Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
46 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 46 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Με βαριεται η κανω λαθος! Empty Με βαριεται η κανω λαθος! Παρ Αυγ 12, 2011 4:41 pm

giwtoulitsats


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας!ειμαι με το αγορι μου κοντα δυο χρονια ταιριαζουμε παρα πολυ σε αποψεις και χαρακτηρα και δεν μαλωνουμε ποτε ομως τον τελευταιο μισο χρονο 6 μηνες η και παραπανω νιωθω οτι βαριομαστε ολα ξεκινησαν πολυ γρηγορα εγω ειμουν αρκετα ερωτευμενη μαζι του και ηθελα να ερχομαστε σε επαφη συχνα οπως παντα δλδη και αρχησε να μην εχει ορεξη μου ελεγε δικαιολογιες του στυλ δεν μπορω με ποφυλακτικο και ειπα ενταξει να δοκιμασουμε χωρις και ξαναμανα τα ιδια ενα δυο μηνες αυτη η ιστορια μετα ξενερωσα και γω τωρα πλεον εχω πολυ σπανια ορεξη βλεπω οτι με κοροιδευει μου λεει πως με θελει και παει να γινει 3 φορες τη βδομαδα και αν θα ειναι καλη θα ειναι η μια φορα λογο μη ολοκληρωμενης στυσης..εγω ειμαι πολυ ειλικρινης και τον ρωταω τι εχεις μημπως εχεις βαρεθει μημπως κανω κατι λαθος εγω?οχι αγαπη μου τι να εχω ολα καλα δεν εχω κατι και τι να του πω δεν σου σηκ***ται δεν ειναι σωστο του λεω οτι αμα συνεχισουμε ετσι δεν θα βγει σε καλο και οτι κατι πρεπει να κανουμε και φυσικα κανει τον κινεζο ολα καλα τι ολα καλα που εχουμε απομακρυνθει!!γιατι δεν το παραδεχεται μημπως με απατα?γινεται να παμε προς το χειροτερο και να μη παιρνει χαμπαρι τι να πω εγω προσπαθω να μιλησω αλλα βγαινω τρελη δεν ξερω αν αξιζει να χαραμισω τα χρονια μου ετσι τι να κανω??

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα...το γεγονος οτι μπορει να βαρεθηκε δεν σημαινει οτι σε απατα κιολας!

μια βαρεμάρα πρεπει να υπάρχει ωστόσο όντως..
συζητηστε το.ειναι σιγουρα το καλυτερο που μπορεις να κανεις

3Με βαριεται η κανω λαθος! Empty Απ: Με βαριεται η κανω λαθος! Παρ Αυγ 12, 2011 11:40 pm

ΔώραΝι25

ΔώραΝι25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
giwtoulitsats έγραψε:γεια σας!ειμαι με το αγορι μου κοντα δυο χρονια ταιριαζουμε παρα πολυ σε αποψεις και χαρακτηρα και δεν μαλωνουμε ποτε ομως τον τελευταιο μισο χρονο 6 μηνες η και παραπανω νιωθω οτι βαριομαστε ολα ξεκινησαν πολυ γρηγορα εγω ειμουν αρκετα ερωτευμενη μαζι του και ηθελα να ερχομαστε σε επαφη συχνα οπως παντα δλδη και αρχησε να μην εχει ορεξη μου ελεγε δικαιολογιες του στυλ δεν μπορω με ποφυλακτικο και ειπα ενταξει να δοκιμασουμε χωρις και ξαναμανα τα ιδια ενα δυο μηνες αυτη η ιστορια μετα ξενερωσα και γω τωρα πλεον εχω πολυ σπανια ορεξη βλεπω οτι με κοροιδευει μου λεει πως με θελει και παει να γινει 3 φορες τη βδομαδα και αν θα ειναι καλη θα ειναι η μια φορα λογο μη ολοκληρωμενης στυσης..εγω ειμαι πολυ ειλικρινης και τον ρωταω τι εχεις μημπως εχεις βαρεθει μημπως κανω κατι λαθος εγω?οχι αγαπη μου τι να εχω ολα καλα δεν εχω κατι και τι να του πω δεν σου σηκ***ται δεν ειναι σωστο του λεω οτι αμα συνεχισουμε ετσι δεν θα βγει σε καλο και οτι κατι πρεπει να κανουμε και φυσικα κανει τον κινεζο ολα καλα τι ολα καλα που εχουμε απομακρυνθει!!γιατι δεν το παραδεχεται μημπως με απατα?γινεται να παμε προς το χειροτερο και να μη παιρνει χαμπαρι τι να πω εγω προσπαθω να μιλησω αλλα βγαινω τρελη δεν ξερω αν αξιζει να χαραμισω τα χρονια μου ετσι τι να κανω??

Δύο χρόνια δεν νομίζω πως είναι αρκετά για να βαρεθεί κάποιος τον σύντροφό του...Ίσα ίσα που έχει μάθει ο ένας τον άλλον και ο έρωτας θεωρώ είναι ότι καλύτερο. Ίσως τον απασχολεί κάτι άλλο πιο σοβαρό και επειδή δεν ανταποκρίνεται στις προσδοκίες σου εσύ να νομίζεις ότι δεν σε θέλει ή ότι σε απατά....το ότι δεν έχει στύση αυτό τα λέει όλα..Κάτι τον απασχολεί! Μίλησε μαζί του χωρίς να τον πιέζεις να σου πει..και άφησε τον να πάρει "αέρα" ίσως χωρίς να το καταλαβαίνεις να τον πιέζεις σε κάποια πράγματα!!!!
Δείξε του ότι τον συμπονάς ότι κι αν έχει και να είσαι σίγουρη πως όταν νιώσει έτοιμος θα σου μιλήσει για το πρόβλημα του.. Επίσης σκέψου αν έχει επαγγελματικά, οικογενειακά ή άλλα προβλήματα!!
Αν δεις πως δεν αλλάζει συμπεριφορά με τον καιρό τότε η επιλογή που έχεις είναι να του μιλήσεις ειλικρινά γι'αυτό που σε απασχολεί δηλαδή για την σχέση σας.....και προς θεού μην θίξεις σε καμία περίπτωση το ας το πούμε "πρόβλημα" στύσης του!!!! Είναι ένα θέμα που κανένας άντρας δεν θέλει να ακούσει!!!!!

Φιλικά και με σεβασμό σου μιλάω..Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ!

4Με βαριεται η κανω λαθος! Empty Απ: Με βαριεται η κανω λαθος! Σαβ Αυγ 13, 2011 12:47 am

giwtoulitsats


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν σε παρεξηγω ενοειται ομως παω να του το φερω απο δω παω να του το φερω απο κει και κανει οτι δεν τρεχει τιποτα και αδιαφορει τοσο που δεν καθεται να ανοιξει κουβεντα και σκεφτομαι απο μεσα μου πες οτι οντως ειναι ολα καλα και εχω εγω αδικο δεν οφειλει να κατσει να μου εξηγησει να μου πει οτι δεν ειναι ετσι οπως τα λες δεν εχω κατι ειμαι κουρασμενος η οτιδηποτε αλλο παρα μου το παιζει οτι με θελει και οταν παμε να το κανουμε ειναι σαν να ειμαστε μαζι 20 χρονια δλδη ξενερωτο...σιγουρα δεν υπαρχει προβλημα υγειας του γιατι πριν αρχησει τη συμπεριφορα αυτη ηταν πολυ καλος στο θεμα τωρα δεν ν παραδεχεται οτι κατι περιεργο εχει η σχεση μας και ουτε τον προσβαλω του λεω εχεις παρατηρησει οτι εχουμε απομακρυνθει?οχι δεν εχουμε απομακρυνθει γιατι το λες αυτο?ειμαστε σαν να εχουμε βαρεθει απεχουμε και απο το σεξ και νιωθω οτι μας εχεις βαλει σε προγραμμα δλδη θα βρεθουμε 9 το βραδυ θα παμε μια βολτα 15 λεπτα με το μηχανακι θα παμε να κλειστουμε σπιτι σου θα το κανουμε στις 12, 12 και 15 θα φυγουμε...και μου απαντα ε και τι θες να κανουμε?του λεω δλδη αλλα πραγματα δεν μπορουμε να κανουμε?και μου λεει ολο δικαιολογιες να η δουλεια να η κουραση και του κω** τα εννιαμερα δεν ξερω γιατι ετσι δεν το καταλαβαινει οτι μας κανει κακο?απο την αδιαφορια που διχνει οταν μιλαμε γιαυτο πιστευω οτι με κοροιδευει.. τον αγαπαω δεν τον κοροιδευω να πηγαινω με αλλους ειμαι απολυτα πιστη και ουτε καν ξενοκοιταω γτ δεν με ανδιαφερει..καποιες φορες με κανει να σκεφτομαι οτι ολα ειναι τελεια και καποιες φορες μου περνανε τα χειροτερα απο το μυαλο..δεν ξερω γτ μου το κανει αυτο..

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ισως θα επρεπε να τον πληρωσεις με το ιδιο νομισμα.δλδ να γινεις κ εσυ αδιαφορη κ τοτε εαν οντως νοιαζεται κ σε θελει οπως λεει τον τσουξει.μονο ετσι ισως καταλαβει το τι σου κανει.κ τοτε ανοιξε του την κουβεντα.

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
thequeen86 έγραψε:ισως θα επρεπε να τον πληρωσεις με το ιδιο νομισμα.δλδ να γινεις κ εσυ αδιαφορη κ τοτε εαν οντως νοιαζεται κ σε θελει οπως λεει τον τσουξει.μονο ετσι ισως καταλαβει το τι σου κανει.κ τοτε ανοιξε του την κουβεντα.

εφόσων δεν καταλαβαίνει από λόγια , ίσως αυτή να είναι και η καλύτερη λύση.

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αν κατάλαβα καλά μας λες ότι οι ερωτικές σας συνευρέσεις δεν γίνονται συχνά και με επιτυχία ; θα διαφωνήσω με τις 2 προηγούμενες απαντήσεις δηλαδή να τον αποφύγεις να του κάνεις μούτρα ; τι είναι αυτά; δεν με παίζεις κρυφτό άρα δεν θα σε παίξω κυνηγητό ;το θέμα είναι ότι αντιμετωπίζετε πρόβλημα 2 χρόνια και πρέπει να λυθεί αρχικά το τη κρατάμε μυστικά και τέτοια δεν παίζει απλά το πιάνεις και του εξηγείς την κατάσταση ότι έχεις πρόβλημα που ερωτικά δεν σε καλύπτει και του προτείνεις να πάτε σε κάποιον ειδικό.
Δηλαδή τι ; θα περνάει ο καιρός θα μένεις σε μια κατάσταση ψυχοφθόρα ; οκει η αγάπη αλλά και ο έρωτας το σεξ είναι σημαντικός παράγοντας δηλαδή τι είσαι 21 χρονών και δεν το συζητώ καν ΄το έκανες κουτάμαρα που έβγαλες το προφυλακτικό... θα κάτσεις έτσι ; Αν περάει ο καιρός σύντομα θα ζητήσεις απο κάποιον άλλον να σου καλύψει την ανάγκη αυτή .... Μίλα όσο είναι νωρίς . Είχα μια φίλη εκείνη τότε 21-22 και το παιδί γύρω στα 24 πολύ καλό παιδί ήταν αρραβωνιασμένη και είχε ανάλογο πρόβλημα .. δεν μπορούσε μαζί της τελικά χώρισαν φιλικά ξέρεις πολλές φορές ένα γάμος με πολλά πρόβλημα κρατιέτε απο ένα καλό σεξ αντίθετα πολλοί γάμοι καλοί έχουν χαλάσει απο την έλλειψη σεξ ....

asoula@live.com

asoula@live.com
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
επειδη κατι παρομοιο εχω παθει κ εγω θα σου πω πως αντεδρασα κ αν θελεις το κανεις..οταν καταλαβα κατι τετοιο πιστεψα πως με εχει δεδομενη κ ετσι αρχισα να αδιαφορω σε θεματα που ημουν αρκετα αφοσιομενη..αρχισα να βγαινω με τις φιλες μου,να περποιω περισσοτερο τον εαυτο μου ,να αγοραζω καινουργια ρουχα ωσπου εσκασε κ με ρωτησε τι συμβαινει κ του απαντησα τιποτα αγαπη μου ολα καλα σαν τι να συμβαινει...α κ δεν εκανα ποτε κινηση για να κανουμε κατι..εμενα ετσι επιασε..ελπιζω εστω κ λιγο να βοηθησα..κ να σου πανε ολα καλα..

kathrinkaterina


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ! ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΝΩ???ΟΧΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΕΤΣΙ! 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΣΤΕ ΜΑΖΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΤΩΡΑ ΑΝΘΙΖΕΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Ο ΕΝΑΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΑ ΤΩΝ ΑΛΛΟΝ.....ΑΠΛΑ ΑΥΤΗΝ Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΡΟΥΤΙΝΑ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΓΑΛΕΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΝΕΡΑ ΜΑΣ!!! ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΗΣΜΕΝΟ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ!!! ΜΠΟΡΕΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΗ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ! ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΕΣΥ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ....ΔΩΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!!! ΤΟ ΝΑ ΑΔΙΑΦΟΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΚΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΣΧΕΣΗ!!! ΜΙΛΗΣΕ ΤΟΥ ΚΑΙ ΖΗΤΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ! ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΟΤΙ ΖΕΥΓΑΡΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΡΩΤΙΚΗ ΣΧΕΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΦΙΛΙΚΗ...(ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΩ)ΝΑ ΤΑ ΛΕΤΕ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΕΛΕΓΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΣΟΥ Η ΕΚΕΙΝΟΣ ΣΕ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΤΟΥ!!!!

10Με βαριεται η κανω λαθος! Empty Απ: Με βαριεται η κανω λαθος! Σαβ Αυγ 13, 2011 7:09 am

giwtoulitsats


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σας ευχαριστω βρε κοριτσια ολες με ηρεμησατε πολυ μπορει πανω στο ανχος και την ανασφαλεια που εχω να του ελεγα χωριζουμε θα προσπαθησω να του κανω καινουργιες προτασεις ενα σινεμα μια βολτα μακρια κορινθο πχ για μπανιο κατι που κανουμε πολυ σπανια μημπως και ξεφυγουμε απο τα ιδια και τα ιδια ειλικρινα δεν θα τον χωριζα επειδη θελω να μου καλυψει αλλος την αναγκη αλλα απο την ανασφαλεια που εχω μημπως με απατα η με εχει βαρεθει...παντως με τις φιλες εχω αρχισει και βγαινω ενω παλιοτερα δεν πολυεβγαινα και καταλαβαινω οτι ξαφνιαζεται λιγο!! δεν πιστευω οτι ζηλευει αλλα βλεπει πως δεν βγαινει μονο εκεινος με φιλους του οτι βγαινω και γω με τις δικες μου και δεν με εχει τοσο σιγουρη οσο και να το κανουμε οι φιλοι και η δουλεια ειναι ενα ειδος ανεξαρτησιας γιατι αν εγω κλεινομαι στο σπιτι και δεν δουλευω τοτε με εχει δεδομενη..σας εχει τυχει κατι αναλογο η αλλιως εχετε μεινει ποτε ερωτευμενες πολυ για πολλα χρονια?ξερω οτι στην αρχη ανεξαντλητο παθος και καθολου βαρεμαρα ομως μετα απο τα δυο χρονια ξεθυμενει αυτο και δεν ειναι οπως την αρχη!δεν θελω να τον χασω ειναι πολυ συνηδειτοποπιημενο ατομο για την ηλικια του συνηθως αλλοι σε αυτη την ηλικια σκεφτονται πολυ χαζα εχω ξανακανει παλια μια σχεση μεγαλη παλι και κατι μικρες ποτε δεν ταιριαζα τοσο με καποιον...ειμαι σε μια ζυγαρια ποτε γερνει στα κακα ποτε γερνει στα καλα της σχεσης και ειμαι μπερδεμενη..

11Με βαριεται η κανω λαθος! Empty Απ: Με βαριεται η κανω λαθος! Σαβ Αυγ 13, 2011 7:25 am

asoula@live.com

asoula@live.com
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
οπως ειπα παραπανω την εμπειρια μου..σε εμενα επιασε γιατι φαινοταν οτι κατι ειχε κ οταν προσπαθουσα να συζητησω μαζι του μου απαντουσε οτι δεν εχει τιποτα ολα καλα...κ δεν ειχε κ πολυ ορεξη για...ναι ημουν κ ειμαι πολυ ερωτευμενη με αυτον τον ανθρωπο..προσπαθω να τον κανω να μην βαρεθει την σχεση μας με διαφορουσ τροπους κ εκπληξεις πραγματα που δεν εκανα ποτε..πολυ καλη ιδεα να πατε καπου τα δυο σας κ ευχομαι ολα να γινουν οπως τα θες. Smile Smile

12Με βαριεται η κανω λαθος! Empty Απ: Με βαριεται η κανω λαθος! Σαβ Αυγ 13, 2011 7:28 am

asoula@live.com

asoula@live.com
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
asoula@live.com έγραψε:οπως ειπα παραπανω την εμπειρια μου..σε εμενα επιασε γιατι φαινοταν οτι κατι ειχε κ οταν προσπαθουσα να συζητησω μαζι του μου απαντουσε οτι δεν εχει τιποτα ολα καλα...κ δεν ειχε κ πολυ ορεξη για...ναι ημουν κ ειμαι πολυ ερωτευμενη με αυτον τον ανθρωπο..προσπαθω να τον κανω να μην βαρεθει την σχεση μας με διαφορουσ τροπους κ εκπληξεις πραγματα που δεν εκανα ποτε..πολυ καλη ιδεα να πατε καπου τα δυο σας κ ευχομαι ολα να γινουν οπως τα θες. Smile Smile
α κ σημερα το βραδακι λογω της πανσεληνου ειπα να του κανω αλλη μια εκπληξη με φαναρακια στο μπαλκονι λιγο κρασακι κ μετα οτι προκηψει... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil χεχε!

13Με βαριεται η κανω λαθος! Empty Απ: Με βαριεται η κανω λαθος! Σαβ Αυγ 13, 2011 11:10 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μην κανεις το λαθος κ χασεις επαφες με τις παρεες σου!!!μην τυχων κ γινεις σπιτι-δουλεια-γκομενος(με συγχωρεις για την εκφραση)-σπιτι!!!
καηκες!!
εγω θυμαμαι στην ηλικια σου ειχα μια σχεση αλλα εγω -το κοιμισμενο τοτε- εκανα περα τους παντες κ ημουν μονο μαζι του-
περασα την βαρετοτερη περιοδο της ζωης μου
εμεις ειχαμε το αντιθετο προβλημα- ο τυπος ηταν σεξομανης- με ειχε πρηξε- σιχαθηκα το σεξ- αηδια πια.
τον παρατσα κ ησυχασα..

παρενθεση το παραπανω- το ανεφερα για να τονισω οτι τα ακρα δεν ειναι σημαδια υγειους σχεσης-

προσεχε τι προσφερεις και ποσο το εκτιμαει ο αλλος κουκλα μου. σου μιλαω εκ πειρας Smile

14Με βαριεται η κανω λαθος! Empty Απ: Με βαριεται η κανω λαθος! Σαβ Αυγ 13, 2011 11:30 am

kathrinkaterina


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ενοειτε να μην κανεις περα τησ παρεες σου για κανεναν γκομενο οπωσ ειπε και η κουκιδα! ο γκομενος (οπωσ και ο αντρασ) καποια στιγμη μπορει να την κανει.....ενας φιλος ομως μπορει να ειναι διπλα σου και παντα!!!!

15Με βαριεται η κανω λαθος! Empty Απ: Με βαριεται η κανω λαθος! Σαβ Αυγ 13, 2011 1:37 pm

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμένα πάλι όσον αφορά τις φιλίες, νομίζω πως δεν υπάρχουν πραγματικές, στις μέρες μας. Δεν θα το αναπτύξω το θέμα εδώ όμως.
Τώρα σχετικά με το πρόβλημα στο κρεβάτι που έχει ο φίλος σου, σόρρυ που θα στο πω, αλλά εμένα μου μυρίζει ολίγον απο κέρατο. Δεν θέλω να σε στεναχωρέσω ειλικρινά, ούτε να σε βάλω σε σκέψεις!! Από καθαρή δική μου εμπειρία σου το λεω και μόνο. Είχα πριν πολλά χρόνια μια σχέση, και κάποια στιγμή ο κύριος άρχισε να μην μου τηλεφωνεί συχνά, αρχίσαμε να μην βγαίνουμε κάθε βράδυ έξω, και όσο για το κρεβάτι είχε το ίδιο πρόβλημα με του δικού σου. Μετά από πολύ καιρό κατάλαβα ότι μου τα φορούσε κι εγώ το κορόιδο τον πίστευα!!! Που μυαλό τότε!!!! Στερνή μου γνώση να σ'είχα πρώτα δεν λένε ??
Μακάρι να μην είναι κάτι τέτοιο στο εύχομαι. Αλλά πρέπει να του ξαναμιλήσεις ξεκάθαρα αυτή τη φορά. Μήν τον αφήσεις να σου πει και πάλι "όλα καλά" -"δεν τρέχει τίποτα", εφόσον είναι φως φανάρι ότι κάτι τρέχει.....
Ουφ...Έύχομαι να βγω ψεύτρα !!!!

16Με βαριεται η κανω λαθος! Empty Απ: Με βαριεται η κανω λαθος! Σαβ Αυγ 13, 2011 2:59 pm

giwtoulitsats


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="Angie_77"][color=blue]φιλιες πραγματικες δεν υπαρχουν το ξερω αλλα ο ανθρωπος χρειαζεται την παρεα να βγει μια βολτα να πει δυο βλακειες να ξεχνιεται.. μακαρι να μην με απατα καλυτερα να με εχει βαρεθει γιατι αλλο να σε βαριεται και να στο δειχνει και αλλο να σε απατα και να νομιζεις οτι απλα σε βαριεται!!τι να πω εχτες ειμουν πολυ χαλια ειχα νευρα ανχος και στεναχωρια μαζι οποτε το παθαινουμε αυτο με πιανει και μου ερχετε να του πω χωριζουμε μετα ομως μου περναει μπαινω εδω ακουω γνωμες και μου κανει καλο ξερω πως αν χωρισουμε θα ειμαι πολυ χαλια μετα και ας μη το παραδεχομαι πανω στα νευρα μου!θα κανω υπομονη θα πιασω να του μιλησω να του πω οτι αυτο που κανει με ενοχλει και ας του το εχω ξαναπει γτ ειναι ασχημο να μαι συνεχεια με αμφιβολιες αν δει το θεμα που ανοιξα εδω θα του κακοφανει και πιθανον να πει οτι ολα αυτα ειναι απο το μυαλο μου αλλα οτι βλεπω λεω και αφου δεν καθεται να τα κουβεντιασουμε μαζι πρεπει καπου να τα πω γτ θα σκασω!!δεν θελω να χαθει η σχεση μας ετσι απλα αλλα δεν θελω να χαθουν και τα χρονια μου ετσι απλα θα δωσω χρονο οσο χρειαστει αλλα οσο και να τον αγαπαω αμα συνεχησει ετσι δεν θα μπορεσω να συνεχισω ομως πανω στην απελπισια μου με πιανει να του το πω καποιες φορες με ανχωνει το οτι μπορει να φαω τα χρονια μου και να καταλαβω οτι δεν αξιζε και οτι με κοροιδευε πισω απο την πλατη μου..εχω ξανακανει σχεση και ειμουν πολυ θυμα εχασα πολλα χρονια αδικα αλλα το μονο καλο ηταν οτι ειμουν πολυ μικρη ανηλικη..

17Με βαριεται η κανω λαθος! Empty Απ: Με βαριεται η κανω λαθος! Σαβ Αυγ 13, 2011 3:31 pm

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="giwtoulitsats"]
Angie_77 έγραψε:[color=blue]φιλιες πραγματικες δεν υπαρχουν το ξερω αλλα ο ανθρωπος χρειαζεται την παρεα να βγει μια βολτα να πει δυο βλακειες να ξεχνιεται.. μακαρι να μην με απατα καλυτερα να με εχει βαρεθει γιατι αλλο να σε βαριεται και να στο δειχνει και αλλο να σε απατα και να νομιζεις οτι απλα σε βαριεται!!τι να πω εχτες ειμουν πολυ χαλια ειχα νευρα ανχος και στεναχωρια μαζι οποτε το παθαινουμε αυτο με πιανει και μου ερχετε να του πω χωριζουμε μετα ομως μου περναει μπαινω εδω ακουω γνωμες και μου κανει καλο ξερω πως αν χωρισουμε θα ειμαι πολυ χαλια μετα και ας μη το παραδεχομαι πανω στα νευρα μου!θα κανω υπομονη θα πιασω να του μιλησω να του πω οτι αυτο που κανει με ενοχλει και ας του το εχω ξαναπει γτ ειναι ασχημο να μαι συνεχεια με αμφιβολιες αν δει το θεμα που ανοιξα εδω θα του κακοφανει και πιθανον να πει οτι ολα αυτα ειναι απο το μυαλο μου αλλα οτι βλεπω λεω και αφου δεν καθεται να τα κουβεντιασουμε μαζι πρεπει καπου να τα πω γτ θα σκασω!!δεν θελω να χαθει η σχεση μας ετσι απλα αλλα δεν θελω να χαθουν και τα χρονια μου ετσι απλα θα δωσω χρονο οσο χρειαστει αλλα οσο και να τον αγαπαω αμα συνεχησει ετσι δεν θα μπορεσω να συνεχισω ομως πανω στην απελπισια μου με πιανει να του το πω καποιες φορες με ανχωνει το οτι μπορει να φαω τα χρονια μου και να καταλαβω οτι δεν αξιζε και οτι με κοροιδευε πισω απο την πλατη μου..εχω ξανακανει σχεση και ειμουν πολυ θυμα εχασα πολλα χρονια αδικα αλλα το μονο καλο ηταν οτι ειμουν πολυ μικρη ανηλικη..

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε όλα όσα γράφεις. Εγώ όταν κάτι με "τρώει" δεν μπορώ αν δεν το ξεκαθαρίσω. Είμαι όλη μέρα χάλια ένα πράμα !!! Κάθισε και μίλα του στο ξαναλέω. Τώρα είσαι 21 και έχεις όλο τον χρόνο μπροστά σου για να φτιάξεις το μέλλον σου. Εφόσον τον αγαπάς, ΜΙΛΑ !!!
Καλό σου βράδυ !!! Με βαριεται η κανω λαθος! 531909
Θα περιμένω νέα σου σύντομα!!!!!!!

18Με βαριεται η κανω λαθος! Empty Απ: Με βαριεται η κανω λαθος! Σαβ Αυγ 13, 2011 3:39 pm

giwtoulitsats


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
να σαι καλα δεν θα του το κοπανησω κατευθειαν σιγα σιγα θα του το φερω πανω στην κουβεντα οχι οταν γυρησει απο την δουλεια και ειναι πτωμα πρεπει να τον πετυχω σε καλη στιγμη..το ποσο καλυτερα νιωθω με ολες σας δεν λεγεται μου φυγε ενα βαρος στο μεταξυ αυτα δεν εμπιστευομαι να τα πω στις φιλες μου γιατι θα τα πουνε αλλου και θα φτασουν αλλιως στα αυτια του δικου μου!οποιος καει απο τον χυλο φυσαει και το γιαουρτι ειμαι πολυ επιφηλακτικη..οταν αρχησω να βριςκω τη λυση του προβληματος θα σας πω και μακαρι να εχω καλα νεα!

19Με βαριεται η κανω λαθος! Empty Απ: Με βαριεται η κανω λαθος! Σαβ Αυγ 13, 2011 9:47 pm

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βρε κοπελα μου επετρεψε μου να αναρωτηθω κ εγω η 36χρονη....ποια χρονια σου φοβασαι μην εφαγες? Very Happy
21 χρονων εισαι ακομη.
οι σχεσεις που κανουμε - κ περισσοτερο αυτες που τελειωνουν αδοξα- ειναι εκεινες που γινονται εμπειριες και μας βοηθουν να ξεκαθαρισουμε μεσα μας τι ΔΕΝ θελουμε πραγματικα κ τι να αποφευγουμε.οποτε παλι κερδισμενες βγαινουμε-αν αγαπαμε τον εαυτο μας φυσικα κ ανοιγουμε τα ματια μας ωστε να μην την ξαναπαθουμε.

εγω δεν μπορω να ξερω τι κανει ο φιλος σου- κ επιμενω δεν σημαινει αναγκαστικά οτι σε κερατωνει η συμπεριφορα του- ωστοσο πρεπει να συζητησεις το προβλημα που εχεις (εχει) μαζι του οπωσδηποτε κ άμεσα. Very Happy

20Με βαριεται η κανω λαθος! Empty Απ: Με βαριεται η κανω λαθος! Κυρ Αυγ 14, 2011 2:26 am

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σου και από μένα. Καταρχήν να σου πω πως σε καταλαβαίνω και πρέπει να σε τρελαίνει όλο αυτό που ζεις.

Κατά τη γνώμη μου όμως η λύση είναι μία και μόνο μία: Ειλικρινής συζήτηση και όχι σουξου μούξου μανταλάκια! Νομίζω πως σχεδόν όλα τα ζευγάρια περνάνε κάποιες περιόδους που είναι στα κάτω τους για πολλούς λόγους. Ίσως και για λόγους ανανέωσης, ποιος ξέρει; Δε σημαίνει όμως πως κάποιος απατάει κάποιον. Ίσως όμως και να σημαίνει; Σε μπέρδεψα; Δε νομίζω, γιατί κάπως έτσι πρέπει να τα έχεις κι εσύ στο μυαλό σου. Τη μία έτσι και την άλλη γιουβέτσι. Αυτό όμως στο προκαλεί η συμπεριφορά του συντρόφου σου. Γι' αυτό και εκείνος είναι ο μόνος αρμόδιος να σου λύσει τις απορίες σου. Εξήγησέ του πόσο σας φθείρει όλη αυτή η κατάσταση και πως αν θέλετε να συνεχίσετε να είστε και να λέγεστε ζευγάρι, πρέπει να τα ξεκαθαρίσετε όλα εδώ και τώρα.

Σε κανέναν δεν αξίζει να ζει μέσα στην αγωνία και την αμφιβολία. Εγώ προσωπικά θεωρώ αναφαίρετο δικαίωμα του κάθε ανθρώπου να ξέρει πού βαδίζει σε όλες τις απόψεις, και νομίζω αυτό επιτυγχάνεται μόνο με την ειλικρίνεια και τη συζήτηση.

Όσο για το πρόβλημα με τη στύση του, εντάξει, καταλαβαίνω πόσο σε προβληματίζει αλλά μπορεί και να μην είναι τίποτα. Δηλαδή να μην έχει κάτι οργανικό ή να μην σημαίνει ότι σε έχει βαρεθεί. Μπορεί απλά να το συνέβη μια φορά στο άσχετο και μετά να το έβαλε στο μυαλό του και να το σκέφτεται συνέχεια και να μην μπορεί να λειτουργήσει. Πάντως φαντάζομαι πως θα είναι πολύ δύσκολο για εκείνον και γι' αυτό αποφεύγει τη συζήτηση. Εσύ όμως δεν πρέπει να την αποφύγεις. Δώστου να καταλαβει πως μπορεί να σε εμπιστευτεί και πως πρέπει να το κάνει. Σε καμία περίπτωση όμως μην τον κατηγορήσεις, μην τον κάνεις να νιώσει "προβληματικός". Εξήγησέ του πως αυτά συμβαίνουν και πως παίζει μεγάλο ρόλο η ψυχολογία σε αυτό. Πες του πως εσύ θα είσαι δίπλα του και όλα θα πάνε καλά.

Δεν ξέρω αν συμφωνείς με αυτά που σου έγραψα, είναι η προσωπική μου άποψη και καθαρά το τι θα έκανα εγώ (που λίγο πολύ συμβαίνει σε πάρα πολλά ζευγάρια). Ελπίζω να βοήθησα σε κάτι και όλα να σου πάνε καλά.

21Με βαριεται η κανω λαθος! Empty Απ: Με βαριεται η κανω λαθος! Κυρ Αυγ 14, 2011 7:49 am

giwtoulitsats


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν προκειται να τον βγαλω προβληματικο γιατι δεν ειναι.. απλα για καποιο λογο δεν εχει ορεξη ειμαι σιγουρη γιαυτο παντως τον λογο δεν ξερω και ανυσηχω συμφωνω απολυτα μαζι σου σε ολα αν ειχε κατι οργανικο θα το ειχε απο την αρχη οχι τωρα τον τελευταιο καιρο ειναι μια κατασταση ολη αυτη που με ανχωνει γιατι δεν εχω μια εξηγηση περα απο το οτι ειναι ολα καλα δεν τρεχει τιποτα ενω το βλεπω οτι κατι δεν παει καλα!!θα μιλησω σιγα σιγα θα φερω την κουβεντα εκει δεν θελω αποτομα γιατι μπορει να νευριασω αν μου πει κανενα ολα καλα και να παρεξηγηθουμε δεν ξεσπαω τα νευρα μου πανω του γιατι θα πω πραγματα που δεν τα ενοω..

22Με βαριεται η κανω λαθος! Empty Απ: Με βαριεται η κανω λαθος! Κυρ Αυγ 14, 2011 8:59 am

kathrinkaterina


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ναι αυτο με τα νευρα ειναι ενα θεμα!! εχω πει βαριεσ κουβεντες που την ιδια στιγμη που τησ ελεγα μετανιωνα αλλα απ τα νευρα μου συνεχιζα και ελεγα και αλλα!!! ευτηχως ο ανθρωπος ειχε και εχει κατανοηση! Sad

23Με βαριεται η κανω λαθος! Empty Απ: Με βαριεται η κανω λαθος! Κυρ Αυγ 14, 2011 10:27 am

giwtoulitsats


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kathrinkaterina έγραψε:ναι αυτο με τα νευρα ειναι ενα θεμα!! εχω πει βαριεσ κουβεντες που την ιδια στιγμη που τησ ελεγα μετανιωνα αλλα απ τα νευρα μου συνεχιζα και ελεγα και αλλα!!! ευτηχως ο ανθρωπος ειχε και εχει κατανοηση! Sad
παλι καλα γιατι αλλιως θα χες προβλημα!!

24Με βαριεται η κανω λαθος! Empty Απ: Με βαριεται η κανω λαθος! Πεμ Αυγ 25, 2011 3:32 pm

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σου !! Είχαμε κανένα νέο ?? Του μίλησες του αγοριού σου??? Του τα είπες να ξελαφρώσεις??

25Με βαριεται η κανω λαθος! Empty Απ: Με βαριεται η κανω λαθος! Παρ Αυγ 26, 2011 12:02 am

giwtoulitsats


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
του το εφερα σιγα σιγα οταν ειμασταν σε καλη φαση και του εξηγησα πως οτι προβλημα εχει να μου το λεει και καταλαβαινω οτι ανθρωποι ειμαστε ενταξει καποιες φορες δεν εχουμε ορεξη μου ειπε απλα ενα ενταξει και αλλαξε θεμα..μεχρι στιγμης ευτυχως δεν ειχαμε τα ιδια παλι ειμασταν μια χαρα στο ερωτικο δεν ξερω τι να πω τι φταιει...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις