Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
57 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 57 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

anampel


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
anampel έγραψε:
ede έγραψε:
anampel έγραψε:
ede έγραψε:λοιπόνε επιδή εγω με αυτά με πιάνει το στομάχι, η καρδια μου, το κεφάλι μου..... δεν μπορώ. ανα μπελε τώρα καταλαβαίνω πολλά. ασε μας με τα στενάχωρα και τράβα να ανίξεις ένα θεματάκι με την εγκυμοσύνη σου να μας πεις και τι είπε ο γιατρός. Αστα πίσω αυτά ......δεν το πιστεύω.
ti den pisteveis oti yparxoun kai teties manades eleos kaneis den me pistevh oloi me theoroun paralogeikai omos yparxoun den eimaste mono 10 atoma sth gh kai emena h dikia mou zoi htan panda skarta th ola ayta sto oneiro mou ta evlepa?gia na mhn stenaxoretho tora kai den kanei ego sas eipa kai thn dikia mou istoria apopshs dikes sas alla nai yparxoun kai goneis pou den milane sta paidia tous giath giath giath giath na mou ferondousan etsi den me htheles ti me hrthes kai me peires kyra mou mia xara pernousa me thn mama giagia.alla sou lei poion tha exo yphreth ths prigkikopoules mou oxi vevea as paro thn allh parakatianh pou parathsa..........ores ores leo vre mpas kai me yothetisan?
Καλε κατι έγραψα που το κάρφωσα πάλι?
Τεσπα. Τα ξαναλέω. Δεν μαρή οτι δεν πιστεύω ατυα που λες. Σαν σχήμα λόγου, Ειναι απίστευτο να το συλλάβει κάποιος ότι περναει έτσι απο την ίδια του τη μάνα. Αντε απο εκει. Πολυλογου.LaughingRazz
malon den katalava kala alla etsi einai h zoh exei ta kala kai ta kaka ti na peis avisos h psixh tou antropou megalo thema anoikse h kopelia h proth kairo hthela na thn kano aythn thn kouvenda atimh zoh.....
eseis pou eiste poio megales se eisagogika xoris pareksigish tha ferosastan etsi sto paidi sas?etsi makavria?oti evlepa sto pame paketo ta perisotera paidia etsi htan me malonan epeidi den ekana kala tis doulies pou mou elege xilies fores se orfanatrofeio para ayto to prama po po kai ayth h geitones tipota den elegan tora pou megalosa mou lene oti h mana mou htan zourli apenandi mou afou me ederne mprosta tous gia ton eksis logo oti den servira kala kai oti exeisa nero sto disko eleos eleos h megaliterh ths agaph htan na me dernei mprosta se kozmo xerotane psixologika exo me aythn thn guneka ti na eixe re koritsia neyra?alla giati ksespage mono ma mono se emena?

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι μαρή έιμαστε πιο μεγάλες χωρίς εισαγωγικά. Λοιπόν δεν έχει αυτο σχ΄σεη με την ηλικία κορίτσι μου. Εχει σχέση με το μυαλό που κουβαλάει ο καθένας. και δεν μου αρέσει να το παιζω Αγία. Εχω σηκώσειχέρι στα τα παιδιά μου (τον μεγάλο) παραπάνω απο μια φορά. Αλλά αυτό που περιγράφεις με τον πλάστη και τις δουλειες είναι άλλη κατηγορία. οχι λοιπον δεν έχουμε φτασει εκει και να φτάναμε έστω και στα μιδά θέλω να πιστεύω οτι θα ζητούσαμνε βοήθεια ψυχολόγου. Εγώ αυτό θα έκανα.

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:οχι μαρή έιμαστε πιο μεγάλες χωρίς εισαγωγικά. Λοιπόν δεν έχει αυτο σχ΄σεη με την ηλικία κορίτσι μου. Εχει σχέση με το μυαλό που κουβαλάει ο καθένας. και δεν μου αρέσει να το παιζω Αγία. Εχω σηκώσειχέρι στα  τα παιδιά μου (τον μεγάλο) παραπάνω απο μια φορά. Αλλά αυτό που περιγράφεις με τον πλάστη και τις δουλειες είναι άλλη κατηγορία. οχι λοιπον δεν έχουμε φτασει εκει και να φτάναμε έστω και στα μιδά θέλω να πιστεύω οτι θα ζητούσαμνε βοήθεια ψυχολόγου. Εγώ αυτό θα έκανα.
η αληθεια ειναι οτι η κωλαρια και στο χερι δεν ειναι δυνατων με τα σημερινα παιδια που ειναι ολα ζοηρα να τα αποφυγεις!!οι παλιοι λεγαν "μικρον κωλο δεν εδειρες μεγαλον μην φοβεριζεις"το θεμα ειναι να μην ξεφυγεις!!πανω στα νευρα ειναι πολυ ευκολο να ξεφυγεις,οχι οτι θες να χτυπισεις το παιδι σου αλλα δεν μπορεις να ελλεξεις τα νευρα σου!!!εγω ακομα και οταν τους φωναζω σαν την υστερικια μετα μετανοιωνω και νοιωθω κατωτερη σε επιπεδο ακομη και απο ενα τριχρονο που θα με περναει σιγουρα για τρελη μανα!!πεφτουμε πολυ στα ματια των παιδιων μας και οταν τα φωναζουμε και οταν τα χτυπαμε.πρεπει να τους μιλαμε πολυ πραγμα που το κανω συνεχεια(εχει μαλλιαει η γλωσσα μου)και υπακουες δεν γινοντε!!αλλα που θα παει??δεν θα γινουν καλα παιδακια καποια στιγμη??οταν κανουν ενα σωρο αταξιες και δεν με ακουνε νοιωθω σαν αποτυχημενη μανα!!με πιανει το παραπονο και λεω τι εκανα λαθος???μετα βλεπω και αλλα παιδακια που ειναι ετσι ζοηρα και ανακουφιζομαι!!παντως πλεον εχω γινει απαθεστατη!!δεν πα να μαλωνουν??αν δεν δω να "βγουν μαχαιρια"δεν μπλεκομαι στον καβγα τους!

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
demaki88 έγραψε:
ede έγραψε:οχι μαρή έιμαστε πιο μεγάλες χωρίς εισαγωγικά. Λοιπόν δεν έχει αυτο σχ΄σεη με την ηλικία κορίτσι μου. Εχει σχέση με το μυαλό που κουβαλάει ο καθένας. και δεν μου αρέσει να το παιζω Αγία. Εχω σηκώσειχέρι στα  τα παιδιά μου (τον μεγάλο) παραπάνω απο μια φορά. Αλλά αυτό που περιγράφεις με τον πλάστη και τις δουλειες είναι άλλη κατηγορία. οχι λοιπον δεν έχουμε φτασει εκει και να φτάναμε έστω και στα μιδά θέλω να πιστεύω οτι θα ζητούσαμνε βοήθεια ψυχολόγου. Εγώ αυτό θα έκανα.
η αληθεια ειναι οτι η κωλαρια και στο χερι δεν ειναι δυνατων με τα σημερινα παιδια που ειναι ολα ζοηρα να τα αποφυγεις!!οι παλιοι λεγαν "μικρον κωλο δεν εδειρες μεγαλον μην φοβεριζεις"το θεμα ειναι να μην ξεφυγεις!!πανω στα νευρα ειναι πολυ ευκολο να ξεφυγεις,οχι οτι θες να χτυπισεις το παιδι σου αλλα δεν μπορεις να ελλεξεις τα νευρα σου!!!εγω ακομα και οταν τους φωναζω σαν την υστερικια μετα μετανοιωνω και νοιωθω κατωτερη σε επιπεδο ακομη και απο ενα τριχρονο που θα με περναει σιγουρα για τρελη μανα!!πεφτουμε πολυ στα ματια των παιδιων μας και οταν τα φωναζουμε και οταν τα χτυπαμε.πρεπει να τους μιλαμε πολυ πραγμα που το κανω συνεχεια(εχει μαλλιαει η γλωσσα μου)και υπακουες δεν γινοντε!!αλλα που θα παει??δεν θα γινουν καλα παιδακια καποια στιγμη??οταν κανουν ενα σωρο αταξιες και δεν με ακουνε νοιωθω σαν αποτυχημενη μανα!!με πιανει το παραπονο και λεω τι εκανα λαθος???μετα βλεπω και αλλα παιδακια που ειναι ετσι ζοηρα και ανακουφιζομαι!!παντως πλεον εχω γινει απαθεστατη!!δεν πα να μαλωνουν??αν δεν δω να "βγουν μαχαιρια"δεν μπλεκομαι στον καβγα τους!
Ντεμάκι δεν χρύσωνω το χάπι μου. Το ξύλο ειτε έιναι κολια είτε χεριά είτε χαστούκα δεν έχει παιδαγωγικό χαρακτήρα ουδέποτε. Στο παιδί προσφέρει μόνο πόνο, φόβο, και απογοητευση. Σε εμένα που σηκών το κουλό μου προσφέρει εκτόνωση. Τιποτα άλλο. ασε τι έλεγα οι παλιοι που σχεδόν τα κακοποιούσαν. Η πραγματικότητα είναι αυτή. Ξεφευγεις και σηκώνεις το χέρι. τις περισσότερες φορές για βλακείες απλά εχει ξεχειλίσει το ποτήρι που λενε και το κάνεις. Και τι έγινε? Και εγώ μετά είμαι ΄ρακο και το παιδί φοβισμένο. Δεν θα συμφωνήσω ποτέ με αυτή τη μέθοδο αν και το ξαναλέω Αγία δεν έιμαι.

anampel


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
demaki88 έγραψε:
ede έγραψε:οχι μαρή έιμαστε πιο μεγάλες χωρίς εισαγωγικά. Λοιπόν δεν έχει αυτο σχ΄σεη με την ηλικία κορίτσι μου. Εχει σχέση με το μυαλό που κουβαλάει ο καθένας. και δεν μου αρέσει να το παιζω Αγία. Εχω σηκώσειχέρι στα  τα παιδιά μου (τον μεγάλο) παραπάνω απο μια φορά. Αλλά αυτό που περιγράφεις με τον πλάστη και τις δουλειες είναι άλλη κατηγορία. οχι λοιπον δεν έχουμε φτασει εκει και να φτάναμε έστω και στα μιδά θέλω να πιστεύω οτι θα ζητούσαμνε βοήθεια ψυχολόγου. Εγώ αυτό θα έκανα.
η αληθεια ειναι οτι η κωλαρια και στο χερι δεν ειναι δυνατων με τα σημερινα παιδια που ειναι ολα ζοηρα να τα αποφυγεις!!οι παλιοι λεγαν "μικρον κωλο δεν εδειρες μεγαλον μην φοβεριζεις"το θεμα ειναι να μην ξεφυγεις!!πανω στα νευρα ειναι πολυ ευκολο να ξεφυγεις,οχι οτι θες να χτυπισεις το παιδι σου αλλα δεν μπορεις να ελλεξεις τα νευρα σου!!!εγω ακομα και οταν τους φωναζω σαν την υστερικια μετα μετανοιωνω και νοιωθω κατωτερη σε επιπεδο ακομη και απο ενα τριχρονο που θα με περναει σιγουρα για τρελη μανα!!πεφτουμε πολυ στα ματια των παιδιων μας και οταν τα φωναζουμε και οταν τα χτυπαμε.πρεπει να τους μιλαμε πολυ πραγμα που το κανω συνεχεια(εχει μαλλιαει η γλωσσα μου)και υπακουες δεν γινοντε!!αλλα που θα παει??δεν θα γινουν καλα παιδακια καποια στιγμη??οταν κανουν ενα σωρο αταξιες και δεν με ακουνε νοιωθω σαν αποτυχημενη μανα!!με πιανει το παραπονο και λεω τι εκανα λαθος???μετα βλεπω και αλλα παιδακια που ειναι ετσι ζοηρα και ανακουφιζομαι!!παντως πλεον εχω γινει απαθεστατη!!δεν πα να μαλωνουν??αν δεν δω να "βγουν μαχαιρια"δεν μπλεκομαι στον καβγα τους!
den leo an ksefigoun ena xeri ksilo sto kolaraki den peirazh alla otan eisai amorfotos kai den ezhses kai esu opos htheles gia thn mana mou to leo ayto tha se piasoun ta psixologika sou kai ekei exase telios ton elenxo kai thn plirosa ego thn nufh os mikroterh vlepo kai alous goneis dinoun kana xeri ksilo alla oxi sto prosopo kai sto kefali kai na sou mayrizh olo to soma gia asxetous logous krimas eprepe na miliso se kapoion akoma kai sthn astinomia veveos molis eixa ta simadia eprepe na peeigena alla me eixe kanei fovizmenh h roufiana an to kounisis apo do tha fas kai allo ksilo opote egina sigano potamaki kai siopena via goneion ayth einai katalavenete ti pernagakai ayta ta sos tilefona anagkis tora vgikane den thimame na ta diafimize oso tis etroga.......

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λοιπον εγω εχω απευθυνθεί 2 φορές σε σύμβουλο για να με βοηθήσει και να με συμβουλεύσει πως να κάνω το παιδι μου λίγο πιο υπακούο και εμένα να ελέγχω το θυμό μου.(δεν τον χτυπάω απλα φωνάζω).η πρώτη μου ειχε πει οτι δεν πρέπει να αισθάνομαι τύψεις οταν φωνάζω στο παιδι η και αν του ρίξω καμια, γιατι μετα θα γυρίσουν ολα μέσα μου και θα παθώ ψυχολογικά.στη δεύτερη σύμβουλο τον πήρα μαζί και του έκανε ένα τεστ μπροστά μου για να δει τις αντιδράσεις του και οπότε δεν υπακούε τον έβαζε τιμωρία σε μια καρέκλα και τον άφηνε να κλαίει μεχρι να υποχωρήσει.η αληθεια ειναι οτι δεν μου άρεσε ολο αυτό αλλα εκείνη επέμενε οτι για να καταφέρω να "φτιάξω" το παιδι θα πρέπει να γίνω Χιτλερ!δεν συμφωνώ απόλυτα και η αληθεια ειναι οτι αυτα που λένε οι ειδικοί δεν μπορείς να τα κανείς κατα γράμμα.και αυτό που θέλω να πω ειναι οτι το σωστό και το λάθος όλοι τα ξέρουμε λίγο πολυ το θέμα ειναι οτι δεν είμαστε ρομπότ να μας προγραμματίζουν ουτε και τα παιδιά επίσης.

ELENI23


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΑ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΣΟΚΗ απόρριψη απο τους ίδιους σου τους γονείς !!!! - Σελίδα 3 606100 ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ anampel ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΘΥΜΗΖΟΥΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΤΙΜΑΜΕ ΤΗΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΗ!!

anampel


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Dori έγραψε:Λοιπον εγω εχω απευθυνθεί 2 φορές σε σύμβουλο για να με βοηθήσει και να με συμβουλεύσει πως να κάνω το παιδι μου λίγο πιο υπακούο και εμένα να ελέγχω το θυμό μου.(δεν τον χτυπάω απλα φωνάζω).η πρώτη μου ειχε πει οτι δεν πρέπει να αισθάνομαι τύψεις οταν φωνάζω στο παιδι η και αν του ρίξω καμια, γιατι μετα θα γυρίσουν ολα μέσα μου και θα παθώ ψυχολογικά.στη δεύτερη σύμβουλο τον πήρα μαζί και του έκανε ένα τεστ μπροστά μου για να δει τις αντιδράσεις του και οπότε δεν υπακούε τον έβαζε τιμωρία σε μια καρέκλα και τον άφηνε να κλαίει μεχρι να υποχωρήσει.η αληθεια ειναι οτι δεν μου άρεσε ολο αυτό αλλα εκείνη επέμενε οτι για να καταφέρω να "φτιάξω" το παιδι θα πρέπει να γίνω Χιτλερ!δεν συμφωνώ απόλυτα και η αληθεια ειναι οτι αυτα που λένε οι ειδικοί δεν μπορείς να τα κανείς κατα γράμμα.και αυτό που θέλω να πω ειναι οτι το σωστό και το λάθος όλοι τα ξέρουμε λίγο πολυ το θέμα ειναι οτι δεν είμαστε ρομπότ να μας προγραμματίζουν ουτε και τα παιδιά επίσης.
koritsares mou kallinuxta to moraki mou thelei nanakia kai den thelei na stenaxorieme perazmena ksexazmena ta dika mou oi oikogeneia mou na nai kala na pernane kala den mou kegete karfi gia to ti provlimata exoun ego exo ton antrouli mou to molo mou kai o theos kserei ta panda alla otan mou pernane apo to mialo aytes oi skepshs ginome h fovizmenh kopela. sopa more leo kseperase ta den tous exeis anagkh aloste pote den tous eixa giati na tous exo kai tora pou tous xreiazome?kleo kleo me mayro dakri kleo exo agnh psixh ena toso da na mou kaneis alla xilia kano kai ego gia sena mou lipoun parola osa exoun ginei alla exoun kanei to xeirotero lathos apenandi mou kai ayto einai megalh amartia 1 me paratise 2 me ksanapeire 3 mou ferthike skarta les kai eimoun empodio olon am ta aderfia na dis vlepondas kai kanondas to nikokopti mou pirakses to kragion ksilo.........eleos alla opos eipame h zoh einai mikrh kai zhse to tora to shmera edo zoume den yparxh allos dromos edo einai to monopati mou kai den tha mou xalash kaneis to kefi.terma to kako kai mizero koritsaki as tolmish na emfanisth mprosta mou kai tha tis po ego ths sixamenhs alla den to vlepo exei koukoulothi sto spiti apo tin ntropi ths siga minden to kseri to xorio oti den milame.........as einai kala oi antropoi tous eyxaristo gia to ena piato fai pou mou edinan pali kala

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω κορίτσι μου ειμαι σίγουρη οτι το παιδάκι σου θα ειναι πολυ ευτυχισμένο γιατι θα του δώσεις όσα στερήθηκες εσυ.τωρα μονο ευχάριστα απο δώ και πέρα!το χρωστας στον άντρα σου και στο παιδι που μεγαλώνει μέσα σου!!

anampel


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ELENI23 έγραψε:ΚΑΛΑ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΣΟΚΗ απόρριψη απο τους ίδιους σου τους γονείς !!!! - Σελίδα 3 606100 ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ anampel ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΘΥΜΗΖΟΥΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΤΙΜΑΜΕ ΤΗΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΗ!!
sumfono.............ayth den me hthele tixea lei gkastrothike afou mari den me htheles ti me ekanes giati den prosexes den hthele allo paidi alla to sex sex etsi min xasoume kai tis sinithies tis kales. maresei pou to elege kiolas esu tixea hrthes den se eixa sto programa eyxaristo poli mana na se kala...........

anampel


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Dori έγραψε:Εγω κορίτσι μου ειμαι σίγουρη οτι το παιδάκι σου θα ειναι πολυ ευτυχισμένο γιατι θα του δώσεις όσα στερήθηκες εσυ.τωρα μονο ευχάριστα απο δώ και πέρα!το χρωστας στον άντρα σου και στο παιδι που μεγαλώνει μέσα σου!!
ayto to elega apo paidi to paidi mou tha parei oloi thn agaph pou den eixa ego san ta matia mou tha to exo na eimaste kala os tote den me niazei an tha to kakomatho den me peirazh katholou ma katholou exo sterithi tosa pragmata kai tha ta doso ola sto paidi mou oti ma oti thelei h psixi mou..............

NIKH990990

NIKH990990
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσια μου, πριν λιγο καιρο εστειλαν στο μαγαζι του αντρα μου εναν συγγενη να μας μιλησει...και να μας πει οτι σαν πιο νεα που ειμαι εγω να κανω την αρχη και να παω απο εκει να μιλησουμε...πως η μανα μου με ειδε λεει στον υπνο της και της ελεγα οτι εχω προβληματα και φοβαται(μη χεσω κιολας που φοβαται ,τεσπα)οτι μπορει να μην μου συμπεριφερονται καλα τα πεθερικα μου και οτι χρειαστω να τους παρω τηλεφωνω να με υποστηριξουν εστω και ψυχολογικα!ολα αυτα μου φαινονται τραγελαφικα!να με υποστηριξει η μανα μου και ο πατερας μου που εδω και 3 χρονια με εχουν πληρως αγνοημενη!!!ποσο αστειο !!δε θα κανω καμια κινηση πλεον δεν υπαρχει λογος..δεν το νιωθω και ξερω πως μονο προβληματα θα φερω στη ζωη μου!!!ας κανει ο καθενας τη ζωη του!!!
ευχομαι ολες να ειστε καλα! σας φιλω!

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:
demaki88 έγραψε:
ede έγραψε:οχι μαρή έιμαστε πιο μεγάλες χωρίς εισαγωγικά. Λοιπόν δεν έχει αυτο σχ΄σεη με την ηλικία κορίτσι μου. Εχει σχέση με το μυαλό που κουβαλάει ο καθένας. και δεν μου αρέσει να το παιζω Αγία. Εχω σηκώσειχέρι στα  τα παιδιά μου (τον μεγάλο) παραπάνω απο μια φορά. Αλλά αυτό που περιγράφεις με τον πλάστη και τις δουλειες είναι άλλη κατηγορία. οχι λοιπον δεν έχουμε φτασει εκει και να φτάναμε έστω και στα μιδά θέλω να πιστεύω οτι θα ζητούσαμνε βοήθεια ψυχολόγου. Εγώ αυτό θα έκανα.
η αληθεια ειναι οτι η κωλαρια και στο χερι δεν ειναι δυνατων με τα σημερινα παιδια που ειναι ολα ζοηρα να τα αποφυγεις!!οι παλιοι λεγαν "μικρον κωλο δεν εδειρες μεγαλον μην φοβεριζεις"το θεμα ειναι να μην ξεφυγεις!!πανω στα νευρα ειναι πολυ ευκολο να ξεφυγεις,οχι οτι θες να χτυπισεις το παιδι σου αλλα δεν μπορεις να ελλεξεις τα νευρα σου!!!εγω ακομα και οταν τους φωναζω σαν την υστερικια μετα μετανοιωνω και νοιωθω κατωτερη σε επιπεδο ακομη και απο ενα τριχρονο που θα με περναει σιγουρα για τρελη μανα!!πεφτουμε πολυ στα ματια των παιδιων μας και οταν τα φωναζουμε και οταν τα χτυπαμε.πρεπει να τους μιλαμε πολυ πραγμα που το κανω συνεχεια(εχει μαλλιαει η γλωσσα μου)και υπακουες δεν γινοντε!!αλλα που θα παει??δεν θα γινουν καλα παιδακια καποια στιγμη??οταν κανουν ενα σωρο αταξιες και δεν με ακουνε νοιωθω σαν αποτυχημενη μανα!!με πιανει το παραπονο και λεω τι εκανα λαθος???μετα βλεπω και αλλα παιδακια που ειναι ετσι ζοηρα και ανακουφιζομαι!!παντως πλεον εχω γινει απαθεστατη!!δεν πα να μαλωνουν??αν δεν δω να "βγουν μαχαιρια"δεν μπλεκομαι στον καβγα τους!
Ντεμάκι δεν χρύσωνω το χάπι μου. Το ξύλο ειτε έιναι κολια είτε χεριά είτε χαστούκα δεν έχει παιδαγωγικό χαρακτήρα ουδέποτε. Στο παιδί προσφέρει μόνο πόνο, φόβο, και απογοητευση. Σε εμένα που σηκών το κουλό μου προσφέρει εκτόνωση. Τιποτα άλλο. ασε τι έλεγα οι παλιοι που σχεδόν τα κακοποιούσαν. Η πραγματικότητα είναι αυτή. Ξεφευγεις και σηκώνεις το χέρι. τις περισσότερες φορές για βλακείες απλά εχει ξεχειλίσει το ποτήρι που λενε και το κάνεις. Και τι έγινε? Και εγώ μετά είμαι ΄ρακο και το παιδί φοβισμένο. Δεν θα συμφωνήσω ποτέ με αυτή τη μέθοδο αν και το ξαναλέω Αγία δεν έιμαι.
το ιδιο λεμε πανω κατω βρε!!

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Dori έγραψε:Λοιπον εγω εχω απευθυνθεί 2 φορές σε σύμβουλο για να με βοηθήσει και να με συμβουλεύσει πως να κάνω το παιδι μου λίγο πιο υπακούο και εμένα να ελέγχω το θυμό μου.(δεν τον χτυπάω απλα φωνάζω).η πρώτη μου ειχε πει οτι δεν πρέπει να αισθάνομαι τύψεις οταν φωνάζω στο παιδι η και αν του ρίξω καμια, γιατι μετα θα γυρίσουν ολα μέσα μου και θα παθώ ψυχολογικά.στη δεύτερη σύμβουλο τον πήρα μαζί και του έκανε ένα τεστ μπροστά μου για να δει τις αντιδράσεις του και οπότε δεν υπακούε τον έβαζε τιμωρία σε μια καρέκλα και τον άφηνε να κλαίει μεχρι να υποχωρήσει.η αληθεια ειναι οτι δεν μου άρεσε ολο αυτό αλλα εκείνη επέμενε οτι για να καταφέρω να "φτιάξω" το παιδι θα πρέπει να γίνω Χιτλερ!δεν συμφωνώ απόλυτα και η αληθεια ειναι οτι αυτα που λένε οι ειδικοί δεν μπορείς να τα κανείς κατα γράμμα.και αυτό που θέλω να πω ειναι οτι το σωστό και το λάθος όλοι τα ξέρουμε λίγο πολυ το θέμα ειναι οτι δεν είμαστε ρομπότ να μας προγραμματίζουν ουτε και τα παιδιά επίσης.
α μπραβο!μιλησες σωστα!!οι ειδικοι λενε οτι το οχι πρεπει να ειναι οχι και ας αφησεις τα παιδια να κλαινε!!ε το κανω και αυτο αλλα γινετε να το αφησεις να κλαιει ποση ωρα??η να του χαλας χατηρια??παιδι σου ειναι!!δεν εισαι ενας ξενος που προσπαθεις να το προσαρμοσεις εισαι αυτος που το λατρευει και θελει να το βλεπει χαρουμενο οποτε θα παραβλεψεις και την τημωρια!!!τωρα ανθρωποι ειμαστε δεν ειναι δυνατον να μην θυμωσουμε!!αν και εγω το καταλαβαινω οτι οταν τους φωναζω γινομαι γελοια μπροστα στα ματια τους προτειμω να φωναξω εκεινη την ωρα παρα να την βαλω τημωρια στο κρεβατι.και η αληθεια ειναι οτι ποτε δεν καταλαβα αυτο του ειδους την τημωρια!!!σιγα την τημωρια που θα κατσει στην καρεκλα η στο δωματιο πολυ που θα φοβηθει!!

Γ_

Γ_
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="Γ_"]Έκανα εγγραφή αποκλειστικά για να σου απαντήσω. Τραβάω κι 'γω παρόμοιο ζόρι. Η μάνα μου έχει κάποια θεματάκια. Είμαστε 4 αδέρφια(μεγαλύτερο παιδί εγώ-με το μικρότερο έχουμε 12 χρόνια διαφορά) και βοηθάω πολύ την μάνα μου,σε σημείο να μην κάνει καμία δουλειά στο σπίτι(ίσως μόνο σιδέρωμα αραιά και πού).Όσον αφορά τ' αδέρφια μου,τα 'χω αναλάβει εξ' ολοκλήρου. Είμαι 22 χρονών και έχω μια πανέμορφη σχέση την οποία σκεφτόμαστε να επισημοποιήσουμε. Αλλά σε μια συζήτηση που έγινε προ ημερών με την μάνα μου,δεν ήθελε να ακούσει λέξη,γιατί-λέει-δεν έχω τελειώσει τη σχολή μου(παρέλειψα να το αναφέρω παραπάνω). Αυτό προφασίζεται... Το αντεπιχείρημα μου είναι ότι δεν θα αφήσω τη σχολή επειδή και εκείνη το έκανε για να παντρευτεί. Πιστεύω ότι φοβάται πως θα χάσει την βοήθεια που έχει,γι αυτό αντιδράει έτσι. Το κακό είναι ότι επηρεάζει τον πατέρα μου και σε ό,τι και αν γίνει στο σπίτι,βρίσκω εγώ μπελά... Νιώθω ότι με μισούν και την αγάπη τους αναπληρώνουν τα ''πεθερικά'' μου,τα οποία μου έχουν σταθεί σε κάθε στραβό που μου 'χει τύχει μέχρι τώρα. Δεν μου δείχνουν καθόλου εμπιστοσύνη και αγάπη και έχω πραγματικά απογοητευτεί.  Sad  

Συγγνώμη που το ποστάρω ξανά... Χρειάζομαι βοήθεια!! Η κατάσταση είναι ανυπόφορη(μένουμε στο ίδιο σπίτι). Θέλω να τους ανακοινώσω ότι θέλω να αρραβωνιαστώ με τον φίλο μου και φοβάμαι! Δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω!!!! SadSadSadSad

Καμία ιδέα?  Crying or Very sad

anampel


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γ_ έγραψε:
Γ_ έγραψε:Έκανα εγγραφή αποκλειστικά για να σου απαντήσω. Τραβάω κι 'γω παρόμοιο ζόρι. Η μάνα μου έχει κάποια θεματάκια. Είμαστε 4 αδέρφια(μεγαλύτερο παιδί εγώ-με το μικρότερο έχουμε 12 χρόνια διαφορά) και βοηθάω πολύ την μάνα μου,σε σημείο να μην κάνει καμία δουλειά στο σπίτι(ίσως μόνο σιδέρωμα αραιά και πού).Όσον αφορά τ' αδέρφια μου,τα 'χω αναλάβει εξ' ολοκλήρου. Είμαι 22 χρονών και έχω μια πανέμορφη σχέση την οποία σκεφτόμαστε να επισημοποιήσουμε. Αλλά σε μια συζήτηση που έγινε προ ημερών με την μάνα μου,δεν ήθελε να ακούσει λέξη,γιατί-λέει-δεν έχω τελειώσει τη σχολή μου(παρέλειψα να το αναφέρω παραπάνω). Αυτό προφασίζεται... Το αντεπιχείρημα μου είναι ότι δεν θα αφήσω τη σχολή επειδή και εκείνη το έκανε για να παντρευτεί. Πιστεύω ότι φοβάται πως θα χάσει την βοήθεια που έχει,γι αυτό αντιδράει έτσι. Το κακό είναι ότι επηρεάζει τον πατέρα μου και σε ό,τι και αν γίνει στο σπίτι,βρίσκω εγώ μπελά... Νιώθω ότι με μισούν και την αγάπη τους αναπληρώνουν τα ''πεθερικά'' μου,τα οποία μου έχουν σταθεί σε κάθε στραβό που μου 'χει τύχει μέχρι τώρα. Δεν μου δείχνουν καθόλου εμπιστοσύνη και αγάπη και έχω πραγματικά απογοητευτεί.  Sad  

Συγγνώμη που το ποστάρω ξανά... Χρειάζομαι βοήθεια!! Η κατάσταση είναι ανυπόφορη(μένουμε στο ίδιο σπίτι). Θέλω να τους ανακοινώσω ότι θέλω να αρραβωνιαστώ με τον φίλο μου και φοβάμαι! Δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω!!!! SadSadSadSad

Καμία ιδέα?  Crying or Very sad
den katalava mia zoh doula tha eisai?mila tous ego aythn thn malakia ekana den milaga kai mou eixan parei ton aera.oso einai noris mila pes oti tha aravoviasths kai oti tha figeis apo ekei pesto etsi ksekathara megalh kopela eisai exoume kai idia hlikia.pesto pes oti tha aravoniasths fovase ti fovase kopela mou?oso thimame ton eayto mou pou den edosa kai ego ena xeri ksilo sth mana mou to metaniono etsi gia to gamoto mia ksanastrofh.tromakse tous ligaki pes oti feygeis kai oti den antexeis allo ekei mesa kai oti den eisai ypyretiko prosopiko alla h korh tous vres thn dynamh kai pesto to ksero einai duskolo na tous milas etsi alla otan ayth den katalavenoun eykeria einai na tous ta poume xima emeis an pali sou poune okso apo do den eisai mes sthn klhronomia mas se akyrono os korh mou kalytera akoma tha katalaveis ti goneis einai ekei tha fanei an se agapane kai an tha tous tarakounhshs me to ego feygo apo edo............SadSadSadSadSadSad

Γ_

Γ_
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
anampel έγραψε:
Γ_ έγραψε:
Γ_ έγραψε:Έκανα εγγραφή αποκλειστικά για να σου απαντήσω. Τραβάω κι 'γω παρόμοιο ζόρι. Η μάνα μου έχει κάποια θεματάκια. Είμαστε 4 αδέρφια(μεγαλύτερο παιδί εγώ-με το μικρότερο έχουμε 12 χρόνια διαφορά) και βοηθάω πολύ την μάνα μου,σε σημείο να μην κάνει καμία δουλειά στο σπίτι(ίσως μόνο σιδέρωμα αραιά και πού).Όσον αφορά τ' αδέρφια μου,τα 'χω αναλάβει εξ' ολοκλήρου. Είμαι 22 χρονών και έχω μια πανέμορφη σχέση την οποία σκεφτόμαστε να επισημοποιήσουμε. Αλλά σε μια συζήτηση που έγινε προ ημερών με την μάνα μου,δεν ήθελε να ακούσει λέξη,γιατί-λέει-δεν έχω τελειώσει τη σχολή μου(παρέλειψα να το αναφέρω παραπάνω). Αυτό προφασίζεται... Το αντεπιχείρημα μου είναι ότι δεν θα αφήσω τη σχολή επειδή και εκείνη το έκανε για να παντρευτεί. Πιστεύω ότι φοβάται πως θα χάσει την βοήθεια που έχει,γι αυτό αντιδράει έτσι. Το κακό είναι ότι επηρεάζει τον πατέρα μου και σε ό,τι και αν γίνει στο σπίτι,βρίσκω εγώ μπελά... Νιώθω ότι με μισούν και την αγάπη τους αναπληρώνουν τα ''πεθερικά'' μου,τα οποία μου έχουν σταθεί σε κάθε στραβό που μου 'χει τύχει μέχρι τώρα. Δεν μου δείχνουν καθόλου εμπιστοσύνη και αγάπη και έχω πραγματικά απογοητευτεί.  Sad  

Συγγνώμη που το ποστάρω ξανά... Χρειάζομαι βοήθεια!! Η κατάσταση είναι ανυπόφορη(μένουμε στο ίδιο σπίτι). Θέλω να τους ανακοινώσω ότι θέλω να αρραβωνιαστώ με τον φίλο μου και φοβάμαι! Δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω!!!! SadSadSadSad

Καμία ιδέα?  Crying or Very sad
den katalava mia zoh doula  tha eisai?mila tous ego aythn thn malakia ekana den milaga kai mou eixan parei ton aera.oso einai noris mila pes oti tha aravoviasths kai oti tha figeis apo ekei pesto etsi ksekathara megalh kopela eisai exoume kai idia hlikia.pesto pes oti tha aravoniasths fovase ti fovase kopela mou?oso thimame ton eayto mou pou den edosa kai ego ena xeri ksilo sth mana mou to metaniono etsi gia to gamoto mia ksanastrofh.tromakse tous ligaki pes oti feygeis kai oti den antexeis allo ekei mesa kai oti den eisai ypyretiko prosopiko alla h korh tous vres thn dynamh kai pesto to ksero einai duskolo na tous milas etsi alla otan ayth den katalavenoun eykeria einai na tous ta poume xima emeis an pali sou poune okso apo do den eisai mes sthn klhronomia mas se akyrono os korh mou kalytera akoma tha katalaveis ti goneis einai ekei tha fanei an se agapane kai an tha tous tarakounhshs me to ego feygo apo edo............SadSadSadSadSadSad


Έτσι πρέπει να γίνει... Το μόνο που δεν θέλω να συμβεί είναι να φύγω απ' το σπίτι και να μην μιλιόμαστε ή να μην έχω τη συγκατάθεση τους για αυτό που πάω να κάνω. Ακούγεται ηλίθιο,αλλά..γονείς μου είναι. Τους θέλω δίπλα μου.. Sad

maro28

maro28
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια απο το λιγο που διαβασα ενα εχω να πω...μην αφηνεται κανενα ακομα κ τουσ γονεισ να μπαινουν εμποδιο στην ευτυχια σασ κ να σασ καταδυναστευουν αυτοι τη ζησανε τη ζωη τουσ εμεισ....?οι γονεισ υποτιθεται οτι θελουν την ευτυχια μασ κ αν δεν μπορουν να νιωσουν μεσα απο μασ ποια ειναι αυτη στην πραγματικοτητα ειναι απλα εγωιστεσ κ αμφιβαλλω για το κατα ποσον μασ αγαπουν...μαλλον νομιζουν οτι μασ αγαπουν...

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις