Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
325 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 325 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1TROLL και τρολάρισμα Empty TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 9:52 am

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eτσι ενημερωτικα... και για να εχουμε τα ματια μας 14

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A4%CF%81%CE%BF%CE%BB_%28%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CE%AF%CE%BA%CF%84%CF%85%CE%BF%29

2TROLL και τρολάρισμα Empty Απ: TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 9:55 am

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πού τα βρίσκεις βρε Χιονατούλα;;; Δεν ήξερα ότι υπάρχει καν τέτοιος όρος!Μπράβο!Πολύ ενδιαφέρον...

3TROLL και τρολάρισμα Empty Απ: TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 9:56 am

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σταμάτα. Πάρε μια βαθιά ανάσα. Κάνε πίσω.

Πιθανότατα έχεις φτάσει σε αυτήν τη σελίδα γιατί θεάθηκες να απαντάς σε ένα δύσκολο άτομο σε κάποιο δημόσιο χώρο συζήτησης, όπως μία λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ή ένα φόρουμ. Με πολιτισμένο και υψηλής πνευματικότητας ύφος, τους έδινες μια δίκαιη ευκαιρία ακρόασης, με την ελπίδα μιας παραγωγικής συζήτησης.



Αυτό είναι αξιέπαινο και τιμητικό για σένα, αλλά το σχέδιο θα λασπώσει και θα σου γυρίσει πίσω σαν μπούμερανγκ. Απαντώντας σε αυτά τα άτομα, το μόνο που πετυχαίνεις είναι να τα ενθαρρύνεις. Κάθε ήρεμη, λογική, και προσεκτικά διατυπωμένη απάντηση που γράφεις, απλά γεννά ακόμη ένα ασυνάρτητο κατεβατό. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να σταματήσεις να απαντάς αυτήν τη στιγμή.
Η μόνη διέξοδος είναι να διακόψεις τον κύκλο.

Θα μπεις στον πειρασμό να δοκιμάσεις μια στρατηγική αντιπαράθεσης, απαντώντας σε κάθε κείμενο του προκλητικού με μια παθιασμένη καταδίκη αυτών που έγραψε. Αυτό θα φανεί ικανοποιητικό για λίγο, αλλά σταδιακά θα συνειδητοποιήσεις ότι κάνεις μια τρύπα στο νερό: Αυτό το άτομο θα απαντά με κάτι εντελώς άσχετο, και θα αναρωτιέσαι γιατί μπήκες καν στον κόπο να ασχοληθείς. Εν τω μεταξύ, κάποιοι άλλοι στη λίστα θα δουν τη "συζήτηση" και πιθανόν να ακολουθήσουν με δικά τους flames, τα οποία δε θα ωφελήσουν σε τίποτα. Μην σπαταλάς τον χρόνο σου προς αυτή την κατεύθυνση.




Η μόνη λύση είναι να σταματήσεις το πρόβλημα στη ρίζα του -- που είναι τελικά: η προσοχή σου. Αυτοί οι ανθρώποι τρέφονται από την προσοχή των άλλων και των απαντήσεων τους. Δεν ενδιαφέρονται για το ποια είναι η απάντηση, αρκεί να λάβουν κάποια απάντηση. Δε διαβάζουν το περιεχόμενο αυτών που γράφεις, το μόνο που βλέπουν είναι το γεγονός ότι έγραψες κάτι. Συνεπώς, η καλύτερη λύση είναι να τους αγνοείς. Μην τους μιλάς. Μην ανταλλάζεις μηνύματα. Μην αναγνωρίζεις την ύπαρξη τους.
Αν πρέπει να απαντήσεις οπωσδήποτε, τότε γράψε ένα μήνυμα μιας γραμμής με ένα σύνδεσμο σε αυτήν τη σελίδα, ούτως ώστε οι υπόλοιποι στη λίστα να καταλάβουν τι σκέφτεσαι.

Μαζί, μπορούμε να πετύχουμε!
ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΡΗΚΑ http://www.to-adifago-kitos.gr/

4TROLL και τρολάρισμα Empty Απ: TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 9:58 am

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ουυυυ...... ardo μου τα εχω ζησει ουκ και ολιγες φορες ανα καιρους σε διαφορα φορουμς Very Happy

5TROLL και τρολάρισμα Empty Απ: TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 10:03 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
... Το αποτέλεσμα αυτών των δημοσιεύσεων είναι συχνά μια πλημμύρα από θυμωμένες απαντήσεις. Σε κάποιες περιπτώσεις, τα μηνύματα που ακολουθούν την απάντηση σε ένα troll μπορεί να αποτελέσουν ένα μεγάλο κομμάτι της θεματολογίας ενός forum, για ένα χρονικό διάστημα που μπορεί να φτάσει και τις βδομάδες...

Πως θα πρέπει όλοι μας να αντιμετωπίζουμε ένα troll;
Τα άτομα που δημοσιεύουν τέτοια μηνύματα το κάνουν για να τραβήξουν την προσοχή και να προκαλέσουν φασαρίες. Ο βασικότερος κανόνας είναι πως:

Η καλύτερη απάντηση είναι μην απαντήσετε.
Αν δώσετε βάση και συνεχίσετε την λογική (ή την απουσία λογικής) την δημοσίευσης του troll, συνεισφέρετε, χωρίς να το θέλετε, στο θόρυβο και στην ενόχληση που ήθελε να προκαλέσει το troll.

http://news24gr.blogspot.com/2009/09/troll-trolling.html

6TROLL και τρολάρισμα Empty Απ: TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 10:06 am

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ζωγραφισαμε παλι Laughing
θενκς για την ενεργη συμμετοχη Razz

7TROLL και τρολάρισμα Empty Απ: TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 10:11 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sasanath έγραψε:...




Η μόνη λύση είναι να σταματήσεις το πρόβλημα στη ρίζα του -- που είναι τελικά: η προσοχή σου. Αυτοί οι ανθρώποι τρέφονται από την προσοχή των άλλων και των απαντήσεων τους. Δεν ενδιαφέρονται για το ποια είναι η απάντηση, αρκεί να λάβουν κάποια απάντηση. Δε διαβάζουν το περιεχόμενο αυτών που γράφεις, το μόνο που βλέπουν είναι το γεγονός ότι έγραψες κάτι. Συνεπώς, η καλύτερη λύση είναι να τους αγνοείς. Μην τους μιλάς. Μην ανταλλάζεις μηνύματα. Μην αναγνωρίζεις την ύπαρξη τους.
...
Μαζί, μπορούμε να πετύχουμε!

Πολύ σημαντικό. Μακάρι να το διαβάσουν όλες αυτό το θέμα! Μπράβο Σωτηρία! Και επειδή το λιν που έβαλες αναφέρει ότι το τρολ μπορεί να κάνει στο μέλλον προκλητικές δηλώσεις για να πάρει μια απάντηση... καλούμε την Ολίβια να το διαγράψει και ΤΕΛΟΣ. Δεν απαντάμε.

Δείτε και εδώ που υπάρχει και σχετικό θέμα στο φόρουμ μας και διαβάστε στο λινκ που θα βάλω τη δημοσίευση με αριθμό 18.

http://forum.eimaimama.gr/t262-topic

8TROLL και τρολάρισμα Empty Απ: TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 10:15 am

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να ξερετε οτι δεν το εβαλα για συγκεκρημενο ατομο, ηταν τελειως ενημερωτικο γιατι μου εχει τυχει πολλες φορες, μαλιστα και σημερα σε αλλο φορουμ, το αποτελεσμα ηταν φυσικα να γινει ενας χαμος απο κατεβατα σελιδες να βριζουν να μαλωνουν να διαγραφονται , να στεναχωριουνται να σπανε ολοι το κεφαλι τους να βοηθησουν κλπ.
προς θεου δεν ειπα να μην πιστευουμε κανεναν, αλλα... ελατε τωρα... μεγαλες κοπελες ειμαστε.. αργα η γρηγορα θα ξεχωρισουμε αν κατι ειναι ψευτικο η οχι.. Wink Very Happy

9TROLL και τρολάρισμα Empty Απ: TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 10:19 am

anastasia78

anastasia78
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
να ανοιξουμε ένα θέμα " είσαι έγκυος όταν..." και να τις παραπέπτουμε εκεί!
το παράλογο είναι ότι όλες σπουδάζουν αλλά δεν ξέρουν πώς και πότε μένουν έγκυες!

10TROLL και τρολάρισμα Empty Απ: TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 10:23 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
sasanath έγραψε:...




Η μόνη λύση είναι να σταματήσεις το πρόβλημα στη ρίζα του -- που είναι τελικά: η προσοχή σου. Αυτοί οι ανθρώποι τρέφονται από την προσοχή των άλλων και των απαντήσεων τους. Δεν ενδιαφέρονται για το ποια είναι η απάντηση, αρκεί να λάβουν κάποια απάντηση. Δε διαβάζουν το περιεχόμενο αυτών που γράφεις, το μόνο που βλέπουν είναι το γεγονός ότι έγραψες κάτι. Συνεπώς, η καλύτερη λύση είναι να τους αγνοείς. Μην τους μιλάς. Μην ανταλλάζεις μηνύματα. Μην αναγνωρίζεις την ύπαρξη τους.
...
Μαζί, μπορούμε να πετύχουμε!

Πολύ σημαντικό. Μακάρι να το διαβάσουν όλες αυτό το θέμα! Μπράβο Σωτηρία! Και επειδή το λιν που έβαλες αναφέρει ότι το τρολ μπορεί να κάνει στο μέλλον προκλητικές δηλώσεις για να πάρει μια απάντηση... καλούμε την Ολίβια να το διαγράψει και ΤΕΛΟΣ. Δεν απαντάμε.

Δείτε και εδώ που υπάρχει και σχετικό θέμα στο φόρουμ μας και διαβάστε στο λινκ που θα βάλω τη δημοσίευση με αριθμό 18.

http://forum.eimaimama.gr/t262-topic

το ανέβασα παραπάνω το λινκ εγώ!! Very Happy

11TROLL και τρολάρισμα Empty Απ: TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 10:23 am

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αστα... μου ετυχε ενα ''αστερι'' σημερα... ολ δε μανει, σπουδαζει και εμβρυολογια βεβαια! Laughing

12TROLL και τρολάρισμα Empty Απ: TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 10:28 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tattooed_snowhite έγραψε:να ξερετε οτι δεν το εβαλα για συγκεκρημενο ατομο, ηταν τελειως ενημερωτικο γιατι μου εχει τυχει πολλες φορες, μαλιστα και σημερα σε αλλο φορουμ, το αποτελεσμα ηταν φυσικα να γινει ενας χαμος απο κατεβατα σελιδες να βριζουν να μαλωνουν να διαγραφονται , να στεναχωριουνται να σπανε ολοι το κεφαλι τους να βοηθησουν κλπ.
προς θεου δεν ειπα να μην πιστευουμε κανεναν, αλλα... ελατε τωρα... μεγαλες κοπελες ειμαστε.. αργα η γρηγορα θα ξεχωρισουμε αν κατι ειναι ψευτικο η οχι.. Wink Very Happy

Καλέ έκανες Σωτηρία μου. Καλό είναι να γνωρίζουμε.

13TROLL και τρολάρισμα Empty Απ: TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 10:36 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lilliput έγραψε:
MariaM έγραψε:
sasanath έγραψε:...




Η μόνη λύση είναι να σταματήσεις το πρόβλημα στη ρίζα του -- που είναι τελικά: η προσοχή σου. Αυτοί οι ανθρώποι τρέφονται από την προσοχή των άλλων και των απαντήσεων τους. Δεν ενδιαφέρονται για το ποια είναι η απάντηση, αρκεί να λάβουν κάποια απάντηση. Δε διαβάζουν το περιεχόμενο αυτών που γράφεις, το μόνο που βλέπουν είναι το γεγονός ότι έγραψες κάτι. Συνεπώς, η καλύτερη λύση είναι να τους αγνοείς. Μην τους μιλάς. Μην ανταλλάζεις μηνύματα. Μην αναγνωρίζεις την ύπαρξη τους.
...
Μαζί, μπορούμε να πετύχουμε!

Πολύ σημαντικό. Μακάρι να το διαβάσουν όλες αυτό το θέμα! Μπράβο Σωτηρία! Και επειδή το λιν που έβαλες αναφέρει ότι το τρολ μπορεί να κάνει στο μέλλον προκλητικές δηλώσεις για να πάρει μια απάντηση... καλούμε την Ολίβια να το διαγράψει και ΤΕΛΟΣ. Δεν απαντάμε.

Δείτε και εδώ που υπάρχει και σχετικό θέμα στο φόρουμ μας και διαβάστε στο λινκ που θα βάλω τη δημοσίευση με αριθμό 18.

http://forum.eimaimama.gr/t262-topic

το ανέβασα παραπάνω το λινκ εγώ!! Very Happy
Α, σόρυ δεν το είδα! Very Happy

14TROLL και τρολάρισμα Empty Απ: TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 10:43 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πολυ καλο..μπραβο!!
και τελευταια αναρωτιεμαι αν το ιδιο ατομο ..με αλλα ονοματα ανεβαζει παρομοια θεματα....
η Ολιβια λετε μπορει να το δει αυτο??
παντως το καλυτερο ειναι να μην ασχολουμαστε...δικιο εχετε!

15TROLL και τρολάρισμα Empty Απ: TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 11:43 am

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bou-boukitsa έγραψε:πολυ καλο..μπραβο!!
και τελευταια αναρωτιεμαι αν το ιδιο ατομο ..με αλλα ονοματα ανεβαζει παρομοια θεματα....
η Ολιβια λετε μπορει να το δει αυτο??
παντως το καλυτερο ειναι να μην ασχολουμαστε...δικιο εχετε!

Φυσικά και μπορεί... βλέποντας την ip διεύθυνση της, όπως έκανε και άλλες φορές απο ότι έχω πληροφορηθεί από παλαιότερα μέλη. Και κάτι μου λέει Μπουμπού μου ότι το έχει κάνει ήδη.
Εκτός και αν το troll χρησιμοποιεί Proxy server, αλλά αν το διανοητικό επίπεδο του Trollοντος χαχαχα ήταν τόσο υψηλό, δε θα καθόταν να σκοτώνει την ώρα του κοροϊδεύοντας του λόγου μας, θα είχε προφανώς καλύτερα πράματα να κάνει... να διαβάσει κανένα Ram, κανένα pixel ας πούμε (καλάαα που το θυμήθηκα αυτό τώρα χαχα) Razz

tattooed_snowhite εμάμησες ουάν μόρ τάιμ μάι ντίαρ TROLL και τρολάρισμα 328109 TROLL και τρολάρισμα 328109 TROLL και τρολάρισμα 328109

16TROLL και τρολάρισμα Empty Απ: TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 11:54 am

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχαχαχαχαχ Nenaki που το θυμηθηκες το RAM ??? ΠΩΠΩ εποχεςςςςςς Laughing Laughing Laughing

17TROLL και τρολάρισμα Empty Απ: TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 11:57 am

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια παρακολουθω τα θεματα με ολες αυτες τις ψευτικες ιστοριες και ειλικρινα δεν εχω καταλαβει γιατι καποιος να το κανει αυτο...;;; Και για το θεμα της Δημητρας νιωθω κοροιδο γιατι της εστειλα και μηνυμα οτι μπορω να της δωσω πραγματα για το μωρο και νιωθω τοσο βλακας...
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανουν αυτο;;;;
Θα ειμαι πιο προσεκτικη τις επομενες φορες γιατι ποιος ξερει τι μπορει να συμβει..

18TROLL και τρολάρισμα Empty Απ: TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 12:28 pm

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tattooed_snowhite έγραψε:χαχαχαχαχαχαχ Nenaki που το θυμηθηκες το RAM ??? ΠΩΠΩ εποχεςςςςςς Laughing Laughing Laughing

Είχα ΑΝΑΛΑΜΠΗ! TROLL και τρολάρισμα 911307 affraid TROLL και τρολάρισμα 262737
χαχαχαχαχα... "Η γριά το μεσοχείμωνο θυμήθηκε πεπόνι"... και αργείτικο ..... ή μήπως αργείτικο είναι το καρπούζι? Rolling Eyes Δεν ενθυμούμε που βγαίνουν τα καλύτερα πεπόνια χαχαχαχα Razz

χαχαχαχαχα tattooed, σειρούλα και συ... το κατάλαβα Razz

Θα μας ακούσει και κανένας πιτσιρικάς και θα λεει, πω πωωωωω οι αντίκεςςςςς Shocked χαχαχα (δυστυχώς, θυμάμαι και το CHIP χαχαχαχα) Razz

Τεσπά... αναμνήσεις... όπως και να' χει να το ξέρετε... Κάθε Πανσέληνο μαζί με τους λυκανθρώπους βγαίνουν και τα τρόλλς...
Την επόμενη φορά να είμαστε προετοιμασμένες... θα στήσουμε οχυρό περιμετρικά του στρουμφοχωριού μας χαχαχαχα
Καλά, δε μιλάμε δε για το τι θα γίνεται όταν θα έχουμε πανσέληνο με έκλειψη καπάκι... το τρολλού το κάγκελο... Laughing Ω ρε γλέντιαααα...

Δεν ξέρω άμα το προσέξατε, αλλά είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα Laughing Laughing Laughing


19TROLL και τρολάρισμα Empty Απ: TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 12:37 pm

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
NeNaKi_Gr έγραψε:
tattooed_snowhite έγραψε:χαχαχαχαχαχαχ Nenaki που το θυμηθηκες το RAM ??? ΠΩΠΩ εποχεςςςςςς Laughing Laughing Laughing

Είχα ΑΝΑΛΑΜΠΗ! TROLL και τρολάρισμα 911307 affraid TROLL και τρολάρισμα 262737
χαχαχαχαχα... "Η γριά το μεσοχείμωνο θυμήθηκε πεπόνι"... και αργείτικο ..... ή μήπως αργείτικο είναι το καρπούζι? Rolling Eyes Δεν ενθυμούμε που βγαίνουν τα καλύτερα πεπόνια χαχαχαχα Razz

χαχαχαχαχα tattooed, σειρούλα και συ... το κατάλαβα Razz

Θα μας ακούσει και κανένας πιτσιρικάς και θα λεει, πω πωωωωω οι αντίκεςςςςς Shocked χαχαχα (δυστυχώς, θυμάμαι και το CHIP χαχαχαχα) Razz

Τεσπά... αναμνήσεις... όπως και να' χει να το ξέρετε... Κάθε Πανσέληνο μαζί με τους λυκανθρώπους βγαίνουν και τα τρόλλς...
Την επόμενη φορά να είμαστε προετοιμασμένες... θα στήσουμε οχυρό περιμετρικά του στρουμφοχωριού μας χαχαχαχα
Καλά, δε μιλάμε δε για το τι θα γίνεται όταν θα έχουμε πανσέληνο με έκλειψη καπάκι... το τρολλού το κάγκελο... Laughing Ω ρε γλέντιαααα...

Δεν ξέρω άμα το προσέξατε, αλλά είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα Laughing Laughing Laughing



χαχαχαχαχαχαχα μιλαμε εχω δακρυσει απ το γελιο αφου ηρθε ο αντρας μου νομιζε οτι κατι επαθα χαχαχαχα
Νενα μεταξυ μας το θυμαμαι και γω το CHIP ω ρε μανα μου! ελπιζω να μην βγουν παραεξω αυτα ε?ε? Laughing Laughing

20TROLL και τρολάρισμα Empty Απ: TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 12:44 pm

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tattooed_snowhite έγραψε:
NeNaKi_Gr έγραψε:
tattooed_snowhite έγραψε:χαχαχαχαχαχαχ Nenaki που το θυμηθηκες το RAM ??? ΠΩΠΩ εποχεςςςςςς Laughing Laughing Laughing

Είχα ΑΝΑΛΑΜΠΗ! TROLL και τρολάρισμα 911307 affraid TROLL και τρολάρισμα 262737
χαχαχαχαχα... "Η γριά το μεσοχείμωνο θυμήθηκε πεπόνι"... και αργείτικο ..... ή μήπως αργείτικο είναι το καρπούζι? Rolling Eyes Δεν ενθυμούμε που βγαίνουν τα καλύτερα πεπόνια χαχαχαχα Razz

χαχαχαχαχα tattooed, σειρούλα και συ... το κατάλαβα Razz

Θα μας ακούσει και κανένας πιτσιρικάς και θα λεει, πω πωωωωω οι αντίκεςςςςς Shocked χαχαχα (δυστυχώς, θυμάμαι και το CHIP χαχαχαχα) Razz

Τεσπά... αναμνήσεις... όπως και να' χει να το ξέρετε... Κάθε Πανσέληνο μαζί με τους λυκανθρώπους βγαίνουν και τα τρόλλς...
Την επόμενη φορά να είμαστε προετοιμασμένες... θα στήσουμε οχυρό περιμετρικά του στρουμφοχωριού μας χαχαχαχα
Καλά, δε μιλάμε δε για το τι θα γίνεται όταν θα έχουμε πανσέληνο με έκλειψη καπάκι... το τρολλού το κάγκελο... Laughing Ω ρε γλέντιαααα...

Δεν ξέρω άμα το προσέξατε, αλλά είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα Laughing Laughing Laughing



χαχαχαχαχαχαχα μιλαμε εχω δακρυσει απ το γελιο αφου ηρθε ο αντρας μου νομιζε οτι κατι επαθα χαχαχαχα
Νενα μεταξυ μας το θυμαμαι και γω το CHIP ω ρε μανα μου! ελπιζω να μην βγουν παραεξω αυτα ε?ε? Laughing Laughing

Μπααααα καλέ, να εδώ μεταξύ μας... οικογενειάκα αααχαχαχαχαχα Razz

Άσε που λέω να προτείνω στην Ολίβια να το πάρουμε το περιοδικάκι τελικά απο την Αρβύλα teleshoping...
Πως να ασφαλίσετε το φόρουμ σας απο τα τρόλλς...

21TROLL και τρολάρισμα Empty Απ: TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 1:06 pm

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nopi30 έγραψε:Κοριτσια παρακολουθω τα θεματα με ολες αυτες τις ψευτικες ιστοριες και ειλικρινα δεν εχω καταλαβει γιατι καποιος να το κανει αυτο...;;; Και για το θεμα της Δημητρας νιωθω κοροιδο γιατι της εστειλα και μηνυμα οτι μπορω να της δωσω πραγματα για το μωρο και νιωθω τοσο βλακας...
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανουν αυτο;;;;
Θα ειμαι πιο προσεκτικη τις επομενες φορες γιατι ποιος ξερει τι μπορει να συμβει..

Αυτό τώρα το δα... άιντεεεε και καλά κρασά Laughing

Νοπάκι μου... να μην νιώθεις καθόλου κορόϊδο, ούτε ότι προσφέρθηκες τσάμπα και βερεσε... Η προσφορά σου δεν πήγε στον βρόντο... εμένα μάλλιασε η γλώσσα μου να το λέω και θα το ξαμαματαπώ όσες φορές και αν χρειαστεί... με αφορμή αυτήν την κάλπικη ιστορία, συνειδητοποίησα τελικά πως βρίσκομαι σε ένα χώρο με Ανθρώπους και ΨΥ-ΧΑ-ΡΕΣ και δεν υπάρχει περίπτωση να φύγω με την καμία από δώ, ίσα ίσα που θα ψάχνω ευκαιρία να σας γνωρίσω και απο κοντά. Νιώθω απίστευτα τυχερή που σας γνώρισα όλες σας ανεξαιρέτως!

Δεν είσαι καθόλου βλάκας, είσαι ΑΝΘΡΩΠΟΣ και να νιώθεις καλά με τον εαυτό σου... Κάποτε αυτό το κοριτσάκι θα γίνει γυναίκα, θα κοιτάξει γύρω της και θα ανακαλύψει πως ο κόσμος δεν είναι γεμάτος babries και χαμογελάκια και τότε βλέποντας ψεύτικους ανθρώπους τριγύρω της, γιατί τέτοιους έχει, αφού και εκείνη έτσι έχει μάθει να είναι... δείξε μου τους φίλους σου να σου πω ποιος είσαι λένε, Θα θυμηθεί ότι συνάντησε στην ζωή της και ανθρώπους σπάνιους, αληθινούς, που της προσέφεραν την ψυχή τους και τους κορόιδεψε... Τότε θα καταλάβει τι έκανε, τι έχασε και πόσο άξια της μοίρας της είναι... να βρίσκεται διαρκώς με δήθεν ανθρώπους στην ακόμη πιο δήθεν ζωή της.

Να νιώθεις περίφανη που έπραξες έτσι, εγώ το νιώθω και για μένα και για εσάς Wink Very Happy
TROLL και τρολάρισμα 417472 TROLL και τρολάρισμα 417472 TROLL και τρολάρισμα 417472

22TROLL και τρολάρισμα Empty Απ: TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 1:22 pm

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια για το συγκεκριμενο θεμα με αυτη τη δημητρα εμενα κατι δεν μου πηγε καλα απο την αρχη και γι αυτο και δεν ασχοληθηκα...δεν κανω την εξυπνη απλα ειχα ενα προαισθημα σε συνδιασμο με καποιους λογικους,για μενα, συνηρμους που εκανα στο μυαλο μου. φυσικα και θα πρεπει να προσεχουμε γιατι το θεμα της μητροτητας που απασχολει το φορουμ ειναι ιδιαιτερα λεπτο και ευαισθητο. ομως η υπερβολικη καχυποψια μπορει να εχει αντιθετα αποτελεσματα και να κλεισουμε την πορτα σε ανθρωπους που εχουν πραγματικα αναγκη συμπαραστασης η συμβουλης κλπ. προσωπικα αποφευγω τις αντιπαραθεσεις γιατι δεν μπηκα με αυτο το σκοπο εδω μεσα και επισης αποφευγω να κανω quote σε ατομα που εχω παρακολουθησει οτι η πορεια του ειναι εριστικη η ειρωνικη απεναντι σε αλλα μελη. παντως με μεγαλη χαρα εχω να πω πως οταν εθεσα ενα θεμα που αφορα ενα προβλημα στην υγεια του αγενητου παιδιου μου ελαβα αρκετη συμπαρασταση και πληροφοριες που με βοηθησαν...ευχαριστω ολες οσες ασχοληθηκαν

23TROLL και τρολάρισμα Empty Απ: TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 10:16 pm

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχ Νενα τι γελιο εριξα.... ακομη δακρυζω απ' τα γελια... και αυτοι οι αρβιλα δεν παιζονται πως τα σκεφτονται ολα αυτα...


Μωρε εχεις δικιο δεν πρεπει να χανουμε την ανθρωπια μας... Εγω και παλι προθυμη ειμαι αν ξερω οτι καποιος χρειαζεται πραγματικα, εγω θα προσφερω κι ας τα κραταω για ενα δευτερο παιδακι αν θα ερθει... δεν με νοιαζει απ' το να στεκονται ας τα χαρει καποιο αλλο μωρακι που θα εχει μεγαλυτερη αναγκη...
Τελος παντων , ακομη ενα μαθημα ζωης...

24TROLL και τρολάρισμα Empty Απ: TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 11:37 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nενάκι είσαι θεά, τέλος! Η θεά Νένα! TROLL και τρολάρισμα 377361

25TROLL και τρολάρισμα Empty Απ: TROLL και τρολάρισμα Πεμ Ιουν 16, 2011 11:57 pm

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τώρα είδα και εγώ το θέμα. μπράβο στην κοπέλα που το ανέβασε!!!! γιατί χρειαζόμαστε μία ενημέρωση και να είμαστε λίγο προσεκτικές. εγώ τουλάχιστον δεν έχω και εμπειρία από άλλο φόρουμ.
νομίζω πως πέρα από το να μην απαντάμε σε ότι μας φαίνεται περίεργο είναι καλό και να μην αρχίζουμε την κόντρα μεταξύ μας γιατί αυτό είναι που προκαλεί το ενδιαφέρον τελικά των ψεύτικων χρηστών.
εγώ από κει και πέρα δεν νιώθω άσχημα ούτε για την προθυμία μου να βοηθήσω, ούτε που με "κορόιδεψαν" κάποιοι που έλεγαν ψέματα. Ούτε φυσικά μπορώ να πω ότ πληγώνομαι ή χάνω τον ύπνο μου από την ίστορία ενός άλλου ανθρώπου. Γιατί τα προβλήματα του άλλου είναι πάντα του άλλου και όχι δικά μου και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να προσφέρω μία βοήθεια, όχι να με πιάσει υστερία επειδή κάποιος έχει ένα θέμα που δεν μπορεί να λύσει.
Χαίρομαι επίσης που βλέπω πολλές κοπέλες πρόθυμες να προσφέρουν την αγάπη και την συμπαράστασή τους. Μερικές από αυτές τις κοπέλες χωρίς να τις ξέρω προσωπικά τις έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση, γιατί το να δίνεις το χέρι σου να βοηθήσεις κάποιον είναι μία πολύ σημαντική πράξη που στις μέρες μας δεν τη συναντάμε και συχνά.
πέρα λοιπόν από τους τσακωμουύς εγώ από αυτήν την ιστορία που έκλεισε πριν λίγες μέρες πήρα και πολλά όμορφα πράγματα.
συγνώμη για την τεράστια απάντηση, αλλά με έπιασε η πρωινή μου λογοδιάρροια.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις