Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
65 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 65 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

NIKH990990

NIKH990990
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Η μητέρα μου γενικότερα είναι πολύ ιδιόρρυθμος άνθρωπος...νομίζει οτι όλα και όλοι περιστρέφονται γύρω απο εκείνη
..ο πατέρας μου απο την άλλη είναι ένας πράος άνθρωπος που επιζητά καλή παρέα και ηρεμία...
το αρνητικό είναι οτι ο πατέρας μου αγαπά τόσο πολύ τη μητέρα μου σε βαθμό να απαρνίετε τους πάντες για εκείνη.
αναγκαστικά το κάνει ,γιατί διαφορετικά θα έπρεπε να επιλέξει ..ή τη γυναίκα του ή φίλους και συγγενείς..και αυτό επειδή η μητέρα μου δεν τα πάει καλα με ΚΑΝΕΝΑΝ και με την πάροδο των χρόνων ούτε και με μένα (την ίδια της την κόρη)με συνέπεια να μην μιλάω και με τον μπαμπά μου.
όλα ξεκίνησαν μετά το γάμο..στο σπίτι μας ερχόντουσαν μόνο σε γενέθλια και γιορτές..τους παρακαλούσε ο άντρας μου αλλά κι εγώ να έρθουνε για έναν καφέ,αλλά αυτό δεν έγινε ποτέ...αργότερα ήρθε και η εγκυμοσύνη μου...απόντες απο τη ζωή μου..καμία στήριξη απολύτως απο την ίδια μου τη μάνα στην πιο σημαντική φάση της ζωής μου..εκείνη ενδιαφερότανε μόνο για τα προβλήματα που είχε στην πιτσαρία που δούλευε..πέρασε ο καιρός και γέννησα...στο μαιευτήριο ήτανε εκεί..ο πατέρας μου όμως απο τότε άρχισε να απομακρύνετε όσο δεν πάει άλλο...ήρθε στο νοσοκομείο και μόλις γέννησα έφυγε ισχυριζόμενος οτι έχει δουλειά που δεν μπορεί να αναβληθεί..τελικά έμαθα οτι πήγε σε ένα φίλο του ..η μητέρα μου δεν έχω παράπονο ,ήρθε να με δει αρκετές φορές...όταν επέστρεψα σπίτι ο πατέρας μου ήρθε μια μόνο φορά ,κάθησε για 5 λεπτά και απο τότε ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!(όλα αυτά τον Φεβρουάριο του 2010)η μάνα μου σταμάτησε να ασχολείτε μαζί μας ουσιαστικα απο τον ιούνιο του 2010...δεν απαντούσαν στις κλήσεις μας ,δεν ενδιαφέρθηκαν να μάθουν τι κάνει η κόρη τους και το πρώτο τους εγγόνι ποτέ ξανά!!εικάσιες -θεωρίες ατελείωτες απο μένα και τον άντρα μου...για το τι μπορεί να έχουμε κάνει και μας συμπεριφέρονται έτσι...όλα κατέληγαν σε αδιέξοδο!εμείς κάναμε μια τελευταία προσπάθεια τον αύγουστο του 2010 όπου τους πήγαμε τα προσκλητήρια για τα βαφτίσια ..μπροστά στον κόσμο το ''παίξανε'' ο τέλειος παππους και η ιδανική γιαγιά!!!φυσικά δεν ήρθανε στη βάπτιση γιατί και καλά ο πατέρας μου είχε μια μετακόμιση να κάνει στην επαρχία!!το έμαθα απο τον αδερφό μου εκ των υστέρων ....ποτέ δεν πήραν ενα τηλέφωνο για ευχές ή για ένα ''λυπάμαι κόρη μου ήταν αδύνατον να έρθουμε,παρολαυτά να μας ζήσει''....ΠΟΤΕ...για να σας προλάβω αλλά να μην σας κουράζω δεν είναι η αιτία ούτε το όνομα ,ούτε οτι τα πεθερικά μου είναι θαυμάσιοι άνθρωποι και μπορεί να ζήλεψαν,ούτε οτι κάτι έκανα εγώ ,ούτε ομως οτι δεν συμπαθούσαν τον άντρα μου..όλοι τους κατακρίνουν ...το θέμα μου τώρα πια δεν είναι για πιο λόγο δεν μας μιλάνε..ακόμα και κάτι να κάναμε που τους πείραξε θα έπρεπε να μας μιλήσουν,δεν είμαστε παιδιά..πέρασα τις πιο έντονες στγμές της ζωής μου ΜΟΝΗ μου...ευτυχώς τα πεθερικά μου ,είναι οι αντικαταστάτες τους..μαγαπάνε τόσο πολύ και πάντα σκέφτομαι..οτι στερούμαι απο τους γονείς μου το παίρνω και με το παραπάνω απο τα πεθερικά μου.. το ξέρω οτι η ζωή είναι μεγάλη και ενδεχομένως σε μερικά χρόνια απο τώρα να μιλάμε ..για μένα όμως δεν θα είναι ποτέ πια το ίδιο...η καρδιά μου δεν είναι ξέφραγο αμπέλι..να μπαινοβγαινει ο καθένας όποτε θέλει...όλοι περνάμε άσχημες ψυχολογικές φάσεις...αλλά αυτό που μου έκαναν αυτοί οι άνθρωποι δεν ξέρω πως να το χαρακτηρίσω...απο τη μάνα μου το περίμενα να σας πω την αλήθεια ..αλλά απο τον πατέρα μου ποτέ!ξερω πως δεν είμαι η μόνη που τα περνάω αυτά και φυσικά δεν πτοούμαι....θα δώσω εγώ στα παιδάκια μου την αγάπη που στερούμαι χρόνια τώρα απο τους δικούς μου..δυστυχώς οι γονείς μου κατάλαβα οτι δεν είναι προτυπο προς μίμηση... Η απόρριψη απο τους ίδιους σου τους γονείς !!!! 606100 Η απόρριψη απο τους ίδιους σου τους γονείς !!!! 606100 [flash][/flash]



Έχει επεξεργασθεί από τον/την NIKH990990 στις Πεμ Σεπ 08, 2011 2:20 am, 2 φορές συνολικά

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να ρωτησω κατι?με τον αδελφο σου πως τα πανε?
και πριν παντρευτεις ετσι ηταν?
λιγο κουλο μου κανει.
πηρες τον πατερα σου να τον ρωτησεις?χωρις τον αντρα σου μονη σου ,πηγες απο το σπιτι τους να μιλησετε..πολυ στεναχωρα πραγματα αυτα κοριτσακι..δεν ξερω πως θα το αντιμετωπιζα

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τι να πω βρε κοπελα μου
ακομη και το χειροτερο να τους ειχες κανει τετοια αντιμετωπιση δεν νομιζω να ειχες


εγω προσωπικα θα πηγαινα και θα τους επιανα
και τους 2 και θα τους ζητουσα εξηγησεις για την συμπεριφορα τους

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ? ΕΧΕΤΕ ΤΣΑΚΩΘΕΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ? ΑΛΛΑ ΤΙ ΛΕΩ....ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΙ ΑΝ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ,ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ! ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ!
ΠΕΡΝΑΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ...ΕΙΣΑΙ ΔΙΑΛΥΜΕΝΗ ΨΥΧΙΚΑ ΜΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ...ΑΛΛΑ...ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΞΕ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ...ΣΚΛΗΡΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΛΙΠΑΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΝΕΤΑΙ ΑΠΛΩΧΕΡΑ..

NIKH990990

NIKH990990
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mamavivo έγραψε:να ρωτησω κατι?με τον αδελφο σου πως τα πανε?
και πριν παντρευτεις ετσι ηταν?
λιγο κουλο μου κανει.
πηρες τον πατερα σου να τον ρωτησεις?χωρις τον αντρα σου μονη σου ,πηγες απο το σπιτι τους να μιλησετε..πολυ στεναχωρα πραγματα αυτα κοριτσακι..δεν ξερω πως θα το αντιμετωπιζα

ο αδερφός μου τους αγνοεί και τους λυπάται (με την κακή την έννοια)...μένει εκει αναγκαστικά επειδή δεν τον παίρνει οικονομικά να φύγει..η μητέρα του πατέρα μου πάλι έχει στενοχωρεθεί τόσο πολύ...μένουνε μαζί και πάντα το ίδιο μου λέει''μα τι άνθρωποι είναι αυτοί που δε μιλάνε στο παιδί τους''όσο για το να πάω να τους δω όταν προσπάθησα να επικοινωνήσω με μηνύματα (αφου τηλέφωνα δε σήκωναν)ο πατέρας μου μου δήλωσε πως όταν νιώσει εκείνος έτοιμος θα δεχτεί να μιλήσουμε,γιατι εκείνη την περίοδο(2010)είχε τα ψυχολογικά του..δε δέχτηκε να συζητήσουμε..

NIKH990990

NIKH990990
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
aggeliki5579 έγραψε:ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ? ΕΧΕΤΕ ΤΣΑΚΩΘΕΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ? ΑΛΛΑ ΤΙ ΛΕΩ....ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΙ ΑΝ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ,ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ! ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ!
ΠΕΡΝΑΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ...ΕΙΣΑΙ ΔΙΑΛΥΜΕΝΗ ΨΥΧΙΚΑ ΜΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ...ΑΛΛΑ...ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΞΕ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ...ΣΚΛΗΡΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΛΙΠΑΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΝΕΤΑΙ ΑΠΛΩΧΕΡΑ..

απτο στομα μου το πήρες που λένε...την αγάπη δεν την ζητιανεύω ...ιδιαίτερα απο τους γονείς μου ..ο πατέρας μου (επειδή δουλεύω κοντά στο πατρικό μου σε σουπερ μαρκετ )όποτε έρχεται να ψωνίσει μου γυρνάει την πλάτη!οι φίλοι του που είναι μαζί του καμιά φορά εκείνη τη στιγμή κοιτάνε τόσο λυπημένοι...

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παιρνει τιποτα χαπια?ειναι καλα?περναει καμια καταθλιψη?σορυ κιολας
οταν ειναι και οι δυο μαζι ποιο ανοιχτος ποιος ειναι μαζι σου?

ο αδελφος σου δεν εχει μαθει κατι?
δεν εχει "ψαρεψει "που λεμε?
κατι εχει συμβει και δεν τον λενε και το εχουν διογκωσει στο μυαλο τους

cretanvenus

cretanvenus
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αδυνατω να πιστεψω οτι υπαρχουν τεθοιες συμπεριφορες απο γονεις προς τα παιδια τους Mad
κ γω εχω ενα θεματακι με την μητερα μου αλλα οχι σε τεθοιο σημειο...
αυτη εχει μεγαλη αδυναμια στον πρωτοτοκο τον αδερφο μου τον μεγαλο κ οτι κ να κανει ποτε δεν τον κρινει....
τεσπα δεν συνεχιζω γιατι θα συγχιστω κ δεν κανει....

https://www.youtube.com/cretanvenus

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το καταλαβαινω να μην απαντανε στο τηλ οκ δεν μπορεις να τους βρεις ..γιατι δεν πας σπιτι τους εξ απροοπτου?
θελουν δεν θελουν θα σου μιλησουν

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
NIKH990990 έγραψε:
mamavivo έγραψε:να ρωτησω κατι?με τον αδελφο σου πως τα πανε?
και πριν παντρευτεις ετσι ηταν?
λιγο κουλο μου κανει.
πηρες τον πατερα σου να τον ρωτησεις?χωρις τον αντρα σου μονη σου ,πηγες απο το σπιτι τους να μιλησετε..πολυ στεναχωρα πραγματα αυτα κοριτσακι..δεν ξερω πως θα το αντιμετωπιζα

ο αδερφός μου τους αγνοεί και τους λυπάται (με την κακή την έννοια)...μένει εκει αναγκαστικά επειδή δεν τον παίρνει οικονομικά να φύγει..η μητέρα του πατέρα μου πάλι έχει στενοχωρεθεί τόσο πολύ...μένουνε μαζί και πάντα το ίδιο μου λέει''μα τι άνθρωποι είναι αυτοί που δε μιλάνε στο παιδί τους''όσο για το να πάω να τους δω όταν προσπάθησα να επικοινωνήσω με μηνύματα (αφου τηλέφωνα δε σήκωναν)ο πατέρας μου μου δήλωσε πως όταν νιώσει εκείνος έτοιμος θα δεχτεί να μιλήσουμε,γιατι εκείνη την περίοδο(2010)είχε τα ψυχολογικά του..δε δέχτηκε να συζητήσουμε..


γιατι καλε??
εγκλημα εκανες και δεν ειναι ετοιμος να σου μιλησει???

ελεος πια!!!!

ασε τα μηνυματα και τα τηλεφωνα πηγαινε εκει και μιλα τους σταρατα προσωπο με προσωπο
δεν εισαι μια ξενη για να σου μιλανε ετσι εισαι το παιδι τους
και αν στην τελικη δεν θελουν να εχουν επαφες μαζι σου ας σου το πουν να το αποδεχτεις κι εσυ και να κοιταξεις μπροστα!!!

AKa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Υπάρχει περίπτωση να "παίζει" πρόβλημα υγείας ενός εκ των δυο και να ήθελαν να "απομακρυνθούν" από την ζωή σου για να μην αισθάνονται βάρος!?

Επίσης, μήπως έχουν παρεξηγήσει την αγάπη σου προς τα πεθερικά και αισθάνονται ριγμένοι ως γονείς?

Όντως συμπαθούν τον άντρα σου ή προσποιούνται!?

Ό,τι κι αν συμβαίνει όμως, θεωρώ ότι η συμπεριφορά προς το παιδί τους είναι απαράδεκτη.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:
NIKH990990 έγραψε:
mamavivo έγραψε:να ρωτησω κατι?με τον αδελφο σου πως τα πανε?
και πριν παντρευτεις ετσι ηταν?
λιγο κουλο μου κανει.
πηρες τον πατερα σου να τον ρωτησεις?χωρις τον αντρα σου μονη σου ,πηγες απο το σπιτι τους να μιλησετε..πολυ στεναχωρα πραγματα αυτα κοριτσακι..δεν ξερω πως θα το αντιμετωπιζα

ο αδερφός μου τους αγνοεί και τους λυπάται (με την κακή την έννοια)...μένει εκει αναγκαστικά επειδή δεν τον παίρνει οικονομικά να φύγει..η μητέρα του πατέρα μου πάλι έχει στενοχωρεθεί τόσο πολύ...μένουνε μαζί και πάντα το ίδιο μου λέει''μα τι άνθρωποι είναι αυτοί που δε μιλάνε στο παιδί τους''όσο για το να πάω να τους δω όταν προσπάθησα να επικοινωνήσω με μηνύματα (αφου τηλέφωνα δε σήκωναν)ο πατέρας μου μου δήλωσε πως όταν νιώσει εκείνος έτοιμος θα δεχτεί να μιλήσουμε,γιατι εκείνη την περίοδο(2010)είχε τα ψυχολογικά του..δε δέχτηκε να συζητήσουμε..


γιατι καλε??
εγκλημα εκανες και δεν ειναι ετοιμος να σου μιλησει???

ελεος πια!!!!

ασε τα μηνυματα και τα τηλεφωνα πηγαινε εκει και μιλα τους σταρατα προσωπο με προσωπο
δεν εισαι μια ξενη για να σου μιλανε ετσι εισαι το παιδι τους
και αν στην τελικη δεν θελουν να εχουν επαφες μαζι σου ας σου το πουν να το αποδεχτεις κι εσυ και να κοιταξεις μπροστα!!!


σωστηηηηηη

NIKH990990

NIKH990990
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mamavivo έγραψε:παιρνει τιποτα χαπια?ειναι καλα?περναει καμια καταθλιψη?σορυ κιολας
οταν ειναι και οι δυο μαζι ποιο ανοιχτος ποιος ειναι μαζι σου?

ο αδελφος σου δεν εχει μαθει κατι?
δεν εχει "ψαρεψει "που λεμε?
κατι εχει συμβει και δεν τον λενε και το εχουν διογκωσει στο μυαλο τους

μπα τιποτε απο αυτά...θεωρώ οτι η μητέρα μου θα ήτανε καλό να πάει σε έναν ειδικό να την δεί γιατί πιστεύω οτι έχει θεματάκια..ο πατέρας μου όμως δεν μπορώ να καταλάβω!!!όταν ήτανε μαζί η μάνα μου μια ζωή τον έπρηζε(εκείνος βέβαια την άφηνε)όλο τσακωνόντουσαν και τελικά καταλήγαμε να στεναχωριόμαστε με τον αδερφό μου και εκείνοι μετά \να είναι μέλι -γάλα!!!περίεργες καταστάσεις//ειλικρινα ΤΙΠΟΤΕ ΑΠΟΛΥΤΩς ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ..ξαφνικα χαθηκαν ...η μανα μου μια παει μενει στον πατερα της ..μια επιστρεφει στον πατερα μου...μια τα μαζευει και φευγει μια γυριζει πισω...οτι ναναι!πιστευω οτι εχει διαταραγμενη προσωπικοτητα και πολλά απωθημένα απο νεαρή ηλικία ...χρειάζεται στήριξη,αλλα δεν δέχεται να παέι σε ψυχολόγο ή ψυχίατρο...γενικα για να σου δωσω να καταλαβεις,πιστευει οτι εκεινη δεν κανει ποτε λαθη και παντα φταινε οι αλλοι..οτι οι γυναικες τη ζηλευουν ,οτι θελουν να της κλεψουν τον πατερα μου..χαμος..χα χα αστα να πανε..απλα ολα αυτα τα ηξερα..το να παψει να μιλαει σε μενα και στο πρωτο της εγγονι δεν περιμενα ποτε!!!!

NIKH990990

NIKH990990
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
AKa έγραψε:Υπάρχει περίπτωση να "παίζει" πρόβλημα υγείας ενός εκ των δυο και να ήθελαν να "απομακρυνθούν" από την ζωή σου για να μην αισθάνονται βάρος!?

Επίσης, μήπως έχουν παρεξηγήσει την αγάπη σου προς τα πεθερικά και αισθάνονται ριγμένοι ως γονείς?

Όντως συμπαθούν τον άντρα σου ή προσποιούνται!?

Ό,τι κι αν συμβαίνει όμως, θεωρώ ότι η συμπεριφορά προς το παιδί τους είναι απαράδεκτη.


και αν ηταν θεμα υγειας (που δεν ειναι)γιατι δεν μιλαει μονο σε μας και με ολους τους αλλους ειναι μεσα στο γελιο και τη χαρα?οταν παρακαλας τον αλλον να ερθει να σε επισκεφτει(γιατι μονο εμεις πηγαιναμε και ηταν μια χαρα στην συμπεριφορα τους ) δεν εχει το δικαιωμα να αισθανεται ριγμενος ...τον αντρα μου τον συμπαθουσαν δεν ειχαν θεμα..αλλα οτι και να ειναι επρεπε να μιλησουν..δεν εχω προβλημα εγω με εκεινους,αυτοι εχουν με μενα..να παω να παρακαλεσω να μου πουν τι εχουν παθει??

AKa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
NIKH990990 έγραψε:
AKa έγραψε:Υπάρχει περίπτωση να "παίζει" πρόβλημα υγείας ενός εκ των δυο και να ήθελαν να "απομακρυνθούν" από την ζωή σου για να μην αισθάνονται βάρος!?

Επίσης, μήπως έχουν παρεξηγήσει την αγάπη σου προς τα πεθερικά και αισθάνονται ριγμένοι ως γονείς?

Όντως συμπαθούν τον άντρα σου ή προσποιούνται!?

Ό,τι κι αν συμβαίνει όμως, θεωρώ ότι η συμπεριφορά προς το παιδί τους είναι απαράδεκτη.


και αν ηταν θεμα υγειας (που δεν ειναι)γιατι δεν μιλαει μονο σε μας και με ολους τους αλλους ειναι μεσα στο γελιο και τη χαρα?οταν παρακαλας τον αλλον να ερθει να σε επισκεφτει(γιατι μονο εμεις πηγαιναμε και ηταν μια χαρα στην συμπεριφορα τους ) δεν εχει το δικαιωμα να αισθανεται ριγμενος ...τον αντρα μου τον συμπαθουσαν δεν ειχαν θεμα..αλλα οτι και να ειναι επρεπε να μιλησουν..δεν εχω προβλημα εγω με εκεινους,αυτοι εχουν με μενα..να παω να παρακαλεσω να μου πουν τι εχουν παθει??


Το μόνο σίγουρο είναι ότι χρωστάνε μία εξήγηση. Και ναι, δεν είναι σωστό να πας εσύ να τους παρακαλέσεις να σου πουν, αλλά τι να κάνεις!? Προτιμάς να ζεις με το παράπονο και την περιέργεια τόσα χρόνια!?

Πήγαινε σπίτι, χτύπα το κουδούνι και πες τους "Δεν φεύγω από εδώ αν δεν μου πείτε τι έχει συμβεί".

Να είσαι απόλυτη και αποφασιστική.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΣΟΥ. ΞΕΧΝΑ ΤΟ ΑΥΤΟ. ΘΑ ΠΛΗΓΩΘΕΙΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ.-ΜΙΛΑΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ-ΑΓΑΠΑ ΜΕ ΟΛΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΚΟΥΡΕΥΟΝΤΑΙ....

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είναι λυπηρό να σου γυρίζουν τη πλάτη οι ίδιοι οι άνθρωποι που σε έφεραν στη ζωή . Πρέπει να σκεφτείς αν θέλεις την παρουσία τους δίπλα τους το λέω αυτό επειδή οι γονείς είναι το στήριγμα μας , ίσως κάποια άλλη κοπέλα να έλεγε από τη στιγμή που μου έχουν γυρισμένη την πλάτη δεν χρειάζεται να έχω σχέσεις. Κάθεσαι με την οικογένεια που εσύ δημιούργησες και λες κοιτάω το παιδί μου και τον άντρα μου .
Βέβαια επειδή από κάποια στιγμή οι γονείς μεγαλώνουν και μας χρειάζονται και μας θέλουν δίπλα τότε θα πρέπει να λογοδοτήσουν και τότε εσύ θα πρέπει να αποφασίσεις αν θα είσαι εκεί η αν εσύ τους γυρίσεις τη πλάτη .
Πήγαινε μια μέρα από εκεί και πες τα έξω από τα δόντια μετά περίμενε να δεις τη θα πουν και επειδή έχω την αίσθηση ότι νομίζουν ότι αφού παντρεύτηκες και έκανες την δικιά σου οικογένεια δεν έχουν καμιά υποχρέωση σε σένα . Είναι λάθος αλλά από τη στιγμή που λες ότι η μητέρα σου είναι ιδιόρρυθμη και κατευθύνει τον πατέρα σου δεν μου φαίνεται απίθανο .
Είναι δύσκολο να το ξεπεράσεις αλλά προσπάθησε να το προσπεράσεις .

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκι μου, σε καταλαβαίνω όσο δε φαντάζεσαι. Κι εγώ μια από τα ίδια με τη μάνα μου. Μια ζωή στην απόρριψη, στην ειρωνία και στην κατάκριση. Είναι και η δικιά μου όπως η δικιά σου. Δεν ενδιαφέρεται για τίποτα άλλο πέρα από τον εαυτό της. Θεωρεί ότι μόνο εκείνη έχει προβλήματα και όλοι εμείς θέλουμε το κακό της. Πραγματικά πιστεύω πως τόσο η δικιά μου όσο και η δικιά σου χρειάζονται βοήθεια από κάποιον ειδικό. Ξέρω όμως πως δεν πρόκειται να το δεχτούν και δεν θα αλλάξει τίποτα. Μακάρι για εσένα να αλλάξουν τα πράγματα αν το θέλεις τόσο πολύ. Πραγματικά στο εύχομαι. Για να αλλάξουν όμως πρέπει αυτοί οι ίδιοι να το θελήσουν. Εσύ δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό. Έκανες τις προσπάθειές τους. Αν θέλουν ξέρουν πού θα σε βρουν, σωστά; Κοίτα την οικογένειά σου και μην αφήνεις κανέναν να σου χαλάει την ηρεμία σου. Δεν αξίζει. Πίστεψέ με, ίσως είναι καλύτερα που δεν έχετε επαφές. Πριν λίγες μέρες η μάνα μου με έκανε να πάθω κρίση πανικού. Εγώ όμως έχω πέσει στην ανάγκη της γιατί για λίγους μήνες μένω μαζί της. Τώρα όμως, μετά από την κρίση αυτή, δεν μπορώ να μείνω άλλο μαζί της και αποφασίσαμε με τον άντρα μου να φύγουμε από εδώ όσο και αν μας πονάει γιατί θα αναγκαστούμε για ένα διάστημα να είμαστε χώρια. Καλύτερα έτσι όμως και να έχουμε την ψυχική μας υγεία, παρά μαζί και να τρελαθούμε. Όλα έχουν τα όριά τους. Μπορεί να είναι γονείς μας, αλλά αν μας κάνουν κακό πρέπει να τους αφήνουμε έξω από τη ζωή μας. Αυτό βέβαια είναι η προσωπική μου άποψη, δεν λέω ότι πρέπει να το εφαρμόσεις κι εσύ. Απλά σου τα είπα όλα αυτά για να δεις ότι σε καταλαβαίνουμε και δεν είσαι μόνη σου σε όλο αυτό.

Ελπίζω να ξεπεράσεις σύντομα τα θέματα που έχεις με εκείνους! Ελπίζω να είσαι από τους τυχερούς στο τέλος!

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοπέλα μου διαβάζω το θέμα σου και έχω στενοχωρηθεί.Σκέφτομαι τι θα γινόταν αν βρισκόμουν στη θεση σου.Εχω χασει το μπαμπα μου και δεν μπορω να διανοηθώ ότι θα βιώνα τέτοια απόρριψη.Δεν μπορει βέβαια τα πράγματα να ήταν τελεια και ξαφνικα μια μερα να άλλαξαν στα καλά καθουμενα. Μιλάω περισσότερα για τη συμπεριφορά του πατέρα σου, εφόσον με τη μαμα σου ειχες πάντα ένα θέμα. Ούτε το εγγόνι να βλέπουν?
Δύο πράγματα μπορώ να φανταστώ.Ειτε να περνανε και οι δύο καποιας μορφής καταθλιψη(ελαφριά ή βαρια) ή κάποιος να τους έχει πει ψέματα ότι τους κατηγορεις.Τι άλλο να πω?
Συμφωνω με όλα τα κοριτσια.Το σωστό είναι να πας να τους βρεις και να ζητησεις εξηγησεις. Αλλιως θα συνεχιστει και δεν θα μαθεις ποτε τι συμβαινει.Αλλά ειναι τοσο σκληρο να σε απορριπτουν οι ιδιοι σου οι γονεις.Μαμάδες ειμαστε και μεις και δεν μπορουμε να το καταλάβουμε αυτο.
Σου ευχομαι ό,τι καλυτερο για σενα!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτο που ζεις ειναι ..πολυ ασχημο..πολυ ομως...απο τους ιδιους σου τους γονεις!αυτοι ειναι η αιτια που υπαρχεις..και οι ιδιοι αγνοουν την υπαρξη σου..τραγικοι.
Για μενα 2 ειναι οι επιλογες.....Η μια ειναι να μην ψαχνεις αλλο τι και γιατι και να τους αφησεις στον κοσμο τους,εχεις και ενα μωρο να μεγαλωσεις,αν δεν καταλαβαινουν εκεινοι τις υποχρεωσεις τους,τοτε εσυ δεν εχεις αναγκη να τους θυμισεις οτι ειναι γονεις σου και να ζητας την αιτια της ολης καταστασης...μην ξεχνας ηταν αποντες με την επιλογη τους...αρα ο θεος θα κρινει στο τελος..
Η δευτερη επιλογη ειναι ,ναι,να πας ξαφνικα με ομορφο προσωπο και να ζητησεις να κανετε μια κουβεντα σαν παιδι προς γονεις...η καλυτερα σας γονεις προς το παιδι τους!...αν παλι λαβεις απορριψη,ξερω θα πληγωθεις πολυ,αλλα σκεψου εκεινοι πονανε που σε πληγωσαν? κι αν πονανε τοτε πως θα το αποδειξουν.. με την σιωπη?

κοπελα μου ο θεος να σε εχει καλα κι εσενα και την οικογενεια σου.. Η απόρριψη απο τους ίδιους σου τους γονείς !!!! 417472

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μήπως ο πατέρας σου προσπαθέι να σε προστατέψει σε αυτή την κρίσιμη φάση της ζωής σου, γέννα λεχωνα νεογέννητο βάπτιση μωρό, από΄τις κακες και ανορθοδοξες συμπεριφορές της μάνας σου για να μην τα "χάσεις" κι εσύ ; Αλλιώς αντί να ασχολεισαι με ό,τι εχει προτεραιότητα για σένα θα ασχολείσαι με το τί κάνει η μανα σου;!
Μηπως και ο πατέρας σου έχασε στιγμές απο΄εσάς εξαιτίας της;; Μήπως είναι εκγλωβισμένος σε συμπεριφορές και απο το να δίνει εξηγήσεις για πράξεις που δεν κάνει ο ιδιος προτιμάει να απέχει λίγο;
Φαντάζομαι θα ναι κι αυτός κουρασμένος...
Δε ξερω~Σύμφωνα με αυτά που έγραψες αυτά σκέφτηκα! Δώσε λίγο χρόνο και συγκεντρώσου στην οικογένειά σου και πιστευω πως όταν νιώσουνν έτοιμοι θα ρθουν σε σένα , ίσως μετανιωμένοι αλλά με μία εξήγηση ....
Συγχώρεσέ τους προπαντώς και ηρέμησε...
... τα ψυχολογικά σκοτώνουν τις αισθήσεις...

κατινα

κατινα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοπελια να ξερεις οτι σε καταλαβαινω απολυτα σε αυτο που περνας.εχω ενα παρομοιο θεμα με τη δικη μου μανα...εσυ βεβαια εισαι σε καλυτερη μοιρα γιατι ειστε μακρυα και δεν εχετε επαφη,αντιθετα με τη δικη μου περιπτωση που μενουμε πανω - κατω.νοιωθω τελειως μονη....παω να της μιλησω και συνεχως με κατακρινει ,φωναζει ,βριζει ,και παντα μα παντα εχει δουλειες για να ασχοληθει μαζι μου,με αυτη την πρωτογνωρη χαρα βρε αδελφε της εγκυμοσυνης.θελω με καποιον να μοιραστω πραγματα και δεν εχω.ο αντρας μου δουλευει ο καημενος ολη μερα,οι φιλες μου απο τοτε που παντρευτηκα ...γεια σας,μην τις ειδατε...,πεθερα????χα χα εδω γελαμε ,ουτε τηλεφωνο απο τοτε που της ανακοινωσαμε οτι παντρευομαστε.το ασχημο ειναι οτι εχω μεινει και ανεργη οποτε καταλαβαινεις ..ολη μερα σπιτι !
με τη μανα μου ποτε δεν ειχαμε κολλητες σχεσεις ,δεν ειμασταν φιλες,αλλα ηλπιζα οτι τωρα που θα ερθει το 1ο της εγγονι που ελεγε οτι τοσο το ηθελε ,θα αλλαζαν τα πραγματα..θα ηρεμουσε λιγακι θα μαλακωνε,αλλα εκανα λαθος.οσο μεγαλωνει τοσο χειροτερη γινετε. και το ποιο ασχημο ειναι οτι δεν εχει μεν χρονο ν'ασχοληθει μαζι σου αλλα θελει μεν να ειναι σε ολα μεσα ,σε ολα να εχει λογο. 'μην φερετε επιπλα πριν ερθει το μωρο ,μην αγορασεις ρουχα , μην το ενα μην το αλλο..'και σου κανει τα νευρα κροσσια.....και αν της πεις και κατι σε διαολοστελνει...
ειμαι πολυ μονη και στεναχωριεμαι με ολα αυτα αλλα τι να κανω? μονο κουραγιο μπορω!!!!!!!!!!!!!!!

NIKH990990

NIKH990990
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
και φυσικα δεν εχει αλλαξει κατι...εξακολουθουν να μην μου μιλανε...μονο που ο πατερας μου με συναντησε μια μερα τυχαια στη γιαγια μου..αγκαλιαστηκαμε φιλιθηκαμε λες και δεν συμαβινει τιποτα...ενιωθα ασχημα να τον αγνοησω ομως δεν ενιωσα και ομορφα που τον ειδα...λιγες μερες μετα μου εστειλε μυνημα για τη γιορτη μου...δεν νιωθω οτι τους θελω ξανα στη ζωη μου..ειναι αποντες στα ομορφοτερα χρονια της ζωης μου...λυπαμαι που εχω ξενερωσει ..μακαρι να ειχα θυμο..αλλα δεν εχω ...δεν εινια ολοι γεννημενοι για γονεις τελικα!

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εσύ να είσαι καλά Νικούλα μου! Εσύ και άντρες της ζωή σου! Με το σύζυγο και τα πεθερικά όλα καλά;; Από κει έχεις την εκτίμησή τους;

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εσύ να είσαι καλά Νικούλα μου! Εσύ και άντρες της ζωή σου! Με το σύζυγο και τα πεθερικά όλα καλά;; Από κει έχεις την εκτίμησή τους;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις