Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
454 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 454 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σε ιδιωτικο εγινε το περιστατικο????ακουσα καλα???ε οχι! καποια στιγμη πρεπει να μαθουν οι δασκαλοι οτι το σχολειο δεν το τσιφλικι του μπαμπα τους να κανουν οτι θελουν. να πας στο διευθυντη αμεσα. κ σχολικο συμβουλο να φωναξεις δε ξερω αν θα αλλαξει κατι αλλα αν γινει γνωστο σε ολους το γεγονος σιγουρα θα ντραπει κ λογικα δε θα το ξανακανει. κ μη φοβασαι οτι δε θα δινει σημασια στο παιδι σου, αν κανει κατι τετοιο την πηρε κ τη σηκωσε. να της πεις οτι καμια κατοσταρια μαμαδες απ το φορουμ θα την περιμενουν στη γωνια!δε ντρεπεται κιολας να αποκαλει παιδαγωγο τον εαυτο της.δεν μπορω να ηρεμησω απο χθες που το διαβασα.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγγελικημαρια έγραψε:σε ιδιωτικο εγινε το περιστατικο????ακουσα καλα???ε οχι! καποια στιγμη πρεπει να μαθουν οι δασκαλοι οτι το σχολειο δεν το τσιφλικι του μπαμπα τους να κανουν οτι θελουν. να πας στο διευθυντη αμεσα. κ σχολικο συμβουλο να φωναξεις δε ξερω αν θα αλλαξει κατι αλλα αν γινει γνωστο σε ολους το γεγονος σιγουρα θα ντραπει κ λογικα δε θα το ξανακανει. κ μη φοβασαι οτι δε θα δινει σημασια στο παιδι σου, αν κανει κατι τετοιο την πηρε κ τη σηκωσε. να της πεις οτι καμια κατοσταρια μαμαδες απ το φορουμ θα την περιμενουν στη γωνια!δε ντρεπεται κιολας να αποκαλει παιδαγωγο τον εαυτο της.δεν μπορω να ηρεμησω απο χθες που το διαβασα.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ

δυστηχως καλά άκουσες!!
και αν εσυ δεν μπορεις να ηρεμησεις φαντασου εγω...
και το χειροτερο ειναι αναστατωμενο και το παιδι ...χωρις να λεει γιατι...ενω τις πρωτες μερες ερχοταν με χαρα και μου περιεγραφε ολα οσα κανανε στο σχολειο..

mamita

mamita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bou-boukitsa έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:σε ιδιωτικο εγινε το περιστατικο????ακουσα καλα???ε οχι! καποια στιγμη πρεπει να μαθουν οι δασκαλοι οτι το σχολειο δεν το τσιφλικι του μπαμπα τους να κανουν οτι θελουν. να πας στο διευθυντη αμεσα. κ σχολικο συμβουλο να φωναξεις δε ξερω αν θα αλλαξει κατι αλλα αν γινει γνωστο σε ολους το γεγονος σιγουρα θα ντραπει κ λογικα δε θα το ξανακανει. κ μη φοβασαι οτι δε θα δινει σημασια στο παιδι σου, αν κανει κατι τετοιο την πηρε κ τη σηκωσε. να της πεις οτι καμια κατοσταρια μαμαδες απ το φορουμ θα την περιμενουν στη γωνια!δε ντρεπεται κιολας να αποκαλει παιδαγωγο τον εαυτο της.δεν μπορω να ηρεμησω απο χθες που το διαβασα.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ

δυστηχως καλά άκουσες!!
και αν εσυ δεν μπορεις να ηρεμησεις φαντασου εγω...
και το χειροτερο ειναι αναστατωμενο και το παιδι ...χωρις να λεει γιατι...ενω τις πρωτες μερες ερχοταν με χαρα και μου περιεγραφε ολα οσα κανανε στο σχολειο..

καλα οντως γιστι το συζητας ακομη? εφοσον ειναι σε ιδιωτικο, να το παρεις απο εκει το παιδι και βαλτο σε αλλον ιδιωτικο, φουλ ειναι η θεσσαλονικη, δε βρισκω λογο να το αφησεις εφοσον κι αυτο ειναι ταραγμενο. Λεωφορειακια υπαρχουν να στο πηγαινοφερνουν εστω κ αν ο παιδικος ειναι πιο μακρια. Πηγαινε Δευτερα και πες παιρνω το παιδι μου γι αυτο και για αυτο. εγω παντως δεν θα το ξαναστελνα.Τελος

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τα έχω πάρει τόσο πολύ με αυτή τη δασκάλα που έτσι μου ρχεται να έρθω εγώ εκεί και να την τσουρομαδίσω την ηλίθια! Twisted Evil Twisted Evil

επίσης θυμήθηκα ένα περιστατικό που είχε συμβεί σε εμένα στην πρώτη δημοτικού.
μου είχε δώσει ένα χαστούκι η δασκάλα μου γιατί δεν είχα διαβάσει. όταν γύρισα στο σπίτι το είπα στη μαμά μου. την επομένη ήρθε η μάνα μου στο σχολείο, μπήκε στο γραφείο των δασκάλων και έγινε της π#$^νας!!! τους πήρε και τους σήκωσε όλους μαζί. απείλησε θεούς και δαίμονες. δε μάσησε καθόλου.
τον καιρό εκείνο οι περισσότεροι δάσκαλοι λίγο πολύ έριχναν και καμία. η μάνα μου δεν το ανεχόταν με τίποτα αυτό. έλεγε στέλνω το παιδί μου να μάθει γράμματα όχι για να το ξυλοφορτώνεις! και είχε δίκιο.
εννοείται πως δεν με ξανακούμπησε κανένας δάσκαλος μέχρι να τελειώσω το δημοτικό, αλλά ούτε και κανένα από τα 4 αδέλφια μου που πέρασαν από εκεί.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΓΙΝΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ???? ΑΠΕΙΛΗΣΕ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ-ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΣΟΥΞΕΙ ΕΝ ΜΕΣΩ ΚΡΙΣΗΣ- ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕΙΣ. ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΑΝΑΦΕΡΕ. ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΣΤΑ ΩΠΑ ΩΠΑ ΜΕΤΑ. ΑΝ ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑΞΕ ΣΧΟΛΕΙΟ. -ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ.

bouboulina

bouboulina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλά πολύ νευρίασα όταν το διάβασα!!!!! Mad
Αυτή η ..."δασκάλα" ή που βαριέται ή που είναι άσχετη με τη λέξη παιδαγωγός ή δεν έχει αγάπη να δώσει,λόγω πολλών προσωπικών προβλημάτων. Απαράδεκτο!!!!
Εσένα όμως αυτό δεν σε νοιάζει...
Συμφωνώ να ηρεμήσεις και να πας να μιλήσεις αρχικά μαζί της, να της θέσεις όρια τί επιτρέπεις και τί όχι στο παιδί σου. Και αν δεις ότι δεν καταλαβαίνει βουρ στην διευθύντρια και ακόμα παραπέρα.
Και εγώ θα ζήταγα να αλλάξει τμήμα σίγουρα.
Αν στις 2 πρώτες βδομάδες δεν προσπάθησε να βοηθήσει ένα παιδάκι που βιώνει πολλές αλλαγές μαζί,δεν ξέρει ή δεν έχει όρεξη να το κάνει. Δεν έχεις να περιμένεις κάτι καλύτερο από αυτή..

????????


Επισκέπτης
florentiab έγραψε:τα έχω πάρει τόσο πολύ με αυτή τη δασκάλα που έτσι μου ρχεται να έρθω εγώ εκεί και να την τσουρομαδίσω την ηλίθια! Twisted Evil Twisted Evil

επίσης θυμήθηκα ένα περιστατικό που είχε συμβεί σε εμένα στην πρώτη δημοτικού.
μου είχε δώσει ένα χαστούκι η δασκάλα μου γιατί δεν είχα διαβάσει. όταν γύρισα στο σπίτι το είπα στη μαμά μου. την επομένη ήρθε η μάνα μου στο σχολείο, μπήκε στο γραφείο των δασκάλων και έγινε της π#$^νας!!! τους πήρε και τους σήκωσε όλους μαζί. απείλησε θεούς και δαίμονες. δε μάσησε καθόλου.
τον καιρό εκείνο οι περισσότεροι δάσκαλοι λίγο πολύ έριχναν και καμία. η μάνα μου δεν το ανεχόταν με τίποτα αυτό. έλεγε στέλνω το παιδί μου να μάθει γράμματα όχι για να το ξυλοφορτώνεις! και είχε δίκιο.
εννοείται πως δεν με ξανακούμπησε κανένας δάσκαλος μέχρι να τελειώσω το δημοτικό, αλλά ούτε και κανένα από τα 4 αδέλφια μου που πέρασαν από εκεί.

Εμενα που η πανεξυπνη η μανα μου ερχοταν και ελεγε στη δασκαλα ''ριξε της και αλλο''... Οκ, αλλες εποχες, αλλα ειλικρινα οταν στο σπιτι δε μου ακουμπουσαν ουτε τριχα και εφοσον ημουν ησυχο παιδακι, γιατι της εδινε τετοιο θαρρος της ηλιθιας της δασκαλας μου;;; Βγαζω τα ψυχολογικα μου στα 29 μου Laughing Laughing Laughing
Ειλικρινα θα την παρ τηλ να την ρωτησω, γιατι τα θυμηθηκα συγχιστηκα!!! Laughing Laughing Laughing

Παντως κοριτσια οντως η βια ειναι απαραδεκτη, αλλα βρε κοριτσια καποιες φορες ειναι και κατι γονεις υπερβολικοι... Το παιδι τους γκρεμιζει ολη την ταξη και αμα το μαλωσεις, ερχονται και σου τη λενε. Ε,δε γινεται να μη μαθει και λιγο πειθαρχια... Να το βλεπεις να διαλυει τα παντα ή να βαραει αλλα παιδακια και τι;; Να του λες μπραβο αγορακι μου, σπασε και τον πινακα εκτος απο το κεφαλι της Αννουλας.... H δασκαλα της τραβηξε τα μαλλια!βοηθεια - Σελίδα 3 679259 H δασκαλα της τραβηξε τα μαλλια!βοηθεια - Σελίδα 3 679259 H δασκαλα της τραβηξε τα μαλλια!βοηθεια - Σελίδα 3 679259 H δασκαλα της τραβηξε τα μαλλια!βοηθεια - Σελίδα 3 679259

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

etoile! έγραψε:

Παντως κοριτσια οντως η βια ειναι απαραδεκτη, αλλα βρε κοριτσια καποιες φορες ειναι και κατι γονεις υπερβολικοι... Το παιδι τους γκρεμιζει ολη την ταξη και αμα το μαλωσεις, ερχονται και σου τη λενε. Ε,δε γινεται να μη μαθει και λιγο πειθαρχια... Να το βλεπεις να διαλυει τα παντα ή να βαραει αλλα παιδακια και τι;; Να του λες μπραβο αγορακι μου, σπασε και τον πινακα εκτος απο το κεφαλι της Αννουλας.... H δασκαλα της τραβηξε τα μαλλια!βοηθεια - Σελίδα 3 679259 H δασκαλα της τραβηξε τα μαλλια!βοηθεια - Σελίδα 3 679259 H δασκαλα της τραβηξε τα μαλλια!βοηθεια - Σελίδα 3 679259 H δασκαλα της τραβηξε τα μαλλια!βοηθεια - Σελίδα 3 679259




καλά πήγες και συ στο αντίθετο άκρο! Smile

εννοείται πως το παιδί πρέπει να μάθει οτι υπάρχουν όρια και οτι υπάρχουν επιπτώσεις όταν τα ξεπερνάει. άλλο αυτό και άλλο να το χτυπάς.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
etoile! έγραψε:

Παντως κοριτσια οντως η βια ειναι απαραδεκτη, αλλα βρε κοριτσια καποιες φορες ειναι και κατι γονεις υπερβολικοι... Το παιδι τους γκρεμιζει ολη την ταξη και αμα το μαλωσεις, ερχονται και σου τη λενε. Ε,δε γινεται να μη μαθει και λιγο πειθαρχια... Να το βλεπεις να διαλυει τα παντα ή να βαραει αλλα παιδακια και τι;; Να του λες μπραβο αγορακι μου, σπασε και τον πινακα εκτος απο το κεφαλι της Αννουλας.... H δασκαλα της τραβηξε τα μαλλια!βοηθεια - Σελίδα 3 679259 H δασκαλα της τραβηξε τα μαλλια!βοηθεια - Σελίδα 3 679259 H δασκαλα της τραβηξε τα μαλλια!βοηθεια - Σελίδα 3 679259 H δασκαλα της τραβηξε τα μαλλια!βοηθεια - Σελίδα 3 679259




καλά πήγες και συ στο αντίθετο άκρο! Smile

εννοείται πως το παιδί πρέπει να μάθει οτι υπάρχουν όρια και οτι υπάρχουν επιπτώσεις όταν τα ξεπερνάει. άλλο αυτό και άλλο να το χτυπάς.



ακριβως αυτο...δεν ειπα να μην μαθει η να μην μπει τιμωρια...αλλομ αλλο να του πεις βγες απο την ταξη λιγο να σκεφτεις και αλλο να τοα πιασεια πο το χερι να να το συρεις εξω....
και τα παιδακια εχουν αξιοπρεπεια και προσβαλονται..ποσο μαλλον οταν αυτα γινονατι μπροστα στα αλλα παιδια..
σορρυ αλλα ειναι τελειως αντιπαιδαγωγικο!!

mamita

mamita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τελικα το πηρες σε αλλο παιδικο, μπουμπουκιτσα?

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι τελικά τί έκανες σήμερα?

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamamatina έγραψε:Ναι τελικά τί έκανες σήμερα?

προσπαθω να βρω την διευθυντρια και μου λενε πως ειναι η ιδια η δασκαλα ..και οτι υπαρχει και μια αλλη υπευθυνη αλλα δεν ειναι στο γραφειο της ...και κολοκυθια τουμπανα...
εχω νευριασει..
τι να πω με τη δασκαλα??? εχει νοημα???

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamita έγραψε:τελικα το πηρες σε αλλο παιδικο, μπουμπουκιτσα?

πως απο τη μια μερα στην αλλη...? ειναι δυσκολο...ειναι και κλειστες οι θεσεις πια..
θα σκασω!!

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπουμπουκιτσα φανταζομαι οτι θα εχεις ηδη αντιδρασει... αλλα θα σου πω τι θα εκανα εγω... Αφου θα ζητουσα πρωτα το λογο απο τη δασκαλα θα της εκανα σαφες οτι τετοιου ειδους συμπεριφορες δεν τις ανεχομαι... Εφοσον ειναι σε ιδιωτικο εχεις εναν παρα πανω λογο στο οτι πληρωνεις και θελεις το παιδι σου να διαπαιδαγωγηθει σωστα... Μετα το γεγονος θα το εκανα γνωστο στη διευθυνση...
Παντως υπαρχουν και αλλι νηπιαγωγοι που αντιδρουν με τον ιδιο τροπο... Στο χωριο μου στα νηπια πηγαινε της ξαδερφης μου η μικρη... Πηρε κατι κοκαλακια και τα εβαλε σε ενα αλλο κοριτσακι, επειδη ομως μπλεχτηκαν τα μαλλια του κοριτσιου πηγε βρηκε ενα ψαλιδι (που ηταν οι εκπαιδευτικοι εκεινη την ωρα;;;;Wink και εκοψε μια τουφα απο τα μαλλια της. Η δασκαλ για να την τιμωρησει την εβαλε στη μεση, εβαλε τα παιδια σε κυκλο και της εκοψε κι εκεινη μια τουφα και εβαλε τα παιδια ν αγελαν μαζι της.....
Συγνωμη σε πια χωρα πηγαινουν πανεπιστημιο αυτοι οι ανθρωποι;;;;
Δεν θυμαμαι για το τι εκανε η ξαδερφη μου αλλα σιγουρα δεν απολυθηκε η νηπιαγωγος...
Γενικος δεν ειμαι απο τους γονιους που μου αρεσει να παραχαιδευω το παιδι μου και ακομη και σε τσακωμους με φιλους του δεν ανακατευομαι, αλλα απο εκπαιδευτικο δεν μπορω να δεχτω τετοια συμπεριφορα... Και μπουμπικιτσα δυστηχως τα δικα μας παιδια εχουν και το θεμα της μεταθεσης της αλλαγεις περιβαλλοντος... εδω εμεις μεγαλοι και μεχρι να προσαρμοστουμε μας περνει 2 χρονια ποσο μαλιστα τα παιδια που αλλα ζει ολο τους ο κοσμος που μεχρι χθες τους προσφερε ασφαλεια... Το δωματιο, οι παρεες, η δασκαλες, οι φιλοι στο σχολειο ολα αλλαζουν... Στην αρχη της χρονιας μας εβαλαν να συμπληρωσουμε ενα ερωτηματολογιο... ε, τι στο καλο δεν τα διαβαζουν;;;; Το καθε παιδι εχει τα δικα του βιωματα, δεν ειναι ενα κοπαδι με προβατα... Κι ακομη ειναι νηπια, αν παει ο δικος μου στο δημοτικο δεν ξερω τι θα γινει.... ελπιζω και ευχομαι να πετυχουμε καλους εκπαιδευτικους γιατι ευτυχως υπαρχουν και αυτοι... Περιμενουμε νεα σου...

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ νομίζω πως τελικά θα την έπαιρνα από το συγκεκριμένο σχολείο!!Η κατάσταση εκαί μοιάζει προβληματική!!!

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν νομίζω. Εγώ θα πήγαινα στη διεύθυνση της περιοχής.

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τωρα το ειδα... ΄για να καταλαβω η διευθυντρια του νηπιαγωγειου ειναι και η ιδιοκτητρια;;;

mamita

mamita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ρε μπουμπουκιτσα τι να πω? παιδικο παει οχι μεγαλα νηπια.αν δε δουλευεις παρτο το παιδι, ανοιξε ενα χρυσο οδηγο και βρες. Α δε δουλευεις ας κατσει λιγο μαζι σου μεχρι να βρεις, κριμα δεν ειναι? .Ξερετε και εγω με παιδια ασχολουμαι για αυτο σου μιλαω ετσι, δεν ειναι λογικο να τραβας μαλλια και να απλωνεις χερι. /εγω ειμαι ανενδοτη.
σε ποια περιοχη εισαι να ψαξω κ εγω.

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τι να πω βρε παιδι μου! παρε το παιδι απο εκει. πηγες εκει και δεν υπηρχε υπευθυνος????ειναι δυνατον?

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τελικά είναι αυτό που σου είπα ε; κάνει και χέη διευθύντριας . Η επόμενη κίνηση σου είναι να δεις σε ποιό όνομα είναι ο παιδικός σταθμός τον ιδιοκτήτη δηλαδή . Η μικρή πληρώνει στο στταθμό η είσαι με το πρόγραμμα ΕΣΠΑ ; αν είσαι με το πρώτο τους κάνεις μεγάλη λαχτάρα και κάνεις και μήνυση αλλά θα χρειαστείς ένα παράβολο των 100 ευρω και ένα μάρτυρα . Αν είναι με το ΕΣΠΑ κάνεις καταγελία στο ΕΤΕΑ .
Οι παιδικοί σταθμοί δυστυχώς δεν ανήκουν στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση αλλά απο κάποιο φορέα ελέγχονται λογικά απο τη Νομαρχία απο κάπου.
Προσωπικά δεν είναι λύση να σταματήσεις το παιδί απο το σταθμό αυτό το συμβάν μπορούσε να πάρει θέση στο νήπιο η στο δημοτικό δεν σταματάμε το παιδί από το σχολείο είναι σαν να τιμωρείς το παιδάκι σου για κάτι που δεν φταίει .
Κοίταξε το και μην σταματήσεις και προσπάθησε να ηρεμήσεις το παιδί .

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
απαραδεκτο!!!!! δηλαδη αν ενα αλλο παιδακι την επομενη φορα κλωτσησει καποιο αλλο τι θα κανει θα το κλωτσησει και αυτη για παραδειγματισμο? μα που ζουμε??! γιατι κανουν αυτη τη δουλεια αμα δεν μπορουνε και δεν εχουν υπομονη!!!??
δεν ξερω τι θα κανα στη θεση σου αλλα ευχομαι να βρεις μια λυση!

????????


Επισκέπτης
florentiab έγραψε:
etoile! έγραψε:

Παντως κοριτσια οντως η βια ειναι απαραδεκτη, αλλα βρε κοριτσια καποιες φορες ειναι και κατι γονεις υπερβολικοι... Το παιδι τους γκρεμιζει ολη την ταξη και αμα το μαλωσεις, ερχονται και σου τη λενε. Ε,δε γινεται να μη μαθει και λιγο πειθαρχια... Να το βλεπεις να διαλυει τα παντα ή να βαραει αλλα παιδακια και τι;; Να του λες μπραβο αγορακι μου, σπασε και τον πινακα εκτος απο το κεφαλι της Αννουλας.... H δασκαλα της τραβηξε τα μαλλια!βοηθεια - Σελίδα 3 679259 H δασκαλα της τραβηξε τα μαλλια!βοηθεια - Σελίδα 3 679259 H δασκαλα της τραβηξε τα μαλλια!βοηθεια - Σελίδα 3 679259 H δασκαλα της τραβηξε τα μαλλια!βοηθεια - Σελίδα 3 679259




καλά πήγες και συ στο αντίθετο άκρο! Smile

εννοείται πως το παιδί πρέπει να μάθει οτι υπάρχουν όρια και οτι υπάρχουν επιπτώσεις όταν τα ξεπερνάει. άλλο αυτό και άλλο να το χτυπάς.


Καλα, και εγω το ιδιο εγραψα,εννοειται.. Απλα ειπα να πω και εγω τον πονο μου, το τι ακουμε απο τους γονεις ωρες ωρες δε παλευεται!!!! H δασκαλα της τραβηξε τα μαλλια!βοηθεια - Σελίδα 3 215994

????????


Επισκέπτης
bou-boukitsa έγραψε:
florentiab έγραψε:
etoile! έγραψε:

Παντως κοριτσια οντως η βια ειναι απαραδεκτη, αλλα βρε κοριτσια καποιες φορες ειναι και κατι γονεις υπερβολικοι... Το παιδι τους γκρεμιζει ολη την ταξη και αμα το μαλωσεις, ερχονται και σου τη λενε. Ε,δε γινεται να μη μαθει και λιγο πειθαρχια... Να το βλεπεις να διαλυει τα παντα ή να βαραει αλλα παιδακια και τι;; Να του λες μπραβο αγορακι μου, σπασε και τον πινακα εκτος απο το κεφαλι της Αννουλας.... H δασκαλα της τραβηξε τα μαλλια!βοηθεια - Σελίδα 3 679259 H δασκαλα της τραβηξε τα μαλλια!βοηθεια - Σελίδα 3 679259 H δασκαλα της τραβηξε τα μαλλια!βοηθεια - Σελίδα 3 679259 H δασκαλα της τραβηξε τα μαλλια!βοηθεια - Σελίδα 3 679259




καλά πήγες και συ στο αντίθετο άκρο! Smile

εννοείται πως το παιδί πρέπει να μάθει οτι υπάρχουν όρια και οτι υπάρχουν επιπτώσεις όταν τα ξεπερνάει. άλλο αυτό και άλλο να το χτυπάς.



ακριβως αυτο...δεν ειπα να μην μαθει η να μην μπει τιμωρια...αλλομ αλλο να του πεις βγες απο την ταξη λιγο να σκεφτεις και αλλο να τοα πιασεια πο το χερι να να το συρεις εξω....
και τα παιδακια εχουν αξιοπρεπεια και προσβαλονται..ποσο μαλλον οταν αυτα γινονατι μπροστα στα αλλα παιδια..
σορρυ αλλα ειναι τελειως αντιπαιδαγωγικο!!

Εχεις δικιο, εννοειται. Εγω ειχα το αλλο θεμα πχ. Ολα τα παιδακια ειναι ζωηρα, θα φωναξουν, θα παιξουν κτλ. Ε,η διευθυντρια μου (60 χρονων..) δε το αντεχε, ηθελε να ειναι στρατιωτακια και μολις ακουγε στην ταξη εστω και λιγα γελια (ε, θα γελασουν και λιγο, δε κανουμε μαθημα σαν τον Χιτλερ), ερχοταν και μου εβαζε χερι... Δεν εδερνε τα παιδια, αλλα εκανε μαθημα μεσα στη βαρεμαρα και δεν ηθελε να κουνιεται το παιδι, ουτε τουαλεττα δε τα αφηνε να πανε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Ασε, ειχα φρικαρει...

Δε βγαζεις ομως ακρη, γιατι νομιζουν οτι επειδη διδασκουν 800 χρονια τα ξερουν ολα. Ετσι και η δικη σας... Αμα εχει μαθει ετσι, μονο αν της τριξουν τα δοντια θα αλλαξει... Γι αυτο μη το αφησεις!!!!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
mamamatina έγραψε:Ναι τελικά τί έκανες σήμερα?

προσπαθω να βρω την διευθυντρια και μου λενε πως ειναι η ιδια η δασκαλα ..και οτι υπαρχει και μια αλλη υπευθυνη αλλα δεν ειναι στο γραφειο της ...και κολοκυθια τουμπανα...
εχω νευριασει..
τι να πω με τη δασκαλα??? εχει νοημα???

μπουμουκίτσα μου να σου πω απλα οτι αν προκειται για την δασκαλα- διευθυντρια τοτε ακρη δεν θα βρεις-
νομιζω οτι τα ιδιωτικα δεν λογοδοτουν στην διευθυνση πρωτοβαθμιας ωστόσο καπου θα πρεπει να απευθυνθεις.

να πω κατι που θελω πολυ στις μανουλες που στελνουν τα παιδακια τους σε ιδιωτικο σχολειο- πριν αποφασισετε να το επιλεξετε- μην ξεχνατε ποτε οτι ο βασικος λογος που επιλεγουμε ενα σχολειο ειναι γιατι μας καθεται καλα η εκπαιδευτικη μεθοδος που ακολουθειται- διαφορετικα δεν βρισκω τον λογο να μην παει στο Δημοσιο σχολειο.

να ειστε επίμονες στο να σας ενημερώσουν ποια εκπαιδευτική μεθοδο ακολουθει το σχολείο- και πως συμπεριφερονται οι εκπαιδευτικοι στα θεματα τιμωρίας /εξετασεων (για τα μεγαλυτερα παιδακια) και παει λεγοντας.

προσεχετε πολυ τι επιλεγετε-
αυτοι που ανοιγουν σχολεια ιδιωτικα -δεν παυουν να ειναι κ επιχειρηματιες- η τσεπη τους να γεμιζει ειναι το πρωτο κ σημαντικότερο.
τα ματια σας 14..

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια έχετε δίκιο όλες..
πηγα απο εκεί σημερα...
καταρχην δεν ειναι παιδικος σταθμος..ειναι μεσα σε σχολειο..νηπια και προνηπια ειναι μαζι ετσι και αλλιως..δεν εχει σημασια αν ειναι μικρα η μεγαλα νηπια...
δευτερον η δασκαλα ειναι και διευθυντρια του νηπιαγωγειου...υπαρχει και μια προισταμενη η οποια ομως ειναι δασκαλα στο δημοτικο...
πηγα να τις δω και τις 2 μαζι ..αλλα τελικα η προισταμενη χρειαστηκε λεει να παει σε μια δουλεια και δεν ηταν..οποτε τα ξαναειπα με την δασκαλα.

της εξηγησα πως ειναι πολυ νωρις για να χασει την ψυχραιμια της..πως τα παιδακι χρειαζονται κυριως αγαπη και ειδικα παιδια που βιωνουν τοσες αλλαγες.

δεν το πηγα εξ αρχης στο δημοσιο..οχι γιατι μου περισσευουν..αλλα επειδη ειναι η πρωτη μεταθεση που ουσιαστικα καταλαβαινει ..και ξαφνικα αλλαζει πολη,σπιτι,σχολειο, φιλους..και γενικα χανει καθε σταθερα που ειχε στη ζωη της εκτος των γονιων...ηρθαμε σε μια πολυ που δεν εχουμε απολυτως κανεναν γνωστο!
ειπα λοιπον μηπως ειναι καλυτερα να παει εκει..να το προσεξουν λιγο παραπανω...να μπορει να παει και του χρονου..και μετα στο δημοτικο παει πια στην γειτονια...

τεσπα...η δασκαλα ειπε πως εκανε λαθος και θα προσπαθησει να χτισει τη σχεση απο την αρχη,,,πως δεν ειναι καλο να αλλαξει τμημα γιατι δεν θα το παρει καλα το παιδι και γενικα πως θα μιλαμε καθε μερα μεχρι να βρει τη χρυση τομη..
και φυσικα δεν θα ασκησει καμια μορφη βιας ξανα!

οποτε θα περιμενω λιγο να δω...αν δω τα ιδια εχω φυγει!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις