Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
60 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 60 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

????????


Επισκέπτης
τωρα το ειδα κοπελα μου
θα προσπαθησω να ειμαι συντομη και λιτη γιατι αν αρχισω θα γραψω σεντονι
να ρωτησω κατι.....μεχρι τη μερα που παντρευτηκες πως ηταν απεναντι σου? ειχατε σχεσεις φιλιας, μιλουσατε, περνουσατε μαζι χαρες και λυπες?
κατ αρχην οικογενεια σου ειναι οσοι ειναι μεσα απο την πορτα σου οταν αυτη κλεισει κι αυτο με τα καλα πεθερικα μακαρι αλλα οτι και να ειναι γονεις σου δεν ειναι και ευχομαι η ζωη να μη σε διαψευσει ειλικρινα
το θεωρω απιστευτο οτι αντεξες απ το 2010 και δεν πηγες απο κει να τους ρωτησεις ευθεως αλλα.........
τωρα πχ.....να πω και το αλλο........ανθρωποι που σε καμια χαρα σου δεν χαρηκαν και δεν ηταν εκει με την ψυχη τους, σου χρειαζονται σε κατι ματια μου??
σκεψου και το παιδακι σου που θα βλεπει το περιεργο σκηνικο και περιβαλλον που εβλεπες εσυ τοσα χρονια.......

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Την πνίγει το παράπονο arco iris ... και πολλά γιατι...

Νίκη ΄μήπως έχουν θέμα με τον άντρα σου;; μήπως δεν τον ήθελαν για γαμπρό τους;;

Sophela


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμενα ο αντρας μου εχει θεματα με τον πατερα ου. Ενα πραγμα παντα τον συμβουλευα και συμβουλευω και σενα. Προσπαθησε στα δικα σου τα παιδια να μην γινεις σαν και αυτον. Γινε καλυτερος πατερας σκεφτοντας τι δεν εχει κανει αυτος ο πατερας για σενα και καντο εσυ στα δικα σου τα παιδια. Εγω προσωπικα δεν θα ασχολιομουνα μαζι τους. Αν δεν με θελει καποιος μια, εγω δεν τον θελω εκατο.οσο και να ποναει. Οι γονεις μας πια ειναι απλα οι γονεις μας. Η οικογενεια μας, πια ειναι τα παιδια μας και ο αντρας μας. Αυτους πρεπει να προσεχουμε και μην ξεχναμε και τους εαυτους μας βεβαια.

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
προσφατα εζησα κατι παρομοιο με τον πατερα μου και σε καταλαβαινω αλλα εσενσ κραταει κ καιρο αυτη η ιστορια...δεν ξερω ειλικρινα κριμας γιατι χανουν κ τον εγγονο τους κ την σχεση που θα μπορουσαν να εχουν αλλα προχωρα μπροστα για το παιδι σου κ την οικογενεια σου

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
katarxhn soory gia ta greeklish kati pathse pali o mikros.....
den pisteya pote oti yphrxan tetoioi goneis mexri pou gnorisa ton antra moy.
htan mia idiorythmoi oikogeneia kai panta o kathenas poreyotan monos toy..h mama hthele na elenxei ta panta kai tous pantes kai dhmiourgouse akoma kai intrigkes metaxi ton idion tis ton paidion..o mpampas opos eipes kai esy enas praos anthropos pou den milouse kai den fainotan pouthena.
apotelesma shmera na mhn tis milaei kanena apo ta 3tis paidia to paidi mou to exei dei 3 fores kai na exei meinei pantelos monh ths alla na tribei ta xeria ths perimenontas to efapaks toy petherou o opoios pethane prin 7mhnes..oute aytos omos prospathise na kanei tipota gai ta paidia tou kai anti na prospathisei na dei ton eggono tou prin kleisei ta matia tou protimousan na tsakonontai me ton antra mou pianou onoma tha parei to paidi mas para na mas poun elate na sas doume..
einai poly dyskoles kai stenaxores katastaseis kai fantazomai poso asxhma tha noiotheis..pragmatika den ksero ti symboulh na doso kai ego apo meria mou h pos tha to antimetopiza h idia.

https://www.facebook.com/myrodeve

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ βρε κοριτσι.... που να σου πω για τον δικο μου 'πατερα' -ουτε μπαμπα πλεον δεν μπορω να τον πω-.
η οικογενεια σου ειναι τα παιδακια σου και ο αντρας σου.
γιατι ομως ρε γαμωτο κανουν οικογενεια αφου δεν....???!!!! Twisted Evil

τιποτα διεγραψε τους και με ψηλα το κεφαλι συνεχιζεις. αφου εχεις και καλη σχεση με τα πεθερικα γραψτους κανονικα.

ροδα ειναι και γυρναει....αλλα τοτε θα ειναι αργα-μιλαω για εμενα-

????????


Επισκέπτης
το καταλαβαινω bell μου οτι την πνιγει το παραπονο αν ομως η σχεση με τους γονεις της ηταν παντα ψυχρη, δεν επρεπε να περιμενει κατι διαφορετικο......επισης αν βλεπεις οτι φερονται ετσι, για μενα μιλαω, δεν περιμενεις 2-3 χρονια να το ξεκαθαρισεις, γιατι στο κατω κατω εσυ πνιγεσαι , οχι εκεινοι, οποτε πας μια βολτα και τα λες ενα χερακι και παιρνεις τις οποιες απαντησεις
βεβαια οπως προειπα, αν δεν εχουν χαρει σε καμια σου χαρα αυτοι οι ανρθρωποι δε σου χρειαζονται
και εγω θα σκεφτομουν οτι πλεον και να γινουν τα πραγματα ομαλα, δεν ειναι εικονα αυτη για να βλεπει το παιδι μου, παραειναι ιδιομορφοι να μην πω αλλη λεξη......

zozefina_27

zozefina_27
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ax auto to thema!
merikoi anthropoi den prepei na ginomte goneis Twisted Evil Twisted Evil
mprosta sthn diki mou mana kai patera i diki sou miazoun aggeloudia!
oi goneis mou itan panta mia zesth mia kruo sto gamo tous!
i de mama panta anakatostra me enan kako logo gia olous(kai propanton gia ta idia tis ta koritsia).
o mpampas enas bieos suzigos kai enas bieos pateras, panta apwn apo tin zwh mas akoma kai otan itan ekei.
me to pou pantreutika apofasisane na xorisoun(pou leei o logos) ena mina mazi kai pente xoria.
i mana mou na to paizei thuma(den einai alla etsi poreutike mia zwi kai tis aresei autos o rolos).
tis stathika me to parapano(auti i istoria kratise 5 xronia).
ospou mia mera tis eipa oti egw teleiosa me auti tin istoria kai oti tha koitakso tin oikogeneia mou, kai oti tha paw gia deueri eksosomatiki.
kai mou leei ok tha eimai kai egw ekei gia na se boithiso(xarika gt itan i prwti fora stin zwh mou,oti ithele na mou stathei).
mwlis ekana tin embuometafora kai imoun ksapla arxise na leei oti den tis stathika kai ti ithele kai megalone paidia kai oti to paidi mou einai ilithio kai malakiasmeno kai polla alla....apotelesma apo thn stenoxoria mou papala i eksosomatiki!
meta girize kai me kakologouse se olo tis to soi gia 3 oloklira xronia. eftase se simio na leei oti egw tha autoktoniso kai tha fteei i dimitra!
kai ftanoume sto simera:
egw se oloi auti tin istoria kratisa mia stasi siopis se oti kai na akouga(kai itan kai polla).
enw i mama mou exei tsakothi me olous aderfia, aderfes(einai Cool,me tin aderfi mou kai sxedon olo to xwrio pou menei.
auto pou leei panta einai:egw den ftew se tipota martus mou o theos oloi i alloi ftene gt me zileuoun kai theloun to kako mou!

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια τι να πω αν ειναι να μας πρηζουν ετσι οι γονεις παμε παρακατω κ χωρις αυτους,εχουμε και εμεις ενα σωρο προβληματα κ μια οικογενεια να φροντισουμε και τουλαχιστον εγω το εχω πει,κουραστηκα να κανω παντα εγω πισω ας κανουν και αυτοι μια φορα ελεος,οταν εγω ειχα σοβαρα προβληματα και μιλαω για σοβαρο προβλημα υγειας του αντρα μου,ο πατερας μου δεν καταλαβαινε τιποτα ηταν τρεις λαλουν κ δυο χορευουν,του ελεγα πχ μην ερθεις το απογευμα σπιτι γιατι ο αντρας μου γυρναγε απο χημειοθεραπεια και ηταν χαλια κ ηθελε απομονωση και αυτος ερχοταν επισκεψη με τις ανηψιες μου σαν να μην τρεχει τιποτα και το ειχα κανει πολλες φορες κοριτσια.Οταν γεννησα ο αντρας μου ηταν στο νοσοκομειο με λοιμωξη και δεν ηταν στην γεννα μου το παιδι του το ειδε 10 μερες μετα την γεννηση του κ αντι να σκεφτει αυτο κ το πως μπορει να ημουν ψυχολογικα,αυτος παρεξηγηθηκε με τα πεθερικα μου την ωρα που γεννουσα για ασημαντη αφορμη κ δεν τους μιλουσε δηλ μου δημιουργουσε κ επιπλεον προβληματα.Πλεον επειδη εχουν γινει κ αλλα πολλα οι σχεσεις μας ψυχρανθηκαν και μιλαμε ελαχιστα απο το τηλ οπως κ ελαχιστα βλεπει το εγγονι του

Γ_

Γ_
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Έκανα εγγραφή αποκλειστικά για να σου απαντήσω. Τραβάω κι 'γω παρόμοιο ζόρι. Η μάνα μου έχει κάποια θεματάκια. Είμαστε 4 αδέρφια(μεγαλύτερο παιδί εγώ-με το μικρότερο έχουμε 12 χρόνια διαφορά) και βοηθάω πολύ την μάνα μου,σε σημείο να μην κάνει καμία δουλειά στο σπίτι(ίσως μόνο σιδέρωμα αραιά και πού).Όσον αφορά τ' αδέρφια μου,τα 'χω αναλάβει εξ' ολοκλήρου. Είμαι 22 χρονών και έχω μια πανέμορφη σχέση την οποία σκεφτόμαστε να επισημοποιήσουμε. Αλλά σε μια συζήτηση που έγινε προ ημερών με την μάνα μου,δεν ήθελε να ακούσει λέξη,γιατί-λέει-δεν έχω τελειώσει τη σχολή μου(παρέλειψα να το αναφέρω παραπάνω). Αυτό προφασίζεται... Το αντεπιχείρημα μου είναι ότι δεν θα αφήσω τη σχολή επειδή και εκείνη το έκανε για να παντρευτεί. Πιστεύω ότι φοβάται πως θα χάσει την βοήθεια που έχει,γι αυτό αντιδράει έτσι. Το κακό είναι ότι επηρεάζει τον πατέρα μου και σε ό,τι και αν γίνει στο σπίτι,βρίσκω εγώ μπελά... Νιώθω ότι με μισούν και την αγάπη τους αναπληρώνουν τα ''πεθερικά'' μου,τα οποία μου έχουν σταθεί σε κάθε στραβό που μου 'χει τύχει μέχρι τώρα. Δεν μου δείχνουν καθόλου εμπιστοσύνη και αγάπη και έχω πραγματικά απογοητευτεί.  Sad  

Όπως και να 'χει... Θεωρώ ότι πρέπει να πας σπίτι των γονιών σου. Είναι δύσκολο,γιατί ΑΥΤΟΙ σ' έχουν απορρίψει, αλλά νιώθεις ότι φταις ΕΣΥ. Μη μασάς... Μάζεψε κουράγιο και πήγαινε!!! Δεν μπορούν να σε διώξουν. Μίλα έξω απ' τα δόντια και ρίσκαρε. Δεν έχεις κάτι να χάσεις.

Ελπίζω να βοήθησα!!!

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εχω περάσει παρά πολλά από τη μητέρα μου, κανείς δεν έχει περάσει τόσα. Υπήρξαν στιγμές που νόμισα ότι θα χάσω το μυαλό μου. Δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν μια μάνα να βασανίζει το παιδί της. Μίλησα με ένα ειδικό, του είπα μέσες άκρες και τον ρώτησα αν χρειάζομαι θεραπεία. Εκείνος μου είπε ότι θεραπεία θέλουν μόνο οι γονείς μου και να συνεχίσω τη ζωή μου. Δεν ξέρω αλλά αυτή η απάντηση με ανακουφίσε.
Αύριο κλείσω ένα μήνα που γεννησα και η μητέρα μου κάνει τα μπάνια της...

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν εχω ζησει κατι παρομοιο. Ομως απο τη στιγμη που εγινα μανουλα, μου φαινεται αδιανοητο να υπαρχει γονιος, και ειδικα μανα που να μην αγαπαει τα παιδια της και να μην θελει να ειναι διπλα τους σε καθε βημα (υποστηρικτικα, οχι ψυχαναγκαστικα). Θεωρω οτι ενας τετοιος ανθρωπος και ειδικα μια μητερα με τετοια συμπεριφορα ειναι ενας ανθρωπος που χρειαζεται ψυχιατρικη υποστηριξη, και οτι περναει μια καποια διαταραχη. Φυσικα δεν ευθυνεται ενα παιδι γι αυτο, και ουτε μπορει δυστυχως να κανει κατι για να το αλλαξει. Το μονο που μπορει να κανει το οποιο θεωρω οτι θα φερει και καποια λιτρωση, ειναι ο ιδιος να γινει ο καλυτερος γονιος που θα μπορουσε να ειναι για το παιδι του. Μονο αυτο, αλλα ειναι και το πιο σημαντικο.

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θεωρώ οτι πολλές φορές χάνω τον έλεγχο. Ξεσπάω στα παιδιά χωρίς εμφανή λόγο. Το μετανιώνω αμέσως αλλά σίγουρα κάποια άλλη στογμή θα με πυροδοτήσει πάλι. Τρέμω...........σε 20 χρόνια μην μου πουν ''τελικά δεν ήσουν καλή''. Τρέμω.

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:Θεωρώ οτι πολλές φορές χάνω τον έλεγχο. Ξεσπάω στα παιδιά χωρίς εμφανή λόγο. Το μετανιώνω αμέσως αλλά σίγουρα κάποια άλλη στογμή θα με πυροδοτήσει πάλι. Τρέμω...........σε 20 χρόνια μην μου πουν ''τελικά δεν ήσουν καλή''. Τρέμω.

Νομιζω οτι ολες οι μαμαδες το παθενουμε η θα το παθουμε αυτο! ειναι απολυτα λογικο για μενα. Καταλαβαινω την τρομαρα σου, αλλα δεν νομιζω να σου πουν τα παιδια σου σε 20 χρονια οτι δεν εισαι καλη μανα. Σε λιγοτερα καπου στην εφηβεια ειναι πιο πιθανο να στο πεταξουν! Οπως θα μας το πεταξουν και εμας, οπως το πεταξαμε και εμεις στους γονεις μας!

anampel


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elena25 έγραψε:Κοριτσάκι μου, σε καταλαβαίνω όσο δε φαντάζεσαι. Κι εγώ μια από τα ίδια με τη μάνα μου. Μια ζωή στην απόρριψη, στην ειρωνία και στην κατάκριση. Είναι και η δικιά μου όπως η δικιά σου. Δεν ενδιαφέρεται για τίποτα άλλο πέρα από τον εαυτό της. Θεωρεί ότι μόνο εκείνη έχει προβλήματα και όλοι εμείς θέλουμε το κακό της. Πραγματικά πιστεύω πως τόσο η δικιά μου όσο και η δικιά σου χρειάζονται βοήθεια από κάποιον ειδικό. Ξέρω όμως πως δεν πρόκειται να το δεχτούν και δεν θα αλλάξει τίποτα. Μακάρι για εσένα να αλλάξουν τα πράγματα αν το θέλεις τόσο πολύ. Πραγματικά στο εύχομαι. Για να αλλάξουν όμως πρέπει αυτοί οι ίδιοι να το θελήσουν. Εσύ δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό. Έκανες τις προσπάθειές τους. Αν θέλουν ξέρουν πού θα σε βρουν, σωστά; Κοίτα την οικογένειά σου και μην αφήνεις κανέναν να σου χαλάει την ηρεμία σου. Δεν αξίζει. Πίστεψέ με, ίσως είναι καλύτερα που δεν έχετε επαφές. Πριν λίγες μέρες η μάνα μου με έκανε να πάθω κρίση πανικού. Εγώ όμως έχω πέσει στην ανάγκη της γιατί για λίγους μήνες μένω μαζί της. Τώρα όμως, μετά από την κρίση αυτή, δεν μπορώ να μείνω άλλο μαζί της και αποφασίσαμε με τον άντρα μου να φύγουμε από εδώ όσο και αν μας πονάει γιατί θα αναγκαστούμε για ένα διάστημα να είμαστε χώρια. Καλύτερα έτσι όμως και να έχουμε την ψυχική μας υγεία, παρά μαζί και να τρελαθούμε. Όλα έχουν τα όριά τους. Μπορεί να είναι γονείς μας, αλλά αν μας κάνουν κακό πρέπει να τους αφήνουμε έξω από τη ζωή μας. Αυτό βέβαια είναι η προσωπική μου άποψη, δεν λέω ότι πρέπει να το εφαρμόσεις κι εσύ. Απλά σου τα είπα όλα αυτά για να δεις ότι σε καταλαβαίνουμε και δεν είσαι μόνη σου σε όλο αυτό.

Ελπίζω να ξεπεράσεις σύντομα τα θέματα που έχεις με εκείνους! Ελπίζω να είσαι από τους τυχερούς στο τέλος!
mpravo elena apo to stoma mou to peires ayto pou hthela na po vevea h dikia mou mana oxi mono endiaferete mono gia ton eayto ths alla gia ta aderfia mou komatia ginete gia ayta ego mia zoi eimoun to skoupidi kai h parakatianh ths oikogeneias pote den eixa mia aggalia mia zoh ksilo epeidh den estrona kala to krevati kai epeidh den sfougariza kala h den eixa kanei kala ths doulies h gineka einai trelh apo 10 xronon elega pote tha psofiso katapina pragmata gia na pnigo kiomos yparxoun teties manades mia zoi me emena ta eixe kai ta aderfia mou araxti pasades tipota den kanane ego kratousa to spith apo 10 xronon pentakatharo kian den ekana mia sosth doulia ksilo h etroga parapano snaks ksilo eno sths aderfes mou den elege tipota den pa na mhn eixan skoupisi den ths elege tipota ego akoma kai ksilo mprosta sto kozmo etroga epeidh den eixa kopsi kala thn feta turi apisteyta pragmata mou exei kanei ayth h gyneka 7 h ora eprepe na eimoun sto podi kai h vasilopoules na koimounde mexri arga mexri kai vizia pou evgala ksilo etroga klismenh mesa spiti efthxos o theoulis me akouse giati tou elega oti tha aytoktonhso kai pantreftika mia ora arxitera kai glitosa apo to spiti teras to kalitero otan pantreftika sto dimarxio o pateras mou htan sto apenandi spiti kai katharize meno se xorio kai etsi einai edo ta spitia konda se dimarxio nai ontos yparxoun tetioi goneis to exete katanohto pantreftika mia ora arxitera gia na glitoso apo ekei mesa telika yparxei theos kai mou esthle ayton ton antropo ksilo re me to ena podi orthia kai na me varah sto kefali me ton plasth pou anoigoun ta fila peite mou den einai trelh ayth h guneka poia mana ta kanei ayta epeidh den ekana sosta ths doulies h efaga parapano apo to meridio mou kai otan to kanane h aderfes mou den elege tipota thn miso thn apexthanome deen thelo na tous ksanado pote...............

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πω πω βρε αναμπελ πολυ δυσκολα χρονιΑ εζησες!!!!τωρα ξερεις σιγουρα πως [ρε[ει να φερθεις στο μωρακι που περημενεις!!1ενα ποτηρι νερο ζηταω απο την κορη μου που ειναι 5 και νοιωθω τυψεις!!!!τουλαχιστον ξεφυγες απο εκει!!!!

anampel


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
demaki88 έγραψε:πω πω βρε αναμπελ πολυ δυσκολα χρονιΑ εζησες!!!!τωρα ξερεις σιγουρα πως [ρε[ει να φερθεις στο μωρακι που περημενεις!!1ενα ποτηρι νερο ζηταω απο την κορη μου που ειναι 5 και νοιωθω τυψεις!!!!τουλαχιστον ξεφυγες απο εκει!!!!
etsi akrivos ksefiga kai glitosa gnorisa zoi re filous taksidia voltes 10 xronon paidaki kai na eyxese na aytoktonhshs eleos dhladh ego to paidi mou oute skoupa den tha to afino na piash ti ta paidia perimeneis na kaneis gia na sou kanoun doulies oxi oxi me tipota thn miso den exo kanei kako se kanenan oute kai tha metanioso pote pou den tous milao kai as pao kai sthn kolash den me niazei ksexasa na anafero oti h giagia me megalose apo moraki me parathse ekei kai hrthe na me parei gia proth fora me kssanahde otan hmoun 7 xronon.gia mena mana mou tha einai gia panda h glikia mou giagia na nai kala ekei pou einai. to exeis katanohto vre demak ksilo sto kefali me to plasth apisteyth gineka den eimoun katholou zohro paidi panda mazemenh eimouna afou etsi hthele na me eixe. filakizmenh mono alisides den mou evaze katalaves tora giati pantreftika mikroula.giath arage na mou to eknane ayto den katalaveno eilikrina otan ta skeftome tremh h psixh mou thelo na ta ksexaso alla den mporo eftixos tora exo kai ego kali paithera exei ginei h kalh mou manoula einai poli kali klei gia mena h allh h trelh oute ena dakri h istoria mou thimizh thn staxtopouta plaka exei eee den exoun vgi kai tzampa aytes h istories telika.koritsia ayth h gyneka einai treli telika?

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λοιπόνε επιδή εγω με αυτά με πιάνει το στομάχι, η καρδια μου, το κεφάλι μου..... δεν μπορώ. ανα μπελε τώρα καταλαβαίνω πολλά. ασε μας με τα στενάχωρα και τράβα να ανίξεις ένα θεματάκι με την εγκυμοσύνη σου να μας πεις και τι είπε ο γιατρός. Αστα πίσω αυτά ......δεν το πιστεύω.

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οτως την σταχτοπουτα μου θυμησες μολις το διαβαζα και τα παραμυθια απο αληθινες ιστορις βγηκαν!!!!διεγραψε τα ολα και ζησε την ζωη σου οπως σου αξιζει!!!

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ κοριτσακια μου τι περνατε και σεις.ανναμπελ αυτη τη διακριση τη βιωννα και εγω με αλλο τρωπο ευτυχος οχι με ξυλο ουτε με πιεση απλα αυτο το αισθημα οτι μας ξεχωριζε σαν παιδια της .catty πιστεψε με καλητερα που δεν ειναι μαζι σου οσο και αν τη χριαζεσε τωρα που γεννησες καπια μερα θα εισαι περηφανη που καταφερεσ να μεγαλωσεις χωρις βοηθια το μωρακι σου.εμενα στο πρωτο μου δουλευε αλλα εμενα μαζι της και με βοηθουσε.στο δευτερο ετσι και ετσι στο τριτο ενω ηξερε οτι ημουν μονη με σοβαρη παραληση ,με αλλα δυο παιδια συν οτι ειχα  παρα πολλη δουλεια και την εκανα απο το σπιτι απο την πρωτη μερα που βγηκα απο την κλινικη δεν ηρθε καθολου και εμεινε να προσεχει τα παιδια της νυφης [αν και εχει και τη μητερα της αυτη] και μου εστειλε και τον ενα γιο του αδερφου μου να τον προσεχωShockedτεσπα μια βδομαδα μετα τη γεννα επαθα υπερκοποση εμεινα 3 μερες στο κρεβατι και με βοηθουσαν με το βρεφος τα αλλα δυο παιδακια μου και αυτη μου ελεγε τιποτα δεν εχεις τι εισαι στο κρεβατι συνεχια??βασικα εμενα ειναι με τις μερες της και αν δεν την εχει σουζα η νυφη της ηπριγκιπισσα της .

anampel


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede έγραψε:λοιπόνε επιδή εγω με αυτά με πιάνει το στομάχι, η καρδια μου, το κεφάλι μου..... δεν μπορώ. ανα μπελε τώρα καταλαβαίνω πολλά. ασε μας με τα στενάχωρα και τράβα να ανίξεις ένα θεματάκι με την εγκυμοσύνη σου να μας πεις και τι είπε ο γιατρός. Αστα πίσω αυτά ......δεν το πιστεύω.
ti den pisteveis oti yparxoun kai teties manades eleos kaneis den me pistevh oloi me theoroun paralogeikai omos yparxoun den eimaste mono 10 atoma sth gh kai emena h dikia mou zoi htan panda skarta th ola ayta sto oneiro mou ta evlepa?gia na mhn stenaxoretho tora kai den kanei ego sas eipa kai thn dikia mou istoria apopshs dikes sas alla nai yparxoun kai goneis pou den milane sta paidia tous giath giath giath giath na mou ferondousan etsi den me htheles ti me hrthes kai me peires kyra mou mia xara pernousa me thn mama giagia.alla sou lei poion tha exo yphreth ths prigkikopoules mou oxi vevea as paro thn allh parakatianh pou parathsa..........ores ores leo vre mpas kai me yothetisan?

anampel


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
demaki88 έγραψε:οτως την σταχτοπουτα μου θυμησες μολις το διαβαζα και τα παραμυθια απο αληθινες ιστορις βγηκαν!!!!διεγραψε τα ολα και ζησε την ζωη σου οπως σου αξιζει!!!
einai diskolo na ta ksegrapshs akoma niotho oti eftega ego oti den ekana tipota sosto mou exei dimiourgish ayto to varos kai oti eimai axristi na statho sta podia monh mou.xaxax otan erxotan to pasxa kai ta xristougena elega giath theemou giath den hthela na eime spith xilies fores xolio xilies fores sxolio axax demak ax giayto evlepa fantazmata xixix eixa zoyrlathi.........

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
anampel έγραψε:
ede έγραψε:λοιπόνε επιδή εγω με αυτά με πιάνει το στομάχι, η καρδια μου, το κεφάλι μου..... δεν μπορώ. ανα μπελε τώρα καταλαβαίνω πολλά. ασε μας με τα στενάχωρα και τράβα να ανίξεις ένα θεματάκι με την εγκυμοσύνη σου να μας πεις και τι είπε ο γιατρός. Αστα πίσω αυτά ......δεν το πιστεύω.
ti den pisteveis oti yparxoun kai teties manades eleos kaneis den me pistevh oloi me theoroun paralogeikai omos yparxoun den eimaste mono 10 atoma sth gh kai emena h dikia mou zoi htan panda skarta th ola ayta sto oneiro mou ta evlepa?gia na mhn stenaxoretho tora kai den kanei ego sas eipa kai thn dikia mou istoria apopshs dikes sas alla nai yparxoun kai goneis pou den milane sta paidia tous giath giath giath giath na mou ferondousan etsi den me htheles ti me hrthes kai me peires kyra mou mia xara pernousa me thn mama giagia.alla sou lei poion tha exo yphreth ths prigkikopoules mou oxi vevea as paro thn allh parakatianh pou parathsa..........ores ores leo vre mpas kai me yothetisan?
Καλε κατι έγραψα που το κάρφωσα πάλι?
Τεσπα. Τα ξαναλέω. Δεν μαρή οτι δεν πιστεύω ατυα που λες. Σαν σχήμα λόγου, Ειναι απίστευτο να το συλλάβει κάποιος ότι περναει έτσι απο την ίδια του τη μάνα. Αντε απο εκει. Πολυλογου.LaughingRazz

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ελα καλε που εβλεπες φαντασματα για αυτο!!τα ειπαμε σε αλλο θεμα αυτα σουτ εδω θα μας παρουν με τις πετρες!!!!Η απόρριψη απο τους ίδιους σου τους γονείς !!!! - Σελίδα 2 215994

anampel


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede έγραψε:
anampel έγραψε:
ede έγραψε:λοιπόνε επιδή εγω με αυτά με πιάνει το στομάχι, η καρδια μου, το κεφάλι μου..... δεν μπορώ. ανα μπελε τώρα καταλαβαίνω πολλά. ασε μας με τα στενάχωρα και τράβα να ανίξεις ένα θεματάκι με την εγκυμοσύνη σου να μας πεις και τι είπε ο γιατρός. Αστα πίσω αυτά ......δεν το πιστεύω.
ti den pisteveis oti yparxoun kai teties manades eleos kaneis den me pistevh oloi me theoroun paralogeikai omos yparxoun den eimaste mono 10 atoma sth gh kai emena h dikia mou zoi htan panda skarta th ola ayta sto oneiro mou ta evlepa?gia na mhn stenaxoretho tora kai den kanei ego sas eipa kai thn dikia mou istoria apopshs dikes sas alla nai yparxoun kai goneis pou den milane sta paidia tous giath giath giath giath na mou ferondousan etsi den me htheles ti me hrthes kai me peires kyra mou mia xara pernousa me thn mama giagia.alla sou lei poion tha exo yphreth ths prigkikopoules mou oxi vevea as paro thn allh parakatianh pou parathsa..........ores ores leo vre mpas kai me yothetisan?
Καλε κατι έγραψα που το κάρφωσα πάλι?
Τεσπα. Τα ξαναλέω. Δεν μαρή οτι δεν πιστεύω ατυα που λες. Σαν σχήμα λόγου, Ειναι απίστευτο να το συλλάβει κάποιος ότι περναει έτσι απο την ίδια του τη μάνα. Αντε απο εκει. Πολυλογου.LaughingRazz
malon den katalava kala alla etsi einai h zoh exei ta kala kai ta kaka ti na peis avisos h psixh tou antropou megalo thema anoikse h kopelia h proth kairo hthela na thn kano aythn thn kouvenda atimh zoh.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις