Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 11]

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!


κι ένα τσαμικο


και το αγαπημένο μου (τι λέει αυτο για μένα???)

Μπεμ-μπαμ-μπομ και μια-μια-μια!!

τον δισκο τον ειχα λιωσει!!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Bίδωνε την βίδα, ξεβίδωνε την βίδα, βίδωνε την βιδα, ξεβίδωνε την βίδα...

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ντενεκεδούπολη, ένα δίσκο της Μαρίζας Κωχ με παιδικά τραγουδάκια και το Μορμόλη

αυτά τα είχαμε λιώσει με τα αδέλφια μου

μάλιστα το Μορμόλη τον παίζαμε κιόλας
μοιράζαμε ρόλους

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια... "Γκούνις"! Θυμάστε; Το "Κοκούν";
Την 'Αννυ"; 'Tomorrow, I love you, tomorrow. You' re only a day away"... Την Μαίρη Πόπινς και την Μελωδία της Ευτυχίας; (έπιασα τα μιούζικαλ τώρα...)

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:

Την 'Αννυ"; 'Tomorrow, I love you, tomorrow. You' re only a day away"... Την Μαίρη Πόπινς και την Μελωδία της Ευτυχίας; (έπιασα τα μιούζικαλ τώρα...)

Μαρία τωρα αγγιξες ευαισθητες χορδες μου...μιλαμε για λατρεια..... I love you

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:...ένα δίσκο της Μαρίζας Κωχ με παιδικά τραγουδάκια...

Τα παιχνιδοτραγουδα λες?? το εχω! Κι έναν άλλο παρόμοιο.. Και μάλιστα εχει μέσα κι ενα κοριτσακι που το λένε Φλωρεντία, και σκεφτόμουν πόσο μου άρεσε αυτο το όνομα, και γιατι εμένα να με λένε Παρθένα.. Razz Μανούλες που θυμούνται τον Γκάλη να σηκώνει το κύπελο - Σελίδα 10 534787


Γκουνις!!!! Τον Josh Brolin τον γουσταρα τοτε, και μετα έπαιζε στα "Καυτα εξασφαιρα", μια σειρα με καουμπόις, και ελιωνα όποτε τον έβλεπα!

Ο Τέρενς Γκραντσεστερ, ο Τερι, της Καντυ, ηταν επίσης καρδιοχτύπι!

Κι ενας άλλος, σε μια σειρα που λεγόταν "Superforce" (εγω δεν εβλεπα σειρές, γκόμενους εψαχνα Μανούλες που θυμούνται τον Γκάλη να σηκώνει το κύπελο - Σελίδα 10 4872 Μανούλες που θυμούνται τον Γκάλη να σηκώνει το κύπελο - Σελίδα 10 4872 )

"Μελωδία της Ευτυχίας"???? Από τότε ειχα ξετραλλαθει με την κεντρική Ευρώπη.. Με αυτο και με τη Σισσυ.. Βιέννη!! Σαλτσμπουργκ...! Ωωωωωω!!!
I love you I love you I love you

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:

Κατερινα που τα θυμηθηκες οοοολα ρε θηριο? Laughing

copy paste τα εκανα απο την ομαδα του φεις 1980-89 με αντιπροσωπευουν γιαυτο και τα εβαλα ολα μαζι! σιγα μη θυμομουν τοσα πολλα! Embarassed Embarassed

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:


Γκουνις!!!! Τον Josh Brolin τον γουσταρα τοτε, και μετα έπαιζε στα "Καυτα εξασφαιρα", μια σειρα με καουμπόις, και ελιωνα όποτε τον έβλεπα!


Ρε κορίτσια, αυτός που επαιζε τον αδερφό αυτουνού ο μικρός με τα σιδεράκια, δεν είναι τώρα παχουλούλης; Δεν είναι αυτός που έπαιζε τον Σαμ φίλο του Φρόντο στον "αρχοντα των δακτυλιδιών"; (Τα ονόματα τα έψαξα στον γούγλη γιατί δεν είχα ιδέα πως λέγονταν αυτά τα δύο ανθρωπάκια στο έργο...) Αυτός δεν ήταν;

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
Nena έγραψε:


Γκουνις!!!! Τον Josh Brolin τον γουσταρα τοτε, και μετα έπαιζε στα "Καυτα εξασφαιρα", μια σειρα με καουμπόις, και ελιωνα όποτε τον έβλεπα!


Ρε κορίτσια, αυτός που επαιζε τον αδερφό αυτουνού ο μικρός με τα σιδεράκια, δεν είναι τώρα παχουλούλης; Δεν είναι αυτός που έπαιζε τον Σαμ φίλο του Φρόντο στον "αρχοντα των δακτυλιδιών"; (Τα ονόματα τα έψαξα στον γούγλη γιατί δεν είχα ιδέα πως λέγονταν αυτά τα δύο ανθρωπάκια στο έργο...) Αυτός δεν ήταν;

Ναιαιαιαι, αυτος ηταν!!!

anastasia78

anastasia78
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και θυμήθηκα ότι ο καλύτερος χυμός ήταν αυτός που μας δίναν στο σχολείο.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
anastasia78 έγραψε:και θυμήθηκα ότι ο καλύτερος χυμός ήταν αυτός που μας δίναν στο σχολείο.

ροδακινο δεν ηταν?νοστιμος ηταν,το θυμαμαι! cheers

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πιτσιποπάκι!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



Έχει επεξεργασθεί από τον/την MariaM στις Σαβ Σεπ 17, 2011 12:59 pm, 1 φορά

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και με αφορμή το πιτσιποπάκι (αγόρι είχα λέτε να ήταν προφητικό; Shocked) βρήκα αυτο το λινκ! Κάντε χάζι! Σχεδόν συγκινηθηκα... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

http://giama.wordpress.com/2007/12/27/games-memories/

ΥΓ: Ανάμεσα σε παγουρίνο και ευχούληδες είναι οι εξωγήινοι που σας έλεγα! Στο τετραγωνάκι μέσα κολλούσες ένα αυτοκολλητάκι με ένα απο τα 4 στοιχεία της φύσης! Μου είχε φέρει ο μπαμπάς μου μια κούτα και εγώ έκλαιγα γιατί σκέφτηκα πως ξέχασε ότι ήμουν κοριτσάκι... Όμως μετά έπαιξα απίστευτα μαζί τους...

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
anastasia78 έγραψε:και θυμήθηκα ότι ο καλύτερος χυμός ήταν αυτός που μας δίναν στο σχολείο.

ροδακινο δεν ηταν?νοστιμος ηταν,το θυμαμαι! cheers

να γινω γραφικη?? εγω λεω οτι εκαναν πειραματα πανω μας- τι καούρα ειχαν ξαφνικα να μοιραζουν τζαμπα χυμους στα σχολεια...
εμενα υποπτα μου φαινονται αυτα...χμ χμ...κυρίες μου!!!
αμ πως!
επινα λυτρα ολοκληρα- τελειος ηταν ο ατιμος..


ΜΑΡΙΑ- με συγκίνησες που ειδα τα πλαστικα ποτηρακια με το καπακι (σε τετοιο επινα τον χυμο που μας μοιραζαν στο σχολειο) και το παγουρινο.....αχ...

Neni

Neni
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λαχανόπαιδο είχε καμιά σας; Κάτι ασχημες κούκλες, που τις υιοθετούσες και ήταν υποτίθεται μοναδικές…
Αρχεία
imagesCAWSBVNV.jpg
Δεν έχετε το δικαίωμα να κατεβάσετε τα attachments.
(8 Kb) Κατεβάστηκε 11 φορές

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τελεια ηταν τα λαχανοπαιδα- και το ολο παραμυθι με την υιοθεσια πολυ διδακτικο Wink οπως κ το οτι ηταν ασχημούλες επισης διδακτικο-
να μην αγαπουν τα παιδια μονο το τελειο- αλλα κ το διαφορετικο!!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Neni έγραψε:Λαχανόπαιδο είχε καμιά σας; Κάτι ασχημες κούκλες, που τις υιοθετούσες και ήταν υποτίθεται μοναδικές…

ναι ειχα και μου αρεσαν πολυ!!!!!!!!!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:Πιτσιποπάκι!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
μαρια το πιτσιποπακι ακομα το εχω και το εχω δωσει στην κορη μου.οπως και την παταπουφα,τον φασουλετο(αυτα βεβαια δεν τα εδωσα ακομη).και το ποτηρακι αυτο που κλεινει το ειχα και εγω.ποιος δεν το ειχε αλλωστε?οσο για το χυμο ροδακινο μας εδιναν και εμας και θυμαμαι οτι τοοοτε ημουν τοοοοοσο αδυνατη που δεν μπορουσα να το κουβαλησω και το κατρακυλουσα.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:Και με αφορμή το πιτσιποπάκι (αγόρι είχα λέτε να ήταν προφητικό; Shocked) βρήκα αυτο το λινκ! Κάντε χάζι! Σχεδόν συγκινηθηκα... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

http://giama.wordpress.com/2007/12/27/games-memories/

ΥΓ: Ανάμεσα σε παγουρίνο και ευχούληδες είναι οι εξωγήινοι που σας έλεγα! Στο τετραγωνάκι μέσα κολλούσες ένα αυτοκολλητάκι με ένα απο τα 4 στοιχεία της φύσης! Μου είχε φέρει ο μπαμπάς μου μια κούτα και εγώ έκλαιγα γιατί σκέφτηκα πως ξέχασε ότι ήμουν κοριτσάκι... Όμως μετά έπαιξα απίστευτα μαζί τους...

πωπω!τα πιγκουινακια τα ειχα!κ τα ειδα κ αυτα φετος (στο τζαμπο νομιζω..) καπως διαφορετικα αλλα το ιδιο παιχνιδι!
κ το παγουρινο...κ τα τσαντακια που ειχαμε στο νηπιο (κιτρινο με την μαγια μελισσα απ εξω).τι εβαλες ρε Μαρια! cheers

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
MariaM έγραψε:Και με αφορμή το πιτσιποπάκι (αγόρι είχα λέτε να ήταν προφητικό; Shocked) βρήκα αυτο το λινκ! Κάντε χάζι! Σχεδόν συγκινηθηκα... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

http://giama.wordpress.com/2007/12/27/games-memories/

ΥΓ: Ανάμεσα σε παγουρίνο και ευχούληδες είναι οι εξωγήινοι που σας έλεγα! Στο τετραγωνάκι μέσα κολλούσες ένα αυτοκολλητάκι με ένα απο τα 4 στοιχεία της φύσης! Μου είχε φέρει ο μπαμπάς μου μια κούτα και εγώ έκλαιγα γιατί σκέφτηκα πως ξέχασε ότι ήμουν κοριτσάκι... Όμως μετά έπαιξα απίστευτα μαζί τους...

πωπω!τα πιγκουινακια τα ειχα!κ τα ειδα κ αυτα φετος (στο τζαμπο νομιζω..) καπως διαφορετικα αλλα το ιδιο παιχνιδι!
κ το παγουρινο...κ τα τσαντακια που ειχαμε στο νηπιο (κιτρινο με την μαγια μελισσα απ εξω).τι εβαλες ρε Μαρια! cheers

τα πιγκουινακια τα βρηκα στη λαικη απο εναν πακιστανο τα πηρα και πηγα να τα πλυνω και χαλασαν! ειμαχαζη το ξερω!!! Razz Razz ητανε τελεια εγω επαιζα πολυ με αυτα

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:
litsakos έγραψε:
MariaM έγραψε:Και με αφορμή το πιτσιποπάκι (αγόρι είχα λέτε να ήταν προφητικό; Shocked) βρήκα αυτο το λινκ! Κάντε χάζι! Σχεδόν συγκινηθηκα... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

http://giama.wordpress.com/2007/12/27/games-memories/

ΥΓ: Ανάμεσα σε παγουρίνο και ευχούληδες είναι οι εξωγήινοι που σας έλεγα! Στο τετραγωνάκι μέσα κολλούσες ένα αυτοκολλητάκι με ένα απο τα 4 στοιχεία της φύσης! Μου είχε φέρει ο μπαμπάς μου μια κούτα και εγώ έκλαιγα γιατί σκέφτηκα πως ξέχασε ότι ήμουν κοριτσάκι... Όμως μετά έπαιξα απίστευτα μαζί τους...

πωπω!τα πιγκουινακια τα ειχα!κ τα ειδα κ αυτα φετος (στο τζαμπο νομιζω..) καπως διαφορετικα αλλα το ιδιο παιχνιδι!
κ το παγουρινο...κ τα τσαντακια που ειχαμε στο νηπιο (κιτρινο με την μαγια μελισσα απ εξω).τι εβαλες ρε Μαρια! cheers

τα πιγκουινακια τα βρηκα στη λαικη απο εναν πακιστανο τα πηρα και πηγα να τα πλυνω και χαλασαν! ειμαχαζη το ξερω!!! Razz Razz ητανε τελεια εγω επαιζα πολυ με αυτα

Tα είχα δει στο τζάμπο την περίοδο των Ολυμπιακών Αγώνων του 2004 και αντι για πιγκουίνους ανεβαιναν την σκαλα ο Φοίβος και η Αθηνά, χαχαχα!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Επανηλθα μετα απο 2 ημέρες ΞΕΘΕΩΜΑΤΟΣ... drunken

Neni έγραψε:Λαχανόπαιδο είχε καμιά σας; Κάτι ασχημες κούκλες, που τις υιοθετούσες και ήταν υποτίθεται μοναδικές…

Φυσικά και ειχα λαχανοπαιδο, την Καρολινα Φοστερ (φοστερ?? Ε? το πιασατε?) και ημερομηνία γέννησης 5 δεκεμβριου 1990 (φετος θα κλεισει τα 21 Razz ) αλλά τωρα την εδωσα στα παιδια μου και την εχουν κατακρεουργησει, την ξεβράκωσαν, της εβγαλαν χερια, ποδια, μαλλιά... Crying or Very sad Sad Crying or Very sad Sad

Ειδα τα αυτοκόλλητα με τους ποδοσφαιριστες και θυμήθηκα την παρακάτω διαφημιση

Φανταστικο σαπούνι, ε??

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Επανηλθα μετα απο 2 ημέρες ΞΕΘΕΩΜΑΤΟΣ... drunken
...

Ειδα τα αυτοκόλλητα με τους ποδοσφαιριστες και θυμήθηκα την παρακάτω διαφημιση

Φανταστικο σαπούνι, ε??

Χα, χα... άθλια διαφήμιση!

Kαλως ήρθες βρε;
Κακοπέρασες αυτές τις μέρες βλέπω...!


Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις