Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 6]

51Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Δευ Σεπ 05, 2011 11:48 pm

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
vasiakalou έγραψε:Δεν μπορώ να σταματησω να κλαίω. Μου έκαναν και παρατηρηση στη δουλειά πως με βλέπει ο κόσμος κλαμμένη, αλλά δε μπορω γμτ, ΔΕ ΜΠΟΡΩ. Όπως δε μπόρεσα να κρατησω το σποράκι μου και το άφησα να μου φύγει... Τί λάθος έκανα Θέε μου; Θα τρελλαθώ από την απογοήτευση. Από το ζενιθ στο ναδιρ...έτσι ξαφνικά!

Κοριτσάκι μου σε νοιώθω απίστευτα. Πέρασα 2 φορές αποβολή. Ότι και αν σου πουν δε θα βοηθήσει παρα μόνο αν είσαι έτοιμη να αλλάξεις σελίδα και να προχωρήσεις. Εγώ επέλεξα να βρω "θετικά" του τύπου "θα συνεχίσω το αγαπημένο μου άθλημα", "θα κάνω κανένα ταξιδάκι" (ο γιατρός μου είναι αυστηρός και θα μου το απαγόρευε το 1ο τρίμηνο), "τουλάχιστον έγινε νωρίς" (στις 8 εβδομάδες περίπου)και το μεγαλύτερο θετικό είναι "ότι μπορώ να μείνω έγκυος". Ξέρεις όμως τι με κάνει πάντα να νοιώθω καλά; Μια ματιά στον αντρούλη μου, που είναι πάντα δίπλα μου. Μόλις τον δώ νοιώθω ευγνωμοσύνη που τον έχω στη ζωή μου κι ευχαριστώ τον Θεό γι' αυτό. Γι' αυτό κλάψε να σου περάσει, πάρε αναρρωτική από τη δουλειά (αν δε σε επηρεάζει οικονομικά αυτό, δεν ξέρω τι παίζει), ηρέμησε και πήγαινε ένα διήμερο με τον αντρούλη σου. Θα δείς ότι η επόμενη μέρα θα ξημερώσει πιο αισιόδοξη. Και να ξέρεις ότι όλα γίνονται για καλό.

Κι εγώ στην προσπάθεια είμαι γι' αυτό να ξέρεις ότι δεν είσαι μόνη!
Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 379767

52Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Τρι Σεπ 06, 2011 12:40 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasiakalou έγραψε:Κοριτσια η χοριακή έπεσε στο 145. Σε λίγες μέρες θα πρέπει να περιμένω περίοδο. Ήταν βιοχημική όπως το φοβόμουν. Είμαι κομμάτια κάτι μου έλεγε η γιατρός ότι αφού έμεινα έγκυος μια φορά θα ξαναγίνει κ.λ.π αλλά δεν μπορούσα να ακούω. Μόλις που πρόλαβα να χαρώ και ο Θεός μου πήρε τη χαρά μου πίσω.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
Φιλιά και καλή συνέχια σε όλες
Aurora μου γλυκεια ολα καλά να σου πάνε!

Κοπέλα μου κουράγιο!Να ξέρεις ότι όλα γίνονται για κάποιο λόγο! Θα έρθει και το νινί που λαχταράς ,υπομονή!!! Μην το βάζεις κάτω! Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 417472

53Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Τρι Σεπ 06, 2011 12:43 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasiakalou έγραψε:Δεν μπορώ να σταματησω να κλαίω. Μου έκαναν και παρατηρηση στη δουλειά πως με βλέπει ο κόσμος κλαμμένη, αλλά δε μπορω γμτ, ΔΕ ΜΠΟΡΩ. Όπως δε μπόρεσα να κρατησω το σποράκι μου και το άφησα να μου φύγει... Τί λάθος έκανα Θέε μου; Θα τρελλαθώ από την απογοήτευση. Από το ζενιθ στο ναδιρ...έτσι ξαφνικά!

Βρε κοριτσάκι μου δεν είναι δικό σου λάθος! Σε παρακαλώ σταμάτα να κλαις,δεν κάνεις καλό στον εαυτό σου!!

54Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Τρι Σεπ 06, 2011 2:34 am

vasiakalou

vasiakalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια μου γλυκά ευχαριστώ για τις ευχές αλλα δεν το κανω επίτηδες! Μόνη της ερχεται η ερωτηση ? Γιατί? Τι πήγε στραβα?

55Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Τρι Σεπ 06, 2011 2:49 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasiakalou έγραψε:Κοριτσια μου γλυκά ευχαριστώ για τις ευχές αλλα δεν το κανω επίτηδες! Μόνη της ερχεται η ερωτηση ? Γιατί? Τι πήγε στραβα?

Γλυκούλα μου στη πρώτη σελίδα στο μήνυμα #9 γράφω κάτι..θα στο ξαναβάλω να το διαβάσεις!

...Κατά πολύ μεγάλο ποσοστό οφείλεται σε σοβαρές χρωμοσωμικές ανωμαλίες του εμβρύου, οι οποίες είναι ασύμβατες με τη ζωή και γι'αυτο η φύση το αποβάλλει πρώιμα...

Πιθανότατα,αυτό λοιπόν το εμβρυάκι να είχε σοβαρό πρόβλημα,το οποίο αναγνώρισε ο οργανισμός σου και το απέβαλλε.Δεν φταις εσύ σε κάτι,απλά έτυχε να είναι αδύναμο να κρατηθεί στη ζωή.Γι αυτό λέμε ότι όλα για κάποιο λόγο γίνονται.Δηλαδή αν υποθέσουμε πως όντως γι αυτό αποβλήθηκε,θα προτιμούσες να γεννιόταν και να τυραννιόταν?

56Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Τρι Σεπ 06, 2011 3:06 am

vasiakalou

vasiakalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Lilliput έγραψε:
vasiakalou έγραψε:Κοριτσια μου γλυκά ευχαριστώ για τις ευχές αλλα δεν το κανω επίτηδες! Μόνη της ερχεται η ερωτηση ? Γιατί? Τι πήγε στραβα?

Γλυκούλα μου στη πρώτη σελίδα στο μήνυμα #9 γράφω κάτι..θα στο ξαναβάλω να το διαβάσεις!

...Κατά πολύ μεγάλο ποσοστό οφείλεται σε σοβαρές χρωμοσωμικές ανωμαλίες του εμβρύου, οι οποίες είναι ασύμβατες με τη ζωή και γι'αυτο η φύση το αποβάλλει πρώιμα...

Πιθανότατα,αυτό λοιπόν το εμβρυάκι να είχε σοβαρό πρόβλημα,το οποίο αναγνώρισε ο οργανισμός σου και το απέβαλλε.Δεν φταις εσύ σε κάτι,απλά έτυχε να είναι αδύναμο να κρατηθεί στη ζωή.Γι αυτό λέμε ότι όλα για κάποιο λόγο γίνονται.Δηλαδή αν υποθέσουμε πως όντως γι αυτό αποβλήθηκε,θα προτιμούσες να γεννιόταν και να τυραννιόταν?
Μπορει να οφειλόταν οπουδήποτε. Από τη στιγμή που δεν ξέρω θετικά μόνο υποθεσεις μπορώ να κάνω. Ασφαλώς και δε θέλω να γεννιόταν και να τυραννιόταν αλλά μπορεί το πρόβλημα να δημιουργηθηκε από το 'αφιλόξενο' σώμα μου. Η ουσία είναι ότι το έχασα πάνω που πρόλαβα να χαρώ. Και αυτό από μόνο του είναι πολύ ψυχοφθόρο...

57Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Τρι Σεπ 06, 2011 3:09 am

vasiakalou

vasiakalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πάντως ευχαριστώ για τη συμπαράσταση. Είναι όμως αυτό που λέει η demmy. Δε θα το ξεπεράσω εκτός αν είμαι έτοιμη και ακόμη δεν είμαι... Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 417472

58Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Τρι Σεπ 06, 2011 3:18 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σίγουρα εσύ ξέρεις πότε κι αν θα το ξεπεράσεις. Καλή συνέχεια. Smile

59Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Τρι Σεπ 06, 2011 3:23 am

vasiakalou

vasiakalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Lilliput έγραψε:Σίγουρα εσύ ξέρεις πότε κι αν θα το ξεπεράσεις. Καλή συνέχεια. Smile


Να είσαι καλά. Αλήθεια έχεις παιδάκια; Δε σε ρώτησα Wink

60Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Τρι Σεπ 06, 2011 3:29 am

vasiakalou

vasiakalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Επίσης θα παρακαλέσω θερμά όποια κοπέλα είχε στο παρελθόν εμπειρια βιοχημικης να μου μεταφέρει εφόσον θέλει την εμπειρία της. Θα με βοηθούσατε πολύ σε αυτη τη δύσκολη φάση Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 417472

61Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Τρι Σεπ 06, 2011 3:46 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasiakalou έγραψε:
Lilliput έγραψε:Σίγουρα εσύ ξέρεις πότε κι αν θα το ξεπεράσεις. Καλή συνέχεια. Smile


Να είσαι καλά. Αλήθεια έχεις παιδάκια; Δε σε ρώτησα Wink

Δεν είμαι μαμά,θα γίνω σύντομα.Όμως έρχομαι σε στενή επαφή με μαμάδες τα τελευταία 3 χρόνια. Wink

62Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Τρι Σεπ 06, 2011 3:56 am

vasiakalou

vasiakalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Lilliput έγραψε:
vasiakalou έγραψε:
Lilliput έγραψε:Σίγουρα εσύ ξέρεις πότε κι αν θα το ξεπεράσεις. Καλή συνέχεια. Smile


Να είσαι καλά. Αλήθεια έχεις παιδάκια; Δε σε ρώτησα Wink

Δεν είμαι μαμά,θα γίνω σύντομα.Όμως έρχομαι σε στενή επαφή με μαμάδες τα τελευταία 3 χρόνια. Wink

Σύντομα, πόσο σύντομα δηλαδή; Very Happy Με το καλό πάντως, εύχομαι όσο σύντομα και αν είναι.
Εμενα αυτό (αν τα κατάφερνε) θα ήταν το πρώτο μου Sad

63Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Τρι Σεπ 06, 2011 4:01 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasiakalou έγραψε:
Lilliput έγραψε:
vasiakalou έγραψε:
Lilliput έγραψε:Σίγουρα εσύ ξέρεις πότε κι αν θα το ξεπεράσεις. Καλή συνέχεια. Smile


Να είσαι καλά. Αλήθεια έχεις παιδάκια; Δε σε ρώτησα Wink

Δεν είμαι μαμά,θα γίνω σύντομα.Όμως έρχομαι σε στενή επαφή με μαμάδες τα τελευταία 3 χρόνια. Wink

Σύντομα, πόσο σύντομα δηλαδή; Very Happy Με το καλό πάντως, εύχομαι όσο σύντομα και αν είναι.
Εμενα αυτό (αν τα κατάφερνε) θα ήταν το πρώτο μου Sad

Σε κανά χρόνο δηλαδή θα ήμουν πολύ ευτυχισμένη αν ήμουν μανούλα..Τώρα ως προτεραιότητα έχω το πτυχίο μου.Μην ανησυχείς, θα τα καταφέρεις..Είμαι σίγουρη. Smile

64Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Τρι Σεπ 06, 2011 4:19 am

Aurora

Aurora
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vasiakalou έγραψε:Επίσης θα παρακαλέσω θερμά όποια κοπέλα είχε στο παρελθόν εμπειρια βιοχημικης να μου μεταφέρει εφόσον θέλει την εμπειρία της. Θα με βοηθούσατε πολύ σε αυτη τη δύσκολη φάση Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 417472

Σου έστειλα μην

65Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Τρι Σεπ 06, 2011 4:24 am

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Είναι δύσκολο αυτό που περνάς σε καταλαβαίνω απόλυτα,γιατί τον Μαιο είχα κι εγώ μία αποβολή,που ξεκίνησε με χαμηλές χοριακές!
Ευχομαι όλα να πάνε καλά από εδώ και πέρα και να σκέφτεσαι θετικά!!

Αλήθεια θα το ψάξεις με εξετάσεις?τι σου είπε ο γιατρός?

66Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Τρι Σεπ 06, 2011 4:56 am

vasiakalou

vasiakalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΝΤΙΟ ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΟΥ…………….

Δε σε είδα, δεν πρόλαβα να σε γνωρίσω, μόνο ένα σκίρτημα ένοιωσα μέσα μου τη μέρα που περίμενα να αδιαθετήσω. Ένα μικρό φτερούγισμα που μου έδωσε το σήμα ότι κάτι άλλαξε, ότι δεν είμαι άδεια όπως πριν. Τότε μου φάνηκε πως ίσως να ‘ταν η ιδέα μου, αλλά μετά επιβεβαίωσα πως δεν ήμουν μόνη. Μέσα από ένα θετικό τεστ χοριακής μου δήλωσες την παρουσία σου, ήταν η πρώτη επικοινωνία μας. Πόση χαρά μου έδωσες τότε! Πόσα όνειρα πόσα σχέδια για το μέλλον, πόσες όμορφες στιγμές πήραν χρώμα και μορφή στα μάτια μου. Ένα φευγαλέο χάδι στη κοιλιά μου για να σου δείξω την αγάπη μου, να σ’ αγγίξω έστω και νοερά. Που να ήξερα αγάπη μου, ότι αυτή θα ‘ταν η τελευταία μας επαφη. Έτσι ξαφνικά όπως ήρθες, έτσι κι έφυγες από κοντά μου. Χωρίς να μάθω ποτέ το γιατί… Έφυγες και με άφησες πάλι μόνη και άδεια, να κλαίω και ν’ αναρωτιέμαι το γιατί. Αντίο ψυχούλα μου. Σ’ ευχαριστώ που έδωσες χρώμα και ζωή στα όνειρά μου έστω για λίγες μόνο ημέρες, που δέχθηκες να σε φιλοξενήσω στο αφιλόξενο σώμα μου έστω και για λίγο. Δεν πρόλαβα να σε δω ψυχούλα μου, πρόλαβα όμως να σ’ αγαπήσω και ήδη μου λείπεις….
Η μαμά σου

ΥΓ Συχωρέστε με που το γράφω εδώ, άλλά ήθελα να το μοιραστώ...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την vasiakalou στις Τρι Σεπ 06, 2011 5:10 am, 1 φορά

67Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Τρι Σεπ 06, 2011 4:58 am

vasiakalou

vasiakalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kira έγραψε:Είναι δύσκολο αυτό που περνάς σε καταλαβαίνω απόλυτα,γιατί τον Μαιο είχα κι εγώ μία αποβολή,που ξεκίνησε με χαμηλές χοριακές!
Ευχομαι όλα να πάνε καλά από εδώ και πέρα και να σκέφτεσαι θετικά!!

Αλήθεια θα το ψάξεις με εξετάσεις?τι σου είπε ο γιατρός?

Λυπάμαι ειλικρινά γιατί σε καταλαβαίνω... Εξετάσεις για να δω τί φταιει και απέβαλα δεν θα κάνω απλώς θα κάνω τη χοριακή την Παρασκευή και θα δούμε εαν πρέπει να κάνω και απόξεση.
Εξετάσεις ιατρικές για το αν μπορώ να μείνω έγκυος έχω κάνει κι εγώ και ο σύζυγος σπερμοδιάγραμμα...

68Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Τρι Σεπ 06, 2011 6:30 am

chrisg

chrisg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
vasiakalou έγραψε:ΑΝΤΙΟ ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΟΥ…………….

Δε σε είδα, δεν πρόλαβα να σε γνωρίσω, μόνο ένα σκίρτημα ένοιωσα μέσα μου τη μέρα που περίμενα να αδιαθετήσω. Ένα μικρό φτερούγισμα που μου έδωσε το σήμα ότι κάτι άλλαξε, ότι δεν είμαι άδεια όπως πριν. Τότε μου φάνηκε πως ίσως να ‘ταν η ιδέα μου, αλλά μετά επιβεβαίωσα πως δεν ήμουν μόνη. Μέσα από ένα θετικό τεστ χοριακής μου δήλωσες την παρουσία σου, ήταν η πρώτη επικοινωνία μας. Πόση χαρά μου έδωσες τότε! Πόσα όνειρα πόσα σχέδια για το μέλλον, πόσες όμορφες στιγμές πήραν χρώμα και μορφή στα μάτια μου. Ένα φευγαλέο χάδι στη κοιλιά μου για να σου δείξω την αγάπη μου, να σ’ αγγίξω έστω και νοερά. Που να ήξερα αγάπη μου, ότι αυτή θα ‘ταν η τελευταία μας επαφη. Έτσι ξαφνικά όπως ήρθες, έτσι κι έφυγες από κοντά μου. Χωρίς να μάθω ποτέ το γιατί… Έφυγες και με άφησες πάλι μόνη και άδεια, να κλαίω και ν’ αναρωτιέμαι το γιατί. Αντίο ψυχούλα μου. Σ’ ευχαριστώ που έδωσες χρώμα και ζωή στα όνειρά μου έστω για λίγες μόνο ημέρες, που δέχθηκες να σε φιλοξενήσω στο αφιλόξενο σώμα μου έστω και για λίγο. Δεν πρόλαβα να σε δω ψυχούλα μου, πρόλαβα όμως να σ’ αγαπήσω και ήδη μου λείπεις….
Η μαμά σου

ΥΓ Συχωρέστε με που το γράφω εδώ, άλλά ήθελα να το μοιραστώ...


Κουράγιο κοπέλα μου..Πραγματικά λυπάμαι...

Εύχομαι ολόψυχα να έρθει σύντομα μια νέα εγκυμοσύνη και ενα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου!

Μην χάνεις την πίστη σου.

69Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Τρι Σεπ 06, 2011 7:35 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasiakalou έγραψε:
Λυπάμαι ειλικρινά γιατί σε καταλαβαίνω... Εξετάσεις για να δω τί φταιει και απέβαλα δεν θα κάνω απλώς θα κάνω τη χοριακή την Παρασκευή και θα δούμε εαν πρέπει να κάνω και απόξεση.
Εξετάσεις ιατρικές για το αν μπορώ να μείνω έγκυος έχω κάνει κι εγώ και ο σύζυγος σπερμοδιάγραμμα...

Γενικώς και εγώ αυτής της άποψης ήμουνα..Αλλά μετά από μία αποβολή που είχε η κουνιάδα μου τον Φλεβάρη (είχανε κάνει ήδη τον 1ο υπέρηχο και όταν πήγανε να ακούσουνε την καρδούλα στις 7 βδομάδες είδαν ότι παλινδρόμησε. Έκανε χοριακές και είδε ότι έπεφτε και έτσι το έχασε τελικά) νομίζω πως άλλαξα γνωμή. Έκανε εξετάσεις παρόλο που ο γιατρός μας της είπε πως δεν χρειαζότανε,τις έκανε μάλλον περισσότερο για να είναι εκείνη ήσυχη και τελικά είδαν πως είχε θρομβοφιλία. Αυτό σημαίνει ότι αν δεν το ανακάλυπτε επειδή το αίμα της κάνει θρόμβους και πήζει το έμβρυο δεν αιματώνεται σωστά οπότε θα το έχανε πάλι. Τώρα είναι ήδη 6 μηνών ,από την 1η στιγμη΄της εγκυμοσύνης της κάνει ενεσούλες και όλα πάνε τέλεια!Μάλιστα εχθές μάθανε ότι είναι αγοράκι!!

70Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Τρι Σεπ 06, 2011 9:25 am

vasiakalou

vasiakalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Carrie έγραψε:
vasiakalou έγραψε:
Λυπάμαι ειλικρινά γιατί σε καταλαβαίνω... Εξετάσεις για να δω τί φταιει και απέβαλα δεν θα κάνω απλώς θα κάνω τη χοριακή την Παρασκευή και θα δούμε εαν πρέπει να κάνω και απόξεση.
Εξετάσεις ιατρικές για το αν μπορώ να μείνω έγκυος έχω κάνει κι εγώ και ο σύζυγος σπερμοδιάγραμμα...

Γενικώς και εγώ αυτής της άποψης ήμουνα..Αλλά μετά από μία αποβολή που είχε η κουνιάδα μου τον Φλεβάρη (είχανε κάνει ήδη τον 1ο υπέρηχο και όταν πήγανε να ακούσουνε την καρδούλα στις 7 βδομάδες είδαν ότι παλινδρόμησε. Έκανε χοριακές και είδε ότι έπεφτε και έτσι το έχασε τελικά) νομίζω πως άλλαξα γνωμή. Έκανε εξετάσεις παρόλο που ο γιατρός μας της είπε πως δεν χρειαζότανε,τις έκανε μάλλον περισσότερο για να είναι εκείνη ήσυχη και τελικά είδαν πως είχε θρομβοφιλία. Αυτό σημαίνει ότι αν δεν το ανακάλυπτε επειδή το αίμα της κάνει θρόμβους και πήζει το έμβρυο δεν αιματώνεται σωστά οπότε θα το έχανε πάλι. Τώρα είναι ήδη 6 μηνών ,από την 1η στιγμη΄της εγκυμοσύνης της κάνει ενεσούλες και όλα πάνε τέλεια!Μάλιστα εχθές μάθανε ότι είναι αγοράκι!!
Έχω κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλία και παπ τεστ και εξετάσεις αιματολογικές. Πρωτα πηραμε το οκ των γιατρων μετά ξεκινήσαμε τις προσπάθειες. Εκτός αν έχω/έχουμε κάποια παθηση πιο εξειδικευμένη. Τίποτε δεν αποκλείεται.... Δε θα θελα όμως τώρα να ξαναρχίσω την αλυσίδα των εξετάσεων. Πριν συνελθω δε θα ξαναπροσπαθησω να μεινω εγκυος ξανά γιατι αν μου ξανατυχει κάτι τέοιο καπάκι δε θα το αντέξω σίγουρα.

71Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Τρι Σεπ 06, 2011 10:34 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasiakalou έγραψε:ομβοφιλία και παπ τεστ και εξετάσεις αιματολογικές. Πρωτα πηραμε το οκ των γιατρων μετά ξεκινήσαμε τις προσπάθειες. Εκτός αν έχω/έχουμε κάποια παθηση πιο εξειδικευμένη. Τίποτε δεν αποκλείεται.... Δε θα θελα όμως τώρα να ξαναρχίσω την αλυσίδα των εξετάσεων. Πριν συνελθω δε θα ξαναπροσπαθησω να μεινω εγκυος ξανά γιατι αν μου ξανατυχει κάτι τέοιο καπάκι δε θα το αντέξω σίγουρα.

Εφόσον έκανες όλα αυτά τότε μην το σκέφτεσαι..δεν ήτανε κάτ που μπορούσες να προσβέψεις και έγινε για καλό..αυτό να σκέφτεσαι..

72Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Τρι Σεπ 06, 2011 11:46 am

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ κι εμένα ο γυναικολόγος μου είπε να μην το ψάξω,γιατί ήταν πρώτη αποβολή και είχα ήδη μία ολοκληρωμένη εγκυμοσύνη πριν στο κοριτσάκι μου!!Αλλά δεν ξέρω,κάτι με τρώει και σκέφτομαι και αυτό που είπε και η carrie με τη θρομβοφιλία,που όλο και πιο συχνα την ακούω να προκύπτει σε πολλές κοπέλες!
Το θέμα είναι καθαρά οικονομικό,αλλιώς θα έκανα την εξέταση ασυζητητί!Αλλά ο γιατρός μου είπε ότι η εξέταση για θρομβοφιλία κοστίζει γύρω στα 1000 ευρώ!!

Αχ κορίτσια μου πολύ θα σας παρακαλούσα,αν γνωρίζει καμία σχετικά με το κόστος και αν την δικαιολογεί το ικα αυτη την εξέταση,θα με βοηθούσε πολύ να μου το πει.

73Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Τρι Σεπ 06, 2011 12:23 pm

fani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kira έγραψε:Αχ κι εμένα ο γυναικολόγος μου είπε να μην το ψάξω,γιατί ήταν πρώτη αποβολή και είχα ήδη μία ολοκληρωμένη εγκυμοσύνη πριν στο κοριτσάκι μου!!Αλλά δεν ξέρω,κάτι με τρώει και σκέφτομαι και αυτό που είπε και η carrie με τη θρομβοφιλία,που όλο και πιο συχνα την ακούω να προκύπτει σε πολλές κοπέλες!
Το θέμα είναι καθαρά οικονομικό,αλλιώς θα έκανα την εξέταση ασυζητητί!Αλλά ο γιατρός μου είπε ότι η εξέταση για θρομβοφιλία κοστίζει γύρω στα 1000 ευρώ!!

Αχ κορίτσια μου πολύ θα σας παρακαλούσα,αν γνωρίζει καμία σχετικά με το κόστος και αν την δικαιολογεί το ικα αυτη την εξέταση,θα με βοηθούσε πολύ να μου το πει.
εγώ έχω κάνει όλο το πακετο για τις καθ'εξην αποβολές πριν χρόνια στο έλενας.νομιζω είχα πληρώσει γύρω στα 200 κατι ευρώ αν θυμαμαι καλα.
μου έγραψε ο γιατρός ένα χαρτί με όλες τις εξετάσεις και πήγα στο ικα και μου τις έγραψε ο γυναικολόγος εκεί.και μετά στο ελενας.
εκει με ρώτησαν πόσες αποβολές είχα και τους είχα πει ψεματα 3(ενω ειχα μια)γιατι υπάρχει περίπτωσει να μην μου τις κανανε.
σου ευχομαι καλη επιτυχια

74Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Τρι Σεπ 06, 2011 12:56 pm

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευχαριστώ Φανή μου!Να είσαι καλά!
Θα το ψάξω,γιατί είμαι θεσσαλονίκη!

75Κι άλλη βιοχημική??? - Σελίδα 3 Empty Απ: Κι άλλη βιοχημική??? Τρι Σεπ 06, 2011 8:15 pm

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kira έγραψε:Αχ κι εμένα ο γυναικολόγος μου είπε να μην το ψάξω,γιατί ήταν πρώτη αποβολή και είχα ήδη μία ολοκληρωμένη εγκυμοσύνη πριν στο κοριτσάκι μου!!Αλλά δεν ξέρω,κάτι με τρώει και σκέφτομαι και αυτό που είπε και η carrie με τη θρομβοφιλία,που όλο και πιο συχνα την ακούω να προκύπτει σε πολλές κοπέλες!
Το θέμα είναι καθαρά οικονομικό,αλλιώς θα έκανα την εξέταση ασυζητητί!Αλλά ο γιατρός μου είπε ότι η εξέταση για θρομβοφιλία κοστίζει γύρω στα 1000 ευρώ!!

Αχ κορίτσια μου πολύ θα σας παρακαλούσα,αν γνωρίζει καμία σχετικά με το κόστος και αν την δικαιολογεί το ικα αυτη την εξέταση,θα με βοηθούσε πολύ να μου το πει.

Κίρα από όσο γνωρίζω δεν γνωρίζει τόσο σε καμία περίπτωση!!!Η κουνιάδα μου πήγε σε ένα μικροβιολογικό και πλήρωσε νομίζω μαζί και με άλλες εξετάσεις που γίνονται στον προγεννητικό έλεγχο κάπου 250Ε. Λιγότερα από όσα πλήρωσα εγώ που έκανα τον έλεγχο στο ΙΑΣΩ. Μπορείς να κάνεις πάντα έρευνα αγοράς και να δειςWink Οι τιμές παίζουν από εργαστήριο σε εργαστήριο και στην τελική δεν υπάρχει κάποιο να συνεργάζεται ο γιατρός σου να σου κάνουν καλύτερη τιμή?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις