Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
561 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 561 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 34 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 41]

651ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Δευ Μαρ 19, 2012 6:22 am

annou

annou
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Maya έχεις μπόλικη θετική ενέργεια και αφού τα νέα είναι θετικά και ενθαρρυντικά πάει τελείωσε ο γολγοθάς σας! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 328109 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 328109

evigiorgos έγραψε:
είναι θέμα παιδείας τελικά...
1)να σέβεσαι μια εγκυμονούσα και να παραχωρείς τη θέση σου στην ουρά.
2)να σκέφτεσαι πως μπορεί να θέλει να κοιμηθεί κάποια στιγμή...κτλ κτλ

δεν είναι μαθηματικά ρε γαμώτο.ΕΛΕΟΣ
κατά τα άλλα όλα καλά κορίτσια και το μπικίνι υπέροχο Laughing Laughing

evigiorgos δυστυχώς και στην 1η και τώρα σε αυτή την εγκυμοσύνη μου οι μόνοι που με έχουν βοηθήσει/παραχωρήσει κάποια θέση είναι οι άντρες!Για τις γυναίκες ας μην το σχολιάσω!Καλά η γειτονία είναι μεγάλο κεφάλαιο.Δυστυχώς κανένας σεβασμος στην έγκυο...

652ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Δευ Μαρ 19, 2012 12:42 pm

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μaya μου!!!!!

Ειναι δυνατον να μην πηγαιναν ολα καλα με τοσες προσευχες μαζεμενες και ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ
μια ΤΟΣΟ δυνατη μαμα σαν εσενα με ΤΟΣΗ θεληση και πιστη,εδωσες μια "σπρωξια" στην μικρουλα να αρχισει να το παλευει σκληρα και στη μεγαλη να εχει στοχο να ερθει κατευθειαν στην αγκαλια σου!!!!

Ολα θετικα!Εφτασες ως εδω οπως λες,περασατε τοσα,ειναι δυνατον να παψεις τωρα να ελπιζεις!?Μπραβο σου που εισαι δυνατη!Μπραβο σου που εισαι αισιοδοξη! Μπραβο!! Η σκεψη μου μαζι σου!!!

Φιλια σε ολες!

Εγω κοριτσακια μου ολα καλα,βρηκα ακρη κ με τα ενσημα,μιλησα με ΙΚΑ ,θα γινει προσληψη και μεχρι να συμπληρωσω τα 18 που λειπουν θα "δουλευω" και μετα θα βγω σε αδεια κυησης (μεσα Απριλιου),απλα θα παρω μειομενο επιδομα κυοφοριας!!Κι αφου το επιβεβαιωσαν απο το Ικα ενταξει τοτε!!! Κριμα να τα εχανα ολα!!! Μετα θα παρω κ το εξαμηνο Οαεδ!! Αυριο θα παμε τα χαρτια για να γινει η προσληψη! Αντε να φυγει κ αυτο το αγχος!

Ολα δοξα το θεο κυλουν ηρεμα,ενα μπουκωμα με ταλαιπωρει με τον ερχομο της ανοιξης,αλλα θα περασει που θα παει!!

Εντωμεταξυ ερχονται κ τα ψωνια απτο αμαζον,πηραμε την ενδοεπικοινωνια Μοτορολα με βιντεο οθονη 2.8 ιντσων κ με νυχτερινη ληψη απλα τελειο!.......Πολυ σπεσιαλ λεμε δωρο απο τον πεθερο μου!!...Εδω θα το επαιρνα Πολυυυυ ακριβοο!

Απο κιλα???? Ειμαι +11 και μαλιστα ΔΕΝ τρωω τρελα ουτε υπερβαλλω!!Αυτο 1 κιλο που εβαλα τελευταια ειναι της μπεμπας σιγουρα! Wink

Ο υπνος??! Κουραστικος...κοιμαμαι για τα καλα απο τις 04:00 κ μετα...μεχρι τοτε απλα μια δεξια,μια αριστερα,μια τηλεοραση......μια πιπι!!!Και ο αντρουλης μου διπλα μου Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep

Η μπεμπα μου τεντωνεται παρα πολυ!!!Και με ποναει κιολας!!! Very Happy Βαζω το χερι κ λεω θα βγει το ποδαρακι/χερακι απτην κοιλια! Very Happy

Φιλια κοριτσακια μου,να φτανει ο καιρος,η Παναγια μαζι μας και ολα θα πανε καλα,δε θα παψω να (σας) το λεω!!!! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 417472

653ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Δευ Μαρ 19, 2012 12:46 pm

adamantini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέεεεερρρρααααααααααα !!!!!!!!ΜΑΓΙΑ τέλεια τα νέα σου κοριτσάκι μου και μεχρι τέλος έτσι θα είναι,έχεις την προσευχή όλων μας,να πάρεις στην αγκαλιά σου και τις δυο σου κούκλες!!!!!!!Μόλις γυρίσαμε απο τον γιατρό και όλα είναι μια χαρά!!!!!!Εσείς τι κάνετε???θα ξενυχτήσουμε πάλι απόψε τι λέτε???Σας φιλώ!!!!!! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 654316 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 654316 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 328109 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 328109

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

654ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Δευ Μαρ 19, 2012 12:54 pm

BOBO


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κορίτσια !!!!τι κάνετε;;
Μόλις γύρισαμε απο γιατρο και όλα είναι μια ΧΑΡΑ!!!
Η μικρη μας ζυγίζει 2330 και είμαστε στην 34 εβδομαδα!!!!
Κάναμε και το καρδιοτοκογραφημα και όλα καλα!!!!
Πάλι θα ξενυχτησουμε απόψε εννοείται!!!
Στριφογυριζουμε συνέχεια και πονάμε παντού!!!
Υπομονή κορίτσια!!!ο καιρός πλησιάζει!!!!

655ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Δευ Μαρ 19, 2012 12:58 pm

adamantini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
evigiorgos έγραψε:
adamantini έγραψε:Γειά σας και απο μένα κορίτσια!!!Πως είστε?Εγω οχι και τόσο καλά....δεν κοιμάμαι τώρα πια τα βράδυα που λέει και το τραγούδι...εχω τρείς μέρες που πονάει χαμηλά η κοιλιά μου και δεν μπορώ ούτε να γυρίσω στο κρεββάτι,χάλια σας λέω...περιμένω να έρθει η Δευτέρα να πάμε στο γιατρό να δούμε τι γίνετε όλοι μου λένε οτι έχει ''κατέβει'' πολύ η κοιλιά μου.
Σας φιλώ όλες!!!!!
ΜΑΓΙΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!Περιμένουμε τα ομορφότερα νεα σου!!!!!!που είσαι?????

καλησπέρα σας και από μένα!ελπίζω όλες να είμαστε καλά.adamantini σαν πόνους περιόδου νιώθεις πως σε πονάει?μαγνήσιο παίρνεις?ίσως μιλήσεις με το γιατρό και σου πεί να το αυξήσεις.
ούτε εγώ απολαμβάνω τον ύπνο μου πλέον..ξυπνάω συνέχεια ή για τουαλέτα ή για να αλλάξω πλευρό..επίσης πιστεύω πως πλέον το μωρό θα έχει πάρει τη θέση του για το τοκετό!! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 215994 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 215994

Υ.Γ το άσμα λέει και για ουίσκι χαχαχαχα αλλά δε μπορείς ακόμη να το πιείς..κράτα δυνάμεις μετά δε θα κοιμόμαστε πάλι τα βράδυα... ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 215994

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Καλησπέρα evi μου!!!Οχι μαγνήσιο δεν έπερνα αλλά απόψε που με είδε και μιλήσαμε μου είπε να πάρω,είναι φυσιολογικό όλο αυτο που συμβαίνει λέει απλά για να βοηθήσουμε τον τράχηλο να μαλακώσει καλό θα έιναι να πάρω,οι πόνοι που έχω δεν μοιάζουν καθόλου με πόνοι περιόδου οχι,είναι περισσότερο σαν μυοικοί πόνοι που τελικά πρόερχονται απο της συσπάσεις που κάνει η μήτρα για να προετοιμαστεί για τον τοκετό!!!και απο οτι μας είπε ο γιατρός μάλλον θα έρθει πιο γρήγορα!!!Συνήθισα πλέον να κοιμάμαι πολύ άτσαλα τα βράδυα και περιμένω τώρα πια να έρθει η ώρα για το...ουισκάκι!!!!!!!χαχαχαχ!!!!Πολλά φιλιά Laughing Laughing

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

656ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Δευ Μαρ 19, 2012 1:03 pm

adamantini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
BOBO έγραψε:Γεια σας κορίτσια !!!!τι κάνετε;;
Μόλις γύρισαμε απο γιατρο και όλα είναι μια ΧΑΡΑ!!!
Η μικρη μας ζυγίζει 2330 και είμαστε στην 34 εβδομαδα!!!!
Κάναμε και το καρδιοτοκογραφημα και όλα καλα!!!!
Πάλι θα ξενυχτησουμε απόψε εννοείται!!!
Στριφογυριζουμε συνέχεια και πονάμε παντού!!!
Υπομονή κορίτσια!!!ο καιρός πλησιάζει!!!!

Τέλεια ΒΟΒΟ!!!!Εμείς 2240 σήμερα μια χαρά τα κοριτσάκια μας!!!Όλες μια απο τα ίδια...αλλά όπως λες ΥΠΟΜΟΝΗΗΗΗ πλησιάζει ο καιρός και τότε θα τα ξεχάσουμε όοοοοοοολαααααααα!!!!!Δεν μπορ'ω να πιστέψω οτι σε λίγο καιρο θα έχουμε το μωράκι μας!!!!!!!!!!!! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 893968 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 893968
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

657ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Δευ Μαρ 19, 2012 1:30 pm

BOBO


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
adamantini έγραψε:
BOBO έγραψε:Γεια σας κορίτσια !!!!τι κάνετε;;
Μόλις γύρισαμε απο γιατρο και όλα είναι μια ΧΑΡΑ!!!
Η μικρη μας ζυγίζει 2330 και είμαστε στην 34 εβδομαδα!!!!
Κάναμε και το καρδιοτοκογραφημα και όλα καλα!!!!
Πάλι θα ξενυχτησουμε απόψε εννοείται!!!
Στριφογυριζουμε συνέχεια και πονάμε παντού!!!
Υπομονή κορίτσια!!!ο καιρός πλησιάζει!!!!

Τέλεια ΒΟΒΟ!!!!Εμείς 2240 σήμερα μια χαρά τα κοριτσάκια μας!!!Όλες μια απο τα ίδια...αλλά όπως λες ΥΠΟΜΟΝΗΗΗΗ πλησιάζει ο καιρός και τότε θα τα ξεχάσουμε όοοοοοοολαααααααα!!!!!Δεν μπορ'ω να πιστέψω οτι σε λίγο καιρο θα έχουμε το μωράκι μας!!!!!!!!!!!! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 893968 :parea

Τι τελική ημερομηνία έχεις;;;
Που θα γεννήσεις;;
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

658ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Δευ Μαρ 19, 2012 1:32 pm

BOBO


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Adamantini ποια η τελική σου ημερομηνία;;
Που θα γεννήσεις;;

659ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Τρι Μαρ 20, 2012 2:16 am

manoula 26

manoula 26
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα κοριτσια!!!
απο οτι βλεπω ολες παμε μια χαρα και πολυ χαιρομαι!!!!
maya μου και οι δυο τσουπρες σου θα ειναι παρα πολυ καλα θα το δεις!!!!
να πιστευεις στο Θεο σε εσενα και στις μικρες σου και ολα καλα θα συνεχισουν να ειναι!!!!
στον υπνο δεν εχω μεγαλο προβλημα κοιμαμαι μεχρι τωρα μια χαρα μονο μεχρι να βολευτω ειναι το θεμα και ξεξυπναω μεχρι να γυρισω γιατι δεν ειναι και ευκολο!!! η μπου μπου εχει μαθει το προγραμμα μου ειναι ξυπνοια οταν ειμαι και εγω, και κοιμαται οταν κοιμαμαι και εγω! το καλο ειναι να μην βγει και κανει το αναποδο! ετσι μου λενε οι περισσοτεροι οτι γινεται Crying or Very sad !
δεν πειραζει βεβαια την υγεια της να εχει και ας κανει οτι προγραμμα θελει οταν βγει με το καλο!

ο λογιστης στη δουλεια, μου ειπε να ψαξω αν δικαιουμε κατι απο τον οαεδ πριν την γεννα (οχι το 6μηνο, αυτο ισχυει)να το εχετε υπ'οψιν σας να ρωτησετε. ετσι γινονταν μεχρι πριν λιγο καιρο αλλα δεν ξερει αν ισχυει ακομα.εγω θα ρωτησω την δευτερα που θα παω και στο ικα να τελειωσω με την αδεια μου.
να σας ρωτησω κατι αλλο εχετε σκοπο να κανετε φυλαξη βλαστοκυτταρων?
οσους και να ρωτησω, οσο και να ψαξω στο internet οι αποψεις ειναι πολλες.
σε ενα θεμα συμφωνουν πολλοι αν δεν κανω φυλαξη σε ιδιωτικη εταιρεια να τα κανω δωρεα στο δημοσιο που να μπορει ο οποιοσδηποτε συμβατος δοτης να τα χρησιμοποιησει.
δεν ξερω τι να κανω το συζηταω και με τον αντρα μου και δεν εχουμε αποφασισει ακομα.
αυτα τα νεα και απο εμας! Very Happy
περναει ο καιρος κοριτσια και εγω αγχονομαι να πανε ολα καλα!!!
ειμαι πολυ φοβιτσιαρα δεν μπορω καθολου τα νοσοκομεια και μονο που μπαινω εκει μεσα στο γιατρο ξετρεμουλιαζω. του το ειπα την προηγουμενη φορα και προσπαθησε να με καθυσηχασει! αλλα και ο καρδιολογος που πηγα σημερα μου λεει οτι αγχονομαι πολυ και δεν πρεπει!
προσπαθω να ειμαι ηρεμη!
πολλα φιλια σε ολες τις κοιλιτσες ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 417472 !!!!

660ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Τρι Μαρ 20, 2012 5:39 am

adamantini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="BOBO"]Adamantini ποια η τελική σου ημερομηνία;;
Που θα γεννήσεις;;[/quot

Μου έχει δώσει μεχρι 7 Μαίου αλλά νομίζω πως θα γεννήσω πιο νωρίς...!!!!Στη Σάμο θα γεννήσω,θα γεννούσα στο Μητέρα αλλά διορίστηκε ο γιατρός μου εδω!!!ΕΣΥ??
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

661ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Τρι Μαρ 20, 2012 6:30 am

BOBO


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Άντε ΠΟΛΥ κοντα είμαστε!!εμένα είναι μέχρι 2 μαιου!!!
Πως νομίζεις ότι θα γεννήσεις νωρίτερα;;στο έχει πει ο γιατρος;;

662ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Τρι Μαρ 20, 2012 11:33 pm

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημερα κοριτσάκια.ελπιζω να είσαστε όλες καλα.εγώ δυστυχως χθες είχα ένα ατυχημα.τελευταια μερα χθες στην δουλεια κ ημουν τόσο χαρουμενη που τελείωναν τα βασανα μου.το απόγευμα λοιπόν πηγα με τον άντρα μου να δούμε μια φίλη μου που χειρουργήθηκε.μόλις φθαναμε εκεί που περπατουσα ούτε θυμάμαι πως σκονταψα κ εκσφενδονιστικα μπροστά κ εσκασα κάτω με την κοιλία μου.προσπαθησα έβαλα τα χέρια μου αλλά τίποτα.σηκωθηκα με πόνο χαμηλα ,κ λέω τώρα όλα τελείωσαν.ο άντρας μου σοκαρισμενος.πηραμε τον γιατρο κ μας εστειλε επειγοντως στο ιασω.τα λεπτά που περασαν αιωνιοτητα..μόλις έφθασα ακούσαμε ευτυχως την καρδούλα της κ με είχαν μια ώρα στον καρδιοτοκογραφο.πονούσα πολύ στην δεξιά πλευρά μου όμως κ δεν μπορούσαν να δουν.ο γιατρός μου τους είπε να μου κάνουν κ υπερηχο,αλλά δεν υπήρχε κανείς να κάνει κ φεράν από το σπίτι του κάποιον ο οποίος έκανε μια ώρα.η αγωνία στο κατακορυφο!!!!τελικά ήρθε κ όλα καλά.ο πόνος μάλλον από το πέσιμο.μου έκαναν μια παυσιπονη κ φυγαμε.είμαι σε κατασταση σοκ ακόμα δεν μπορώ να συνελθω.δεν το πιστεύω αυτό που έπαθα.κοριτσια προσοχή!!δεν καταλαβαινεις από που σου έρχεται.σημερα θα κάτσω στο κρεβάτι καλού κακού.ελπιζω να πανε όλα καλα για όλες μας !!!!!

663ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Τετ Μαρ 21, 2012 12:20 am

raina

raina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
marin! έγραψε:Καλημερα κοριτσάκια.ελπιζω να είσαστε όλες καλα.εγώ δυστυχως χθες είχα ένα ατυχημα.τελευταια μερα χθες στην δουλεια κ ημουν τόσο χαρουμενη που τελείωναν τα βασανα μου.το απόγευμα λοιπόν πηγα με τον άντρα μου να δούμε μια φίλη μου που χειρουργήθηκε.μόλις φθαναμε εκεί που περπατουσα ούτε θυμάμαι πως σκονταψα κ εκσφενδονιστικα μπροστά κ εσκασα κάτω με την κοιλία μου.προσπαθησα έβαλα τα χέρια μου αλλά τίποτα.σηκωθηκα με πόνο χαμηλα ,κ λέω τώρα όλα τελείωσαν.ο άντρας μου σοκαρισμενος.πηραμε τον γιατρο κ μας εστειλε επειγοντως στο ιασω.τα λεπτά που περασαν αιωνιοτητα..μόλις έφθασα ακούσαμε ευτυχως την καρδούλα της κ με είχαν μια ώρα στον καρδιοτοκογραφο.πονούσα πολύ στην δεξιά πλευρά μου όμως κ δεν μπορούσαν να δουν.ο γιατρός μου τους είπε να μου κάνουν κ υπερηχο,αλλά δεν υπήρχε κανείς να κάνει κ φεράν από το σπίτι του κάποιον ο οποίος έκανε μια ώρα.η αγωνία στο κατακορυφο!!!!τελικά ήρθε κ όλα καλά.ο πόνος μάλλον από το πέσιμο.μου έκαναν μια παυσιπονη κ φυγαμε.είμαι σε κατασταση σοκ ακόμα δεν μπορώ να συνελθω.δεν το πιστεύω αυτό που έπαθα.κοριτσια προσοχή!!δεν καταλαβαινεις από που σου έρχεται.σημερα θα κάτσω στο κρεβάτι καλού κακού.ελπιζω να πανε όλα καλα για όλες μας !!!!!

Marin μου τί να πω....περαστικά και να προσέχεις πολύ! Δυστυχώς ειδικά όταν περιμένουμε το πρώτο μας μωράι δεν μπορούμε να υπολογίσουμε σωστά το κέντρο βάρους μας και οι πτώσεις είναι αναπόφευκτες Sad Στο πρώτο μου παιδάκι κι εγώ έτσι είχα σωριαστεί αλλά ευτυχώς κατέληξα στο πλάι τελευταία στιγμή. Στο νησί που μένω όμως με τα σοκάκια που έχουμε...είμαστε εξπερ στις τούμπες από μικρές Wink Υπομονή και πολύ,πολύ προσοχή σε όλες γενικά. Είμαστε πιο αφηρημένες, πιο ατσούμπαλες και πιο "εύθραυστες" από ποτέ! Φιλάκια πολλά και πάλι περαστικά σου εύχομαι ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 417472

664ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Τετ Μαρ 21, 2012 1:15 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maya έγραψε:Γεια σας κοριτσακια!!! Ειχα καιρο να μπω και διαβασα ολα τα νεα σας, χαρηκα παρα πολυ για το χαρουμενο κλιμα που επικρατει!!!! Περναμε οικογενειακως μια ιωση με βηχα και ειμαστε πολυ ταλαιπωρημενοι, ιδιαιτερα η μικρη μου που βγαζει ταυτοχρονα και τους τεσσερις κυνοδοντες. Ειναι μερες που ξενυχταω το βραδυ γιατι δε μπορει να κοιμηθει το καυμενο μου. δεν τολμαω να σκεφτω τι θα γινοταν αν ειχα και τα διδυμα τωρα, ποιον θα πρωτοπρολαβαινα..
Τα νεα μας ειναι καλα.. Εχω αρχισει να χαμογελαω μπορω να πω μετα απο τοσους μηνες -καιρος ηταν- νομιζω οτι εγινε καποιο θαυμα απο τις πολλες προσευχες.. Την Παρασκευη τα μωρα ηταν 800 η μικρη και 1700 η μεγαλη. Χαρηκα πααααρα πολυ γιατι μου ειπε οτι αν κρατησουμε ακομα καμια δεκαρια μερες, η μεγαλη θα ειναι εκτος κινδυνου και θα μπορω να την παρω και σπιτι φευγοντας απο το νοσοκομειο ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 654316 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 654316 και η μικρη πλεον εχει φτασει σε βαρος που θα παλεψουμε να τη σωσουμε κι αυτην!! Αυτο που κανεις δε μπορει να καταλαβει ειναι πώς έφτιαξε η αιματωση της μικρης, η αντιστροφη ροη στο λωρο εφυγε, (η διακεκομμενη ομως εμεινε), το υγρο στην καρδια περιοριστηκε και γενικα ειναι σε καλη κατασταση. Τωρα αυτο που μας αγχωνει είναι να μην της εχει δημιουργησει καποιο μονιμο προβλημα ολο αυτο το ζορι που εχει τραβηξει, αυτο δε μπορει να μας το πει κανενας. Απλα προσευχομαι συνεχεια να βγουν και τα δυο κοριτσακια μου γερα και υγιη. Δε μπορει να φτασαμε τυχαια μεχρι εδω!!!!! Επομενος στοχος να φτασουμε τις 34 εβδομαδες, μετα τις 36 και μετα.. ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 379767 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 379767 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 379767 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 379767 Παναγιτσα μου, δε μπορω να το πιστεψω οτι φτασαμε μεχρι εδω, εχω κλαψει τοσο πολυ, εχω ακουσει τοσα πολλα..
Στο Λονδινο φτασαμε, επεμβαση στην κοιλια καναμε, μου ειπαν θα τις χασουμε και τις δυο, μετα μου ειπαν μονο τη μια, μετα μου ειπαν αν χασουμε τη μια η αλλη θα εχει προβλημα, μετα μου ειπαν θα σωθει η μια αλλα μπορει να εχει η αλλη προβλημα αν γεννηθει.. Εεεε αμα πια, φτανει!! Τιποτα απο ολα δεν εχει γινει.. Νομιζω οτι θα γεννηθουν και τα δυο μου κοριτσακια γερα και δυνατα, ας γινει αυτο και δεν πειραζει για ολη αυτη τη στενοχωρια που περασαμε..
Λιγος καιρος εμεινε ΑΝΤΕΕΕΕΕ

Φιλακια πολλα σε ολες τις κοιλιτσες και πραγματικα σας ευχαριστω πολυ για ολη τη θετικη ενεργεια και τη συμπαρασταση που μου δινετε!!!!!

Μα ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι θα γεννηθουν γερα τα κοριτσακια σου,ουτε μια στιγμη δεν πιστεψα το αντιθετο...

Αντε απολαυσε επιτελους την εγκυμοσυνη σου,το αξιζεις!!

665ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Τετ Μαρ 21, 2012 3:17 am

adamantini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
BOBO έγραψε:Άντε ΠΟΛΥ κοντα είμαστε!!εμένα είναι μέχρι 2 μαιου!!!
Πως νομίζεις ότι θα γεννήσεις νωρίτερα;;στο έχει πει ο γιατρος;;
Ναι μου είπε οτι μπορεί να έρθει νωρίτερα γιατί είναι αρκετά χαμηλά και μεγαλούλα!!!Εκείνη ξέρει όποτε θέλει ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!!!!!ΦΙΛΙΑ!!!!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

666ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Τετ Μαρ 21, 2012 3:43 am

adamantini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
marin! έγραψε:Καλημερα κοριτσάκια.ελπιζω να είσαστε όλες καλα.εγώ δυστυχως χθες είχα ένα ατυχημα.τελευταια μερα χθες στην δουλεια κ ημουν τόσο χαρουμενη που τελείωναν τα βασανα μου.το απόγευμα λοιπόν πηγα με τον άντρα μου να δούμε μια φίλη μου που χειρουργήθηκε.μόλις φθαναμε εκεί που περπατουσα ούτε θυμάμαι πως σκονταψα κ εκσφενδονιστικα μπροστά κ εσκασα κάτω με την κοιλία μου.προσπαθησα έβαλα τα χέρια μου αλλά τίποτα.σηκωθηκα με πόνο χαμηλα ,κ λέω τώρα όλα τελείωσαν.ο άντρας μου σοκαρισμενος.πηραμε τον γιατρο κ μας εστειλε επειγοντως στο ιασω.τα λεπτά που περασαν αιωνιοτητα..μόλις έφθασα ακούσαμε ευτυχως την καρδούλα της κ με είχαν μια ώρα στον καρδιοτοκογραφο.πονούσα πολύ στην δεξιά πλευρά μου όμως κ δεν μπορούσαν να δουν.ο γιατρός μου τους είπε να μου κάνουν κ υπερηχο,αλλά δεν υπήρχε κανείς να κάνει κ φεράν από το σπίτι του κάποιον ο οποίος έκανε μια ώρα.η αγωνία στο κατακορυφο!!!!τελικά ήρθε κ όλα καλά.ο πόνος μάλλον από το πέσιμο.μου έκαναν μια παυσιπονη κ φυγαμε.είμαι σε κατασταση σοκ ακόμα δεν μπορώ να συνελθω.δεν το πιστεύω αυτό που έπαθα.κοριτσια προσοχή!!δεν καταλαβαινεις από που σου έρχεται.σημερα θα κάτσω στο κρεβάτι καλού κακού.ελπιζω να πανε όλα καλα για όλες μας !!!!!

Κοριτσάκι μου πολύ στεναχωρήθηκα Sad Sad όταν άρχισα να διαβάζω το μνμ σου...Αλλά έλα μην αγχώνεσαι αφού ολα είναι καλά τώρα πες οτι μια κακή στιγμή ήταν και πέρασε!!!!!!Κάνε όμορφες σκέψεις τώρα για να χαρεί και το νινάκι σου!!!!Πρέπει να προσέχουμε όλες!!!!!Κάτσε και ξεκουράσου τώρα και όλα καλά!!!Πολλά φιλιά!!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

667ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Τετ Μαρ 21, 2012 4:46 am

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημέρα σας κοριτσάκια.διαβάζω ωραία πράγματα,παχουλάκια μωράκια και γερά...marin μου βάλε μια χαντρούλα πάνω σου κούκλα μου.maya μια χαρά σε βλέπω,ο θεός μαζί σας!
bobo πολύ χαίρομαι για τα νέα σου.εγώ 3 μαίου πητ αλλά με βλέπω για απρίλιο.adamantini και για σένα χαίρομαι,όλες μαζί μας βλέπω να γεννάμε.

blackrose είμαι η αρχιφοβιτσιάρα δε μου παίρνεις τα πρωτία Very Happy
από τη μια λέω πότε θα έρθει εκείνη η ώρα και από την άλλη φοβάμαι.όσο για τα βλαστοκύτταρα εγώ θα τα κρατήσω,μου ήρθε το κουτί συλλογής ήδη και τώρα μένει να στείλω το συμβόλαιο και 300 ευρώ.είμαι της άποψης καλύτερα να πω αύριο μεθαύριο πως τα πέταξα αυτά τα λεφτά για το παιδί μου παρά να το μετανιώσω.

πολλά φιλιά σε όλες τις κοιλίτσες.

668ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Πεμ Μαρ 22, 2012 4:36 am

manoula 26

manoula 26
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σας κοριτσια!!!
πως εισαστε?
marin θελει προσοχη και βαλε και το ματακι που σου ειπε η evi. πρεπει να προσεχουμε πολυ γιατι τωρα φαινεται πολυ η κοιλιτσα μας και ματιαζομαστε ευκολα!! εγω τελευταια εχω συχνα πονοκεφαλο απο ματι. φορα χανταρα θαλασσια!
evi μου εγω σας ρωτησα για τα βλαστοκυττταρα! ευχαριστω για την απαντηση και εμεις μαλλον το ιδιο θα κανουμε και ειμαστε στο ψαξιμο για εταιρεια. γιατι και εμεις αυτης της γνωμης ειμαστε καλυτερα να τα εχουμε και ας πανε τζαμπα τα λεφτα παρα να μην το κανουμε.
σημερα πηρα μπιμπερο, πιπιλες και μια κρεμα της frezyderm για το συγκαμα. ο αντρας μου λεει οτι ειναι νωρις για ολα αυτα αλλα αγχωνομε!!!
απο δευτερα θα παμε να κανουμε λιστα για τα πραγματακια της γιατι ολοι μου λενε τι να παρουνε οποτε καταληξαμε στη λιστα απο το mothercare. μετα την λιστα θα παω και στα jumbo να παρω εγω ολα τα μικρα πραγματακια που θα χρειαστουμε πιο μπροστα.
ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 654316 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 654316
εγω εχω πητ 17/05 αλλα την βλεπω να σκαει μυτι πιο μπροστα γιατι ετσι που χτυπαει θα τα σπασει!
φιλια σε ολες!!!
ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 215994 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 215994 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 215994

669ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Παρ Μαρ 23, 2012 12:27 am

BOBO


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;;
Να σας ρωτήσω έχετε ετοιμάσει την ΒΑΛΙΤΣΑ του μαιευτηριου;;;τι βάλατε μέσα;;;
Νομίζω πρέπει σιγά σιγά να την ετοιμάζουμε ε;;
Φιλια πολλα σε όλες!!!!!!

670ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Παρ Μαρ 23, 2012 1:14 am

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα Bobo!Ουτε και εγώ έχω ετοιμάσει τίποτα μέχρι στιγμής αλλα σκέφτομαι τουλαχιστον την βαλίτσα να την τελειώνω τώρα την βδομάδα.Βλέπεις μετά το ατύχημά μου μου κόπηκε η φόρα!Εχω κάνει μια λίστα με τα πράγματα που θα χρειαστώ.

Πιτζαμες ή νυχτικιές με κουμπάκια μπροστα
σουτιέν θηλασμού
μια ρόμπα για να σηκώνομαι
εσώρουχα
παντόφλες
πετσετες μπάνιου προσώπου (εχει και στο μαιευτήριο αλλα θα πάρω και δικές μου)
σερβιέτες (αν και σου δίνουν)
πετσετούλες μικρές (για το στήθος)
ζωνη λαστέξ
σακούλα για άπλυτα
χαρτομάντηλα
νεσεσερ με σαμπουαν αφρολουτρο κτλ
κρεμα για θηλες
liposan για τα χείλη γιατι λόγω του κλίματος συνήθως ξεραίνονται τα χείλια.
και για το μπεμπε
φανελακια 2
φορμακι εξόδου
πανακια για τον ωμο-ρεψιμο
πανες αγκαλιας
και port bebe για την εξοδο.

αυτα προς το παρον.γενναω στο ιασω οποτε εχω ενημερωθει απο μια φίλη μου που γέννησε πρόσφατα.

671ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Παρ Μαρ 23, 2012 7:25 am

raina

raina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
marin! έγραψε:Καλημέρα Bobo!Ουτε και εγώ έχω ετοιμάσει τίποτα μέχρι στιγμής αλλα σκέφτομαι τουλαχιστον την βαλίτσα να την τελειώνω τώρα την βδομάδα.Βλέπεις μετά το ατύχημά μου μου κόπηκε η φόρα!Εχω κάνει μια λίστα με τα πράγματα που θα χρειαστώ.

Πιτζαμες ή νυχτικιές με κουμπάκια μπροστα
σουτιέν θηλασμού
μια ρόμπα για να σηκώνομαι
εσώρουχα
παντόφλες
πετσετες μπάνιου προσώπου (εχει και στο μαιευτήριο αλλα θα πάρω και δικές μου)
σερβιέτες (αν και σου δίνουν)
πετσετούλες μικρές (για το στήθος)
ζωνη λαστέξ
σακούλα για άπλυτα
χαρτομάντηλα
νεσεσερ με σαμπουαν αφρολουτρο κτλ
κρεμα για θηλες
liposan για τα χείλη γιατι λόγω του κλίματος συνήθως ξεραίνονται τα χείλια.
και για το μπεμπε
φανελακια 2
φορμακι εξόδου
πανακια για τον ωμο-ρεψιμο
πανες αγκαλιας
και port bebe για την εξοδο.

αυτα προς το παρον.γενναω στο ιασω οποτε εχω ενημερωθει απο μια φίλη μου που γέννησε πρόσφατα.
Μπράβο marin! Ακριβώς αυτά χρειάζόμαστε τελικά...κορίτσια ας ετοιμάσουμε βαλιτσούλες όλες καλού κακού...κι εγώ γύρισα από γυναικολόγο πριν λίγο και μου είπε να τον περιμένω νωρίτερα τον μάγκα μου γιατί έχει ήδη πάρει θέση Shocked Περιττό να σας πω ότι τα χρειάστηκα Rolling Eyes βλέπετε μένουμε σε νησί και θα πρέπει να προλάβω να ετοιμάσω το σπίτι μου μιας και θα λείπω καιρό αλλά και να συγχρονιστώ με τους δικούς μου οι οποίοι εργάζονται όλοι για να μου κρατάνε τον γιο μου ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 654316 Τρρρέεεεεελαααα!!! Οπότε την εβδομάδα μετά το Πάσχα το αργότερο θα πρέπει να ανέβω Αθήνα. Και κάτι άσχετο αλλά βασικό...εσάς πώς το έχουν πάρει τα παιδάκια σας που θα έχουν κι άλλο αδερφάκι;;;
Εγώ προβλέπω μεγάλο show με τον δικό μου, ήδη δεν με αφήνει να πλησιάζω και πολύ σε άλλα μπεμπάκια και μου χαϊδέυεται περισσότερο από ποτέ. Ελπίζω μόνο να μην ζηλεύει όταν θα θηλάζω τον άλλο μπέμπη και μου ζητάει κι αυτός! Ένας χρόνος πρέπει να τον έφτασε τον άτιμο ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 215994 Φιλάκια σε όοοολες!!!

672ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Παρ Μαρ 23, 2012 1:07 pm

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπέρα,έχετε ετοιμαστεί όλες??εγώ κορίτσια δεν έχω κάνει κάτι.όλοι μου λένε να περιμένω να μπώ στο μήνα μου.αλλά λέω να πλύνω τα ρούχα του μωρού σε 2 μέρες και μετά να τα σιδερώσω σιγά σιγά!επίσης θέλω να καθαρίσω παιδικό και κρεβατοκάμαρα σχολαστικά πρίν έρθουν τα έπιπλα του μωρού!

τα χαλιά θα τα βγάλετε ή θα τα αφήσετε μέχρι να γεννήσετε και θα τα βγάλετε μετά?

εγώ θα πάρω 6 ζιπουνάκια και 5 φορμάκια.μπουρνουζάκια για το μωρό κτλ κτλ.μου δώσανε μια τεράστια λίστα μιλάμε.μάλλον επειδή είναι νοσοκομείο και όχι ιδιωτική!

673ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Παρ Μαρ 23, 2012 1:47 pm

BOBO


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ετοιμαζόμαστε!!!
Σήμερα μόλις πήραμε καροτσι και καρεκλακι αυτοκινητου!!
Πλενω τα διάφορα του μωρου!!!
Τρίτη θα μου φέρουν την κουνια και την αλλαξιερα!!!
Κορίτσια δεν κρατιεμαι!!!!
Σε μια εβδομαδα μπαίνω στον μηνα μου και ανυπομονω τόσο ΠΟΛΥ !!!ε την άλλη εβδομαδα λέω να έχω έτοιμο και το βαλιτσακι μου γιατί ποτε δεν ξέρεις!!!
Περιμένω ΝΕΑ σας φιλια πολλα σε όλες!!!

674ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Σαβ Μαρ 24, 2012 11:29 am

adamantini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια βλέπω ''ετοιμασατε'' κιόλλας βαλίτσες ε???Και πολυ καλά κάνετε!!!!πρέπει σιγά σιγα να μπαίνουμε σε ενα ρυθμό και εμείς λέμε μέχρι τέλος της επόμενης εβδομάδας να την έχουμε φτιάξει,ολα τα υπόλοιπα είναι έτοιμα εκτος απο το καρότσι-πορτ μπεμπε-και κάθισμα αυτοκινήτου που μας το έχουν καθυστερήσει επειδη είναι καινούριο μοντέλο...βλέπω να την βγάζουμε απο το νοσοκομείο στην αγκαλιά την μπέμπα Rolling Eyes Rolling Eyes
Κατα τα άλλα μια χαρά αν εξαιρέσετε οτι ο βραδυνός ύπνος είναι λίγο μαρτύριο.EVI μου άρχισα τελικά τα μαθήματα και τι να σου πω μου έφυγε και το λίγο αγχος που είχα ως τώρα,ίσως παίζει ρόλο και η μαία τι να πω??Ευχομαι να είστε όλες καλά εσείς και τα μικρά σας!!!!!Πόλλα φιλιά σε όλες τις όμορφες κοιλίτσες!!!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

675ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Σαβ Μαρ 24, 2012 11:34 am

adamantini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
evigiorgos έγραψε:καλησπέρα,έχετε ετοιμαστεί όλες??εγώ κορίτσια δεν έχω κάνει κάτι.όλοι μου λένε να περιμένω να μπώ στο μήνα μου.αλλά λέω να πλύνω τα ρούχα του μωρού σε 2 μέρες και μετά να τα σιδερώσω σιγά σιγά!επίσης θέλω να καθαρίσω παιδικό και κρεβατοκάμαρα σχολαστικά πρίν έρθουν τα έπιπλα του μωρού!

τα χαλιά θα τα βγάλετε ή θα τα αφήσετε μέχρι να γεννήσετε και θα τα βγάλετε μετά?

εγώ θα πάρω 6 ζιπουνάκια και 5 φορμάκια.μπουρνουζάκια για το μωρό κτλ κτλ.μου δώσανε μια τεράστια λίστα μιλάμε.μάλλον επειδή είναι νοσοκομείο και όχι ιδιωτική!


Δεν θέλω να σε αγχώσω αλλά νομίζω οτι ναι θα πρέπει να αρχίσεις σιγά σιγα να κάνεις κάποια γιατί δεν είναι και λίγα όσα μας λες και πάλι χωρίς να αγχωθείς ΕΝΝΟΕΙΤΕ!!!!!Εγώ τα χαλιά θα τα αφήσω και θα τα σηκώσουν αφού γεννησω η μαμά μου με την πεθερά μου που θα είναι και εκείνη εδω!!! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 328109 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 27 328109
φιλιά πολλά!!!!!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 34 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις