Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty το πρωτο μας δοντάκι!!! Κυρ Ιουν 12, 2011 2:47 am

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μετά από μία βδομάδα απίστευτης γκρίνιας και τρομερής αυπνίας, μετά από 2 μήνες με τρομερές ποσότητες από σάλια να τρέχουν από το στόμα έσκασε μύτη το πρώτο μας δοντάκι!!!
ο μπαμπάς έβαλε το χέρι του να του βαλει αλειφή για τα ούλα και τον γρατζούνισε το δοντάκι!!!
και τώρα ενώ περίμενα να σταματήσει να γκρινιάζει και επιτέλους να κοιμηθούμε ήρεμα ένα βράδυ, η γκρίνια συνεχίζεται!!
λέτε να τον ενοχλεί που νιώθει κάτι μέσα στο στόμα του ή θα βγεί από δίπλα το δοντάκι- αδερφάκι; Μου είπαν ότι τα πρώτα 2 βγαίνουν μαζί.

εγώ από χθες έχω έναν γιό με δόντι!!!!
το πρωτο μας δοντάκι!!! 654316 το πρωτο μας δοντάκι!!! 654316 το πρωτο μας δοντάκι!!! 654316 το πρωτο μας δοντάκι!!! 654316 το πρωτο μας δοντάκι!!! 654316 το πρωτο μας δοντάκι!!! 654316

2το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty Απ: το πρωτο μας δοντάκι!!! Κυρ Ιουν 12, 2011 4:05 am

noni


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έρχεται και το παρεάκι του!!! Ο μικρός μου μόλις έβγαλε το πρώτο κάτω λέω ηρεμήσαμε από γκρίνια αλλά ΟΧΙ... μέχρι που βγήκε και το διπλανό και ηρεμήσαμε για λίγο cheers Πάνε πακέτο μου φαίνεται. Τώρα είμαστε στην αναμονή για τα επάνω...

3το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty Απ: το πρωτο μας δοντάκι!!! Κυρ Ιουν 12, 2011 9:06 am

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
με τρέλανε πάλι σήμερα! όλη τη μέρα τσιρίζει και γκρινιάζει και τη νύχτα δεν κοιμάται!! ας έρθει γρήγορα το παρεάκι του γιατί θα τα φτύσω!!!

4το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty Απ: το πρωτο μας δοντάκι!!! Κυρ Ιουν 12, 2011 11:59 am

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχα!!!!"Έχω γιο μ'ενα δόντι",αυτό μ'άρεσε!!!!!!!Καλό!!!!
Και καλορίζικο το δοντάκι σας!!!!!
Συνήθως μαζί σκάνε αυτά τα δύο.Και του δικού μου έτσι έγινε.Υπομονή να κάνεις,τι άλλο???Δύσκολη φάση τα δοντάκια.Φαντάσου ότι σκίζεται το ούλο για να βγει.Φριχτός πόνος...υπομονή και πάλι!!!!!!!

5το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty Απ: το πρωτο μας δοντάκι!!! Δευ Ιουν 13, 2011 5:01 am

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
υπάρχει εκτός από αλειφή κάτι άλλο να κάνεις; έχουμε 2 εβδομάδες να κοιμηθούμε. Χθες 12:30 τη νύχτα τον έβαλα στο καρότσι και τον έκανα βόλτα στους δρόμμους. Μερικοί με κοιτούσαν και παράξενα, αλλά τι να κάνω;; Ευτυχώς κοιμήθηκε μέχρι τις 4 και μετά πάλι είχαμε πανηγύρια!!

6το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty Απ: το πρωτο μας δοντάκι!!! Δευ Ιουν 13, 2011 5:45 am

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπορείς να του δώσεις και λίγο depon,αν βλέπεις ότι το παιδί υποφέρει.Επίσης,αν τον κουνήσεις στο καρότσι και μετά τον βάλεις στην κούνια,δεν πιάνει??Στο λέω για να μην τρέχεις στους δρόμους βραδυάτικα.
Ααααααχ,κι εμείς τι περάσαμε....κάθε βράδυ κούνι-κούνι,όπως το λέω εγώ.Μόνο έτσι ηρεμούσε και λίγο αγκαλίτσα και αποκοιμιότανε.

7το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty Απ: το πρωτο μας δοντάκι!!! Δευ Ιουν 13, 2011 5:54 am

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MAROULOU έγραψε:υπάρχει εκτός από αλειφή κάτι άλλο να κάνεις; έχουμε 2 εβδομάδες να κοιμηθούμε. Χθες 12:30 τη νύχτα τον έβαλα στο καρότσι και τον έκανα βόλτα στους δρόμμους. Μερικοί με κοιτούσαν και παράξενα, αλλά τι να κάνω;; Ευτυχώς κοιμήθηκε μέχρι τις 4 και μετά πάλι είχαμε πανηγύρια!!



Μαρουλού,πάρε το παιδάκι σου,το καροτσάκι σας μπήτε σε ταξάκι κι ελάτε Ευκαρπία στο σπίτι μας!!!!!!
κι εμείς τα ίδια,κλάμα,γκρίνια και τσιρίδες μέσα στην νύχτα..έχει τώρα μια βδομάδα(δόντι πουθενά όμως)....
ξενυχτάμε που ξενυχτάμε να κάνουμε παρέα η μια στην άλλη τουλάχιστον....
έρχομαι κι εγώ αν δεν σε βολεύει Very Happy Very Happy

Αχ εμένα κάνει και το άλλο: τραβάει τα μαλιά του και κοπανάει το καφαλάκι του όπου βρει...να είναι από τα δόντια όλο αυτό?
εσένα έκανε έτσι?

8το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty Απ: το πρωτο μας δοντάκι!!! Δευ Ιουν 13, 2011 6:01 am

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σούλα έγραψε:
MAROULOU έγραψε:υπάρχει εκτός από αλειφή κάτι άλλο να κάνεις; έχουμε 2 εβδομάδες να κοιμηθούμε. Χθες 12:30 τη νύχτα τον έβαλα στο καρότσι και τον έκανα βόλτα στους δρόμμους. Μερικοί με κοιτούσαν και παράξενα, αλλά τι να κάνω;; Ευτυχώς κοιμήθηκε μέχρι τις 4 και μετά πάλι είχαμε πανηγύρια!!



Μαρουλού,πάρε το παιδάκι σου,το καροτσάκι σας μπήτε σε ταξάκι κι ελάτε Ευκαρπία στο σπίτι μας!!!!!!
κι εμείς τα ίδια,κλάμα,γκρίνια και τσιρίδες μέσα στην νύχτα..έχει τώρα μια βδομάδα(δόντι πουθενά όμως)....
ξενυχτάμε που ξενυχτάμε να κάνουμε παρέα η μια στην άλλη τουλάχιστον....
έρχομαι κι εγώ αν δεν σε βολεύει Very Happy Very Happy

Αχ εμένα κάνει και το άλλο: τραβάει τα μαλιά του και κοπανάει το καφαλάκι του όπου βρει...να είναι από τα δόντια όλο αυτό?
εσένα έκανε έτσι?

Μήπως παίζεις και μπιρίμπα; Έτσι για να περναν οι νύχτες. Τα μαλλιά του και μένα τα τραβάει, το ντεπόν δεν τον πιάνει και μέσα στο σπίτι δεν κοιμάται εύκολα όταν τον κουνάω. Μία εβδομάδα κλάμα και έσκασε το πρώτο μας δοντάκι, τώρα εδώ και 3 μέρες συνεχίζει να κλαίει ενώ το δόντι άρχισε να φαίνεται κιόλας. Εμένα δεν με ενοχλεί που αργεί να κοιμηθεί, με ενοχλεί που ξυπνάει μετά μέσα στα άγρια σκοτάδια και δεν κοιμάται με τίποτα. Σήμερα μου φαίνεται θα βγω και κατά τις 4 στο δρόμο... λέω να κοιμηθώ και με τα ρούχα για να μη χρειάζεται να ντύνομαι κιόλας...
ειλικρινά τα είδα όλα αυτές τις μέρες, σαν να ξαναζώ τους κολικούς είναι...

9το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty Απ: το πρωτο μας δοντάκι!!! Δευ Ιουν 13, 2011 6:09 am

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MAROULOU έγραψε:
Σούλα έγραψε:
MAROULOU έγραψε:υπάρχει εκτός από αλειφή κάτι άλλο να κάνεις; έχουμε 2 εβδομάδες να κοιμηθούμε. Χθες 12:30 τη νύχτα τον έβαλα στο καρότσι και τον έκανα βόλτα στους δρόμμους. Μερικοί με κοιτούσαν και παράξενα, αλλά τι να κάνω;; Ευτυχώς κοιμήθηκε μέχρι τις 4 και μετά πάλι είχαμε πανηγύρια!!



Μαρουλού,πάρε το παιδάκι σου,το καροτσάκι σας μπήτε σε ταξάκι κι ελάτε Ευκαρπία στο σπίτι μας!!!!!!
κι εμείς τα ίδια,κλάμα,γκρίνια και τσιρίδες μέσα στην νύχτα..έχει τώρα μια βδομάδα(δόντι πουθενά όμως)....
ξενυχτάμε που ξενυχτάμε να κάνουμε παρέα η μια στην άλλη τουλάχιστον....
έρχομαι κι εγώ αν δεν σε βολεύει Very Happy Very Happy

Αχ εμένα κάνει και το άλλο: τραβάει τα μαλιά του και κοπανάει το καφαλάκι του όπου βρει...να είναι από τα δόντια όλο αυτό?
εσένα έκανε έτσι?

Μήπως παίζεις και μπιρίμπα; Έτσι για να περναν οι νύχτες. Τα μαλλιά του και μένα τα τραβάει, το ντεπόν δεν τον πιάνει και μέσα στο σπίτι δεν κοιμάται εύκολα όταν τον κουνάω. Μία εβδομάδα κλάμα και έσκασε το πρώτο μας δοντάκι, τώρα εδώ και 3 μέρες συνεχίζει να κλαίει ενώ το δόντι άρχισε να φαίνεται κιόλας. Εμένα δεν με ενοχλεί που αργεί να κοιμηθεί, με ενοχλεί που ξυπνάει μετά μέσα στα άγρια σκοτάδια και δεν κοιμάται με τίποτα. Σήμερα μου φαίνεται θα βγω και κατά τις 4 στο δρόμο... λέω να κοιμηθώ και με τα ρούχα για να μη χρειάζεται να ντύνομαι κιόλας...
ειλικρινά τα είδα όλα αυτές τις μέρες, σαν να ξαναζώ τους κολικούς είναι...


Θα μου μάθεις εσύ μπιρίμπα!!!
αχ τι να πω?
υπομονή,τι άλλο να κάνεις!!!
εμας τα δυο κάτω είναι άσπρα και σχεδόν τα βλέπω αλλά αυτό εδώ και καιρό τώρα,απλά τώρα έχει και κλάμα και γκρίνια..
τόσο πολύ πονάνε τα καημένα?
άλλες μανούλες δεν καταλαβαίνουν πότε τα βγάζουν!!!
εμάς θα περάσει από το πετσί μας μάλλον!!
αχ μια φορά να βγουν και τα δόντια για να ηρεμήσουμε!!!

10το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty Απ: το πρωτο μας δοντάκι!!! Δευ Ιουν 13, 2011 6:12 am

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ο δικός μου και πριν κανένα μήνα είχε πάλι πολύ κλάμα, όλα τα έβαζε στο στόμα και τα μασουλούσε με μανία και μετά από καμιά βδομάδα σταμάτησε χωρίς να βγάλει δόντι!!!
της κουμπάρας μου πάλι έβγαλε 5 μηνών 6 δόντια χωρίς καθόλου κλάμα!!!!!
Ηρωίδες είμαστε τελικά οι μάνες....

11το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty Απ: το πρωτο μας δοντάκι!!! Δευ Ιουν 13, 2011 6:18 am

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άστα να πάνε..
μου έστειλαν αυτό από την νεστλέ...:

Η εμφάνιση των πρώτων δοντιών του μωρού σας συνήθως συνοδεύεται από κλάματα, γεγονός που σας τρομάζει και σας στεναχωρεί. Συχνά, ακόμα κι όταν αγκαλιάζετε το μωρό σας, εκείνο δε σταματά να κλαίει.

Στην πραγματικότητα, δεν υπάρχει λύση για να εξαφανιστεί ο πόνος της οδοντοφυΐας. Μπορείτε όμως να τον απαλύνετε:

Μια ειδική κουδουνίστρα και ένας δροσιστικός κρίκος οδοντοφυΐας είναι απαραίτητα για να μασά το μωρό σας και να καταπραΰνει τον πόνο δίχως να τραυματίζει τα ούλα του.

Καθώς το πιπίλισμα μπορεί να έχει καταπραϋντικό αποτέλεσμα, ο αντίχειράς του ή μια πιπίλα μπορεί επίσης να το ηρεμήσει.

Η ομοιοπαθητική και η βοτανική ιατρική μπορούν επίσης να παρέχουν λύσεις ώστε να απαλύνετε την ενόχληση του παιδιού σας.
Επικοινωνήστε με το γιατρό σας για συμβουλές.

12το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty Απ: το πρωτο μας δοντάκι!!! Δευ Ιουν 13, 2011 6:20 am

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σούλα έγραψε:Άστα να πάνε..
μου έστειλαν αυτό από την νεστλέ...:

Η εμφάνιση των πρώτων δοντιών του μωρού σας συνήθως συνοδεύεται από κλάματα, γεγονός που σας τρομάζει και σας στεναχωρεί. Συχνά, ακόμα κι όταν αγκαλιάζετε το μωρό σας, εκείνο δε σταματά να κλαίει.

Στην πραγματικότητα, δεν υπάρχει λύση για να εξαφανιστεί ο πόνος της οδοντοφυΐας. Μπορείτε όμως να τον απαλύνετε:

Μια ειδική κουδουνίστρα και ένας δροσιστικός κρίκος οδοντοφυΐας είναι απαραίτητα για να μασά το μωρό σας και να καταπραΰνει τον πόνο δίχως να τραυματίζει τα ούλα του.

Καθώς το πιπίλισμα μπορεί να έχει καταπραϋντικό αποτέλεσμα, ο αντίχειράς του ή μια πιπίλα μπορεί επίσης να το ηρεμήσει.

Η ομοιοπαθητική και η βοτανική ιατρική μπορούν επίσης να παρέχουν λύσεις ώστε να απαλύνετε την ενόχληση του παιδιού σας.
Επικοινωνήστε με το γιατρό σας για συμβουλές.




Εμένα σαν αρχίζει και κλαίει ούτε μασιτικά θέλει,ούτε αγκαλιά θέλει..
μόνο τραβάει τα μαλλιά του και μαζί του κάθομαι και κλαίω κι εγώ!!! Crying or Very sad

13το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty Απ: το πρωτο μας δοντάκι!!! Δευ Ιουν 13, 2011 6:26 am

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σούλα έγραψε:
Σούλα έγραψε:Άστα να πάνε..
μου έστειλαν αυτό από την νεστλέ...:

Η εμφάνιση των πρώτων δοντιών του μωρού σας συνήθως συνοδεύεται από κλάματα, γεγονός που σας τρομάζει και σας στεναχωρεί. Συχνά, ακόμα κι όταν αγκαλιάζετε το μωρό σας, εκείνο δε σταματά να κλαίει.

Στην πραγματικότητα, δεν υπάρχει λύση για να εξαφανιστεί ο πόνος της οδοντοφυΐας. Μπορείτε όμως να τον απαλύνετε:

Μια ειδική κουδουνίστρα και ένας δροσιστικός κρίκος οδοντοφυΐας είναι απαραίτητα για να μασά το μωρό σας και να καταπραΰνει τον πόνο δίχως να τραυματίζει τα ούλα του.

Καθώς το πιπίλισμα μπορεί να έχει καταπραϋντικό αποτέλεσμα, ο αντίχειράς του ή μια πιπίλα μπορεί επίσης να το ηρεμήσει.

Η ομοιοπαθητική και η βοτανική ιατρική μπορούν επίσης να παρέχουν λύσεις ώστε να απαλύνετε την ενόχληση του παιδιού σας.
Επικοινωνήστε με το γιατρό σας για συμβουλές.




Εμένα σαν αρχίζει και κλαίει ούτε μασιτικά θέλει,ούτε αγκαλιά θέλει..
μόνο τραβάει τα μαλλιά του και μαζί του κάθομαι και κλαίω κι εγώ!!! Crying or Very sad

εμένα τα πετάει όλα κάτω και μασιτικά και την πιπίλα και τσιρίζει...και αγκαλιά όλη μέρα γίνεται τα χέρια μου πονάνε!!!

14το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty Απ: το πρωτο μας δοντάκι!!! Δευ Ιουν 13, 2011 6:30 am

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MAROULOU έγραψε:
Σούλα έγραψε:
Σούλα έγραψε:Άστα να πάνε..
μου έστειλαν αυτό από την νεστλέ...:

Η εμφάνιση των πρώτων δοντιών του μωρού σας συνήθως συνοδεύεται από κλάματα, γεγονός που σας τρομάζει και σας στεναχωρεί. Συχνά, ακόμα κι όταν αγκαλιάζετε το μωρό σας, εκείνο δε σταματά να κλαίει.

Στην πραγματικότητα, δεν υπάρχει λύση για να εξαφανιστεί ο πόνος της οδοντοφυΐας. Μπορείτε όμως να τον απαλύνετε:

Μια ειδική κουδουνίστρα και ένας δροσιστικός κρίκος οδοντοφυΐας είναι απαραίτητα για να μασά το μωρό σας και να καταπραΰνει τον πόνο δίχως να τραυματίζει τα ούλα του.

Καθώς το πιπίλισμα μπορεί να έχει καταπραϋντικό αποτέλεσμα, ο αντίχειράς του ή μια πιπίλα μπορεί επίσης να το ηρεμήσει.

Η ομοιοπαθητική και η βοτανική ιατρική μπορούν επίσης να παρέχουν λύσεις ώστε να απαλύνετε την ενόχληση του παιδιού σας.
Επικοινωνήστε με το γιατρό σας για συμβουλές.




Εμένα σαν αρχίζει και κλαίει ούτε μασιτικά θέλει,ούτε αγκαλιά θέλει..
μόνο τραβάει τα μαλλιά του και μαζί του κάθομαι και κλαίω κι εγώ!!! Crying or Very sad

εμένα τα πετάει όλα κάτω και μασιτικά και την πιπίλα και τσιρίζει...και αγκαλιά όλη μέρα γίνεται τα χέρια μου πονάνε!!!


Δίκιο έχεις..
υπομονή θα περάσει και αυτό το ζόρι που θα πάει?
όσο για την κοπέλα που είπες πριν(δεν θυμάμαι τι σου είναι)...ΤΥΧΕΡΗ..
μπράβο!!
6 δοντάκια και όλα μια χαρά ε?
εμείς κανένα και η γκρίνια στο μεγαλείο της!!
άντε εσείς είδατε ΕΝΑ... Very Happy

15το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty Απ: το πρωτο μας δοντάκι!!! Δευ Ιουν 13, 2011 6:31 am

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ εμας αυτες τις μερες εβγαλε το δοντακι κ τωρα πεταγεται κ το δευτερο.οντως πανε δυο δυο τα κατω δοντια.μονο που εμεις δεν εχουμε ουτε γκρινιες ουτε τπτ

16το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty Απ: το πρωτο μας δοντάκι!!! Δευ Ιουν 13, 2011 6:41 am

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
thequeen86 έγραψε:κ εμας αυτες τις μερες εβγαλε το δοντακι κ τωρα πεταγεται κ το δευτερο.οντως πανε δυο δυο τα κατω δοντια.μονο που εμεις δεν εχουμε ουτε γκρινιες ουτε τπτ


φτου φτου στο μωράκι σου να μην το ματιάξω!!!
τι καλά!!!!

17το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty Απ: το πρωτο μας δοντάκι!!! Δευ Ιουν 13, 2011 6:57 am

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xaxaxxa ναι ειναι παιδι για υιοθετηση!!!!

18το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty Απ: το πρωτο μας δοντάκι!!! Δευ Ιουν 13, 2011 6:59 am

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
thequeen86 έγραψε:xaxaxxa ναι ειναι παιδι για υιοθετηση!!!!



ΧΙ ΧΙ ΧΙ
χρυσούλικο μωράκι..
να είναι γερό και αυτό και τα δοντάκια του!!!!

19το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty Απ: το πρωτο μας δοντάκι!!! Δευ Ιουν 13, 2011 7:03 am

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πλακα πλακα με εξαιρεση τους κολικους του δεν με εχει ταλαιπωρησει σε τπτ το μαναρι μου Very Happy

20το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty Απ: το πρωτο μας δοντάκι!!! Δευ Ιουν 13, 2011 7:08 am

christiana

christiana
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αντε με το καλο και τα υπολοιπα δοντακια σας!! ειμαστε και μεις στη φαση που ετοιμαζεται να σκασει μυτη, αλλα ευτυχως δεν εχω καταλαβει τιποτα, περα απο τα βρεγμενα ζιπουνακια απ'τα σαλακια. ετσι ηταν και ο μεγαλος, μια μερα να μου γκρινιαξε για τα πισω ομως. την μικρη μου παντως την βοηθαει πολυ το μασητικο και αν της τα τριβω λιγο και γω με δροσερο δαχτυλο. επισης, την ωρα που βλεπω να ζοριζεται αρχιζω το παιχνιδι και ξεχνιεται καπως. αλλα και παλι δεν εχω ιδεα τι θα πει δεν κοιμαμαι το βραδυ γιατι βγαζει δοντακι, ειμαι απ'τις τυχερες φαινεται.
υπομονη και ολα περνανε γρηγορα!!

21το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty Απ: το πρωτο μας δοντάκι!!! Δευ Ιουν 13, 2011 10:47 am

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μπράβο ρε κορίτσια εμένα ζωήρεψεπολύ και όλη μέρα γκρίνια!!!

22το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty Απ: το πρωτο μας δοντάκι!!! Δευ Ιουν 13, 2011 11:01 am

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σήμερα έσκασε μύτη κι εμάς το έβδομο δοντάκι!!!Πάνε 10 μέρες περίπου που τον κούναγα στο καρότσι για να κοιμηθεί και από κλάμα και γκρίνια...ασ'τα να πάνε!!!!
Αλλά σήμερα με το που τον έβαλα κοιμήθηκε αμέσως!!!!Αφού πήγα να τον τσεκάρω γιατί νόμιζα ότι χάλασε η ενδοεπικοινωνία!!!!!Περίμενα να κλάψει,αλλά ευτηχώς κοιμόταν.. καιρός να ηρεμήσουμε λιγάκι μέχρι το επόμενο!!!!

23το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty Απ: το πρωτο μας δοντάκι!!! Τρι Ιουν 14, 2011 11:30 am

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MAROULOU έγραψε:Χθες 12:30 τη νύχτα τον έβαλα στο καρότσι και τον έκανα βόλτα στους δρόμμους. Μερικοί με κοιτούσαν και παράξενα, αλλά τι να κάνω;;

Laughing Laughing Laughing
Τρομέρό! Φαντάζομαι θα σε πήραν για παλαβή!!!
Νωρίς δεν ξεκίνησαν τα δοντάκια του? Άντε, εύχομαι να τελειώσουν και νωρίς να ησυχάσετε!

24το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty Απ: το πρωτο μας δοντάκι!!! Τρι Ιουν 14, 2011 12:40 pm

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eleftherna έγραψε:
MAROULOU έγραψε:Χθες 12:30 τη νύχτα τον έβαλα στο καρότσι και τον έκανα βόλτα στους δρόμμους. Μερικοί με κοιτούσαν και παράξενα, αλλά τι να κάνω;;

Laughing Laughing Laughing
Τρομέρό! Φαντάζομαι θα σε πήραν για παλαβή!!!
Νωρίς δεν ξεκίνησαν τα δοντάκια του? Άντε, εύχομαι να τελειώσουν και νωρίς να ησυχάσετε!

έχω 2 μέρες που τον κοιμίζω έτσι. Χθες μου έπεσε και η κουβερτούλα του φαρδιά πλατιά στο δρόμο, την πάτησα και λίγο...
τώρα όμως κοιμήθηκε!!!

25το πρωτο μας δοντάκι!!! Empty Απ: το πρωτο μας δοντάκι!!! Τρι Ιουν 14, 2011 12:43 pm

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MAROULOU έγραψε:
eleftherna έγραψε:
MAROULOU έγραψε:Χθες 12:30 τη νύχτα τον έβαλα στο καρότσι και τον έκανα βόλτα στους δρόμμους. Μερικοί με κοιτούσαν και παράξενα, αλλά τι να κάνω;;

Laughing Laughing Laughing
Τρομέρό! Φαντάζομαι θα σε πήραν για παλαβή!!!
Νωρίς δεν ξεκίνησαν τα δοντάκια του? Άντε, εύχομαι να τελειώσουν και νωρίς να ησυχάσετε!

έχω 2 μέρες που τον κοιμίζω έτσι. Χθες μου έπεσε και η κουβερτούλα του φαρδιά πλατιά στο δρόμο, την πάτησα και λίγο...
τώρα όμως κοιμήθηκε!!!
σοβαρα μιλας βρε κακομοιρο???πωπω επαθα πλακα α ρεεεεεεεεεε τι κανει κανεις για να ηρεμησει το μωρο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις