Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
437 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 437 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 16 ... 26  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 26]

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="andith"]
natali-maria έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ Very Happy Very Happy Very Happy !!!!

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ Η ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΣΕ ΛΕΚΤΙΚΟ ΚΑΒΓΑ ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΔΙΙΣΤΑΝΤΑΙ Shocked !!

ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙ ΑΥΤΗ ΣΩΣΤΟ!!

ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΑΥΤΗ!
ΑΠΡΟΣΕΞΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΜΟΥ
ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ
ΕΚΤΡΩΣΗ!!
ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ!!
ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΟΥΤΕ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ!!!ΝΑ ΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΩΡΙΖΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΗΤΑΝ ΔΥΣΤΗΧΙΣΜΕΝΟ!!

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΑ "ΠΛΗΡΩΝΕΙ" ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ!!!

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΝΑ ΜΕ ΚΡΙΝΕΤΕ ΟΥΤΕ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΕΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!!!

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ large ΤΥΠΟΣ Razz Razz Razz !!!

ΑΥΤΑ Embarassed Embarassed !!!!

δεν κανουμε καυγα!κ γω την αποψη μου μπηκα να πω!κ κουκιδα δεν αναφερομουν καπου συγκεκριμενα!γενικα μιλουσα!απλα θεωρω λαθος να φερνουμε παιδια στο κοσμο ελαφρα τη καρδια!χωρις να σκεφτουμε λιγο το μελλον κ πως θα τα μεγαλωσουμε!προφανως η απαντηση σας θα ειναι να προσεχουμε!κ αν προσεχεις κ σπασει το προφυλακτικο?ακομα κ τα αντισυληπτικα δεν ειναι τελειως σιγουρα!ε τοτε θα μου πειτε ας μην κανουμε σεξ!ε οχι!κοβετε το σεξ??[/quote]


Razz Razz Razz Razz Razz Razz

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="andith"]
natali-maria έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ Very Happy Very Happy Very Happy !!!!

ακομα κ τα αντισυληπτικα δεν ειναι τελειως σιγουρα!ε τοτε θα μου πειτε ας μην κανουμε σεξ!ε οχι!κοβετε το σεξ??


..εμ...όλα κοβονται αν χρειαστει!!!...δεν κοβουμε το σεξ ...αλλα μπορουμε να ΄΄κοψουμε΄΄ το νημα της ζωης ενός ανθρωπου?..ενος μωρού απλά επειδη δεν μπορει να υπερασπιστει τον εαυτο του??!!

απο λιγοτερο σεξ δεν πεθανε ποτε κανενας!!..οπως το φαγητο..λιγη διαιτα καπου καπου οχι μονο δεν βλαπτει αλλα ωφελει κιολας!!χα!!

pantofla


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
natali-maria έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ Very Happy Very Happy Very Happy !!!!

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ Η ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΣΕ ΛΕΚΤΙΚΟ ΚΑΒΓΑ ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΔΙΙΣΤΑΝΤΑΙ Shocked !!

ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙ ΑΥΤΗ ΣΩΣΤΟ!!

ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΑΥΤΗ!
ΑΠΡΟΣΕΞΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΜΟΥ
ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ
ΕΚΤΡΩΣΗ!!
ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ!!
ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΟΥΤΕ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ!!!ΝΑ ΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΩΡΙΖΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΗΤΑΝ ΔΥΣΤΗΧΙΣΜΕΝΟ!!

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΑ "ΠΛΗΡΩΝΕΙ" ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ!!!

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΝΑ ΜΕ ΚΡΙΝΕΤΕ ΟΥΤΕ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΕΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!!!

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ large ΤΥΠΟΣ Razz Razz Razz !!!

ΑΥΤΑ Embarassed Embarassed !!!!

Συμφωνώ απόλυτα. Κ εγώ έχω βραθεί σ' αυτή τη φάση από σπασμένο προφυλακτικό. Καιναι στα 19 μου που ακόμα σπούδαζα και δεν ήξερα που μου πάνε τα 4 δεν ήθελα παιδί. Αλλά έχω μεγάλο πρόβλημα στο να με κρίνουν για κάτι τέτοιο τόσο αυστηρά. Και δε θα κόψουμε το σεξ επειδή γίνονται ατυχήματα και ως ώριμοι άνθρωποι σκεφτόμαστε αν μπορούμε να φέρουμε ένα παιδί στον κόσμο ή όχι. Που ζούμε? Η απόφαση για ένα παιδί πρέπει να είανι αποτέλεσμα ώριμης απόφασης και όχι ατυχήματος.Απλά ας είμαστε λίγο πιο προσεχτικές όταν μιλάμε για τέτοια θέματα γιατί πολλές κοπέλες έχουν βρεθεί σε τέτοια κατάσταση και πιστέψτε με δεν είναι ο έυκολος δρόμος.

pantofla


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Και το φαγητό παχαίνει το σαξ το αντίθετο!!!!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:


δυστηχως εγω θα διαφωνησω,,,οποιος δεν μπορει και δεν θελει οικογενεια να προσεχει!!...αλλα αμα συμβει ΄΄ατυχημα΄΄΄ δεν συμφωνω πως εχει πλεον επιλογη...απο ποτε το να σκοτωσουμε καποιον..ενας φονος ειναι απλα στην διακριτικη μας ευχερεια??..αν ειναι δυνατον...και καποιοι ανθρωποι μπορει να μην μας ταιριαζουν ..να μην τους θελουμε..να μας χαλανε τα σχεδια κλπ...θα τους ΄΄καθαριζαμε΄΄??

αυτο ειναι το καλυτερο που εχει ειπωθει ever!!!!

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pantofla έγραψε:Και το φαγητό παχαίνει το σαξ το αντίθετο!!!!


Δεν ηθελα να απαντησω γιατι δεν θελω να κρινω κανεναν την γνωμη μου την κραταω για μενα αλλα θα σου πω οτι μπορει να μην παχαινει αλλα προκαλει ''εγκληματα''!!! Καλη σου μερα

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pantofla έγραψε:Και το φαγητό παχαίνει το σαξ το αντίθετο!!!!


Δεν ηθελα να απαντησω γιατι δεν θελω να κρινω κανεναν την γνωμη μου την κραταω για μενα αλλα θα σου πω οτι μπορει να μην παχαινει αλλα προκαλει ''εγκληματα''!!! Καλη σου μερα

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
είχα πει κατι για κατι χοντρόπετσους πριν καποια ποστ....
αλλα αποτι φαινεται επειδη πεταγομαστε και μιλαμε χωρις να εχουμε παρακολουθησει ολη την κουβεντα που γινεται εδω και πολυ καιρο-πειτε τα μονες σας-

ενα τελευταιο- το γεγονος οτι δεν εχουμε την δυναμη να αναλαβουμε τις ευθυνες μας γιατι σκεφτομαστε μονο την βολη και την καλοπεραση μας- δεν ειναι και για 'μπραβο' ετσι?
οποτε μην εχουμε και παραλογες απαιτησεις.
καντο- και μην το διαφημιζεις-
γιατι αν εσενα που ριχνεις ενα μωρο θεωρεις οτι σε κρινω και σε στεναχωρω- σκεψου εσυ τι κανεις σες εμενα που για ενα μωρο εφτυσα αιμα.

goodmorning

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pantofla έγραψε:Και το φαγητό παχαίνει το σαξ το αντίθετο!!!!

θελεις να σου στείλω μια φωτο μου να σου καταρίψω και αυτόν το μύθο? Very Happy

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κουκίδα μου, είναι κρίμα να στεναχωριέσαι και να χαλιέσαι σε ένα θέμα που ουσιαστικά συμφωνούμε όλες.

Οι κοπέλες που έχουν ήδη κάνει έκτρωση (εννοείτε χωρίς να συντρέχει ιατρικός λόγος) ξέρουν τι έχουν κάνει και αισθάνονται άσχημα προφανώς δεδομένου οτι απαντούν με επίθεση. Δικαιολογούν τον εαυτό τους λέγοντας για ατυχήματα γιατί ούτε και γω μπορώ να φανταστώ τι τύψεις μπορεί να έχει κάποιος που αποφάσισε να τερματίσει την ζωή του ίδιου του του παιδιού.

Οπότε καταλήγω στο οτι συμφωνούμε Very Happy

Απλά εμείς που ταλαιπωρηθήκαμε για μωράκι, ίσως ήμαστε λίιγο πιο ευερέθιστες και πιο απότομες στους χαρακτηρισμούς μας Smile

pantofla


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Παρακολούθησα το θέμα με μεγάλη προσοχή από την αρχή γι' αυτό και μπήκα να πω τη γνώμη μου. Σέβομαι πάρα πολύ τις γυναίκες που ταλαιπωρήθηκαν για να αποκτήσουνς παιδί. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι έχεις το δικαίωμα να με αποκαλείς χοντρόπετση πόσο μάλλον εγκληματία.Η απόκτηση ενός παιδιού και η δημιουργία οικογένειας πρέπει να είναι αποτέλεσμα ώριμης απόφασης. Ασ ψάξουμε καλύτερα σε ποιες χώρες η έκτρωση θεωρείται έγκλημα και απαγορεύεται και τι συμβαίνει κιόλας σε αυτές. Και ακόμα δεν έχει αναφερθεί πουθενά η θέση του άντρα σ' όλη αυτή την ιστορία. Δηλαδή αν ο άλλος σου πει "κόψε το λαιμό σου εγώ δεν θέλω παιδί" ύστερα από ένα ατύχημα τι γίνεται?

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
pantofla έγραψε:Παρακολούθησα το θέμα με μεγάλη προσοχή από την αρχή γι' αυτό και μπήκα να πω τη γνώμη μου. Σέβομαι πάρα πολύ τις γυναίκες που ταλαιπωρήθηκαν για να αποκτήσουνς παιδί. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι έχεις το δικαίωμα να με αποκαλείς χοντρόπετση πόσο μάλλον εγκληματία.Η απόκτηση ενός παιδιού και η δημιουργία οικογένειας πρέπει να είναι αποτέλεσμα ώριμης απόφασης. Ασ ψάξουμε καλύτερα σε ποιες χώρες η έκτρωση θεωρείται έγκλημα και απαγορεύεται και τι συμβαίνει κιόλας σε αυτές. Και ακόμα δεν έχει αναφερθεί πουθενά η θέση του άντρα σ' όλη αυτή την ιστορία. Δηλαδή αν ο άλλος σου πει "κόψε το λαιμό σου εγώ δεν θέλω παιδί" ύστερα από ένα ατύχημα τι γίνεται?

ερχομαι κ παλι να συμφωνησω μαζι σου!
ειναι λιγο αδικο να κανουμε τετοιου ειδους συγκρισεις!δηλ γυνακων που μπορουν ευκολα κ γυνακων που μπορουν δυσκολα να αποκτησουν μωρο.
Υπαρχουν περιπτωσεις Α,Β,Γ,Δ,Ε,κ ολες δεν εχουν σιγουρα την ιδια απαντηση,οπως επισης δεν δεχομαι να λετε οτι το βαφτιζω ατυχημα.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pantofla έγραψε:.
Και ακόμα δεν έχει αναφερθεί πουθενά η θέση του άντρα σ' όλη αυτή την ιστορία. Δηλαδή αν ο άλλος σου πει "κόψε το λαιμό σου εγώ δεν θέλω παιδί" ύστερα από ένα ατύχημα τι γίνεται?

η θεση του αντρα δεν εχει τοση σημασια ....
αν θες τη γνωμη μου την ιδια ευθυνη φερει και αυτος..ειναι και δικη του αμαρτια και ας μην κυοφορει αυτος το μωρο!!

αλλα....

επειδη ακριβως η γυναικα το κυοφορει ...μονο αυτη μπορει να το ΄΄χαλασει΄΄ ..να κανει εκτρωση...ο αντρας μπορει να ειναι ηθικος αυτουργος αλλα ως εκει..
γιαυτο ολες οι καμπανιες απευθυνονται στις γυναικες...

και απο τις ελευθερες σχεσεις οι γυναικα εχει περισσοτερες συνεπειες..οπως εγγυμοσυνες.μολυνσεις...σωματικη ταλαιπωρια..κλπ...
τι να κανουμε ..ετσι ειναι τα πραγματα..καλως η κακως ειναι πιο δυσκολο να εισαι γυναικα..χα

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
egw ena exw na pw....ante kai xreisimopoeite san dikaiologia to spasmeno profylaktiko....to xapi tis epomenis meras den yparxei....???pou zoume ston mesaiwna....???kai enta3ei mporei na min exei kai 100% apotelesmata....omws oute k to profylaktiko einai 100% meso antisyllipsis..... Very Happy

pantofla


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Συγγνώμη αλλά ποια είανι η διαφορά ανάμεσα στο χάπι και την έκτρωση? από τη στιγμή που θεωρείτε ότι το παιδί υπάρχει από τη σύλληψη την ίδια δουλεία κάνουν. Απλά το χάπι ίσως είανι πιο επικύνδινο από την έκτρωση. Και από πότε βαφτίζουμε ατύχημα κάτι που γίνεται κατά λάθος?

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
syggnwmi alla to xapi dra prin ginei kan i syllipsi....ginetai mono mesa se 72 wres....den skotwneis ena paidi...den einai idio me to na diamelizeis enan kanoniko an8rwpo nomizw....syggnwmi kiolas alla rwtises apopseis.....

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kai gia na min pare3igi8w....eimai ennoeitai kata tis ektrwsis alla den exw kati me kammia kopela pou epele3e na kanei ektrwsi...aplws tin gnwmi mou ekfrazw....

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
pantofla έγραψε:Συγγνώμη αλλά ποια είανι η διαφορά ανάμεσα στο χάπι και την έκτρωση? από τη στιγμή που θεωρείτε ότι το παιδί υπάρχει από τη σύλληψη την ίδια δουλεία κάνουν. Απλά το χάπι ίσως είανι πιο επικύνδινο από την έκτρωση. Και από πότε βαφτίζουμε ατύχημα κάτι που γίνεται κατά λάθος?



to xapi to pernoume amesws meta kai den kanei tin idia douleia me tin ektrwsi..min mperdeuoume ta pragmata!

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αγαπη 25 έγραψε:
pantofla έγραψε:Συγγνώμη αλλά ποια είανι η διαφορά ανάμεσα στο χάπι και την έκτρωση? από τη στιγμή που θεωρείτε ότι το παιδί υπάρχει από τη σύλληψη την ίδια δουλεία κάνουν. Απλά το χάπι ίσως είανι πιο επικύνδινο από την έκτρωση. Και από πότε βαφτίζουμε ατύχημα κάτι που γίνεται κατά λάθος?



to xapi to pernoume amesws meta kai den kanei tin idia douleia me tin ektrwsi..min mperdeuoume ta pragmata!



ma ayto anarwtiomoun ki egw....3exasa ki ayta pou 3erw....???to xapi aplws mplokarei tin syllipsi etsi den einai....???

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
spapastamou έγραψε:
αγαπη 25 έγραψε:
pantofla έγραψε:Συγγνώμη αλλά ποια είανι η διαφορά ανάμεσα στο χάπι και την έκτρωση? από τη στιγμή που θεωρείτε ότι το παιδί υπάρχει από τη σύλληψη την ίδια δουλεία κάνουν. Απλά το χάπι ίσως είανι πιο επικύνδινο από την έκτρωση. Και από πότε βαφτίζουμε ατύχημα κάτι που γίνεται κατά λάθος?



to xapi to pernoume amesws meta kai den kanei tin idia douleia me tin ektrwsi..min mperdeuoume ta pragmata!



ma ayto anarwtiomoun ki egw....3exasa ki ayta pou 3erw....???to xapi aplws mplokarei tin syllipsi etsi den einai....???


sofaki kalimera katarxas!!kai egw etsi to kserw giati exw parei me ton antra pou simera eimai egkuos kai to tonizw auto!!diladi egw ekana ektrwsi?min trelathoume..kai an diavasa kala h idia h pantofla anaferetai sto oti to atyxima simainei katalathos!! cyclops

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pantofla έγραψε:Συγγνώμη αλλά ποια είανι η διαφορά ανάμεσα στο χάπι και την έκτρωση? από τη στιγμή που θεωρείτε ότι το παιδί υπάρχει από τη σύλληψη την ίδια δουλεία κάνουν. Απλά το χάπι ίσως είανι πιο επικύνδινο από την έκτρωση. Και από πότε βαφτίζουμε ατύχημα κάτι που γίνεται κατά λάθος?



μήπως θα έπρεπε να πας και να μιλήσεις με κάποιον γυναικολόγο να στα εξηγήσει γιατί τα έχεις μπερδέψει; είναι πολύ σημαντικό να γνωρίζουμε όλα αυτά τα θέματα από το γιατρό μας. εντελώς καλοπροαίρετα στο λέω.

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αγαπη 25 έγραψε:
spapastamou έγραψε:
αγαπη 25 έγραψε:
pantofla έγραψε:Συγγνώμη αλλά ποια είανι η διαφορά ανάμεσα στο χάπι και την έκτρωση? από τη στιγμή που θεωρείτε ότι το παιδί υπάρχει από τη σύλληψη την ίδια δουλεία κάνουν. Απλά το χάπι ίσως είανι πιο επικύνδινο από την έκτρωση. Και από πότε βαφτίζουμε ατύχημα κάτι που γίνεται κατά λάθος?



to xapi to pernoume amesws meta kai den kanei tin idia douleia me tin ektrwsi..min mperdeuoume ta pragmata!



ma ayto anarwtiomoun ki egw....3exasa ki ayta pou 3erw....???to xapi aplws mplokarei tin syllipsi etsi den einai....???


sofaki kalimera katarxas!!kai egw etsi to kserw giati exw parei me ton antra pou simera eimai egkuos kai to tonizw auto!!diladi egw ekana ektrwsi?min trelathoume..kai an diavasa kala h idia h pantofla anaferetai sto oti to atyxima simainei katalathos!! cyclops


kalimera glykia mou....ma fysika k den einai ektrwsi....den yparxei kati en zwi gia na skotwsei to xapi prin tin syllipsi....eipame exoume dikaiologia to spasmeno profylaktiko alla oxi k to xapi....kai me poio skeptiko den pairneis to xapi giati ypoti8etai einai san tin ektrwsi,alla ektrwsi pas kai kaneis....eipame den katakrinoume kanenan o ka8enas prattei opws nomizei stin zwi tou alla min leme ki oti 8eloume.... Shocked

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
spapastamou έγραψε:
αγαπη 25 έγραψε:
spapastamou έγραψε:
αγαπη 25 έγραψε:
pantofla έγραψε:Συγγνώμη αλλά ποια είανι η διαφορά ανάμεσα στο χάπι και την έκτρωση? από τη στιγμή που θεωρείτε ότι το παιδί υπάρχει από τη σύλληψη την ίδια δουλεία κάνουν. Απλά το χάπι ίσως είανι πιο επικύνδινο από την έκτρωση. Και από πότε βαφτίζουμε ατύχημα κάτι που γίνεται κατά λάθος?






to xapi to pernoume amesws meta kai den kanei tin idia douleia me tin ektrwsi..min mperdeuoume ta pragmata!



ma ayto anarwtiomoun ki egw....3exasa ki ayta pou 3erw....???to xapi aplws mplokarei tin syllipsi etsi den einai....???


sofaki kalimera katarxas!!kai egw etsi to kserw giati exw parei me ton antra pou simera eimai egkuos kai to tonizw auto!!diladi egw ekana ektrwsi?min trelathoume..kai an diavasa kala h idia h pantofla anaferetai sto oti to atyxima simainei katalathos!! cyclops


kalimera glykia mou....ma fysika k den einai ektrwsi....den yparxei kati en zwi gia na skotwsei to xapi prin tin syllipsi....eipame exoume dikaiologia to spasmeno profylaktiko alla oxi k to xapi....kai me poio skeptiko den pairneis to xapi giati ypoti8etai einai san tin ektrwsi,alla ektrwsi pas kai kaneis....eipame den katakrinoume kanenan o ka8enas prattei opws nomizei stin zwi tou alla min leme ki oti 8eloume.... Shocked


sigoura etsi einai!!h kopela mallon den einai katholou enimerwmeni apo oti katalava...kai den katalava kiolas ti zitaei na tis poume mpravo pou ekane ektrwsi??kai ksereis ti me tsantizei perissotero??oti nomizoun pws den exoun kanei kai kati to tromero kai prospathoun na dikaiologithoun me dikaiologies tou kwlou!!sugnwmi pou ekfrazomai etsi alla otan diavazw kati tetoia vgainw apo ta oria mou!!

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αγαπη 25 έγραψε:
spapastamou έγραψε:
αγαπη 25 έγραψε:
spapastamou έγραψε:
αγαπη 25 έγραψε:
pantofla έγραψε:Συγγνώμη αλλά ποια είανι η διαφορά ανάμεσα στο χάπι και την έκτρωση? από τη στιγμή που θεωρείτε ότι το παιδί υπάρχει από τη σύλληψη την ίδια δουλεία κάνουν. Απλά το χάπι ίσως είανι πιο επικύνδινο από την έκτρωση. Και από πότε βαφτίζουμε ατύχημα κάτι που γίνεται κατά λάθος?






to xapi to pernoume amesws meta kai den kanei tin idia douleia me tin ektrwsi..min mperdeuoume ta pragmata!



ma ayto anarwtiomoun ki egw....3exasa ki ayta pou 3erw....???to xapi aplws mplokarei tin syllipsi etsi den einai....???


sofaki kalimera katarxas!!kai egw etsi to kserw giati exw parei me ton antra pou simera eimai egkuos kai to tonizw auto!!diladi egw ekana ektrwsi?min trelathoume..kai an diavasa kala h idia h pantofla anaferetai sto oti to atyxima simainei katalathos!! cyclops


kalimera glykia mou....ma fysika k den einai ektrwsi....den yparxei kati en zwi gia na skotwsei to xapi prin tin syllipsi....eipame exoume dikaiologia to spasmeno profylaktiko alla oxi k to xapi....kai me poio skeptiko den pairneis to xapi giati ypoti8etai einai san tin ektrwsi,alla ektrwsi pas kai kaneis....eipame den katakrinoume kanenan o ka8enas prattei opws nomizei stin zwi tou alla min leme ki oti 8eloume.... Shocked


sigoura etsi einai!!h kopela mallon den einai katholou enimerwmeni apo oti katalava...kai den katalava kiolas ti zitaei na tis poume mpravo pou ekane ektrwsi??kai ksereis ti me tsantizei perissotero??oti nomizoun pws den exoun kanei kai kati to tromero kai prospathoun na dikaiologithoun me dikaiologies tou kwlou!!sugnwmi pou ekfrazomai etsi alla otan diavazw kati tetoia vgainw apo ta oria mou!!


emena ayto pou me tsantizei 3ereis poio einai...???pare ena pistoli k skotwse me....den 8a se pane mesa...???giati omws ayta ta egklimata na menoun atimwrita...???giati ena emvryo na min ypologizetai gia an8rwpini zwi...???an ypirxe nomos pou 8a katadikaze se isovia tin gynaika ayti pou to kanei(giati den mporeis na tin apokalesei mitera) alla kai ton giatro gi'ayto ton "fono" den mporei den 8a to kanane....alla prepei na timwri8ei kapoios gia na to katalavei...den tou ftanei to kinitro oti skotwnei enan an8rwpo....

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το αντισυλληπτικό χάπι αναστέλει τη δημιουργία ωαρίων. δηλαδή δεν παράγει ο οργανισμός ωάρια, άρα δεν μπορεί να γίνει γονιμοποίηση και σύλληψη. επίσης το αντισυλληπτικό χάπι χρησιμοποιείται για την αντιμετώπιση ενδομητρίωσης, διαταραχών περιόδου και άλλων γυναικολογικών προβλημάτων.
άντε γιατί θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε στο τέλος!!!!!!!

το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε όσες από εμάς έχουν κορίτσια είναι να τα πάμε στο γυναικολόγο μόλις μπουν στην εφηβεία για να ενημερωθούν σωστά και να μάθουν τις επιπτώσεις που έχει μια "ανεπιθύμητη" εγκυμοσύνη. και πολύ νωρίτερα να τους μάθουμε να σέβονται τον εαυτό τους και να τον προστατεύουν.
την αποψή μου για το θέμα την έχω πει σε προηγούμενα ποστ.
δεν μπορώ να κρίνω κανέναν γιατί δεν είμαι στη θέση του καθενός.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 26]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 16 ... 26  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις