Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
119 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 119 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 6]

1Κι άλλη βιοχημική??? Empty Κι άλλη βιοχημική??? Σαβ Αυγ 27, 2011 10:25 pm

Aurora

Aurora
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σήμερα απ'οταν ξύπνησα όποτε πάω τουαλέτα στο σκούπισμα έχω λίγα καφετιά-μπέζ.. Crying or Very sad
Πάλι βιοχημική έρχεται?
Δεν θα αντέξω δεύτερη καπάκι... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

2Κι άλλη βιοχημική??? Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Σαβ Αυγ 27, 2011 11:21 pm

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γιατι δεν παιρνεις καλυτερα τον γιατρο σου τηλεφωνο- σαυτην την περιπτωση που υπαρχει αιματακι δινουν προγεστερονη. και φυσικα δεν σημαινει οτι ειναι βιοχημικη η εγκυμοσυνη-
χαλαρωσε- παρε τον γιατρο σου τηλεφωνο και πες του τα για να σου πει τι να κανεις.

3Κι άλλη βιοχημική??? Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Σαβ Αυγ 27, 2011 11:52 pm

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσάκι μου μην αγχωνεσαι. Εγώ είχα και τις δυο φορές που έμεινα έγκυος τέτοια υγρά (είχα διαφραγμα στη μήτρα και απεβαλα και τις δυο). Μάλιστα, την πρώτη φορά νόμιζα ότι ήταν αρχή περιόδου γιατί είχα και τα πονακια της περιόδου κι έτσι δεν έδωσα σημασια. Μια φίλη μου έβαλε την υποψία στη 10η μέρα καθυστέρησης!

Προσπάθησε να ηρεμησεις, κανε κάτι διαφορετικό σήμερα να απασχολησεις το μυαλό σου και αύριο κανε τη χοριακη. Και να δεις που όλα θα πανε καλά! flower

4Κι άλλη βιοχημική??? Empty Κι άλλη βιοχημική??? Κυρ Αυγ 28, 2011 12:51 am

mariada

mariada
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κ εγω συμφωνω με την κουκιδα..καλυτερα να παρεις τον γιατρο σου τηλεφωνο μηπως σου δωσει κατι..απο την στιγμη που εχεις ενα θετικο τεστ στα χερια σου κ ξερεις μπορεις να παρεις τα μετρα σου εγκαιρα..μην το αφηνεις ετσι..πολλες κοπελες εχουν λιγο αιματακι στην αρχη αλλα με την βοηθεια φαρμακων ολα πανε μια χαρα...

5Κι άλλη βιοχημική??? Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Κυρ Αυγ 28, 2011 1:01 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κούκλα μου, ο γιατρός μου στην αρχή της εγκυμοσύνης μου είχε πει να μην αγχωθώ να δω αιματάκι, ή υγρά άλλου χρώματος, γιατί πολύ πιθανόν είναι απο την εμφύτευση, εύχομαι να είναι το ίδιο, θα σου πρότεινα να μην κουραστείς βέβαια μέχρι να πας στον γιατρό σου Smile

6Κι άλλη βιοχημική??? Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Κυρ Αυγ 28, 2011 5:06 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οπωσδήποτε τηλέφωνο στο γιατρό αν δεν το έχεις κάνει ήδη!!Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

7Κι άλλη βιοχημική??? Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Κυρ Αυγ 28, 2011 5:09 am

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια τι είναι η βιοχημική εγκυμοσύνη και τι σχέση έχουν τα καφετιά υγρά;

8Κι άλλη βιοχημική??? Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Κυρ Αυγ 28, 2011 5:11 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sasanath έγραψε:Κορίτσια τι είναι η βιοχημική εγκυμοσύνη και τι σχέση έχουν τα καφετιά υγρά;


ακριβως αυτο θα ρωτα γα και εγω!!??τι ειναι βιοημικη ???
ταβ καφε υγρα καμια φορα ειναι μικρη αποκοληση και θελει μονο ξαπλα και ξεκουραση..εμενα ετσι ειχε συμβει..

9Κι άλλη βιοχημική??? Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Κυρ Αυγ 28, 2011 5:15 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είναι η κύηση η οποία σταματάει πολύ νωρίς, ώστε ενώ ανιχνεύεται στο αίμα ή τα ούρα (θετικό τεστ κύησης ή χοριακή γοναδοτροπίνη), το έμβρυο παλινδρομεί πριν προλάβεις να το δεις καν στον υπέρηχο. Είναι συχνό φαινόμενο, απλά οι περισσότερες κοπέλες δεν το καταλαβαίνουν καν, έχουν λίγες μέρες καθυστέρηση και μετά τους έρχεται περίοδος οπότε δεν δίνουν σημασία. Κατά πολύ μεγάλο ποσοστό οφείλεται σε σοβαρές χρωμοσωμικές ανωμαλίες του εμβρύου, οι οποίες είναι ασύμβατες με τη ζωή και γι'αυτο η φύση το αποβάλλει πρώιμα.

10Κι άλλη βιοχημική??? Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Κυρ Αυγ 28, 2011 5:17 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lilliput έγραψε:Είναι η κύηση η οποία σταματάει πολύ νωρίς, ώστε ενώ ανιχνεύεται στο αίμα ή τα ούρα (θετικό τεστ κύησης ή χοριακή γοναδοτροπίνη), το έμβρυο παλινδρομεί πριν προλάβεις να το δεις καν στον υπέρηχο. Είναι συχνό φαινόμενο, απλά οι περισσότερες κοπέλες δεν το καταλαβαίνουν καν, έχουν λίγες μέρες καθυστέρηση και μετά τους έρχεται περίοδος οπότε δεν δίνουν σημασία. Κατά πολύ μεγάλο ποσοστό οφείλεται σε σοβαρές χρωμοσωμικές ανωμαλίες του εμβρύου, οι οποίες είναι ασύμβατες με τη ζωή και γι'αυτο η φύση το αποβάλλει πρώιμα.


οποτε ειναι για καλό η αποβολή αυτη...!!

11Κι άλλη βιοχημική??? Empty Κι άλλη βιοχημική??? Κυρ Αυγ 28, 2011 5:19 am

mariada

mariada
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
απο οτι εχω διαβασει η βιοχημικη ειναι οταν το χανεις στις 4 με 5 εβδομαδες..αλλες κοπελες ξερουν ηδη οτι ειναι εγκυες κ αλλες ουτε καν το παιρνουν ειδηση κ απλα ερχεται η περιοδος χωρις να καταλαβουν τιποτα..αλλα οταν το ξερεις ηδη νομιζω οτι εχεις τη δυνατοτητα να το αντιμετωπισεις διαφορετικα απο το να εισαι στην αγνοια..

12Κι άλλη βιοχημική??? Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Κυρ Αυγ 28, 2011 5:43 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
Lilliput έγραψε:Είναι η κύηση η οποία σταματάει πολύ νωρίς, ώστε ενώ ανιχνεύεται στο αίμα ή τα ούρα (θετικό τεστ κύησης ή χοριακή γοναδοτροπίνη), το έμβρυο παλινδρομεί πριν προλάβεις να το δεις καν στον υπέρηχο. Είναι συχνό φαινόμενο, απλά οι περισσότερες κοπέλες δεν το καταλαβαίνουν καν, έχουν λίγες μέρες καθυστέρηση και μετά τους έρχεται περίοδος οπότε δεν δίνουν σημασία. Κατά πολύ μεγάλο ποσοστό οφείλεται σε σοβαρές χρωμοσωμικές ανωμαλίες του εμβρύου, οι οποίες είναι ασύμβατες με τη ζωή και γι'αυτο η φύση το αποβάλλει πρώιμα.


οποτε ειναι για καλό η αποβολή αυτη...!!

ναι,έτσι είναι!!

13Κι άλλη βιοχημική??? Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Κυρ Αυγ 28, 2011 6:09 am

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εννοειται τηλεφωνεις στον γιατρο σου,αλλα μην ανησυχεις...εγω ειχα καφε (οπως το περιγραφεις) απο την 9η εβδομαδα μεχρι που εκλεισα και τον 3ο μηνα.μου εδωσε utrogestan και τωρα πια εφθασα στην 35η εβδ. και ολα καλα!μην αγχωνεσαι.εχε εμπιστοσυνη στο γιατρο σου

14Κι άλλη βιοχημική??? Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Κυρ Αυγ 28, 2011 9:44 am

Aurora

Aurora
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σας ευχαριστώ για τα μηνύματα.
Τα καφεμπέζ σταμάτησαν το πρωί μετά απο κανα δυο ώρες απ'οταν σας έγραψα.
Πήρα προγεστερόνη 600 mg την ημέρα μέχρι να τελειώσει το κουτί.
Και στον Γιώργο μου είχα καφετιά αλλά ήταν μετά τη 5η εβδομάδα που είχε γίνει η εμφύτευση και ήταν ψιλοαποκόλληση.
Το επικίνδυνο είναι τώρα γιατι αποκόλληση δεν υφίσταται λόγω της πρωιμότητας..
Μακάρι να πάνε όλα καλά..

15Κι άλλη βιοχημική??? Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Κυρ Αυγ 28, 2011 7:53 pm

vasiakalou

vasiakalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κούκλα μου! Θα σου πω αυτό που μου είπες κι εσύ. Βγάλε τ'αρνητικά από το μυαλό σου και όλα θα πάνε καλά! Αυτό σου λέω κι εγώ. Πάρε το γιατρό σου τηλ και θα σου πει τι να κάνεις. Εγώ θα πρσέυχομαι για σένα, ένοιωσα από την αρχή σα να σε ξέρω, αφού συλλάβαμε την ίδια μέρα, γράψε μας τί έγινε, όταν μάθεις. Φιλιάααα

ΥΓ Εγω λεω ότι τα προστατεύειη Παναγίτσα, δεν είναι τυχαίο που πιάστηκαν 15 Αυγούστου, δε θα τ αφήσει να πάθουν κακό.

Αλήθεια κοριτσια εμένα τα συμπτώματα μου σταμάτησαν, απλώς το πρήξιμο αυξήθηκε. Είναι φυσιολογικό; Και σε σας τις έμπειρες μανούλες: Πότε περιμένουμετις σταγόνες της εμφύτευσης?
Ευχαριστώ!

16Κι άλλη βιοχημική??? Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Δευ Αυγ 29, 2011 1:01 am

Aurora

Aurora
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vasiakalou έγραψε:Καλημέρα κούκλα μου! Θα σου πω αυτό που μου είπες κι εσύ. Βγάλε τ'αρνητικά από το μυαλό σου και όλα θα πάνε καλά! Αυτό σου λέω κι εγώ. Πάρε το γιατρό σου τηλ και θα σου πει τι να κάνεις. Εγώ θα πρσέυχομαι για σένα, ένοιωσα από την αρχή σα να σε ξέρω, αφού συλλάβαμε την ίδια μέρα, γράψε μας τί έγινε, όταν μάθεις. Φιλιάααα

ΥΓ Εγω λεω ότι τα προστατεύειη Παναγίτσα, δεν είναι τυχαίο που πιάστηκαν 15 Αυγούστου, δε θα τ αφήσει να πάθουν κακό.

Αλήθεια κοριτσια εμένα τα συμπτώματα μου σταμάτησαν, απλώς το πρήξιμο αυξήθηκε. Είναι φυσιολογικό; Και σε σας τις έμπειρες μανούλες: Πότε περιμένουμετις σταγόνες της εμφύτευσης?
Ευχαριστώ!

Σταγόνες εμφύτευσης! Αυτο ήταν το χθεσινό!
Μετα αυτές τις πρωινές δεν ξαναείχα τίποτα.
Σημερα πεντακάθαρη!!! Κι άλλη βιοχημική??? 328109

Αγαπούλα δεν είναι απαραίτητο οτι θα έχεις σταγόνες εμφύτευσης, στο πρώτο μου παιδάκι δεν είχα γι'αυτο δεν πήγε το μυαλό μου χθές..
Μην μου αγχωθείς αν δεν δείς.
Τα συμπτώματα επίσης δεν είναι απαραίτητο οτι θα υπάρχουν.
Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα μόνο πρήξιμο τίποτα άλλο.
Ούτε ανακατωσούρες ούτε τίποτα.

Σαν να πήρα τα πάνω μου σας το είπα? Very Happy

17Κι άλλη βιοχημική??? Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Δευ Αυγ 29, 2011 1:23 am

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Aurora έγραψε:
vasiakalou έγραψε:Καλημέρα κούκλα μου! Θα σου πω αυτό που μου είπες κι εσύ. Βγάλε τ'αρνητικά από το μυαλό σου και όλα θα πάνε καλά! Αυτό σου λέω κι εγώ. Πάρε το γιατρό σου τηλ και θα σου πει τι να κάνεις. Εγώ θα πρσέυχομαι για σένα, ένοιωσα από την αρχή σα να σε ξέρω, αφού συλλάβαμε την ίδια μέρα, γράψε μας τί έγινε, όταν μάθεις. Φιλιάααα

ΥΓ Εγω λεω ότι τα προστατεύειη Παναγίτσα, δεν είναι τυχαίο που πιάστηκαν 15 Αυγούστου, δε θα τ αφήσει να πάθουν κακό.

Αλήθεια κοριτσια εμένα τα συμπτώματα μου σταμάτησαν, απλώς το πρήξιμο αυξήθηκε. Είναι φυσιολογικό; Και σε σας τις έμπειρες μανούλες: Πότε περιμένουμετις σταγόνες της εμφύτευσης?
Ευχαριστώ!

Σταγόνες εμφύτευσης! Αυτο ήταν το χθεσινό!
Μετα αυτές τις πρωινές δεν ξαναείχα τίποτα.
Σημερα πεντακάθαρη!!! Κι άλλη βιοχημική??? 328109

Αγαπούλα δεν είναι απαραίτητο οτι θα έχεις σταγόνες εμφύτευσης, στο πρώτο μου παιδάκι δεν είχα γι'αυτο δεν πήγε το μυαλό μου χθές..
Μην μου αγχωθείς αν δεν δείς.
Τα συμπτώματα επίσης δεν είναι απαραίτητο οτι θα υπάρχουν.
Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα μόνο πρήξιμο τίποτα άλλο.
Ούτε ανακατωσούρες ούτε τίποτα.

Σαν να πήρα τα πάνω μου σας το είπα? Very Happy

Έτσι μπράβο, μόνο θετική ενέργεια κοριτσάκια κι όλα θα πάνε καλά! Very Happy

Κι άλλη βιοχημική??? 654316 Κι άλλη βιοχημική??? 654316 Κι άλλη βιοχημική??? 654316

18Κι άλλη βιοχημική??? Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Σαβ Σεπ 03, 2011 7:16 am

vasiakalou

vasiakalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσακια μου καλησπέρα. Μάλλον δε θα τα λέμε πια συχνά, αφού υποπτεύομαι βάσιμα ότι πρόκειται περί βιοχημικής ή ακόμα χειρότερα περί εξωμητρίου. Θα μου πεις είσαι γιατρός; Όχι βέβαια αλλά μετά τη χοριακή που έκανα τη Δευτέρα και ενώ ο γιατρός μου είπε από τηλεφωνου να παω την Παρασκευή για νέα χοριακή και να τον ενημερώσω,επειδή δυστυχώς δεν μπορεσα να πάω, ειπα να περάσω από το φαρμακείο να πάρω τεστ εγκυμοσύνης. Είχε ένα διπλό predictor σε προσφορά. Πάω λοιπόν και το παίρνω. Κάνω το 1ο ΑΡΝΗΤΙΚΟ!!! Μπα λέω κάποιο λάθος θα έκανα κάπου δεν μπορεί... Κάνω και το 2ο πάλι ΤΖΙΦΟΣ!!! ΑΡΝΗΤΙΚΟ!!! Λογικά δε θα έπρεπε να δείξει θετικό; Άρα η χοριακή είτε έπεσε είτε δεν ανέβηκε από τη Δευτέρα. Έχω πεθάνει στο κλάμα για το όνειρο που έφυγε για το μωράκι που δε θα γεννηθεί... Βέβαια τη Δευτέρα θα ξανακάνω χοριακή αλλά πάω με μιση καρδιά. Εύχομαι να ταν όνειρο όλα αυτά, να μην τα ζω στην πραγματικότητα. Συγγνώμη αν σας κούρασα, ήθελα να το μοιραστώ με κάποιον!

19Κι άλλη βιοχημική??? Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Σαβ Σεπ 03, 2011 7:22 am

vasiakalou

vasiakalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχομαι στην Aurora και στα άλλα κοριτσια που περιμένουν τον πελαργό,καλή επτυχία και όλα να τους πάνε καλά μέσα από την καρδιά μου. Καμμιά να μην είναι άτυχη όπως εγώ!
Χαιρετώ!

20Κι άλλη βιοχημική??? Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Σαβ Σεπ 03, 2011 7:24 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasiakalou έγραψε:Κοριτσακια μου καλησπέρα. Μάλλον δε θα τα λέμε πια συχνά, αφού υποπτεύομαι βάσιμα ότι πρόκειται περί βιοχημικής ή ακόμα χειρότερα περί εξωμητρίου. Θα μου πεις είσαι γιατρός; Όχι βέβαια αλλά μετά τη χοριακή που έκανα τη Δευτέρα και ενώ ο γιατρός μου είπε από τηλεφωνου να παω την Παρασκευή για νέα χοριακή και να τον ενημερώσω,επειδή δυστυχώς δεν μπορεσα να πάω, ειπα να περάσω από το φαρμακείο να πάρω τεστ εγκυμοσύνης. Είχε ένα διπλό predictor σε προσφορά. Πάω λοιπόν και το παίρνω. Κάνω το 1ο ΑΡΝΗΤΙΚΟ!!! Μπα λέω κάποιο λάθος θα έκανα κάπου δεν μπορεί... Κάνω και το 2ο πάλι ΤΖΙΦΟΣ!!! ΑΡΝΗΤΙΚΟ!!! Λογικά δε θα έπρεπε να δείξει θετικό; Άρα η χοριακή είτε έπεσε είτε δεν ανέβηκε από τη Δευτέρα. Έχω πεθάνει στο κλάμα για το όνειρο που έφυγε για το μωράκι που δε θα γεννηθεί... Βέβαια τη Δευτέρα θα ξανακάνω χοριακή αλλά πάω με μιση καρδιά. Εύχομαι να ταν όνειρο όλα αυτά, να μην τα ζω στην πραγματικότητα. Συγγνώμη αν σας κούρασα, ήθελα να το μοιραστώ με κάποιον!

Κοπέλα μου μη σκέφτεσαι αρνητικά! Πήγαινε πρώτα για χοριακή τη Δευτέρα και βλέπουμε! Smile

21Κι άλλη βιοχημική??? Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Σαβ Σεπ 03, 2011 7:31 am

vasiakalou

vasiakalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Lilliput έγραψε:
vasiakalou έγραψε:Κοριτσακια μου καλησπέρα. Μάλλον δε θα τα λέμε πια συχνά, αφού υποπτεύομαι βάσιμα ότι πρόκειται περί βιοχημικής ή ακόμα χειρότερα περί εξωμητρίου. Θα μου πεις είσαι γιατρός; Όχι βέβαια αλλά μετά τη χοριακή που έκανα τη Δευτέρα και ενώ ο γιατρός μου είπε από τηλεφωνου να παω την Παρασκευή για νέα χοριακή και να τον ενημερώσω,επειδή δυστυχώς δεν μπορεσα να πάω, ειπα να περάσω από το φαρμακείο να πάρω τεστ εγκυμοσύνης. Είχε ένα διπλό predictor σε προσφορά. Πάω λοιπόν και το παίρνω. Κάνω το 1ο ΑΡΝΗΤΙΚΟ!!! Μπα λέω κάποιο λάθος θα έκανα κάπου δεν μπορεί... Κάνω και το 2ο πάλι ΤΖΙΦΟΣ!!! ΑΡΝΗΤΙΚΟ!!! Λογικά δε θα έπρεπε να δείξει θετικό; Άρα η χοριακή είτε έπεσε είτε δεν ανέβηκε από τη Δευτέρα. Έχω πεθάνει στο κλάμα για το όνειρο που έφυγε για το μωράκι που δε θα γεννηθεί... Βέβαια τη Δευτέρα θα ξανακάνω χοριακή αλλά πάω με μιση καρδιά. Εύχομαι να ταν όνειρο όλα αυτά, να μην τα ζω στην πραγματικότητα. Συγγνώμη αν σας κούρασα, ήθελα να το μοιραστώ με κάποιον!

Κοπέλα μου μη σκέφτεσαι αρνητικά! Πήγαινε πρώτα για χοριακή τη Δευτέρα και βλέπουμε! Smile

Θα πάω αυτή τη φορά, αλλά ύστερα από ό,τι έγινε δεν μπορώ να μη σκέφτομαι το χειρότερο. Θα σας ενημερωσω πάντως, αν μπορω και δεν τα βλέπω όλα θολά όπως τώρα από το πολύ κλάμα. Ξέρω πως υπάρχουν κι άλλες κοπέλες στη θέση μου και δεν είμαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία, όμως πάνω που άρχισα να ονειρεύομαι και να ελπίζω προσγειώθηκα απότομα. Και όσες το έχουν περάσει θα με καταλάβουν.
Σας φιλώ και σας ευχαριστώ που με ακούσατε.

22Κι άλλη βιοχημική??? Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Σαβ Σεπ 03, 2011 7:38 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasiakalou έγραψε:
Lilliput έγραψε:
vasiakalou έγραψε:Κοριτσακια μου καλησπέρα. Μάλλον δε θα τα λέμε πια συχνά, αφού υποπτεύομαι βάσιμα ότι πρόκειται περί βιοχημικής ή ακόμα χειρότερα περί εξωμητρίου. Θα μου πεις είσαι γιατρός; Όχι βέβαια αλλά μετά τη χοριακή που έκανα τη Δευτέρα και ενώ ο γιατρός μου είπε από τηλεφωνου να παω την Παρασκευή για νέα χοριακή και να τον ενημερώσω,επειδή δυστυχώς δεν μπορεσα να πάω, ειπα να περάσω από το φαρμακείο να πάρω τεστ εγκυμοσύνης. Είχε ένα διπλό predictor σε προσφορά. Πάω λοιπόν και το παίρνω. Κάνω το 1ο ΑΡΝΗΤΙΚΟ!!! Μπα λέω κάποιο λάθος θα έκανα κάπου δεν μπορεί... Κάνω και το 2ο πάλι ΤΖΙΦΟΣ!!! ΑΡΝΗΤΙΚΟ!!! Λογικά δε θα έπρεπε να δείξει θετικό; Άρα η χοριακή είτε έπεσε είτε δεν ανέβηκε από τη Δευτέρα. Έχω πεθάνει στο κλάμα για το όνειρο που έφυγε για το μωράκι που δε θα γεννηθεί... Βέβαια τη Δευτέρα θα ξανακάνω χοριακή αλλά πάω με μιση καρδιά. Εύχομαι να ταν όνειρο όλα αυτά, να μην τα ζω στην πραγματικότητα. Συγγνώμη αν σας κούρασα, ήθελα να το μοιραστώ με κάποιον!

Κοπέλα μου μη σκέφτεσαι αρνητικά! Πήγαινε πρώτα για χοριακή τη Δευτέρα και βλέπουμε! Smile

Θα πάω αυτή τη φορά, αλλά ύστερα από ό,τι έγινε δεν μπορώ να μη σκέφτομαι το χειρότερο. Θα σας ενημερωσω πάντως, αν μπορω και δεν τα βλέπω όλα θολά όπως τώρα από το πολύ κλάμα. Ξέρω πως υπάρχουν κι άλλες κοπέλες στη θέση μου και δεν είμαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία, όμως πάνω που άρχισα να ονειρεύομαι και να ελπίζω προσγειώθηκα απότομα. Και όσες το έχουν περάσει θα με καταλάβουν.
Σας φιλώ και σας ευχαριστώ που με ακούσατε.

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά! Να είσαι αισιόδοξη! Κι άλλη βιοχημική??? 727892

23Κι άλλη βιοχημική??? Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Σαβ Σεπ 03, 2011 8:31 am

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasiakalou έγραψε:Κοριτσακια μου καλησπέρα. Μάλλον δε θα τα λέμε πια συχνά, αφού υποπτεύομαι βάσιμα ότι πρόκειται περί βιοχημικής ή ακόμα χειρότερα περί εξωμητρίου. Θα μου πεις είσαι γιατρός; Όχι βέβαια αλλά μετά τη χοριακή που έκανα τη Δευτέρα και ενώ ο γιατρός μου είπε από τηλεφωνου να παω την Παρασκευή για νέα χοριακή και να τον ενημερώσω,επειδή δυστυχώς δεν μπορεσα να πάω, ειπα να περάσω από το φαρμακείο να πάρω τεστ εγκυμοσύνης. Είχε ένα διπλό predictor σε προσφορά. Πάω λοιπόν και το παίρνω. Κάνω το 1ο ΑΡΝΗΤΙΚΟ!!! Μπα λέω κάποιο λάθος θα έκανα κάπου δεν μπορεί... Κάνω και το 2ο πάλι ΤΖΙΦΟΣ!!! ΑΡΝΗΤΙΚΟ!!! Λογικά δε θα έπρεπε να δείξει θετικό; Άρα η χοριακή είτε έπεσε είτε δεν ανέβηκε από τη Δευτέρα. Έχω πεθάνει στο κλάμα για το όνειρο που έφυγε για το μωράκι που δε θα γεννηθεί... Βέβαια τη Δευτέρα θα ξανακάνω χοριακή αλλά πάω με μιση καρδιά. Εύχομαι να ταν όνειρο όλα αυτά, να μην τα ζω στην πραγματικότητα. Συγγνώμη αν σας κούρασα, ήθελα να το μοιραστώ με κάποιον!

Καταρχήν ΧΑΛΑΡΩΣΕ!!!Πως βγάζεις μόνη σου συμπεράσματα?Το οτι έδειξαν τα τεστ αρνητικά δεν λέει κάτι!!Απο την στιγμή που η χοριακή σου ήταν "θετική"!!!
Απορώ όμως γιατί δεν πήγες να κάνεις την χοριακή εχθές όπως σου ζήτησε ο γιατρός σου Shocked Shocked ?
Τεσπα εύχομαι να είσαι εγκυούλα να και να μην ισχύει τίποτα απο αυτά που νομίζεις!!!

24Κι άλλη βιοχημική??? Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Σαβ Σεπ 03, 2011 9:35 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καταρχην πως εισαι τοσο σιγουρη για αυτα που λες?τι χοριακη ειχες?

25Κι άλλη βιοχημική??? Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Σαβ Σεπ 03, 2011 11:15 am

vasiakalou

vasiakalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τη Δευτέρα 29.08 η χοριακή μου ήταν 340. Το γιατρό μου δεν τον έβρισκα στο τηλ γιατί ειναι διακοπές. Του ειπα τα καθεκαστα την Τετάρτη που ειδε τις πολλές αναπάντητές μου και μου είπε ότι θα ηθελε να κάνω και άλλη μια χοριακη. Ο λόγος που δεν πήγα είναι ότι εργαζομαι πρωι και απόγευμα και δεν με αφήνει ο @@@##@##### προισταμενος να κουνήσω ρούπι (εχω σπουδάσει ιστορικός αλλά προς το παρόν εργάζομαι ως ιδιωτικη υπάλληλος). Τη Δευτέρα έχω κλείσει για τις 6 το πρωι να προλάβω.... Όπως είπα και πιο πάνω ασφαλώς δεν είμαι γιατρός, αλλά δε θα έπρεπε λογικα τα τεστς να δείξουν θετικά σε κύηση σχεδον 5 εβδομάδων αν όλα πήγαιναν καλά; Μακάρι να έχω άδικο, προσευχομαι γιαυτό συνέχεια...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις