Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
30 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 30 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 39  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 39]

PoLaKi

PoLaKi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ,ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΒΑΨΙΜΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ...ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΦΤΙΑΧΝΕΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΞΥΛΟΥΡΓΟΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ...
ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΑΖΕΥΩ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΘΕΙΟΥΣ ΟΠΩΣ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ,ΣΕΝΤΟΝΙΑ,ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ ΜΑΣ ΠΕΙΡΑΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΤΡΑ ΜΑΣ...ΧΑΧΑΧΑ

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tatianoula έγραψε:αληθεια το μωρο θα το βαλετε αμεσως στο παιδικο???εγω λεω κανα 2μηνες να το εχουμε μαζι μας κ μετα να το παμε στο παιδικο.....εσεις τι λετε????οσο να''ναι στην αρχη θα ξυπναει καθε λιγο κ λιγακι να μην εχω τα πηγαινε ελα ασε που στην αρχη απ''το ανχος μας θα ξυπναμε κ θα το κοιταμε!!!! Laughing Laughing

δεν νομιζω οτι θα το βαλω στο παιδικο κατευθειαν,ηδη σκεφτομαστε πως θα το βολεψουμε στην κρεβατοκαμαρα για τους πρωτους μηνες.Το βλεπω να μενει στο δωματιο μας για κανα τριμηνο τουλαχιστον.Ο ανιψιος μου εμεινε 5μηνο,εξαρταται απο το παιδι.Θα ετοιμασουμε το κανονικο παιδικο δωματιο με το κρεβατακι και την αλλαξιερα του και μαλλον θα χρησιμοποιησουμε το πορτ-μπεμπε με βαση για το δωματιο μας.Στην αρχη ειχαμε σκεφτει να βαλουμε την κουνια ολοκληρη μεσα στο δωματιο γιατι πιθανοτατα χωραει αλλα μας ειπαν οτι στην αρχη το μωρο ειναι πολυ μικρο και "χανεται" μεσα στην κουνια και να προτιμησουμε κατι πιο μικρο για αρχη.Το καροτσι που μαλλον θα παρουμε εχει και πορτ-μπεμπε (εχει 2 διαφορετικες βασεις)και ειναι αυτο http://topbugaboostroller.com/bugaboo-cameleon-stroller-dark-gray-base-and-off-white-top-p-36.html και τον πρωτο καιρο θα κοιμαται στο πορτ μπεμπε.Βεβαια την λειτουργικοτητα θα τη δουμε στην πορεια.

PoLaKi

PoLaKi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΑΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ ΤΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΤΟΙΜΗ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ...ΧΑΧΑΧΑ
ΚΑΙ ΕΓΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΛΙΚΝΟ...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΧΟΡΑΕΙ Η ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ...
ΘΑ ΔΟΥΜΕ...

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα ξανά..Τα νέα έχουν ως εξής: Αυστηρή δίαιτα για το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης και θα πρέπει να μετράω το ζάχαρο μου 4 φορές τη μέρα. Σε μία βδομάδα να της τηλεδωνήσω να της πω πως πάω (αν φυσικά δω πάλι μεγαλές τιμές πρέπει να την πάρω νωρίτερα) και σε ένα μήνα να πάω ξανά να με δει..Αν δεν ρυθμιστεί με την διατροφή θα πρέπει να κάνω ενέσεις ινσουλίνης..

δεν με νοιάζει που θα πρέπει να περιοριστώ και να δη να πεινάσω (πόσο να χορτάσει ένας άνθρωπος με ένα φλιτζάνι αράκα για μεσημέρι??) απλά με ενοχλεί να νιώθω ότι ο άνδρας μου σκέφτεται ότι φταίω εγώ για αυτή την κατάσταση και ότι εγώ δεν έκανα κάτι σωστά τόσο καιρό τώρα..Που ο γιατρός εξήγησε πάλι σήμερα μπροστά του ότι σε καμία περίπτωση δεν είναι δικό μου το λάθος και απλώς είναι θέμα οργανισμού το πως διαχειρίζεται το στρες της εγκυμοσύνης.Άλλοι ανεβάζουν πίεση και άλλοι ζάχαρο..

Τέλος πάντων..μην αγχώνεστε τόσο με το φαγητό,δεν θα πρέπει να είμαστε υστερικές..Άλλωστε αν είναι να σου τύχει κάτι θα σου τύχει. Έχω φάει τα μαρούλια της ζωής μου σε αυτή την εγκυμόσύνη ,άλλωστε και σε κύηση να μην ήμασταν κανείς δεν θα έτρωγε φαντάζομαι άπλυτο μαρούλι ή ωμό κρέας..

Όσο για το δωμάτιο, λέμε να το κρατήσουμε λίγο καιρό στο δωμάτιο μας πρώτα.Δεν ξέρω πόσο..θα δείξει μάλλονSmile

PoLaKi

PoLaKi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΥΠΟΜΟΝΗ CARRIE ΜΟΥ,ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ?ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΦΥΣΙΚΑ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ ΕΜΕΙΝΑΝ 3 ΜΗΝΕΣ ΑΚΟΜΑ...ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ...
ΦΙΛΙΑ

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
carrie μου μην στεναχωριεσαι δεν πιστευω να το πιστευει ετσι ο αντρας σου,,ειναι δυνατον να εκανες κατι που θα εβλαπτε το μωρακι σας???απλα μια αντιδραση θα ηταν...μην στεναχωριεσε ,,και υπομονη με το ζαχαρο....

εγω σκεφτομαι να εχουμε ετοιμο το παιδικο κ στην αρχη το μωρο να το εχουμε στην καλαθουνα μαζι μας...βεβαια λιγο με προβληματιζει η καλαθουνα οποτε μπορει να βαλουμε το κρεβατακι μαζι μας κ μετα το ξαναπαμε στο παιδικο...
αντε ανυπομονω να ξεκινησουμε της δουλειες!!!! Laughing Laughing ρουχαλακια εχω ηδη αρκετα απο την ανηψια μου καποια ουδετερα χρωματακια κ απο το σοι οποτε πλυσιματακι κ τακτοποιηση θελουνε μονο......

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!

Carrie μην ανχονεσε να δεις που θα ρυθμιστει με την διατροφη!!!
και αν θυμαμαι καλα εσυ πηρες ολο κι ολο μονο 4 κιλα και εισαι και μικρη?
ετρογες πολα γλυκα γενικος στην εγγυμοσυνη σου ή ειχες κιλα παραπανω απο πριν μεινεις εγκυος?

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamax έγραψε:
Carrie μην ανχονεσε να δεις που θα ρυθμιστει με την διατροφη!!!
και αν θυμαμαι καλα εσυ πηρες ολο κι ολο μονο 4 κιλα και εισαι και μικρη?
ετρογες πολα γλυκα γενικος στην εγγυμοσυνη σου ή ειχες κιλα παραπανω απο πριν μεινεις εγκυος?
Όχι δεν έτρωγα πολλά γλυκά ούτε είχα παραπάνω κιλά.Όταν ξεκίνησα την εγκυμοσύνη ήμουνα 49,5 & τώρα είναι 53,5 και με την διαίτα δεν βλέπω να πάιρνω πάνω από 2-3κιλά ως το τέλος..

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Carrie μου,αποκλειεται ο αντρας σου να σκεφτεται οτι φταις εσυ για το ζαχαρο,ειναι κατι που δημιουργειται στην εγκυμοσυνη ειτε φαμε γλυκα ειτε οχι.Και οι γιατροι λενε να μην τρωμε γλυκα για να μην παχυνουμε οχι για να μην κανουμε ζαχαρο.Αν ειναι να κανεις,θα κανεις.Αλλωστε ζαχαρο μπορει να ανεβασει καποιος τρωγοντας και μακαρονια και αλλα αμυλωδη.Δλδ θα βγαλουμε ολα αυτα απο τη διατροφη μας?Ουτε αλμυρα γιατι θα ανεβει η πιεση ουτε γλυκα γιατι θα ανεβει το ζαχαρο?Γινεται ετσι?Μια χαρα τα λεει ο γιατρος σου:ο καθε οργανισμος διαχειριζεται διαφορετικα το στρες της εγκυμοσυνης.Εγω δεν μπορω να φανταστω πλεον τι μπορει να βρεθει στην καμπυλη γιατι ο υποθυρεοειδισμος μπορει να δημιουργησει και διαβητη αλλα δεν μπορω να βγαλω και το αμυλο απο τη διατροφη μου.Τι να τρωω δλδ?τα φρουτα μου φερνουν καουρες,τρωω λιγα,τα πολλα λαχανικα τυμπανισμο...

Κανε υπομονη και προσεχε τη διατροφη σου,μην καταφυγεις σε υπερβολες μονο και πεσεις απο τα ποδια σου.

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Carrie έγραψε:
mamax έγραψε:
Carrie μην ανχονεσε να δεις που θα ρυθμιστει με την διατροφη!!!
και αν θυμαμαι καλα εσυ πηρες ολο κι ολο μονο 4 κιλα και εισαι και μικρη?
ετρογες πολα γλυκα γενικος στην εγγυμοσυνη σου ή ειχες κιλα παραπανω απο πριν μεινεις εγκυος?
Όχι δεν έτρωγα πολλά γλυκά ούτε είχα παραπάνω κιλά.Όταν ξεκίνησα την εγκυμοσύνη ήμουνα 49,5 & τώρα είναι 53,5 και με την διαίτα δεν βλέπω να πάιρνω πάνω από 2-3κιλά ως το τέλος..

και μικρη εισαι και πολυ λιγα κιλα εχεις και πηρες λιγα και γλυκα δεν ετρογες αυτα που μπορουσες να κανουν και περνουσαν απο το χερι σου τα ειχες!!!
απλα ηταν να συμβει!!! και ενοειτε οτι κανεις δεν θα πει ή θα σκεφτει οτι φταις εσυ!!!
κανε την διατροφουλα σου και υπομονη και βγαλτο οσο γινετε απο το μυαλο σου ετσι κι αλλιως ξερω οτι εσυ μπορεις να εφαρμοσεις την διατροφη και ολα θα πανε καλα οποτε πρεπει να βγαλεις ανχοι και στεναχοριες γιατι απο αυτα ειναι που πρεπει να ανισιχεις.

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εντάξει Νατάσσα μου, λίγο το κακό....Ελέγχεται πάντως...Ισως σε κουράσει το πρόγραμμα διατροφής αλλά..θα περάσει κι αυτό!
Κοίτα να μη στεναχωριέσαι με την αντίδραση του άντρα σου, θέλει κι εκείνος λίγο χρόνο να συνηθίσει την ιδέα, ίσως άλλωστε το έκανε από λύπη για την ταλαιπωρία που θα περάσεις, την οποία δεν εξέφρασε σωστά (ε, οι άντρες δεν φημίζονται και για το συναισθηματικό τους IQ!!).Εσύ ξέρεις ότι έκανες και κάνεις το καλύτερο για τον εαυτό σου και το μωράκι σου, και αυτό φτάνει!
ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 33 804467 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 33 2963 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 33 804467

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!
CARRIE ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ, ΚΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ. ΕΝΤΕ 2,5 ΜΗΝΑΚΙΑ ΜΕΙΝΑΝΕ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟΝ ΠΑΙΔΑΡΟ ΑΓΚΑΛΙΑ ΘΑ ΤΑ ΞΑΧΑΣΕΙΣ ΟΛΑ!!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΛΙΣ ΦΤΑΣΕΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ. ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΛΛΑ, ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΟΛΟ ΤΑ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΑΝΥΣΟΥΣΑΜΕ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΓΑΛΑ ΤΟ ΕΠΙΝΑΝ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΥΠΝΟ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ!!!

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα και απο εδω κοριτσια! καλε δε σας προλαβαινω σφαιρα γραφετε! Laughing Laughing
Carrie υπομονη και κατα γραμμα οτι πει ο γιατρος τον εφαγες τον γαιδαρακο! ολα καλα να πανε!!! Very Happy
κοριτσια αυτο που λετε με το βαρος και το αν νιωθεις το μωρο ποιο πολυ δεν παιζει να υσχιει με τιποτα! εγω ειμαι 84 κιλα και τη νιωθω τη μπεμπα μου απο πολυ νωρις! τοσο νωρις που κανεις δε με πιστευε! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 33 215994

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σωτηρία για σένα http://www.punkbabyclothes.net/shop/index.php?cPath=23_153 το ποστάρανε σε ένα άλλο θέμαSmile

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[i]καθομαι κ σκεφτομαι σαν χτες ηταν που καναμε προσπαθειες να μεινω εγκυος...αποτυχιες κ αγωνιες μα γιατι δεν ερχετε κ μηπως δεν μπορουμε κ.τ.λ.
σαν χτες μου φενεται οτι ειχα την καθηστερηση κ απο την χαρα μου δεν μπορεσα να κανω καμια εκπληξη στον αντρα μου ''απλα του ειπα εχω καθηστερηση''..
σαν χτες μου φενεται οτι πηγαμε στο γιατρο μ''αυτην την αγωνια να βεβαιωθουμε οτι τελικα ειμαι εγκυος και καθε φορα απο τοτε με την ιδια λαχταρα κ αγωνια παμε στον γιατρο για τον καθε υπερηχο κ την καθε επισκεψη...τωρα καθομαι κ σκεφτομαι ποτε περασε ολος αυτος ο καιρος??σε 4 μερες μπαινω στον 7 μηνα, κ ακομα δεν το πιστευω ωρες ωρες οτι θα αποκτησουμε κατι ''δικο μας'' μονο δικο μας...οτι σ''αυτο το σπιτι θα τρεχει ενας μπεμπης κ θα μας φωναζει μαμα κ μπαμπα...λετε να εχω παθει καταθλιψη>???χαχαχαχαχα
απλα χαιρομαι κ ανυπομονο κ ειμαι σιγουρη πως οχι μονο στην πρωτη αλλα σε ολες της εγκυμοσυνες νιωθεις ετσι αυτην την ευτυχια κ ευλογια το να φερεις ενα παιδι στο κοσμο....
αχ ωρες ωρες με πιανουν τα φιλοσοφικα μου..

καλο βραδυ φιλακια σε ολες της στρογγυλες κ μυτερες κοιλιτσες!!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 33 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 33 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 33 417472

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
carrie μου μολις το ειδα στο αλλο θεμα περιτο να σου πω οτι το εχω σταμπαρει ΠΡΟ εγκυμοσυνης! χαχαχα θα πεσει χοντρο χρημα στο συγκεκριμενο! Razz Razz
τατιανακι και γω το νιωθω πολλε φορες αυτο σε καταλαβαινω , λογικες οι σκεψεις σου! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 33 215994

katarina

katarina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα κορίτσακια σας διαβαζω καθε μέρα όσο προλαβαίνω γιατι τρέχω.Ρε κορίτσια πόσο εχουν παέι τα μωράκια σας τώρα από βάρος?γιατι εμένα πριν 1 μήνα που εκανα τη β επιπεδου ηταν 540 αν θυμαμαι καλά και σημερα που πήγα για υπέρηχο γιατι φοβόμουν οτι εχει κατέβει πολυ (οπως μου λενε ολοι)και ηταν μονο 720γρ το μικρο μου.Εσας πόσο πηρα ρε παιδια εγώ υπολογιζα να ειναι 1 κιλο τωτα αλλα μπα..Εντωμεταξυ μου λεει κ η γιατρος κατι που δεν το χα ξανακουσει,ότι οσο κουραζεσαι ΄δεν παιρνει βαρος το μωρο οποτε θέλει ξεκουραση για να παχυνει.Εσείς τι λέτε?

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katarina έγραψε:Καλησπέρα κορίτσακια σας διαβαζω καθε μέρα όσο προλαβαίνω γιατι τρέχω.Ρε κορίτσια πόσο εχουν παέι τα μωράκια σας τώρα από βάρος?γιατι εμένα πριν 1 μήνα που εκανα τη β επιπεδου ηταν 540 αν θυμαμαι καλά και σημερα που πήγα για υπέρηχο γιατι φοβόμουν οτι εχει κατέβει πολυ (οπως μου λενε ολοι)και ηταν μονο 720γρ το μικρο μου.Εσας πόσο πηρα ρε παιδια εγώ υπολογιζα να ειναι 1 κιλο τωτα αλλα μπα..Εντωμεταξυ μου λεει κ η γιατρος κατι που δεν το χα ξανακουσει,ότι οσο κουραζεσαι ΄δεν παιρνει βαρος το μωρο οποτε θέλει ξεκουραση για να παχυνει.Εσείς τι λέτε?

Τι να σου πω βρε Καταρίνα μου..και εγώ κανένα κιλό υπολογίζω να έχει πάει (ήτανε 560πριν περίπου 20 μέρες) αλλά τελικά δεν το βλέπω..Αν παίρνει μισό κιλό κάθε 15 μέρες μάλλον είναι πολύ. Εγώ θα πάω τέλη Αυγούστου στον γιατρό να με δει οπότε ίσως τότε μου πει..Από την άλλη πολύ φοβάμαι ότι δεν θα πάρει βάρος όπως πρέπει τώρα με την δίαιτα που κάνω..Αφού εγώ δεν έχω πάρει ούτε μισό κιλό τον τελευταίο μήνα και φαντάσου ότι τρώω κανονικά και από χθες που ξεκίνησα την δίαιτα με έναν πρόχειρο εντελώς υπολογισμό είδα ότι καθημερινά δεν θα παίρνω ούτε 1500 θερμίδες!Με τι να πάρει βάρος ο μπέμπης?Με τον αέρα?? Rolling Eyes Rolling Eyes Μην σε ανησυχεί πάντως εφόσον είναι υγιές.Αυτό για την κούραση και το βάρος δεν το ήξερα να σου πω την αλήθεια..αλλά για να το λέει η γιατρός, κάτι παραπάνω θα ξέρει..

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΔΡΟΣΙΣΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!
CARRIE ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΛΙΓΕΣ ΘΕΡΜΙΔΕΣ.ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ 500 ΜΟΝΟ;;; ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΚΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.
ΣΩΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΤΡΕΝΤΗ ΜΑΜΑ!!!!!!
ΤΑΤΙΑΝΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΑ ΠΟΣΟ ΜΟΥ ΘΥΜΗΖΕΙΣ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ! ΟΤΑΝ ΣΤΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΦΕΥΓΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ!!ΕΛΕΓΑ ΣΑΚΗ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ...ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.ΑΣΕ ΤΑΤΙΑΝΑ ΜΟΥ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΤΟΥΛΑΠΙΤΣΑ ΤΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΜΥΡΗΣΕΙΣ!!!
ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
CARRIE ΛΑΘΟΣ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΕΙΔΑ 500 ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ 1500

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν πειράζει Κικίτσο μουSmile

Εμείς δεν ξέρω πότε θα ξεκινήσουμε να φτιάχνουμε περισσότερο το δωμάτιο (να κολλήσουμε τα αυτοκόλλητα και να συναρμολογήσουμε κούνια και αλλαξιέρα).Μάλλον κατά Οκτώβρη το σκέφτομαιSmile Το άγχος μου ήτανε μέχρι να τα ψωνίσουμε,τώρα που τα έχουμε σπίτι..Καλύτερα να σταματήσω την δουλειά πρώτα ,να περάσει και το πάρτυ και μετά έχουμε χρόνοSmile

822ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 33 Empty ΠΗΤ....10/12..(!!!!!!) Πεμ Αυγ 11, 2011 12:12 am

mariannemam

mariannemam
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κορίτσια και από 'μένα!!!Χαίρομαι που φτιάξατε αυτή την ομάδα!Είναι ωραίο να ξέρεις και να μοιράζεσαι αυτές τις σκέψεις καιτις ανησυχίες που έχουμε εμείς οι εγκυούλες...ειδικά όταν είναι το πρώτο μας φασολάκι!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 33 536304 Εγώ ακόμη δεν έχω ψωνίσει τίποτα για τον μπέμπη,αλλά μετά τις διακοπές απο Σεμπτεβρη θα ξεκινήσουμε!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 33 215994 Δεν ξέρω από που να αρχίσω!!Έχω δει τόσα πολλά μέσα στο ίντερνετ...πόσα χρειάζονται....και αλήθεια,απορώ πως οι δικές μας οι μαμάδες τα κατάφερναν χωρίς όλο αυτό τον εξοπλισμό?? Rolling Eyes Very Happy Πάντως η αλήθεια είναι οτί ψάχνω να τα πάρω από κάπου όλα μαζί και να μην μου πάει ο "κούκος αηδόνι"..!Έχετε να προτείνετε τίποτα βρε συντοπίτισες!! Very Happy

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariannemam έγραψε:Καλημέρα κορίτσια και από 'μένα!!!Χαίρομαι που φτιάξατε αυτή την ομάδα!Είναι ωραίο να ξέρεις και να μοιράζεσαι αυτές τις σκέψεις καιτις ανησυχίες που έχουμε εμείς οι εγκυούλες...ειδικά όταν είναι το πρώτο μας φασολάκι!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 33 536304 Εγώ ακόμη δεν έχω ψωνίσει τίποτα για τον μπέμπη,αλλά μετά τις διακοπές απο Σεμπτεβρη θα ξεκινήσουμε!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 33 215994 Δεν ξέρω από που να αρχίσω!!Έχω δει τόσα πολλά μέσα στο ίντερνετ...πόσα χρειάζονται....και αλήθεια,απορώ πως οι δικές μας οι μαμάδες τα κατάφερναν χωρίς όλο αυτό τον εξοπλισμό?? Rolling Eyes Very Happy Πάντως η αλήθεια είναι οτί ψάχνω να τα πάρω από κάπου όλα μαζί και να μην μου πάει ο "κούκος αηδόνι"..!Έχετε να προτείνετε τίποτα βρε συντοπίτισες!! Very Happy

Καλώς μας ήρθες mariannemam!!Και συ αγοράκι ε??Μπορείς να συμπληρώσεις τα στοιχεία σου στην λίστα που έχουμε φτιάξει εδω

Afroditi 1006 -- It's a GIRL -ΠΗΤ 5/12

Alexia-Marinos -- It's a BOY

Alkisti -- It's a GIRL -ΠΗΤ 1/11

Ardo-- It's a GIRL -ΠΗΤ 30/10-Λητώ

Aylin -- It's a GIRL -ΠΗΤ 26/11 Αρεταίειο

Carrie -- It's a BOY -ΠHT 24/11 Ρεα

Dionikou -- It's a GIRL -ΠΗΤ 17/11

Etoile -- It's a BOY - ΠΗΤ 01/12

Kalliopitsa -- θα μάθουμε όλες μαζί! - ΠΗΤ 27/11

Katarina -- Ιt's a GIRL

Kikitso -- It's a BOY - ΠΗΤ 21-11

Mamita -- It's a GIRL

mamax -- It's a ΒΟΥ - ΠΗΤ 30/11

Maraki85 -- It's a GIRL-ΠΗΤ 5/12 ΙΑΣΩ

Mora -- It's a GIRL - ΠΗΤ 14/11

Penelope26 - It's a BOY

Pumpkin -- It's a BOY- ΠΗΤ 25/11

Supermama -- It's a BOY

Tatianoula -- It's a BOY-ΠΗΤ 24/11

Tattooed Snowhite - Ιt's a GIRL - ΠΗΤ 28/12

Vivian -- ???

Χαμομηλάκι -- It's a GIRL - ΠΗΤ 3/12 ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

φωτεινουλα -- it's a BOY

Με το καλό το μωράκι σου!!

mariannemam

mariannemam
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Carrie έγραψε:
mariannemam έγραψε:Καλημέρα κορίτσια και από 'μένα!!!Χαίρομαι που φτιάξατε αυτή την ομάδα!Είναι ωραίο να ξέρεις και να μοιράζεσαι αυτές τις σκέψεις καιτις ανησυχίες που έχουμε εμείς οι εγκυούλες...ειδικά όταν είναι το πρώτο μας φασολάκι!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 33 536304 Εγώ ακόμη δεν έχω ψωνίσει τίποτα για τον μπέμπη,αλλά μετά τις διακοπές απο Σεμπτεβρη θα ξεκινήσουμε!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 33 215994 Δεν ξέρω από που να αρχίσω!!Έχω δει τόσα πολλά μέσα στο ίντερνετ...πόσα χρειάζονται....και αλήθεια,απορώ πως οι δικές μας οι μαμάδες τα κατάφερναν χωρίς όλο αυτό τον εξοπλισμό?? Rolling Eyes Very Happy Πάντως η αλήθεια είναι οτί ψάχνω να τα πάρω από κάπου όλα μαζί και να μην μου πάει ο "κούκος αηδόνι"..!Έχετε να προτείνετε τίποτα βρε συντοπίτισες!! Very Happy

Καλώς μας ήρθες mariannemam!!Και συ αγοράκι ε??Μπορείς να συμπληρώσεις τα στοιχεία σου στην λίστα που έχουμε φτιάξει εδω

Afroditi 1006 -- It's a GIRL -ΠΗΤ 5/12

Alexia-Marinos -- It's a BOY

Alkisti -- It's a GIRL -ΠΗΤ 1/11

Ardo-- It's a GIRL -ΠΗΤ 30/10-Λητώ

Aylin -- It's a GIRL -ΠΗΤ 26/11 Αρεταίειο

Carrie -- It's a BOY -ΠHT 24/11 Ρεα

Dionikou -- It's a GIRL -ΠΗΤ 17/11

Etoile -- It's a BOY - ΠΗΤ 01/12

Kalliopitsa -- θα μάθουμε όλες μαζί! - ΠΗΤ 27/11

Katarina -- Ιt's a GIRL

Kikitso -- It's a BOY - ΠΗΤ 21-11

Mamita -- It's a GIRL

mamax -- It's a ΒΟΥ - ΠΗΤ 30/11

Maraki85 -- It's a GIRL-ΠΗΤ 5/12 ΙΑΣΩ

Mora -- It's a GIRL - ΠΗΤ 14/11

Penelope26 - It's a BOY

Pumpkin -- It's a BOY- ΠΗΤ 25/11

Supermama -- It's a BOY

Tatianoula -- It's a BOY-ΠΗΤ 24/11

Tattooed Snowhite - Ιt's a GIRL - ΠΗΤ 28/12

Vivian -- ???

Χαμομηλάκι -- It's a GIRL - ΠΗΤ 3/12 ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

φωτεινουλα -- it's a BOY

Με το καλό το μωράκι σου!!

mariannemam--it's a BOY--πητ 10/12

Με το καλό σε όλες μας!!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Afroditi 1006 -- It's a GIRL -ΠΗΤ 5/12

Alexia-Marinos -- It's a BOY

Alkisti -- It's a GIRL -ΠΗΤ 1/11

Ardo-- It's a GIRL -ΠΗΤ 30/10-Λητώ

Aylin -- It's a GIRL -ΠΗΤ 26/11 Αρεταίειο

Carrie -- It's a BOY -ΠHT 24/11 Ρεα

Dionikou -- It's a GIRL -ΠΗΤ 17/11

Etoile -- It's a BOY - ΠΗΤ 01/12

Kalliopitsa -- θα μάθουμε όλες μαζί! - ΠΗΤ 27/11

Katarina -- It's a GIRL

Kikitso -- It's a BOY - ΠΗΤ 21-11

Mamita -- It's a GIRL

mamax -- It's a BOY - ΠΗΤ 30/11

Maraki85 -- It's a GIRL-ΠΗΤ 5/12 ΙΑΣΩ

mariannemam--It's a BOY--πητ 10/12

Mora -- It's a GIRL- ΠΗΤ 14/11

Penelope26 - It's a BOY

Pumpkin -- It's a BOY- ΠΗΤ 25/11

Supermama -- It's a BOY

Tatianoula -- It's a BOY-ΠΗΤ 24/11

Tattooed Snowhite - It's a GIRL - ΠΗΤ 28/12

Vivian -- ???

Χαμομηλάκι -- It's a GIRL - ΠΗΤ 3/12 ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

φωτεινουλα -- It's a BOY

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 39]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 39  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις