Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
30 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 30 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 15]

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
didumomama έγραψε:
Lilliput έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ααααααχ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 911307 ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 911307 ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 585182 ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 585182

Είναι κούκλος!!!!!! ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 215994
και λιγα λες!!!ειναι μαναρος,μανουλι δεν ξερω τι αλλο να πω!!!οτι ταινια κυκλοφορει που να παιζει την εχω παρει και την εχω δει πολακις.ιδιως οταν παιζει ξυλο και βγαζει το μπλουζακι ειναι ολα τα λεφτα.τι κοιλιακοι ειναι αυτοι!!!και απο φωνη σκιζει!

tzenaki

tzenaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
the sixth sense αυτη η ταινια με εκανε κ εκλαψα... στο τελος .....

με τον bruce willis

cinderella

cinderella
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ο ΥΠΟΠΤΟΣ ΤΗΣ ΟΔΟΥ ΑΡΛΙΝΓΚΤΟΝ πάρα πολύ καλά με ΤΖΕΦ ΜΠΡΙΤΖΕΣ, ΤΙΜ ΡΟΜΠΙΝΣ! Από τις πιο ωραίες περιπέτειες-μυστηρίου!! Smile Smile

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lilliput έγραψε:
Nena έγραψε:Εμένα πειραζει που δε μου αρεσει καθολου ο τυπος??? Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

καλέ δε μου αρέσει σε ομορφιά!! μου αρέσει το μάγκικο στυλάκι του..σε ομορφιά δε μου αρέσει καν ο μίστερ μπράντ... Razz πολύ ξεπέ..



καλύτερα!!!!! μία λιγότερη στη λίστα μου χαχαχαχαχα

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Πολυ ωραια ταινια, δεν την ειδα οταν βγηκε και για καποιο λογο εχω το βιβλίο, αλλα δεν θυμαμαι να το αγορασα.. Embarassed Embarassed Νομιζω οτι ειναι πολύ καλή μεταφορα.

Εδω και καιρο προσπαθω να βρω το Citizen Kane, για την οποια ταινια εχω ακουσει οτι ειναι η καλυτερη όλων των εποχων. Και δεν την εχω δει!!!!!!!!!!! ντροπή!!! Razz Razz Την εχει δει καμια σας??? Εντυπώσεις??



εγώ την έχω δει. κι εγώ την είδα γιατί υποτίθεται πως είναι η καλύτερη ταινία.
καλή ταινία δε λεώ, αλλά όχι και η καλύτερη.
μάλλον η καλύτερη που έχει δει ο μέσος αμερικάνος και δεν την έχει καταλάβει κιόλας!!!!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοίταζα τα ντιβιντιά μου και είδα ακόμα μια πολύ ωραία ταινία.
Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΑΠΩΛΕΙΑΣ με τον ΤΟΜ ΧΑΝΚΣ και τον ΠΩΛ ΝΙΟΥΜΑΝ νομίζω οτι είναι του ΣΑΜ ΜΕΝΤΕΣ.


NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
adeline έγραψε:αχ ήταν και είναι μία τρέλα ο George...απορώ γιατί ακόμη δεν βρέθηκε μία να τον παντρευτεί...μήπως όντως είναι γκεί; ή έχει κχμ μικρά προσόντα; μπααα...
Και τον Ρίτσαρντ είχανε βγάλει κάποτε αδερφή, την εποχή που ήταν νεώτερος και επειδή δε στέριωνε με καμία.
Μάλιστα θυμάμαι, όταν χώρισε με την Σίντι (μ' αρεσει που τους λέμε με τα μικρά τους λες και χθες παίζαμε μαζί τους μπιρίμπα στο μπαλκόνι χαχαχα) τον λέγανε ανίκανο και ότι είχε πρόβλημα και δεν μπορούσε να κάνει παιδιά!
Είναι απλό... τέτοιοι άντρες που γνωρίζουν ότι αποτελούνε sex sympols και πόσο μάλλον όταν έχουν αυτό το γοητευτικό στοιχίο της ωριμότητας (όχι τα παιδαρέλια), σπανίως στεριώνουν, γιατί ακριβώς τους αρέσει αυτό που βιώνουν και περνάνε παρά έξω στον γυναικείο πληθυσμό και στην τελική καλά κάνουν.. τέτοιοι άντρες είναι αμαρτία να χαρίζονται σε μια γυναίκα, ενώ θα μπορούσαν να τεθούν σε διάθεση πολλών... μαζί με αυτές και στη δική μου χαχαχαχαχα ε ενα κομματάκι να μη δοκιμάσω και γω?... έτσι για τη λιγούρα βρε αδερφέ Razz
Αν και ο George μέχρι χθες, δεν τα είχε με μια Ιταλίδα, μοντέλο? Μαγκιά του! Και θα βρει άλλες δέκα..... ΕΥΡΩΠΑΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΕΣ.... έχει γούστο ο άνθρωπος... τι να τις κάνει τις Αμερικανίδες της Κρυόκωλες χαχαχαχα Wink


adeline έγραψε:...προφανώς καμία δεν του ταιριάζει... αχ γιατί να ζω η καμένη στο ελλάδα; ένα Hollywood δεν θα μου έπεφτε άσχημα..χαχαχα...(βλακείες λέω αλλά για να ευθυμίσουμε χαχαχα)
Χαχαχαχαχα έλα μου ντε, γιατί να μην ζούμε στο Αμέρικα, να τον πετύχουμε σε κανένα σούπερ μαρκετ, στον διάδρομο με τα ζαρζαβατικά και να ανοίξει η τύχη μας χαχαχαχα

Ναι αλλά... σου διαφεύγει κάτι σημαντικό...
Εδώ μας πιάνει κατάθλιψη που μένουμε στην Αθήνα, μόλις κάτι χιλιόμετρα πέρα απ' τα σπίτια μας και κλαψουρίζουμε κάθε βράδυ ότι μας λείπουν και θα πάμε νύφες στο Hollywood? Στην άλλη άκρη του ντουνιά???
Λες αμα του ζητήσεις να μετακομίσει στον Βόλο να δεχτεί??? Γιατί θα του κακοπέσει??? Πφφφφφφφ!
Εγώ μια φορά στην Αμερική δεν πάω! Άμα θέλει ας έρθει Ξάνθη, αλλιώς χωρίζουμε χαχαχαχαχα
Τι λες μαρή??? Razz Laughing


adeline έγραψε:...αφού όταν έπαιξε σε ταινίες θρίλερ, τα είδα μέχρι και εγώ που είμαι φοβιτσιάρα...
Ναι ναι... και τώρα που το είπες και το θυμήθηκα... Ποια ήταν εκείνη η ταινία, της περασμένης δεκαετίας νομίζω, που ήταν συγγραφέας και πήγε να γράψει τη νουβέλα του σε ένα σπίτι στην επαρχία και συνέβαιναν διάφορα μυστήρια και τελικά στο τέλος αποδείχτηκε ότι και καλά ήταν διχασμένη προσωπικότητα και τα προκαλούσε ο ίδιος??? Πω πω θυμάμαι, πως του πήγαιναν τα γυαλάκια και το σοβαρό ύφος Razz

(άσχετο... απο κάπου μου 'ρχετε μια σκατίλα και μου χαλάει την σέξι εικόνα που μόλις σχεδίασα στο μυαλό μου Mad Mad ...Τους βόθρους μου μέσα Shocked Laughing )


adeline έγραψε:... η Vanessa με τα αραιά δοντάκια και την πλάκα στήθος...τον τύλιξε κανουνικούτατα η μάγισσα γρρρρρ
...Χαχαχαχχα εσύ σιγα σιγά είσαι ικανη να την βγάλεις την κοπέλα και Γεωργίτσα Βασιλειάδου Razz Laughing
Ε τι να κάνουμε, μπορεί να του αρέσουν οι μικρόστηθες, γούστα είναι αυτα! (άλλο που δεν θέλω εγώ, γιατί με συμφέρει... WinkRazz)

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
NeNaKi_Gr έγραψε:
adeline έγραψε:αχ ήταν και είναι μία τρέλα ο George...απορώ γιατί ακόμη δεν βρέθηκε μία να τον παντρευτεί...μήπως όντως είναι γκεί; ή έχει κχμ μικρά προσόντα; μπααα...
Και τον Ρίτσαρντ είχανε βγάλει κάποτε αδερφή, την εποχή που ήταν νεώτερος και επειδή δε στέριωνε με καμία.
Μάλιστα θυμάμαι, όταν χώρισε με την Σίντι (μ' αρεσει που τους λέμε με τα μικρά τους λες και χθες παίζαμε μαζί τους μπιρίμπα στο μπαλκόνι χαχαχα) τον λέγανε ανίκανο και ότι είχε πρόβλημα και δεν μπορούσε να κάνει παιδιά!
Είναι απλό... τέτοιοι άντρες που γνωρίζουν ότι αποτελούνε sex sympols και πόσο μάλλον όταν έχουν αυτό το γοητευτικό στοιχίο της ωριμότητας (όχι τα παιδαρέλια), σπανίως στεριώνουν, γιατί ακριβώς τους αρέσει αυτό που βιώνουν και περνάνε παρά έξω στον γυναικείο πληθυσμό και στην τελική καλά κάνουν.. τέτοιοι άντρες είναι αμαρτία να χαρίζονται σε μια γυναίκα, ενώ θα μπορούσαν να τεθούν σε διάθεση πολλών... μαζί με αυτές και στη δική μου χαχαχαχαχα ε ενα κομματάκι να μη δοκιμάσω και γω?... έτσι για τη λιγούρα βρε αδερφέ Razz
Αν και ο George μέχρι χθες, δεν τα είχε με μια Ιταλίδα, μοντέλο? Μαγκιά του! Και θα βρει άλλες δέκα..... ΕΥΡΩΠΑΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΕΣ.... έχει γούστο ο άνθρωπος... τι να τις κάνει τις Αμερικανίδες της Κρυόκωλες χαχαχαχα Wink


adeline έγραψε:...προφανώς καμία δεν του ταιριάζει... αχ γιατί να ζω η καμένη στο ελλάδα; ένα Hollywood δεν θα μου έπεφτε άσχημα..χαχαχα...(βλακείες λέω αλλά για να ευθυμίσουμε χαχαχα)
Χαχαχαχαχα έλα μου ντε, γιατί να μην ζούμε στο Αμέρικα, να τον πετύχουμε σε κανένα σούπερ μαρκετ, στον διάδρομο με τα ζαρζαβατικά και να ανοίξει η τύχη μας χαχαχαχα

Ναι αλλά... σου διαφεύγει κάτι σημαντικό...
Εδώ μας πιάνει κατάθλιψη που μένουμε στην Αθήνα, μόλις κάτι χιλιόμετρα πέρα απ' τα σπίτια μας και κλαψουρίζουμε κάθε βράδυ ότι μας λείπουν και θα πάμε νύφες στο Hollywood? Στην άλλη άκρη του ντουνιά???
Λες αμα του ζητήσεις να μετακομίσει στον Βόλο να δεχτεί??? Γιατί θα του κακοπέσει??? Πφφφφφφφ!
Εγώ μια φορά στην Αμερική δεν πάω! Άμα θέλει ας έρθει Ξάνθη, αλλιώς χωρίζουμε χαχαχαχαχα
Τι λες μαρή??? Razz Laughing


adeline έγραψε:...αφού όταν έπαιξε σε ταινίες θρίλερ, τα είδα μέχρι και εγώ που είμαι φοβιτσιάρα...
Ναι ναι... και τώρα που το είπες και το θυμήθηκα... Ποια ήταν εκείνη η ταινία, της περασμένης δεκαετίας νομίζω, που ήταν συγγραφέας και πήγε να γράψει τη νουβέλα του σε ένα σπίτι στην επαρχία και συνέβαιναν διάφορα μυστήρια και τελικά στο τέλος αποδείχτηκε ότι και καλά ήταν διχασμένη προσωπικότητα και τα προκαλούσε ο ίδιος??? Πω πω θυμάμαι, πως του πήγαιναν τα γυαλάκια και το σοβαρό ύφος Razz

(άσχετο... απο κάπου μου 'ρχετε μια σκατίλα και μου χαλάει την σέξι εικόνα που μόλις σχεδίασα στο μυαλό μου Mad Mad ...Τους βόθρους μου μέσα Shocked Laughing )


adeline έγραψε:... η Vanessa με τα αραιά δοντάκια και την πλάκα στήθος...τον τύλιξε κανουνικούτατα η μάγισσα γρρρρρ
...Χαχαχαχχα εσύ σιγα σιγά είσαι ικανη να την βγάλεις την κοπέλα και Γεωργίτσα Βασιλειάδου Razz Laughing
Ε τι να κάνουμε, μπορεί να του αρέσουν οι μικρόστηθες, γούστα είναι αυτα! (άλλο που δεν θέλω εγώ, γιατί με συμφέρει... WinkRazz)

Αν λες το θρίλερ με τον Johnny Depp είναι το Secret Window.Ωραία ταινία...

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
didumomama έγραψε:Αν λες το θρίλερ με τον Johnny Depp είναι το Secret Window.Ωραία ταινία...

cheers Μπράβο βρε διπλομαμά, αυτό έλεγα! Very Happy

Να τι θα δω σήμερα το βράδυ χεχε
Μια φορά την έχω δει και την θυμάμαι μόνο σε γενικές γραμμές!

Merciiii!!! Very Happy ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 417472

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
NeNaKi_Gr έγραψε:
didumomama έγραψε:Αν λες το θρίλερ με τον Johnny Depp είναι το Secret Window.Ωραία ταινία...

cheers Μπράβο βρε διπλομαμά, αυτό έλεγα! Very Happy

Να τι θα δω σήμερα το βράδυ χεχε
Μια φορά την έχω δει και την θυμάμαι μόνο σε γενικές γραμμές!

Merciiii!!! Very Happy ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 417472

Νενάκι μου ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 417472 εγώ απόψε θα δω καινούριο επεισόδιο HAVEN!!!!!! γιούπι!!! ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 215994

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
didumomama έγραψε:Νενάκι μου ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 417472 εγώ απόψε θα δω καινούριο επεισόδιο HAVEN!!!!!! γιούπι!!! ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 215994

χαχαχχαχα
Σωστήηηηη, σε παω με 1000! Very Happy
...Άλλο αυτό, αυτό δεν πιάνεται, είναι πλέον κάτι το δεδομένο...
Εννοείτε πως και γω μαζί σου... Κατέβασμα, εισαγωγή υπότιτλοι ή και όχι, σκληρός στο HDMI και προβολή στην τν... απο την παραγωγή στην κατανάλωση Razz

Θα μας τρελάνουν όμως ε... δεν μπορούσαν να τα βγάζουν διπλά τα επεισόδια να τα 'υχαριστιόμαστε?! Τι ειν' αυτό κάθε φορά να μας κόβουν στο καλύτερο...Razz

Ο Νέηθαν όμως.. και μαμω τα παιδιά... δεν μπορώ να ξεκαθαρίσω αν θα ήθελα να τον έχω γκόμενο ή κολλητό φίλο... καλός χαρακτήρας σειράς, έξυπνoς ρόλος Wink

Άντε να δούμε τι θα δούμε και σήμερα!
Αν πετύχεις και καμιά άλλη, εξίσου αξιόλογη σειρά, πες μου... Wink
Το χειμώνα έχω να βλέπω δόξα τον Θεό ουκ' ολίγες, το καλοκαίρι όμως.... Sad

Άντε και καλή μας προβολή, τηλεθέαση, τορρεντοθέαση... όπως θέλεις πέσ' το, το ίδιο αποτέλεσμα θα έχει... Very Happy
ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 417472 ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 417472 ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 417472

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
o Τζώνης ο Ντεπ ειναι αλάνι παιδι, και του αρεσουν αλάνια κοπελιες..
ηταν κ με την Kate Moss και την Winona Rider- ολες πανω κατω τα ιδια..
..πάνω κάτω όμως!
Very Happy

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αγαπημενο εργο ολα τα SAW !!!!!!! αγαπημενες σειρες dolce vita και εγκληματα και το θα βρεις τον δασκαλο σου !!

δεν μου αρεσουν καθολου τα εργα επιστημονικης φαντασιας, τα επικα και τα πολεμικα και απο τις χειροτερες σειρες ολα τα υπολοιπα !!!! Laughing Laughing Twisted Evil Twisted Evil

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αρχοντας των ΔΑχτυλιδιών...το πως περίμενα την καθε ταινια δεν το συζητω..
ειχα κ μεγαλη αγαπη πιο μικρη με τα βιβλία του Τολκιεν..
λατρεύω... I love you I love you I love you

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εμενα μου αρεσει ο αρχοντας των δαχτυλιδιών, και μαλιστα ειχα δει πρώτα την δευτερη ταινια, μετα απο 2-3 βδομάδες κάποιος μου δάνεισε την πρώτη ταινία που την είδα 4 φορές σε ένα σαββατοκύριακο Shocked και περίμενα έναν ακόμη χρόνο για να βγει και η τρίτη ταινία, η οποία ειναι επίσης πολύ καλή, αλλά πλατειάζει πολύ στα τελευταία 20 λεπτά. Και μετα καπάκι διαβασα και το βιβλίο (και τα 3 σε ενα τομο-τουβλο εντελως). Στα αγγλικά. cyclops Με κάτι γραμματακια ψιλούτσικα. cyclops cyclops cyclops cyclops Και προτιμώ την ταινία διοτι μου βγηκαν τα ματια οξω με το βιβλίο cyclops cyclops cyclops cyclops

Μόλις τώρα είδαμε με τον άντρα μου το "Αρσενικό και παλιά δαντέλα", ειχα πολύυυυυυυυυυ καιρο να δω παλιά ταινία και μου άρεσε. Δεν τη βρηκα και αριστουργημα, αλλα από κάτι μουφες που βλέπω να διαφημίζει το ΣΤΑΡ, πολύ καλύτερη.. Αυτος ο Καρι Γκραντ, πολύ ωραια παιζει ο ατιμος!

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλά την τριλογία του Άρχοντα την έχω δει τουλάχιστον 4 φορές σε dvd (special edition) και αλλές 4 στην τηλεόραση...έμαθα και ατάκες...χαχαχα τρέλα!!! αφού περιμένω με ανυπομονησία το Χόμπιτ...περίπου οι ίδιοι ηθοποιοί θα παίξουν (εκτός απο τον Μόρτεσεν...κρίμα και μου άρεσε σαν Άραγκορν)...θα παίξουν και νέοι ηθοποιοί...πωπω τώρα μ'εχει πιάσει κάτι πάλι...θα ξαναδώ άρχοντα σήμερα....χεχεχε
επίσης θέλω να πω και για τον λατρεμένο Ewan McGregor (τον λάτρεψα στο Big fish:απίθανες ιστορίες αν και κάτι μου έκανε εξ αρχής στο trainspotting, καθώς και στην Έμμα) είναι πάρα πολύ ταλαντούχος...όμορφος -καλά αυτό είναι αναμφίβολο- και πολύ σεμνός...

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:. Και μετα καπάκι διαβασα και το βιβλίο (και τα 3 σε ενα τομο-τουβλο εντελως). Στα αγγλικά. cyclops Με κάτι γραμματακια ψιλούτσικα. cyclops cyclops cyclops cyclops Και προτιμώ την ταινία διοτι μου βγηκαν τα ματια οξω με το βιβλίο cyclops cyclops cyclops cyclops

!

και εγω ετσι- με το τουβλο στις διακοπες -και τα ψιλά γραμματα- αλλα στα Ελληνικά Νένα μου!
ο συγγραφεας ειναι ο μεγαλυτερος παραμυθάς που εχει υπαρξει κατα τη γνωμη μου- εχει ΦΤΙΑΞΕΙ εναν καινουριο κοσμο μεσα απο τα βιβλία του- εχει δημιουργησει γλωσσες με συντακτικό και ολοκληρη γραμματικη που μπορεις να τις μαθεις κ να τις μιλησεις, που διεπωνται κ απο συγκεκριμένους γλωσσολογικους κανόνες δικής του επινόησης παρακαλω!!!. και μιλαμε για καμια 10-12 διαφορετικες γλώσσες στο συνολο.(αυτά τα elvish που μιλούσαν τα ξωτικά στην ταινια δεν ειναι αλλαμπουρνέζικα δλδ)
ολες βασιζονται σε αρχαίες γλωσσες απο Βορεια Ευρώπη και οι ιστοριες του βασιζονται σε παραμυθια και παραδοσεις των αρχαιων αυτων λαων.

τι να λεμε τωρα για τον ανθρωπο!!!!!!!!! Shocked Shocked Shocked



Έχει επεξεργασθεί από τον/την koukida στις Κυρ Ιουλ 31, 2011 12:44 am, 1 φορά

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και μιας και μιλαμε για τετοιες ταινιες- χθες βαλαμε να δουμε το 'Χαρρυ Ποττερ και οι κληροι του Θανάτου'.

ενω τα άλλα μου φανηκαν καπως 'παιδικά' το συγκεκριμενο- (αν κ δεν το τελειωσαμε ακομη-θα το δουμε σημερα το υπολοιπο) είναι όντως πιο 'ενήλικο'.

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:Αρχοντας των ΔΑχτυλιδιών...το πως περίμενα την καθε ταινια δεν το συζητω..
ειχα κ μεγαλη αγαπη πιο μικρη με τα βιβλία του Τολκιεν..
λατρεύω... I love you I love you I love you


εχω διαβασει τα βιβλια κι εχω δει πολλες φορες τις ταινιες..τρελαινομαι!
πριν απο αυτη την τριλογια ειχε βγει ενα βιβλιο που λεγεται "χομπιτ" και δειχνει την "αρχη" ολων! τελειο! κι αυτο επρεπε να το κανουνε ταινια!

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
NeNaKi_Gr έγραψε:
didumomama έγραψε:Νενάκι μου ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 417472 εγώ απόψε θα δω καινούριο επεισόδιο HAVEN!!!!!! γιούπι!!! ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 215994

χαχαχχαχα
Σωστήηηηη, σε παω με 1000! Very Happy
...Άλλο αυτό, αυτό δεν πιάνεται, είναι πλέον κάτι το δεδομένο...
Εννοείτε πως και γω μαζί σου... Κατέβασμα, εισαγωγή υπότιτλοι ή και όχι, σκληρός στο HDMI και προβολή στην τν... απο την παραγωγή στην κατανάλωση Razz

Θα μας τρελάνουν όμως ε... δεν μπορούσαν να τα βγάζουν διπλά τα επεισόδια να τα 'υχαριστιόμαστε?! Τι ειν' αυτό κάθε φορά να μας κόβουν στο καλύτερο...Razz

Ο Νέηθαν όμως.. και μαμω τα παιδιά... δεν μπορώ να ξεκαθαρίσω αν θα ήθελα να τον έχω γκόμενο ή κολλητό φίλο... καλός χαρακτήρας σειράς, έξυπνoς ρόλος Wink

Άντε να δούμε τι θα δούμε και σήμερα!
Αν πετύχεις και καμιά άλλη, εξίσου αξιόλογη σειρά, πες μου... Wink
Το χειμώνα έχω να βλέπω δόξα τον Θεό ουκ' ολίγες, το καλοκαίρι όμως.... Sad

Άντε και καλή μας προβολή, τηλεθέαση, τορρεντοθέαση... όπως θέλεις πέσ' το, το ίδιο αποτέλεσμα θα έχει... Very Happy
ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 417472 ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 417472 ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 417472

Κι εγώ την ίδια απορία έχω..Γιατί να τελειώνει τόσο γρήγορα?Το είδες χτες ε?Πως εξαφανίζεται μία αποθήκη έτσι?Μέχρι να λύσει το μυστήριο του Colorado Kid θα μας σκάσει.Τι να είδε η άλλη Όντρει?Ανυπομονώ για το άλλο!!!
Κι εμένα μου αρέσει ο Νέηθαν αλλά και ο Ντιούκ και θα ήθελα να καταλήξει και με τους 2, δεν μπορώ να διαλέξω, χαχα...
Άλλες σειρές για το καλοκαίρι ε?Χμ, βλέπω το True blood αλλά δεν είναι σαν τις πρώτες σεζόν.Αν δεν έχεις δει το Fringe, σου το συνιστώ αν και είμαι σίγουρη πως το έχεις δει....Η τρίτη σεζόν δεν παίζεται, είναι τέλεια...
Κι εγώ σε πάω με χίλια!!!!!! ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 215994
ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 417472 γλυκιά μου!!!!

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πω, πω σας άφησα ένα Σ/Κ και γράψατε πάνω από 3 σελίδες...!
Εγώ πάντως το Σ/Κ μπορεί να άφησα την πόλη αλλά ο αντρούλης μου φρόντιζε και έβαλε το νοβα στο εξοχικό (λατρευτέ μου σύζυγε!!! ). Το Σάββατο λοιπόν έπαιζε 'Τα ψηλά τακούνια', Αλμοδοβάρ. Τρελλαίνομαι για Πέδρο και αυτή την ταινία δεν την είχα δει... όπως και πάλι δεν κατάφερα να την τελειώσω μιας και με πήρε ο ύπνος, αλλά όσο είδα το φχαριστήθηκα. Από μουσική δε... όλο το soundtrack όλα τα λεφτά!
Πολύ μου άρεσε και το τελευταίο του Αλμοδοβάρ που είδα το Χειμώνα 'Ραγισμένες Καρδιές'. Πολύ συγκινητική ερωτική ιστορία και τέλεια η μουσική επίσης.
Θυμήθηκα ακόμα ότι μία ταινία που μ' άρεσε πολύ (και η μουσική της) είναι 'η Φρίντα'.
Επίσης, είδα μία πρόσφατη κωμωδία με τον τίτλο 'ένας θάνατος σε μία κηδεία'. Κούκλος και πολύ ξεκαρδιστικός ο James Marsden (ιδίως στις σκηνές που έπαιζε γυμνός Wink )

Ζητώ συγνώμη που έγραψα ολόκληρο ποστ χωρίς να αναφέρω ούτε Τζόννυ, ούτε Τζωρτζ, ούτε Μπραντ...
και ξανά Sorry!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
desT έγραψε:Πω, πω σας άφησα ένα Σ/Κ και γράψατε πάνω από 3 σελίδες...!
Εγώ πάντως το Σ/Κ μπορεί να άφησα την πόλη αλλά ο αντρούλης μου φρόντιζε και έβαλε το νοβα στο εξοχικό (λατρευτέ μου σύζυγε!!! ). Το Σάββατο λοιπόν έπαιζε 'Τα ψηλά τακούνια', Αλμοδοβάρ. Τρελλαίνομαι για Πέδρο και αυτή την ταινία δεν την είχα δει... όπως και πάλι δεν κατάφερα να την τελειώσω μιας και με πήρε ο ύπνος, αλλά όσο είδα το φχαριστήθηκα. Από μουσική δε... όλο το soundtrack όλα τα λεφτά!
Πολύ μου άρεσε και το τελευταίο του Αλμοδοβάρ που είδα το Χειμώνα 'Ραγισμένες Καρδιές'. Πολύ συγκινητική ερωτική ιστορία και τέλεια η μουσική επίσης.
Θυμήθηκα ακόμα ότι μία ταινία που μ' άρεσε πολύ (και η μουσική της) είναι 'η Φρίντα'.
Επίσης, είδα μία πρόσφατη κωμωδία με τον τίτλο 'ένας θάνατος σε μία κηδεία'. Κούκλος και πολύ ξεκαρδιστικός ο James Marsden (ιδίως στις σκηνές που έπαιζε γυμνός Wink )

Ζητώ συγνώμη που έγραψα ολόκληρο ποστ χωρίς να αναφέρω ούτε Τζόννυ, ούτε Τζωρτζ, ούτε Μπραντ...
και ξανά Sorry!

ωραιες οι ταινιες του Αλμοδόβαρ. κ εμενα μαρεσουν.
αυτο το παλλικαρι καλε δε ντο ξερω..καλουλικο ειναι ομως.. Razz

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
didumomama έγραψε:Το είδες χτες ε?Πως εξαφανίζεται μία αποθήκη έτσι?Μέχρι να λύσει το μυστήριο του Colorado Kid θα μας σκάσει. Τι να είδε η άλλη Όντρει? Ανυπομονώ για το άλλο!!!
Χμμμ, νομίζω πως είναι η ώρα να αρχίσουμε τις εικασίες (από το εποχή Lost είχα να μπω σε τέτοια διαδικασία... μου' χε λείψει Very Happy).

Εγώ πιστεύω πως μέσα στην αποθήκη βρίσκονταν ζωντανοί, αλλά σε λήθαργο, οι σωροί όλων των πρωταγωνιστών... του Λουκ, του Νέηθαν, αλλά και της Οντρει (που είναι μάλλον ο δεύτερος εαυτός της Λούση, μιας και ο πρώτος είναι σε λήθαργό στην αποθήκη), αλλά δεν το θυμάται ούτε οι ίδια, όπως και κανείς από τους υπόλοιπους! Η μνήμη τους έχει διαγραφεί και επειδή η Λούση κατάφερε να φύγει απο το Χέηβεν κάποτε, 'κάποιος' της έδωσε αναμνήσεις μια άλλης... της Όντρει, για να μη μαθευτεί εκτός του Χέηβεν το τι συμβαίνει σ' εκείνη την περιοχή και με αφορμή τη ζωή της Όντρει, κατάφεραν να την στείλουν πάλι πίσω! Οι υπόλοιποι εντός του Χέηβεν, θυμούνται όσα πρέπει να θυμηθούν!
Κάποια στιγμή μάλιστα ο Λούκ το είπε στον Νέηθαν...-έπαθε και η νέα Οντρει, ότι πάθαμε όλοι μας τότε με το Κολοράντο κιντ- και συν της άλλης, θυμάσαι πως πέθανε ο πατέρας του Νέηθαν? Ανατινάχτηκε σαν πέτρα σε μικρά κομμάτια. Δεν ήταν άνθρωπος, κάτι άλλο ήταν... δεν ήταν ο πραγματικός ίσως, μήπως ο πραγματικός βρίσκεται μέσα στην αποθήκη?

Πιστεύω πως οι πραγματικοί τους χαρακτήρες βρίσκονταν σε λήθαργο μέσα στην αποθήκη, από την εποχή του Κολοράντο Κιντ και ότι αυτοί που βλέπουμε εμείς τοποθετήθηκαν στην θέση τους χωρίς να ξέρουν και να θυμούνται το γιατί... έχουν τις αναμνήσεις τους, αλλά δεν είναι οι πραγματικοί και η νέα Όντρει το ανακάλυψε και αντικαταστάθηκε επίσης και αυτή με την δεύτερη της που τις δόθηκαν περιορισμένες αναμνήσεις, όσες ‘έπρεπε’ να θυμάται δηλαδή πχ τον σύντροφο της Μπραντ, αλλά όχι το τι ήρθε να κάνει και τι είχε ανακαλύψει στο Χέιβεν.

Κάτι τέτοιο σκέφτομαι, τρελό μεν και έχει κενά ακόμα, αλλά... τι δεν είναι τρελό σε αυτή τη σειρά και τι δεν έχει αφήσει τα δικά του κενά... τώρα το γιατί γίνονται όλα αυτά δεν ξέρω και ούτε έχω κάτι στο μυαλό μου... ακόμα. Σίγουρα όμως, θα πάει και για 3η σεζόν.... φέτος είναι πιο καλό απο ότι πέρσι!
Το καλό που τους θέλω όμως, το τέλος να είναι κάτι συναρπαστικό, ισάξιο των επεισοδίων που έχουν προηγηθεί, τόσο ώστε να κάνει ακόμα πιο τέλειο το φινάλε της, γιατί αρκετά μας απογοήτευσε το λόστ στο τελευταίο του επεισόδιο... 7 χρόνια μιας απίστευτης σειράς, δυσφημίστηκαν με ένα τελευταίο φιάσκο επεισόδιο! Cool
ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 417472

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
NeNaKi_Gr έγραψε:
didumomama έγραψε:Το είδες χτες ε?Πως εξαφανίζεται μία αποθήκη έτσι?Μέχρι να λύσει το μυστήριο του Colorado Kid θα μας σκάσει. Τι να είδε η άλλη Όντρει? Ανυπομονώ για το άλλο!!!
Χμμμ, νομίζω πως είναι η ώρα να αρχίσουμε τις εικασίες (από το εποχή Lost είχα να μπω σε τέτοια διαδικασία... μου' χε λείψει Very Happy).

Εγώ πιστεύω πως μέσα στην αποθήκη βρίσκονταν ζωντανοί, αλλά σε λήθαργο, οι σωροί όλων των πρωταγωνιστών... του Λουκ, του Νέηθαν, αλλά και της Οντρει (που είναι μάλλον ο δεύτερος εαυτός της Λούση, μιας και ο πρώτος είναι σε λήθαργό στην αποθήκη), αλλά δεν το θυμάται ούτε οι ίδια, όπως και κανείς από τους υπόλοιπους! Η μνήμη τους έχει διαγραφεί και επειδή η Λούση κατάφερε να φύγει απο το Χέηβεν κάποτε, 'κάποιος' της έδωσε αναμνήσεις μια άλλης... της Όντρει, για να μη μαθευτεί εκτός του Χέηβεν το τι συμβαίνει σ' εκείνη την περιοχή και με αφορμή τη ζωή της Όντρει, κατάφεραν να την στείλουν πάλι πίσω! Οι υπόλοιποι εντός του Χέηβεν, θυμούνται όσα πρέπει να θυμηθούν!
Κάποια στιγμή μάλιστα ο Λούκ το είπε στον Νέηθαν...-έπαθε και η νέα Οντρει, ότι πάθαμε όλοι μας τότε με το Κολοράντο κιντ- και συν της άλλης, θυμάσαι πως πέθανε ο πατέρας του Νέηθαν? Ανατινάχτηκε σαν πέτρα σε μικρά κομμάτια. Δεν ήταν άνθρωπος, κάτι άλλο ήταν... δεν ήταν ο πραγματικός ίσως, μήπως ο πραγματικός βρίσκεται μέσα στην αποθήκη?

Πιστεύω πως οι πραγματικοί τους χαρακτήρες βρίσκονταν σε λήθαργο μέσα στην αποθήκη, από την εποχή του Κολοράντο Κιντ και ότι αυτοί που βλέπουμε εμείς τοποθετήθηκαν στην θέση τους χωρίς να ξέρουν και να θυμούνται το γιατί... έχουν τις αναμνήσεις τους, αλλά δεν είναι οι πραγματικοί και η νέα Όντρει το ανακάλυψε και αντικαταστάθηκε επίσης και αυτή με την δεύτερη της που τις δόθηκαν περιορισμένες αναμνήσεις, όσες ‘έπρεπε’ να θυμάται δηλαδή πχ τον σύντροφο της Μπραντ, αλλά όχι το τι ήρθε να κάνει και τι είχε ανακαλύψει στο Χέιβεν.

Κάτι τέτοιο σκέφτομαι, τρελό μεν και έχει κενά ακόμα, αλλά... τι δεν είναι τρελό σε αυτή τη σειρά και τι δεν έχει αφήσει τα δικά του κενά... τώρα το γιατί γίνονται όλα αυτά δεν ξέρω και ούτε έχω κάτι στο μυαλό μου... ακόμα. Σίγουρα όμως, θα πάει και για 3η σεζόν.... φέτος είναι πιο καλό απο ότι πέρσι!
Το καλό που τους θέλω όμως, το τέλος να είναι κάτι συναρπαστικό, ισάξιο των επεισοδίων που έχουν προηγηθεί, τόσο ώστε να κάνει ακόμα πιο τέλειο το φινάλε της, γιατί αρκετά μας απογοήτευσε το λόστ στο τελευταίο του επεισόδιο... 7 χρόνια μιας απίστευτης σειράς, δυσφημίστηκαν με ένα τελευταίο φιάσκο επεισόδιο! Cool
ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 417472

Ομολογώ ότι δεν είχε πάει καθόλου το μυαλό μου σε αυτά...Είχα σκεφτεί μήπως είναι το πράγμα με τα περίεργα χέρια στην αποθήκη και ότι αυτό προκάλεσε την αμνησία της Όντρεϋ αλλά ως εκεί έφτασε η φαντασία μου....
Εσύ από την άλλη έχεις πολύ φαντασία και πιστεύω πως θα έγραφες άνετα ένα βιβλίο τέτοιου είδους....Αλλά κάνεις και για ντετέκτιβ με την παρατηρητικότητα σου...Μου έδωσες τροφή για να έχω να σκέφτομαι!!!! Να σαι καλά...Τώρα ανυπομονώ ακόμα περισσοτερο για τα επόμενα!!!!!
Σίγουρα πάντως θα πάει για 3η σεζόν γιατί με τόσα μυστήρια δεν θα προλάβουν φέτος....Έχεις διαβάσει το βιβλίο?Θέλω να το πάρω αλλά φοβάμαι μη χαλάσω και το μυστήριο......

Θα έχουμε πάντως να πούμε πολλά στο επόμενο!!!!
Φιλάκια πολλά κουκλίτσα μου!!! ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 417472 ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 417472 ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ- ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΙΣΟΥΜΕ- ΣΕΙΡΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ - Σελίδα 8 417472


Υ.Γ. Θυμάσαι στην αρχή που όταν πήγε η δική μας Όντρεϋ ξεκίνησε και η "καταστροφή" της πόλης?Σαν να ήθελε η γη να την καταπιεί, ίσως για να μην λύσει τον γρίφο?
Και όταν αποφάσισε να μείνει που κάποιον πήρε τηλέφωνο το αφεντικό της (αχ πως τον λένε?Κόλλησα) και είπε ότι θα μείνει και θα τον βοηθήσει με τους μπελάδες του...Καλά ξέρουμε ότι πήρε το μπαμπά του Νέηθαν, άρα αυτό σημαίνει πως τη στείλανε για αυτόν το λόγο όπως είπες πριν...Το μυαλό μου ήθελε την παρακίνηση σου για να βάλει μπρος χαχαχαχα...
Θα ξαναβάλω την πρώτη σεζόν απόψε να την ξαναδώ για να κολλήσω το παζλ...Ότι μου έχει διαφύγει...Λείπει και ο άντρας μου άρα θα έχω και με κάτι να ασχολούμαι για να μην μου λείπει πολύ!!!!Αφορμή έψαχνα τρομάρα μου!!!

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
didumomama έγραψε:
Πρώτα απ’ όλα, η ιδέα σου είναι καταπληκτική!
...Θα κάνω και γω μια επανάληψη της 1ης season και είμαι σίγουρη ότι θα παρατηρήσουμε πράματα που μας είχαν ξεφύγει την πρώτη φοράWink

Και για να σου απαντήσω και στο άλλο ερώτημα σου που ξέχασα...
Που πήγε η αποθήκη ΟΕΟΟΟΟΟΟ, πως εξαφανίστηκε άπο προσώπου γης???

Θα σου εκθέσω το σκεπτικό μου, που δένει με τον προηγούμενο συνειρμό!

Η αποθήκη δεν πήγε πουθενά! Απλά, όσοι εμπλέκονται με τους ‘μπελάδες’ δεν μπορούν να την δουν, ίσως για να μην ανοίξουν την πόρτα της και δουν τους εαυτούς τους μέσα και λυθεί το μυστήριο ή έστω ένα κομμάτι του?

Και εξηγούμε αναλυτικότερα...
Αρχικά εμείς μέσα απο τα μάτια της νέας Όντρει, είδαμε μια αποθήκη, οκ?
...Μια Όντρει όμως, που μέχρι να ανοίξει την πόρτα της αποθήκης δεν είχε ουσιαστικά εμπλακεί στην υπόθεση και δεν είχε ουδέποτε σχέση με το Χέηβεν!
Όταν λοιπόν ξαναβλέπουμε την αποθήκη, έχει εξαφανιστεί! Είναι πλέον ανύπαρκτη βλέποντας την μέσα απο τα μάτια της δικής μας Όντρει και του Νέηθαν, ανθρώπων που είναι ήδη μπλεγμένοι στην ιστορία του Κολοράντο Κίντ, έχουν άμεση σχέση με το Χέηβεν και αν όντως ισχύει κάτι απο το προηγούμενο σκεπτικό μου, τότε ΔΕΝ πρέπει με τίποτα να βρουν την αποθήκη και να την ανοίξουν!

Όσοι ΔΕΝ έχουν καμία προηγούμενη ανάμιξη με τους ‘μπελάδες’ και με το Χέηβεν, μπορούν να δουν την αποθήκη, μα όταν ανακαλύψουν το εφτασφράγιστο μυστικό της, παθαίνουν ότι και η νέα Όντρει, γιατί πλέον εμπλέκονται άμεσα και αυτοί και άρα πρέπει να ξεχάσουν ότι είδαν και να μην την ξαναβρούν ποτέ!

Αν η σεναριογράφος έβαζε την νέα Όντρει στο επόμενο επεισόδιο να πάει να βρεί και να τους υποδείξει την αποθήκη, το πιθανότερο θα ήταν να μην την έβρισκε ούτε αυτή!

Σκέψου μόνο κάτι που αφορά το σενάριο...
Όταν η νέα Όντρει έφτασε με τον Ντουκ στο νησί, ο Ντούκ γιατί δεν την συνόδευσε μέσα στο νησί να βρουν μαζί τις συντεταγμένες και άρα την αποθήκη?
Υποτίθεται ότι είναι μια γυναίκα που δεν έχει ιδέα για τους ‘μπελάδες’ και πάει να εξερευνήσει ένα ερημονήσι δίπλα σε ένα ακόμα πιο μυστηριώδες και επικίνδυνο Χέηβεν, όπου συμβαίνουν τρελά γεγονότα. Δε θα έπρεπε λοιπόν ο Ντουκ να την ακολουθήσει, όπως σχεδόν πάντα έκανε με την δική μας Όντρει? Γιατί προτίμησε να μείνει στην βάρκα? Δεν είναι χαζό αυτό, όπως το παρέλειψε η σεναριογράφος?
...Απλούστατα, γιατί ο Ντούκ με βάση τη λογική μου, δεν θα μπορούσε να δεί εξ’ αρχής την αποθήκη και δεν θα μπορούσε να κυλήσει το επεισόδιο όπως κύλησε. Αν πήγαιναν και οι δυό να την βρούν, θα έπρεπε σε κάποια στιγμή να βλέπει η νεα Όντρει μια αποθήκη και ο Ντούκ όχι και αυτό θα χαλούσε την εξέλιξη του επεισοδίου! λέω εγώ τώρα.. Rolling Eyes
'Αρα... η αποθήκη είναι εκεί, αλλά αόρατη για όσους έχουν εμπλακεί στην υπόθεση Κολοράντο Κίντ και νομίζω ότι θα την ξανασυναντήσουμε πια μαζί με το περιεχόμενο της που ξάφνιασε και όχι τρόμαξε (και αυτό είναι το κλειδί) την νέα Όντρει, στα τελευταία επεισόδια της σειράς.
Αν κάνω λάθος, τότε η σειρά θα με συναρπάσει ακόμα περισσότερο! Very Happy

Με τα δεδομένα που έχω προσέξει, μέχρι εδώ φτάνει η σκέψη μου προς το παρόν και ακριβώς γι’ αυτό το σασπένς δεν έχω πάρει ακόμα το αντίστοιχο βιβλίο και δεν πρόκειται να το πάρω, γιατί θα καταστρέψω έτσι όλη τη μαγεία!
Άν και κάποιος φίλος που το είχε παλαιοτέρα διαβάσει και παρακολουθεί τώρα τη σειρά, μου είπε πως βασίζεται στο βιβλίο, δεν είναι ακριβώς το ίδιο. Υπάρχουν αρκετά παραπάνω μυστήρια και πολλά απο αυτά παίρνουν άλλη τροπή απο εκείνη του βιβλίου!
Θα σου συνιστούσα να μην το πάρεις... είναι ωραίο να προχωράς στα τυφλά και να αναγκάζεις το μυαλό σου να δημιουργεί τα δικά του σενάρια Wink Γυμνάζεις την φαντασία σου έτσι Wink
Που ξέρεις... ίσως δεν τελειώσει όπως το βιβλίο ή ίσως το τέλος στο βιβλίο να είναι κάτι λιγότερο από αυτό που θα ήθελες και να σε απογοητεύσει, ώστε να μην μπορείς πια να απολαύσεις το ίδιο τη σειρά!
Έτσι γίνεται συνήθως με τις ιστορίες μυστηρίου που περιέχουν και γρίφους τους οποίους ο θεατής καλείται να λύσει... χάνεται η μαγεία αν ξέρεις εκ των προτέρων το τέλος! Very Happy

Όσο για νέες σειρές... τίποτα το ιδιαίτερο... τώρα άρχισα να βλέπω δύο ακόμα που συμπληρώνουν την προβολή του Haven γι’ αυτό το καλοκαίρι Smile
Τους Alphas που είναι σε στυλ Fringe και το Combat Hospital που είναι σε στυλ Grey’s anatomy.
Και μαζί ακολουθώ και την 3η season των Ghost Hunters International που όπως υποδηλώνει ο τίτλος του, είναι paranormal περιεχομένου σειρά SmileVery Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 15]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις