Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
430 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 430 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 26  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 26]

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
florentiab έγραψε:εγώ θα ξαναπώ ότι πρέπει πολλές από εμάς να πάμε στο γυναικολόγο μας και να μας εξηγήσει τα βασικά από την αρχή. γιατί μου φαίνεται οτι κάναμε παιδιά αλλά δεν ξέρουμε καν πως έγιναν!!!!





μα ειναι τρελο ολο αυτο!!ειμαι εγκυος τωρα ειμαι κατα της εκτρωσης και ξαφνικα μαθαινω οτι το εκανα και εγω επειδη πηρα χαπι της επομςνης μερας!!

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσα συγνωμη αλλα ειναι παραλογη η κουβεντα αυτη! Εννοειτε οτι το χαπι της επομενης μερας δεν συνάδει με εκτρωση αν ειναι ποτε δυνατον! Χρειαζεται διαδικασια για να γινει η σύλληψη για τη οποια καλο θα ηταν ολες να ενημερωθουμε απο τον γιατρο μας!

Δεν μπορουμε να
λεμε πραγματα που δεν στεκουν!

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Vivian έγραψε:Κοριτσα συγνωμη αλλα ειναι παραλογη η κουβεντα αυτη! Εννοειτε οτι το χαπι της επομενης μερας δεν συνάδει με εκτρωση αν ειναι ποτε δυνατον! Χρειαζεται διαδικασια για να γινει η σύλληψη για τη οποια καλο θα ηταν ολες να ενημερωθουμε απο τον γιατρο μας!

Δεν μπορουμε να
λεμε πραγματα που δεν στεκουν!


βιβιαν μου και εγω αυτο προσπαθω να πω τοση ωρα!!δεν ειναι δυνατον αυτο γιατι αν ηταν ετσι ολες οι γυναικες στην ελλαδα θα ειχαν κανει εκτρωση παιρνωντας χαπι της επομενης μερας!!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
στην εξωσωματικη περνουν υλικο απο την υποψηφια μαμα(ωαρια) και τον μπαμπα(σπερμα) και τα γονιμοποιουν σε εργαστηριακες συνθηκες ωστε να αναπτυχθουν κυτταρικα- να γινει η γονιμοποιηση. αυτα τα γονιμοποιημενα ωαρια -ειτε πριν γινουν βλαστοκυστες είτε νωριτερα 2-3 μερες δλδ, μπαινουν στην μήτρα και 'σκαλωνουν' στα τοιχωματα της. γινετε (ειτε δεν γινεται) η εμφυτευση.

τωρα απο τα παραπανω ωαρια -οσα δεν γονιμοποιουνται -δεν τα κραταμε εννοειται. απο τα πολυ κακης ποιοτητας γονιμοποιημενα ωαρια -επισης -δεν κραταμε τα χειροτερα. τα 'καλα' που δεν βαλαμε στην συγκεκριμενη εξωσωματικη τα κραταμε αν θελουμε στην καταψυξη για μια μελλοντικη εμφυτευση.
αυτα. Smile

205Το Θαύμα της ζωής...λάθος της στιγμής..? - Σελίδα 9 Empty ... Τετ Ιουλ 13, 2011 2:04 am

aggeloudi_mou

aggeloudi_mou
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
pragmatika uparxoun anthrwpoi pou einai sketa skoupidia..eimai 24 xr eixa sxesh peripou 7 xronia me kapoion ....otan emeina eggyos tou to eipa kai aytos ti ekane???????????apla me parathse...kai tr eimai 5 mhnwn kai perimenw to paidi tou...eixa thn dunatothta na mhn to krathsw alla den mporesa gt einai kai diko m to mpempaki m...apla kanw ypomonh gt thelei kouragio na eisai monh s..alla den ginetai na kaneis ena ntouvari na exei aisthimata!!!

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
aggeloudi_mou έγραψε:pragmatika uparxoun anthrwpoi pou einai sketa skoupidia..eimai 24 xr eixa sxesh peripou 7 xronia me kapoion ....otan emeina eggyos tou to eipa kai aytos ti ekane???????????apla me parathse...kai tr eimai 5 mhnwn kai perimenw to paidi tou...eixa thn dunatothta na mhn to krathsw alla den mporesa gt einai kai diko m to mpempaki m...apla kanw ypomonh gt thelei kouragio na eisai monh s..alla den ginetai na kaneis ena ntouvari na exei aisthimata!!!

ενα μεγαλο μπραβο απο μενα και για την δυναμη ψυχης που εχεις!πραγματικα συγχαρητηρια κοριτσακι μου εισαι παραδειγμα προς μιμηση!!δεν προτιμησες την ευκολη λυση αλλα τα δυσκολα και μονη σου μαλιστα!!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aggeloudi_mou έγραψε:pragmatika uparxoun anthrwpoi pou einai sketa skoupidia..eimai 24 xr eixa sxesh peripou 7 xronia me kapoion ....otan emeina eggyos tou to eipa kai aytos ti ekane???????????apla me parathse...kai tr eimai 5 mhnwn kai perimenw to paidi tou...eixa thn dunatothta na mhn to krathsw alla den mporesa gt einai kai diko m to mpempaki m...apla kanw ypomonh gt thelei kouragio na eisai monh s..alla den ginetai na kaneis ena ntouvari na exei aisthimata!!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] μπράβο σου κοπέλα μου.

208Το Θαύμα της ζωής...λάθος της στιγμής..? - Σελίδα 9 Empty . Τετ Ιουλ 13, 2011 2:22 am

aggeloudi_mou

aggeloudi_mou
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
..eyxaristw polu!!!ksereis pragmatika den mporesa na to kanw..an kai mou to zhthse o idios...mou elege tha eimai mazi s kai ola tha pane kl arkei na to ksefortwthoume...mono pou skeftomai ta logia tou tarazomai..den mporeis na fantasteis posa skoupidia -anthrwpoi uparxoun!

pantofla


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Για να μην παραλογιζόμαστε δεν είπε κανείς ότι το χάπι της επόμενης μέρας είναι το ίδιο με την έκτρωση, το σκεπτικό είναι ίδιο, ότι δε θέλεις το παιδί.

pantofla


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
aggeloudi_mou έγραψε:pragmatika uparxoun anthrwpoi pou einai sketa skoupidia..eimai 24 xr eixa sxesh peripou 7 xronia me kapoion ....otan emeina eggyos tou to eipa kai aytos ti ekane???????????apla me parathse...kai tr eimai 5 mhnwn kai perimenw to paidi tou...eixa thn dunatothta na mhn to krathsw alla den mporesa gt einai kai diko m to mpempaki m...apla kanw ypomonh gt thelei kouragio na eisai monh s..alla den ginetai na kaneis ena ntouvari na exei aisthimata!!!

Αυτή είανι άλλη περίπτωση. Ειλικρινά συγχαρητήρια για τη δύναμη που είχεις να μεγαλώσεις μόνη σου το παιδί και για τον φίλο δεν έχω λόγια. Απλά υπάρχουν κοπέλες που δεν έχουν την ίδια δύναμη

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pantofla έγραψε:Για να μην παραλογιζόμαστε δεν είπε κανείς ότι το χάπι της επόμενης μέρας είναι το ίδιο με την έκτρωση, το σκεπτικό είναι ίδιο, ότι δε θέλεις το παιδί.


ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΙΔΙ!!!!!!!!!!!!!!!

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αγαπη 25 έγραψε:
Vivian έγραψε:Κοριτσα συγνωμη αλλα ειναι παραλογη η κουβεντα αυτη! Εννοειτε οτι το χαπι της επομενης μερας δεν συνάδει με εκτρωση αν ειναι ποτε δυνατον! Χρειαζεται διαδικασια για να γινει η σύλληψη για τη οποια καλο θα ηταν ολες να ενημερωθουμε απο τον γιατρο μας!

Δεν μπορουμε να
λεμε πραγματα που δεν στεκουν!


βιβιαν μου και εγω αυτο προσπαθω να πω τοση ωρα!!δεν ειναι δυνατον αυτο γιατι αν ηταν ετσι ολες οι γυναικες στην ελλαδα θα ειχαν κανει εκτρωση παιρνωντας χαπι της επομενης μερας!!





συμφωνο και εγω κοριτσια πως το χαπι της επομενης μερας δεν ειναι εκτρωκτικο ακομα δεν εχει δημιουργθηει τιποτα και μπορει να μην εισαι καναν εγκυος το περνεις για να προλαβεις κατι σε καποιο ατυχημα που μπορει να εγινε και δεν θελεις να μην τα μπερδεουμε .ειχε ξανανοιξει θεμα και λεγανε και το σπιραλ εκτρωκτικο .ενω ειναι τροπος αντισσυληψης .θελει λιγο προσοχη με αυτα και να ενημερωνομαστε απο τους αρμοδιους και εγω εχω ρωτησει γιαυτο τα λεω

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
pantofla έγραψε:Για να μην παραλογιζόμαστε δεν είπε κανείς ότι το χάπι της επόμενης μέρας είναι το ίδιο με την έκτρωση, το σκεπτικό είναι ίδιο, ότι δε θέλεις το παιδί.


μα δεν υπαρχει παιδι!! Shocked

τζενη

τζενη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
σιγουρα ο ερχομος ενος παιδιου ειναι μεγαλη χαρα.αλλα το νεο μωρο θα εξαρταται τελειως απο εμας,καιεχει σημασια να θελουμε να μπουμε σαυτη τη διαδικασια.καποια μωρα θα γεννηθουν,καποια ερχονται σε στιγμες που δεν θελουμε την δεσμευση,την κουραση,το ξενυχτη,την ευθυνη,και τους οικονομικους περιορισμους,που εννοειται θα ακολουθησουν.η ζωη ειναι αδικη πολλες φορες.απο το να κανεις το παιδι,και μετα να θεωρεις οτι κλεισαν οι δρομοι σου,και εγινε η ζωη σου ανω κατω,προτιμοτερο ειναι να μην το κρατησεις.οσο για το δικαιωμα να διακοπτουμε την νεα ζωη,το εχουμε οι γυναικες που θα το κουβαλανε 9 μηνες,και την υπολοιπη ζωη τους.τα πραγματα ειναι απλα,εμεις τα περιπλεκουμε.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αnna1975 έγραψε:
αγαπη 25 έγραψε:
Vivian έγραψε:Κοριτσα συγνωμη αλλα ειναι παραλογη η κουβεντα αυτη! Εννοειτε οτι το χαπι της επομενης μερας δεν συνάδει με εκτρωση αν ειναι ποτε δυνατον! Χρειαζεται διαδικασια για να γινει η σύλληψη για τη οποια καλο θα ηταν ολες να ενημερωθουμε απο τον γιατρο μας!

Δεν μπορουμε να
λεμε πραγματα που δεν στεκουν!


βιβιαν μου και εγω αυτο προσπαθω να πω τοση ωρα!!δεν ειναι δυνατον αυτο γιατι αν ηταν ετσι ολες οι γυναικες στην ελλαδα θα ειχαν κανει εκτρωση παιρνωντας χαπι της επομενης μερας!!





συμφωνο και εγω κοριτσια πως το χαπι της επομενης μερας δεν ειναι εκτρωκτικο ακομα δεν εχει δημιουργθηει τιποτα και μπορει να μην εισαι καναν εγκυος το περνεις για να προλαβεις κατι σε καποιο ατυχημα που μπορει να εγινε και δεν θελεις να μην τα μπερδεουμε .ειχε ξανανοιξει θεμα και λεγανε και το σπιραλ εκτρωκτικο .ενω ειναι τροπος αντισσυληψης .θελει λιγο προσοχη με αυτα και να ενημερωνομαστε απο τους αρμοδιους και εγω εχω ρωτησει γιαυτο τα λεω

προφανως ο καθενας πιστευει οτι θελει και οτι τον συμφερει..ειλικρινα δεν θελω προσωπικα να πεισω κανενα αλλα επειδη μονη σου ειπες για το αλλο θεμα...αν το ψαξεις καλυτερα θα δεις πως ειχε αποδειχτει οτι το σπιραλ ειναι εκτρωτικο!! νομιζω η kalliopitsa ειχε βαλει και αποσπασματα απο βιβλιο που το αποδυκνυανε...
οποτε αν καποιοι θελουν και βολευονται μπορουν να εθελοτυφλουν ..

αλλά το σπιραλ ειναι 1000% ΕΚΤΡΩΤΙΚΟ


koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τζενη έγραψε:.....οσο για το δικαιωμα να διακοπτουμε την νεα ζωη,το εχουμε οι γυναικες που θα το κουβαλανε 9 μηνες,και την υπολοιπη ζωη τους.τα πραγματα ειναι απλα,εμεις τα περιπλεκουμε.

φυσικά- το να μην αναλάβεις τις ευθύνες σου είναι πολύ απλό...αυτο δεν σημαίνει ότι και είναι το σωστό...

αυτο το δικαίωμα που αναφερεις λίγο αυθαιρετο το βρίσκω...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:
τζενη έγραψε:.....οσο για το δικαιωμα να διακοπτουμε την νεα ζωη,το εχουμε οι γυναικες που θα το κουβαλανε 9 μηνες,και την υπολοιπη ζωη τους.τα πραγματα ειναι απλα,εμεις τα περιπλεκουμε.

φυσικά- το να μην αναλάβεις τις ευθύνες σου είναι πολύ απλό...αυτο δεν σημαίνει ότι και είναι το σωστό...

αυτο το δικαίωμα που αναφερεις λίγο αυθαιρετο το βρίσκω...


αυτο τωρα το ειδα..
ελπιζω να μην εννοεις αυτο που καταλαβα γιατι θα τρελαθουμε τελειως!!

επειδη θα το κουβαλας 9 μηνες η και την υπολοιπη ζωη σου εχεις δικαιωμα να το σκοτωσεις?? αυτο εννοεις???
γιατι αν εννοεις οντως αυτο ειναι απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
άντε πάλι τα ίδια .Μια με το σπιράλ που το βγάλαμε εκτρωτικό αν είναι δυνατόν και τώρα το χάπι της επόμενης ημέρας ; καλή μου bouboukitsa τα έχεις μπερδέψει τα πράγματα η σε έχουν παραπληροφορήσει η έχεις πέσει σε γιατρό που έχει πληρώσει για να πάρει το πτυχίο . ένα έμβρυο για να δημιουργηθεί θέλει χρόνο και το χάπι της επόμενης ημέρας λειτουργεί έτσι ώστε να μην δημιουργηθούν οι προυπόθεσεις για ένα μωρό .Αν είναι δυνατόν να πιστεύουμε αυτές τις αερολογίες απο μερικούς που θέλουν να το παίξουν ερευνητές .
Αυτοί δεν είναι τίποτα άλλο απο απλούς τσαρλατάνους που προσπαθούν να δημιουργήσουν εντυπώσεις και μόνο .
Επίσης υπόθηκε η φράση ότι το να μην θέλεις ένα παιδί και να πάρεις το χάπι της επόμενης ημέρας είναι το ίδιο ε και λοιπόν που είναι το κακό μια γυναίκα να μην θέλει να κάνει ένα παιδί ; η κάθε μια ορίζει το σώμα της και είναι υπεύθυνη για το τη θα κάνει όποτε προσέχει για να μην μπει σε άσχημες διαδικασίες . Δηλαδή τι πρέπει να κάνουμε έρωτα μόνο όταν θέλουμε να κάνουμε παιδί ; χαθήκαμε τότε βλέπω πολλούς άντρες με το χέρι στο πουλί και ένα ηλίθιο χαμόγελο και εμας μέσα στα νεύρα απο την αγαμία ....μην τρελαθούμε τελέιως !

Χαρείτε το σεξ με προφυλάξεις και μην ακούτε χαζομάρες. cheers

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bou-boukitsa έγραψε:
Αnna1975 έγραψε:
αγαπη 25 έγραψε:
Vivian έγραψε:Κοριτσα συγνωμη αλλα ειναι παραλογη η κουβεντα αυτη! Εννοειτε οτι το χαπι της επομενης μερας δεν συνάδει με εκτρωση αν ειναι ποτε δυνατον! Χρειαζεται διαδικασια για να γινει η σύλληψη για τη οποια καλο θα ηταν ολες να ενημερωθουμε απο τον γιατρο μας!

Δεν μπορουμε να
λεμε πραγματα που δεν στεκουν!


βιβιαν μου και εγω αυτο προσπαθω να πω τοση ωρα!!δεν ειναι δυνατον αυτο γιατι αν ηταν ετσι ολες οι γυναικες στην ελλαδα θα ειχαν κανει εκτρωση παιρνωντας χαπι της επομενης μερας!!





συμφωνο και εγω κοριτσια πως το χαπι της επομενης μερας δεν ειναι εκτρωκτικο ακομα δεν εχει δημιουργθηει τιποτα και μπορει να μην εισαι καναν εγκυος το περνεις για να προλαβεις κατι σε καποιο ατυχημα που μπορει να εγινε και δεν θελεις να μην τα μπερδεουμε .ειχε ξανανοιξει θεμα και λεγανε και το σπιραλ εκτρωκτικο .ενω ειναι τροπος αντισσυληψης .θελει λιγο προσοχη με αυτα και να ενημερωνομαστε απο τους αρμοδιους και εγω εχω ρωτησει γιαυτο τα λεω

προφανως ο καθενας πιστευει οτι θελει και οτι τον συμφερει..ειλικρινα δεν θελω προσωπικα να πεισω κανενα αλλα επειδη μονη σου ειπες για το αλλο θεμα...αν το ψαξεις καλυτερα θα δεις πως ειχε αποδειχτει οτι το σπιραλ ειναι εκτρωτικο!! νομιζω η kalliopitsa ειχε βαλει και αποσπασματα απο βιβλιο που το αποδυκνυανε...
οποτε αν καποιοι θελουν και βολευονται μπορουν να εθελοτυφλουν ..

αλλά το σπιραλ ειναι 1000% ΕΚΤΡΩΤΙΚΟ




κοιτα πρωσποπικα εγω ουτε εθεροτυφλο ουτε εχω χρησιμοπιησει σπιραλ διοτι δεν θελω να βαλω .αλλα εχω γνωστες που το εχουν ψαξει και η βανια που εχει βαλει η αδερφη της και εχει ρωτησει γιατρο και της εχει πει οτι δεν ειναι εκτρωκτικο και αυτο ειναι ενα ειδος αντυσσυλληψης .εσυ θελεις να πιστευεις αυτο κανενα προβλημα .δεν μπορεις να μας πεισεις με το ζορι ουτε να λες οτι βολευομαστε η εθεροτυφλουμε .οπως εβγαλες τον φαρμακοπιο που λεει για το χαπι της επομενης μερας και συ πιστευεις καλα κανεις εμεις δεν το πιστεουμε .ομως ευθυνες δεν αποδιδομουμε σε κανενα .

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βανια έγραψε:άντε πάλι τα ίδια .Μια με το σπιράλ που το βγάλαμε εκτρωτικό αν είναι δυνατόν και τώρα το χάπι της επόμενης ημέρας ; καλή μου bouboukitsa τα έχεις μπερδέψει τα πράγματα η σε έχουν παραπληροφορήσει η έχεις πέσει σε γιατρό που έχει πληρώσει για να πάρει το πτυχίο . ένα έμβρυο για να δημιουργηθεί θέλει χρόνο και το χάπι της επόμενης ημέρας λειτουργεί έτσι ώστε να μην δημιουργηθούν οι προυπόθεσεις για ένα μωρό .Αν είναι δυνατόν να πιστεύουμε αυτές τις αερολογίες απο μερικούς που θέλουν να το παίξουν ερευνητές .
Αυτοί δεν είναι τίποτα άλλο απο απλούς τσαρλατάνους που προσπαθούν να δημιουργήσουν εντυπώσεις και μόνο .
Επίσης υπόθηκε η φράση ότι το να μην θέλεις ένα παιδί και να πάρεις το χάπι της επόμενης ημέρας είναι το ίδιο ε και λοιπόν που είναι το κακό μια γυναίκα να μην θέλει να κάνει ένα παιδί ; η κάθε μια ορίζει το σώμα της και είναι υπεύθυνη για το τη θα κάνει όποτε προσέχει για να μην μπει σε άσχημες διαδικασίες . Δηλαδή τι πρέπει να κάνουμε έρωτα μόνο όταν θέλουμε να κάνουμε παιδί ; χαθήκαμε τότε βλέπω πολλούς άντρες με το χέρι στο πουλί και ένα ηλίθιο χαμόγελο και εμας μέσα στα νεύρα απο την αγαμία ....μην τρελαθούμε τελέιως !

Χαρείτε το σεξ με προφυλάξεις και μην ακούτε χαζομάρες. cheers


ειδες βανια πες τα αυτο ελεγα και εγω πιο πανω με προλαβες .την μπουμπουκιτσα την εχουν παραπλαροφορησει και ειναι σιγουρη πρεπει να παει σε σωστους γιατρους να ρωτησει και μην πιστευει το καθενα

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
Αnna1975 έγραψε:
αγαπη 25 έγραψε:
Vivian έγραψε:Κοριτσα συγνωμη αλλα ειναι παραλογη η κουβεντα αυτη! Εννοειτε οτι το χαπι της επομενης μερας δεν συνάδει με εκτρωση αν ειναι ποτε δυνατον! Χρειαζεται διαδικασια για να γινει η σύλληψη για τη οποια καλο θα ηταν ολες να ενημερωθουμε απο τον γιατρο μας!

Δεν μπορουμε να
λεμε πραγματα που δεν στεκουν!


βιβιαν μου και εγω αυτο προσπαθω να πω τοση ωρα!!δεν ειναι δυνατον αυτο γιατι αν ηταν ετσι ολες οι γυναικες στην ελλαδα θα ειχαν κανει εκτρωση παιρνωντας χαπι της επομενης μερας!!





συμφωνο και εγω κοριτσια πως το χαπι της επομενης μερας δεν ειναι εκτρωκτικο ακομα δεν εχει δημιουργθηει τιποτα και μπορει να μην εισαι καναν εγκυος το περνεις για να προλαβεις κατι σε καποιο ατυχημα που μπορει να εγινε και δεν θελεις να μην τα μπερδεουμε .ειχε ξανανοιξει θεμα και λεγανε και το σπιραλ εκτρωκτικο .ενω ειναι τροπος αντισσυληψης .θελει λιγο προσοχη με αυτα και να ενημερωνομαστε απο τους αρμοδιους και εγω εχω ρωτησει γιαυτο τα λεω

προφανως ο καθενας πιστευει οτι θελει και οτι τον συμφερει..ειλικρινα δεν θελω προσωπικα να πεισω κανενα αλλα επειδη μονη σου ειπες για το αλλο θεμα...αν το ψαξεις καλυτερα θα δεις πως ειχε αποδειχτει οτι το σπιραλ ειναι εκτρωτικο!! νομιζω η kalliopitsa ειχε βαλει και αποσπασματα απο βιβλιο που το αποδυκνυανε...
οποτε αν καποιοι θελουν και βολευονται μπορουν να εθελοτυφλουν ..

αλλά το σπιραλ ειναι 1000% ΕΚΤΡΩΤΙΚΟ


βρε κοπέλα μου επειδή βγήκαν κάποιοι βαρεμένοι και λένε ότι χαζομάρα θέλουν εμείς πρέπει να τους πιστέψουμε; ποιό βιβλιο και κουραβέξαλα και εγω τωρα γράφω ένα βιβλιο και το προοθω και απο τις πωλήσεις που κάνει έχω τρελά κέρδη τι παέι να πει ότι αυτά έχοτν βάση δεν σημαίνει ότι όλα όσα κυκλοφορούν ότι είναι και σωστά .

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΩ...

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ ΗΣΥΧΗ ΟΤΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ...ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ Ο ΚΑΘΕΝΑς ΦΕΡΕΙ ΤΗς ΕΥΘΥΝΕς ΤΟΥ...ΑΝ ΤΟ ΟΤΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΝ ΕΚΤΡΩΤΙΚΟ ΔΕΝ ΑΓΓΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥς ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΚ...
ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟς!

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΑΝΙΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΠΙ ΤΗς ΕΠΟΜΕΝΗς ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΓΡΑΠΤΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ...ΟΥΤΕ ΕΙΠΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΩς ΚΑΝΕΙς ΣΕΞ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙς; ΠΑΙΔΙΑ...ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΝΤΟΥΖΙΝΑ!!
ΣΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΦΩΝΗΣΕΙ Ως ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩς ΑΝ ΕΝΩ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ...ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΕΙς...ΟΠΩς ΠΕΡΝΑς ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙς ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΤΩΝ ΠΡΑΞΕΩΝ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑΜΗΝ ΣΚΟΤΩΣΕΙς ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ..
ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΓΩ...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="βανια"][quote="bou-boukitsa"]
Αnna1975 έγραψε:
αγαπη 25 έγραψε:[quote="Vivian"



προφανως ο καθενας πιστευει οτι θελει και οτι τον συμφερει..ειλικρινα δεν θελω προσωπικα να πεισω κανενα αλλα επειδη μονη σου ειπες για το αλλο θεμα...αν το ψαξεις καλυτερα θα δεις πως ειχε αποδειχτει οτι το σπιραλ ειναι εκτρωτικο!! νομιζω η kalliopitsa ειχε βαλει και αποσπασματα απο βιβλιο που το αποδυκνυανε...
οποτε αν καποιοι θελουν και βολευονται μπορουν να εθελοτυφλουν ..

αλλά το σπιραλ ειναι 1000% ΕΚΤΡΩΤΙΚΟ


βρε κοπέλα μου επειδή βγήκαν κάποιοι βαρεμένοι και λένε ότι χαζομάρα θέλουν εμείς πρέπει να τους πιστέψουμε; ποιό βιβλιο και κουραβέξαλα και εγω τωρα γράφω ένα βιβλιο και το προοθω και απο τις πωλήσεις που κάνει έχω τρελά κέρδη τι παέι να πει ότι αυτά έχοτν βάση δεν σημαίνει ότι όλα όσα κυκλοφορούν ότι είναι και σωστά .



Η διαφορα ειναι πως αυτοι που λενε για εκτρωτικα μεσα..οι γιατροι δεν εχουν κατι να κερδισουν απο αυτο..μαλλον χανουν πελατες και χρηματα ...

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βανια έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
Αnna1975 έγραψε:
αγαπη 25 έγραψε:
Vivian έγραψε:Κοριτσα συγνωμη αλλα ειναι παραλογη η κουβεντα αυτη! Εννοειτε οτι το χαπι της επομενης μερας δεν συνάδει με εκτρωση αν ειναι ποτε δυνατον! Χρειαζεται διαδικασια για να γινει η σύλληψη για τη οποια καλο θα ηταν ολες να ενημερωθουμε απο τον γιατρο μας!

Δεν μπορουμε να
λεμε πραγματα που δεν στεκουν!


βιβιαν μου και εγω αυτο προσπαθω να πω τοση ωρα!!δεν ειναι δυνατον αυτο γιατι αν ηταν ετσι ολες οι γυναικες στην ελλαδα θα ειχαν κανει εκτρωση παιρνωντας χαπι της επομενης μερας!!





συμφωνο και εγω κοριτσια πως το χαπι της επομενης μερας δεν ειναι εκτρωκτικο ακομα δεν εχει δημιουργθηει τιποτα και μπορει να μην εισαι καναν εγκυος το περνεις για να προλαβεις κατι σε καποιο ατυχημα που μπορει να εγινε και δεν θελεις να μην τα μπερδεουμε .ειχε ξανανοιξει θεμα και λεγανε και το σπιραλ εκτρωκτικο .ενω ειναι τροπος αντισσυληψης .θελει λιγο προσοχη με αυτα και να ενημερωνομαστε απο τους αρμοδιους και εγω εχω ρωτησει γιαυτο τα λεω

προφανως ο καθενας πιστευει οτι θελει και οτι τον συμφερει..ειλικρινα δεν θελω προσωπικα να πεισω κανενα αλλα επειδη μονη σου ειπες για το αλλο θεμα...αν το ψαξεις καλυτερα θα δεις πως ειχε αποδειχτει οτι το σπιραλ ειναι εκτρωτικο!! νομιζω η kalliopitsa ειχε βαλει και αποσπασματα απο βιβλιο που το αποδυκνυανε...
οποτε αν καποιοι θελουν και βολευονται μπορουν να εθελοτυφλουν ..

αλλά το σπιραλ ειναι 1000% ΕΚΤΡΩΤΙΚΟ


βρε κοπέλα μου επειδή βγήκαν κάποιοι βαρεμένοι και λένε ότι χαζομάρα θέλουν εμείς πρέπει να τους πιστέψουμε; ποιό βιβλιο και κουραβέξαλα και εγω τωρα γράφω ένα βιβλιο και το προοθω και απο τις πωλήσεις που κάνει έχω τρελά κέρδη τι παέι να πει ότι αυτά έχοτν βάση δεν σημαίνει ότι όλα όσα κυκλοφορούν ότι είναι και σωστά .


α γεια σου ρε βανια γραφουμε και μεις κανενα βιβλιο. εδω μεσα θα βρεις καθε καρυδιας καρυδι να γραψει εξω πηγενε να ρωτησεις σε νοσοκομεια και γιατρους και μην ψαχνεις στο ιντερνετ καθε απατη εδω μεσα ειναι

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κάτσε γιατί θα τρελαθώ :δεν ανάφερες ότι το σπιράλ είναι εκτρωτικό; επίσης ότι και το ΄χάπι της επόμενης ημέρας το ίδιο ;Αυτό δεν είναι ενημέρωση αλλά παραπληροφόρηση αν έχουμε κάποια πληροφορία καλό είναι να τη λέμε αλλά να μην είμαστε απόλυτες .

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 26]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 26  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις