Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
18 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 18 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

51Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Πεμ Ιουν 16, 2011 2:13 pm

lilalo

lilalo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
nopi30 έγραψε:Οταν 2 βδομαδες πριν το γαμο μου εμαθα για την ενδομητριωση εταξα να βαπτισω, αν με το καλο εκανα μωρο, στην Παναγια Σουμελα. Το ιδιο εκανε και ο αντρας μου χωρις να μου το πει. Ενα χρονο μετα καποια φιλη μου εδωσε το μηλαρακι της Αγιας Ειρηνης. Το εφαγα 15Αυγουστο πρωι 23 αδιαθετησα τελευταια φορα και εμεινα εγκυος.... Μα ειναι να μην πιστευεις στα θαυματα... Εννοειτε ο μικρος βαπτιστηκε στην Παναγια Σουμελα αλλα πηρε το ονομα του πεθερου μου... Ειχα ρωτησει αν μπορω να ταξω απλα να βαπτισω και οχι ονομα και μου ειχαν πει οτι γινεται... Το ταμα μου εγινε λιγο πριν μπω στο χειρουργειο σε μια στιγμη καταρευσης... ηθελα να πανε ολα καλα και να εχω κι εγω την ευκαιρεια να αποκτησω ενα παιδακι... Και η Παναγια ακουσε τις προσευχες μου και εχω τον Κωνσταντινουλι μου...
Μπραβο νοπη μου χαιρομαι παρα πολυ για το θαυμα που εγινε στην ζωη σου και ισακουστηκαν οι προσευχες σου.Παντα η Παναγια να προσεχει το παιδακι σου,λεπτο να μην το αφησει απο τα ματια της

52Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Πεμ Ιουν 16, 2011 2:16 pm

lilalo

lilalo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:εγω την κορη μου την μεγαλη την εταξα στον αγ ραφαηλ(μεναμε τοτε μυτιληνη).το εκανα γιατι οταν ημουν στον 6ο μηνα ειχα μια περιπετεια(θα σας τα γραψω καποια στιγμη)και υπηρχε μεγαλη περιπτωση να χασω το μωρο.
σιγουρα η προσευχη και η πιστη αρκουν αλλα οταν ενα γνωστο μου ζευγαρι που ειχε 3 αποβολες και τελικα εκαναν ταμα στον αγ ραφαηλ,εμεινε εγκυος,γεννησε ενα αγορακι και θα του εβαζε και το ονομα του πεθερου.ο πεθερος λοιπον αφου ειχαν ενα γερο εγγονι τους ειπε να το βαφτισουν μονο με το ονομα του και ο γιος του ρωτησε εναν παπα"πατερ ταξαμε το παιδι στον αγιο,αλλα ο μπαμπας μου θυμωσε και θελει μονο το δικο του ονομα."και ο πατερ του απαντησε"παιδι μου,προτιμας να θυμωσει ο μπαμπας σου 'η ο αγιος?"

Ετσι οπως τα λες ειναι τουρτιτσα μου.Το ταμα ειναι ιερο κι εγω το εκανα.Ας με βοηθησει να σας πω καλα νεα επιτελους

53Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Πεμ Ιουν 16, 2011 2:23 pm

lilalo

lilalo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσια ανοιξα το θεμα για να παρω την γνωμη σας και χαιρομαι πολυ που επικροτειτε το ταμα μου και εχετε κανει πολλες απο σας με μεγαλη πιστη και θετικα αποτελεσματα.Πιστευω οτι ολα θα πανε καλα Smile .Μου δινετε πολυ κουραγιο και θαρρος που διαβαζω οτι αποκτεισατε γερα μωρακια μετα απο ταμα.Δοξα το θεο η πιστη μας ειναι ζωντανη και θαυματα γινονται ακομα Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 417472

54Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Παρ Ιουν 17, 2011 12:11 am

ftsagari


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κι εμείς έχουμε σαν προστάτιδα την Αγία Κόρη,είχε βοηθήσει τον άντρα μου όταν ήταν μωρό κι εγώ σε όλη μου την εγκυμοσύνη σε αυτήν προσευχόμουν.
Και τον Θανάση τον βαπτίσαμ εκεί!

http://mikrosaggelos.blogspot.com/

55Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Παρ Ιουν 17, 2011 12:27 am

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και βεβαια υπαρχουν θαυματα.οταν ημουν 2,5 ετων καηκα με ζεματιστο νερο.με κρατουσαν ο παππους μου κ η γιαγια μου εκεινη τη μερα γιατι η μαμα μου δουλευε.σε μια ανυποπτη στιγμη μπηκα μεσα στο σπιτι για να πιω νερο κ τραβηξα το μπρικι που μου ζεστενε η γιαγια μου το νερο για την κρεμα.επεσε ολο επανω μου απο το λαιμο κ κατω συγκεκριμενα.ο παππους μου ηρθε μεσα τρεχοντας κ μου εβγαλε το φανελακι μου(ηταν 23 ιουλιου κ φοραγα ενα φανελακι κ την πανα)κ μαζι εβγαλε και το δερμα μου,απο το σοκ επαθε εγκεφαλικο.οταν με τα πολλα βρεθηκα στο παιδων διασολινομενη σε χαλια κατασταση οι γιατροι ειπαν στην μητερα μου οτι το 1ο 48ωρο ηταν κρισιμο και να ειναι προετοιμασμενη για ολα.ειχα εγκαυματα 2ου και 3ου βαθμου βλεπετε και σε σημειο οπου ειναι ολα τα ζωτικα μας οργανα.επρεπε να βγαλω τα υγρα προς τα εξω ειδαλλως θα παθαινα σηψεμια κ μετα εχετε γεια βρυσουλες.ολη τη νυχτα η μαμα μου προσευχοταν στην παναγια μας να με σωσει.καποια στιγμη ηρθε στο θαλαμο μια γυναικα μαυροφορεμενη και ρωτησε τη μαμα μου τι εγινε οταν της το ειπε η γυναικα απαντησε μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε ειναι δυνατο παιδι.την αλλη μερα το πρωι οχι μονο ειχα βγαλει τα υγρα αλλα ειχα πιασει και μια λεπτη κρουστα καπαλου.οι γιατροι μιλησαν για θαυμα,δεν το πιστευαν με τιποτα.καθησα 20 μερες μεσα και οταν βγηκαμε πηγαμε απευθειας τηνο....

απο τοτε ξερω οτι η παναγια ειναι κοντα μου σε ολες τις στιγμες της ζωης μου

56Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Παρ Ιουν 17, 2011 12:41 am

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ftsagari έγραψε:Κι εμείς έχουμε σαν προστάτιδα την Αγία Κόρη,είχε βοηθήσει τον άντρα μου όταν ήταν μωρό κι εγώ σε όλη μου την εγκυμοσύνη σε αυτήν προσευχόμουν.
Και τον Θανάση τον βαπτίσαμ εκεί!
η αγ κορη στην κατερινη δεν ειναι?

57Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Παρ Ιουν 17, 2011 12:47 am

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lilalo έγραψε:Κοριτσια ανοιξα το θεμα για να παρω την γνωμη σας και χαιρομαι πολυ που επικροτειτε το ταμα μου και εχετε κανει πολλες απο σας με μεγαλη πιστη και θετικα αποτελεσματα.Πιστευω οτι ολα θα πανε καλα Smile .Μου δινετε πολυ κουραγιο και θαρρος που διαβαζω οτι αποκτεισατε γερα μωρακια μετα απο ταμα.Δοξα το θεο η πιστη μας ειναι ζωντανη και θαυματα γινονται ακομα Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 417472
να εχεις πιστη και ολα θα πανε καλα.ευχομαι πολυ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα νεα.και μην ξεχνας,οχι αγχος. Very Happy

58Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Παρ Ιουν 17, 2011 1:50 am

sonia1994

sonia1994
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
ftsagari έγραψε:Κι εμείς έχουμε σαν προστάτιδα την Αγία Κόρη,είχε βοηθήσει τον άντρα μου όταν ήταν μωρό κι εγώ σε όλη μου την εγκυμοσύνη σε αυτήν προσευχόμουν.
Και τον Θανάση τον βαπτίσαμ εκεί!
η αγ κορη στην κατερινη δεν ειναι?
Στην Κατερινη ειναι οντως.Στον Δημο Δίου. Αγία Κόρη στη Βροντού. Τοποθεσία εξαιρετικής ομορφιάς . κατάλληλη για εκδρομή (ψήσιμο, παιχνίδι, ξεκούραση). Στο βάθος της χαράδρας υπάρχει το αγίασμα της Αγίας Κόρης.

http://www.pet2pet.gr/

59Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Παρ Ιουν 17, 2011 5:17 am

lilalo

lilalo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
lilalo έγραψε:Κοριτσια ανοιξα το θεμα για να παρω την γνωμη σας και χαιρομαι πολυ που επικροτειτε το ταμα μου και εχετε κανει πολλες απο σας με μεγαλη πιστη και θετικα αποτελεσματα.Πιστευω οτι ολα θα πανε καλα Smile .Μου δινετε πολυ κουραγιο και θαρρος που διαβαζω οτι αποκτεισατε γερα μωρακια μετα απο ταμα.Δοξα το θεο η πιστη μας ειναι ζωντανη και θαυματα γινονται ακομα Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 417472
να εχεις πιστη και ολα θα πανε καλα.ευχομαι πολυ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα νεα.και μην ξεχνας,οχι αγχος. Very Happy
Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 417472 Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 417472 Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 417472

60Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Παρ Ιουν 17, 2011 5:26 am

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ δεν ξέρω αν είναι τάμα αυτό που έκανα :
όταν είδα το τεστ θετικό πήγα φίλησα την εικόνα της Αγίας Ειρήνης της Χυσοβαλάντω και είπα πως θα κάνω την βάφτιση στην εκκλησία με το όνομα της...
γενικότερα προσεύχομαι στο όνομα της και κάνω την νηστεία με το μήλο για την υγεία μας...

61Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Παρ Ιουν 17, 2011 5:33 am

lilalo

lilalo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σούλα έγραψε:Εγώ δεν ξέρω αν είναι τάμα αυτό που έκανα :
όταν είδα το τεστ θετικό πήγα φίλησα την εικόνα της Αγίας Ειρήνης της Χυσοβαλάντω και είπα πως θα κάνω την βάφτιση στην εκκλησία με το όνομα της...
γενικότερα προσεύχομαι στο όνομα της και κάνω την νηστεία με το μήλο για την υγεία μας...
Ναι αυτο που εκανες ειναι ταμα Smile η αγια θα ειναι παντα διπλα στο παιδακι σου και θα το προστατευει.Το τηρησες το ταμα; συγνωμη που δεν ξερω. Embarassed εισαι εγκυος; γεννησες; τι;

62Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Παρ Ιουν 17, 2011 5:41 am

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
lilalo έγραψε:
Σούλα έγραψε:Εγώ δεν ξέρω αν είναι τάμα αυτό που έκανα :
όταν είδα το τεστ θετικό πήγα φίλησα την εικόνα της Αγίας Ειρήνης της Χυσοβαλάντω και είπα πως θα κάνω την βάφτιση στην εκκλησία με το όνομα της...
γενικότερα προσεύχομαι στο όνομα της και κάνω την νηστεία με το μήλο για την υγεία μας...
Ναι αυτο που εκανες ειναι ταμα Smile η αγια θα ειναι παντα διπλα στο παιδακι σου και θα το προστατευει.Το τηρησες το ταμα; συγνωμη που δεν ξερω. Embarassed εισαι εγκυος; γεννησες; τι;


Στις 10 Ιουλίου έχουμε την βάφτιση μας Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 893968
έχω έναν μπουμπούκο 9 μηνών...
εύχομαι και σε εσένα ότι αγαπάς..

63Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Παρ Ιουν 17, 2011 5:52 am

lilalo

lilalo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σουλα μου αντε με το καλο η βαφτιση.Μπραβο κοριτσι μου που τα καταφερες και χαιρεσαι τον μπεμπη σου τωρα.Μακαρι να ζησω κι εγω τις στιγμες που ζεις Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 417472 Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 35468

64Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Παρ Ιουν 17, 2011 6:02 am

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
lilalo έγραψε:Σουλα μου αντε με το καλο η βαφτιση.Μπραβο κοριτσι μου που τα καταφερες και χαιρεσαι τον μπεμπη σου τωρα.Μακαρι να ζησω κι εγω τις στιγμες που ζεις Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 417472 Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 35468


Θα τις ζήσεις και θα τις χαρείς όπως όλες μας!!!
είμαι σίγουρη!! Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 417472

65Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Παρ Ιουν 17, 2011 7:49 am

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Eγώ ήθελα πολύ να πάω στον Αγιο Ιωάννη τον Ρώσσο στην Ευβοια!!Μάλιστα πριν πάω,είδα στον ύπνο μου ότι ήμουν στην χάρη του και τον προσκυνούσα!!
Το είπα στον άντρα μου και το Νοέμβρη του 2007 πήγαμε στο Προκόπι Ευβοίας,όπου είναι η εκκλησία του και το σκήνωμά του!!!Είναι το σώμα του ολόκληρο κορίτσια!!!!!!!!!
Πήρα από το ναό ένα ασημένιο τάμα με ένα μωράκι και τον προσκύνησα!Εκείνη την ώρα τον παρακάλεσα να μου χαρίσει ένα γερό παιδάκι και θα του το πήγαινα εκεί να τον προσκυνήσει!
Εκείνη τη στιγμή που τον παρακάλεσα,ένιωσα σίγουρη ότι με ακο'υει και θα με κάνει μανούλα!


Ε αυτό ήταν!Τον ίδιο μήνα έμεινα έγκυος!!Πέρασα πολύ δύσκολα στην εγκυμοσύνη,όμως μου χάρισε ένα υγιέστατο παιδάκι και όλα πήγαν πολύ καλά!!!
Η μικρή μου γεννέθηκε 29 ιουλίου του 2008 και τον επόμενο Ιούλιο ξεκινήσαμε οικογενειακώς από Θεσσαλονίκη και πήγαμε στη χάρη του!!

Θεωρώ ότι μας προστατει και εμάς και όλο τον κόσμο!

66Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Παρ Ιουν 17, 2011 7:53 am

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kira έγραψε:Eγώ ήθελα πολύ να πάω στον Αγιο Ιωάννη τον Ρώσσο στην Ευβοια!!Μάλιστα πριν πάω,είδα στον ύπνο μου ότι ήμουν στην χάρη του και τον προσκυνούσα!!
Το είπα στον άντρα μου και το Νοέμβρη του 2007 πήγαμε στο Προκόπι Ευβοίας,όπου είναι η εκκλησία του και το σκήνωμά του!!!Είναι το σώμα του ολόκληρο κορίτσια!!!!!!!!!
Πήρα από το ναό ένα ασημένιο τάμα με ένα μωράκι και τον προσκύνησα!Εκείνη την ώρα τον παρακάλεσα να μου χαρίσει ένα γερό παιδάκι και θα του το πήγαινα εκεί να τον προσκυνήσει!
Εκείνη τη στιγμή που τον παρακάλεσα,ένιωσα σίγουρη ότι με ακο'υει και θα με κάνει μανούλα!


Ε αυτό ήταν!Τον ίδιο μήνα έμεινα έγκυος!!Πέρασα πολύ δύσκολα στην εγκυμοσύνη,όμως μου χάρισε ένα υγιέστατο παιδάκι και όλα πήγαν πολύ καλά!!!
Η μικρή μου γεννέθηκε 29 ιουλίου του 2008 και τον επόμενο Ιούλιο ξεκινήσαμε οικογενειακώς από Θεσσαλονίκη και πήγαμε στη χάρη του!!

Θεωρώ ότι μας προστατει και εμάς και όλο τον κόσμο!


κιρα εχω παει πολλες φορες εκει.εχουν γινει παρα πολλα θαυματα εκ των οποιων σε μερικα ηταν παρουσα κ η γιαγια μου που πηγαιναν πολυ συχνα.να ξερεις οτι οχι μονο ακουει αλλ και βλεπει.αν σου πω μερικα απο τα θαυματα του θα σου σηκωθει η τριχα

67Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Παρ Ιουν 17, 2011 7:54 am

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MariaM έγραψε:Θα κάνεις αυτό που νιώθεις. Εγώ για να είμαι ψυχολογικά ήρεμη στην εγκυμοσύνη μου είχα παρει από τον Αγ. Ιωάννη τον Ρώσο (το σκήνωμά του είναι στον νομό) μια μικρή εικονίτσα και μία κονκάρδα που την έβαζα χαμηλά αριστερά στην κοιλιά μου εκεί που ήξερα πως είναι το κεφαλάκι του. Λένε πως αγαπάει πολύ τα παιδιά και έχει κάνει πολλά θαύματα σε παιδάκια και με έκανε να νιώθω ήρεμη στην εγκυμοσύνη μου. Τάμα δεν έκανα ποτέ αλλά ήθελα να νιώθω την παρουσία του. Η μαμά μου όμως έχει κάνει τάμα στην Παναγία της Τήνου από την οποία πήρα και το όνομά μου. Νομίζω ότι είναι κάτι που βοηθάει και ενισχύει την θετική μας σκέψη εκτός από την προστασία που πολύ πιθανόν έχουμε.

Α ρε Μαράκι σε ζηλεύω που μένεις τόσο κοντά στον 'Αγιο Ιωάννη τον Ρώσσο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

68Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Παρ Ιουν 17, 2011 11:48 am

sonia1994

sonia1994
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σούλα έγραψε:
lilalo έγραψε:
Σούλα έγραψε:Εγώ δεν ξέρω αν είναι τάμα αυτό που έκανα :
όταν είδα το τεστ θετικό πήγα φίλησα την εικόνα της Αγίας Ειρήνης της Χυσοβαλάντω και είπα πως θα κάνω την βάφτιση στην εκκλησία με το όνομα της...
γενικότερα προσεύχομαι στο όνομα της και κάνω την νηστεία με το μήλο για την υγεία μας...
Ναι αυτο που εκανες ειναι ταμα Smile η αγια θα ειναι παντα διπλα στο παιδακι σου και θα το προστατευει.Το τηρησες το ταμα; συγνωμη που δεν ξερω. Embarassed εισαι εγκυος; γεννησες; τι;


Στις 10 Ιουλίου έχουμε την βάφτιση μας Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 893968
έχω έναν μπουμπούκο 9 μηνών...
εύχομαι και σε εσένα ότι αγαπάς..
Με το καλο το πρωτο του μυστηριο.

http://www.pet2pet.gr/

69Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Παρ Ιουν 17, 2011 11:56 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kira έγραψε:
MariaM έγραψε:Θα κάνεις αυτό που νιώθεις. Εγώ για να είμαι ψυχολογικά ήρεμη στην εγκυμοσύνη μου είχα παρει από τον Αγ. Ιωάννη τον Ρώσο (το σκήνωμά του είναι στον νομό) μια μικρή εικονίτσα και μία κονκάρδα που την έβαζα χαμηλά αριστερά στην κοιλιά μου εκεί που ήξερα πως είναι το κεφαλάκι του. Λένε πως αγαπάει πολύ τα παιδιά και έχει κάνει πολλά θαύματα σε παιδάκια και με έκανε να νιώθω ήρεμη στην εγκυμοσύνη μου. Τάμα δεν έκανα ποτέ αλλά ήθελα να νιώθω την παρουσία του. Η μαμά μου όμως έχει κάνει τάμα στην Παναγία της Τήνου από την οποία πήρα και το όνομά μου. Νομίζω ότι είναι κάτι που βοηθάει και ενισχύει την θετική μας σκέψη εκτός από την προστασία που πολύ πιθανόν έχουμε.

Α ρε Μαράκι σε ζηλεύω που μένεις τόσο κοντά στον 'Αγιο Ιωάννη τον Ρώσσο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πώς και τον γνωρίζεις; Μου κάνει εντύπωση! Όχι ότι δεν είναι γνωστός ο Άγιος αλλά είσαι και μακρυά! Very Happy Θα ήθελα να μπορέσω στο μέλλον να πάω με τα πόδια από την Χαλκίδα στο Προκόπι όπως κάνει πολύς κόσμος. Λένε ότι πολλοί πιστοί που ξεκινούν από το βράδυ τον έχουν δει να περπατάει μαζί τους... Και κάθε χρόνο του αγοράζουν καινούρια παπούτσια γιατί τα δικά του είναι λιωμένα. Έχουν κλαπεί μερικά μέρη του σώματός του και έχουν αντικατασταθεί με χρυσές θήκες. Επίσης λένε ότι έχει σώσει πολλά άρρωστα παιδάκια και γι' αυτό γίνεται χαμός από βαπτίσεις. Είχα σκεφτεί να κάνω και του μικρού μου αλλά από την άλλη δεν ήθελα να τελειώσει σε 15 λεπτά, ήθελα να ακουστούν όλα τα λόγια. Πριν λίγες μέρες γιόρταζε.

70Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Παρ Ιουν 17, 2011 12:06 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
thequeen86 έγραψε:
kira έγραψε:Eγώ ήθελα πολύ να πάω στον Αγιο Ιωάννη τον Ρώσσο στην Ευβοια!!Μάλιστα πριν πάω,είδα στον ύπνο μου ότι ήμουν στην χάρη του και τον προσκυνούσα!!
Το είπα στον άντρα μου και το Νοέμβρη του 2007 πήγαμε στο Προκόπι Ευβοίας,όπου είναι η εκκλησία του και το σκήνωμά του!!!Είναι το σώμα του ολόκληρο κορίτσια!!!!!!!!!
Πήρα από το ναό ένα ασημένιο τάμα με ένα μωράκι και τον προσκύνησα!Εκείνη την ώρα τον παρακάλεσα να μου χαρίσει ένα γερό παιδάκι και θα του το πήγαινα εκεί να τον προσκυνήσει!
Εκείνη τη στιγμή που τον παρακάλεσα,ένιωσα σίγουρη ότι με ακο'υει και θα με κάνει μανούλα!


Ε αυτό ήταν!Τον ίδιο μήνα έμεινα έγκυος!!Πέρασα πολύ δύσκολα στην εγκυμοσύνη,όμως μου χάρισε ένα υγιέστατο παιδάκι και όλα πήγαν πολύ καλά!!!
Η μικρή μου γεννέθηκε 29 ιουλίου του 2008 και τον επόμενο Ιούλιο ξεκινήσαμε οικογενειακώς από Θεσσαλονίκη και πήγαμε στη χάρη του!!

Θεωρώ ότι μας προστατει και εμάς και όλο τον κόσμο!


κιρα εχω παει πολλες φορες εκει.εχουν γινει παρα πολλα θαυματα εκ των οποιων σε μερικα ηταν παρουσα κ η γιαγια μου που πηγαιναν πολυ συχνα.να ξερεις οτι οχι μονο ακουει αλλ και βλεπει.αν σου πω μερικα απο τα θαυματα του θα σου σηκωθει η τριχα

Για πες γιατί θέλω να μάθω. Πριν 3 χρόνια που είχαμε πάει ανήμερα και είχε περιφορά και έπειτα περάσαμε κάτω από το φέρετρο, ένιωσα απίστευτη κατάνυξη που με έπιασαν κλάματα με λυγμούς και γέλια μαζί, από το πουθενά. Σας το λέω αλήθεια πραγματικά ένιωσα την παρουσία του περνώντας από κάτω. Και γενικά δεν είμαι καθόλου εκδηλωτική και δυσκολεύομαι να νιώσω τόσο περίεργα συναισθήματα.

71Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Παρ Ιουν 17, 2011 1:00 pm

ftsagari


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
sonia1994 έγραψε:
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
ftsagari έγραψε:Κι εμείς έχουμε σαν προστάτιδα την Αγία Κόρη,είχε βοηθήσει τον άντρα μου όταν ήταν μωρό κι εγώ σε όλη μου την εγκυμοσύνη σε αυτήν προσευχόμουν.
Και τον Θανάση τον βαπτίσαμ εκεί!
η αγ κορη στην κατερινη δεν ειναι?
Στην Κατερινη ειναι οντως.Στον Δημο Δίου. Αγία Κόρη στη Βροντού. Τοποθεσία εξαιρετικής ομορφιάς . κατάλληλη για εκδρομή (ψήσιμο, παιχνίδι, ξεκούραση). Στο βάθος της χαράδρας υπάρχει το αγίασμα της Αγίας Κόρης.

Σωστα!!!! cheers

http://mikrosaggelos.blogspot.com/

72Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Παρ Ιουν 17, 2011 1:06 pm

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
kira έγραψε:
MariaM έγραψε:Θα κάνεις αυτό που νιώθεις. Εγώ για να είμαι ψυχολογικά ήρεμη στην εγκυμοσύνη μου είχα παρει από τον Αγ. Ιωάννη τον Ρώσο (το σκήνωμά του είναι στον νομό) μια μικρή εικονίτσα και μία κονκάρδα που την έβαζα χαμηλά αριστερά στην κοιλιά μου εκεί που ήξερα πως είναι το κεφαλάκι του. Λένε πως αγαπάει πολύ τα παιδιά και έχει κάνει πολλά θαύματα σε παιδάκια και με έκανε να νιώθω ήρεμη στην εγκυμοσύνη μου. Τάμα δεν έκανα ποτέ αλλά ήθελα να νιώθω την παρουσία του. Η μαμά μου όμως έχει κάνει τάμα στην Παναγία της Τήνου από την οποία πήρα και το όνομά μου. Νομίζω ότι είναι κάτι που βοηθάει και ενισχύει την θετική μας σκέψη εκτός από την προστασία που πολύ πιθανόν έχουμε.

Α ρε Μαράκι σε ζηλεύω που μένεις τόσο κοντά στον 'Αγιο Ιωάννη τον Ρώσσο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πώς και τον γνωρίζεις; Μου κάνει εντύπωση! Όχι ότι δεν είναι γνωστός ο Άγιος αλλά είσαι και μακρυά! Very Happy Θα ήθελα να μπορέσω στο μέλλον να πάω με τα πόδια από την Χαλκίδα στο Προκόπι όπως κάνει πολύς κόσμος. Λένε ότι πολλοί πιστοί που ξεκινούν από το βράδυ τον έχουν δει να περπατάει μαζί τους... Και κάθε χρόνο του αγοράζουν καινούρια παπούτσια γιατί τα δικά του είναι λιωμένα. Έχουν κλαπεί μερικά μέρη του σώματός του και έχουν αντικατασταθεί με χρυσές θήκες. Επίσης λένε ότι έχει σώσει πολλά άρρωστα παιδάκια και γι' αυτό γίνεται χαμός από βαπτίσεις. Είχα σκεφτεί να κάνω και του μικρού μου αλλά από την άλλη δεν ήθελα να τελειώσει σε 15 λεπτά, ήθελα να ακουστούν όλα τα λόγια. Πριν λίγες μέρες γιόρταζε.


ενα καλοκαιρι ειχαν παει οι παππουδες μου εκδρομη εκει αλλα δεν υπηρχε μερος να κοιμηθουν κ ετσι κοιμηθηκαν ακριβως απ’εξω απο την εκκλησια.το ιδιο βραδυ η γιαγια μου ξυπνια ακομα ειδε τον αγιο να ανοιγει το φερετρο του και να βγαινει εξω,φορουσε εναν ασπρο χυτωνα και ελαμπε ολοκληρος σαν αστρο.βγηκε εξω με μια πετσετα στον ωμο και πηγε στο πηγαδι μου ειναι στον ναο ανεβασε νερο πλυθηκε και ξανα μπηκε στο φερετρο.

73Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Παρ Ιουν 17, 2011 3:05 pm

lilalo

lilalo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σούλα έγραψε:
lilalo έγραψε:Σουλα μου αντε με το καλο η βαφτιση.Μπραβο κοριτσι μου που τα καταφερες και χαιρεσαι τον μπεμπη σου τωρα.Μακαρι να ζησω κι εγω τις στιγμες που ζεις Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 417472 Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 35468


Θα τις ζήσεις και θα τις χαρείς όπως όλες μας!!!
είμαι σίγουρη!! Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 417472
Σουλα σ ευχαριστω ολοψυχα Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 417472 Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 417472

74Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Σαβ Ιουν 18, 2011 2:11 am

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MariaM έγραψε:
kira έγραψε:
MariaM έγραψε:Θα κάνεις αυτό που νιώθεις. Εγώ για να είμαι ψυχολογικά ήρεμη στην εγκυμοσύνη μου είχα παρει από τον Αγ. Ιωάννη τον Ρώσο (το σκήνωμά του είναι στον νομό) μια μικρή εικονίτσα και μία κονκάρδα που την έβαζα χαμηλά αριστερά στην κοιλιά μου εκεί που ήξερα πως είναι το κεφαλάκι του. Λένε πως αγαπάει πολύ τα παιδιά και έχει κάνει πολλά θαύματα σε παιδάκια και με έκανε να νιώθω ήρεμη στην εγκυμοσύνη μου. Τάμα δεν έκανα ποτέ αλλά ήθελα να νιώθω την παρουσία του. Η μαμά μου όμως έχει κάνει τάμα στην Παναγία της Τήνου από την οποία πήρα και το όνομά μου. Νομίζω ότι είναι κάτι που βοηθάει και ενισχύει την θετική μας σκέψη εκτός από την προστασία που πολύ πιθανόν έχουμε.

Α ρε Μαράκι σε ζηλεύω που μένεις τόσο κοντά στον 'Αγιο Ιωάννη τον Ρώσσο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πώς και τον γνωρίζεις; Μου κάνει εντύπωση! Όχι ότι δεν είναι γνωστός ο Άγιος αλλά είσαι και μακρυά! Very Happy Θα ήθελα να μπορέσω στο μέλλον να πάω με τα πόδια από την Χαλκίδα στο Προκόπι όπως κάνει πολύς κόσμος. Λένε ότι πολλοί πιστοί που ξεκινούν από το βράδυ τον έχουν δει να περπατάει μαζί τους... Και κάθε χρόνο του αγοράζουν καινούρια παπούτσια γιατί τα δικά του είναι λιωμένα. Έχουν κλαπεί μερικά μέρη του σώματός του και έχουν αντικατασταθεί με χρυσές θήκες. Επίσης λένε ότι έχει σώσει πολλά άρρωστα παιδάκια και γι' αυτό γίνεται χαμός από βαπτίσεις. Είχα σκεφτεί να κάνω και του μικρού μου αλλά από την άλλη δεν ήθελα να τελειώσει σε 15 λεπτά, ήθελα να ακουστούν όλα τα λόγια. Πριν λίγες μέρες γιόρταζε.

Μαρία δεν θυμάμαι από που άκουσα για τον 'Αγιο πρώτη φορά!!Πάνε πάντως πολλά χρόνια και ναι είναι όντως πολύ γνωστός και θαυματουργός ο 'Αγιος Ιωάννης ο Ρώσσος!!
Ξέρω ότι γιόρταζε το Μάιο και επειδή τότε ήμουν έγκυος στο 2ο μου παιδάκι,φόραγα και το σχοινάκι του γύρω από την κοιλιά μου συνεχώς!
2 μέρες μετά τη γιορτή του απέβαλα (ίσως θυμάσαι το θέμα μου) από μόνη μου Μαράκι!!Στην τουαλέτα και δεν χρειάστηκε καν απόξεση!!Μόνο στο 5% γίνεται αυτό μου είπε ο γυναικολόγος!!
Εγώ επειδή πιστεύω πάρα πολύ και θεωρώ ότι όλα είναι θέλημα Του Θεού να γίνουν,είμαι σίγουρη ότι ο Άγιος με προστάτεψε από κάτι χειρότερο και με βοήθησε!!

Μαρία δεν ήξερα ότι πηγαίνουν με τα πόδια από τη χαλκίδα!!!ΠΩ ΠΩ ΦΟΒΕΡΟ!!!!ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ! αλήθεια πόσες ώρες κάνουν,ξέρεις?
Αχ μακάρι να μπορέσω κάποτε να το κάνω κι εγώ....

75Ταμα σε αγιο-α - Σελίδα 3 Empty Απ: Ταμα σε αγιο-α Δευ Ιουλ 15, 2013 10:16 pm

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οταν κάνεις τάμα το όνομα πρέπει να βγάλεις μόνο του Αγίου ή μπορείς και 2 ονόματα να δώσεις?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις