Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
119 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 119 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Τετ Ιουν 08, 2011 8:19 pm

zefi

zefi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πέρασα πολλές δύσκολες φάσεις μέχρι να τα καταφέρω και καταλαβαίνω πολύ καλά τι περνάς και πως νιώθεις....όμως, όλα καλά πήγαν, παρά τους τόσους φόβους μου...Τα μωράκια περνάνε πολλές φάσεις οτι κάνει σήμερα, αύριο μπορεί να μην το κάνει καθόλου...Μην αγχώνεσαι...όλα καλά...Μην νιώθεις άσχημα δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να αγχώνεσαι για ασήμαντα πράγματα...Κι εγώ έδινα και λίγο και η κόρη μου μια χαρά είναι και δεν αρρωσταίνει και συχνά....

http://paizoumemazi.blogspot.com/

27ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Τετ Ιουν 08, 2011 9:18 pm

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="δεν ξερω τι να πω παντως με το δικο μου γαλα κανει ανα 2 με 3 μερες κακα..[/quote]

Το έχω γράψει και άλλη φορά σε ένα άλλο θέμα, το ζήτημα με τα κακά ο δικός μου παιδίατρος (της κόρης μου δηλαδή, χι,χι) μου είπε ότι είναι φυσιολογικό. Ναι, τα μωρά που θηλάζουν μπορεί να κάνουν και 3 φορές κακά την ημέρα αλλά μπορεί να κάνουν και ανά κάποιες μέρες και είναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ. Συγκεκριμένα εμένα έκανε ανά 5-6 θήλαζα αλλά της έδινα και 1 συμπλήρωμα την μέρα και με καθησύχαζε κάθε φορά. Σε πληροφορώ ότι ακόμη θηλάζουμε απλά τώρα της δίνω και φρέσκο. Και που έδωσες 2 φορές φόρμουλα δεν χάθηκε ο κόσμος, ούτε θα πρόλαβε να μειωθεί η παραγωγή σου. Συνέχισε γερά και μην αγχώνεσαι!

28ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Τρι Σεπ 27, 2011 2:52 am

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
να ρωτησω και εδω μπας και ξερει καμια κοπελα? θελω να βγαλω γαλα να βαλω στο ψυγειο να παω στο γιατρο. πως θα το ζεστενουνε μετα να το δωσουν στο μωρο?

29ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Τρι Σεπ 27, 2011 3:01 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evvi έγραψε:να ρωτησω και εδω μπας και ξερει καμια κοπελα? θελω να βγαλω γαλα να βαλω στο ψυγειο να παω στο γιατρο. πως θα το ζεστενουνε μετα να το δωσουν στο μωρο?

θα βρασουνε νερο σε ενα κατσαρολακι και θα βαλουνε μεσα το μπιμπερο μεχρι να ζεσταθει.. εγω ετσι εκανα!

30ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Τρι Σεπ 27, 2011 3:02 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evvi έγραψε:να ρωτησω και εδω μπας και ξερει καμια κοπελα? θελω να βγαλω γαλα να βαλω στο ψυγειο να παω στο γιατρο. πως θα το ζεστενουνε μετα να το δωσουν στο μωρο?


Σε μπεν-μαρι!

31ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Τρι Σεπ 27, 2011 3:08 am

mama rias

mama rias
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΘΑ ΤΟ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΙΣ ΣΕ ΜΠΙΜΠΕΡΟ Η ΣΕ ΣΑΚΟΥΛΑΚΙ... ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΖΕΣΤΑΝΟΥΝ ΘΑ ΤΟ(ΕΙΤΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΕΙΤΕ ΤΟ ΣΑΚΟΥΛΑΚΙ) ΒΑΛΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑΚΙ ΜΕ ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΟ,(ΜΠΕΝ ΜΑΡΙ)

ΟΧΙ ΣΕ ΦΟΥΡΝΟ ΜΙΚΡΟΚΥΜΑΤΩΝ

32ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Τρι Σεπ 27, 2011 3:17 am

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σε μπιμπερο θα το βαλω γυαλινο. δλδ αν καταλαβα καλα θα βαλουν το νερο να βραζει στο κατσαρολακι και το μπιμπερο μεσα?

και κατι ακομη θα βγαλω τωρα λιγο γαλα και λιγο αυριο για να εχει γτ δεν ξερω ποση ωρα θα κανω στον γιατρο. μπορω να το βαλω και απ τις δυο φορες σε ενα μπιμπερο ετσι? δλδ να ανακατευτει?

33ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Τρι Σεπ 27, 2011 3:26 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evvi έγραψε:σε μπιμπερο θα το βαλω γυαλινο. δλδ αν καταλαβα καλα θα βαλουν το νερο να βραζει στο κατσαρολακι και το μπιμπερο μεσα?

και κατι ακομη θα βγαλω τωρα λιγο γαλα και λιγο αυριο για να εχει γτ δεν ξερω ποση ωρα θα κανω στον γιατρο. μπορω να το βαλω και απ τις δυο φορες σε ενα μπιμπερο ετσι? δλδ να ανακατευτει?

ναι ετσι θα το κανουν μεχρι να ζεσταθει δεν χρειαζεται να βραζει εκεινη την ωρα το νερο μπορει να ειναι βρασμενο απο πριν.. θα το δοκιμασουν στο καρπο και θα το δωσουν στο μωρο....
εγω θα σου ελεγα να το βαλεις σε 2 διαφορετικα μπιμπερο για να εχεις για 2 γευματα! π.χ να εχει 100μλ το ενα και 100 το αλλο

34ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Τρι Σεπ 27, 2011 4:49 am

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mama katerina έγραψε:
evvi έγραψε:σε μπιμπερο θα το βαλω γυαλινο. δλδ αν καταλαβα καλα θα βαλουν το νερο να βραζει στο κατσαρολακι και το μπιμπερο μεσα?

και κατι ακομη θα βγαλω τωρα λιγο γαλα και λιγο αυριο για να εχει γτ δεν ξερω ποση ωρα θα κανω στον γιατρο. μπορω να το βαλω και απ τις δυο φορες σε ενα μπιμπερο ετσι? δλδ να ανακατευτει?

ναι ετσι θα το κανουν μεχρι να ζεσταθει δεν χρειαζεται να βραζει εκεινη την ωρα το νερο μπορει να ειναι βρασμενο απο πριν.. θα το δοκιμασουν στο καρπο και θα το δωσουν στο μωρο....
εγω θα σου ελεγα να το βαλεις σε 2 διαφορετικα μπιμπερο για να εχεις για 2 γευματα! π.χ να εχει 100μλ το ενα και 100 το αλλο

σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου. επειδη θα λειπω κανενα τριωρο γι αυτο ανησυχω μηπως δε του φτασει δλδ αν το ανακατεψω πειραζει?? εσυ το λες για να ειναι πιο πρακτικο?

35ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Τρι Σεπ 27, 2011 6:24 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evvi έγραψε:
mama katerina έγραψε:
evvi έγραψε:σε μπιμπερο θα το βαλω γυαλινο. δλδ αν καταλαβα καλα θα βαλουν το νερο να βραζει στο κατσαρολακι και το μπιμπερο μεσα?

και κατι ακομη θα βγαλω τωρα λιγο γαλα και λιγο αυριο για να εχει γτ δεν ξερω ποση ωρα θα κανω στον γιατρο. μπορω να το βαλω και απ τις δυο φορες σε ενα μπιμπερο ετσι? δλδ να ανακατευτει?

ναι ετσι θα το κανουν μεχρι να ζεσταθει δεν χρειαζεται να βραζει εκεινη την ωρα το νερο μπορει να ειναι βρασμενο απο πριν.. θα το δοκιμασουν στο καρπο και θα το δωσουν στο μωρο....
εγω θα σου ελεγα να το βαλεις σε 2 διαφορετικα μπιμπερο για να εχεις για 2 γευματα! π.χ να εχει 100μλ το ενα και 100 το αλλο

σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου. επειδη θα λειπω κανενα τριωρο γι αυτο ανησυχω μηπως δε του φτασει δλδ αν το ανακατεψω πειραζει?? εσυ το λες για να ειναι πιο πρακτικο?

ναι για πιο πρακτικο εγω δεν το ανακατευα παντα το εβαζα σε ξεχωριστα μπουκαλια δεν ξερω αν κανει ας μας πουν και αλλες κοπελες! φιλια πολλα! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

36ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Τρι Σεπ 27, 2011 6:31 am

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλυτερα μην το ανακατευεις,γιατι το ενα θα ειναι κρυο και το αλλο ζεστο να μην χαθουν πολυτιμες βιταμινες,βαλε το ενα σε ενα μπουκαλι και το αλλο σε αλλο και αν πιει το ενα μπουκαλι του δινουν και το αλλο.

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

37ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Παρ Οκτ 07, 2011 10:36 pm

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Έχω κι εγώ ερώτηση! 1η Νοεμβριου επιστρεφω στην δουλεια! Απογευματα για 3-4 ωρες το πολύ! Είχα δοκιμασει καποια στιγμη να της δωσω δικο μου γαλα σε μπιμπερο αλλα δεν το πολυηθελε... λετε να ξεκιναω σιγα σιγα εκπαιδευση, 1 γευμα την ημερα στο μπουκαλι να δουμε πως θα πάει?

38ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Παρ Οκτ 07, 2011 10:50 pm

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elenikal έγραψε:Έχω κι εγώ ερώτηση! 1η Νοεμβριου επιστρεφω στην δουλεια! Απογευματα για 3-4 ωρες το πολύ! Είχα δοκιμασει καποια στιγμη να της δωσω δικο μου γαλα σε μπιμπερο αλλα δεν το πολυηθελε... λετε να ξεκιναω σιγα σιγα εκπαιδευση, 1 γευμα την ημερα στο μπουκαλι να δουμε πως θα πάει?

ποσο μηνων ειναι?Θες να αποθηλσεις?

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

39ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Σαβ Οκτ 08, 2011 12:02 am

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nena1988 έγραψε:
elenikal έγραψε:Έχω κι εγώ ερώτηση! 1η Νοεμβριου επιστρεφω στην δουλεια! Απογευματα για 3-4 ωρες το πολύ! Είχα δοκιμασει καποια στιγμη να της δωσω δικο μου γαλα σε μπιμπερο αλλα δεν το πολυηθελε... λετε να ξεκιναω σιγα σιγα εκπαιδευση, 1 γευμα την ημερα στο μπουκαλι να δουμε πως θα πάει?

ποσο μηνων ειναι?Θες να αποθηλσεις?

Δεν θελω να αποθηλάσω βεβαια! 1-2 γευματα δικο μου γαλα το πολύ για οσο θα ειμαι στην δουλεια! τωρα ειναι 22 ημερων , οταν παω δουλεια θα ειναι 43 ημερων!

40ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Σαβ Οκτ 08, 2011 3:59 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΜΑΜΑ,ΘΗΛΑΖΕΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑΚΙΑ ΣΥΧΝΑ.ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 10 ΜΕΡΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ.ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ,ΘΗΛΑΖΕ ΤΟ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ.Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ,ΘΕΛΕΙ ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ!
ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΚΑΘΕ 1 ΩΡΑ Η ΚΑΘΕ 30 ΛΕΠΤΑ..ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΖΗΤΑΓΕ ΤΗΣ ΤΟ ΕΔΙΝΑ! ΘΗΛΑΣΑ 13 ΜΗΝΕΣ.

41ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Σαβ Οκτ 08, 2011 12:08 pm

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ας πω και εγω ! κοπελιες μου ο θηλασμος δεν θελει αγχος πρωτα απο ολα ! να σκεφτεστε πως δεν υπαρχει αλλο γαλα παρα μονο το δικο σας και φτανει και περισευει στα μωρα σας ! απο εκει και περα το μωρο ξερει απο μονο του ποτε θα φαει και στην αρχη θηλαζει συνεχεια , μονο που πρεπει να παρατηρησετε οση ωρα βρισκονται στο στηθος να μην σας κανουν πιπιλα και οταν αποκοιμιουνται να τα βαζετε στο κρεβατι τους ! να τα χαιροσαστε και να ειναι καλοτυχα!

42ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Σαβ Οκτ 08, 2011 12:51 pm

misspigi

misspigi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
elenikal έγραψε:
nena1988 έγραψε:
elenikal έγραψε:Έχω κι εγώ ερώτηση! 1η Νοεμβριου επιστρεφω στην δουλεια! Απογευματα για 3-4 ωρες το πολύ! Είχα δοκιμασει καποια στιγμη να της δωσω δικο μου γαλα σε μπιμπερο αλλα δεν το πολυηθελε... λετε να ξεκιναω σιγα σιγα εκπαιδευση, 1 γευμα την ημερα στο μπουκαλι να δουμε πως θα πάει?

ποσο μηνων ειναι?Θες να αποθηλσεις?

Δεν θελω να αποθηλάσω βεβαια! 1-2 γευματα δικο μου γαλα το πολύ για οσο θα ειμαι στην δουλεια! τωρα ειναι 22 ημερων , οταν παω δουλεια θα ειναι 43 ημερων!
οπως εγραψα και αλλου το πιο πιθανο ειναι να μην θελει το μπιμπερο, οχι το γαλα σου. πηγαινε στο φαρμακειο και ζητησε θηλες που μιμουνται τις μητρικες. συνεχισε να δινεις μητρικο γαλα με οποιο τροπο μπορεις!!

http://pigikalimeriblogspot.com

43ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Σαβ Οκτ 08, 2011 12:59 pm

prozak

prozak
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπέρα..
γύρισα στη δουλεια ακριβως στους δυο μήνες, και έχουν περάσει 2 μήνες από τότε.. συνεχίζουμε να θηλάζουμε αποκλειστικά, με πολύ κόπο από μένα, αλλά πολύ χαρά από την πλευρά του μωρού μου ;-)

ξεκίνα να βγάζεις από τώρα γάλα, για να κάνεις αποθήκη στην κατάψυξή σου, θα σου χρειαστούν και θα σε βγάλουν ασπροπρόσωπη..!! :-)

44ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Σαβ Οκτ 08, 2011 1:08 pm

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
prozak έγραψε:καλησπέρα..
γύρισα στη δουλεια ακριβως στους δυο μήνες, και έχουν περάσει 2 μήνες από τότε.. συνεχίζουμε να θηλάζουμε αποκλειστικά, με πολύ κόπο από μένα, αλλά πολύ χαρά από την πλευρά του μωρού μου ;-)

ξεκίνα να βγάζεις από τώρα γάλα, για να κάνεις αποθήκη στην κατάψυξή σου, θα σου χρειαστούν και θα σε βγάλουν ασπροπρόσωπη..!! :-)

μπορεις σε παρακαλω να μου πεις πως δημιουργεις αποθηκη. δλδ που το αποθηκευεις? ποτε κανεις τις αντλησεις?(γτ εγω φοβαμαι μην το βγαλω και μετα δεν εχω να θηλασω) επισης το βαζεις στην νορμαλ καταψυξη του ψυγειου? και τελευταιο Very Happy πως το αποψυχεις και το ζεστενεις??

αυτα τα λιγα!!! αν θες στειλτα μου σε π.μ. αν ειναι να βγουμε εκτος θεματος. σε ευχαριστω

45ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Κυρ Οκτ 09, 2011 12:32 am

prozak

prozak
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
έχεις ένα μεγάλοοοοοοοοοοο πμ Wink

46ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Κυρ Οκτ 09, 2011 12:37 am

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
prozak έγραψε:έχεις ένα μεγάλοοοοοοοοοοο πμ Wink


Το θέλω κι εγω αυτο το pm με αυτες τις οδηγίεεεεςςς!!!!! Γινεται να το εχω, παρακαλω??? Embarassed
Τ

47ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Κυρ Οκτ 09, 2011 12:51 am

prozak

prozak
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σου στέλνω κι εσένα, αλλά μην παρεξηγηθώ..!! δεν είμαι ειδική στον θηλασμό, την δική μου εμπειρία σας γράφω... Laughing Laughing Laughing

48ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Κυρ Οκτ 09, 2011 12:55 am

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
prozak έγραψε:σου στέλνω κι εσένα, αλλά μην παρεξηγηθώ..!! δεν είμαι ειδική στον θηλασμό, την δική μου εμπειρία σας γράφω... Laughing Laughing Laughing

Ναι παιδι μου! Για αυτο ειμαστε εδω!!! Η εμπειρία πολλες φορες είναι καλύτερη από κάθε ειδικό!!! Ευχαριστω πολυυυυ!!! ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 328109

49ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Κυρ Οκτ 09, 2011 1:04 am

bouki

bouki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα κοριτσια
η μικρη μου ειναι 20 ημερων δεν μπορει να πιασει την θυλη με αποτελεσμα να εκνεβριζετε την μια οχι και τις δυο πειρα θυλες σιλικονης αλλα και εκει γκρινιαζει
πολλες φορες ενω την εχω για κανα μισαωρο και παραπανω στο στηθος μου τρωει μετα απο μια ωρα ξαναπειναει αφηστε που το γαλα μου ειναι σαν νερο και ετσι τρωει και ξενο 50 με 60 γραμ τρωει δηλαδη ποση ωρα απο μενα και μετα απο το μπιμπερο τι να κανω? θελω να την θυλαζω αλλα εκνεβριζετε

50ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ Κυρ Οκτ 09, 2011 8:20 am

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
prozak έγραψε:σου στέλνω κι εσένα, αλλά μην παρεξηγηθώ..!! δεν είμαι ειδική στον θηλασμό, την δική μου εμπειρία σας γράφω... Laughing Laughing Laughing
αν σου πω οτι θελω κι εγω????τι θα πεις????

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις