Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
271 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 271 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 35 ... 39  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 39]

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nατάσσα είδα τις τιμές σου στο άλλο τόπικ που άνοιξες...Δεν έχω ιδέα για το πόσο είναι καλές ή όχι και τί σημαίνει αυτό.Εντάξει, μην πάει το μυαλό σου στο χειρότερο, δηλ. σε ινσουλίνες και τέτοια!!!Λογικά και η προηγούμενη εξέταση σου θα είχε βγει εντελώς ακραία αν υπήρχε τέτοιο θέμα (διαβήτης κύησης).Θυμήσου, ό,τι κι αν είναι αντιμετωπίζεται!!Δύο μηνάκια και κάτι ακόμη, υπομονή!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 32 99132 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 32 99132 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 32 99132 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 32 99132

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ardo έγραψε:Nατάσσα είδα τις τιμές σου στο άλλο τόπικ που άνοιξες...Δεν έχω ιδέα για το πόσο είναι καλές ή όχι και τί σημαίνει αυτό.Εντάξει, μην πάει το μυαλό σου στο χειρότερο, δηλ. σε ινσουλίνες και τέτοια!!!Λογικά και η προηγούμενη εξέταση σου θα είχε βγει εντελώς ακραία αν υπήρχε τέτοιο θέμα (διαβήτης κύησης).Θυμήσου, ό,τι κι αν είναι αντιμετωπίζεται!!Δύο μηνάκια και κάτι ακόμη, υπομονή!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 32 99132 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 32 99132 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 32 99132 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 32 99132

Αρετή μου αν δεις τις τιμές αναφοράς δίπλα από κάθε μέτρηση θα καταλάβεις..χτύπησε κόκκινο!Θα δούμε τι θα μας πει ο ενδοκρινολόγος αύριο..Τον αρχικό πανικό τον έπαθα εχθες, σήμερα είμαι πιο ψύχραιμηSmile

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
carrie γιατι ετσι??τρως πολλα γλυκα???βασικα το ζαχαρο ειναι κληρονομικο αλλα πολλες εμφανιζουν ζαχαρο κ υψηλη πιεση στην εγκυμοσυνη αυτο δεν συμαινει οτι θα σου μεινει κ ολλας!!!!

τι να πω εγω δεν εκνα ακομη την καμπυλη κ αρχισα να προβληματιζομαι γιατι στο σοι μου ολοι εχουνε χαχαχαχχα...
και τι να κανουμε τωρα αντε βρε ΧΑΛΑΡΑ......

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Οτι δεν θα σου μείνει, δεν θα σου μείνει, αυτο είναι σίγουρο!Αυτός ειναι άλλωστε ο διαβήτης κύησης: εμφανίζεται στην κύηση και μετά....τσουπ!εξαφανίζεται!!!
Εντάξει, μην τρελλαίνεσαι.Ακολούθησε τις οδηγίες του ενδοκριν. και ...θα περάσει, πού θα πάει;;;;;;Στο χέρι του είναι;; Wink

penelope26

penelope26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[color=green]ΧΙΟΝΑΤΗΜΠΙΜΠΕΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΤΕΛΕΙΟ!!! ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΥ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΙΚΟΥΛΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΜΑΖΕΥΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ... ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΟΣΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗ ΒΑΡΥΝΕΙΣ! ARDO EXEIS ΤΣΑΚΙΣΕΙ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ Ε??? ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ!!! ΝΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙΣ !!! ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΟΤΙ ΠΡΟΝΟΕΙΣ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ!!! [color=green]ΤΑΤΙΑΝΑ... ΚΟΥΡΑΣΗ-ΚΟΥΡΑΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ Τ'ΑΛΛΑ ΑΠΤΟΗΤΗ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ! ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΕΙ ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ Η "ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΟΡΕΞΗ"...ΘΗΡΙΟ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ !!! ΑΥΛΙΝ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΧΑΡΑΣ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΟΥ, ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ...ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΤΟ ΝΕΟ ΣΑΣ ΣΠΙΤΙ! ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΦΗΝΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΕΝΟΙΚΙΟ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΕΙΤΟΝΕΣ...ΘΑ ΚΑΤΕΣΤΡΩΝΑ ΣΧΕΔΙΟ ΕΚΤΟΠΙΣΜΟΥ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΞΕΣΠΙΤΩΘΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ!!! ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΑΤΕ... ΜΑΡΑΚΙ85 ΒΟΥΡ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ 1 ΜΗΝΑΣ ΕΜΕΙΝΕ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ, ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΕΣΑΙ! CARRIE ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΣ ΣΕ ΔΙΑΒΗΤΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΗΣ ΕΓΓΥΜΟΣΥΝΗΣ... ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ??? confused ΘΕΛΕΙ ΑΠΛΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΙΣΣΟΡΟΠΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΥΠΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ...ΟΛΕΣ ΜΟΥ ΟΙ ΚΟΝΤΙΝΕΣ ΠΡΩΗΝ ΕΓΓΥΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΝΥΝ ΜΑΜΑΔΕΣ ΕΙΧΑΝ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΑ ΠΗΓΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ... ΠΡΟΣΟΧΗ ΘΕΛΕΙ ΑΠΛΑ...Α...ΚΑΙ Τ ΚΑΡΠΟΥΖΑΚΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΠΟΛΛΗ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΗ ΖΑΧΑΡΗ affraid ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

https://www.facebook.com/profile.php?sk=info

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια δυστυχώς δεν έχουμε ιστορικό ζαχάρου και όπως ίσως κάποιες γνωρίζετε ήδη ο γιατρός μου έχει κόψει τα γλυκά από την β επιπέδου που είδε ότι ο μπέμπης ήτανε μεγαλούτσικος για τις εβδομάδες του. Οπότε περίπου 15 μέρες τώρα έτσι και αλλιώς προσέχω αρκετά. Θα δούμε τι θα μας πει αύριο ο γιατρός, ενδοκρινολόγος μου είπε ο γυναικολόγος μου ότι θα με δει, ξέρω και γω?? Σημασία έχει να ξέρει τι του γίνεταιSmile

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα μανούλες πως είστε? Ετοιμάζομαι σιγά σιγά για να πάω στην κλινική που έχω στις 11 ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο να δούμε τι θα μου πει.Θετική σκέψη και όλα αντιμετωπίζονταιSmile Πως είστε εσείς??Έχει τρομερή ζέστη πάλι σήμερα.. sunny sunny sunny sunny

PoLaKi

PoLaKi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΟΥ...ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

CARRIE ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟ ΕΛΕΓΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΠΕΦΤΩ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ. Sad Sad Sad Sad

ΝΑ ΡΩΤΗΣΑΩ ΚΑΤΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΧΑΜΟ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΣΑΣ???? Η' ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΤΕ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ???
ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΕΝΩ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΥΧΤΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΟΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ,ΜΗΠΩΣ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΤΣΑΜΠΑ????
ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤ'ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΓΙΝΟΜΑΙ ΣΚΑΤΑ...!!!!
ΓΙΑ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΛΙΓΟ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
PoLaKi έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΟΥ...ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

CARRIE ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟ ΕΛΕΓΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΠΕΦΤΩ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ. Sad Sad Sad Sad

ΝΑ ΡΩΤΗΣΑΩ ΚΑΤΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΧΑΜΟ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΣΑΣ???? Η' ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΤΕ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ???
ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΕΝΩ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΥΧΤΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΟΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ,ΜΗΠΩΣ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΤΣΑΜΠΑ????
ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤ'ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΓΙΝΟΜΑΙ ΣΚΑΤΑ...!!!!
ΓΙΑ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΛΙΓΟ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

Έχουν και αυτά τις ορέξεις τους βρε Πολάκι,μην ανυσηχείς!!Smile Και εγώ το έχω πάθει αυτό, τη μία μέρα μπορεί να γίνεται χαμός και μετά τίποτα..ελάχιστα πράγματα!Είναι φυσικό νομίζω,πρέπει υποτίθεται να κοιμούνται το περισσότερο της ημέρας αλλίως πως θα μεγαλώσουν? Όλα καλά!!Μην στεναχωριέσαι από αυτό και το επηρρεάζει η διάθεση σουSmile

PoLaKi

PoLaKi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΤΟΝ ΕΠΗΡΕΑΖΩ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΚΟΥΤΟΥΣ ΤΕΛΕΙΩΣ, ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΨΑΧΝΟΜΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ,ΙΣΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΕΣΜΕΝΗ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ...
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΛΙΓΟΟΟΟ....
ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΗΜΟΥΝ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΕΤΣΙ...
Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩΣ...ΦΙΛΙΑ!!!

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα,κοριτσια μου!!!

Carrie,ειναι καλο που θα πας στον ενδοκρινολογο και θα σου πει τι ακριβως να κανεις.Μην φοβασαι,ολα θα πανε καλα,αυτα ειναι αντιμετωπισιμα πραγματα.Στην αρχη της εγκυμοσυνης ειχα παει και εγω στον ενδοκρινολογο γιατι εχω προβλημα με το θυρεοειδη μου (υποθυρεοειδισμος) που δεν ηξερα οτι μπορει να αποτελεσει προβλημα για το μωρο εαν δεν ειναι σωστα ρυθμισμενος.Με εστειλε ο γυναικολογος γιατι δεν ειχε χαρει με τους δεικτες μου.Ο ενδοκρινολογος μου αυξησε τη δοση και ολα καλα μετα.Να σημειωθει οτι ο υποθυρεοειδισμος προκαλει πνευματικη καθυστερηση στο μωρο,αποβολες και προωρους τοκετους.Οποτε να λες παλι καλα που υπαρχουν γιατροι και φαρμακα και γλιτωνουμε απο ολα τα δυσαρεστα.Ευχαριστο δεν ειναι να εχεις το νου σε χαπια κτλ ολη την ωρα αλλα σκεψου να μην υπηρχαν? affraid affraid affraid

Polaki,και μενα η μπουμπου δεν ειναι λυσσαρα,ολη μερα καθε μερα!Μην σε ανησυχει αν δεν κουνιεται και πολυ.Να ξερεις οτι δεν αντιλαμβανομαστε παντα ολες τις κινησεις,ειναι μικρα ακομα.Σημερα δεν την εχω νιωσει ακομα,αργει να ξυπνησει το πρωι,ειναι υπναρου σαν τη μαμα και τον μπαμπα της!! I love you I love you χτες ηταν επισης σχετικα ησυχη,μονο καποια στιγμη μου εδωσε μια πολυ γερη και πολυ χαμηλα σε βαθμο που τιναχτηκα και πονεσα ελαφρως,νομιζα οτι θα γεννησω! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 32 585182 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 32 585182 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 32 585182 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 32 585182 Οταν κανεις μπανιο στη θαλασσα,αντιδρα ο μπεμπης?εγω δεν την καταλαβαινω αλλα ο αντρας μου που βαζει το χερι στην κοιλια λεει οτι πολλες φορες τρελαινεται.Αμα της αρεσει η θαλασσα,ειναι σιγουρα δικο μας παιδι,χαχαχαχα!!!! tongue tongue tongue tongue


mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ρε παιδια κι ο μαιντανος ειναι επυκινδινος για τοξοπλασμα......
????????
εγω νομιζα μονο μαρουλη και αλλα ομα λαχανικα στην σαλατα ειναι δηλαδη κι αυτα βασιλικος ανιθος κτλ??????

PoLaKi

PoLaKi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΧΑΜΟΜΗΛΑΚΙ ΜΟΥ,Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΜΙΚΡΑΚΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ,ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ,
ΕΙΔΗ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ...
ΟΣΟ ΓΙΑ ΟΤΝ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΑΚΙ ΝΑΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΚΟΛΥΜΠΑΩ
ΣΕ ΦΙΛΩ!!!

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερούδια κοριτσάρες!!!
Πολάκι μην ανησυχείς καθόλου κοριτσάκι μου, είναι πολύ νωρίς για να νιώθεις το μωρό συνεχώς!Φαντάσου ότι είναι ακόμα μικρούλι, ότι κοιμάται πολλές ώρες ακόμα και επιπλέον η κινητικότητά του εξαρτάται από πολλές παραμέτρους:από το κατά πόσο κινείσαι εσύ ώστε να αντιληφθείς τις κινήσεις του, από το τί έφαγες (αν πχ.έφαγες γλυκόζη ή κάτι άλλο διεγερτικό), από τη διάθεσή σου, από το σωματικό σου βάρος(πχ. αν έχεις περισσότερο λίπος στην κοιλιά θα το αντιληφθείς δυσκολότερα) κτλ.Κι εγώ μέχρι την 26-7 εβδομάδα την ένιωθα 1-2 φορές τη μέρα.Τώρα που είμαι στην 29 εβδομάδα έχουν "ζορίσει" τα πράγματα όσον αφοράτ τη χωρητικότητα της κοιλιάς μου, οπότε αντιλαμβάνομαι συνέχεια κινήσεις της.
Ζέστη κοριτσάκια πάλι σήμερα!Πάντως σήμερα θα κανονίσω με καμία φιλεναδίτσα μου καφεδάκι, έχω φρικάρει στο σπίτι!!Καλημερούδια!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 32 328109

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamax έγραψε:ρε παιδια κι ο μαιντανος ειναι επυκινδινος για τοξοπλασμα......
????????
εγω νομιζα μονο μαρουλη και αλλα ομα λαχανικα στην σαλατα ειναι δηλαδη κι αυτα βασιλικος ανιθος κτλ??????

Οποιοδηποτε λαχανικο ή φρουτο που πιθανον δεν εχει πλυθει σωστα μπορει να ειναι επικινδυνο.Βεβαια ειναι και λιγο λαχειο το ολο θεμα γιατι θα πρεπει να ειναι το συγκεκριμενο μαρουλι που εχει κατουρησει η συγκεκριμενη γατα που εχει το τοξοπλασμα...αλλα θες γυρευεις?να προτιμας τα βραστα λαχανικα οταν τρως εξω ή τα χορταρακια βραστα με μπολικο λεμονακι.

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευχαριστω πολυ χαμομιλακι και εγω τοσο καιρο νομιζα οτι προσεχα χαχα
τεσπα θελει μεγαλη προσοχη, οσο γιαυτο που λεγατε πιο πανω και εγω το ιδιο ακριβως νιοθω μια μερα βαραει συνεχεια και μετα 1ή2μερες ελαχιστα ως καθολου οποτε πλεον και εγω δεν ανισιχω

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σου κοιλιτσες......
βλεπω μεγαλο θεμα για το τοξοπλασμα εμενα δεν μου ειπε τιποτα ο γιατρος μου να προσεχω τα λαχανικα κ.τ.λ. επειδη βγηκα αρνητικη στο τοξοπλασμα???εγω τρωω οτι να''ναι κ απο φρουτα κ απο λαχανικα....η στελλα που εχει μες στο σπιτι γατα δηλαδη τι να κανει???μην υπερβαλουμε κ εμεις ολα με μετρο κ με προσοχη αλλα αμα φας μια φορα κατι κ εχει μεσα μαιντανο ε δεν θα παθουμε κ τιποτα εκτος κ αν εισαι τοσο ''γκαντεμο''..πολακι εμενα ολοι μερα χορευει δεν ξερω καν αν κοιμαται αλλα παιζει ρολο κ το τι τρως σημερα εφαγα λιγο παγωτο κ μιλαμε με τρελανε....
carrie περιμενουμε νεα σου....

φιλακια..

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamax έγραψε:ευχαριστω πολυ χαμομιλακι και εγω τοσο καιρο νομιζα οτι προσεχα χαχα
τεσπα θελει μεγαλη προσοχη, οσο γιαυτο που λεγατε πιο πανω και εγω το ιδιο ακριβως νιοθω μια μερα βαραει συνεχεια και μετα 1ή2μερες ελαχιστα ως καθολου οποτε πλεον και εγω δεν ανισιχω

Να προσεχεις και το κρεας,κοριτσακι!Να ειναι καλοψημενο,καλυτερα να ειναι λιγο σκληρο αλλα να μην ζεις με το αγχος.Την τελευταια φορα που πηγα στο γιατρο,ηταν φρικαρισμενος γιατι του ειχαν παει κατι τοξοπλασματα που πιθανοτατα ηταν απο κρεας που δεν ηταν καλοψημενο και ελεγε να μην το παιζουμε...Γαλλιδες τωρα και να τρωμε κρεας με αιμα(!!) γιατι ειχε κατι αναζοπυρωσεις τοξοπλασματος και μου ελεγε "κακομοιρα μου,μην ξεχνας καθε εναμιση μηνα,θα κανεις εξεταση για ολα τα τοξοπλασματα,λιστεριες,κυτταρομεγαλοϊους,ΟΛΑ!"...ηταν φρικαρισμενος,ποιος ξερει τι του ειχε παει...αγχωθηκα και εγω και προχτες μολισ συμπληρωσα τον ενα μηνα πηγα και τα εκανα ολα.Ευτυχως ολα ΟΚ... sunny sunny

τατιανουλα,να προσεχεις αμα εισαι αρνητικη,σημαινει οτι δεν εχεις αντισωματα.Και εγω αρνητικη ειμαι,αμα βγω ξαφνικα θετικη,δεν ειναι καλο.Τωρα βεβαια εχουμε ξεπερασει το επικινδυνο σταδιο και οτι δηποτε ειναι αντιμετωπισιμο,αλλα γιατι να υπαρξει αγχος.Για το μαιντανο,ομολογω οτι δεν το ειχα σκεφτει ποτε.Δεν μου πολυαρεσει κιολας και δεν ετυχε να φαω ποτε εξω μαιντανο.Η Στελλιτσα με τη γατα ειμαι σιγουρη οτι προσεχει,εξαλλου αυτο μεταδιδεται με τα "αποβλητα" της γατας...πολυ απλα,ΔΕΝ ΤΑ ΠΙΑΝΕΙΣ! Embarassed Embarassed

PoLaKi

PoLaKi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΤΑΤΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΕΜΕΝΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΙΑ ΝΟΜΙΖΩ...ΧΑΧΑΧΑ

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κορίτσια το έχουμε συζητήσει το θέμα με το Στελλάκι.Δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος γιατί η γατούλα της η Σανέλ είναι οικόσιτη και δεν έχει μολυνθεί από τίποτα, καθώς δεν κυκλοφορεί έξω... Very Happy Very Happy

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
PoLaKi έγραψε:ΤΑΤΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΕΜΕΝΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΙΑ ΝΟΜΙΖΩ...ΧΑΧΑΧΑ

οταν τρωω μαρμελαδα παθαινει αμοκ! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 32 654316 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 32 654316 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 32 654316 που να φαω και κανενα γαλακτομπουρεκο!!!!

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ardo έγραψε:κορίτσια το έχουμε συζητήσει το θέμα με το Στελλάκι.Δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος γιατί η γατούλα της η Σανέλ είναι οικόσιτη και δεν έχει μολυνθεί από τίποτα, καθώς δεν κυκλοφορεί έξω... Very Happy Very Happy

σωστα,ειναι οικοσιτη η γατουλα αυτη,δεν υπαρχει θεμα.Εγω εχω σκυλακι,δεν υπαρχει θεμα κανενα με τα ζωακια αν ειναι εμβολιασμενα και του σπιτου.

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαμομηλακι έγραψε:
mamax έγραψε:ευχαριστω πολυ χαμομιλακι και εγω τοσο καιρο νομιζα οτι προσεχα χαχα
τεσπα θελει μεγαλη προσοχη, οσο γιαυτο που λεγατε πιο πανω και εγω το ιδιο ακριβως νιοθω μια μερα βαραει συνεχεια και μετα 1ή2μερες ελαχιστα ως καθολου οποτε πλεον και εγω δεν ανισιχω

Να προσεχεις και το κρεας,κοριτσακι!Να ειναι καλοψημενο,καλυτερα να ειναι λιγο σκληρο αλλα να μην ζεις με το αγχος.Την τελευταια φορα που πηγα στο γιατρο,ηταν φρικαρισμενος γιατι του ειχαν παει κατι



τοξοπλασματα που πιθανοτατα ηταν απο κρεας που δεν ηταν καλοψημενο και ελεγε να μην το παιζουμε...Γαλλιδες τωρα και να τρωμε κρεας με αιμα(!!) γιατι ειχε κατι αναζοπυρωσεις τοξοπλασματος και μου ελεγε "κακομοιρα μου,μην ξεχνας καθε εναμιση μηνα,θα κανεις εξεταση για ολα τα τοξοπλασματα,λιστεριες,κυτταρομεγαλοϊους,ΟΛΑ!"...ηταν φρικαρισμενος,ποιος ξερει τι του ειχε παει...αγχωθηκα και εγω και προχτες μολισ συμπληρωσα τον ενα μηνα πηγα και τα εκανα ολα.Ευτυχως ολα ΟΚ... sunny sunny

τατιανουλα,να προσεχεις αμα εισαι αρνητικη,σημαινει οτι δεν εχεις αντισωματα.Και εγω αρνητικη ειμαι,αμα βγω ξαφνικα θετικη,δεν ειναι καλο.Τωρα βεβαια εχουμε ξεπερασει το επικινδυνο σταδιο και οτι δηποτε ειναι αντιμετωπισιμο,αλλα γιατι να υπαρξει αγχος.Για το μαιντανο,ομολογω οτι δεν το ειχα σκεφτει ποτε.Δεν μου πολυαρεσει κιολας και δεν ετυχε να φαω ποτε εξω μαιντανο.Η Στελλιτσα με τη γατα ειμαι σιγουρη οτι προσεχει,εξαλλου αυτο μεταδιδεται με τα "αποβλητα" της γατας...πολυ απλα,ΔΕΝ ΤΑ ΠΙΑΝΕΙΣ! Embarassed Embarassed





συμφονω απολυτα εγω απο οταν εμεινα εγκυος δεν τροω κρεας , λαχανικα , ομο αυγο, μαγιονεζα κτλ απο εξω...\
και σε γιορτες πηγα και σε τραπεζι γαμου και δεν ακουμπισα σχεδον τιποτα η ψυχουλα μου το ξερει αν ηθελα αλλα φοβαμαι πολυ και προσεχω για να εχω!!!ας στεριθουμε λιγο μπορει ομως και χαρη σε αυτο να μην εβαλα και κιλα...
και γλυκο μου ειπε εμενα σπανια, βεβαια αυτος το ειπε για τα κιλα αλλα εγω τον ακουσα γιατι φοβαμαι πολυ την καμπυλη ζαχαρου...
γιατην γατα της Στελλας πυστευω οτι εφοσον ειναι οικοσιτη δεν εχει κανενα προβλημα πιο πολυ αυτο ειναι για τα γατακια που ειναι εξω

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πολακι χαχαχα μπορει τι να πω....εγω παλι δεν τρελενομαι για λυκα τελευταια σκεψου αν φαω κατι γλυκο θα ειναι κανενα παγωτινη...ενω παλια δεν μπορουσα χωρις γλυκο.....

χαμομηλακι εννωειτε προσεχουμε για να μην τρεχουμε....

ardo το ξερω εχω συζητηση και''γω με την στελλα απλα θελω να πω μες στο σπιτι ειναι οσο να''ναι λες πιο επικινδυνο π.χ. εγω εχω σκυλακι ...αλλα αν ειναι να το παθεις θα το παθεις οσο κ να προσεχεις...

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια ξεκινησατε την ανακαινηση στα παιδικα δωματια???
εγω ειπα στον αδερφο μου σιγα σιγα να με βαλεισ το προγραμμα κ σε κανενα μηνα να βαψουμε το παιδικο για να μπορω σιγα σιγα να το τακτοποιησω να τα κανω ολα σιγα σιγα να τα ευχαριστηθω...εχουμε καιρο οποτε χωρις ανχος....

αληθεια το μωρο θα το βαλετε αμεσως στο παιδικο???εγω λεω κανα 2μηνες να το εχουμε μαζι μας κ μετα να το παμε στο παιδικο.....εσεις τι λετε????οσο να''ναι στην αρχη θα ξυπναει καθε λιγο κ λιγακι να μην εχω τα πηγαινε ελα ασε που στην αρχη απ''το ανχος μας θα ξυπναμε κ θα το κοιταμε!!!! Laughing Laughing

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 39]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 35 ... 39  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις