεν θα γινει gay το παιδι (ασε που δεν ξερουμε αν γινεσαι,γεννιεσαι ή οτι αλλο) επειδη ειμαστε τρυφεροι μαζι του και του μαθαινουμε να αγαπαει κ να μοιραζεται,να ναι τρυφερος κ δοτικος.Αυτα θα πρεπε να ναι ζητουμενα στην ανατροφη των παιδιων μας.


δεν συμφωνω διοτι ειναι θεμα βιωματων κ κοινωνιας...μιλαμε για δυο διαφορετικους κοσμους, Δανια κ Ελλαδα με αλλη νοοτροπια κ αλλη αντιμετωπιση..επειτα το αν θα ειναι ενα ατομο ενοχικο κ γεματο ανασφαλειες για τις επιλογες του εχει να κανει κ με αλλους παραγοντες..Δεν θα επεκταθω διοτι βγαινω εκτος θεματος.

συγνωμη,δεν καταλαβα με ποιο σημειο δεν συμφωνεις Sad αλλα δεν πειραζει αν δεν θες να επεκταθεις,κατανοητο!

48Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τετ Ιουν 09, 2010 3:15 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
daddycool έγραψε:Το θέμα εδώ δεν είναι αν οι γκέι...γεννιούνται η γίνονται.Very Happy

μα αυτο ακριβως ειναι το θεμα εδω!ο μπαμπας που ανησυχει γαι το αν θα γινει gay ο γιος επιλεγοντας συγκεκριμενες δραστηριοτητες.
Και διαφωνω με την 'εκπαιδευση απο την γυναικα τους",δεν ειναι παιδια οι αντρες,ενηλικες ειναι... ο ρολος της συντροφου ειναι αλλος απο αυτον της μανας,μαλλον εννοεις οτι θελετε να σας αφησουμε να αναλαβετε πρωτοβουλια σε σχεση με τα παιδια (η αληθεια ειναι οτι ειμαστε συγκεντρωτικες οι γυναικες).
Εκπαιδευση θελουν τα παιδια μας,να μαθουν να αποδεχονται αυτο που ειναι διαφορετικο απο αυτα και αν συμβιωνουν με αυτο.

και δεν ειναι απαραιτητα κακο να εχουμε διαφορετικες δραστηριοτητες,εξαλλου ειμαστε διαφορετικοι και εχουμε ξεχωριστες αναγκες.

49Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τετ Ιουν 09, 2010 5:11 am

Nicole.P

Nicole.P
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
marianna έγραψε:
Nicole.P έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:να πεις στον αγαπητο σου συζυγο οτι υπαρχουν παρα πολλοι αντρες που καταπιεσαν τα αδερφιστικα τους ενστικτα για να μην φανε ξυλο απο τομ πατερα τους και εκαναν οικογενειες τοποθετοντας καποια πραγματα ξερετε που για να καταφερουν να εχουν στηση και να κανουν παιδια για να μην εχουν να πουν κατι οι αλλοι .......... εχω μεινει με το παιδακι που το εχουν καταπιεσει για να μην κλαψει για ονομα του θεου σε λιγο δεν θα τρωει και γρανιτα ;;; ελεος !!!

Σου φαινονται παραξενα αυτα που εγραψα? μου κανει εντυπωση! ισως να βρησκεσαι σε αλλο πλανητη... και δεν το λεω με κακια μην με παρεξηγεις αλλα δυστηχως τα πραγματα σε μεγαλο βαθμο..ειναι ετσι! και απλα αν δεν εισαι λιγο παρατηριτικος δεν το βλεπεις.. ο "αγαπητος αντρας μου" οπως τον αποκαλεις δεν κανει τιποτα διαφορετικο απ τους υπολλοιπους αντρες... ειναι φοβισμενος με αυτα που βλεπει και ακουει..και φυσικα επιρρεασμενος.. αυτο που λες..ειναι λιγο ακραιο.. δεν λεω οτι δεν εχει συμβει..αλλα φαντασου σε τι βαθμο φτανουν ορισμενοι ανθρωποι ακριβως επειδη υπαρχουν αυτα τα taboo... και αν ψαξεις λιγο καλυτερα..θα δεις οτι υπαρχουν και στο δικο σου περιβαλλον οι ιδιες ΑΚΡΙΒΩς αποψεις ...οπως και στο δικο μου...

NICOLE ΜΟΥ ΤΙΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ (ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ), ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ. ΟΙ ΚΡΗΤΗΚΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ ΑΚΟΜΑ, ΑΝ ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ.
ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΟΙ ΘΑ ΕΞΕΛΙΧΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ!
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΙΟ.
ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΥΧΟΜΑΙ!


Mα δεν ειναι κρητικος ο αντρας μου!!! νομιζω δεν εχει να κανει "απολυτα" με την καταγωγη του αντρα...οι ελληνες πανω κατω ιδιες αποψεις εχουν.. Διαφορα εχει αυτο που ειπε η κοπελα..οι Δανοι με τους Ελληνες..και οι διαφορετικες αποψεις.. εγω ειμαι μιση γερμανιδα...και εχω ζησει και μεγαλωσει διαφορετικα σε σχεση με ενα γνησιο "κρητικο" σπιτικο περιβαλλον.. και ο αντρας μου επισης.. ο πατερας του ειναι απ την Καρδιτσα και η μαμα του απο Τηνο.. οποτε δεν εχει σχεση... Επισης δεν ειναι ο αντρας που επιβαλει την γνωμη του.. και χτυπα το χερι στο τραπεζι! αχχα καμια σχεση! (δεν θα αντεχα ουτε λεπτο) απλα... ξανα λεω..ειναι επιρεασμενος με καποια "πρεπει" που υπαρχουν ...οσων αφορα την εκπαιδευση των αγοριων.
και αυτο γιατι υπαρχει η ομοφιλο-φοβεια... Και μεταξυ μας μεταξυ μας... ΕΜΕΙς πες είμαστε απελευθερωμενες με το θεμα ομοφιλοφιλια.. τους αντρες σας τους ρωτησατε τι γνωμη εχουν? και ειδικα οταν αφορα την οικογενεια τους? Shocked

50Αγορακια...και Taboo! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγορακια...και Taboo! Τετ Ιουν 09, 2010 5:22 am

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και μένα από Κρήτη είναι ο άντρας μου,αλλά κι εγώ...Αλλά θεωρώ ότι δεν είναι θέμα καταγωγής,είναι θέμα αντρικής φοβίας!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις