Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
418 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 418 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 16 ... 26  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 26]

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
mama katerina έγραψε:
etoile! έγραψε:
ntina25 έγραψε:https://youtu.be/hhUYitg2Gag

Ξεκινησα να το δω αλλα μολις καταλαβα το θεμα το εκλεισα, γιατι δε μπορω να πλανταζω στο κλαμα!!!!
Θα το δω αφου γεννησω!!!! Very Happy

καλα εκανες! εγω που δεν ειμαι εγκυος και δεν το χω δει ! δεν μπορω!

Καλέ το συζητάτε; Εγώ την πρώτη φορά που έπεσε στην αντίληψή μου ήταν όταν το έβλεπε ο άντρας μου και εγώ εκείνη την ώρα έπλενα πιάτα. Και παρόλα αυτά μόνο με τον ήχο το δάκρυ κορόμηλο! Ευτυχώς είχα γυρισένη πλάτη και δεν με έβλεπε να κλαίω... Εκείνος είχε λιώσει στο κλάμα και όταν γύρισα που είχα σκουπήσει τα δάκρυα, με είπε και αναίσθητη επειδή δεν έκλαψα, χαχαχα!

εμενα παλι οταν βλεπει κατι ο δικος μου και συγκινειται εγω οταν τον βλεπω ετσι με πιανουν τα γελια και εκει με λεει αναισθητη! χαχα

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:
MariaM έγραψε:
mama katerina έγραψε:
etoile! έγραψε:
ntina25 έγραψε:https://youtu.be/hhUYitg2Gag

Ξεκινησα να το δω αλλα μολις καταλαβα το θεμα το εκλεισα, γιατι δε μπορω να πλανταζω στο κλαμα!!!!
Θα το δω αφου γεννησω!!!! Very Happy

καλα εκανες! εγω που δεν ειμαι εγκυος και δεν το χω δει ! δεν μπορω!

Καλέ το συζητάτε; Εγώ την πρώτη φορά που έπεσε στην αντίληψή μου ήταν όταν το έβλεπε ο άντρας μου και εγώ εκείνη την ώρα έπλενα πιάτα. Και παρόλα αυτά μόνο με τον ήχο το δάκρυ κορόμηλο! Ευτυχώς είχα γυρισένη πλάτη και δεν με έβλεπε να κλαίω... Εκείνος είχε λιώσει στο κλάμα και όταν γύρισα που είχα σκουπήσει τα δάκρυα, με είπε και αναίσθητη επειδή δεν έκλαψα, χαχαχα!

εμενα παλι οταν βλεπει κατι ο δικος μου και συγκινειται εγω οταν τον βλεπω ετσι με πιανουν τα γελια και εκει με λεει αναισθητη! χαχα

Εγώ είμαι πολύ ευαίσθητη γενικά αλλά κρύβομαι εύκολα. Δεν ξέρω πως το καταφέρνω αλλά αν συγκινηθώ καταφέρνω να τρέχει μονο το ένα μάτι μου, αυτό που δεν είναι ορατό σε αυτόν που κάθεται δίπλα μου. Επίσης άλλες φορές τρέχει μονο η μύτη μου. Μην με ρωτήσετε πως το κάνω αυτό γιατί ειλικρινά δεν ξέρω...

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το έχω ξαναδεί και ναι συμφωνώ ότι είναι πολύ άσχημο αλλά θα προτιμούσα να μην είναι εδώ μέσα και αυτό επειδή κάποιες κοπέλες έκαναν διακοπή κύησης για σοβαρούς λόγους (ιατρικούς -κοινωνικούς) και ακόμα δεν έχουν ξεπεράσει την όλη διαδικασία βλέποντας αυτό δεν ξέρω πως μπορεί να νιώσει μια μανούλα που ηθελε να το κρατησει αλλά σπουδαίοι λόγοιτην ανάγκασαν . Απο την άλλη ίσως αν κάποια κοπέλα βρίσκετε στο δίλημα της επιλογής ίσως αυτό να την αποθαρρυνει

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βανια έγραψε:το έχω ξαναδεί και ναι συμφωνώ ότι είναι πολύ άσχημο αλλά θα προτιμούσα να μην είναι εδώ μέσα και αυτό επειδή κάποιες κοπέλες έκαναν διακοπή κύησης για σοβαρούς λόγους (ιατρικούς -κοινωνικούς) και ακόμα δεν έχουν ξεπεράσει την όλη διαδικασία βλέποντας αυτό δεν ξέρω πως μπορεί να νιώσει μια μανούλα που ηθελε να το κρατησει αλλά σπουδαίοι λόγοιτην ανάγκασαν . Απο την άλλη ίσως αν κάποια κοπέλα βρίσκετε στο δίλημα της επιλογής ίσως αυτό να την αποθαρρυνει


συμφωνο βανια δικοπο μαιχαιρι ειναι .γιατι ειναι σοκαριστικο

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αnna1975 έγραψε:
βανια έγραψε:το έχω ξαναδεί και ναι συμφωνώ ότι είναι πολύ άσχημο αλλά θα προτιμούσα να μην είναι εδώ μέσα και αυτό επειδή κάποιες κοπέλες έκαναν διακοπή κύησης για σοβαρούς λόγους (ιατρικούς -κοινωνικούς) και ακόμα δεν έχουν ξεπεράσει την όλη διαδικασία βλέποντας αυτό δεν ξέρω πως μπορεί να νιώσει μια μανούλα που ηθελε να το κρατησει αλλά σπουδαίοι λόγοιτην ανάγκασαν . Απο την άλλη ίσως αν κάποια κοπέλα βρίσκετε στο δίλημα της επιλογής ίσως αυτό να την αποθαρρυνει


συμφωνο βανια δικοπο μαιχαιρι ειναι .γιατι ειναι σοκαριστικο

Το σκέφτηκα κι εγώ αυτό κορίτσια για μια στιγμή αλλά μετά είπα ότι μπορεί η κοπέλα που το έβαλε εδώ να μην τα σκέφτηκε αυτά που λέτε αλλά ακόμα υπάρχει επιλογή. Δηλαδη κανείς δεν είναι αναγκασμένος να το δει. Ακόμα και από περιέργεια να το πάτησε, βλέποντας τον τίτλο προλαβαίνει να το κλείσει ανά πάσα στιγμή. Έτσι καταλήγω στο συμπέρασμα ότι δεν θίγει κανέναν άμεσα. Αν και νομίζω πως ούτως ή άλλως οι κοπέλες αυτές ξέρουν να προστατεύουν τον εαυτό τους και δεν συμμετέχουν σε τέτοιες συζητήσεις όπως αυτή όπου είναι πολύ εύκολο να εκφραστεί μια ακραία άποψη από κάποιο μέλος.

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα συμφωνήσω Μαρια μαζί σου δεν πιστεύω ότι το έβαλε με σκοπό να δημιουργηθούν κόντρες απλά το είδε και σκέφτηκε να το βάλει είναι βιντεάκι που έχει παίξει πολύ σε τετοιυς χώρους απο την άλλη με το που το ανοίγεις έχεις την επιλογή να το κλέισεις καιναι στη ζωή μας δνε επιλέγουμε μόνο τα όμορφα υπάρχει και η άλλη μεριά

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρε κοριτσια χαλαρώστε λίγο....' το εβαλε-γιατι το εβαλε- δεν επρεπε να το βαλει'....- καθε 3 κ λιγο τα ιδια συζηταμε..... scratch .

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:ρε κοριτσια χαλαρώστε λίγο....' το εβαλε-γιατι το εβαλε- δεν επρεπε να το βαλει'....- καθε 3 κ λιγο τα ιδια συζηταμε..... scratch .

Χαχαχαχα, δίκιο έχεις! Κολλάμε όμως σε κάτι λεπτομέριες εμείς οι γυναίκες ρε παιδί μου; Χαχαχαχα! Καμιά φορά δίνω δίκιο στους άντρες, χαχαχα! Το Θαύμα της ζωής...λάθος της στιγμής..? - Σελίδα 6 215994 Το Θαύμα της ζωής...λάθος της στιγμής..? - Σελίδα 6 215994 Το Θαύμα της ζωής...λάθος της στιγμής..? - Σελίδα 6 215994 Το Θαύμα της ζωής...λάθος της στιγμής..? - Σελίδα 6 215994 Το Θαύμα της ζωής...λάθος της στιγμής..? - Σελίδα 6 215994 Το Θαύμα της ζωής...λάθος της στιγμής..? - Σελίδα 6 215994 Το Θαύμα της ζωής...λάθος της στιγμής..? - Σελίδα 6 215994 Το Θαύμα της ζωής...λάθος της στιγμής..? - Σελίδα 6 215994

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
koukida έγραψε:ρε κοριτσια χαλαρώστε λίγο....' το εβαλε-γιατι το εβαλε- δεν επρεπε να το βαλει'....- καθε 3 κ λιγο τα ιδια συζηταμε..... scratch .

Χαχαχαχα, δίκιο έχεις! Κολλάμε όμως σε κάτι λεπτομέριες εμείς οι γυναίκες ρε παιδί μου; Χαχαχαχα! Καμιά φορά δίνω δίκιο στους άντρες, χαχαχα! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ε ναι βρε παιδι μου..σε δουλειά να βρισκόμαστε!!! Razz

ntina25

ntina25
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
αυτο το βιντεο εχει μπει και πιο πανω...εγω το εβαλα με ανακατευθυνση. το εβαλα γιατι με συγκινησε παρα πολυ. ειμαι και σε φαση προσμωνης για μια θετικη χοριακη τις επομενες μερες οποτε καταλαβαινετε οτι μαλλον τα εχουν παιξει λιγο οι ορμονες μου και συγκινουμαι ευκολα.

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βανια έγραψε:το έχω ξαναδεί και ναι συμφωνώ ότι είναι πολύ άσχημο αλλά θα προτιμούσα να μην είναι εδώ μέσα και αυτό επειδή κάποιες κοπέλες έκαναν διακοπή κύησης για σοβαρούς λόγους (ιατρικούς -κοινωνικούς) και ακόμα δεν έχουν ξεπεράσει την όλη διαδικασία βλέποντας αυτό δεν ξέρω πως μπορεί να νιώσει μια μανούλα που ηθελε να το κρατησει αλλά σπουδαίοι λόγοιτην ανάγκασαν . Απο την άλλη ίσως αν κάποια κοπέλα βρίσκετε στο δίλημα της επιλογής ίσως αυτό να την αποθαρρυνει
συμφωνω και επαυξανω και επειδη εκανα διακοη λιγω εμβρυικης ανωμαλιας και πολλα αλλα (τερατογενεση)δεν μπορειτε να φανταστεται πως αισθανομαι

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pana έγραψε:
βανια έγραψε:το έχω ξαναδεί και ναι συμφωνώ ότι είναι πολύ άσχημο αλλά θα προτιμούσα να μην είναι εδώ μέσα και αυτό επειδή κάποιες κοπέλες έκαναν διακοπή κύησης για σοβαρούς λόγους (ιατρικούς -κοινωνικούς) και ακόμα δεν έχουν ξεπεράσει την όλη διαδικασία βλέποντας αυτό δεν ξέρω πως μπορεί να νιώσει μια μανούλα που ηθελε να το κρατησει αλλά σπουδαίοι λόγοιτην ανάγκασαν . Απο την άλλη ίσως αν κάποια κοπέλα βρίσκετε στο δίλημα της επιλογής ίσως αυτό να την αποθαρρυνει
συμφωνω και επαυξανω και επειδη εκανα διακοη λιγω εμβρυικης ανωμαλιας και πολλα αλλα (τερατογενεση)δεν μπορειτε να φανταστεται πως αισθανομαι

Ελπίζω να μην το είδες!

pantofla


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Θα ήθελα να επανέλθω στο αρχικό θέμα της συζήτησης και να πω ότι είναι πολύ αστυρό να κρίνουμς κάποιον επειδή δεν είανι έτοιμος να κάνει παιδί. όπως εμείς αποφασίζουμε ότι είμαστε έτοιμοι να κάνουμε οικογένεια και παιδί έτσι μπορούμε να αποφασίσουμε ότι δεν μπορούμε ή δεν θέλουμε. Βέβαι και συμφωνώ στο θέμα της αντισήληψης και ότι ή έκτρωση δεν είναι μέθοδος αντισήληψης αλλά όπως ξέρουμε όλοι ατυχήματα γίνονται. Δεν μπορώ λοιπόν να κρίνω μια κοπέλα που έμεινε έγκυος στα 19 και δε θέλει να το κρατήσει ή μια γυναίκα που δεν αγαπάει ή δεν είναι καλά με τον άντρα της.Δε συζητάω καν το θέμα του βιασμού

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pantofla έγραψε:Θα ήθελα να επανέλθω στο αρχικό θέμα της συζήτησης και να πω ότι είναι πολύ αστυρό να κρίνουμς κάποιον επειδή δεν είανι έτοιμος να κάνει παιδί. όπως εμείς αποφασίζουμε ότι είμαστε έτοιμοι να κάνουμε οικογένεια και παιδί έτσι μπορούμε να αποφασίσουμε ότι δεν μπορούμε ή δεν θέλουμε. Βέβαι και συμφωνώ στο θέμα της αντισήληψης και ότι ή έκτρωση δεν είναι μέθοδος αντισήληψης αλλά όπως ξέρουμε όλοι ατυχήματα γίνονται. Δεν μπορώ λοιπόν να κρίνω μια κοπέλα που έμεινε έγκυος στα 19 και δε θέλει να το κρατήσει ή μια γυναίκα που δεν αγαπάει ή δεν είναι καλά με τον άντρα της.Δε συζητάω καν το θέμα του βιασμού


δυστηχως εγω θα διαφωνησω,,,οποιος δεν μπορει και δεν θελει οικογενεια να προσεχει!!...αλλα αμα συμβει ΄΄ατυχημα΄΄΄ δεν συμφωνω πως εχει πλεον επιλογη...απο ποτε το να σκοτωσουμε καποιον..ενας φονος ειναι απλα στην διακριτικη μας ευχερεια??..αν ειναι δυνατον...και καποιοι ανθρωποι μπορει να μην μας ταιριαζουν ..να μην τους θελουμε..να μας χαλανε τα σχεδια κλπ...θα τους ΄΄καθαριζαμε΄΄??

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="pantofla"]Θα ήθελα να επανέλθω στο αρχικό θέμα της συζήτησης και να πω ότι είναι πολύ αστυρό να κρίνουμς κάποιον επειδή δεν είανι έτοιμος να κάνει παιδί. όπως εμείς αποφασίζουμε ότι είμαστε έτοιμοι να κάνουμε οικογένεια και παιδί έτσι μπορούμε να αποφασίσουμε ότι δεν μπορούμε ή δεν θέλουμε. Βέβαι και συμφωνώ στο θέμα της αντισήληψης και ότι ή έκτρωση δεν είναι μέθοδος αντισήληψης αλλά όπως ξέρουμε όλοι ατυχήματα γίνονται. Δεν μπορώ λοιπόν να κρίνω μια κοπέλα που έμεινε έγκυος στα 19 και δε θέλει να το κρατήσει ή μια γυναίκα που δεν αγαπάει ή δεν είναι καλά με τον άντρα της.Δε συζητάω καν το θέμα του βιασμού[/quot



εγω διαφωνω με αυτο που λες!διοτι οταν παιρνουμε την αποφαση καιλεμε πως κανουμε οικογενεια ειμαστε απολυτα συνηδειτοποιειμενες ςτσι και οταν δεν ειμαστε ετοιμες απλα προσεχουμε!!και οχι εγω δεν θα υποστηριξω καποια που εκανε εκτρωση ειτε στα 19 ειτε στα 30!!και αν δεν ειναι καλα με τον αντρα της απλα δεν μενει εγκυος!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγαπη 25 έγραψε:
pantofla έγραψε:Θα ήθελα να επανέλθω στο αρχικό θέμα της συζήτησης και να πω ότι είναι πολύ αστυρό να κρίνουμς κάποιον επειδή δεν είανι έτοιμος να κάνει παιδί. όπως εμείς αποφασίζουμε ότι είμαστε έτοιμοι να κάνουμε οικογένεια και παιδί έτσι μπορούμε να αποφασίσουμε ότι δεν μπορούμε ή δεν θέλουμε. Βέβαι και συμφωνώ στο θέμα της αντισήληψης και ότι ή έκτρωση δεν είναι μέθοδος αντισήληψης αλλά όπως ξέρουμε όλοι ατυχήματα γίνονται. Δεν μπορώ λοιπόν να κρίνω μια κοπέλα που έμεινε έγκυος στα 19 και δε θέλει να το κρατήσει ή μια γυναίκα που δεν αγαπάει ή δεν είναι καλά με τον άντρα της.Δε συζητάω καν το θέμα του βιασμού



εγω διαφωνω με αυτο που λες!διοτι οταν παιρνουμε την αποφαση καιλεμε πως κανουμε οικογενεια ειμαστε απολυτα συνηδειτοποιειμενες ςτσι και οταν δεν ειμαστε ετοιμες απλα προσεχουμε!!και οχι εγω δεν θα υποστηριξω καποια που εκανε εκτρωση ειτε στα 19 ειτε στα 30!!και αν δεν ειναι καλα με τον αντρα της απλα δεν μενει εγκυος!!

Κορίτσια μου άλλο "κρίνω" και άλλο "υποστηρίζω". Και εγώ δεν θα υποστηρίξω ποτέ μια γυναίκα που παίρνει μια τέτοια απόφαση αλλά από την άλλη δεν δύναμαι να την κρίνω. Υπάρχουν 2 δυνάμεις πολύ πιο κατάλληλες να την κρίνουν από εμένα. Η μία είναι ο Θεός και ως άνθρωπος είμαι πολύ μικρή μπροστά Του για να κρίνω αντ' Αυτού. Η δεύτερη είναι η ίδια και το πως κρίνει εκείνη την πράξη της. Με αυτή την δεύτερη δύναμη είμαι ίση, ως άνθρωπο προς άνθρωπο. 1-1=0. Άρα η γνώμη μου και η κρίση μου δεν έχει καμία δύναμη.
Ετσι μπορεί να μην έχω το δικαίωμα να κρίνω αλλά είμαι ελεύθερη και μπορώ με βάση αυτή την ελευθερία να επιλέξω αν θα υποστηρίξω ή όχι κάποιον.

Peace!

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:
αγαπη 25 έγραψε:
pantofla έγραψε:Θα ήθελα να επανέλθω στο αρχικό θέμα της συζήτησης και να πω ότι είναι πολύ αστυρό να κρίνουμς κάποιον επειδή δεν είανι έτοιμος να κάνει παιδί. όπως εμείς αποφασίζουμε ότι είμαστε έτοιμοι να κάνουμε οικογένεια και παιδί έτσι μπορούμε να αποφασίσουμε ότι δεν μπορούμε ή δεν θέλουμε. Βέβαι και συμφωνώ στο θέμα της αντισήληψης και ότι ή έκτρωση δεν είναι μέθοδος αντισήληψης αλλά όπως ξέρουμε όλοι ατυχήματα γίνονται. Δεν μπορώ λοιπόν να κρίνω μια κοπέλα που έμεινε έγκυος στα 19 και δε θέλει να το κρατήσει ή μια γυναίκα που δεν αγαπάει ή δεν είναι καλά με τον άντρα της.Δε συζητάω καν το θέμα του βιασμού



εγω διαφωνω με αυτο που λες!διοτι οταν παιρνουμε την αποφαση καιλεμε πως κανουμε οικογενεια ειμαστε απολυτα συνηδειτοποιειμενες ςτσι και οταν δεν ειμαστε ετοιμες απλα προσεχουμε!!και οχι εγω δεν θα υποστηριξω καποια που εκανε εκτρωση ειτε στα 19 ειτε στα 30!!και αν δεν ειναι καλα με τον αντρα της απλα δεν μενει εγκυος!!

Κορίτσια μου άλλο "κρίνω" και άλλο "υποστηρίζω". Και εγώ δεν θα υποστηρίξω ποτέ μια γυναίκα που παίρνει μια τέτοια απόφαση αλλά από την άλλη δεν δύναμαι να την κρίνω. Υπάρχουν 2 δυνάμεις πολύ πιο κατάλληλες να την κρίνουν από εμένα. Η μία είναι ο Θεός και ως άνθρωπος είμαι πολύ μικρή μπροστά Του για να κρίνω αντ' Αυτού. Η δεύτερη είναι η ίδια και το πως κρίνει εκείνη την πράξη της. Με αυτή την δεύτερη δύναμη είμαι ίση, ως άνθρωπο προς άνθρωπο. 1-1=0. Άρα η γνώμη μου και η κρίση μου δεν έχει καμία δύναμη.
Ετσι μπορεί να μην έχω το δικαίωμα να κρίνω αλλά είμαι ελεύθερη και μπορώ με βάση αυτή την ελευθερία να επιλέξω αν θα υποστηρίξω ή όχι κάποιον.

Peace!


μαρακι μου δεν κρινω αυτες τις γυναικες γιατι δεν εχω αυτο το δικαιωμα αλλωστε!!απλα ειμαι κατα της εκτρωσης και υποστηριζω ενθερμα την αποψη μου!αλλα δεν θα πω και μπραβο σε μια γυναικα που εκανε αυτη την πραξη συνειδητα!!ναι θα υποστηριξω μια γυναικα που για ιατρικους λογους αναγκαζεται να κανει κατι τετοιο αλλα οχι καποια που μενει εγκυος επειδη δεν προσεχει!και στις δυο περιπτωσεις η εκτρωση ως πραξη δεν συγχωρειται και ειναι αποδεκτη αλλα στην πρωτη περιπτωση αν μερη δικαιολογειται!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγαπη 25 έγραψε:
MariaM έγραψε:
αγαπη 25 έγραψε:
pantofla έγραψε:Θα ήθελα να επανέλθω στο αρχικό θέμα της συζήτησης και να πω ότι είναι πολύ αστυρό να κρίνουμς κάποιον επειδή δεν είανι έτοιμος να κάνει παιδί. όπως εμείς αποφασίζουμε ότι είμαστε έτοιμοι να κάνουμε οικογένεια και παιδί έτσι μπορούμε να αποφασίσουμε ότι δεν μπορούμε ή δεν θέλουμε. Βέβαι και συμφωνώ στο θέμα της αντισήληψης και ότι ή έκτρωση δεν είναι μέθοδος αντισήληψης αλλά όπως ξέρουμε όλοι ατυχήματα γίνονται. Δεν μπορώ λοιπόν να κρίνω μια κοπέλα που έμεινε έγκυος στα 19 και δε θέλει να το κρατήσει ή μια γυναίκα που δεν αγαπάει ή δεν είναι καλά με τον άντρα της.Δε συζητάω καν το θέμα του βιασμού



εγω διαφωνω με αυτο που λες!διοτι οταν παιρνουμε την αποφαση καιλεμε πως κανουμε οικογενεια ειμαστε απολυτα συνηδειτοποιειμενες ςτσι και οταν δεν ειμαστε ετοιμες απλα προσεχουμε!!και οχι εγω δεν θα υποστηριξω καποια που εκανε εκτρωση ειτε στα 19 ειτε στα 30!!και αν δεν ειναι καλα με τον αντρα της απλα δεν μενει εγκυος!!

Κορίτσια μου άλλο "κρίνω" και άλλο "υποστηρίζω". Και εγώ δεν θα υποστηρίξω ποτέ μια γυναίκα που παίρνει μια τέτοια απόφαση αλλά από την άλλη δεν δύναμαι να την κρίνω. Υπάρχουν 2 δυνάμεις πολύ πιο κατάλληλες να την κρίνουν από εμένα. Η μία είναι ο Θεός και ως άνθρωπος είμαι πολύ μικρή μπροστά Του για να κρίνω αντ' Αυτού. Η δεύτερη είναι η ίδια και το πως κρίνει εκείνη την πράξη της. Με αυτή την δεύτερη δύναμη είμαι ίση, ως άνθρωπο προς άνθρωπο. 1-1=0. Άρα η γνώμη μου και η κρίση μου δεν έχει καμία δύναμη.
Ετσι μπορεί να μην έχω το δικαίωμα να κρίνω αλλά είμαι ελεύθερη και μπορώ με βάση αυτή την ελευθερία να επιλέξω αν θα υποστηρίξω ή όχι κάποιον.

Peace!


μαρακι μου δεν κρινω αυτες τις γυναικες γιατι δεν εχω αυτο το δικαιωμα αλλωστε!!απλα ειμαι κατα της εκτρωσης και υποστηριζω ενθερμα την αποψη μου!αλλα δεν θα πω και μπραβο σε μια γυναικα που εκανε αυτη την πραξη συνειδητα!!ναι θα υποστηριξω μια γυναικα που για ιατρικους λογους αναγκαζεται να κανει κατι τετοιο αλλα οχι καποια που μενει εγκυος επειδη δεν προσεχει!και στις δυο περιπτωσεις η εκτρωση ως πραξη δεν συγχωρειται και ειναι αποδεκτη αλλα στην πρωτη περιπτωση αν μερη δικαιολογειται!

Αν μιλάμε λοιπόν για υποστήριξη θα σου πω ότι εγώ είμαι ακόμα πιο αυστηρή και μια τέτοια πράξη δεν την υποστηρίζω γενικά. Με θλίβει πολύ.

pantofla


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλά συγγνώμη, πιστεύετε ότι μια γυναίκα μένει έγκυος επίτηδες και λέει δεν πειράζει θα κάνω έκτρωση?θα θέσει τον εαυτό της σε κίνδυνο και σωματικά και ψυχολογικά επίτηδες?μιλάμε για ατύχημα. Δηλαδή αν μια γυναίκα κάνει έρωτα με κάποιον που είναι 1 μήνα μαζί και σπάσει το προφυλακτικό πρέπει οπωσδήποτε να κρατήσει το παιδί?Γιατί τότε να μη μιλάμε για διαλυμένες οικογένειες. Και την ευθύνη του άντρα δεν την άκουσα πουθενά. Μόνη της είναι η γυναίκα δηλαδή?

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pantofla έγραψε:. Δηλαδή αν μια γυναίκα κάνει έρωτα με κάποιον που είναι 1 μήνα μαζί και σπάσει το προφυλακτικό πρέπει οπωσδήποτε να κρατήσει το παιδί?Γιατί τότε να μη μιλάμε για διαλυμένες οικογένειες. Και την ευθύνη του άντρα δεν την άκουσα πουθενά. Μόνη της είναι η γυναίκα δηλαδή?

Δεν μιλάμε για διαλυμένες οικογένειες εδ-ω- μιλάμε για εκτρώσεις-
και ναι- το σπασμενο προφυλακτικό δεν δικαιολογεί την εκτρωση-
να αναλαμβανουμε τις ευθυνες μας.
αν εσυ φιλη παντόφλα δεν συμφωνεις- τότε πολυ απλά -αν ποτε σου τυχει- κανε αυτο που καταλαβαινεις.
αλλα το να ενθαρρυνουμε την εκτρωση......δεν νομιζω οτι ειναι σωστό. ε?

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
pantofla έγραψε:Καλά συγγνώμη, πιστεύετε ότι μια γυναίκα μένει έγκυος επίτηδες και λέει δεν πειράζει θα κάνω έκτρωση?θα θέσει τον εαυτό της σε κίνδυνο και σωματικά και ψυχολογικά επίτηδες?μιλάμε για ατύχημα. Δηλαδή αν μια γυναίκα κάνει έρωτα με κάποιον που είναι 1 μήνα μαζί και σπάσει το προφυλακτικό πρέπει οπωσδήποτε να κρατήσει το παιδί?Γιατί τότε να μη μιλάμε για διαλυμένες οικογένειες. Και την ευθύνη του άντρα δεν την άκουσα πουθενά. Μόνη της είναι η γυναίκα δηλαδή?

Συμφωνω!εγω να πω οτι θεωρω οτι αν δεν βρεθεις σε μια κατασταση τετοια,σ ενα τετοιο διλλημα,δεν μπορεις να εισαι σιγουρη για το τι θα κανεις! γι αυτο εγω θα σας πω μεγαλη μπουκια φαε μεγαλη κουβεντα μην πεις!!

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
koukida έγραψε:
pantofla έγραψε:. Δηλαδή αν μια γυναίκα κάνει έρωτα με κάποιον που είναι 1 μήνα μαζί και σπάσει το προφυλακτικό πρέπει οπωσδήποτε να κρατήσει το παιδί?Γιατί τότε να μη μιλάμε για διαλυμένες οικογένειες. Και την ευθύνη του άντρα δεν την άκουσα πουθενά. Μόνη της είναι η γυναίκα δηλαδή?

Δεν μιλάμε για διαλυμένες οικογένειες εδ-ω- μιλάμε για εκτρώσεις-
και ναι- το σπασμενο προφυλακτικό δεν δικαιολογεί την εκτρωση-
να αναλαμβανουμε τις ευθυνες μας.
αν εσυ φιλη παντόφλα δεν συμφωνεις- τότε πολυ απλά -αν ποτε σου τυχει- κανε αυτο που καταλαβαινεις.
αλλα το να ενθαρρυνουμε την εκτρωση......δεν νομιζω οτι ειναι σωστό. ε?

μαλλον δεν καταλαβες τι θελει να πει,δεν ενθαρρυνει την εκτρωση,δεν τη κατακρινει ομως κιολας!
κ τι εννοεις,το σπασμενο προφυλακτικο δεν δικαιολογει την εκτρωση?κ πιοες ευθυνες?οταν σπασει το προφυλακτικο?σε μια σχεση ενος μηνα,νομιζω οτι πιο υπευθηνο ειναι να μην κρατησεις το μωρο παρα να το κρατησεις χωρις να το θελεις κ να το γεμισεις ψυχολογικα!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="andith"]
koukida έγραψε:σε μια σχεση ενος μηνα,νομιζω οτι πιο υπευθηνο ειναι να μην κρατησεις το μωρο παρα να το κρατησεις χωρις να το θελεις κ να το γεμισεις ψυχολογικα!

....να το γεμισεις ψυχολογικά? και πως το προκαταβαλλεις αυτό? αλλα καλυτερα μην απαντας γιατι κουραστηκα να μιλαω γιαυτο το θεμα

οσο για το 'μεγαλη μπουκια φαε..' αν το απευθυνεις σε εμενα
....και μεγαλες μπουκιες τρωω και μεγαλες κουβεντες λεω Very Happy

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ Very Happy Very Happy Very Happy !!!!

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ Η ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΣΕ ΛΕΚΤΙΚΟ ΚΑΒΓΑ ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΔΙΙΣΤΑΝΤΑΙ Shocked !!

ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙ ΑΥΤΗ ΣΩΣΤΟ!!

ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΑΥΤΗ!
ΑΠΡΟΣΕΞΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΜΟΥ
ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ
ΕΚΤΡΩΣΗ!!
ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ!!
ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΟΥΤΕ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ!!!ΝΑ ΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΩΡΙΖΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΗΤΑΝ ΔΥΣΤΗΧΙΣΜΕΝΟ!!

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΑ "ΠΛΗΡΩΝΕΙ" ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ!!!

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΝΑ ΜΕ ΚΡΙΝΕΤΕ ΟΥΤΕ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΕΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!!!

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ large ΤΥΠΟΣ Razz Razz Razz !!!

ΑΥΤΑ Embarassed Embarassed !!!!

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
natali-maria έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ Very Happy Very Happy Very Happy !!!!

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ Η ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΣΕ ΛΕΚΤΙΚΟ ΚΑΒΓΑ ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΔΙΙΣΤΑΝΤΑΙ Shocked !!

ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙ ΑΥΤΗ ΣΩΣΤΟ!!

ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΑΥΤΗ!
ΑΠΡΟΣΕΞΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΜΟΥ
ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ
ΕΚΤΡΩΣΗ!!
ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ!!
ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΟΥΤΕ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ!!!ΝΑ ΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΩΡΙΖΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΗΤΑΝ ΔΥΣΤΗΧΙΣΜΕΝΟ!!

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΑ "ΠΛΗΡΩΝΕΙ" ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ!!!

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΝΑ ΜΕ ΚΡΙΝΕΤΕ ΟΥΤΕ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΕΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!!!

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ large ΤΥΠΟΣ Razz Razz Razz !!!

ΑΥΤΑ Embarassed Embarassed !!!!

δεν κανουμε καυγα!κ γω την αποψη μου μπηκα να πω!κ κουκιδα δεν αναφερομουν καπου συγκεκριμενα!γενικα μιλουσα!απλα θεωρω λαθος να φερνουμε παιδια στο κοσμο ελαφρα τη καρδια!χωρις να σκεφτουμε λιγο το μελλον κ πως θα τα μεγαλωσουμε!προφανως η απαντηση σας θα ειναι να προσεχουμε!κ αν προσεχεις κ σπασει το προφυλακτικο?ακομα κ τα αντισυληπτικα δεν ειναι τελειως σιγουρα!ε τοτε θα μου πειτε ας μην κανουμε σεξ!ε οχι!κοβετε το σεξ??

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 26]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 16 ... 26  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις