Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
69 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 69 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μην αγχώνεσαι- ειναι μάλλον τυχαίο γεγονος-
κρίμα για το μωρακι σου... Crying or Very sad
την επομενη φορα ολα θα πανε καλα.

dleni

dleni
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΝΑ ΕΠΙΠΟΛΑΙΟ ΛΑΘΑΚΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ..ΚΑΤΑΝΟΩ ΠΩΣ ΑΥΤΗ ΜΟΥ Η ΠΡΑΞΗ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ Κ ΠΩΣ ΟΤΙ Κ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟ ΑΞΙΖΩ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΧΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΕΙ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dleni έγραψε:ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΝΑ ΕΠΙΠΟΛΑΙΟ ΛΑΘΑΚΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ..ΚΑΤΑΝΟΩ ΠΩΣ ΑΥΤΗ ΜΟΥ Η ΠΡΑΞΗ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ Κ ΠΩΣ ΟΤΙ Κ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟ ΑΞΙΖΩ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΧΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΕΙ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ

1. ή δεν αντιλαμβανεσαι ποσο λαθος ειναι η εκφραση που χρησιμοποιησες
2. τρολλάρεις

τι απο τα 2 συμβαινει?

dleni

dleni
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
TROLLARO? TI ENNOEIS?

dleni

dleni
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
EPIPOLAIO LATHAKI DEN ENNOO TIN PRAXI AFTI POU EKANA ALLA TON TROPO ME TON OPOIO EIXA MEINEI EGGIOS TOTE

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οκ γραψε λαθος- σορυ Smile

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Λάθη κάνουμε όλοι, καλό είναι να προσέχουμε να μην λεχουμε ανεπιθύμητες εγκυμοσύνες, αλλά πότέ δε θα κατηγορούσα μια κοπέλα αν στα 15 της έκανε εκτρωση.Δεν είχα παρόμοια εμπειρία και δεν μπορώ να νιώσω τον πανικό και την αγωνία οπότε θα ήταν πολύ εύκολο για μένα να κρίνω και να κατακρίνω. Το θέμα είναι να μην επαναλαμβάνεται όμως η ίδια συμπεριφορά, σίγουρα θα κατέκρινα μια που έχει κάνει πάνω από μία έκτρωση λόγω επιπόλαιων σχέσεων...από κει και πέρα είναι θέμα οικογένειας και ιδιαιτερα της μητέρας σου να σε στηρίξει σε μια ανεπιθυμητη εγκυμοσύνη και να σε παροτρύνει τις δύσκολες αυτές στιγμές να κρατησεις το παιδι και να είναι στο πλάι σου στο μεγάλωμά του, πέρα από κοινωνικές προκαταλήψεις και κόμπλεξ.Στο μέλλον θα είσαι μια νέα κοπέλα με ενα μεγαλο παιδι και σίγουρα δε θα το μετανιώσεις, αλλα είναι κρισιμες εκεινες τις ωρες η σταση τηε οικογενειας σου.Εγώ προσωπικα τέτοιες μαμαδες και τετοιες οικογενειες τις θαυμάζω και τις θεωρω πραγματικες οικογενειες.Σε ένα άλλο forum ειχα διαβασει μια περιπτωση μιας κοπέλας που ειχε χασει τη μαμα της σε μικρη ηλικια και ζουσε με τον πατερα της.Εμεινε εγκυος φοιτητρια και ο πατερας του παιδιου δεν ηθελε να εχει καμια σχεση.Ο πατερας της λοιπόν όταν του ανακοινωνσε την εκυμοσυνη της ειπε:"ΔεΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ".Δε φανταζεστε πόσο εκλαψα όταν το διαβαζα αυτο.Αλλά δεν είναι πολλές οικογενειες έτσι δυστυχώς.Εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη πριν 3 χρονια, εμεινα εγκυος λιγους μηνες πριν το γαμο μου, οι γονεις μου ηξεραν τον αντρα μου πολυ καλα και την οικογενεια του και οταν τους ειπα οτι ειμαι εγκυος μειναν αναυδοι,και οταν τους ρωτησα γιατι αντιδρουν σαν να κανα εγκλημα μου ειπαν"ΒιΑΣΤΗΚΑΤΕ ΓΙΑΤΙ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΝΥΦΗ 7 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ".Καναν μια μερα να με παρουν τηλεφωνο πισω μεχρι ο ανδρας μου πια απηυδησμενος από την απαραδεκτη συμπεριφορά τους και βλεποντας με πόσο είχα στενοχωρηθεί, τους πηρε τηλεφωνο και τους ξεχεσε!Ξερετε απο τοτε πόσες φορές έχω σκεφτεί τι θα γινοταν αν είχα την ατυχία να μείνω εγκυος σε μια προηγούμενη σχεση που ο πατερας του παιδιου μπορεί να μη με στήριζε; Αποκλειεται να΄είχα τη στήριξη τους και σίγουρα θα με προέτρεπαν να κάνω άμβλωση.Είναι μεγάλο θέμα αυτό και εύχομαι σαν γονιός αν μου συμβεί κάτι τέτοιο να είμαι κοντά στο παιδι μου και να μην του δημιουργήσω πότέ ενοχές για κάτι τόσο φυσιολογικό και υπέροχο.
Τώρα όσο για τους ιατρικούς λόγους, εύχομαι ποτέ να μη μου συμβεί, αλλα δε θεωρώ ότι στην Ελλάδα ειδικά αξίζει να φέρεις στον κοσμο ένα παιδί που εις γνώση σου θα έχει τετοια σοβαρά προβλήματα γιατι δεν υπάρχει πρόνοια ειδικα στην επαρχία και μετά το θάνατο των γονιών τι γίνονται τετοια παιδιά άραγε; Να μην παρεξηγηθώ, θεωρώ ότι όλα τα παιδιά έχουν χαρίσματα και υπάρχουν πολλά που έχουν γραφτεί για τις ικανοτητες των νοητικά υστερημένων παιδιών που έχουν φοβερό συναισθηματικό κόσμο και κλίσεις, αλλά πάντα θα είναι εξαρτημένα από τους γονείς στο κρατος αυτό που ζούμε...ουφ!Εύχομαι να μη σας κούρασα , αλλά με συγκίνησε το θέμα!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ο ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ 'ΜΙΚΡΟΣ΄ΚΑΙ ΑΝΑΡΜΟΔΙΟΣ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΟΥ.

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
TO ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΣΤΑ 15 ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΞΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ . ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΠΟ 20 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΑΥΤΗ ΚΑΙ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΣΕΞ ! ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ Α Π Ρ Ο Σ Ε Ξ Ι Α ??

Σοφία Ρ.

Σοφία Ρ.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλό θα είναι τόσο ευαίσθητα θέματα να μην κρινονται ελαφρά τη καρδία!! Τι θα πει η έκτρωση είναι εγκληματική πράξη; Εγκληματικό είναι να γεννάς ένα παιδί και να μην το θες, ή να μην μπορείς να το μεγαλώσεις ή να βασανίζεσαι μια ζωή για να το αναθρέψεις. Όσες γυναικες έχουν προβεί σε μία ανάλογη πράξη το έκαναν για τους δικούς τους προσωπικούς λόγους που εκείνη τη στιγμή για αυτές ήταν πολλοί σοβαροί. Έχω βαρεθεί κάθε φορά να ακούω για το πόσο μεγάλο έγκλημα είναι η έκτρωση και ότι τα έμβρυα το καταλαβαίνουν και πονούν και αγωνιούν. Πολύ αμφιβάλλω ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει και αρνούμαι να το πιστέψω όσα βίντεο και αν δω και αυτό διότι δεν υπάρχει ιδιαίτερη εγκεφαλική λειτουργία τότε που γίνεται. Γι' αυτό ο καθένας ας κρίνει τον εαυτό του και τις δικές του πράξεις και τους άλλους ας τους αφήσει στην ησυχία τους.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σοφία Ρ. έγραψε:Καλό θα είναι τόσο ευαίσθητα θέματα να μην κρινονται ελαφρά τη καρδία!! Τι θα πει η έκτρωση είναι εγκληματική πράξη; Εγκληματικό είναι να γεννάς ένα παιδί και να μην το θες, ή να μην μπορείς να το μεγαλώσεις ή να βασανίζεσαι μια ζωή για να το αναθρέψεις. Όσες γυναικες έχουν προβεί σε μία ανάλογη πράξη το έκαναν για τους δικούς τους προσωπικούς λόγους που εκείνη τη στιγμή για αυτές ήταν πολλοί σοβαροί. Έχω βαρεθεί κάθε φορά να ακούω για το πόσο μεγάλο έγκλημα είναι η έκτρωση και ότι τα έμβρυα το καταλαβαίνουν και πονούν και αγωνιούν. Πολύ αμφιβάλλω ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει και αρνούμαι να το πιστέψω όσα βίντεο και αν δω και αυτό διότι δεν υπάρχει ιδιαίτερη εγκεφαλική λειτουργία τότε που γίνεται. Γι' αυτό ο καθένας ας κρίνει τον εαυτό του και τις δικές του πράξεις και τους άλλους ας τους αφήσει στην ησυχία τους.


δεν κρίνονται ελαφρά τη καρδιά...
αλλά δεν μπορούμε να φτάσουμε και στο άλλο άκρο να πούμε πως είναι ορθή πράξη ..άπλα επειδή κάποιες έτυχε να βρεθούν σε αυτή τη θέση...

ούτε είναι δυνατόν να αμφισβητήσουμε βίντεο και γιατρούς που λένε πως το βρέφος πονάει..

αν κάποια την πειράζει ας μην το δει το βίντεο...το θέμα είχε τίτλο έτσι και αλλιώς και ο καθένας ξέρει τι να περιμένει από αυτό..

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ουκ ολιγες φορες εχουμε πει γιαυτο το θεμα....Και ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ καταληγουμε να σφαζομαστε....
Καμια δε μπορει να κρινει την αλλη στο γιατι εκανε εκτρωση.
Ας μη συνεχιστει γιατι θα εχουμε διαδυκτιακα σχιζοφρενικα μαλλιοτραβηγματα...

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
Σοφία Ρ. έγραψε:Καλό θα είναι τόσο ευαίσθητα θέματα να μην κρινονται ελαφρά τη καρδία!! Τι θα πει η έκτρωση είναι εγκληματική πράξη; Εγκληματικό είναι να γεννάς ένα παιδί και να μην το θες, ή να μην μπορείς να το μεγαλώσεις ή να βασανίζεσαι μια ζωή για να το αναθρέψεις. Όσες γυναικες έχουν προβεί σε μία ανάλογη πράξη το έκαναν για τους δικούς τους προσωπικούς λόγους που εκείνη τη στιγμή για αυτές ήταν πολλοί σοβαροί. Έχω βαρεθεί κάθε φορά να ακούω για το πόσο μεγάλο έγκλημα είναι η έκτρωση και ότι τα έμβρυα το καταλαβαίνουν και πονούν και αγωνιούν. Πολύ αμφιβάλλω ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει και αρνούμαι να το πιστέψω όσα βίντεο και αν δω και αυτό διότι δεν υπάρχει ιδιαίτερη εγκεφαλική λειτουργία τότε που γίνεται. Γι' αυτό ο καθένας ας κρίνει τον εαυτό του και τις δικές του πράξεις και τους άλλους ας τους αφήσει στην ησυχία τους.


δεν κρίνονται ελαφρά τη καρδιά...
αλλά δεν μπορούμε να φτάσουμε και στο άλλο άκρο να πούμε πως είναι ορθή πράξη ..άπλα επειδή κάποιες έτυχε να βρεθούν σε αυτή τη θέση...

ούτε είναι δυνατόν να αμφισβητήσουμε βίντεο και γιατρούς που λένε πως το βρέφος πονάει..

αν κάποια την πειράζει ας μην το δει το βίντεο...το θέμα είχε τίτλο έτσι και αλλιώς και ο καθένας ξέρει τι να περιμένει από αυτό..



παραθέτω την απάντηση της Franita που υπάρχει στην πρώτη σελίδα αυτού του θέματος γιατί μάλλον δεν την έχετε διαβάσει όλες

"Αγαπητη μου φιλη θα ηθελα να σχολιασω οτι η διακοπη κυησης επιτρεπεται μεχρι την 12η εβδομαδα κ υπαρχει λογος για αυτο. Η αμνιοπαρακεντηση δε γινεται ΠΟΤΕ πριν την 16η εβδομαδα. Υπαρχει τεραστια διαφορα. Δεν θα ασχοληθω με το ερωτημα ποτε ξεκιναει η ζωη, αυτο αφορα τον καθενα προσωπικα και τα πιστευω του..Θα πω ομως πως ενα εμβρυο 7/8 εβδομαδων η ακομα και 12 δεν εχει συναισθηση του πονου για τον απλουστατο λογο οτι δενε χουν δημιουργηθει ακομα οι αντιστοιχες συνδεσεις στον εγκεφαλο. Οποτε ειναι ιατρικα αδυνατο να "κραυγαζει" απο πονο. Ενα εμβρυο 16 εβδομαδων ειναι τελειως διαφορετικη περιπτωση."

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ANGEL έγραψε:Αγαπητη μου φιλη θα ηθελα να σχολιασω οτι η διακοπη κυησης επιτρεπεται μεχρι την 12η εβδομαδα κ υπαρχει λογος για αυτο. Η αμνιοπαρακεντηση δε γινεται ΠΟΤΕ πριν την 16η εβδομαδα. Υπαρχει τεραστια διαφορα. Δεν θα ασχοληθω με το ερωτημα ποτε ξεκιναει η ζωη, αυτο αφορα τον καθενα προσωπικα και τα πιστευω του..Θα πω ομως πως ενα εμβρυο 7/8 εβδομαδων η ακομα και 12 δεν εχει συναισθηση του πονου για τον απλουστατο λογο οτι δενε χουν δημιουργηθει ακομα οι αντιστοιχες συνδεσεις στον εγκεφαλο. Οποτε ειναι ιατρικα αδυνατο να "κραυγαζει" απο πονο. Ενα εμβρυο 16 εβδομαδων ειναι τελειως διαφορετικη περιπτωση.
Υπαρχουν κοπελες που θα το διαβασουν και που εκαναν αμβλωση για ιατρικους λογους και καλο ειναι να μην τις γεμιζουν τετοια βιντεο περισσοτερες ενοχες απο οσες ηδη εχουν.


Η ΕΚΤΡΩΣΗ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 24Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ. Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΓΙΕΝΤΑΙ Η ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ Η ΕΓΚΥΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ.ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ! ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕ ΘΑ ΔΕΧΤΩ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ.
ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ,Η ΕΚΤΡΩΣΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΣΚΟΤΩΝΕΙΣ ΕΝΑ ΕΜΒΡΥΟ.ΟΙ ΕΝΟΧΕΣ ΔΕ ΒΟΗΘΟΥΝ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.ΑΠΛΩΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΞΙΛΕΩΘΟΥΝ (ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ) ΑΠΟΚΤΩΝΤΑΣ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΜΩΡΟ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΗΤΕΡΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΤΡΩΣΗ ΜΕ ΕΛΑΦΡΙΑ ΚΑΡΔΙΑ.ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ,Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΓΙ'ΑΥΤΕΣ.[/quote]



εκανα αμνιο στα 37 μου χρονια λογω οτι η αυχενικη εδειξε χαμηλα στοιχεια.ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΣΤΟΝ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ την εκτρωση,ουτε καν ο γιατρος μου.



μην μιλας λοιπον αυθαιρετα ,ειναι επιεικως απαραδεκτη η αποψη σου για μανουλες που το κανουν.Δεν γινετε μονο γιαυτο τον λογο.μην λες λοιπον οτι το κανουμε μονο για αυτο.ειναι κριμα

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι σχεση εχει η αμνιοπαρακεντηση ρε κοριτσια με την εκτρωση;μη μπερδευουμε ετσι τα πραγματα και δημιουργονται παραννοησεις.οπως πολυ σωστα ειπε η βιβη η αμνιοπαρακεντηση γινεται οταν η αυχενικη ή η β'επιπεδου βγαλει καποια στοιχεια που επιβαλλουν να γινει η αμνιοπαρακεντηση για καποιες γενετικες ανωμαλιες.

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Ουκ ολιγες φορες εχουμε πει γιαυτο το θεμα....Και ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ καταληγουμε να σφαζομαστε....
Καμια δε μπορει να κρινει την αλλη στο γιατι εκανε εκτρωση.
Ας μη συνεχιστει γιατι θα εχουμε διαδυκτιακα σχιζοφρενικα μαλλιοτραβηγματα...
συμφωνω.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
tatijana έγραψε:Ουκ ολιγες φορες εχουμε πει γιαυτο το θεμα....Και ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ καταληγουμε να σφαζομαστε....
Καμια δε μπορει να κρινει την αλλη στο γιατι εκανε εκτρωση.
Ας μη συνεχιστει γιατι θα εχουμε διαδυκτιακα σχιζοφρενικα μαλλιοτραβηγματα...
συμφωνω.

γιατι να υπαρξουν ξεμαλλιασματα;το βασικο εινια να μην μπερδευουμε οπως ξαναειπα τα πραγματα.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
Σοφία Ρ. έγραψε:Καλό θα είναι τόσο ευαίσθητα θέματα να μην κρινονται ελαφρά τη καρδία!! Τι θα πει η έκτρωση είναι εγκληματική πράξη; Εγκληματικό είναι να γεννάς ένα παιδί και να μην το θες, ή να μην μπορείς να το μεγαλώσεις ή να βασανίζεσαι μια ζωή για να το αναθρέψεις. Όσες γυναικες έχουν προβεί σε μία ανάλογη πράξη το έκαναν για τους δικούς τους προσωπικούς λόγους που εκείνη τη στιγμή για αυτές ήταν πολλοί σοβαροί. Έχω βαρεθεί κάθε φορά να ακούω για το πόσο μεγάλο έγκλημα είναι η έκτρωση και ότι τα έμβρυα το καταλαβαίνουν και πονούν και αγωνιούν. Πολύ αμφιβάλλω ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει και αρνούμαι να το πιστέψω όσα βίντεο και αν δω και αυτό διότι δεν υπάρχει ιδιαίτερη εγκεφαλική λειτουργία τότε που γίνεται. Γι' αυτό ο καθένας ας κρίνει τον εαυτό του και τις δικές του πράξεις και τους άλλους ας τους αφήσει στην ησυχία τους.


δεν κρίνονται ελαφρά τη καρδιά...
αλλά δεν μπορούμε να φτάσουμε και στο άλλο άκρο να πούμε πως είναι ορθή πράξη ..άπλα επειδή κάποιες έτυχε να βρεθούν σε αυτή τη θέση...

ούτε είναι δυνατόν να αμφισβητήσουμε βίντεο και γιατρούς που λένε πως το βρέφος πονάει..

αν κάποια την πειράζει ας μην το δει το βίντεο...το θέμα είχε τίτλο έτσι και αλλιώς και ο καθένας ξέρει τι να περιμένει από αυτό..



παραθέτω την απάντηση της Franita που υπάρχει στην πρώτη σελίδα αυτού του θέματος γιατί μάλλον δεν την έχετε διαβάσει όλες

"Αγαπητη μου φιλη θα ηθελα να σχολιασω οτι η διακοπη κυησης επιτρεπεται μεχρι την 12η εβδομαδα κ υπαρχει λογος για αυτο. Η αμνιοπαρακεντηση δε γινεται ΠΟΤΕ πριν την 16η εβδομαδα. Υπαρχει τεραστια διαφορα. Δεν θα ασχοληθω με το ερωτημα ποτε ξεκιναει η ζωη, αυτο αφορα τον καθενα προσωπικα και τα πιστευω του..Θα πω ομως πως ενα εμβρυο 7/8 εβδομαδων η ακομα και 12 δεν εχει συναισθηση του πονου για τον απλουστατο λογο οτι δενε χουν δημιουργηθει ακομα οι αντιστοιχες συνδεσεις στον εγκεφαλο. Οποτε ειναι ιατρικα αδυνατο να "κραυγαζει" απο πονο. Ενα εμβρυο 16 εβδομαδων ειναι τελειως διαφορετικη περιπτωση."


και γιατί πρέπει να δεχτούμε την απάντηση της franita και όχι των γιατρών??? scratch scratch scratch

ο καθένας μπορει να πιστεύει οτι τον βολεύει βεβαία...αλλα μου κάνει εντύπωση που το βάζεις λες και το λέει καμιά αυθεντία..


τεσπα...
αυτό το θέμα όντως δεν εχει νόημα όπως λεει και η τατιανα...κανείς δεν πείθει κανένα,,οπότε ασ μην χρησιμοποιούνται τουλάχιστον χαρακτηρισμοί..

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκια, καλημέρα! Δεν το κλείνουμε το θεματάκι να το αφήσουμε να πέσει. Όλες ξέρουμε τί έχει γίνει στο παρελθόν με παρόμοια θέματα.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ σαν Μαρία δεν μπορώ να κρίνω μία κοπέλα που έχει κάνει ή πρόκειται να κάνει έκτρωση. Μπορώ όμως να κρίνω την κατάσταση που την εχει φτασει στο διλλημα και τελικα στην επιλογη της εκτρωσης. Τα εχουμε ξαναπει βεβαια. Νομιζω οτι η ριζα του προβληματος ξεκιναει χρονια πριν συμβει το δυσαρεστο αυτο γεγονος που σταματαει μια ζωη και γεμιζει με τυψεις και ασχημα συναισθηματα μια αλλη για καιρο... Επειδη θεωρω πως το φορτιο αυτης της δευτερης για τον χαμο της πρωτης ειναι μεγαλο, θεωρω πως ειμαι πολυ λιγη για κρινω και θα ηταν ακαρδο να ξυσω ανοιχτες ή παλιες πληγες. Εχω γνωστες που εχουν κανει εκτρωση και δεν ειναι κακοι ή αναισθητοι ανθρωποι. Επειδη λοιπον συνηθως δεν βγαινουν αλοβητες απο κατι τετοιο ας μου επιτραπει να τις θεωρω και αυτες θυματα μαζι με τα εμβρυα. Το ποιος ειναιμεγαλυτερο θυμα για εμενα δεν εχει καμια αξια να αναλυσω. Οπως ειπα το προβλημα εχει βαθια ριζα και επειδη ειμαστε πλεων μαμαδες ωφειλουμε να μην το διαιωνισουμε. Το σεξ στις ελληνικες οικογενειες ειναι ταμπου. Ειναι ντροπη να το συζηταμε. Αυτο πρεπει να αλλαξει. Δεν ξερω τι γινεται στα σχολεια. Σεξουαλικη διαπαιδαγωγηση υπαρχει; Νομιζω πως αν απενοχοποιησουμε το σεξ θα αλλαξουν πολλα. Γιατι ειτε μας αρεσει ειτε οχι τα παιδια μας ενδιαφερονται και οποιος ενδιαφερεται μαθαινει. Αν η πηγη δεν ειναι σωστη αρχιζουν τα προβληματα. Και επιτελους ας σταματησουμε να θεωρουμε μια ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη οτι θα φερει την καταστροφη. Την πραγματικη καταστροφη θα φερει ενα σοβαρο σεξουαλικως μεταδιδομενο νοσημα που θα σημανει και το πραγματικο τελος. Και η εγκυμοσυνη και το νοσημα δημιουργουνται με τις ιδιες ακριβως προυποθεσεις... Θελω να ενωθουμε όλες και να προστατεύσουμε τα παιδιά μας. Δεν έχει νόημα να πληγώνουμε η μια την άλλη για γεγονοτα του παρελθόντος.

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν υπαρχει διαπαιδαγωγηση στα σχολεια και ουτε οι γονεις μιλανε στα παιδια τους για το σεξ....Κ αυτο δε θα αλλαξει..Αν αρχισουμε εμεις,η δικη μας γενια να μη κομπλαρουμε για το πως και τι θα λεμε στα παιδια μας τοτε ολα θα αλλαξουν σιγα σιγα...Αλλα οταν εχεις την αλλη και σου λεει οτι δε θελω να με βλεπει με τα βυζια εξω και φωναζει υστερικα να μην μπει στο δωματιο...Αφηστε.Απο το σπιτι πρεπει να αρχισει η διαπαιδαγωγηση και μετα απο το σχολειο.Αποψη μου.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Δεν υπαρχει διαπαιδαγωγηση στα σχολεια και ουτε οι γονεις μιλανε στα παιδια τους για το σεξ....Κ αυτο δε θα αλλαξει..Αν αρχισουμε εμεις,η δικη μας γενια να μη κομπλαρουμε για το πως και τι θα λεμε στα παιδια μας τοτε ολα θα αλλαξουν σιγα σιγα...Αλλα οταν εχεις την αλλη και σου λεει οτι δε θελω να με βλεπει με τα βυζια εξω και φωναζει υστερικα να μην μπει στο δωματιο...Αφηστε.Απο το σπιτι πρεπει να αρχισει η διαπαιδαγωγηση και μετα απο το σχολειο.Αποψη μου.

Με την οποια συμφωνώ. Ίσως έπρεπε να ανοιξουμε ένα θέμα για το πως να μιλήσουμε στα παιδιά μας για το σεξ, σε ποια ηλικια και γενικά το πως πρέπει να τους το πλασάρουμε.

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamavivo έγραψε:

εκανα αμνιο στα 37 μου χρονια ........

Δηλαδή τώρα πόσο είσαι? Shocked Shocked Shocked Razz Razz Razz Razz

πφφφ, γριέντζω Δύο αποκαλυπτικά βιντεάκια για την έκτρωση... - Σελίδα 2 417472

Στο θέμα μας τώρα, η έκτρωση δεν έχει καμμία σχέση με την αμνιοπαρακέντηση ή με την λήψη τροφοβλάστη. Αυτές είναι εξετάσεις για να δουν αν το έμβρυο είναι απόλυτα υγιές και να έχουν την γνώση οι γονείς, σε περίπτωση που δεν είναι υγιές το έμβρυο, όλης της κατάστασης.
Η έκτρωση δεν ξέρω πότε γίνεται γιατί δεν έχω κάνει ποτέ μου αλλά μιλάμε για ένα έμβρυο που πιθανότατα θα είναι υγιέστατο όμως οι συνθήκες δεν είναι κατάλληλες ή έστω έτσι κρίνουν οι γονείς του- για να έρθει στον κόσμο.
Εγώ προσωπικά δεν έχω κάνει ποτέ μου έκτρωση και δεν θα έκανα και ποτέ. Πριν έχω ολοκληρωμένες σχέσεις, είχα πει στον άντρα μου πως αν μεινω έγκυος θα το κρατήσω και ήμουν 17 τότε. Βέβαια απο τότε χωρίσαμε, ξαναβρεθήκαμε, ξαναέκανα αρκετές σχέσεις, αλλά πάντα ενημέρωνα πριν κάνω sex το τι θα έκανα αν έμενα έγκυος. Αυτό όμως είναι το τι έκανα εγώ με το σώμα μου.
Δεν ασπάζομαι σε καμμία περίπτωση την έκτρωση σαν μέθοδο αντισσύληψης, ότι και αν σημαίνει αυτό.
Όμως ξέρω πως υπάρχουν πολλές διακοπές εγκυμοσύνης που δεν έχουν γίνει ελαφρά την καρδία. Αντίθετα θα έλεγα. Μανούλες που έχουν αναγκαστεί να αποχωριστούν τα μωράκια τους για λόγους υγείας αισθάνονται και φέρονται σαν μανούλες πιο πολύ απο μερικές άλλες κοπέλες που τελικά γέννησαν.

Τέλος, για το πρώτο βίντεο το είχα δει πριν αρκετό καιρό, η κόρη μου ήταν 4-5 μηνών, δεν θυμάμαι ακριβώς, και κοιμόταν στο κρεββάτι μας. Κατά την διάρκειά του έβαλα τα κλάμματα, το έκλεισα γιατί δεν άντεξα να το δω όλο και πήγα ξάπλωσα δίπλα της και την χάιδευα και της μιλούσα.
Είναι πολύ σκληρό βίντεο για εμένα. Ίσως απ τα πιο σκληρά που έχω δει ποτέ μου και θα πρότεινα να μην το δει ποτέ και κανείς αν είναι έστω στο 10% του υπερβολικό....
Αν όμως λέει αλήθεια, νομίζω είναι χρέος μας προς τα παιδιά μας να τα ενημερώσουμε.

Αυτά τα ολίγα απο εμένα.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Δεν υπαρχει διαπαιδαγωγηση στα σχολεια και ουτε οι γονεις μιλανε στα παιδια τους για το σεξ....Κ αυτο δε θα αλλαξει..Αν αρχισουμε εμεις,η δικη μας γενια να μη κομπλαρουμε για το πως και τι θα λεμε στα παιδια μας τοτε ολα θα αλλαξουν σιγα σιγα...Αλλα οταν εχεις την αλλη και σου λεει οτι δε θελω να με βλεπει με τα βυζια εξω και φωναζει υστερικα να μην μπει στο δωματιο...Αφηστε.Απο το σπιτι πρεπει να αρχισει η διαπαιδαγωγηση και μετα απο το σχολειο.Αποψη μου.


χαχα...αυτο που το σκεφτηκες..?

ας μην βλεπει τη μανα του ..αλλα να ξερει τουλαχιστον τι πρεπει να κανει με αυτες που θα βλεπει!!...χιχι

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
tatijana έγραψε:Δεν υπαρχει διαπαιδαγωγηση στα σχολεια και ουτε οι γονεις μιλανε στα παιδια τους για το σεξ....Κ αυτο δε θα αλλαξει..Αν αρχισουμε εμεις,η δικη μας γενια να μη κομπλαρουμε για το πως και τι θα λεμε στα παιδια μας τοτε ολα θα αλλαξουν σιγα σιγα...Αλλα οταν εχεις την αλλη και σου λεει οτι δε θελω να με βλεπει με τα βυζια εξω και φωναζει υστερικα να μην μπει στο δωματιο...Αφηστε.Απο το σπιτι πρεπει να αρχισει η διαπαιδαγωγηση και μετα απο το σχολειο.Αποψη μου.

Με την οποια συμφωνώ. Ίσως έπρεπε να ανοιξουμε ένα θέμα για το πως να μιλήσουμε στα παιδιά μας για το σεξ, σε ποια ηλικια και γενικά το πως πρέπει να τους το πλασάρουμε.

Η διαπαιδαγωγηση για μενα ξεκινα απο μικρουλακια.Εγω μεχρι και τωρα που ειμαι γρια βλεπω την μανα μου -ακομη πιο γρια- που βγαινει απο το μπανιο γυμνη.Ποτε δε ντραπηκα.Εγω ξεντυνομαι μπροστα στον μικρο μου κι αςμη καταλαβαινει ακομη,κι οατν θα με ρωταει θα του απανταω και αμα με ρωτησει απο που βγηκα μαμα δε θα του πω απο το στομα,ξερασα οπως μου ειχε πει η γιαγια μου του πατερα μου.... Razz Razz


chicken έγραψε:
mamavivo έγραψε:

εκανα αμνιο στα 37 μου χρονια ........

Δηλαδή τώρα πόσο είσαι? Shocked Shocked Shocked Razz Razz Razz Razz

πφφφ, γριέντζω Δύο αποκαλυπτικά βιντεάκια για την έκτρωση... - Σελίδα 2 417472

Στο θέμα μας τώρα, η έκτρωση δεν έχει καμμία σχέση με την αμνιοπαρακέντηση ή με την λήψη τροφοβλάστη. Αυτές είναι εξετάσεις για να δουν αν το έμβρυο είναι απόλυτα υγιές και να έχουν την γνώση οι γονείς, σε περίπτωση που δεν είναι υγιές το έμβρυο, όλης της κατάστασης.
Η έκτρωση δεν ξέρω πότε γίνεται γιατί δεν έχω κάνει ποτέ μου αλλά μιλάμε για ένα έμβρυο που πιθανότατα θα είναι υγιέστατο όμως οι συνθήκες δεν είναι κατάλληλες ή έστω έτσι κρίνουν οι γονείς του- για να έρθει στον κόσμο.
Εγώ προσωπικά δεν έχω κάνει ποτέ μου έκτρωση και δεν θα έκανα και ποτέ. Πριν έχω ολοκληρωμένες σχέσεις, είχα πει στον άντρα μου πως αν μεινω έγκυος θα το κρατήσω και ήμουν 17 τότε. Βέβαια απο τότε χωρίσαμε, ξαναβρεθήκαμε, ξαναέκανα αρκετές σχέσεις, αλλά πάντα ενημέρωνα πριν κάνω sex το τι θα έκανα αν έμενα έγκυος. Αυτό όμως είναι το τι έκανα εγώ με το σώμα μου.
Δεν ασπάζομαι σε καμμία περίπτωση την έκτρωση σαν μέθοδο αντισσύληψης, ότι και αν σημαίνει αυτό.
Όμως ξέρω πως υπάρχουν πολλές διακοπές εγκυμοσύνης που δεν έχουν γίνει ελαφρά την καρδία. Αντίθετα θα έλεγα. Μανούλες που έχουν αναγκαστεί να αποχωριστούν τα μωράκια τους για λόγους υγείας αισθάνονται και φέρονται σαν μανούλες πιο πολύ απο μερικές άλλες κοπέλες που τελικά γέννησαν.

Τέλος, για το πρώτο βίντεο το είχα δει πριν αρκετό καιρό, η κόρη μου ήταν 4-5 μηνών, δεν θυμάμαι ακριβώς, και κοιμόταν στο κρεββάτι μας. Κατά την διάρκειά του έβαλα τα κλάμματα, το έκλεισα γιατί δεν άντεξα να το δω όλο και πήγα ξάπλωσα δίπλα της και την χάιδευα και της μιλούσα.
Είναι πολύ σκληρό βίντεο για εμένα. Ίσως απ τα πιο σκληρά που έχω δει ποτέ μου και θα πρότεινα να μην το δει ποτέ και κανείς αν είναι έστω στο 10% του υπερβολικό....
Αν όμως λέει αλήθεια, νομίζω είναι χρέος μας προς τα παιδιά μας να τα ενημερώσουμε.

Αυτά τα ολίγα απο εμένα.

Που να δεις ενα βιντεακι που ειδα γω προχθες και πρωτη φορα πλανταξα στο κλαμα,δε μπορουσε ο αντρας μου να με συνεφερει για ενα μωρο κοτνα στην ηλικια του γιου μου που εμοιαζαν κι ολας τι του κανανε και ειχαν και φωτο του μωρου που εν τελει κατεληξε...Ασε εκει να δεις φρικη...


bou-boukitsa έγραψε:
tatijana έγραψε:Δεν υπαρχει διαπαιδαγωγηση στα σχολεια και ουτε οι γονεις μιλανε στα παιδια τους για το σεξ....Κ αυτο δε θα αλλαξει..Αν αρχισουμε εμεις,η δικη μας γενια να μη κομπλαρουμε για το πως και τι θα λεμε στα παιδια μας τοτε ολα θα αλλαξουν σιγα σιγα...Αλλα οταν εχεις την αλλη και σου λεει οτι δε θελω να με βλεπει με τα βυζια εξω και φωναζει υστερικα να μην μπει στο δωματιο...Αφηστε.Απο το σπιτι πρεπει να αρχισει η διαπαιδαγωγηση και μετα απο το σχολειο.Αποψη μου.


χαχα...αυτο που το σκεφτηκες..?

ας μην βλεπει τη μανα του ..αλλα να ξερει τουλαχιστον τι πρεπει να κανει με αυτες που θα βλεπει!!...χιχι

Μα απο κει αρχιζουν ολα,οταν υστεριαζεται και κρυβεται,καπου ειχα διαβασει για μια κοπελα που εκανε ετσι...Δε θυμαμαι τιποτε αλλο..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις