Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχομαι ο θεος να με αξιωσει να κανω οσα παιδακια αντεχει ο δικος μου σταυρος να σηκωσω....!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω η αληθεια απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου ελεγα 3 θακανω! και μετα που παντρευτηκα ειπα μεχρι τα 30 μου θα τα κανω. τελικα επιασε!! Laughing

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
blackrose έγραψε:Ευχομαι ο θεος να με αξιωσει να κανω οσα παιδακια αντεχει ο δικος μου σταυρος να σηκωσω....!

Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
litsakos έγραψε:
Βλεπω κ φιλους με 3,ποσο ζωντανο ειναι το σπιτι τους.Δεν χρειαζονται κανεναν!κανουν παταγο απο μονοι τους Laughing Laughing Laughing ελπιζω σε κανα 2 χρονια να μπορεσω να κανω και αλλο ενα.

αν θελεις παταγο Λιτσακι μου, ελα στο δικο μου σπιτι να δεις!!!! afro afro και να φανταστεις εχω μονο 2 παιδακια!! Laughing Laughing διοτι αν κανω κι ενα τριτο- και βγει κ αγορι- σε μια 3ετια θα μας το γκρεμισουν το σπιτι!!! ΠΩΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΤΕ ΠΟΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ??? - Σελίδα 2 215994 ΠΩΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΤΕ ΠΟΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ??? - Σελίδα 2 215994
παντως περα απο την πλακα, εγω νιωθω πληρης με την οικογενεια μου πια.. και δεν θελω αλλο παιδακι. τωρα που μεγαλωσαν λιγο κ "ξεμπερδεψα" απο τα μωρουδιακα, μου φαινεται ακατορθωτο ξανα απο την αρχη.. τα παιδια μου μπηκαν σε μια αλλη ηλικιακη φαση πια, και θελω να ειμαι διπλα τους να την χαρω!! βεβαια κ τα δυο αγορια μας απρογραμματιστα ηρθαν-καλοδεχουμενα φυσικα- επομενως δεν ξερω τι με περιμενει αυριο κι αν θα ερθει και ενα τριτο.... ειδωμεν!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την CHRISLA2216 στις Τρι Σεπ 27, 2011 6:30 am, 1 φορά

kathrinkaterina


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
IreneM έγραψε:Κορίτσια όταν γνωρίστικα με το άντρα μου λέγαμε και οι δύο ότι θέλαμε 4 παιδάκια!!!!!
Όταν γέννησα τον πρώτο μου αγοράκι με καισαρική ΄πριν βγω απο την κλινική ρώτησα τον γιατρό αν μπορούμε να κάνουμε 4 και μας απάντησε βλέπουμε.

Κάνω το δευτερο αγοράκι πάλι όλα καλά αλλά στο τρίτο αγοράκι.... Εκεί απογοητεύτικα, κουράστικα και είπα φτάνει δεν έχει άλλα μωρα. Είναι και το οικονομικό είναι και η κούραση είναι και η σημμασία που θέλουν τα μωρά. Ημουν σίγουρη ότι δεν θα κάνω αλλο μωρό, μου είπε και ο γιατρός μου να το αποφείγω. Πέρσι τέτοιο καιρό περίπου σκεφτόμουν ότι εγώ δε θα έχω ποτέ ένα κοριτσάκι να το ντύνω, να το χτενίζω .

Και να ξαφνικά ήρθε και η τέταρτη εγγύμοσύνη. Τώρα παρά τα οικονομικά μας που είναι χάλια εχουμε και το τέταρτο μας μωρό και είναι και κοριτσάκι. Αλήθεια ακόμη δεν το πιστεύω αλλα είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά!!!!

ΒΡΕ IRENE ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΜΕΝΑ!ΣΑΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ! ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ! ΟΛΑ ΗΡΘΑΝ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ Η ΤΥΧΑΙΑ! ΕΚΑΝΑ ΤΩΝ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΓΙΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΦΤΑΣΕ 4 ΧΡ ΗΡΘΕ ΚΑΙ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ.....ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΕ ΠΟΛΥ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΖΩΗΡΟ ΠΑΙΔΙ......ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΟΠΟΥ ΤΟΝ ΕΒΑΖΑ ΚΑΘΟΤΑΝ!!!!! ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΙ Ο ΤΡΙΤΟΣ!!! ΕΚΕΙ ΕΙΠΑ ΣΤΟΠ ΦΤΑΝΕΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ....Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΑ ΦΤΑΝΟΥΝ!(ΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΕ ΟΜΩΣ)???ΚΑΙ ΠΡΙΝ 10 ΜΗΝΕΣ ΠΑΛΙ ΜΕ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΕΓΩ! ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ ----ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ----- ΠΡΩΤΑΠΡΙΛΙΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ......ΣΗΚΩ ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΦΥΓΕ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ!ΠΡΩΤΑΠΡΙΛΙΑΤΙΚΟ ΑΣΤΕΙΑΚΙ???? ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΟΥ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 25 ΗΜΕΡΩΝ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΜΠΗΚΕ ΘΥΛΗΚΟ!ΕΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΜΕ ΚΟΙΝΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΤΡΩΦΙΚΟ! Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑΜΕΝΟΣ ΚΑΙ Η ΜΗΤΡΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΣΤΑΔΙΟ ΠΡΙΝ ΠΑΘΕΙ ΡΙΞΗ! ΕΥΤΗΧΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!!

IRENE εσυ μπορεις να κανεις αλλο?ενοοω στο επιτρεπει ο γιατρος?

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="kathrinkaterina"]
IreneM έγραψε:ΕΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΜΕ ΚΟΙΝΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΤΡΩΦΙΚΟ! Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑΜΕΝΟΣ ΚΑΙ Η ΜΗΤΡΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΣΤΑΔΙΟ ΠΡΙΝ ΠΑΘΕΙ ΡΙΞΗ! ΕΥΤΗΧΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!!

IRENE εσυ μπορεις να κανεις αλλο?ενοοω στο επιτρεπει ο γιατρος?

ο πλακουντας δεν ειναι αλλος σε καθε εγκυμοσύνη??..γιατι ειχα φιλη που στο πρωτο γεννησε 3 βδομαδες πριν λογω γερασμενου πλακουντα,αλλα στο επομενο ηταν οκ..
επισης για την ριξη που λες μαλλον εννοεις απο την καισαρικη..οτι θα ανοιξει η τομη ε?
και γιαμαυτο μπορω να πω πως υπαρχουν γιατροι(εχω ακουσει σιγουρα για εναν)που κανουν κατι σαν διπλη ραφη-σουρωμα..κατι τετοιο τελοσπαντων και σου κανουν και 6 καισαρικες..
τελειως ενημερωτικα το λεω για να ξερεις πως ισως εχεις επιλογη αν ποτε το θελησεις.

και μια τελευταια ερωτηση..επεμβαση τι εννοεις..αυτο που ραβουν τις σαλπιγγες?

Υ.Γ. να χαιρεσαι την μικρη ροζ κουκλιτσα σου!! και ολα τα παιδακια σου φυσικα

bouboulina

bouboulina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχ... πολύ ωραίο θέμα!!!
Διαβάζω, διαβάζω και βλέπω πως και άλλες κοπέλες έχουν τα ίδια συναισθήματα με εμένα.

Εγω ποτέ δεν είχα τρέλα με τα παιδιά. Όταν όμως είδα την τέλεια πρώτη μπέμπα της αδερφής μου τρελάθηκα και ήθελα και εγώ! Και με το που έμεινα έγκυος ( όχι που γέννησα, το σημειώνω, με το που έμαθα πως είμαι έγκυος) έγινα μεγάλη χαζομαμά!!!! Very Happy Είχα όμως δύσκολη γέννα και στην αρχή έλεγα δε θα κάνω άλλο.

Τρελή και παλαβή με το γιο μου, πλέον τα παιδιά το καλύτερό μου! Ποιός να το περίμενε... Shocked Και το δεύτερο ήθελα να το κάνω κυρίως για να μη μεγαλώσει μόνος του ο μικρούλης μου. Και ναι για να απαντήσω στην κοπέλα που ρώτησε θεωρώ ότι αυτός είναι πολύ καλός λόγος και αρκετός για να κάνεις ένα δεύτερο παιδάκι. Εγώ έτσι το έκανα. Go for it!!!!

Η δεύτερη γέννα μου ήταν πανεύκολη και αμέσως σκεφτόμουν ότι ήθελα και άλλο. Και η μικρή μου τόσο χαριτωμένη!!! ΠΩΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΤΕ ΠΟΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ??? - Σελίδα 2 875502

Οπότε θα συμφωνήσω ότι μάλλον η ζωή σε πάει. Και πρέπει να αφήνεσαι να νιώθεις όλα αυτά τα υπέροχα συναισθήματα που δημιουργεί η μητρότητα!!! (Χαζομαμά 1ης τάξεως σας λέω!)

Και όσα παιδάκια θες να παρακαλάς την Παναγίτσα να στα δώσει!
ΠΩΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΤΕ ΠΟΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ??? - Σελίδα 2 893968 ΠΩΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΤΕ ΠΟΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ??? - Σελίδα 2 215994 ΠΩΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΤΕ ΠΟΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ??? - Σελίδα 2 893968

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ωραίο θέμα! Εγώ γέννησα το πρώτο μου (κόρη) στα 23 κι έλεγα "δεν θα κάνω δεύτερο σύντομα", επειδή δεν είχα βοήθεια κι ήθελα να δώσω ΑΣΕΠ (εκπαιδευτικών). Μετά από ένα χρόνο γεννάω το γιο μου! Δίνω και ΑΣΕΠ και περνάω!

Διορισμένη πια, νιώθω έτοιμη και για τρίτο παιδάκι, που έρχεται σύντομα (με διαφορά 4 και 3 χρόνια από τα πρώτα).Αργότερα, πεθυμήσαμε ένα ακόμη μωρό που λέγαμε ότι θα είναι το στερνοπούλι. Ήρθε 4 χρόνια μετά το τρίτο. Στο σπίτι χαμός, 3 αγόρια κι ένα κορίτσι!

Ξαφνικά, τέλη Μαίου κατάλαβα ότι είμαι έγκυος (θα το βγάλουμε Μαγκάιβερ, όπως στο ανέκδοτο Very Happy ). Αγχώθηκα πολύ, το είχα αποκλείσει τελείως ότι θα έκανα κι άλλο παιδί. Τώρα, στα μισά της εγκυμοσύνης νιώθω πιο καλά, λέω ότι αφού το επέτρεψε ο Θεός κάτι παραπάνω ξέρει.

Όμως, να σας πω την αλήθεια, ενώ χαίρομαι για τα παιδιά, νιώθω μεγάλη απογοήτευση για τα οικονομικά, οι μισθοί μας (και ο σύζυγος του Δημοσίου) παίρνουν τον κατήφορο, η εφορία μας τιμωρεί επειδή έχουμε παιδιά, σκέφτομαι να αξιοποιήσω άλλα προσόντα και να ψάξω άλλη δουλειά, αλλά πού; Έχουμε να πληρώσουμε ένα σωρό, ενώ οι μισθοί μειώνονται και περιμένουμε και το μωρό. Τουλάχιστον να έχουμε την υγεία μας και εσείς να χαίρεστε τα παιδάκια σας και να τα έχετε πάντα γερά. Να είστε κι εσείς καλά να τα μεγαλώνετε.

giola


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mamarena έγραψε:
despina1984 έγραψε:!θα παρω τηλεφωνο το Βενιζελο και μετα θα σας πω τι θα κανω!!! Very Happy Very Happy

ΠΩΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΤΕ ΠΟΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ??? - Σελίδα 2 215994
μην τοκάνεις μη!!!!!!!!! θα σε φορολογήσει και μόνο για την σκέψη!!!

giola


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κι εγώ καιο άντρας μου προερχόμαστε από τρίτεκνες οικογένειες... Οπότε κάτι μας έλειπε μέχρι να γεννηθεί ο μικρούλης μας. Μέχρι να περάσουν οι 40 ημέρες της προσαρμογής στην καινούρια κατάσταση έλεγα στην αδερφή μου πως αν ξαναμείνω έγκυος να με πυροβολήσει. Τώρα που το μώρό έγινε τριών μηνών, ήδη σκέφτομαι ότι μεγαλώνει γρήγορα και περνάει ο καιρός...και μου λείπουν προκαταβολικά τα γελάκια, τα κλαματάκια, η εμπιστοσύνη που δείχνουν τα ματάκια του όταν με κοιτάει... Λατρεύω τα μωρά. Την εγκυμοσύνη και τον τοκετό δεν αντέχω... Αν απέφευγα αυτά δεν θα το κουβέντιαζα τώρα cat sunny

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bonheur έγραψε:Ωραίο θέμα! Εγώ γέννησα το πρώτο μου (κόρη) στα 23 κι έλεγα "δεν θα κάνω δεύτερο σύντομα", επειδή δεν είχα βοήθεια κι ήθελα να δώσω ΑΣΕΠ (εκπαιδευτικών). Μετά από ένα χρόνο γεννάω το γιο μου! Δίνω και ΑΣΕΠ και περνάω!

Διορισμένη πια, νιώθω έτοιμη και για τρίτο παιδάκι, που έρχεται σύντομα (με διαφορά 4 και 3 χρόνια από τα πρώτα).Αργότερα, πεθυμήσαμε ένα ακόμη μωρό που λέγαμε ότι θα είναι το στερνοπούλι. Ήρθε 4 χρόνια μετά το τρίτο. Στο σπίτι χαμός, 3 αγόρια κι ένα κορίτσι!

Ξαφνικά, τέλη Μαίου κατάλαβα ότι είμαι έγκυος (θα το βγάλουμε Μαγκάιβερ, όπως στο ανέκδοτο Very Happy ). Αγχώθηκα πολύ, το είχα αποκλείσει τελείως ότι θα έκανα κι άλλο παιδί. Τώρα, στα μισά της εγκυμοσύνης νιώθω πιο καλά, λέω ότι αφού το επέτρεψε ο Θεός κάτι παραπάνω ξέρει.

Όμως, να σας πω την αλήθεια, ενώ χαίρομαι για τα παιδιά, νιώθω μεγάλη απογοήτευση για τα οικονομικά, οι μισθοί μας (και ο σύζυγος του Δημοσίου) παίρνουν τον κατήφορο, η εφορία μας τιμωρεί επειδή έχουμε παιδιά, σκέφτομαι να αξιοποιήσω άλλα προσόντα και να ψάξω άλλη δουλειά, αλλά πού; Έχουμε να πληρώσουμε ένα σωρό, ενώ οι μισθοί μειώνονται και περιμένουμε και το μωρό. Τουλάχιστον να έχουμε την υγεία μας και εσείς να χαίρεστε τα παιδάκια σας και να τα έχετε πάντα γερά. Να είστε κι εσείς καλά να τα μεγαλώνετε.

το 5??????...να σου ζήσουνε!!!!
απο τη μια ζηλευω ( με την καλή έννοια)..απο την άλλη ..πως τα καταφερνεις και μοιραζεις το χρόνο σου??

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 5 ΠΑΙΔΙ !! ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΑ ΚΑΙΕΝΑ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΘΕΛΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑ !ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ 39 ΚΑΙ ΦΩΒΑΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ !

kathrinkaterina


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="bou-boukitsa"]
kathrinkaterina έγραψε:
IreneM έγραψε:ΕΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΜΕ ΚΟΙΝΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΤΡΩΦΙΚΟ! Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑΜΕΝΟΣ ΚΑΙ Η ΜΗΤΡΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΣΤΑΔΙΟ ΠΡΙΝ ΠΑΘΕΙ ΡΙΞΗ! ΕΥΤΗΧΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!!

IRENE εσυ μπορεις να κανεις αλλο?ενοοω στο επιτρεπει ο γιατρος?

ο πλακουντας δεν ειναι αλλος σε καθε εγκυμοσύνη??..γιατι ειχα φιλη που στο πρωτο γεννησε 3 βδομαδες πριν λογω γερασμενου πλακουντα,αλλα στο επομενο ηταν οκ..
επισης για την ριξη που λες μαλλον εννοεις απο την καισαρικη..οτι θα ανοιξει η τομη ε?
και γιαμαυτο μπορω να πω πως υπαρχουν γιατροι(εχω ακουσει σιγουρα για εναν)που κανουν κατι σαν διπλη ραφη-σουρωμα..κατι τετοιο τελοσπαντων και σου κανουν και 6 καισαρικες..
τελειως ενημερωτικα το λεω για να ξερεις πως ισως εχεις επιλογη αν ποτε το θελησεις.

και μια τελευταια ερωτηση..επεμβαση τι εννοεις..αυτο που ραβουν τις σαλπιγγες?

Υ.Γ. να χαιρεσαι την μικρη ροζ κουκλιτσα σου!! και ολα τα παιδακια σου φυσικα

καλημερα πλαστικη μου εκανε και εμενα ο γιατρος μου! ναι λεγεται απολινοση κοβουν και ραβουν της σαλπιγκες....δεν το ρισκαρα και εγω για ενα ακομα παιδι.....ηταν πολυ επικυνδηνη η εγκυμοσηνη μου!τωρα θα μου πεις δεν ειναι ολες ιδιες αλλα λεω καλητερα και ως εδω παρα να εχω κανα παρατραγουδο μετα!

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bou-boukitsa έγραψε:
το 5??????...να σου ζήσουνε!!!!
απο τη μια ζηλευω ( με την καλή έννοια)..απο την άλλη ..πως τα καταφερνεις και μοιραζεις το χρόνο σου??

Εννοείται πως δεν τα καταφέρνω πάντοτε. Τώρα είναι αρκετά καλά, επειδή έχω αναρρωτική άδεια. Απλά δεν μπορώ να κάνω δουλειές, μόνο πολύ επιφανειακά πράγματα. Σιγά σιγά μπήκα σε ρυθμό, έβαλα προτεραιότητες, που αλλάζουν βέβαια, ανάλογα με τις καταστάσεις.
Όταν εργάζομαι είναι πιο δύσκολα, επειδή από το μεσημέρι και μετά πρέπει να κάνω ό,τι πρέπει να γίνει ολόκληρη την ημέρα. Συνήθως, περνάμε το απόγευμα όλοι μαζί και το βραδάκι έχουμε τις "κατ'ιδίαν" συνεδρίες Smile Οι δύο μεγάλοι είναι σε προεφηβεία, βλέπεις affraid
Κάθε γυναίκα (ή ζευγάρι, καλύτερα) βλέπει τις δυνατότητές του και πράττει ανάλογα. Εγώ, ας πούμε, δεν μπορώ να με φανταστώ με 6+ παιδιά που έχουν άλλες οικογένειες.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ ανήκω στην κατηγορία που δεν έχει αποφασίσει ακόμα!!!!Πάντα έλεγα ότι θα κάνω τρία,αλλά τώρα που έκανα το ένα,δεν ξέρω αν θέλω κι άλλα.
Βασικά,δεν ξέρω τι θέλω!!!
Και είναι και ο χρόνος,που δεν μου αφήνει και πολλά περιθώρια....

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω κοριτσια θα ηθελα 3 παιδακια θα ηθελα να κανω κι ενα γιο αλλα και κοριτσι να εκανα παλι δεν θα με ενοιαζε ομως κακα τα ψεμματα δεν αρκει μονο να θελεις αλλα και να μπορεις τα πραγματα ειναι δυσκολα και θελει σκεψη μια τετοια αποφαση δεν θελω να στερηθουνε τιποτα τα παιδια μου θελω να εχουν αναμνησεις απο βολτες διακοπες και δραστηριοτητες και οχι να ειναι κλεισμενα σε ενα σπιτι προσπαθωντας να βγαινει ενα πιατο φαι!!!!!!! φυσικα δεν υπηρχε περιπτωση να μεινω με ενα ηθελα οπωσδηποτε να ειναι δυο γιατι παιζει σημαντικο ρολο για μενα να εχεις εναν αδερφο-η και γιαυτο και παλεψα τοσο για να κανω δευτερο ομως αμα φτιαξουνε τα πραγματα θα ηθελα και αλλο ενα εξαλλου ειμαι μικρη ακομη!!!!! Smile

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλήμέρα! Εγώ μεγάλωσα σε πολύτεκνη οικογένεια. Πάντα μου άρεσαν τα πολλά παιδιά. Όταν παντρεύτηκα θα μου άρεσε να κάνω μεγάλη οικογένεια αλλά δεν ήξερα αν θα τα καταφέρνουμε οικονομικά. Ποτέ δεν είπα όμως ότι θέλω τόσα παιδιά. Το τρίτο παιδί ήρθε τελείως ξαφνικά και αναπάντεχα αλλά με έκανε τόσο μα τόσο ευτυχισμένη! Ίσως περισσότερο ακόμη και από όταν γέννησα το πρώτο. Βέβαια τώρα προσέχω να μην μείνω έγκυος γιατί είναι δύσκολοι καιροί, αλλά σίγουρα ποτέ δεν ξέρεις. Και πάνω από όλα, έχει ο ιΘεός το πρόγραμμά του.

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bonheur έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
το 5??????...να σου ζήσουνε!!!!
απο τη μια ζηλευω ( με την καλή έννοια)..απο την άλλη ..πως τα καταφερνεις και μοιραζεις το χρόνο σου??

Εννοείται πως δεν τα καταφέρνω πάντοτε. Τώρα είναι αρκετά καλά, επειδή έχω αναρρωτική άδεια. Απλά δεν μπορώ να κάνω δουλειές, μόνο πολύ επιφανειακά πράγματα. Σιγά σιγά μπήκα σε ρυθμό, έβαλα προτεραιότητες, που αλλάζουν βέβαια, ανάλογα με τις καταστάσεις.
Όταν εργάζομαι είναι πιο δύσκολα, επειδή από το μεσημέρι και μετά πρέπει να κάνω ό,τι πρέπει να γίνει ολόκληρη την ημέρα. Συνήθως, περνάμε το απόγευμα όλοι μαζί και το βραδάκι έχουμε τις "κατ'ιδίαν" συνεδρίες Smile Οι δύο μεγάλοι είναι σε προεφηβεία, βλέπεις affraid
Κάθε γυναίκα (ή ζευγάρι, καλύτερα) βλέπει τις δυνατότητές του και πράττει ανάλογα. Εγώ, ας πούμε, δεν μπορώ να με φανταστώ με 6+ παιδιά που έχουν άλλες οικογένειες.

Και οικονομικα πως την βγαζεται?Δλδ εγω λεω ναι στα πολλα παιδια αλλα δε ξερω,μιας κ εισαι το μεγαλο παραδειγμα δε με "βοηθας" λιγο???? Very Happy
Συγγνωμη κι ολας αν φανηκα αδιακριτη..

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Απο μικρη θυμαμαι ειχα αδυναμια στα διδυμα παιδακια , ειναι και ο μπαμπας μου διδυμος , ηταν και η γιαγια μου και γενικως ειχα και φιλους διδυμους και ελεγα οταν μεγαλωσω θελω και εγω να κανω διδυμα 1 αγορι και 1 κοριτσι ...Με μια γεννα 2 παιδακια .Οπως καταλαβατε ηθελα 2 παιδιακια 1αγορι και 1 κοριτσι !!
Το 20 Ιουνιου 2009 παντρευτηκα και μετα απο 6 μερες εμαθα οτι ειμαι εγκυος περιμενα πως και πως να μου πει ο γιατρος οτι ειναι διδυμα αλλα τελικα ειχα 1 μωρακι το Βικτωρακι μου..Οταν γεννησα ελεγα να περασουν 2 χρονια και μετα να κανω δευτερο για να χορτασω τον γιοκα μου..Τελικα στις 6 Ιανουαριου 2010 μαθαινω οτι ειμαι παλι εγκυος αλλα ειχα ξεχασει την περιπτωση οτι μπορει να εχω διδυμα και σκεφτομουν μακαρι να ειναι κοριτσακι ..πηγαμε στον γιατρο και μου λεει μια χαρουλα ολα ελα σε 2 εβδομαδες να ακουσουμε την καρδια ..εε και εγινε παω στον γιατρο μετα απο 2 εβδομαδες και μου λεει ..δε μου λες Μαρακι οι γιαγιαδες ποσο χρονων ειναι??? Ρωταω κι εγω γιατι γιατρουλη μου ???και μου λεει εχεις διδυμα σοκ κι εγω και ο αντρας μου..γεννησα 2 μπεμπουλες πριν 2 μηνες περιπου...Εχω τρια παιδακια τελικως και να σας πω την αληθεια αν η ζωη στην Ελλαδα ηταν λιγο διαφορετικη και δεν βρισκομασταν σε κριση θα εκανα κι αλλο αλλα βλεπεις το οικονομικο δε μας το επιτρεπει..Εδω με 3 και τα βγαζουμε δυσκολα περα πλεον ..οποτε μαλλον θα μεινουμε στα 3 αγγελουδια μας!!!Τα παιδια ειναι χρυσος.....

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tatijana έγραψε:

Και οικονομικα πως την βγαζεται?Δλδ εγω λεω ναι στα πολλα παιδια αλλα δε ξερω,μιας κ εισαι το μεγαλο παραδειγμα δε με "βοηθας" λιγο???? Very Happy
Συγγνωμη κι ολας αν φανηκα αδιακριτη..

Τώρα με τα μισθολογικά είμαστε πιο δύσκολα. Ήταν πολύ μεγάλη αλλαγή στη ζωή μας. Κοίταξε, και οι δυο μας μεγαλώσαμε σε όχι ευκατάστατες οικογένειες. Δηλ.δεν μπόρεσαν να μας παρέχουν αυτά που παρείχαν τότε άλλοι γονείς στα παιδιά τους. Σπουδάσαμε ενώ δουλεύαμε, μάθαμε ξένες γλώσσες με δικά μας έξοδα ως φοιτητές κλπ. Το εκτιμήσαμε όταν μεγαλώσαμε, τότε μας πείραζε λίγο.

Αν δεν είχαμε αυτές τις μεγάλες μειώσεις και τα φορο-χαράτσια, θα ήμασταν αλλιώς. Κοιτάζουμε πιο προσεκτικά τις προσφορές, κάνουμε έρευνα αγοράς, δεν παραγγέλλουμε φαγητό σχεδόν ποτέ απ'έξω. Ρούχα και παπούτσια όσα χρειαζόμαστε. Μάθανε και τα παιδιά να αρκούνται σε αυτά που έχουν. Στις διακοπές βρίσκουμε πάντα κατάλυμα μέσω γνωστού σε καλή τιμή και δεν τις έχουμε στερηθεί (ακόμη). Δεν ήμασταν όμως ποτέ και των περιττών (δηλ. για εμάς τα πολυτελή πάρτι, βαφτίσεις κλπ. είναι περιττά). Προτιμώ να κρατήσω τα χρήματα για να τους πάρω ένα ουσιαστικά χρήσιμο δώρο.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="bonheur"]
tatijana έγραψε:

Κ

Τώρα με τα μισθολογικά είμαστε πιο δύσκολα. Ήταν πολύ μεγάλη αλλαγή στη ζωή μας. Κοίταξε, και οι δυο μας μεγαλώσαμε σε όχι ευκατάστατες οικογένειες. Δηλ.δεν μπόρεσαν να μας παρέχουν αυτά που παρείχαν τότε άλλοι γονείς στα παιδιά τους. Σπουδάσαμε ενώ δουλεύαμε, μάθαμε ξένες γλώσσες με δικά μας έξοδα ως φοιτητές κλπ. Το εκτιμήσαμε όταν μεγαλώσαμε, τότε μας πείραζε λίγο.

Αν δεν είχαμε αυτές τις μεγάλες μειώσεις και τα φορο-χαράτσια, θα ήμασταν αλλιώς. Κοιτάζουμε πιο προσεκτικά τις προσφορές, κάνουμε έρευνα αγοράς, δεν παραγγέλλουμε φαγητό σχεδόν ποτέ απ'έξω. Ρούχα και παπούτσια όσα χρειαζόμαστε. Μάθανε και τα παιδιά να αρκούνται σε αυτά που έχουν. Στις διακοπές βρίσκουμε πάντα κατάλυμα μέσω γνωστού σε καλή τιμή και δεν τις έχουμε στερηθεί (ακόμη). Δεν ήμασταν όμως ποτέ και των περιττών (δηλ. για εμάς τα πολυτελή πάρτι, βαφτίσεις κλπ. είναι περιττά). Προτιμώ να κρατήσω τα χρήματα για να τους πάρω ένα ουσιαστικά χρήσιμο δώρο.

μπραβο που τα εχετε κανονισει τοσο ωραια!!...εγώ πάντως σε θαυμάζω και ας μη σε ξέρω!!
τωρα αυτο που ειπες παραπανω πως δεν μπορεις να σε φανταστεις με 6+ παιδακια ..ποτε δεν ξερεις...ενας παπουλης μου ειχε πει πως τα τρια παιδια ειναι ΄΄μαξιλαρακι΄΄..εκει σκαλωνουν οι περισσοτεροι και ειναι το οριο που αντεχουν οι πιο πολυ ανθρωποι(και εγω 3 εχω..) αμα ξεπερασεις αυτο τοτε μπορεις να αντεξεις...
παντως και παλι μπραβο και καλό κουράγιο!!!

Υ.Γ. πριν λιγο καιρό θα έλεγα και στα δικά μας..αλλά αυτες τις μερες τα έχω παίξει...οποτε ..δεν μιλαω..

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bonheur έγραψε:
tatijana έγραψε:

Και οικονομικα πως την βγαζεται?Δλδ εγω λεω ναι στα πολλα παιδια αλλα δε ξερω,μιας κ εισαι το μεγαλο παραδειγμα δε με "βοηθας" λιγο???? Very Happy
Συγγνωμη κι ολας αν φανηκα αδιακριτη..

Τώρα με τα μισθολογικά είμαστε πιο δύσκολα. Ήταν πολύ μεγάλη αλλαγή στη ζωή μας. Κοίταξε, και οι δυο μας μεγαλώσαμε σε όχι ευκατάστατες οικογένειες. Δηλ.δεν μπόρεσαν να μας παρέχουν αυτά που παρείχαν τότε άλλοι γονείς στα παιδιά τους. Σπουδάσαμε ενώ δουλεύαμε, μάθαμε ξένες γλώσσες με δικά μας έξοδα ως φοιτητές κλπ. Το εκτιμήσαμε όταν μεγαλώσαμε, τότε μας πείραζε λίγο.

Αν δεν είχαμε αυτές τις μεγάλες μειώσεις και τα φορο-χαράτσια, θα ήμασταν αλλιώς. Κοιτάζουμε πιο προσεκτικά τις προσφορές, κάνουμε έρευνα αγοράς, δεν παραγγέλλουμε φαγητό σχεδόν ποτέ απ'έξω. Ρούχα και παπούτσια όσα χρειαζόμαστε. Μάθανε και τα παιδιά να αρκούνται σε αυτά που έχουν. Στις διακοπές βρίσκουμε πάντα κατάλυμα μέσω γνωστού σε καλή τιμή και δεν τις έχουμε στερηθεί (ακόμη). Δεν ήμασταν όμως ποτέ και των περιττών (δηλ. για εμάς τα πολυτελή πάρτι, βαφτίσεις κλπ. είναι περιττά). Προτιμώ να κρατήσω τα χρήματα για να τους πάρω ένα ουσιαστικά χρήσιμο δώρο.

Ευχαριστω παρα πολυ...Η αληθεια ειναι οτι κ εμεις δε χαλαμε λεφτα τσαμπα,βαφτισεις κ τετοια...Κ γενικοτερα προσεχουμε για να εχουμε χωρις να χαλαμε ιδιαιτερα την ποιοτητα ζωης μας...
Κι αν επιτρεπεται ποσο χρονων εισαι κ τα μωρα σου ποσο????
Αληθεια κι εγω σε θαυμαζω.Μπραβο σας κ παλι!!!

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τώρα "περπατάω" τα 35 εγώ κι ο άνδρας μου τα 37. Τα παιδάκια 11, 10, 7 1/2, 4.

Δεν λέω, δύσκολα είναι και μάλλον χειροτερεύουν τα πράγματα. Και καταλαβαίνω και τα ζευγάρια που δεν αποφασίζουν γι' άλλο παιδί.
Όμως κι ο Θεός δεν μας άφησε ακόμη. Δεν μας έχει λείψει κάτι σημαντικό, ούτε τα παιδιά νιώθουν ότι στερούνται κάτι. Και μην ξεχνιόμαστε, παίρνω πολλές συμβουλές διαδικτυακά. Έχει κι εδώ και αλλού πολύ ωραία θεματάκια γι'αγορές και νοικοκυριό που δίνουν ιδέες για οικονομία Wink
Εφαρμόζω πολύ και την ανακύκλωση ρούχων Smile Έχω δώσει σχεδόν όλα τα ρούχα της κόρης μου, που δεν της κάνουν πια, και μου έχουν δώσει τέλεια ρούχα για τα αγόρια, αλλά και για την κόρη μου.

Καλό κουράγιο σε όλες τις μαμάδες (και τους μπαμπάδες).

giola


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mariloy έγραψε:ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 5 ΠΑΙΔΙ !! ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΑ ΚΑΙΕΝΑ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΘΕΛΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑ !ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ 39 ΚΑΙ ΦΩΒΑΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ !
ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ! ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΑ 39 ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΡΙΤΟ. ΒΕΒΑΙΑ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΑΛΛΑ Η ΛΟΓΙΚΗ ΟΛΩΝ ΟΣΩΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΩΤΑ ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ, ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΗΤΑΝ ΕΛΑΧΙΣΤΟΤΑΤΕΣ. ΜΗΝ ΓΕΛΑΣΕΤΕ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 20 ΕΓΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ 59... ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΜΟΙΑΣΩ ΣΤΗΝ ΒΙΣΣΗ Laughing

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
giola έγραψε:
mariloy έγραψε:ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 5 ΠΑΙΔΙ !! ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΑ ΚΑΙΕΝΑ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΘΕΛΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑ !ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ 39 ΚΑΙ ΦΩΒΑΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ !
ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ! ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΑ 39 ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΡΙΤΟ. ΒΕΒΑΙΑ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΑΛΛΑ Η ΛΟΓΙΚΗ ΟΛΩΝ ΟΣΩΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΩΤΑ ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ, ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΗΤΑΝ ΕΛΑΧΙΣΤΟΤΑΤΕΣ. ΜΗΝ ΓΕΛΑΣΕΤΕ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 20 ΕΓΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ 59... ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΜΟΙΑΣΩ ΣΤΗΝ ΒΙΣΣΗ Laughing
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΘΑΡΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΣΑ ΑΚΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΛΕΣ ΜΗΠΩΣ ΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΒΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ Η ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ? ΕΣΥ ΓΕΝΝΙΣΕΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΣΤΑ 39 ? ΕΓΩ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΝΩ ΤΡΙΤΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΟΥΝ ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις