Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
594 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 594 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

nikole


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μετά από 14 μήνες αγωνίας και με πολλά θέμετα ακόμα αποφάσισα να γράψω και εγώ την ιστορία μου...
είχα μια καλή εγκυμοσύνη και είχα ΠΗΤ 3/4/2010.Μ.Παρασκευή με έπιασαν πόνοι.πήρα το γιατρό μου και μου είπε να ξεκινήσω για το μαιευτήριο..έφτασα 11 το βράδυ και μπήκα στην αίθουσα τοκετών...έμεινα όλο το βράδυ εκεί με αλλοιώσεις παλμών και πόνους.αδιαφόρησαν όλοι λες και ήμουν σε κανένα χωριό.ο γιατρός εφημερίας ήρθε και έριξε μια ματιά απ την πόρτα.ο ειδικευόμενος και οι μαίες πέρναγαν κατα διαστήματα.ο γιατρός Μ.Παρασκευή δεν μπορούσε να τρέχει στο νοσοκομείο...τελικά αφού ξημέρωσε έφτασα διαστολή 10 ο γιατρός άφαντος,μια μαία μου έλεγε "μην σπρώχνεις ,έρχεται ο γιατρός"....
ήρθε δεν μπορώ να πώ...΄πολύ αργά όμως...το μωρό είχε αλλοιώσεις όλο το βράδυ και κανείς δεν έκανε κάτι.Μ.Σάββατο 8:25 το πρωί βγήκε με φυσιολογικό τοκετό η μικρή μου σχεδόν νεκρή..(χωρίς αναπνοή με ελάχιστους χτύπους καρδιάς)
έμεινε στην ΜΕΝ 2,5μήνες.η διάγνωση είναι ισχαιμική-υποξική εγκεφαλοπάθεια..τελειωμένη ιστορία για τους γιατρούς...η μικρή έχει άλλη γνώμη και αγωνίζεται..
14μήνες τρέχουμε από γιατρό σε νοσοκομείο και αντίστροφα
Εξαιτίας κάποιον που κοιτούν το πορτοφόλι και όχι τον όρκο που έδωσαν.ο γιατρός μου δεν ερχόταν και ο γιατρός εφημερίας δεν ήθελε να πάρει τα λεφτά που θα έπερνε ο άλλος γιατρός..με αποτέλεσμα να βγεί ένα μωρό σε μαύρα χάλια!!!
τα 1200€ είχαν μεγαλύτερη σημασία από ένα μωρό...
(επειδή το θέμα θα λύσει η δικαιοσύνη αδυνατό να αναφέρω νοσοκομείο και γιατρό)
καλο θα ήταν να γίνεται και καμιά καταγγελία σε γιατρούς σαν τον δικό μου...έχω ακούσει διάφορα για την φίρμα όπως κάποιοι θεωρούν αυτόν το γιατρό,αλλά κανείς δεν έκανε κάτι για να σταματήσει να κοιτάει τον ασθενή του στην τσέπη.

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nikole μου εγω θα ευχηθώ πάνω απ'ολα να είναι καλά το μωράκι σου και κατα 2ο να δικαιωθείς οσον αφορα την απαραδεκτη αντιμετωπιση της κατάστασης σου κατα τον τοκετο...αδυνατώ να το πιστεψω- ποσο αδιαφοροι μπορει να είναι- τοσο κολλημενοι στο χρημα που ξεχνουν τον άνθρωπο.

Να ειναι καλά το θαυματάκι σου και εσυ δυνατή να τους αντιμετωπίσεις..
καλή δύναμη απο την καρδιά μου.

ευουλα

ευουλα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
τι να ευχηθω τωρα??????μονο να ναι καλα το μωρακι σου και να δικαιωθεις!!!!!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Από κάτι τέτοιους πρέπει να τους παίρνουν τις άδειες!Τουλάχιστον απαράδεκτη συμπεριφορά!Μα καλά δεν ντρέπονται καθόλου??

nikole


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
σας ευχαριστώ...ο Θεός είναι μεγάλος και ας κάνει το καλύτερο για το παιδάκι μου και για όλα τα παιδάκια...είναι τόσο άδικο να βασανίζοντε έτσι!!

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά στο παιδάκι σου και να δικαιωθείς πολύ πολύ σύντομα, για τηναδιαφορία και την φιλοκερδία αυτού του γιατρού. Πραγματικά κάτι τέτοιοι γιατροί αντί να φέρουν χαρά, δημιουργούν προβλήματα! Crying or Very sad

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δυστυχως οι ανθρωπινες σχεσεις εχουν γινει πια σχεσεις πελατειακες... Σου ευχομαι ο,τι καλυτερο για την μικρη σου αγωνιστρια και στη μαχη που δινεις...

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πολύ στεναχωρήθηκα...αν πεις το όνομά του εδώ γιατί δεν κάνει???Κάτι τέτοιοι θέλουν κρέμασμα..απαράδεκτο..
Καλή συνέχεια στον αγώνα σας και εύχομαι πρώτα πρώτα να είναι καλά το μωράκι σου.

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοίτα να δείς πόσο μα πόσο τομάρι ήταν ο γιατρός σου...αλλά και ο άλλος της εφημερίας...

Μέσα από την καρδιά μου εύχομαι να είναι γερό το παιδάκι σου,να σας δώσει δύναμη ο θεός για όλο αυτό που περνάτε..

Θα σε παρακαλούσα μόλις τελειώσετε με τα δικαστηριακά και δεν θα έχεις πρόβλημα φυσικά,να μας πεις το όνμα του γιατρού,μόνο καλό θα κάνεις!!
πόσες κοπέλες μπορεί να τον έχουν και οι ίδιες γιατρό?γιατί να μην ξέρουν και κάτι τέτοιο που έχει συμβεί...

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο ...Σου ευχομαι κοπελα μου να σται παντα γερη και η μικρουλα σου να ναι γερη και καλοτυχη στην ζωη της.τετοια γαιδουρια ειναι καλο να καταγγελονται και καλα θα ηταν να τους περναν και την αδεια γιατι μαλλον ξεχναν τον ορκο που δωσανε!!!

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το παιδάκι σου είναι καλά τώρα? Έχει κάποιο πρόβλημ? Δεν το χωράει ανθρώπου νους αυτό που λες. Να είσαι σε μαιευτήριο και να αδιαφορούν? Είναι τραγικό. Γιατί δεν μπορείς να πεις το όνομα και το μαιευτήριο? Την εμπειρία σου λες κι αναφέρεις τα ονόματα. Μετά ο καθένας κρίνει. Ελπίζω μόνο κορίτσι μου να καταφέρεις να βγάλεις άκρη και να τους τα πάρεις χοντρά. Βέβαια σημασία έχει ο άνθρωπος και κυρίως το παιδάκι σου. Αλλά δε σημαίνει ότι κάποιοι πρέπει να μείνουν ατιμώρητοι. Εγώ θα έβαζα τον καλύτερο δικηγόρο με στόχο την αφαίρεση άδειας από τον γιατρό μου και όλους τους εφημερεύοντες εκεί. Κι ένα πολύ μα πολύ τσουχτερό πρόστιμο από όλους μαιευτήριο μέχρι και την κυρία που σου κάνει το κλίσμα. Τι λέμε τώρα? Είναι δυνατόν να ταλαιπωρείται μια ψιχούλα έτσι?

swsw

swsw
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΔΥΝΑΤΟΙ ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΩΜΕΝΟΥΣΙ!!
ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΚΡΕΜΑΣΜΑ ΔΗΜΟΣΙΑ!! ΝΤΡΟΠΗ, ΝΤΡΟΠΗ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΖΩ Σ΄ΑΥΤΗ ΤΗ ΚΩΛΟΧΩΡΑ!!
ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ!! flower flower flower

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ti na pw,na einai kala to mwraki sou kai tpt allo kai na tous g...... tous anagwgous pou den skeftontai tpt kai poio poli ton giatro sou giati einai poli anestitos!eprepe kopela mou na efeuges kai na pigenes se kanena allo maeutirio!

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σα δεν ντρεπονται τα καθαρματα... Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου το κοριτσακι σου να καταφερει να αντιμετωπισει το προβλημα που εχει και ολα τα σας πανε καλα... Καλα εκανες και το κηγησες δικαστικα... Μολις τελειωσει ολη η ιστορια ενημερωσε μας για ονοματα και τοποθεσιες... Να μην υπαρχει ουτε μια που να παει εκει, να μην εχει ουτε εναν ασθενη.

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ευχομαι πανω ολα να ειναι καλα το κοριτσακι σου.ειναι αγωνιστρια και το απεδειξε.οσο για τα καθαρματα τους γιατρους τι να πω.απο τον θεο να το βρουν.ευχομαι να σας δικαιωσει το δικαστηριο.

nikole


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
το μωρό μου δεν ξέρουμε αν είναι καλά και αν θα γίνει...δείχνει σημάδια βελτίωσης αλλά θέλει πολύ επιμονή και υπομονή..
τα στοιχεία ,μετά το τέλος όλων αυτών ,θα τα αναφέρω να είστε σίγουρες..για την ώρα μια δυσφήμιση(όπως θα την έλεγαν αυτοί)μόνο κακό θα κάνει στην όλη διαδικασία..είναι καθαρά ανθρώπινο λάθος και έχω σκοπό να το φτάσω ως το τέλος...βοήθεια δεν υπάρχει από κανέναν αλλά από πείσμα και μόνο για όσα έχει περάσει το μωρό μου αξίζει...
αυτούς τους 14μήνες έχω βιώσει πράγματα που δεν μου πέρναγαν απ το μυαλό και τελικά το συμπέρασμα είναι πως ο καθένας κοιτάει τον εαυτό του..ξέρω και άλλες που έχουν τον συγκεκριμένο γιατρό και ζήτησα βοήθεια για το δικαστήριο.η απάντηση τους ήταν δεν θέλω να μπλέξω αφού όλα πήγαν καλά...αν σκεφτώ και εγώ έτσι πόσες ακόμα θα κλαίνε όπως εγώ?
είμαι φορτισμένη οπότε δικαιολογίστε όποια ένταση.σας ευχαριστώ για τις ευχές.τις χρειαζόμαστε!!!

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nikole έγραψε:το μωρό μου δεν ξέρουμε αν είναι καλά και αν θα γίνει...δείχνει σημάδια βελτίωσης αλλά θέλει πολύ επιμονή και υπομονή..
τα στοιχεία ,μετά το τέλος όλων αυτών ,θα τα αναφέρω να είστε σίγουρες..για την ώρα μια δυσφήμιση(όπως θα την έλεγαν αυτοί)μόνο κακό θα κάνει στην όλη διαδικασία..είναι καθαρά ανθρώπινο λάθος και έχω σκοπό να το φτάσω ως το τέλος...βοήθεια δεν υπάρχει από κανέναν αλλά από πείσμα και μόνο για όσα έχει περάσει το μωρό μου αξίζει...
αυτούς τους 14μήνες έχω βιώσει πράγματα που δεν μου πέρναγαν απ το μυαλό και τελικά το συμπέρασμα είναι πως ο καθένας κοιτάει τον εαυτό του..ξέρω και άλλες που έχουν τον συγκεκριμένο γιατρό και


ζήτησα βοήθεια για το δικαστήριο.η απάντηση τους


ήταν δεν θέλω να μπλέξω αφού όλα πήγαν καλά...αν


σκεφτώ και εγώ έτσι πόσες ακόμα θα κλαίνε όπως



εγώ?









κοπελα σου ευχομαι οτι καλυτερο για τομωρο σου και βαστα γερα στο γολγοθα που σε βαλαν καποιοι ανοιδεοι.λυπαμαι πολυ που υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι .και χαιρομαι που το παλευεις αλλα λυπαμαι που οταν κατι δεν μας χτυπησει την πορτα κανουμε τα στραβα ματια αλλα ολα ειναι για τους ανθρωπους και κανενας δεν ξερει ποτε θα του χτυπησει την πορτα .ευχομαι να δικαιωθεις για το παιδι σου .και καποια μερα ολα αυτα να ειναι μια κακη αναμνηση.
είμαι φορτισμένη οπότε δικαιολογίστε όποια ένταση.σας ευχαριστώ για τις ευχές.τις χρειαζόμαστε!!!

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αν θέλεις στείλε μου μήνυμα το όνομα του γιατρού γιατί κι εγώ στο πρώτο παιδί δεν είχα και την καλύτερη εμπειρία από τον γιατρό μου. Αλλά από το μαιευτήριο δεν έχω κανένα παράπονο. Στο μητέρα γέννησα και ήταν όλοι άψογοι. Άλλωστε θέλω να πιστεύω δεν γίνεται να κάνουν κάτι τόσο χοντρό στα μεγάλα μαιευτήρια. Έχουν πόσο προσωπικό. Αχ βρε κορίτσι μου πολύ έχω στεναχωρηθεί. Οι ευχές όλων μας να γίνουν δύναμή της να ξεπεράσει το πρόβλημα. Μήπως θα μπορούσε κάποια από μας να βοηθήσει και ιατρικά αν ξέρουμε γιατρούς? Ή με κάποιον καλό δικηγόρο? Γιατί όπως καταλαβαίνεις είναι δύσκολη περίπτωση να τα βάλεις μαζί τους. Μεγάλη κλίκα και βρωμιά. Πότε έχετε δικαστήριο?

nikole


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αννα μου δυστηχώς είναι έτσι όπως τα λες.μόνο αν μας χτυπήσει την πόρτα κάτι τέτοιο καταλαβαίνουμε..τίποτα δεν είναι μακρυά μας!!!εύχομαι μακρυά από όλες...
όσο για τα του δικαστηρίου επιτρέψτε μου να μην κάνω αναφορά και κατανοήστε τους λόγους...όσο για τα μεγάλα μαιευτήρια αφήστε με να έχω αμφιβολίες..σε πολύ μεγάλο γέννησα αλλά όπως διαβάζεται ακόμα το πληρώνω..μια μαμή του χωριού μου καλύτερη δουλειά θα έκανε...
οι ευχές σας είναι πολύτιμες και σας ευχαριστώ πολύ και πάλι...

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοπέλα μου τι λόγια μπορώ να σου πω εγω ; πόση παρηγοριά να σου δώσω ; αν είναι δυνατον να βάζουν τα χρήματα πάνω απο 2 ανθρώπινες ζωές γιατί ήταν και η δική σου ζωή . Έχεις καλό δικηγόρο ; πρέπει να τους πάρεις τα μαλιοκεφάλα τους όχι οτι τα χρήματα θα λύσουν το πρόβλημα αλλά θα σε βοηθήσουν και ναι να τους πάρουν και την άδεια αλλά δυστυχώς αυτοί έχουν άκριες . Να ρωτήσεις και στο συνήγορο του παιδιού τι δικαιώματα έχει .Εμείς όπως μπορούμε να βοηθήσουμε ακόμα και σαν στήριξη στο δικαστήριο. Μα καλά τι γιατρός είναι αυτός που δεν ήταν εκεί; και η μαία ; και ο γιατρός της εφημερίας ; ανεγκέφαλοι όλοι είμαι πολύ θυμωμένη

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσι μου, διάβασα το μήνυμά σου και πάγωσα...Καταρχάς, να σου ευχηθώ ό,τι καλύτερο για το μωράκι σου. Χρειάζεται κουράγιο, δύναμη και ψυχολογική υποστήριξη τόσο από το περιβάλλον σου όσο και από κάποιον ειδικό. Ξέρω ότι τα παρηγορητικά λόγια δεν αρκούν για να σε ανακουφίσουν, αλλά εύχομαι να σε στηρίζουν και χωρίς να σε ξέρω σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια.
Ο πατέρας μου ταλαιπωρήθηκε με την υγεία του σχεδόν 20 χρόνια. Από τα 11 μου μέχρι τα 30 μου που τον έχασα (πριν 1μιση χρόνο)ζούσαμε μέσα στα νοσοκομεία. Το τι έχουν δει τα μάτια μου και τι έχουν ακούσει τα αυτιά μου δεν μπορεί να περιγραφεί σε ένα ποστ. Τουλάχιστον 4 φορές έφτασε στο όριο η ζωή του από τραγικά ιατρικά λάθη. Τύχαινε δε πάντα και υποτροπίαζε σε περίοδο διακοπών και σε αργίες. (Πέθανε των Φώτων, μετά από ολιγοήμερη χριστουγεννιάτικη παραμονή στο Λαϊκο...)
Ούτε η μαμά μου ούτε εγώ είχαμε τη δύναμη (ψυχολογική και κυρίως οικονομικη) να κινηθούμε δικαστικά κι ούτε ο μπαμπάς μου όσο ζούσε ήθελε να κάνει κάτι τέτοιο διότι φοβόταν την περαιτέρω αντιμετώπιση που θα είχε. Τα κυκλώματα είναι απίστευτα,
Αν μπορέσεις (και στο εύχομαι και σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια) ΣΚΙΣΤΟΥΣ, ΠΑΡΤΟΥΣ ΤΑ ΣΩΒΡΑΚΑ... Να αρθεί άμεσα η άδεια του κάθε μαλάκα που παίζει με τις ζωές των ασθενών.
όλη μου την αγάπη σε σένα και στο παιδάκι σου

Πελιώ

nikole


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ψυχολογικά είμαι πολύ πιεσμένη..αλλιώς φανταζόμουν τη ζωή μου...έχω φτάσει εδώ από ανεύθυνους.όταν τελειώσουν όλα θέλω να πώ σε όσους περισσότερους μπορώ για όλο αυτό.δεν θα αλλάξει κάτι, όμως είμαι αποφασισμένη να κάνω τα πάντα.έχω δεί το μωρό μου σε άθλιες καταστάσεις.γέννησα και δεν έκατσα ούτε μια μέρα στο κρεβάτι..πάλευα να την κάνω να πιεί με μπιμπερό μέσα στην εντατική για να την πάρω σπίτι.έμαθα να της βάζω καθετήρα για να την πάρω.τελικά τα καταφέραμε,είναι αγωνίστρια όπως και όλα τα μωράκια που είδα στη ΜΕΝ!
παλεύω να της μάθω τα αυτονόητα..
ζεί από θαύμα και είμαι περίφανη γι αυτήν..
έχουμε χάσει το μέτρο..ξεχνάμε πως δεν αγοράζονται όλα με το χρήμα!!!!!όπως φανταζόμαστε πως τα άσχημα δεν θα συμβούν σε μας και κάνουμε τόσο λάθος..

nikole


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Pelio έγραψε:Κορίτσι μου, διάβασα το μήνυμά σου και πάγωσα...Καταρχάς, να σου ευχηθώ ό,τι καλύτερο για το μωράκι σου. Χρειάζεται κουράγιο, δύναμη και ψυχολογική υποστήριξη τόσο από το περιβάλλον σου όσο και από κάποιον ειδικό. Ξέρω ότι τα παρηγορητικά λόγια δεν αρκούν για να σε ανακουφίσουν, αλλά εύχομαι να σε στηρίζουν και χωρίς να σε ξέρω σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια.
Ο πατέρας μου ταλαιπωρήθηκε με την υγεία του σχεδόν 20 χρόνια. Από τα 11 μου μέχρι τα 30 μου που τον έχασα (πριν 1μιση χρόνο)ζούσαμε μέσα στα νοσοκομεία. Το τι έχουν δει τα μάτια μου και τι έχουν ακούσει τα αυτιά μου δεν μπορεί να περιγραφεί σε ένα ποστ. Τουλάχιστον 4 φορές έφτασε στο όριο η ζωή του από τραγικά ιατρικά λάθη. Τύχαινε δε πάντα και υποτροπίαζε σε περίοδο διακοπών και σε αργίες. (Πέθανε των Φώτων, μετά από ολιγοήμερη χριστουγεννιάτικη παραμονή στο Λαϊκο...)
Ούτε η μαμά μου ούτε εγώ είχαμε τη δύναμη (ψυχολογική και κυρίως οικονομικη) να κινηθούμε δικαστικά κι ούτε ο μπαμπάς μου όσο ζούσε ήθελε να κάνει κάτι τέτοιο διότι φοβόταν την περαιτέρω αντιμετώπιση που θα είχε. Τα κυκλώματα είναι απίστευτα,
Αν μπορέσεις (και στο εύχομαι και σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια) ΣΚΙΣΤΟΥΣ, ΠΑΡΤΟΥΣ ΤΑ ΣΩΒΡΑΚΑ... Να αρθεί άμεσα η άδεια του κάθε μαλάκα που παίζει με τις ζωές των ασθενών.
όλη μου την αγάπη σε σένα και στο παιδάκι σου

Πελιώ
λυπάμαι για τον χαμό του μπαμπά σου!
δεν ξέρω τι θα γίνει με το δικαστήριο.έχουν γίνει ΤΟΣΑ πολλά όμως..μα τόσα πολλά..ίσως θα έπρεπε να σας γράψω όταν τελείωναν όλα να μπορούσα να πώ για το σύστημα της υγείας που έχουμε..

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να'σαι καλά κοπέλα μου να δίνεις δύναμη στο παιδάκι σου...

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν ξερω τι να πω..εχω μεινει αφωνη πραγματικα..λυπαμαι παρα πολυ για οσα περασες και περνας εσυ και το μωρακι σου κι ευχομαι ολοψυχα ολα να πανε καλα,να γινει ενα θαυμα..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις